Leiden Zingende wethouders op Homo Expo Gemeenten in gevecht om meer steun Poeiert wordt korpschef van regiopolitie Drenthe Bewoners hertenkamp houden het droog )pen dag ziekenhuizen a erbetoon aan Röntgen Onbetaalde arbeid voor (hauffeur uit Lisse Ichtpaar pleegt voor twee ton steunfraude DNDERDAG 19 OKTOBER 1995 henny van egmond. 071 -5356414. plv -chef hans koenekoop. 071-5356429 Leegstand 1 O Astronomische prij- I «7 zen zorgen voor leegstand in nieuw winkel complex Leimuiden fel" i* dvertentiën. t Hedenavond opening van de nieuwe Spekslagerij, Nieuwe estenmarkt 32, hoek St.-Aagtenstraat, hopende door eene net- en prompte bediening het vertrouwen zijner Stadgenooten 'aardig te maken. UEd. Dw. Dr., M.P. Bergers. -Opruiming van gebruikte en alle soorten nieuwe Velocipèdes, egen fabrieksprijzen, metlucht- en cushionbanden, bij C. van len Berg, Rijwielhandelaar te Alfen,. tegenover 's-Molenaars- img. 'rLNNO 1970 )e heer M.C. de Jong, beschermheer van het Chr. Tamboer- en •ijperkorps „Kunst en Genoegen" telde tot twee en het parade- ied zette in: de officiële opening van een echt eigen „home" (de chool in de Munnikenstraat) voor het korps was geschied. K&G elt 225, uitsluitend mannelijke, leden en daar zijn er zaterdag- niddag tijdens de inschrijving weer zo'n 30 bijgekomen. Er be- laat zelfs een wachtlijst voor de tamboers. Snackbar overvallen Twee mannen hebben gisteravond een snackbar aan sophiastraat overvallen. Met een mes bedreigden ze een me dewerkster. Ze zijn er met de onbekende dagopbrengst van door gegaan. Een van de overvallers zette direct het mes op de keel van de 33-jarige Leidse bij binnenkomst. Zij werd ge dwongen de kassa te openen. De twee liepen met hun buit richting Bufferkade. Inbrekers drinken koffie leiden Behalve dat inbrekers vannacht uit een woning aan de Bernhardkade onder meer 450 gulden hebben gestolen, heb ben ze ook de kat gevoerd, koffie gezet en in de slaapkamer geplast. De politie concludeert dat de inbrekers zich op hun imak voelden. NNO 1895 Zaterdag 19 October maandag 19 oktober Aparte huishoudbeurs in Groenoordhallen Wethouder Hennie Koek gaat zingen. Wethouder Pex Langenberg gaat zingen. En mogelijk gaat wethouder Tjeerd van Rij ook nog zingen. Voor een zaal met hon derden en misschien wel duizenden toeschouwers. leiden herman joustra De Leidse politici treden op vrij dag 3 november op in de Leidse Groenoordhallen met een gele genheidskoor van homoseksue le en lesbische wethouders en raadsleden uit heel Nederland. Niet zomaar, maar als feestelij ke opening van de Homo Expo, een huishoudbeurs voor 'homomannen en lesbische vrouwen', die vanaf die vrijdag tot en met zondag 5 november zal worden gehouden. De beurs wordt voor de derde achtereenvolgende keer in Ne derland gehouden, maar liet is de eerste keer dat Leiden wordt aangedaan. Het Haarlemse bu reau Expolaan dat de organisa tie in handen heeft, zegt voor de De Groenoordhallen te hebben gekozen omdat men daar de beschikking heeft over twee maal zoveel ruimte als in de voorgaande jaren. Dat betekent meer stands en een nog grotere verscheidenheid aan produk- ten, meer verenigingen op het gebied van homoseksualiteit en meer kunstenaars op het zoge noemde kunstenaarsplein. Maar waarom een beurs spe ciaal voor homo's? „In wezen is dat heel simpel", zegt G. van Rooyen, woordvoerster van Ex polaan. „De markt wat betreft beurzen is in de afgelopen enorm uitgebreid. Ie hebt beur zen voor bijna elke doelgroep, maar tot voor kort was er nog niet een voor homoseksuelen. Ook die doelgroep blijkt voor het bedrijfsleven enprm interes sant te zijn. Onderzoeken heb ben onder meer uitgewezen dat het gemiddelde bestedingspa troon van homoseksuelen wat hoger ligt. De paren hebben geen kinderen en de partners werken meestal allebei. In de commerciële stands worden overigens in de meeste gevallen produkten getoond die niet specifiek zijn bedoeld voor homoseksuelen. Van Rooyen: „Die zitten natuurlijk ook ge woon op een stoel en koken in een