BV Leiderdorp zit nog in de leerfase Basketballers van Leiden krijgen gifbeker niet leeg Fiks begroet de eerste punten TOP platgewalst door leider Dalto Sport Basketbalploeg lijd een dure nederlaag Leidse selectie zeer 'Leids' Bezuinigen op vervoerskosten kunt u wel degelijk! MAANDAG 9 OKTOBER 1995 3 Dlf CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356*4 Verhelderende nederlaag basketbalsters tegen Den Helder B-titel voor badmintonner Mark Anderson VOORHOUT/LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Mark Anderson en thuisspee ster Bianca de Groot hebben B-titels van het badmintontoe nooi van Bacluvo in Voorhoi op hun naam geschreven, speler van het Katwijkse MVK rekende in de finale in drie mes af met Robert Zwetsloc lid van de organiserende veren ging. De Groot had drie grill verlopen games nodig om ha teamgenote Cynthia van di Slot op de knieën te krijgen. Anderson klopte in de hah finale na twee close games faw riet Jorrit Ebben van Smashii uit Wychen. Zwetsloot was drie games de meerdere ovi Ruud Bakker. In de eindstri had Anderson de eerste nodig om warm te draaien (1 15). Daarna was de Katwijki superieur aan Zwetsloot: 15 15-0. In het mannendubb kreeg Ebben met Rick van Wei zijn revanche. De laatste pak met Anique Wesseling in mixed een tweede titel. De C-categorie werd bij mannen beheerst door spele van het Zoetermeerse Aigis. P trick Clardey was in de slotroi de clubgenoot Arnold Holtrc in twee games de baas. Bij wouwen kaapte Bacluvo ande maal een hoofdprijs weg. Ma leen van Aartrijk kon haar taki aan de wedstrijdtafel goed con bineren met prima spel op baan. Nicole Opdam boog een gewonnen eerste game al nog in drie delen. De Dl-tite werden, zij het moeizaam, ee prooi voor Erwin Hartung Marieke Berendsen. Lisse 2 heeft het tot gisten uitgestelde regioduel in de de de klasse van de landelijke con petitie tegen Flair 4 met 5-3 g wonnen. Na de enkelspeli stond de ploeg uit de bollet streek nog met 1-3 achter, leen Paul van der Hulst vvi Mare Blom te verschalken. Rei Wieten, Astrid Dijkstra en D nielle Tap wonnen voor de Al henaren. De toevoeging v< Sander van Houten en de vi een blessure weer herstel Sandra Bon leverde Lisse 2 w winst in alle dubbels op. Zaterdag redde vierdeklassej k- Apollo uit Roelofarendsveen ht- niet tegen het bezoekende MC( leii '94 uit Den Haag. Rolf Driesan tekende voor de enige tw winstpunten, de single en mixed met Tineke Huigsloot. LEIDEN JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER De mannen van Ton van Bem- melen/Leiden hebben de gifbe ker nog lang niet leeg. Na het echec van vorige week tegen DAS bleek het tweede team van Den Helder veel te sterk voor de ploeg van coach Ton Kallen- berg. De Leidenaars werden ge- deklasscerd in de kop van Noord-Holland; 82-45. Het was wederom de aanval die het slechtste liep. Maar liefst dertig keer balverlies zorgde er voor dat Leiden simpelweg te weinig schoten kreeg om aan spraak op de overwinning te kunnen maken. Op de momenten dat men wel tot een schot kwam was dit overigens ook weinig effectief; slechts 35% van de doelpogin gen leverde het gewenste resul taat op. Beter teamspel en een beetje geluk zullen ertoe moe ten leiden dat Leiden eens tot winst komt. Anders zou het sei zoen wel eens heel lang kunnen gaan duren. Scores Ton Van Bemmelen- /Leiden: Huybens 13, Groot 9. De andere regioploeg in de promotiedivisie, MSV, had meer succes. Ook hier was een reser veteam van een eredivisieploeg, Meppel 2, de tegenstander. An ders dan de 53-72 overwinning doet vermoeden leverde de oos telijke ploeg echter goede te genstand. Na een 21-37 ruststand kwam de thuisploeg namelijk nog goed terug. Vrij snel was het verschil nog maar zes punten en leken de Noordwijkers in de problemen te komen. Het geduld dat in de aanval tentoon gespreid