Randstad PROVESTE A VR hoeft oven niet te sluiten Wiegel mordicus tegen veranderen kiesstelsel Ereplaats voor Dikkertje Dap WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 Haarlemmerstraat 149 Leiden Tel. 071-5121075 mannenmode Winter-Line: A irconditioning Verwarmbare voorstoelen Elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels koplampwissers met sproeiers. Nu geen 5.235,- maar slechts 1.150,-! Tijdelijk den haag anp De Afval Verwerking Rijnmond (AVR) hoeft afvaloven 1 niet te sluiten. Dat heeft de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State gistermiddag bepaald. Het verzoek hiertoe van Greenpeace en de actie groep Afval en Milieu is afgewe zen. Volgens de actiegroepen heeft afvaloven 1 dit jaar teveel sto ringen gehad, waardoor het aantal branduren zonder dat de rookgasreiniging in werking is 'op' zou zijn. De provincie Zuid-Holland, verantwoordelijk voor de AVR- vergunning, geeft dit toe. Maar het probleem van het uiterst gif tige dioxine is volgens de pro vincie inmiddels tot een abso luut minimum teruggebracht. Executie verkoop Op 19 oktober 1995 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats voor rekening van L D. de Mooij, Spinozalaan 416 Rijnsburg De verkoop geschiedt in opdracht van de Belastingdienst Particulieren Leiden, Stationsplein 7 te Leiden. Te koop wordt aangeboden: een stationwagen merk Chevrolet, type Impala, kleur zwart met het kenteken FP-45-VF. Plaats van verkoop is Rijnsburg, Spinozalaan 416. De zaken zijn te bezichtigen op dag 19 oktober 1995 van 10.45 uur tot 11.00 uur. De belastingdeurwaarder R. E. Kreugel (tel. tot 9.30 uur is 071- 5244411 Of 5244444) Belastingdienst Drie jaar geëi wegens seksui misbruik pen purmerend/haarlem gpq Tegen een 34-jarige n. Purmerend is gisteren v Haarlemse rechtbank d cel waarvan één jaar vocfft delijk geëist. Hij wordt verdacht dat hij minste peuters seksueel heefi bruikt. Het misbruik lej vast op video. De Purmerender veil dat hij tot zijn daden wai men toen hij verslaafd cocaïne en in geldprol was geraakt. Van een had hij gehoord dat er m derporno veel geld te vet was. Hij legde zijn sekssp vast op video en verru banden voor een hoev coke. Mogelijke oorzaa zijn gedrag was volgens h ook dat hij vroeger als lc seksueel was misbruikt. Uit een onderzoek Pieter Baan Centrum is ken dat de man vern toerekeningsvatbaar is. Uitspraak op 31 oktobt Videobeeldt 01 tonen dat discrimineer rotterdam gpd Video-opnamen die de de afgelopen weken hi bij de Rotterdamse Baji Club heeft gemaakt, tor dat de discotheek er eent'aii minerend toelatingsbei -n^ nahoudt. „De beelden steunen de dertig aangi al tegen de discotheek daan. De opnamen lat dat mensen met een bi afkomst of donkere hui niet worden binnengi zegt een politie-woordv Na een groot aantal I over de discotheek bes politie in overleg met ju selectie door de portiers vast te leggen. Over enkele weken s disco-eigenaar door een le commissie van de gehoord. WD-senator Wiegel is mordicus tegen het plan om het kiesstelsel te veranderen. Het voorstel, dat inhoudt dat regionale kandida ten de helft van de kamerzetels moeten vul len, maakt deel uit van een pakket kabinets plannen voor staatkundige vernieuwing. Dat pakket is overigens wegens tegen stand van enkele WD- en PvdA-ministers nog steeds niet door het kabinet gepresen teerd, maar Wiegel liet gisteren tijdens een spreekbeurt in Sassenheim vast weten het 'een schoolvoorbeeld van een halfzacht compromis' te vinden. Wiegel is inmiddels de zoveelste in het koor van tegenstanders tegen het pakket staatkundige vernieuwing dat naast de ver nieuwing van het kiesstelsel ook invoering van een referendum omvat. Maandag nog liet PvdA-minister Melkert weten weinig voor