keuken. Maar er zijn wel speciale stands. Met reizen al leen voor homoseksuelen bij voorbeeld." Ze haast zich echter te zeggen dat de beurs beslist niet alleen als „een commerciële gebeurte nis" moet worden gezien. „Het is meer dan alleen maar een beurs. Het is ook een ontmoe tingspunt. Werkelijk alle organi saties uit de homoseksuele we reld zijn er vertegenwoordigd. »t Academisch Ziekenhuis iden (AZL), het Diaconessen en het Rijnland Ziekenhuis Leiderdorp houden op zater- jg 11 november open dag. Het 0 dan 100 jaar geleden dat Wil- Im Conrad Röntgen de naar m genoemde röntgenstraling tdekte. De afdelingen radiotherapie itraling) en radiodiagnostiek de Leidse en Leiderdorpse kenhuizen laten bezoekers dag zien wat röntgenstraling kan opleveren., voor onderzoek en behandeling van ziektes. Ook wordt een boekje openge daan over mogelijke risico's van röntgenstraling en opleidings mogelijkheden binnen dit vak gebied. Op het Leidse Plein van het AZL is een kleine tentoonstel ling ingericht over de ontwikke lingen in de radiodiagnostiek van de afgelopen honderd jaar. De rondleidingen worden op 11 november gehouden van 10.00 tot 14.00 uur. fc 46-jarige chauffeur uit Lisse fop 23 april van het vorig jaar it zijn vrachtwagen twee jon- I meisjes schepte op de Wil- i de Zwijgerlaan is door de ihtbank in Den Haag veroor- leld tot het verrichten van 160 (r onbetaalde arbeid. De offi- r van justitie eiste twee we it geleden vier weken celstraf, »ar liet meteen al weten dat I er geen bezwaar tegen zou ïtben als die werd omgezet in fenstverlening'. e aanrijding kostte een 5-ja- meisje een onderbeen. Zij i onder de wielen van de d terecht. Haar twee jaar ou dere zusje werd door de klap de berm in geslingerd, maar haar verwondingen vielen mee. Remproeven wezen uit, dat de chauffeur uit Lisse op de krui sing van de Willem de Zwijger laan met de Sumatrastraat 77 kilometer per uur moet hebben gereden. De Lissenaar mag zijn rijbe wijs houden. Hij kreeg negen maanden voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid opgelegd met een proeftijd van twee jaar. Dat is in overeen stemming met de eis van de of ficier. Zij liet daarbij meewegen, dat de man in 22 jaar als be roepschauffeur nooit eerder was bekeurd. leiden De bewoners van het hertenkamp in de Leidse Hout houden het deze winter droog. Het dierenverblijf was hard aan een opknapbeurt toe. Deelnemers aan een werkgelegenheidsproject van de gemeente dichtten de lek ken in het schuilhok. „Het beton was altijd nat en het regende in", zegt S. van Rijn, chef wijkbeheer. „De klus moest gewoon voor de winter gebeuren." Ook de omgeving van het her tenkamp wordt aangepakt, overi gens niet door de deelnemers aan het project. „Binnenkort worden er rioleringen aangelegd. Er komt een gasleiding, openbare verlich ting en een goede stroomvoorzie ning", aldus Van Rijn. „Het hele gebied rond het hertenkamp, het theehuis en straks de nieuwe mu ziektent was eigenlijk een beetje verouderd. Straks is het weer he- Nakijken ietslampjes )ij Stadhuis Ie zijn fietslampjes wil la- in nakijken of repareren, anavond tussen 19.30 21.45 uur terecht bij de tand van de fietersbond EN- op het Stadhuisplein. Een fietshersteller is aanwezig |aJ niet gereedschap en onder delen. Aan de reparatie zijn ;preb in beginsel geen kosten ver- L inden. Leiclse kapper wint brons op Beroepen Olympiade den haag klaas salverda Nederland heeft tegenwoordig een G4, een G15 en nu ook een G8. Net een Eurotop, maar dan in Holland. Het gaat over grote steden. De vier grootste, vijftien gemeenten die als zodanig zijn aangewezen en acht die daar bij willen horen. De G8, waaronder Leiden, Alkmaar, Zaanstad en Haarlem, stuurden vorige week een brief naar premier Kok en de Tweede Kamer. Aan de vooravond van de begrotingsbehandeling van Binnenlandse Zaken deden zij een klemmend beroep op de Kamer en het kabinet om hen alsnog te betrekken bij het grote stedenbeleid. Leiden en de an dere drie willen in een adem worden genoemd met plaatsen