Hoop voor bewoners woonboten Hoogvliet tevreden over noodsupermarkt Zonnevylle en Kerner doen het goed bij amateurtoneel Regio Leiden/Rijn Veenstreek Rotterdammer wint Turfrace Onenigheid over pomp gemaal De Oude Breggen Dialyse patiënten beginnen eigen raad Brandweer Ter Aar opnieuw de beste Inbraken in Oegstgeest MAANDAG 9 OKTOBER 1995 Fietser ernstig gewond alphen aan den run Een 35-jarige fietser uit Alphen aan den Rijn is zaterdagavond in zijn woonplaats omstreeks half zeven 2 gewond geraakt bij een aanrijding met een 46-jarige automobi list uit Woerden. De fietser reed over de Hoflaan. Toen hij de Prins Bernardlaan overstak, verleende hij geen voorrang aan de van rechts komende auto. De fietser is met ernstig hersenletsel overgebracht naar het AZL in Leiden. Natte ontsnapping tak alphen aan den run Om te ontsnappen aan een vechtpartij is een 28-jarige Koudekerker zondagnacht rond twee uur in de Rijn ter hoogte van de Hooftstraat in Alphen aan den Rijn gesprongen. Bij een vechtpartij tussen de Koudekerker, een plaatsgenoot en de twee Alphenaren, werd de Koudekerker volgens de politie 'behoorlijk toegetakeld.' Enkele tientallen minuten verbleef hij in het water. Het viertal moest mee naar het politiebureau. De toedracht van de vechtpartij is nog niet bekend. Voorschotenaar draait eend nek om voorschoten Een 16-jarige Voorschotenaar heeft tegenover de politie bekend op 3 oktober een eend te hebben mishandeld. De jongen had de eend tijdens het vissen in de vijver van het Burge meester Berkhoutpark aan de haak geslagen. Getuigen zagen hoe hij het dier binnen haalde en de nek omdraaide. Tegenover de politie vertelde de Voorschotenaar dit gedaan te hebben om dat hij hekel heeft aan eenden. Tegen de jongen wordt proces verbaal opgemaakt. Vener moet rijbewijs inleveren roelofarendsveenEen 26-jarige inwoner van Roelofarendsveen heeft gisteren zijn rijbewijs moeten inleveren nadat hij door de politie was betrapt op rijden onder invloed. Toen de man tegen vier uur 's morgens werd staande gehouden, bleek hij zo veel al cohol te hebben genuttigd, dat de agenten direct zijn rijbewijs in beslag namen. irl Graffiti-spuiters aangehouden alphen aan den run Twee Alphenaren van zeventien en achttien jaar zijn de afgelopen nacht even voor middernacht aangehou den wegens vernieling van gebouwen. De twee waren op de Rijnkade in Alphen aan den Rijn bezig met spuitbussen namen op muren te schrijven. Het tweetal heeft de nacht doorgebracht in de politiecel. Vandaag zouden zij in de loop van de dag wor den verhoord. )en haag monica wesseling ttebai slechte Twee jaar geleden besloot de lat in 2023 de helft an de woonboten weg moet ]n van de Kagerplassen. De :hepen zouden te veel schade 32 oebrengen aan de natuur (de 3ijoevers) en de horizon vervuilen. Heijkoop komt tot de herbe- 'Jjlonnning na veel protesten ranuit de woonbootwereld. Niet willeen hier blijken landschaps- M ierordeningen op veel verzet te 'luiten: elke keer als de provin- in het buitengebied bepaal- zaken verbiedt, staan groe ien belanghebbenden op hun :hterste benen. Tijdens de al- imene beschouwingen van de rovincie kondigde Heijkoop m de regels voor het buitenge- ied te evalueren. .Landschapsverordeningen in vaak veel te gedetailleerd en n egelijkertijd onduidelijk. Ik zeg hans koenekoop,0 voorschoten fl Grootgrutter Hoogvliet heeft na veel uitstel vorige week zijn noodsuper markt betrokken aan de Veurseweg in Voorschoten. Aanvankelijk zou het noodgebouw al in maart in gebruik worden genomen, maar het is uitein delijk september geworden. De super markt inpassen op de hoek van de Veurseweg en Peppellaan, nabij auto bedrijf De Baak bleek meer problemen op te leveren dan was verwacht. Vooral de verkeersafwikkeling bleek lastig te zijn. De kruising Veurseweg/Karei Doormanlaan moest ervoor worden aangepast. Ook moest er op de Veur seweg een voorsorteerstrook worden aangelegd. Bedrijfsleider Berkheij van Hoogvliet stelt dat alle