'Waterprijs niet omhoog in Alphen' Vij zoeken het in het speciale, het kleinschalige7 Rijn Veenstreek Idi d- 'Strijd der Giganten' verhuist Raadhuisplein in voorjaar op de schop Veense mag niet met Kameroense vriend in Alkemade komen wonen Bewoners Rijndijk eisen optreden tegen overlast )ENSDAG 18 OKTOBER 1995 ;op-staart botsing op Rijndijk Mïj pKWOUDE-RUNDUK» Een 27-jarige vrouw uit Leiden is gister- IUI t m: ldag met nekletsel naar het ziekenhuis overgebracht na een •staart botsing op de Rijndijk in Hazerswoude-Rijndijk. De iw reed achter een 40-jarige inwoonster van Houten, die verkeersomstandigheden moest afremmen. De Leidse kon ar wagen ook nog tijdig stoppen, maar een 24-jarige Alphense lomobiliste achter haar was niet snel genoeg met remmen, n botsing was het gevolg. kdi andalen steken berg afval in brand hgn aan den run Op het Thorbeckeplein in Alphen aan den jeefi n 's vanmorgen vroeg een berg grof vuil in brand gevlogen, k lei stegen een boom stond opgestapeld. De politie trachtte in rste intantie de brand zelf te blussen maar toen het vuur op verf [uw oplaaide moest de brandweer er aan te pas komen. De i wa lil'e vermoedt dat het vuur is aangestoken door vandalen. Een ifd w tuige zag vanmorgen vroeg twee jongens lopen die mogelijk lpro| daders zijn. ereedschappen gestolen erru hen aan den run» Bij een bedrijf aan de Hoorn in Alphen aan 10ev nRijn is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. rzaa nklapraam van het bedrijf werd vernield waarna het gehele -nsh nd werd doorzocht. De daders namen diverse gereedschap- 1's nmee, meetinstrumentenen computerapparatuur, ikt. 2k vè™ assalade met wisselgeld geroofd •iqjji ffrwoude-dorp» Uit een winkel aan de Dorpstraat in Zoeter- s. wde-Dorp is vannacht de kassalade gestolen. Ee getuige hoor- vlak voor twee uur glasgerinkel. Toen hij ging kijken, bleek er iruit van de winkel te zijn vernield. De eigenaar van de win- ontdekte vervolgens dat zijn kassalade met wisselgeld weg ee rechtshof niet mild voor dealer en aan den run» 30-jarige Alphenaar klopte tevergeefs aan voor strafverminde- bij het Haagse gerechtshof. De rechtbank veroordeelde de n. eerder voor handel in harddrugs tot vier jaar celstraf. De 'huis- I' n' van een drugpand aan het Alphense Topaasplantsoen wilde t0' sr een lagere straf, omdat de periode waarin hij zijn waar aan ïan bracht, volgens hem beduidend korter duurde dan de ënhalf jaar waarvoor de rechter hem strafte. Procureur-gene- J. Nuis had zich in de beroepszaak van zijn milde kant laten en eiste drie jaar gevangenisstraf. Het gerechtshof wilde daar van weten en veroordeelde de Alphenaar gisteren opnieuw tot den made» Een vrachtwagen en een bestelbus waren gistermorgen okken bij een frontale botsing op de provinciale weg 6 in Hoog- le. De bestuurder van de vrachtwagen - een 27-jarige inwoner Montfoort - kwam te ver op de linker weghelft terecht. Hij corri- rde vervolgens te veel waardoor de vrachtwagen ging slippen en m de tegemoetkomende bestelbus vloog. De bestuurder van de een 24-jarige man uit Hoogmade is met nekletsel overge- iht naar het Rijnlandziekenhuis. foto hielco kuipers alphen aan den run» Een koper heeft hij nog altijd niet weten te vinden voor zijn 'Strijd der Giganten'. Maar de Alphense kunstenaar Willem van den Broek heeft inmiddels wel een goed onderdak voor zijn dertig vierkante meter grote werk ge vonden. Het object dat de af gelopen maanden de lichtkoe pel in het Alphense winkelcen trum De Aarhof sierde, is giste ren afgevoerd naar de oude loods van Oosthoek Beton in Zoeterwoude-Rijndijk. De 'Strijd der Giganten' is het eer ste kunstwet dat tot de sloop van de oude betoncentrale in de loods wordt tentoongesteld. Het is de bedoeling dat meer kunstenaars zich tijdelijk in Zoeterwoude vestigen in wat een 'open atelier' moet wor den. foto hielco kuipers CHEF HENNY VAN EGMONO. 