Arie Haan speelt spelletje 'op zeker' Tirade van Van Praag in 'grote Ajax-show' Sport 'De trainer heeft het niet verkeerd gedaan' KNVB: aandacht voor kwaliteit Van Hooydonk eenzaam in Parijs De Graafschap wil afkoopsom terug VRÜDAG2Ö o^oBËfH35!T rob onderwat [r.o ktr Manager van Graf in de aanval keulen Hoewel het antwoord op de schuldvraag over Steffi Graf in het belastingontduikingsschandaal nog tijden op zich kan la ten wachten, is haar Amerikaanse manager Philip de Picciotto gisteren in de aanval gegaan. Hij gaf de Keulse advocaat Win- fried Seibert opdracht een kort geding aan te spannen tegen het blad Focus. Dat magazine heeft beweerd dat De Picciotto ervan wordt verdacht te hebben meegesponnen aan het financiële web rond het bedrijf Graf waarin vele miljoenen aan het zicht van de belastinginspecteur zijn onttrokken. Van Iwaarden terug in Holland Acht boston Hoofdcoach René Mijnders heeft George van Iwaarden, één van de initiatiefnemers voor de Holland Acht, teruggehaald in de Nederlandse ploeg. Van Iwaarden viel vorig jaar af en trok zich toen terug uit de boordroeiselectie. Behalve Van Iwaarden maakt ook Koos Maasdijk in Boston, waar komend weekeinde met de Head of the Charles Regatta de olympische voorberei ding van de uitverkorenen van de KNRB begint, zijn opwachting in de Holland Acht. De Leidse Irene Eijs en Eeke van Nes doen in de dubbeltwee mee aan de Head. Ronald Koeman toch tegen Ajax zeist Ronald Koeman kan zondag toch meespelen in de topper tussen Feyenoord en Ajax. De verdediger kreeg vorige week in het duel tegen Willem II een rode kaart omdat hij een slaande beweging zou hebben gemaakt naar De Gier. De tuchtcommis- sie wilde de zaak gisteren met behulp van de televisiebeelden behandelen. Omdat Feyenoord tegen Everton speelde, wordt de affaire nu dinsdag behandeld. Bart Breritjens niet naar Jan Raas rotterdam Wereldkampioen mountain-bike Bart Brentjensziet af van een overstap naar de nieuwe Rabo-ploeg van Jan Raas. De Limburger heeft nog een doorlopend contract met American Eagle. Hij had het zelf willen afkopen, maar de importeur van dat merk eiste dat Brentjens ook bij Rabo op die fiets zou blijven rijden. Raas ging daarmee niet akkoord. Twee wereldkampioenen in ATB-race leiden Twee wereldkampioenen trekken zondag langs de kust van Katwijk en Noordwijk. Danny Nelissen, de beste amateur wielrenner ter werëld, en ATB-kampioen Bart Brentjens behoren tot de deelnemers aan de Brinta Beach Classic die van Scheve- ningen naar Zandvoort voert. Ook toppers uit het profpeloton zoals Tony Rominger, Mario Cipollini en Erik Breukink wagen zich aan de mountainbikerace van 45 kilometer. De start in Scheveningen is om 11.00 uur tegenover het Kurhaus. Over het strand en door de duinen bereiken de renners rond 11.25 Kat wijk (Buitenwatering) tien minuten later de Noordwijkse boule vard. De finish van de snelste ATB'ers wordt omstreeks 12.10 uur verwacht op de boulevard in Zandvoort. Ajax royeert opnieuw supporters amsterdam Ajax heeft opnieuw drie supporters levenslang ge royeerd. Het trio werd woensdag, na het Champions League-du- el tegen Grasshoppers, gearresteerd wegens het molesteren van een trambestuurder. Maandag nam het Ajax-bestuur dezelfde maatregel tegen de twee supporters die in Enschede, voor aan vang van het duel tegen FC Twente, een suppoost de arm uit de kom hadden gedraaid. rij KI Jan van der Marei zakt een plaats alanya Jan van der Marei is als vijfde geëindigd in het Europese triathlon circuit. De Ter Aarse atleet legde gisteren in het Turkse Alanya in de finale van dit ETU-circuit beslag op de 25ste plaats en zakte daardoor een plaats in de eindklassering. Zamorano tien dagen uitgeschakeld madrid» Ivan Zamorano, de Chileense aanvaller