een referendum te voelen, terwijl de WD-fractie in de Tweede Kamer meerma len heeft laten weten de plannen alleen te zullen steunen voor zover zij daaraan door het regeerakkoord is gebonden. D66 Volgens Wiegel is het inmiddels duidelijk dat het kabinet alleen met een pakket voor stellen voor staatkundige vernieuwing komt omdat D66 dat bij de formatie heeft afge- dwpngen. „Dit heeft alles te maken met een gebaar jegens D66 en niets met een door wrochte kijk op het staatkundige bestel in dit land", aldus de senator. Ook een referendum is volgens Wiegel een modieus idee, maar dan wel 'naar de mode van de jaren zestig en niet die van de jaren negentig'. Van alle staatkundige ver nieuwingen vindt Wiegel dat het kabinet zich er 'nog maar eens goed op moet bera den. „Het kabinet moet zich afvragen: Is 't wel verstandig door te gaan op die weg?" D66-fractievoorzitter Wolffensperger liet dinsdag in een interview met NOVA weten dat de kwestie door D66 hoog wordt opge nomen. „Het referendum raakt de kern van het regeerakkoord en als je afbreuk doet aan iets wat op verzoek van een van de par- tijen is afgesproken, dan heb je echt een politiek probleem." Het is de bedoeling dat het kabinet vrijdag de voorstellen voor de staatkundige vernieuwing presenteert. Amsterdam Illustrator Willem Bijmoer zat gistermiddag glunderend tussen de kinderen. Samen met al die kleintjes vierde de tekenaar van Dik kertje Dap de onthulling door het Nederlands Kindertheater van de beroemde giraffe en dat kleine mannetje Dap. „Alle kinderen van Nederland hebben vandaag een cadeau gekregen", merkte een tevreden Bijmoer op. Uiteraard werd de sculptuur onthuld onder de klanken van het over bekende liedje 'Dikkertje Dap' van Annie M. G. Schmidt. Het in brons uitgevoerde beeld, dat een ereplaatsje in de Amsterdamse dierentuin kreeg, werd ontworpen door Frank Rosen. foto gpd Water is nat en deze aanbieding moet wel tijdelijk zijn. Tja, sommige dingen spreken wel heel erg voor zichzelf. Want iets aanbieden t.w.v. 5.235,- en daar slechts Vc t 1.150.- voor rekenen, dat moer.wel tijdelijk zijn. al van Helemaal als u weet dal het hier gaat om winterwarme zaken als verwarmbare voorstoelen. elektrisch Volvo 440 al vanaf 34.200.-. erstel- en verwarmbare buitenspiegels, koplampwissers met sproeiers èn airconditioning (extra veilig *s winters: geen beslagen ruiten meer)! Uw voordeel gaat echter nog verder dan de Winter-Line. Want ook de Volvo 400 zelf is opvallend scherp van prijs: al vanaf 34.200,-! Maar wel zeer compleet, ook "standaard". Zoals de economische 1.6 i motor, toerenteller. stuurbekrachtiging, bumpers in exterieurkleur, lendesteun in de voorstoelen en nog meer. Beduidend meer zelfs dan u in VOLVO bewijst het. deze klasse gewend bent. Hebben we 't niet eens over veiligheid' Bovendien houdt Volvo net zo min van een keurs! als u. Vandaar een ongekend grote keuzevrijheid: 440 of 40 Winter-Line of niet. andere aantrekkelijke Lines (pakketten)1 combinaties daarvan. Plus diverse motorvarianten. Inderdaad, ku-'fl in voor de uitvoering is moeilijker dan kiezen voor het merk. Want eigenlijk had u toch altijd al een Volvo gewild? ijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Voor informatie over Volvo Leasing kunt u terccK' ilgenist mei de Winier-Linc. De mistlampen en lichtmetalen velgen zijn tegen meerprijs leveiba* LEIDERDORP. BAARS PERSONENWAGENS LEIDEN B.V., RIETSCHANS 70. TEL.: 071-5899307 RIJNSBURG, AUTOMOBIELBEDRIJF A. MULDER B.V., RIJNSBURGERWEG 88, TEL.: 071-4029302. Wind, regen of kou: in een Tenson outfit houdt niets u nog tegen. De MPC collectie van Tenson: het beste tussen u en de natuur. TENSON a way of living

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16