Ajax heeft geen topvorm nodig Zwitserse kinderhand snel gevuld Rangers-fan Sean Connery ziet superieur Juventus fCörver weer MVV'er Kluivert: ruim 100 km/uur Sport Madrid komt bekende Nederlanders tegemoet JQNDERDAG 19 OKTOBER 1995 Ajax mist Kanu tegen Feyenoord Amsterdam Ajax moet het zondag tegen Feyenoord stellen zon der Nwankwo Kanu. De Nigeriaan is door de voetbalbond van zijn land opgeëist voor de interland om de Afrika-Azië Cup in en tegen Oezbekistan. Kanu had tot de wedstrijd van Ajax gister avond tegen Grasshoppers, waarin hij als invaller fungeerde, ge weigerd voor zijn land uit te komen, maar hij bleek na afloop van mening te zijn veranderd. Supporter Rangers neergestoken turijn» Een 22-jarige supporter van Glasgow Rangers is gisteren voor het begin van de Champions-Leaguewedstrijd tegen Juven tus neergestoken. De Schot Alexander Ralston liep lichte ver wondingen op. Hij werd met een mes in de rug gestoken toen hij door het centrum van Turijn wandelde. Onbekende daders be roofden hem van zijn clubsjaal. Babangida meldt zich af lissabon Babangida gaat niet met de Nigeriaanse nationale ploeg naar Oezbekistan, waar zondag een oefeninterland wordt afgewerkt. De aanvaller van Roda blesseerde zich dinsdag in de UEFA Cup-wedstrijd tegen Benfica aan het bovenbeen. Barry van Galen is met een scheur in de knieband langere tijd uitge schakeld. Kaiserslautern uitschakeling nabij kaiserslautern Betis Sevilla heeft riante uitzichten op het berei ken van de derde ronde in het UEFA-bekertoernooi. De Spaanse subtopper won gisteren de uitwedstrijd tegen FC Kaiserslautern met 3-1Alfonso maakte twee van de drie Spaanse doelpunten. Tweederde tickets Spelen verkocht enschede Tweederde van de aan Nederland toebedeelde kaart jes voor de Olympische Spelen van '96 zijn verkocht. Belangstel ling is er tot nu toe vooral voor de sporten roeien, zwemmen, ju do en atletiek. Opmerkelijk: voor hockey, een tak van sport waarin Nederland tot de medaillekandidaten behoort is tot nu toe amper belangstelling. CHAMPIONS LEAGUE ROEPA (Fra) - Aalborg (Den) 3-1 (1-0) 5. luedec 1-0. 46 Pedersen 1-1, 56. Pedros 2-1, Kosecki 3-1. Scheidsrechter: Vagner (Hon). 30.000 Geel: Simonssen (Aal- Drg) Porto (Por) - Panathinaikos (Gri) 0-1 (0-1) Markos 0-1 Scheidsrechter Trentalange ta) Toeschouwers. 25.000 35. Rode kaart (2x Alexoudis (Panathinaikos). Geel: Ouzouni- (Panath.). anathinaikos 2 2 0 0 6 4-1 3 1114 2-1 3 1114 4-4 alborg 2 0 0 2 0 1-5 rogramma: 25/10: Aalborg - Panathinaikos; (11: Aalborg - FC Nantes, Panathinaikos - FC iroepb osenborg (Noo) - Spartak Moskou (Rus) 2-4 (2- 2 Loeken 1-0. 45. Brattbakk 2-0, 59. itsjev 2-1. 66 Nikiforov 2-2. 75 Ketsjinov -3. 82 KetS|inov 2-4 Scheidsrechter: Garcia (Spa) Toeschouwers. 12.000. egia Warschau (Pol) - Blackburn Rovers (Eng) -0 1-0) 25. Podbrozny 1-0. Scheidsrechter: isk (Zwe) Toeschouwers 15.000. Gele kaart- insky (Legia), Sherwood, Batty, Warhurst VI 33009 7-3 3 2 0 1 6 5-3 rg 3 1 0 2 3 5-8 ■n 3 0 0 3 0 Ir 4 ma: 1/11: Spartak Moskou - Rosenborg, n Rovers - Legia Warschau. R0EPC ïntus (Ita) - Glasgow Rangers (Scho) 4-1 (3- 15. Ravanelli 1-0, 17. Conté 2-0, 23. Del maastricht gpd in cijfers Piero 3-0, 75. Ravanelli 4-0. 78 Gough 4-1 Scheidsrechter. Zoek (WRu). Toeschouwers: 55.000. Rode kaart (2x geel) 55 Cleland (Glas gow Rangers) Gele kaart: Durie (Glasgow Ran gers). Borussia Dortmund (Dui) - Steaua Bukarest (Roe) 1-0 (0-0). 58. Rieken 1-0. Scheidsrechter Mik- kelsen (Den). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Zore (Bor. Dortmund), Panait (St. Boekarest) Juventus 3 3 0 0 9 10-2 Borussia D 3 1114 4-5 Steaua B - 3 1 0 2 3 1-4 Glasgow R 3 0 12 1 3-7 Programma: 1A11: Steaua Bukarest - Borussia Dortmund. Glasgow Rangers - Juventus GROEP D Ajax (Ned) - Grasshoppers (Zwi) 3-0 (1-0). 