van Real Ma drid, is tien dagen uitgeschakeld. De Zuidamerikaan liep woens dag in de wedstrijd tegen Ferencvaros (6-1) in de Champions League, de groep van Ajax, een spierscheuring op. Ronald Koeman was de afgelo pen dagen een paar keer apart genomen door Arie Haan. Als meest ervaren speler, als aan voerder en als sleutelfiguur in de defensie werd hij door de opvolger van Wim van Hane- gem betrokken in de rigoreuze omzettingen binnen de ploeg. Koeman weet meestal aardig zijn mond te roeren, maar dit keer was hij kennelijk met onderuit mocht gaan." Orlando Trustfull was één van de slachtoffers van de tactiek t Haan. De onal stomheid geslagen. Koeman: „Wat ik van al zijn tactische plannen vond? Ik hoefde niet veel te zeggen. Ik heb alleen maar zitten luisteren naar Haan." Toch begreep de ex-interna tional, die tegen Everton geen e naar voren ging en op gezag van Haan zijn vier mede-verdedigers voortdurend rugdekking moest geven, dat de speelwijze van Feyenoord voor de nodige verbazing zorgde. „Aanvallend zijn we te kort ge schoten, laat dat duidelijk zijn," zei Koeman na afloop. „Maar die 0-0 staat er en dat blijft in Europa Cup-voetbal een goede uitgangspositie. We hebben heel veel verdedigd. Als ploeg hebben we een aantal gevaarlij ke situaties gekend. Maar al met al kun je niet zeggen dat de trai ner het verkeerd heeft gedaan." Volgens Koeman is het gelijk spel tegen de Engelse bekerwin- ■lfs een opmerkelijk re- als je de omstandighe- t waaronder Feyenoord Europa Cup-duel het „He de ploeg maar ook vt ner moeilijk. In een moest hij toch maai elftal neerzetten, dat r de trai- ar dagen zal deze week niet om uitleg vragen. „Maar dat ik heel erg te leurgesteld ben is duidelijk. Ik hoorde het pas bij de bespre king dat ik ernaast stond. I let zijn vervelende dingen. Maar het belang van de ploeg gaat dus i probier ik als i ga; Europees 'overwinteren' is de laatste jaren normaal bij Feyenoord. Het zit er na de voorbije, uiterst tumultueuze weken, zowaar opnieuw in. Met een gelijkspel (0-0) tegen Everton manoeuvreerden de Rotterdammers zich gister avond in een behoorlijke positie om de kwartfinales van het Europa Cup 2-toernooi te bereiken. liverpool marcel van der kraan le man op het middenveld was gpd-verslaggever gebombardeerd. Het 2.500 koppige legioen be greep er weinig van. Maar een trainer die succes heeft, heeft altijd gelijk. Arie Haan staat al jaren bekend als een man van bijzondere tactische vondsten en als een coach die de nadruk legt op de defensie. Daér gaat hij bouwen en daarmee wil hij het elftal vertrouwen geven. Haan: „Ik heb Feyenoord to taal anders laten voetballen dan het ooit gewend was. Daarvan ben ik me best bewust. Maar al mijn beslissingen zijn in het be lang van Feyenoord en niet in het belang van bepaalde spe lers." Hij wilde ermee zeggen dat hij geen boodschap had aan de ontevreden gezichten. Haan gaf toe dat het verre van eenvoudig was om in drie da gen een ploeg neer te zetten, die fysiek en mentaal beter voor de dag zou kunnen komen dan de laatste weken het geval was. „Ik heb tegen Willem II en op de training mijn ogen de kost ge geven. Daarna heb ik dinsdag iets uitgeprobeerd en de avond voor de wedstrijd met wat an dere poppetjes nog een keer. Als ik dan zie dat de jonge spelers zich uitstekend handhaven in zo'n heksenketel, denk ik dat we het niet zo gek hebben gedaan." Haan verdedigde zijn beslis sing om international Orlando Trustfull te passeren met de woorden: „Leg me eens uit wat kwaliteit is? De beste spelers moeten taakbewust kunnen voetballen. Met Rob Maas, die het prima deed, wist ik dat we geen gekke dingen zouden doen. Trustfull heeft aanvallend meer te bieden, maar lijdt ook nog wel eens balverlies. Dat kan in zo'n