als Leeuwarden, Almelo, Deven ter en Den Bosch. Die wél bij de bevoorrechte steden horen die meer geld van het rijk krijgen. De G8 kunnen nauwelijk re kenen op politieke steun in de Kamer. De fracties waren nog net bereid om staatssecretaris Kohnstamm een paar vragen te stellen. Maar een motie ('ver zoekt de regering de G8 bij het grote stedenbeleid toe te voe gen') was de kwestie de Kamer niet waard. Dat zegt ook iets over de ma nier waarop de gemeenten heb ben gelobbied. Hun actie bleef beperkt tot een paar brieven. En voor zover er achter de scher men is overlegd, is de diploma tie wel erg stil geweest. Aan het front is nauwelijks gevuurd. De actie heeft ook pas laat een aantal Kamerleden in be weging gebracht. Staatssecreta ris Kohnstamm heeft vrijwel meteen na zijn aantreden be kendgemaakt wat de criteria zijn om in aanmerking te ko men voor extra aandacht en ex tra geld. Over het aantal ge meenten is de staatssecretaris zeer standvastig. „Het staat voor mij als een paal boven wa ter dat het grote stedenbeleid op een fiasco uitloopt als er tel kens opnieuw gemeenten toe gevoegd worden", zei hij giste ren in de Kamer. De Kamer accepteerde na wat gesputter de toezegging, dat er volgend jaar zomer in een rap portage aandacht wordt besteed aan „de doorwerking van het grote stedenbeleid naar andere gemeenten." Leidenaar Maurice Plu Kok heeft bij de Beroepen Olym piade in Lyon een bronzen medaille gewonnen. Hij werkt in de gelijknamige kappers zaak van zijn vader aan de Willem Klooslaan. Aan de Olympiade, die afgelopen week werd gehouden, deden 550 jonge vaklieden mee uit 33 verschillende landen. Er gold een maximum leeftijd van 22 jaar. De Nederlandse afvaardi ging was zeer succesvol. Zo werd goud gewonnen door twee dameskappers. Een van hen bleek echter zes weken te oud voor deelname, waardoor hij buiten het klassement viel. Een zilveren plak was er voor een Nederlandse landbouw- mechanicien. Behalve voor Plu waren er ook bronzen medail- les voor een Nederlandse goudsmid en een autospuiter. Negen Nederlandse deelne mers ten slotte kregen een eer volle vermelding in de vorm van een diploma excellent vakmanschap. En homo's uit het hele land ko men er naar toe. Bovendien ge beurt er zo veel." Zo zal een enorme lading zand op de betonnen vloer van de Leidse Groenoordhallen worden gestort, althans op een deel van de vloer, voor hel eer ste overdekte, internationale beach-volleybaltoernooi ter we reld. „Met homoseksuele en les bische teams uit heel Europa", zegt Van Rooyen. „Een mooi schouwspel. Voor iedereen. Maar uiteraard zijn op de Ho mo Expo ook hetero's welkom." Brug weigert, treinverkeer blijft beperkt Slechts beperkt treinverkeer was gisteren mogelijk tussen Leiden en Den Haag. De stremming werd veroorzaakt doordat één van de twee spoorbruggen over de Oude Rijn, nabij station De Vink, niet meer dicht wilde. Slechts één spoor kon daardoor worden gebruikt. Het probleem deed zich voor om half twaalf. Rond kwart over één viel de brug weer in zijn vergrendeling en kon de normale dienstrege ling worden hervat. Reizigers in de stoptreinen tussen Leiden en Den I laag kregen te maken met vertragingen tot 15 minuten. De intercity-treinen werden omge leid, wat alleen passagiers naar Schiphol vertragingen tot 20 minuten opleverde omdat ze via Duivendrecht moesten rei zen. Nog onduidelijk is waarom de brug niet meer in de ver grendeling viel. Noodgebouwen voor kinderen Peuterpalet LEIDEN HERMAN JOUSTRA De gemeente Leiden wil in de Oppenheimstraat twee noodge- bouwtjes neerzetten voor kin deropvangcentrum Peuterpalet. Daar kunnen dan tijdelijk (Vvee groepen, van in totaal negen tien kinderen, worden opgevan gen totdat Peuterpalet een nieuw gebouw betrekt aan de Oppenheimstraat. De bouw plannen hiervoor worden op dit moment nog ontwikkeld. Peuterpalet kwam onlangs in moeilijkheden toen de lokalen op de tweede etage van het pand aan de Zoeterwoudsesin gel op last van de brandweer gesloten moesten worden. De vluchtwegen