10. Kluivert 1-0, 68. Kluivert 2-0, 87 Finidi 3-0. Scheidsrechter: Porumboia (Roe). Toeschouwers 43.000 Gele. kaart Blind (Ajax), Gamperle (Grasshoppers) Real Madrid (Spa) - Ferencvaros (Hon) 6-1 (3-0) 23. Raul 1-0, 25 Raul 2-0, 34 Zamorano 3-0, 46. Zamorano 4-0, 55 Hierro 5-0, 62 Kopuno- vic 5-1,83 Raul 6-1. Scheidsrechter: Ouzounov (Bul). Toeschouwers: 50.000 Gele kaart; Kecskkes, Milovanovic, Szucs (allen Ferenc- Ajax 3 3 0 0 9 9-1 Real Madrid 3 2 0 1 6 8- 2 Ferèncvaros -J 3 1 0 2 3 5- 11 Grasshoppers 3 0 0 3 0 0- 8 Programma: 1/11: Grasshoppers - A|ax, Ferenc- UEFA-BEKER, tweede ronde, eerste wedstrijd: FC Kaiserslautern (Dui) - Betis Sevilla (Spa) 1-3 (0-1). 45. Alfonso 0-1, 46. Koch 1-1, 54 Alexis 1-2. 73. Alfonso 1-3. Scheidsrechter. Agius Jertien jaar onder de lat, in 1987 ils trainer gepromoveerd met le club en nu dus voor de derde ceer operationeel in De Geus- ielt. Voorlopig krijgt Frans Kör- 'er anderhalf seizoen de tijd om volbrengen wat voor Jan Re- :er op een regelrecht fiasco lreigde uit te draaien. Dat MW de emotionele dui velskunstenaar zou binnenha- ;n, was exact voorspelbaar. Er varen gewoon geen andere andidaten en niemand kent (eter dan Körver de route in de imboe van de eerste divisie. Koud op straat bij De Graaf- ichap duikt Körver kwiek in he te Maastrichtse malaise. „Het inderdaad erg vlug." Nog ;een tijd gehad om de heisa van )oetinchem te verwerken. „Is nisschien wel goed zo." Statistisch gezien qua pro noties, periodetitels en kam- )ioenschappen is hij topsco- er onder de trainers. Sinds gis- eren bezit hij ook het record 'kortste werkeloosheid'. Toen MW-voorzitter Jan Hoen hem dinsdagavond tijdens de wed strijd Leeds United-PSV belde, was de spontane reactie: „Oké, maar ik moet eerst even mijn Graafschap-pak uittrekken." Gepromoveerd met Wagenin- en, Fortuna, MW, VW en iraafschap. Hij vindt het zelf Barpraat bij Ajax. „Eerste in de groep, dat wordt dan Borussia Dortmund", zegt penningmeester Arie van Os. „Nee, liever Italianen, liever Juventus", vindt Frank de Boer. Ajax moet maar tweede worden in 'D', stelt de penningmees ter voor. „Nee, we willen winnen, we willen alles winnen." Dan, vond De Boer, dan maar Dortmund. Ajax was nog niet eens op de helft van de Europese topcompetitie. De wed strijd tegen Grasshoppers moest nog worden ge speeld. Maar dat, wisten ze, zou een formaliteit worden. Dat werd het ook - met 3-0 - maar de wed strijd bleef ver onder nieuw Amsterdams peil en dat vonden ze niet leuk in het Olympisch Stadion. amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Het gebeurt zelden in Amster dam. Zelfs de meest doorgewin terde kankeraars wisten niet meer hoe het moest, fluiten tus sen duim en wijsvinger. Maar gisteravond werden de vingers als een automatisme ineens naar de mond gebracht. En bor relde het cynisme plotseling weer op uit de vergeten hoekjes van de mopperkont. Het was maar 1-0 en iemand riep net iets minder fraais over de voet balkwaliteiten van Winston Bo- garde, toen de linksback net zijn enige goede daad van de wed strijd verrichtte. Hij gaf de bal aan Patrick Kluivert. De een twee was mooi, maar nog niet zo mooi als de afronding. De spits, bewonderd om zijn voet balkwaliteiten, gehekeld door zijn rijgedrag, onderdrukte met zijn tweede doelpunt de begin nende ontevredenheid. Want Ajax gaf even gas en (bijna) ie- 'ook een mooie lijst'. Maar het gegnuif zal hem nog vergaan, want nu zul je net zien dat de tovenarij deze keer niet werkt. Voor zijn doen opvallend rustig: ,,Ik zal moeten uitdokteren waarom MW niet scoort:" Hij staat als vanouds te pope len. Al in de derde