Alecto na forse zege uit degradatiezone LZ1886 doorstaat eerste krachtproef met verve Roomburg klopt Leidse Studenten Sport Vrouwen Forescate passeren lusteloos LOHC op ranglijst 1< Ineke Vis succesvol Miquel van Kessel stunt in Frankrijk Utrechtse helden winnen de Dwars door Leiden MAANDAG 9 OKTOBER 1995 zes speeldagen is de eerste, en ook nog voor spelde winst binnen. In en tegen het uiterst zwakke en bij vlagen ongekend hard spelende Zwolle, wonnen de vrouwen van Alecto gis teren afgetekend met 4-0. LEIDERDORP LOMAN LI Door 'dit resultaat is Alecto af van de gedeelde laatste plaats nu de ploeg uit Overijsel alleen achterblijft. In de stand werd terloops ook Bloemendaal en Groningen voorbij gestreefd. Coach Sandra le Poole kan de competitieleiders van de hoc- keybond wel zoenen. Haar ploeg kreeg in de eerste wed strijden van het seizoen vrijwel louter toppers zoals MOP, HGC en Kampong tegen zich. Een harde maar naar nu blijkt ook een goede leerschool. Er werd geen wedstrijdpunt behaald maar Alecto werd op tempo, handelingssnelheid en techniek klaargestoomd voor de confrom taties tegen de clubs die ook proberen het degradatiespook buiten de clubhuisdeur te hou den. Werd vorige week de 1-1 te gen HDM nog als een overwin ning gevierd. Gisteren was er dan de eerste echte winst. Zwol le, de andere nieuwkomer in de hoofdklasse kwam er niet aan te pas. Al na 12 seconden bonkte de bal tegen de Zwolse plank. Direct na de afslag kreeg Alecto een vrije bal. Die werd snel rich ting Dominique Kuylaars geno men en zij verzilverde de gebo den mogelijkheid. Ook daarna bleef het eenrich tingsverkeer. Zwolle kon slechts door een reeks overtredingen het aanvalsspel van de geelbrui nen onderbreken. 'Waanzin- ning hard' typeerde Le Poole de Zwolse vrouwen. Een solo van Anne van der Vleuten'besliste toch de partij al in de eerste helft. Ze slalomde op rechts door de defensie heen en sloeg ook zelf de 2-0 in. Sylvia Karres moet hebben gedacht; wat Van der Vleuten kan, kan ik ook. Ditmaal op links ronde ook zij een alleen gang op de vijandelijke helft doeltreffend af. Na de wisseling werd het wedstrijdbeeld niet anders. Het hadden er volgens Le poole wel zes of acht moeten zijn. In plaats daarvan was het alleen nog de van het Eindho- vense EMHC afkomstige Van der Vleuten die een afgescho ven strafcorner insloeg. In de tussentijd had Zwolle nog een strafbal gemist en was Domini que Kuylaars nog een keer hardhandig tegen de boarding gedrukt waar slechts één van de twee scheidsrechter een 'rode' overtreding in zag. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van Forescate zijn LOHC gister middag gepasseerd op de ranglijst in de eerste klasse B. De Voorschotensen wonnen van Soest, terwijl LOHC twee punten liet liggen tegen het zwakke HBS. Op Adegeest zegevierde Forescate met 3-0 over Soest. Forescate had continue de touwtjes in handen, maar moest bijna een half uur wachten op zijn eerste treffer door Marja Sprey. Na de thee doelpuntte uitblinkster Valerie Lourens naar 2-0, Marjorie Zaaijer de 3-0 op haar naam schreef. Quirien Baak had pech met een schot op 3 de paal. Door een 3-2 nederlaag in het uitduel met staartploeg HBS mist LOHC de aansluiting met de top in de eerste klasse B. Het ontbrak de ploeg van Wilbert Witkamp aan vechtlust, waardoor HBS vrij gemakkelijk op een 2-0 voorsprong kwam. Charlotte Kokke gaf LOHC met 2-1 weer hoop, maar dat was voor korte duur, want HBS herstelde snel de marge. Laura Daly maakte zes minuten voor tijd 3-2. Volle winst Tweedeklasser Roomburg kwam voor het eerst lot volle winst in het thuisduel met Leonidas: 1-0. Aanvoerster Hélène Snijders, die geblesseerd op de bank zat, kwam na drie minuten even het veld in voor een strafbal en werd daarmee matchwin naar. Vrouw van de wedstrijd was Iris Jonker, die veel Rotterdamse aanvallen in de kiem smoorde. In Amsterdam hielden Leidse Studenten en AMVJ het kruit droog: 0-0. De studentes waren constant de betere ploeg en hadden last van een haperende machine bij maar liefst twaalf Leidse strafcorners. Derdeklasser Alphen won op eigen veld met 4- 0 van Berkel Rodenrijs. Nicole Jansen maakte na ruim twee minuten 1-0 op aangeven van Gitta Möller, die even later via een verdedigende stick naar 2-0 schoot. Jansen maakte op slag van rust ook 3-0 en was tijdens een scrimmage in het tweede deel goed voor de 4-0 eindstand. In en tegen Bleiswijk ging Catwijck met 4-0 te- nonder. Nadat Bleiswijk tegen het einde van het tweede deel uit zijn eerste de beste kans 1-0 had gemaakt, lieten de kustbewoonsters het erbij zit ten: 4-0. Hisalis kwam door de absentie van de gezus ters Monique en Nicole Vastenhout duidelijk te kort in het uitduel met