071 5356414. PIV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 5356429 Als de Watermaatschappij Zuid-Holland Oost de drink watervoorziening in Alphen aan de Rijn gaat verzorgen, betekent dat geen hogere prijzen voor drinkwater. Oit zei directeur ir. A. Vos de Wael van de WZHO gisteren tij dens een civiele bodemprocedure voor de rechtbank in Den Haag. Volgens Vos gelden in het gebied van de WZHO lagere waterprijzen dan thans in Alphen. Straks worden die lagere tarieven ook in Alphen in rekening ge bracht. hazerswoude-dorp ruud sep Het stond al langere tijd in de planning, maar begin volgend jaar gaat het er dan echt van ko men. Het Raadhuisplein bij de Nederlands Hervormde kerk in Hazerswoude-Dorp krijgt een opknapbeurt. Het zwaar verzak te plein krijgt een nieuwe be strating. Het plein zou in de visie van de door de gemeente ingehuur de ontwerper moeten worden opgesierd met leilindes en een hele batterij paaltjes. Maar zo wel de paaltjes als de bomen la gen gisteren bij de presentatie van de plannen al meteen on der vuur. Op een informatie-avond voor omwonenden vertelde wethouder M. Vorenkamp-van de Westeringh gisteren dat er voor is gekozen van het plein geen parkeerplaats te maken, maar een plein waarop gepar keerd kan worden. Een subtiel onderscheid dat er in de prak tijk op neerkomt dat niet iedere centimeter bestemd is voor het stallen van blik. Dat stuitte al meteen op verzet van de kerk: op zondag is rond het Godshuis iedere parkeerplaats er één. In het ontwerp zoals dat gis teren op papier stond, komen er aan de kant van de kerk straks over de hele lengte paaltjes met kettingen daar tussen. Op die manier zou moeten worden voorkomen dat automobilisten het monumentale muurtje rond het kerkgebouw rammen. Op dit moment rijden parkerende automobilisten nog regelmatig hoeken uit de muur, die overi gens tegelijkertijd met het be- stratingswerk grotendeels wordt opgeknapt. Nog voordat de omwonenden de kans kregen de paaltjes af te kraken, gaf de wethouder al aan hier niets in te zien. Halfronde NDEL EN WANDEL derdorps bureautje organiseert themareizen Rubriek voor zakelijk nieuws Fax: 071 - 5321921 lerecf' antoorruimte is licht, veel en aan de muur Grieks ite foto's. Wie het niet weet, het bijna raden. In deze ka- in een Leiderdorpse woon- zetelt een reisbureau dat hart op Kreta heeft liggen. tine Braam verruilde eind jaar de zekerheid van een als laborante bij het AZL het avontuur van haar ei- bedrijf, reisbureau, 'Hight- ravel' dat is gespecialiseerd letnareizen. Vakantiereizen iet wat anders zijn dan wat [rote' concurrenten te bie- hebben. ,,Wij richten ons leine groepen, tien tot vijf- mensen. Zulke kleine groe- kunnen we dingen bieden anderen niet hebben. Echt mder is de reis die helemaal it rond de olijfolie op Kreta, bezoeken olijfboomgaar- de mensen kunnen zelf tn uit de bomen slaan en die zelfgeplukte olijven olie ipersen." bijzonder in de reis flt volgens Carine Braam alleen in het niet-alledaag- *ma van de olijfolie, maar het feit dat ze boereh zo- ^eft gekregen dat ze bezoe- m hun boomgaarden tóela- «Normaal doen ze dat niet, ze zijn bang voor schade hun bomen. Ook het per- *an de zelfgeplukte olijven, i» wat niet iedereen voor el- krijgt." Behalve de 'olijf- reizen' in januari en febru- han ook nog trips op het famma met als thema ar- togie (voorjaar) en wijn en *n (najaar). naam High tree Travel een meer dan toevallige Carine Braam verruilde eind vorig jaar de zekerheid"van een baan als laborante bij het AZL voor hejt avontuur van 'Hightree Travel'. gelijkenis met die van Hans Ho- genboom, de partner van Ca rine Braam. Toch is het nadruk kelijk haar bedrijf, hoewel Ho- genboom wel hand- en span diensten verricht. De naam heeft vooral te maken met de oorsprong van het bedrijf, dat twee jaar geleden begon als reisbureau voor medewerkers van vliegmaatschappijen. Ca rine Braam: ,,Hans werkt zelf ook bij een vliegmaatschappij in de technische ondersteuning. Dat betekent dat je voordelig kunt vliegen, maar op de plaats van aankomst is dan niets gere geld. Wij zijn toen arrangemen ten gaan aanbieden. Hotels, ap partementen en dergelijke in veel bezochte vakantiegebie- den." Op Kreta kregen we con tact met een Nederlands echt paar dat daar een appartemen tencomplex beheert. Daar groeide het idee van themarei zen voor een breder publiek uit voort." Voor Carine Braam staat vast dat haar bedrijf zich verder in die richting moet ontwikkelen. „Wij zoeken het in het speciale. Dat kan alleen als je kleinschalig werkt en als je een goed