knelpunten nu zijn opge lost. „We hebben de zaak tot tevreden heid van iedereen geregeld. We doen er alles aan om te voorkomen dat het verkeer vastloopt. Op donderdag, vrij dag en zaterdag hebben we zelfs een parkeerwachter lopen. De klanten zijn tevreden en de omzet is toegenomen. Dat heeft ook te maken met het feit dat we over meer ruimte beschikken dan in de oude supermarkt en dat we meer service kunnen bieden", aldus Berkheij. De noodsupermarkt is in feite een tent, waarin diverse portocabins zijn opgenomen. Hoogvliet heeft het aan bod van verse waren in vergelijking met het aanbod in de oude super markt al sterk kunnen opvoeren. Het bedrijf gaat er prat op dat er nooit meer dan drie klanten in een rij voor de kassa hoeven te staan. De eventuele vierde klant in een rij krijgt de bood schappen gratis mee naar huis. „Meestal lukt het om de klanten snel te helpen, maar niet altijd. We hebben in de afgelopen week toch drie men sen met gratis boodschappen naar huis moeten sturen. Maar dat vinden we niet zo erg", zegt de bedrijfsleider. De oude supermarkt aan de Pape laan is inmiddels afgebroken. Het ge bouw, een van de eerste vestigingen van de grootgrutter, was 22 jaar oud en veel te klein geworden. De nieuwe su permarkt wordt anderhalf keer zo groot en wordt gedeeltelijk op het par keerterrein neergezet. Dat gaat niet ten koste van het aantal parkeerplaatsen, want een oude kastanjeboom die op het parkeerterrein stond is verplaatst naar het station in Voorschoten. De nieuwe supermarkt zal naar ver wachting halverwege mei in gebruik kunnen worden genomen. Het wordt een zeer modern gebouw met allerlei snufjes die het winkelen moeten ver aangenamen. Er worden bijvoorbeeld mechanische poppenkasten geplaats waarmee kinderen zich kunnen ver maken, terwijl de ouders hun bood schappen doen. Schepen blijven wellicht op Kagerplassen ir gloort een sprankje hoop voor de woonbootbewoners 35ip de Kagerplassen. Gedeputeerde J. Heijkoop (CDA, na- uur, agrarische zaken en water) wil de komende maan- len samen met de bewoners bekijken of het verdwijnen 'an hun schepen wel echt nodig is. niet dat we nu alle regels zo maar gaan schrappen, maar ze moeten wèl beter worden. Uit gangspunt is en blijft bescher ming Van de kwaliteit van het groene gebied, maar die be scherming hoeft niet altijd in ver- en geboden te resulteren. We willen, meer dan tot nu toe het geval is, toe naar vrijwillig heid. Dus samen met anderen het groene gebied bescher- Het is volgens de CDA'er nu veel te vroeg om een uitspraak te doen of de woonboten op De Kaag mogen blijven of niet. „Het gaat erom dat we natuur en landschap beschermen en het lijkt me niet ondenkbaar om dit samen met de woonbootbe woners te doen." Het 'Kaagbeleid' en de andere landschapsverordeningen wor den binnen enkele maanden te gen het licht gehouden. warmond Schipper Cees Vuik uit Rotterdam is gisteren in Warmond winnaar geworden van de twaalfde Turfrace. De schipper van de Ronde Venen had op de meet tien minuten voorsprong op zijn naaste concurrent, de Antonius van de gebroeders Persoon uit Den Haag. Met meer dan een uur achterstand op nummer twee wist Warmonder Marcel Juffermans met zijn schip de Jonge Juffer beslag te leggen op de derde plaats. De elf deelnemers aan de zeilrace van Warmond naar Vinkeveen en terug hadden dit weekeinde niet echt te klagen over het weer. De wind was weliswaar minimaal, maar doordat de windrichting zowel op de heen- als op de terugreis gunstig was, kon er toch nog worden gezeild. Het winnende schip had voor het retourtje Vinkeveen iets meer dan vijftien uur nodig, het laatste schip deed bijna vierentwintig uur over de tocht. foto dick hogewoning jacobswoude Raadslid F. Witteman (Gemeen tebelang) van Jacobswoude kan er met zijn pet niet bij. „Stel. je hebt een mooie, oude Mercedes van 1957. Iedereen vind dat je de carrosserie moet behouden. Vervolgens haal je het chassis en de motor eruit. Dat doet toch