werd leverde uiteindelijk toch zijn vruchten af. Met name de ge broeders Driessen zorgden er met enkele combinaties voor dat MSV weer uit kon lopen naar de ruime winstmarge. Scores MSV: B. Driessen 26, Van der Holst 18, J. Koek 13. Louter dank zij werkbasketbal kon BV Lisse tegen Flyers de winst met 55-46 in eigen huis houden. Voor Michel van Rui ten was er echter geen reden om tevreden te zijn over het vertoonde spel. Herhaaldelijk moest de Lisse- coach bij zijn spelers op organi satie in het spel aandringen. Veel succes hadden zijn smeek beden echter niet. De winst dankte de thuisclub voorname lijk aan een produktieve slotfa se. Geen moment wekte zijn ploeg dan ook de indruk dit sei zoen om de ereplaatsen in de eerste divisie B te kunnen strij den. Terwijl er met name na rust (25-24) mogelijkheden ge noeg waren om het duel vroeg tijdig te beslissen. Center Niels Bader weigerde echter halsstar rig de fraaiste kansen te benut ten. Via 37-40 en 48-45 was het tenslotte Pascal Verhaar, die in de slotminuten orde op zaken stelde door met vier benutte vrije worpen de winst voor zijn ploeg veilig te stellen. Scores BV Lisse: Koot 12, Van den Akker 11, Verhaar 10. Opgelucht kon coach Willem Branderhorst van BV Lisse na de 68-59 overwinning van zijn speelsters op het bezoekende Jumpers ademhalen. De ban was gebroken na drie duidelijke nederlagen op rij. Naast de winst noemde Branderhorst het feit dat zijn speelsters bereid waren te knokken voor een goed resultaat een winstpunt. De opluchting was overigens begrijpelijk, want zijn ploeg had een schijnbaar beslissende 18-5 voorprong bij rust (30-26) al weer bijna uit handen gegeven. En na de hervatting leidden de Haagse vrouwen zelfs even de dans bij 43-47. Het inbrengen van Joke van den Heuvel beslis te vervolgens de partij in het voordeel van de thuisploeg. Haar afstandsschoten zorgden alsnog yoor de winst. Scores BV Lisse: Van der Hulst 24, Van den Heuvel 13, Mensen 12. De eerste divisie is de vrou wen van DVZ/Grasshoppers 2 tot nog toe niet gunstig gezind. Na drie eerdere nipte nederla gen werd zaterdag nummer vier aan de rij toegevoegd. Vijf pun ten was het verschil deze keer, Lieshout de tegenstander. Coach Martin Hoekstra ziet de toekomst evenwel zonnig in. voor de Katwijksen: „We heb ben gewoon vier van de sterkste ploegen uit deze divisie getrof fen in deze wedstrijden. Na vol gende week, dan missen we na melijk drie Speelsters, komen de overwinningen vanzelf." De vroeg opgelopen achterstand, 3- 12 en 27-34 bij rust, bleek zater dag echter niet meer in te ha len: eindstand 57-62. Scores DVZ/Grasshoppers 2: Hartlief 15, Van der Plas 12. Ondanks een stroeve start van de competitie zijn de meisjes junioren van BV Leiderdorp nog steeds ongeslagen. Landsla- ke Lions kon de Leiderdorpsen dit weekeinde tot enkele minu ten voor tijd bijbenen, maar moest zich daarna gewonnen geven (63-52). Scores BV Leiderdorp: Nieuwveen, B.Van der Voort 17, Van den Burg 10. SASSENHEIM BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Een verschil van één, mischien wel twee klassen. Zo ongelijk was zaterdag de strijd tussen de overgangsklassers TOP en Dal to. Een topper die zich opmaakt snel de hoofdklasse weer te be treden, en een tobber die moei zaam punten bijeensprokkelt in de hoop ook dit seizoen het ve ge lijf te kunnen redden. Op een verrassing rekende niemand in Sassenheim, maar dat de score zou oplopen tot 12-27 was voor dc trouwe TOP-aanhang wel een heel koude douche. Als een stoomwals daverde Dal to over TOP. Na acht minuten was de stand al 0-4, zonder dat TOP ook maar een enkele ge vaarlijke aanval had kunnen op zetten. Zo zwaar was de Drie- bergse druk, dat al in de op bouw regelmatig balverlies werd geleden. TOP-coach Anne van der Zaag zag niettemin ook enige lichtpunjes. Zoals het op