contact hebt met de plaatselijke bevol king." Hoewel haar bedrijf groeit, constateert Carine Braam tegelijk dat alle opbreng sten nog altijd terugvloeien in het bureau, bijvoorbeeld in de inrichting van het eigen kan toor, maar ook in promotiema- haar eigen bedrijf, reisbureau, foto holvast/mark lamers teriaal. Het succes moet uitein delijk komen uit de persoonlijke aanpak. Nu al heeft Hightree Travel daarmee een klein gaatje in de vakantiemarkt aange boord. „We doen idles zelf, staan dichtbij onze klanten en kunnen daardoor direct op hun wensen inspelen. Hightree Travel: 071-5898989 (telefoon en fax). rudolf kleun den haag/alphen aan den run persbureau cerberus In de rechtszaak eiste de WZHO dat de Energie- en Watervoor ziening, Rijnland (EWR) haar ei gendommen zoals het pomp station en de gebouwen snel overdraagt. EWR is door de pro vincie Zuid-Holland gedwongen de levering van drinkwater in Alphen over te doen aan WZHO. Het bedrijf is bereid zijn eigendommen aan WZHO over te dragen maar wil zelf de leve ring van het water blijven ver zorgen omdat dit voor de bur gers van Alphen goedkoper zou zijn. Deze aanpak wordt onder steund door de gemeente Ap- hen. Volgens advocaat C. Hie- bendaal van de gemeente ont staat een "desintegratieschade" van tien miljoen gulden als EWR geen drinkwater meer mag leveren. Als deze schade wordt doorberekend aan de burgers moeten de tarieven voor het drinkwater verhoogd worden. Deze kosten kunnen parkeerbanden in het wegdek zouden hetzelfde effect hebben zonder dat ze omvergereden kunnen worden en het muurtje aan het zicht onttrekken. Ook bij de leilindes die de ontwerper aan de zuidkant van het plein heeft ingetekend, zette Voren kamp meteen al vraagtekens. Door verschillende ingangen en een uitrit zou er mogelijk te weinig plaats over blijven voor de bomen. De opknapbeurt van het plein gaat ongeveer 115.000 gulden kosten. Het is de bedoeling dat het plein volgend jaar met Ko ninginnedag klaar is. volgens Hiebendaal voorkomen worden als EWR aan de hand van een dienstverleningsovei- eenkomst met WZHO water mag blijven leveren. In dat geval bedragen de kosten slechts 1,85 miljoen gulden. Voordeel van dienstverlening is dat geen geheel nieuwe orga nisatie hoeft te worden opgezet. De meteropnemers van EWR kunnen dan tegelijk met gas en elektriciteit ook de waterstand opnemen. De gemeente maakt zich zorgen over de toekomstige tarieven omdat de onderhande lingen tussen EWR en WZHO over de overdracht moeizaam verlopen. Woordvoerster me vrouw M. Bos van de WZHO wil geen commentaar geven op de zaak maar ontkent dat de on derhandelingen moeizaam ver lopen. "De directies ven de EWR en WZHO komen en er wel uit", aldus mevrouw Bos. De rechtbank laat op 29 no vember weten of de EWR meer vaart moet zetten in de onder handelingen met de WZHO. Restaurant Wethouder van Economische Zaken J. Walenkamp opent van daag het Chinese restaurant in winkelcentrum de Kopermolen te Leiden. Het voormalige res taurant Pearl City biedt plaats aan 130 gasten, heeft een nieuw interieur en krijgt ook een nieu we naam, die Walenkamp van middag bekendmaakt. De di rectie van het nieuwe restaurant in de Merenwijk biedt de ge meente een cadeau aan. Eigen bedrijf 'Eigen bedrijf in Nederland' is de naam van een nieuwe cursus van de Stichting Werkgelegen heid Leiden. De cursus is be doeld voor buitenlanders die nog maar kort geleden voor zichzelf zijn begonnen of dat van plan zijn. Tijdens veertien lessen wordt uitvoerig ingegaan op alle aspecten die aan de orde komen bij het beginnen van een eigen plan, van commercieel plan tot regels en wetten. De lessen worden op maandag- en woensdagavond gegeven. De eerste bijeenkomst is op 25 ok tober. Opgaaf is nog mogelijk. Inlichtingen bij de stichting, 071-5146878 (José ten Kroode). Een cursus 'Schrijf uw eigen ondernemingsplan' begint op 1 november. Gedurende vijf bij eenkomsten schrijven de cursis ten daadwerkelijk hun eigen ondernemingspland. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze een duidelijk bedrijfsidee hebben. De lessen worden ver zorgd door een bedrijfsadviseur van de Stichting Werkgelegen heid. Ook voor deze cursus zijn nog plaatsen beschikbaar. Voor inlichtingen: 071-5146878 (Da ve Zwaan). alkemade gerard van der geest Hartstochtelijk verlangt G. van der Salm terug naar naar ge boortedorp Roelofarendsveen. Ze wil er dolgraag komen wo nen met haar Kameroense vriend en diens drie kinderen. „Meer dan ooit heb ik het con tact én de ondersteuning van mijn familie nodig." Haar ver zoek om als woningzoekende te worden ingeschreven heeft de gemeente echter op forme le gronden geweigerd. Iemand die sinds 1982 niet meer in de gemeente woont, kan niet op de lijst geplaatst worden. Van der Salm is gehoren en getogen in de Veen. Na 24 jaar verliet ze het dorp om in Am sterdam te gaan studeren voor verpleegkundige. Daar ook is ze verleifd geworden op Law rence Ekoko uit Kameroen. Ekoko heeft een verblijfsdocu ment en de voogdij over drie kinderen uit een vorig huwe lijk. Van der Salm probeerde de ze weck de commissie beroep en bezwaarschriften over te halen om haar en haar vriend toch toe te laten in Roelo farendsveen. Hoewel ze zelf ook beseft dat ze wettelijk ge zien geen poot heeft om op te staan. „Echt harde argumen ten heb ik niet; zie mijn be toog eerder als een pleidooi. De kinderen zijn nog in Ka meroen. Voor hen is een voor lopige verblijfsvergunning aangevraagd. Wonen in Am sterdam ziet zij voor haar ge zin niet zitten. „Iüwrence is in wezen een dorpsjongen; ik een dorpsmeisje", vatte ze haar emotionele betoog samen. Commissievoorzitter II. van Duijkeren hield haar voor, dat de strenge woningvoorsehrif ten weinig ruimte bieden. De commissie kwam tot dezelfde slotsom. Commissiesecretaris K. Wassenaar: „De commissie is geroerd door haar verhaal, maar hoe triest ook: zij kan tot geen andere beslissing ko hazerswoude-runpuk eric de jager De bewoners van de parallelweg langs de Rijndijk in Hazerswou de-Rijndijk eisen van de ge meenteraad nu eindelijk daad krachtig optreden tegen de ver keersoverlast. Zij willen dat wet houder Vorenkamp van ruimte lijke ordening in de eerstvolgen de raadsvergadering teruggeflo ten wordt en dat zij luistert naar hun voorstellen. Veroorzaker van de overlast is de supermarkt Hoogvliet. Volgens de omwo nenden zou die in sommige ge vallen zelf de kosten van de op lossing van de overlast moeten betalen. Via een brief en een door be woners van de nummers 240 tot 280 ondertekende fax, vragen de Hazerswoudenaren om maatregelen. Zij willen ten eer ste dat de wethouder het 'blau we zone'-plan, dat een eind moet maken aan de overlast van de beide vestigingen van Hoogvliet, intrekt. De bewoners stemden het plan tijdens een hoorzitting unaniem weg. Nu blijkt dat het idee inderdaad in de prullenmand verdwijnt, maar niet omdat de bewoners dat vragen. De politie is niet be reid om de controle op het par- keerplan te verzorgen. De ontevreden burgers wen sen wel diverse andere wijzigin gen in de vent weg. Zij doen de gemeenteraad tal van voorstel len aan de hand. Om een einde te maken aan de verkeersellen de, zouden éénrichtingsverkeer en de aanleg van verkeersdrem pels en -sluizen volgens de be woners uitkomst bieden. Ook zouden de Rijndijkers graag uit breiding van het aantal parkeer plekken zien. Daarvan zouden betaalde parkeerplaatsen en af sluitbare plaatsen voor bewo ners onderdeel uitmaken. De li nanciering van die plekken moet voor rekening van Hoog vliet komen. Chaos De briefschrijvers klagen al ge ruime tijd over gebrek aan daadkracht en inzicht bij de b«" stuurders. Daarom nemen zij nu zelf het initiatief om de raadsleden van informatie en suggesties te voorzien. Bewoner M. Lievers is het gesjoemel van burgemeester en wethouders meer dan zat. „Ze doen er wer kelijk alles aan om ons aan het lijntje te houden. Hoogvliet krijgt de ventweg gewoon als parkeerplaats cadeau. Nu leven wij vooral op vrijdag en zater dag in totale chaos. B en W moeten maatregelen nemen om de overlast voor de bewoners van de ventweg tenig te draai en. Dat doen zij niet en dus blij ven zij in gebreke." Inmiddels hebben B en W de- brief en de fax doorgestuurd naar de commissie ruimtelijke ordening. De commissie buigt zich vervolgens over de vraag of de onderwerpen bij de eerstvol gende raadsvergadering aan bod komen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17