minuut van de persconferentie haalde hij zijn stokpaardje tevoorschijn. „Niet ik, maar de groep zal het moeten doen. Een team vor men, geloof in eigen kunnen en vandaar uit proberen de poppe tjes op de juiste plaats te zet ten." Voor MW heeft hij zelfs al een nieuwe slogan bedacht. „Het is een wij-zaak." Hij heeft drie dagen de tijd om de groep op te peppen voor de thuiswed strijd tegen Emmen. Dat hoeft geen probleem te zijn, want hij kent de meeste spelers: Van Duynhoven uit zijn Helmondse periode, Van Schijndel van De Graafschap en het Haagse trio Gentile, Vriesde, Hoogendorp van de nacompetitie. „Plus de jongens van hier uit de streek. Als ik er in slaag deze mensen tot elkaar te brengen, wordt het een leuke tijd bij MW." Frans Körver (58) heeft alle vier de Limburgse clubs onder zijn hoede gehad. Hij begint nu dus aan zijn tweede rondgang. „Hier bij MW is veel te winnen. We kunnen niet lager." Patrick Kluivert heeft zijn en Ajax' tweede doelpunt gemaakt en dat wil hij weten ook. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER POPPE DE BOER dereen was weer tevreden. Het maakte het saldo van de negen tig minuten niet positief, maar zo werkt dat nu eenmaal in kij- kersland. Toch, zelfs Louis van Gaal, de man die doorgaans of een goed, danwel een fan-tas-tisch Ajax ziet, had niet echt genoten. „Van momenten, ja. Maar echt geweldig was het niet." Zouden de cynici dan toch gelijk hebben? Ajax, zeiden ze, is helemaal afhankelijk van het systeem. Voorgekookt, voorge tekend en voorgeschreven door Louis van Gaal, dictator uit Avenhorn. Want als ze het zelf moeten doen, in het Neder lands elftal dus, vallen de Aja- cieden ineens uit hun rol. Gis teravond, Van Gaal had het al aangekondigd, kreeg Ronald de Boer een iets andere rol. Een tikkeltje meer naar binnen, een beetje meer naar voren. En meteen liep het het niet meer bij Ajax. De voetballers liepen elkaar zelfs voor de voeten. Ook dat gras werd in het laatste kwartier - van 1-0 naar 3-0 - voor heel veel voeten wegge maaid. Maar die discussie zal nog wel terugkeren. Waar het dan wèl aan lag? Aan de beginscène aan de bar van het spelershome, waar schijnlijk. Ajax rekende zich al rijk, nog voor het vertrek naar het trainingskamp. In punten, in guldens. De drie punten wei den er al vast bij opgeteld, de extra miljoenen alvast op de be groting gezet. Zes plus drie pun ten was negen, en genoeg voor de kwartfinales. De overwinning a 1,2 miljoen gulden bij de ze ven al verdiende miljoenen én natuurlijk de premie van 3,6 miljoen betekende toch al weer bijna twaalf miljoen gulden. Vervolgens pakte Ajax het boel tje voor een rustig trainings kamp in Egmond, waar de gol ven in deze dagen ontspannen de kust streelden. Ajax was zelf bewust, ontspannen. En dus niet scherp; een eerste vereiste binnen Van Gaals systeem. Het maakte voor het resultaat geen verschil, alleen voor het kijk- spel. Ajax halverwege Groep D. Drie duels, drie overwinningen. Beter nog dan vorig jaar, toen Casino Salzburg in de derde wedstrijd hinderlijk in de weg lag. De Amsterdammers won nen de Champions League. Nog geen half jaar later is een nieu we muur van verdedigers niet automatisch een excuus voor een moeizame overwinning. Van Gaal had het gefluit ge hoord en stelde vast: „We kun nen niet tegen ons eigen ver wachtingspatroon op." Na de gewenste snelle goal van Patrick Kluivert - een dreun van dertig meter tegen de lat. via de rug van doelman Zuber- biihler in het doel - stond Ajax zelfs bijna stil. Ook al omdat tussen de kansen alleen maar missers zaten. Litmanen, vrij voor de doelman, Overmars, sneller dan Gamperle en Vega samen, weer Litmanen en nog een keer Litmanen. Verontrus tend was dat