treden van Tim van der Horst, die de eerste drie goals voor z'n rekening nam en de score op 2- 4 en 3-6 bracht. ,,En dat on danks dat hij Koos Rodenburg als tegenstander had", prees Van der Zaag zijn aanvoerder. „Er waren ook andere betere momenten en dat was een hele winst na de weken van slecht spel. Er was soms weer iets her kenbaar van de dingen waarop getraind wordt. Nog niet scherp genoeg, maar het is ook erg moeilijk om je eigen spel te spe len tegen een zoveel betere te genstander. Een positief punt, hoe vreemd het ook klinkt." In de tien minuten halverwege de eerste helft slaagde TOP er zelfs in Dalto enigszins bij te be nen. Chan tal van Duyn scoorde na een diepe pass van Van der Horst 4-7 en in de volgende aanvalsbeurt ook 5-10. Waarna Michiel Kok. die vooral met zichzelf overhoop lag, voor 6-10 zorgde. Het was het laatste wa penfeit van de Sassenheimers. want Jan de Vroomen liet in de slotminuut een strafworp onbe nut. Een kostbare misser, te meer omdat de arbiter de schijn wekte Dalto een handje te moe ten helpen en de koploper voor rust maar liefst vier strafworpen toekende. „Over de eerste helft was ik heel tevreden", luidde Van der Zaag's conclusie. „Soms had ik zelfs het idee dat we niet veel zwakker waren". Zo'n positief oordeel kon niet geveld worden over de tweede helft. Dalto liep, ondanks tegentreffers van Van der Horst weg naar 8-19. Inval ler Steven Baart, in het veld ge komen voor Michiel Kok, bracht meer leven in de brouwerij, schoot tweemaal raak, maar kon niet voorkomen dat het verschil verder opliep. Ook Olaf Dannijs en nogmaals Van der Horst (z'n zesde) scoorden voor de thuisploeg, die de resulteren de 12-27 nederlaag gelaten op nam. Coach Anne van der Zaag zei het treffend: „Zij scoren er gemiddeld twintig, wij elf. Dat zegt veel, zo niet alles". KORFBALMEDEWERKER De Leidse selectie, die volgende week woensdag aantreedt tegen het Nederlands korfbalteam, telt ditmaal veel 'Leidse' na men. Daarmee lijkt de keuze commissie van de Leidse Korf balfederatie teruggekomen op haar beslissing om met behulp van spelers buiten de regio een zo sterk mogelijke tegenstander voor Oranje te formeren. De nieuwe fusieclub Sporting Trigon is met vijf spelers de voornaamste leverancier. Geko zen zijn Patricia Gottmer, Diana Beij. Miranda van der Lely, Jan- Willem Meijer en Arnoud I.am- booy. Ovcrgangsklasser TOP vaardigt Jolanda Cornelisse, Tim van der Horst, Steven Baart en Michiel Kok af, terwijl Pernix Lian Ticleman, Ineke van der Vegte en Bert Vanhaelen en KIOS Anja van der Velde, Gabi Kool en Patrick Blaauw leveren. Barbro Heijman en Marcel Keij- zer (De Danaïden) maken het zeventiental compleet. Een speelster van Dalto (rechts) lijkt de neus van haar Sassenheimse tegenstander plat te drukken, zoals heel TOP werd platgedrukt. De ploeg ver loor met maar liefst 12-27. foto dick hocewoninc LEIDEN MICHEL VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Alle tien ploegen op landelijk niveau hebben na zes speelda gen tenminste twee punten op hun conto staan. Fiks kwam als laatste van de nul af door de on geslagen lijstaanvoerder KOAG te verrassen (22-18). Sporting Trigon startte voor beeldig tegen VEO. Jan-Willem Meijer (2), Patricia Gottmer, Mi randa van der Lely, Alfred en Arnoud Lambooy rondden vlot opgebouwde aanvallen be kwaam af en de verdediging on derschepte regelmatig de bal. De volgelingen van Kees van Vliet raakten echter van schot en moesten in de eerste helft zelfs een 7-9 achterstand weg werken (9-9 rust). Alfred Lam booy, Brenda en Perry Venema sloegen een gat, 17-14. Het werd ten slotte 19-17. Direct uit de uitworp van de tweede helft kreeg Pernix 7-5 te incasseren van Tweemaal Zes. Zij kwamen in de laatste dertien minuten nog sterk terug met goals van Karen Amoldus (2), Bert Vanhaelen en invaller