niemand." Maar bij het gemaal Van der Breggen aan de Vrieze- koop-Zuid kan dat kennelijk wel. Over de architectonische en landschappelijke waarde van de buitenkant is vriend en vij and het eens. Over de histori sche waarde van het interieur, vooral de bemalingsinstallatie, lopen de meningen sterk uit een. Het waterschap De Oude Rijnstromen gaat het gemaal verkopen. De nieuwe eigenaar mag met het interieur doen wat hij wil. Als hij de buitenkant maar intact laat. C. Vink, loco dijkgraaf van het waterschap, is daar heel duidelijk in. „De bui tenkant moeten we zo houden. Wat de nieuwe eigenaar met de binnenkant doet moet hij zelf weten. Die binnenkant heeft in feite geen enkele emotionele of karakteristieke waarde. Raadslid Witteman houdt er maar op, dat het waterschap bij de verkoop alleen oog heeft voor de centen. De loco-dijk graaf ontkent dat niet. „Het is op dit moment nog niet aan te tonen, dat behoud van het in wendige de prijs zou kunnen drukken. Maar daar hebben we helemaal geen geld voor over. Waarom niet? Omdat dat geen waterschapstaak is. Het gebouw wordt bij open bare inschrijving verkocht. Vol gens Vink „komt er misschien wel wel een liefhebber opdagen die de pomp wil laten staan om daar met zijn gasten een borrel tje bij te drinken". Een van die kandidaat-kopers, maar dan van het allererste uur, is de Ou- deweteringer F. Hoek. De archi tectonisch ontwerper is naar ei gen zeggen al vanaf juni van dit jaar met het waterschap bezig over aankoop van het gemaal. Hoek: „Ik heb een zeer goed bod gedaan, maar het water schap wil kennelijk het onderste uit de kan." Hoek wil de pomp, 'de oorsprong van het gebouw', behouden. Mocht Hoek het ge maal verwerven, dan is de Stichting Oud-Leimuiden van harte welkom voor een gesprek. De stichting kampt met ruimte gebrek in het huidige onderko men. Aanstaande donderdag beslist de raad van Jacobswoude of het gebouw een woonbestemming krijgt. Er lijkt zich een overgrote meerderheid voor af te tekenen. Vervolgens moet op 26 oktober de verenigde vergadering van het waterschap zich positief uit laten over de verkoop. Dan pas staat niets meer de openbare inschrijving in de weg. leiderdorp Om de belangen van dialyse- en pre-dialysepatiënten zo goed mogelijk te behartigen, zijn een aantal dialyse-patiënten in het Rijnland Ziekenhuis gestart met de eerste patiëntenraad. De offi ciële oprichting van de raad vindt aanstaande woensdag plaats in het Elisabeth zieken huis, de Leiderdorpse vestiging van het Rijnland Ziekenhuis. Dialsysepatiënten zijn men sen met nierstoringen, die zeer regelmatig naar het ziekenhuis moeten om door middel van een 'kunstnier' hun bloed te la ten zuiveren. De patiëntenraad wil het contact tussen de pa tiënten onderling, hun relaties en de medewerkers van het zie kenhuis bevorderen. Daarnaast mag de raad meepraten over het beleid op de afdeling en zal de raad meewerken bij het or ganiseren van activiteiten en hun relaties. Tenslotte gaat de patiënteraad voor dialysepa tiënten een eigen kwartaalblad uitgeven. Provincie toch akkoord met plan Oosthoek den haag/zoeterwoude Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben het bestem mingsplan voor het voormalige Oosthoekterrein aan de I loge Rijndijk in Zoeterwoude goed gekeurd. De bezwaren van de actiegroep 'Stop vuiloverslag Zoeterwoude/leiderdorp' heli- ben het plan niet beïnvloed, omdat woordvoerder A. Kop pend niet eerst ook bij de ge meente bezwaar had ingediend en de bezwaren bij de provincie lang na het verstrijken van de inspraaktermijn binnenkwa- De actiegroep wilde met het bezwaar tegen het bestem mingsplan protesteren tegen de komst van de vuiloverslag van het Provinciale Afvalverwer kingsbedrijf Zuid-Holland (PROAV). Volgens de groep was niet duidelijk dat de vuilover slag op het terrein zou komen toen het bestemmingsplan werd behandeld in de gemeen teraad. Provinciale Staten vin den dat de actiegroep dan be zwaar moet indienen tegen de bouw- en