niet; Grasshoppers deed niets en kon weinig. Van Gaal: „Zoals ik al had verwacht, puur verdedigend." Zelfs de bal binnen het speelveld houden, bleek al een lastige opgave. Ajax kwam pas met Kanu (voor Ronald de Boer) in het goede ritme. Vijf minuten na zijn entree stond de Nigeriaanse 'sleepkabel' op de juiste plaats voor de een-twee met Kluivert. De spits speelde de bal eigenlijk te ver voor zich uit, maar scoor de toch. Finidi George bracht het legioen met een inderdaad fraaie treffer bijna spinnend van genoegen naar huis. Het was een doelpunt dat eigenlijk niet hij deze wedstrijd paste. Over veertien dagen staan er opnieuw tegen Grasshoppers weer drie punten op het menu. Plus nog meer miljoenen. Want bij een overwinning is de kwartfinale zekerheid gewor den. En kan Ajax vervolgens de tegenstander uitzoeken. Aan de bar van het spelershome. AJAX: Van tier Sar; Reiziger, Blind (73. Scholten), i rank <i«- Boei en Bogarde; Ronald de Boei (62. Kanu). Litmanen en Davids; Finidi, Kluivert en Over GRASSHOPPERS: /.uberbtlhler. Gttm perle, Vega, Gren en Vogel; I ombardo, c .eiger, Koller en Rzusu (7J. Sermeter); Magnin en Viscual. lijkheid de voetballer 'dood door schuld' ten laste te leggen, een misdrijf dat bestraft kan worden met maximaal één jaar gevangenis en/of een fikse boe te. Overigens kan de officier de zaak ook afdoen met een zoge heten transactie: hij legt een boete op die de 19-jarige voet baller gewoon per giro kan be talen. Door er geen rechtszaak van te maken, zou hij echter de schijn kunnen wekken dat de populaire Ajax-voetballer een voorkeursbehandeling krijgt. Bovendien heeft de jeugdige voetballer vrij kort na de dode lijke aanrijding opnieuw een ernstige snelheidsovertreding begaan. De officier van justitie zal volgende week besluiten welke actie hij tegen de Ajacied onderneemt. amsterdam simon zwartkruis gpd-verslaggever Een kinderhand is in Zwitser land wel heel erg snel gevuld, bleek gisteravond in het Olym pisch Stadion in Amsterdam. Het Ajax-publiek had afkeurend gefloten, ja, er viel zelfs een ver veelde slow hand clap te beluis teren, was ook Piet Hamberg opgevallen. „En daar hebben wij toch maar mooi voor ge zorgd", toonde de assistent van Grasshopper Club-trainer Christian Gross zich zeer tevre den. Veel meer eer viel er voor de Zwitserse kampioenen ook niet te halen in de slaapverwekken de wedstrijd tegen de plichtma tige spelende Amsterdammers. „Ze waren voornamelijk bezig met ons voor de voeten te lo pen", was Ajax-captain Danny Blind opgevallen. „Ik had Eric Viscaal continu bij me, zoals Grasshoppers' onze hele as pro beerde lam te leggen. Dat de den ze aanvankelijk goed. Daar naast lieten ze hun middenveld als een harmonica heen en weer trekken, om alle gaten te kun nen dichten. Dan blijven er voor ons nog maar een paar alterna tieven over. Opbouwen via de zijkanten of de lange bal hante ren, vooral achter Mare Over mars lag in de eerste helft de nodige ruimte. Het duurde he laas even voordat dat werkte." Edgar Davids, vlak voor tijd koos hij voor het individuele avontuur en raakte de paal, reikte nog een ander alternatief aan om de Zwitserse vesting te slechten. Via een snelle balcir culatie de tegenstander murw spelen, minuut voor minuut slopen, daar kwam het devies van «de linkermiddenvelder op neer. „Dat is ideaal", sprak Da vids „want zij lopen zich rot en wij hoeven steeds minder te lo pen. Maar ze hebben ons spel soms aardig ontregeld. Toch geeft het kwaliteitsverschil uit eindelijk de doorslag. Als we 'Ferencvaros onteert voetbal madrid anp even druk gaven bij hun op bouw, hadden we alweer balbe zit. Het is gewoon heel moeilijk om tegen ons te voetballen. Al wil je nog zo graag." Dat hel