waren daar onvol doende. Die verdieping werd gebruikt voor de opvang van twee groepen kinderen. Voor die kinderen moest vervolgens snel vervangende ruimte wor den gezocht. Onlangs kwam Peuterpalet zelf al met een tijdelijke oplos sing. Het kinderdagverblijf kon tot uiterlijk 3 november wijkge bouw Staalwijk aan de Heren straat huren van de I lervorrnde Gemeente Leiden. Men heeft echter bij de gemeente Leiden aangedrongen op het plaatsen van de noodcabinos, omdat men een min of meer perma nente huisvesting van de kinde ren - tot de ingebruikname van ihet nieuwe gebouw in de Op penheimstraat van het groot ste belang acht. Overigens is het nog niet zeker of de cabines daadwerkelijk worden geplaatst. Voor het plaatsen daarvan i*. een bouwvergunning nodig. jjpen» dorith ligtvoft hadden een fraaie auto en iven handen vol geld uit. le en \Toeg zich af hoe de 47- Leidenaar en zijn 46-jari- vrouw van een uitkering hun te leventje konden bekosti- fn. Dat bleek ook niet te kun- *n. Beiden stonden gisteren ids o: !rec'lt hij de Haagse recht- ■wk. Het tweetal zou voor twee De Leidenaar - zijn vrouw niet meegekomen - beken- kal snel dat hij en zijn weder- ~'ft talloze formulieren bewust verkeerd hadden ingevuld. De man gaf op gescheiden van zijn vrouw te leven. Hierdoor kon het stel acht jaar lang een dub bele uitkering innen. Daarnaast had het paar een jaar lang een baan bij een schoonmaakbe drijf. Ook deze inkomsten had het duo niet opgegeven. „U leefde er goed van, he zei rechtbank-president J. Hol- trop met een zuur gezicht. „Het is achteraf gezien maar goed dat deze fraude is ontdekt, an ders reed u nu nog in die mooie auto. Dat zou ik u best gunnen, als u die auto eerlijk had ver diend. Maar dat is niet zo." De Leidenaar gaf toe dat hij en zijn vrouw fout waren ge weest. Zijn verklaring was wat vaag. Het kwam er op neer dat hij schulden had gemaakt. Daarnaast had hij problemen die voortkwamen uit een eerder huwelijk. Die hadden ertoe ge leid dat hij verschillende keren bij zijn huidige vrouw was weg gelopen. Hij logeerde dan bij fa milie om na enige dagen terug te keren bij zijn vrouw. Dat gaf hij niet op aan de sociale dienst. Zo was de fraude blijkbaar be gonnen. De Leidenaar is inmiddels be zig met het terugbetalen van zijn schulden. Aan het terugbe talen van de twee ton schuld aan de sociale dienst is het stel echter nog niet toegekomen. De man heeft inmiddels een baan bij een ander schoonmaakbe drijf. Hij gaf tijdens de zitting aan zeker ontslagen te worden als hij celstraf krijgt. Omdat allerlei problemen op de achtergrond een rol spelen bij deze zaak, had de advocaat van de Leidenaar de rechtbank gevraagd eerst een reclasse- ringsrapport op te stellen. De behandeling van de zaak moet dan worden uitgesteld. Holtrop kon zich hierin vinden. Elf janu ari wordt de zaak voortgezet. leiden wim koevoet B. Poeiert verlaat politie Hollands Midden. Plaatsvervangend korpschef itir. B. Poeiert van de politie Hol lands-Midden wordt met in gang van 1 december korpschef van de regiopolitie Drenthe. De ze kroonbenoeming is gistel- middag bekendgemaakt bij hel personeel. Poeiert, 46 jaar, is daarmee een van de 26 korpschefs van Nederland ge worden. „Een regelrechte pro motie", zegt voorlichter C. Jongh. „Hij heeft gesolliciteerd en hij is het geworden." Hollands-Midden, waaronder ook deze regio valt. moet op zoek naar een nieuwe tweede man. De sollicitatieprocedure wordt landelijk opengesteld. De minister van binnenlandse za ken draagt een kandidaat voor waarna een kroonbenoeming volgt. De verwachting is dat nog te benoemen commissies een profielschets van de meest ge schikte kandidaat maken. Poeiert was voor de reorgani satie bij de politie korpschef van de vroegere gemeentepolitie leiden. Daarvoor was hij direc teur van de kaderschool van de Zuthphense gemeentepolitie. Korpschef in Drenthe was M. Beuving. Beuving is korpsch geworden van de regiopoE Noord en Oost Gelderland.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15