uitwedstrijd op Engelse bodem dodelijk zijn." De Britten waren vooraf bang dat Feyenoord net als PSV eer der deze week de tekortkomin- Arie Haan kon er als coach, die pas drie dagen de touwtjes in handen heeft, een beetje trots op zijn. De vraag was na afloop evenwel of de geboren Gronin ger vandaag nog gewikkeld in een kort geding met zijn ou de werkgever PAOK Saloniki bij de rechtbank in Rotterdam zich werkelijk op de borst kon slaan. Wat Feyenoord in Enge land liet zien, was beneden het niveau dat de ploeg zelfs in moeilijke periodes behoort te halen. Aanvallend stelde de Ne derlandse bekerhouder zwaar teleur. Haan had slechts één doel voor ogen en dat was met zijn nieuwe werkgever ten koste van alles een nederlaag voorkomen in Liverpool. „Ik had de resulta ten van Feyenoord deze week op een rijtje gezet. Nou, als mij een ding was opgevallen was het wel dat ze veel te veel goals hebben geïncasseerd. Jullie kunnen allemaal de negatieve zaken naar voren schuiven, maar die 0-0 is voor mij een ui terst positieve start," pareerde Haan de kritiek, van de media na afloop. Om Feyenoord defensief ze kerheid te bieden zette hij het halve elftal op zijn kop. Haan trad in de Engelse havenstad aan met een elftal waarin de grootste namen ontbraken. Met Orlando Trustfull, Tomek Iwan en Gaston Taument zat er voor vele miljoenen aan kapitaal op de bank. Wie wel mochten op draven, in tegenstelling tot de laatste competitiewedstrijd van de Rotterdammers, waren Ge orge Boateng, Rob Maas en Regi Blinker. Het meest bizarre was dat Henrik Larsson als hangen de rechterspits werd opgesteld en dat Rob Witschge tot centra- Arie Haan (links) en Geert Meijer volgen gespannen de verrichtingen van Feyenoord. gen van het Engelse voetbal op een genadeloze wijze bloot zou leggen. Na de afstraffing van Leeds United had Everton, dat zijn vier beste spelers (Kan- chelskis, Amokachi, Ferguson en Hinchcliffe) moest missen, de schrik al te pakken. Maar Feyenoord was met zijn 5-3-2 opstelling, waarbij Blinker achter Obiku opereerde, niet in staat om het de Engelse beker houder lastig te maken. De Rot terdammers beperkten zich een uur lang tot verdedigen. Alleen Regi Blinker en Mike Obiku kwamen in het eerste bedrijf een keer in de buurt van Neville Southall. Pas toen Larsson in de slotfa se naar de punt van de aanval werd gestuurd en Orlando Trustfull alsnog zijn opwachting mocht maken, kwam Feye noord weer een beetje uit de verf. Maar oogstrelend was het voetbal van Feyenoord zeker niet. Bij vlagen was het zelfs ar moedig, al droeg het ren- en vliegwerk van de thüisclub niet bepaald bij tot een mooie voet balavond. erde r de beginfase een aantal aardige kansen. Ed de Goey moest zich tot het uiterste inspannen om een schot van Evertons topsco rer Paul Rideout te keren, nadat Vinny Samways de bal op het been van Van tobbel had g<' knald. De Goey zag voor rust ook de eerste van een hele serie kopballen over de lat scheren. Floewel Feyenoord er in slaagde om de nul te handha ven, moet Haan op de bank doodsangsten hebben uitge staan. Ulrich van Gobbel, op wiens snelheid en fysieke kracht die slechts zelden de rust kon opbrengen om met overleg uil te verdedigen, bracht zijn eigen doelman halverwege de tweede helft ernstig in, de problemen door foutief terug te spelen. An ders Limpar liet de kans echter foto anp onbenut. Zeven minuten later kwamen de Rotterdammers nog dichtbij een sensationele overwinning, toen Mike )biku in het strai schopgebied ging soleren, naar de grond werd getrokken en de bal via een carambole nog op de hak van Rob Witschge zag belanden, Wilschges inzet werd van de doellijn gehaald, Neville Southall ranselde vervolgens de 'kanonskogel' van Rob Maas uit het doel. Feyenoord: De Goey: Koeman, Van God bel, Boou-hk; avijnenbitg «.l I leus), Maas, wilschge, Van Hroiuk amsterdam anp ite De KNVB heeft in Amsterdam we, driejarige, beleids plan gepresenteerd. „De sane ringsperiode is voorbij", sprak r Staatsen. „Het wordt ii nu tijd om aan kwaliteitsverbe tering te denken." v Het beleidsplan 1996-1999 ioet in de algemene najaars vergadering van de KNVB, op 23 november, worden goedge keurd. Het sectiebestuur be taald voetbal legt het plan voor dien nog voor aan de Centrale Spelers Raad en aan de clubs. „De bedrijfstak voetbal is nu kerngezond", zo verhaalde Staatsen gisteren in Amster- hoeft Meer mag, tot 120 e •-divis dam. „Voor de komende tijd verwachten we hogere inkom sten. Dat geld moet worden in gezet om de kwaliteit van het betaalde voetbal verder te ver beteren. We hebben de ambitie de aansluiting met de interna tionale top te behouden." De KNVB verdient het meeste geld aan het tv-contract met de NOS, voor uitzending van com- petitiebeelden. Binnenkort start de bond de onderhandelingen over een nieuw contract. Staat sen: „Als we de beelden aan een omroep verkopen, zullen we met kwaliteitseisen komen. Maar er bestaat ook de moge lijkheid dat we de produktie zelf gaan doen of dat we met een ei gen sportzender gaan beginnen. We zijn nu nog aan De inkomsten uit TV-beelden zullen net als in voorgaande ja ren rechtstreeks naar de clubs vloeien. Gelijkelijk verdeeld, on danks het feit dat veel clubs nauwelijks TV-minuten krijgen. Staatsen: „Maar de tv-gelden mogen voor geen enkele club de belangrijkste bron van in komsten worden. In onze com petitie is geen ruimte voor sub sidie-junkies." De jaren van saneren zijn voorbij, de armoedzaaiers zijn verdwenen. Slechts vier clubs sloten het seizoen 1993/94 met een aanzienlijk exploitatietekort af, vijf jaar eerder waren dat er nog 21. De KNVB wil verder met de 36 BVO's (Betaald Voetbal Or ganisaties) van nu. Minder clubs. „De overdracht van licen ties is mogelijk. Als twee clubs uit het betaalde voetbal fuseren, kan een ander de vrije licentie n", aldus Staatsen. Maar belangstellenden, zoals De Zwarte Schapen (Almere) en AGOW (Apeldoorn), hoeven bij een eventuele uitbreiding naar 38 niet op een fusie te wachten. Voor eventuele toewijzing van een licentie 'zal echter goed ge keken worden naar de accom modatie, het toeschouwerspo- tentieel, het economisch per spectief en de geografische lig ging- 'Op naar een nationaal supportersbeleid' Het initiatief kwam uit Amster dam. Het congres 'Op naar een nationaal supportersbeleid' trok afvaardigingen van 27 clubs uit het betaald voetbal en tal van andere betrokkenen. Excelsior kwam niet op wat het Rotter damse bestuur noemde 'de gro- jte Ajax-show'. Excelsior moest het ontgelden ,in de toespraak van Ajax-voor zitter Van Praag. Maar ook de clubs, de KNVB, de burgemees ters, de politie en de politiek kregen een veeg uit de pan. „Ik |ben hier niet om me populair te maken. Ik ben nu zeven jaar voorzitter, van Ajax, maar ben heel wat met supporters meege reisd, heb met ze in de verdruk king in risicovakken gestaan. Ik heb recht van spreken, want ik weet wat er fout gaat en ik ga vandaag man en paard noe men", zo begon hij zijn bood schap aan de goed gevulde RAI- congreszaal. 