milieuvergunningen voor de vuiloverslag. let is natuurlijk puur toeval, naar uitgerekend tijdens de iveek waarin de Leiderdorpse politici de wijken ingaan om met de burgers over de inrich ting van ontmoetingsplaatsen te graten, staan burgemeester M. "bnnevylle en wethouder C. ierner als acteur op de planken ran buurtvereniging Zijlkwar- lier. Ter gelegenheid van het ijftigjarig bestaan van de ver eniging speelden de bestuur ders, samen met Ronald Veeren ran het plaatselijke huis aan blad, gastrollen in het blij spel 'Moeder zei altijd', opge- 'oerd door de toneelclub van de buurtvereniging. Het stuk trok zaterdagavond 'ij de première bijna driehon- lerd belangstellenden naar het kijkcentrum. Gistermiddag op de slotopvoering was het met 'onderd belangstellenden aan- nerkelijk rustiger. Het blijspel, dat zich afspeelt 3 een bungalowpark aan de asta Brava. is doorspekt met de trant van John anting's Theater van de Lach. burgemeester, in zijn stu- 'ententijd toneelknecht bij de idse Schouwburg, vond het •cteerwerk een verademing: 'Nu krijgen we bloemen in 'laats van tomaten naar ons uimeje hoofd gegooid. Ik vind dat hart stikke leuk." Zonnevylle, die een wat stijve Duitse toerist speelde, deed evenals Kerner in haar rol als Amerikaanse niet onder voor de 'echte' acteurs. Regisseur John Donders'is vooral te spreken over de prestaties van Kerner: „Dat is een natuurtalent! Die wil ik er zo bij hebben." Het was de regisseur die de rollen bij de ac teurs zocht. De Duitse voorma lig kolonel, een wat formele man, werd .volgens Donders door de burgemeester „heel goed neergezet". En wethouder Kerner, met gebloemde kleding en een hoedje op, voelde zich volgens de regisseur heerlijk in haar rol. Kerner: Echt moeilijk was die rol niet. Het volhouden van het Amerikaanse accent was het allermoeilijkst." Volgens Donders heeft de deelname van de gemeentebe stuurders de motivatie van de andere leden van de toneelclub gestimuleerd. „Juist omdat zij tijd voor je vrijmaken, moet je er zelf ook zijn. Dat heeft enorm geholpen tijdens de repetities, die we sinds februari deden. B en W werden trouwens gelijk in de groep opgenomen. Ze heb ben ook niet voornaam gedaan ofzo. Nee, het was prettig wer ken met ze." Bij de jaarlijkse regionale brandweerwedstrijden is het korps Ter Aar afgelopen zater dag voor de derde keer op rij als eerste geëindigd. Het Teraarse korps liet Nieuwkoop (tweede) en Woubrugge (derde) achter zich. Ook de speciale prijs voor de beste derde aanvalsploeg ging dit jaar naar Ier Aar. De tweede speciale prijs, die voor de beste pompbediende, kwam in handen van Koudekerk. De wedstrijd stond vooral in het teken van de hulpverlening. Bij een in scene gezet bedrijfon- geval moesten drie mannen uit benarde posities worden be vrijd: een man die klem was ko men te zitten tussen een laad- perron en een achteruitrijdende vrachtwagen, de vrachtwagen chauffeur die na het ongeval over zijn toeren was weggelo pen en ten val was gekomen, en een man die bedolven lag onder een pallet vakantiefolders die een vorkheftruckchauffeur van het schrik had laten vallen toen hij zag hoe zijn collega bijna werd platgereden. Als toegift was er nog een klein brandje in een container dat met een poe derblusser moest worden ge doofd, en stonden er op de plek van het ongeval blikken met ge vaarlijke stoffen die moesten worden verwijderd. Aan de wedstrijd, die werd gehouden bij TWI in Nieuw veen, deden negen vrijwillige- brandweerkorpsen uit de Rijn streek mee. De korpsen van Alkemade en Hazerswoude lie ten dit jaar verstek gaan. oegstgeestraampje naar binnen om ervan door te gaan met een computer Aan de Frans Halsstraat in en audio-apparatuur. In het an- Oegstgeest is gisteren bij twee dere geval forceerden dieven de woningen ingebroken. In het voordeur. De buit van deze in- ene geval klommen de inbre- braak was vanmorgen nog niet kers door een opengebroken bekend.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9