Jeroen Wayenberg: 11-10. Hekkesluiter Fiks paarde in het treffen met koploper KOAG voor het eerst dit seizoen inzet aan schotvaardigheid: 22-18. In ge Anholts (2), Adinda Hooi- meijer, Carola van Tol en Theo Vreeken zorgden na zestien mi nuten voor 5-2 en deze voor sprong zou niet meer uit han den gegeven worden (11-8 rust). Het werd in de tweede omgang op 11-10 en 12-11 wel .be nauwd, maar juist op die mo menten toonde de acht van En gel geloof in eigen kunnen en liep onstuitbaar weg naar 21-14. De tweede aanval van De Da naïden miste bij WION de zui verheid om het vijandelijke ach- terverdedigen naar behoren af te strafffen. Dit resulteerde in een 8-6 achterstand in de rust. Coach Edwin Muntjewerff bracht in de loop van de tweede helft Marcel Keijzer en Martijn van der Meer in dit vak, maar ook de twee invallers hadden geen goud in de vingers: 16-12. In het andere vak konden Ingrid Slingerland en Eric Kromhout door het goede afvangen van Eugéne van Brakel allebei vier keer scoren. De vrouwen van Tempo wa ren een stuk kleiner dan die van Oranje Nassau(V) en dat maak te het aanvallen niet eenvoudig. Desondanks kon de tweedeklas ser uit Alphen tot 11-11 in het spoor van de thuisclub blijven, om daarna 13-11 en 14-12 ach ter te raken. Hooijer redde met zijn derde en vierde treffer in de voorlaatste minuut alsnog een punt: 14-14. Verder waren ook Ben Nikkels (4), Marcel Hane- graaff (3) en Margriet Lemkes (2) meer dan eens trefzeker. Fluks moest alle zeilen bijzet ten tegen Spirit(Vo), dat heel wat beter speelde dan de nul punten van de ranglijst deden vermoeden. De Noordwijkers openden agressief en scherp (4- 1. 5-2), maar verloren gaande weg hun concentratie en zui verheid (6-7). De tweede aanval forceerde bijtijds de beslissing door op 8-8 en 10-10 optimaal rendement uit haar acties te halen, resulte rend in een krappe 12-11 winst. Nel Hordijk (4), Jeroen Bosch (3), Marco Mud en invaller Maarten Dekker (2) ontpopten zich als de beste schutters. Bij KZ Leiden ontbrak in de eerste helft de bezieling om Harga behoorlijk tegenspel te bieden. De Leidenaars kwamen pas op 5-0 tot scoren en waren bij rust al zes punten los (8-2). Linda Weerheim, Ronald van Leeuwen en Martin Verhorik scoorden elk twee keer in het 15-8 verlies. Ook Crescendo miste de no dige gedrevenheid om ALO goed partij te bieden. De groen- witten zagen in de fase rondom de rust hun 4-3 voorsprong ver anderen in een 8-4 achterstand. Bij 8-5 zette coach Ruud Niesing Gert-Jan Hensing in die met zijn tweede schot al doel trof. Uit de tegenaanval werd het echter meteen 9-6. Daarna schoten Wijnand Alberts (2) en Peter Baak nog eens raak, maar dat kon 10-9 verlies niet meer afwenden. Na een kwartier stond Mad- joe 6-5 achter tegen NIO. De formatie van Wim van Huis ver zuimde kansen af te maken en raakte tot aan de rust zelfs 8-5 achter. Petra Bastiaans, goed voor drie goals, en Klaas Star hielden tot 9-7 de hoop op een ommekeer in leven. Het zou er niet meer van komen, want de thuisploeg consolideerde via 12-7 haar voorsprong: 13-9 eindstand. PLEVEN ANP De basketballers hebben het kwalificatietoernooi voor het EK 1997 geopend met een neder laag. In Pleven, drie uur rijden van Sofia, waren de Bulgaren gisteren niet sterker, wel goo- chemer: 85-82 (40-33). „Een dure nederlaag", oor deelde coach Van Helfteren. „Overbodig. Ook" met deze ploeg." Van Helfteren miste zes spelers in Bulgarije, onder wie aanvoerder Van Rootselaar en basisspelers Franke en Van Poelgeest. „Geen excuus", vond Van Helfteren. „We hadden de kansen, maar benutten ze niet," Nederland is in groep D inge deeld met Bulgarije, Oekraïne, Kroatië, Roemenië en Turkije. Van de zes verdienen de eerste drie een deelnemersbewijs voor het EK-eindtoernooi. Twee van de drie kaarten zijn gereser veerd voor Kroatië en