'Op naar een nationaal sup- ,pe3i Portersbeleid' i initiatief van Ajax en had derhalve een hoog 'Amsterdam-gehalte'. Maar met staatssecretaris van sportzaken Terpstra, KNVB- r Staatsen, de Arnhem se hoofdcommissaris van politie Mr. Siepel en scheidsrechter Blankensteijn kregen de verte genwoordigers van de clubs een aantal interessante sprekers voorgeschoteld. Ajax pronkte gisteren met het eigen supportersbeleid. Met Amsterdamse flair, maar het was ook fair. Omdat voorzitter Van Praag de afgelopen jaren veel tijd en geld in 'het herop voeden' van de aanhang inves teerde, had de Ajax-voorzitter recht van spreken. Dat erken den de afgevaardigden van de andere clubs, die instemden met de tirade van de voorman van de landskampioen. Van Praag over de clubs: „Het wordt eens tijd dat we solidair zijn, dat we samenwerken. Zo'n Excelsior dat hier niet komt en het congres een grote Ajax- show noemt, hoort niet in het betaald voetbal. Die club komt per jaar een paar minuten op TV, maar krijgt desondanks een berg TV-geld dank zij de grote clubs. De lusten willen ze wel, de lasten niet. We moeten alle maal meedenken over het sup portersprobleem en allemaal meedoen met oplossen." Van Praag over de KNVB: „Dat wij dit congres organiseren is eigenlijk armoedig. De bond zou zich moeten inspannen voor een nationaal supporters beleid. Maar zij houden het voorlopig alleen bij woorden en mooie rapporten. Verder zijn ze veel te passief." Van Praag over de burge meesters: „We hebben 36 clubs, 36 BV'tjes met hun eigen oplos singen. Maar we hebben ook nog eens bijna evenveel burge meesters, die met de meest krankzinnige ideeën komen." Over de politie: „Die zit ook in geen stad op dezelfde lijn." En over de politiek: „Justitie zou wat opener moeten zijn met het doorspelen van informatie. Al leen als wij de identiteit van rel schoppers te horen krijgen, kunnen we ze erop aanspreken of zelfs royeren." Van Praag oogstte lof en waardering. De aangevallen ge sprekspartners werden er stil van. KNVB-voorzitter Staatsen gaf de Ajax-voorzitter voor 99 procent gelijk. Hij veegde alleen zijn eigen straatje schoon. De politieman slikte en knikte en Erica Terpstra beloofde veel, maar zei weinig. Of het moest: Zelden zal Pierre van Hooydonk zich zo eenzaam hebben gevoeld. De Nederlander stond gister avond in Parijs bijna negentig minuten in de punt van de aanval, zonder praktisch een bruik bare bal te krijgen of te zien. Hij zag uit de verte hoe zijn ploegmakkers van Celtid in de Franse hoofdstad de handen vol hadden Paris Saint Ger main van scoren af te houden. De Nederlander was zo geïsoleerd dat bij hij de enige scoringskans zo schrok dat hij de gemakke lijke en enige mogelijkheid voor Celtic miste. Doelman Lama van PSG deed zijn reputatie als grabbelaar weer alle eer aan bij de enige aanval lende Schotse actie van betekenis. De Schotse muur bleef tot een kwartier voor tijd overeind, ondanks het gebeuk van I.oko, Rai nier, Fournier (twee keer) en Guerin. Toen had Youri Djorkaeff eindelijk succes. Nadat hij even tevoren nog een schot op de lat uiteen had zien spatten. In de 76ste minuut was het geluk op zijn hand. De voorzet van Guerin was op maat, de afronding dit keer ook: 1 -0. Vier minuten voor tijd liet Nouma nog de kans op 2-0 liggen. Bekerhouder Zaragoza won thuis met 2-1 van Club Brugge. Beide ploegen beëindigden het har de duel met tien man. De Engelse scheidsrechter i.odge stuurde na een uur de Belg Renier naar de kleedkamer, tien minuten later volgde Nayim. Beiden na de tweede gele kaart. Zaragoza kwam op voorsprong uil een strafschop nadat Van der Eist een overtreding had begaan. Aragon schoot vanaf de stip raak. Vijf minuten later in de 33ste minuut profiteerde Dani van een misser van doelman Verlinden: 2-0. De Belgen behielden goede kans op de kwartfinales dank zij de Uruguees Poyet die in de 73ste minuut hands maakte. Staelens liet zich het buitenkansje'niet ontglippen: 2-1. Parma is gisteren onaangenaam verrast. De twee van de Italiaanse Serie A werd in Zweden met 3-0 verslagen door BK Halmstad, een subtopper in de Zweedse competitie. Al voor de rust had de thuisclub een voorsprong van 2-0 opgebouwd dank zij twee doelpunten van Gud- mundsson. Een kwartier voor het einde zorgde