verwende hoofdste delijke publiek zich bij tijd en wijlen stierlijk had verveeld, daar had Davids best begrip voor. „Die komen naar het sta dion voor een grote zege, en dat had er ook dik ingezeten. We sprongen slordig met de kansen om, als het meezit win je met zes, zeven doelpunten verschil vandaag. Maar het is niet altijd even makkelijk. Veel mensen denken dat het allemaal vanzelf gaat bij ons, maar dat is niet zo. Het gaat niet simpel, het lijkt simpel. Onze kracht is nu dat we ook in de wedstrijden, waar in het wat minder soepel draait, toch nog bijna tien kansen krij gen." Een logisch gevolg van het verschil in kwaliteit, vindt Dan ny Blind. Die de behoudende speelwijze van de Zwitserse kampioenen dan ook met de mantel der sportliefde bedekte „Individueel zijn het stuk voor stuk aardige voetballers, maar als ploeg is Grasshoppers veel en veel minder dan wij. Vind je het gek dat ze dan niet als dwazen gaan lopen aanvallen hier. Je zag het ook, onze ge vaarlijkste momenten ontston den. als wij een aanval van hun hadden onderbroken." En Piet Hamberg, hij warmde zich nog maar eens aan de ge dachte hoe moeilijk zijn club het de Europese titelhouder had gemaakt. Gretig inhaleerde hij de media-aandacht. Nee. Ajax had hem niet geïmponeerd en ja, zijn spionagerapporten had den de Arnsterdamse speelwijze keurig in kaart gebracht. „Maar hoe goed je ze ook analyseert vantevoren", zei de voormalige Ajax-spits „het blijft ontzettend moeilijk tegen ze te scoren, laat staan van ze te winnen. Ik ken geen enkele club ter wereld die zo goed met de speelruimte kan omgaan als Ajax. En noem mij een club die met drie verdedi gers zo weinig doelpunten te gen krijgt. Voor mij is Ajax ook dit jaar weer de grote favoriet voor de Cup. En als wij die ma chine enigszins kunnen ontre gelen, hebben we hel lang niet slecht gedaan." In een ingezonden brief in de grootste Spaanse sportkrant heeft een grote selectie bekende Nederlanders Real Madrid op geroepen het Champions Lea- gue-duel tegen Ferencvaros, gisteren in Spanje, met grote cijfers te winnen. „Ferencvaros onteert hel Europese voetbal, hun supporters hebben zich schuldig gemaakt aan vernede rende en discriminerende uitla tingen", aldus de brief, onder anderen ondertekend door Jo- han Cruijff en Frank Rijkaard. I.ater op de dag kwam Real te gemoet aan de Nederlandse wens. Het klopte de Hongaren gisteravond met 6-1 De brief is een protest tegen de Ferencvaros-aanhang. Die bezondigde zich tijdens het du el van de I longaren tegen Ajax aan het maken van oerwoudge luiden als donkere Amsterdam mers in balbezit waren. „Door dat gedrag, zo laag bij de grond, moet een ieder die nog wel eens een voetbalwedstrijd bezoekt zich beschaamd voelen." „Wij hopen en wensen dat Real Madrid met een karre vracht doelpunten verschil wint. Opdat deze Hongaarse ploeg verder in de Champions I-eague geen rol meer speelt. Dan kan het bestuur van de club zich gaan richten op het eigen pu bliek, dat een positieve houding moet worden bijgebracht." Naast de namen van Cruijff en Rijkaard prijkten ook die van onder anderen de schaker Jan Timman, de acteurs lluub Sta pel, Reinout Oerlemans en Jeroen Krabbé, en die van het zangduo Ray Anita (2 Unlimi ted). Na de betreffende wedstrijd in Boedapest verklaarde Ajax' trainer Van Gaal serieus te heb ben overwogen zijn spelers van het veld te halen. Opvallend is dat korte tijd later zich soortge lijke incidenten voortdeden hij duels waarhij ook Nederlandse clubs waren betrokken: Malta Nederland en Benfica Roda J( 1. Aanvoerder Danny Blind van Ajax zei gisteravond symphatiek tegenover de actie te staan. „Ik heb er geen enkele moeite mee. Dat wij er als spelers zelf niet aan