Oekraïne, de vier overige strijden om de derde kaart. In dat opzicht had een overwinning in Bulgari een machtige stap in de richting betekend. In Pleven opende Van Helft ren het.duel met het vijftal Kn ger, Te Velde, Van Dinten, b verst én Huybens. Spelverde! Krieger was door de bond coach op het laatste mome uit Asheville, North Caroli opgeroepen als vervanger v Van Rootselaar. Hij stond minuten in het veld omdat a vervanger Ormskerk zaterd een zweepslag opliep. De 21-jarige guard had nerveuze start, miste een pa simpele lay-ups en was daa door min of meer verantwoo delijk voor de achterstand, 10 na drie minuten, 33-22 na kwartier. Vijf minuten na rust kwam Nederland langsz 47-47. Drie minuten later b droeg het verschil alweer tit punten, 62-52, en liep Oran achter de feiten aan tot het eii de. BV Leiderdorp afficheert zich naar buiten toe graag als een regionaal basketbalbolwerk. Veel aandacht gaat van oudsher naar de opleiding, weinig spelers en speelsters konden evenwel behouden blijven zodra ze bij de senio ren gingen spelen. Sinds vorig jaar is hier bij de vrouwen verandering in gekomen, zij spelen op nationaal niveau. Gisteren kwam Den Helder op bezoek, dat al evenzeer bekend staat om het opleiden van talenten. Zoals ver wacht bleek de meervoudig nationaal kampioen echter nog veel te sterk. LEIDERDORP JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Coach Joris Zandbergen was ondanks de ruime nederlaag (43-80) goed te spreken over het spel van zijn team: „Ik vind dal wij naar behoren hebben ge speeld. Van tevoren weet je dat je gaat verliezen, je kan alleen zo hard mogelijk knokken om in de buurt te blijven. Wij zijn alleen niet gewend om het aan tal fouten in een wedstrijd tot een minimum te beperken, zij wel en dat merk je. Een paar minuten minder spelen en je krijgt zo tien punten om je oren." 1 let was dan ook een mindere periode in de eerste helft van de thuisploeg waarin Den Helder voor het eerst het klasseverschil liet blijken. Leiderdorp, dat het nog steeds zonder schutter Ca roline van der Salm moest doen, had halverwege de eerste helft verrassend een 14-10 voor sprong in handen, maar viel toen even stil. Het gevolg was een 20-2 tussensprint van de ti- telpretendent en een 20-35 rust stand. Dit verschil had wat kleiner kunnen zijn als de beide scheidsrechters iets minder ont zag zouden hebben getoond voor de Helderse vrouwen. Met name Renate Sluys werd nau welijks beschermd en kwam mede hierdoor niet in haar rit me. Op het moment dat er wel werd gefloten toonden de Lei derdorpsen zich overigens veel minder slagvaardig dan hun op- ponentes. De thuisploeg miste dertien maal (17 op 30) een vrije worp, Den Helder niet e'e'n keer (18 op 18). Leren Al te veel belang wilde Zandber gen aan de nederlaag niet hech ten. „Ik heb enkele eerstejaars senioren in mijn ploeg, Malika Saidi en Mariska van Zegveld, die hier veel van kunnen leren, net als veel van mijn andere speelsters. Als we in de promo tiedivisie zo spelen als nu kun nen we bovenaan meedoen. Deze topdivisie-competitie be schouwen we maar als een aan tal oefenwedstrijden. De illusie om aan de final four te kunnen meedoen hebben we natuurlijk toch geen moment gehad", al dus Zandbergen. Scores BV Leiderdorp: Schuit 14(lOreb), Van Zegveld 8(9reb), Sluys 8. Scores Den Helder: Lutter- man 20, Lewis 16, Hollander 14. Mariska van Zegveld (12) van BV Leiderdorp wordt verdedigd door Lia Maas van Den Helder. De thuisclub kwam er niet aan te pas tegen de vice- kampioen van Nederland. foto holvastmarklamers Wist u dat u bij Kamsteeg al een echte Volkswagen Transporter Baseline Diesel met stuurbekrachtiging kunt aanschaffen voor slechts 27.995,- of leasen voor 849,- per mnd. full operational lease, 4 jaar/25.000 km p.j.?

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 26