Anderssan dat de vooruitzichten voor Parma, twee jaar gele den nog EG 2-winnaar, op de kwartfinales klein zijn. Bij Parma stelde FIristo Stoitsjkov teleur. De verleden jaar nog voor het Barcelona van Cruijff spelende Bulgaar kwam niet in het stuk voor. Uitgerekend Martin Dahlin legde in Mön- chengladbach de basis voor de kwartfinales. De Zweed wil weg bij Borussia, maar bewees in liet Bökelberg-stadion waarom bestuur en trainer hem niet willen kwijtraken. De Scandinaviër brak vlak na de rust de ban tegen AEK Athene en be paalde in de slotminuut de eindstand op 4-1. Pflipsen en Wynhoff maakten de andere twee Duitse doelpunten. Maladenis scoorde tegen voor de Grieken, maar dat is voor het vervolg van het Europees avontuur van Borussia Mon- chengladbach, waarbij ex-Roda JG'er Huiberts ontbrak, niet meer van belang. Na drie opeenvolgende nederlagen in de Spaanse competitie won Deportivo la Coruna weer eens. In Turkije werd Trabzonspor, koplo per in de Turkse competitie, met 1-0 verslagen. Het Spaanse doelpunt werd in de 60ste minuut gemaakt door Donalo. Dinamo Moskou boekte thuis een magere overwinning van 1 -0 op i Iradec Kralove. De Tsje chische bekerwinnaar huist na tien competitie duels in de onderste regiöhen van de ranglijst. Voor Dinamo Moskou is het seizoen bijna voor bij: in Rusland staan nog slechts twee duels op het programma. De Moskovieten wonnen in Tsjechië dank zij een treffer van Koeznetsov na een uur. Sporting Lissabon liet zich thuis niet ver rassen door Rapid Wien en won met 2-0. De doelpunten werden gemaakt door Paulo Alves en Sa Pinto. Michael van Praag: „Het wordt eens tijd dat we solidair zijn, dat we sa menwerken. Zo'n Excelsior dat hier niet komt en het congres een grote Ajax-show noemt, hoort niet in het betaald voetbal. foto archief „We moeten het niet meer pik ken dat we het voetbal kapot la ten maken door een stel rad draaiers" zijn. En ook daar was iedereen het volledig mee eens. doetinchem/roermond gpd De Graafschap onderzoekt de mogelijkheid om de afkoopsom die Frans Körver bij zijn ontslag heeft meegekregen terug te vor deren. De Doetinchemse club heeft inmiddels de hulp van een advocaat ingeroepen. Volgens voorzitter Hylke Enzerink gaat het om een bedrag tussen de 50.000 en 100.000 gulden. „Een afkoopsom is bedoeld om iemand niet brodeloos te la ten worden", stelde de praeses van de Achterhoekse club gis teravond tijdens een bijeen komst van de businessclub. „Maar het wordt natuurlijk wel anders als iemand na een paar dagen alweer een nieuwe werk- gever krijgt," 'Tijdens de bijeenkomst van de sponsors gisteravond gaf de leiding van De Graafschap uit leg over de achtergronden van het ontslag vorige week. Vol gens het bestuur is er tot hel al lerlaatste moment geprobeerd om weer op ééh lijn te komen. Die bereidheid was er echter bij Körver niet, aldus Enzerink. „I lij stuurde er op aan om weg te gaan bij De Graafschap." Voor zitter Ap Ruesink van de busi nessclub, die op persoonlijke ti tel sprak, ging nog verder en sprak het vermoeden uit dat er opzet in het spel was, zodat de Limburger aan de slag kon bij MW. ntke Körver in alle toonaarden en spreekt van een „schandalige betich ting, ook naar MVV toe." Hij vervolgt dan: „Dit is geen taal van grote mensen. We hadden een bepaalde afspraak dat we alles binnenskamers zouden houden. We zouden niet na trappen, maar nu hoor ik dii. Het is aiicin.iai bedoeld omli schoon te praten. Ik noem het larie. Ik ben dinsdagavond voor het eerst gebeld door MVV. Het was om acht uur, tijdens Leeds PSV. MW vroeg of ik genegen was om te komen praten. Ver volgens heb ik om half tien een gesprek in Inmaken gehad. Zo is het verhaal en niet anders."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19