meedoen, komt omdat we ons toch vooral op de wedsirij- den moeten concentreren. Maar de gedachte die er achter ligt kan nooit verkeerd zijn." Real Madrid heeft niet de 6 i van gisteren het doelpuntenre- cord in de Champions League 1995/'96 verbeterd. Ajax ver sloeg de Hongaren, in Boeda pest, met één doelpunt minder. Raul Gonzalez was in liet Esladio Santiago de Bernabeu de topscorer. De 18-jarige aan valler maakte drie doelpunten, waaronder de eerste twee, in de 24e en 25e minuut. Een hattrick was hem niet gegund. In de 34e minuut belandde zijn lob tegen de lat, Zamorano benutte de re boifnd. De Chileen maakte ook 4-0, kort na de rust. Doelman llajdu was niettemin uitblinker aan I iongaarse zijde. Hierro schoot uit een vrije trap nummer vijf binnen. De te gentreffer van Kopunovic kwam in de 63e minuut uit de eerste serieuze aanval van Ferenc varos. Real beëindigde het duel met tien man. Zamorano liep een knieblessure op. coach Val dano had zijn drie wissels al ge bruikt. Het vormde voor Raul geen beletsel zes minuten voor tijd zijn derde en Reals zesde- doelpunt te maken. turun anp juventus spoedt zich met een superioriteit a la Ajax richting kwartfinales van de Champions League. De Italianen zetten de op papier sterkst bezette groep volledig naar hun hand. Na Borus sia Dortmund en Steaua Boekarest won de ploeg uit Turijn ook van Glasgow Rangers, 4 -1 Juventus herstelde zich van de nederlaag van 2-1, die de Italiaanse kampioen zondag in de se rie A bij AC Milan leed. De start van de thuisclub was gisteravond verpletterend. Glasgow was bin nen 23 minuten kansloos, 3-0. Ravanelli, Conté en Del Piero maakten de doelpunten. Daarna nam Juventus in het nevelige stadion Delle Alpi gas terug. Ravanelli maakte in de tweede helft zijn tweede doelpunt van de avond. Rangers, inmiddels met tien man na het wegzen den van Cleland, mocht in de slotfase iets terug doen. Gough maakte de uitslag een fractie draag lijker. 007-acteur Sean Connery keek in Turijn met lede ogen toe. Een andere Schotse supporter was 's middags in de binnenstad licht gewond geraakt toen hij werd neergestoken. Borussia Dortmund bezet na drie speeldagen de tweede plaats. De Duitsers wonnen thuis met 1-0 van Steaua Boekarest. Rieken kopte kort na de rust raak uit een voorzet van Reinhardt. In de eerste helft had de 19-jarige aanvaller de paal ge troffen. Stelea, de doelman met het vervaarlijke uiterlijk, verrichtte enkele goede reddingen. Dortmund miste spelbepaler Möller wegens een spierblessure. In groep B heeft Spartak Moskou een 100-pro- centscore. De Russen kwamen bij Rosenborg Trondheim uit geslagen positie terug. Halverwe ge leidden de Noorse semi-profs met 2-0 door doelpunten van Loekken en Brattbakk. Na de hervatting zorgden Alenitsjcv, Nikiforov en twee maal Ketsjinov voor de ommekeer. Blackburn Rovers completeerde de teloorgang van het Britse voetbal. De Engelse kampioen heeft in drie wedstrijden nog geen punt ver overd. In Warschau had Legia aan een doelpunt van Podbrozny voldoende. FC Porto, favoriet voor één van de topplaatsen in groep A, verslikte zich in Panathinaikos. De Grieken speelden na 35 minuten met tien man door een rode kaart voor Alexoudis, maar vijf mi nuten later opende Markos niettemin de score. Porto, dat zelf het verdedigen tol kunst heeft ver heven, liep daarna vergeefs storm op de Athecn- se muur. Nantes won met 3-1 van Aalborg, de Deense vervanger van het na het bontjassen-schandaal geschorste Dinamo Kiev. De f ransen namen in de vijfde minuut de leiding door topscorer Ouedec. Pal na de rust maakte Andersen gelijk. Pedros en de Pool Kosecki bezorgden Nantes als nog de drie punten.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23