het sterke Castricum. Het enige Lissese wapenfeit was een tevergeefse doel poging van Pascalle Terbee. Op eigen terrein won Noordwijk met 4-0 van Spire, dat massaal verdedigde. Doelpuntenmaak- sters waren Eva Broomans, Maaike van Hal, An gela Pasma en Esther Moues. Carel de Vlaam (wit shirt) zet Leidse Studenten op eén 2-1 voorsprong, terwijl Roomburger Rogier Vanhorick toekijkt. Doelman Wytse Engelsman komt reikwijdte te kort. foto holvast/mark lamers LOHC deelt punten dank zij Taeke Taekema HOCKEYMEDEWERKER n hockeyclub Roomburg hebben gistermid dag aan het langste eind getrok ken in de stadsderby met Leidse Studenten. De 4-3 overwinning was voor Roomburg de eerste Aan de Hofbrouckerlaan deel de LOHC de punten met Wage- .ningen: 1-1. LOHC had in het eerste part veel succes met hoge ballen, maar de gasten soleer den tien minuten voor de rust naar 0-1. In het tweede deel maakte LOHC het zich moeilijk door veel door het centrum te spelen, maar desondanks bracht Taeke Taekema de Oegstgeestenaars langszij: 1-1. Forescate overklaste op eigen veld Kieviten, waarop het een 3- 1 overwinning behaalde. De Wassenaarders sputterden aan vankelijk nog wat tegen, maar kwamen er in het tweede part niet meer aan te pas. Bart van der Salm (strafbal), Paul de Ja ger en Derk Jaap Engelen on derstreepten de Voorschotense suprematie. De stadsderby tussen Room burg en Leidse Studenten ein digde in een 4-3 overwinning voor de thuisploeg van Ruurd von Holtz. Jasper Mulder be zorgde Roomburg in de eerste minuut al een opsteker met 1-0, maar de thuisploeg verzuimde vervolgens om door te drukken. Via counters verdienden de stu denten flink wat strafcorners, i Herman Plantenga en Carel de Vlaam er twee benut ten voor 1-2. Plantenga ver grootte de marge nog voor de rust tot 1-3. Na de thee schakel de Roomburg een tandje hoger, maar stond LSHG-doelman Hein van Beuningen doelpun ten lang in de weg. Lukas van Schaik passeerde hem uiteinde lijk toch met een rollertje, waar na Rutger van Schaik ook twee maal raak schoot. Controle Op de Bloemerd verloor Alecto met 0-1 van Amstelveen. De Leiderdorpers hadden bijna de gehele wedstrijd onder controle, maar kwamen niet verder dan een mislukt schot op doel van Martijn van Wassenaar. Bezoeker Alphen won met 2- 5 van Mezen, dat aanvallend IWATERPOLOMEDEWERKER De nieuwbakken hoofdklasser LZ 1886 heeft de eerste kracht proef van het seizoen met verve doorstaan. In het bekerduel te- VZC toonde de ploeg van jan Breedeveld ondubbelzinnig dat de eens zo gerenom meerde Veendendaalse polo equipe niets heeft te zoeken in de hoofdklasse. De Leidenaars, ook al geen hoogvliegers, boek- i een eenvoudige 16-4 zege daarmee lijkt, weliswaar met nog 22 wedstrijden in het voor uitzicht, de eerste degradant al zeker. De zege kreeg getalte in de derde periode. LZ liep van 4-0 10-2. Bas Willemsen de vierde periode de eindstand vast op 16-4. Doel puntenmakers waren Mirko Zuidweg, Bas Willemsen, Mi- der Zeeuw, Jan Langer- horst en Ben Olde Olthof 3x. Hans van Hees doelpuntte lx. De Zijl/LGB behaalde een verdienstelijk 11-11 gelijkspel in de bekerwedstrijd tegen Nereus. De Leidenaars weerden zich on der leiding van de nieuwe trai- Rob Heemskerk kranig leken er vlak voor tijd toch onderdoor te gaan. Goaltjesdief Niels Joor verzilverde twee se conden voor tijd een man- meer-situatie en stelde zo de eindstand vast. Beide ploegen kwamen gehandicapt aan de start. Nereus miste Stan van Belkum (vakantie) en De Zijl- LGB trad aan zonder Ron Ligt- Pascal Bontje (blessu res). De gehele wedstrijd keek ploeg van Rob Heemskerk ;en een achterstand aan. In derde periode zelfs 10-7. De Zijl/LGB vocht echter terug. Goals De Zijl/LGB: Kerkvliet 4, Dubbeldeman 4, Joor 3. Vivax en Katwijk troffen el kaar al in de eerste competitie ronde. De Zeekanters, gepro moveerd uit de tweede klasse, wonnen met 7-11. De Katwij- kers hadden twee perioden het beste van het spel. Vooral aan vallend maakte de ploeg van Hugo Boonstoppel meer indruk dan de Oegstgeestenaren. Bo vendien had Vivax een zwak voor de pal en de lat. Mark Sie- val bracht met twee goals Kat wijk op 0-2. Pas bij 2-5 werd Vi vax wakker. Vooral in de derde periode leek Vivax de wedstrijd naar zich toe te trekken. Door drie goals van Marco Mulder begon de laatste periode bij 7-7. Vivax kreeg twee keer een man meer maar trok daar geen voor deel uit. Kjelt Boonstoppel had even later met zo'n buitenkans je geen moeite (7-8). Weer een man meer voor Vivax eindigde daarna in een messcherpe Kat- wijkse counter met Ronald Heemskerk als eindpunt (7-9). De wedstrijd was hiermee be slist. Met een man meer bracht Katwijk de eindstand op 7-11. Goals Katwijk: Boonstoppel 3, Heemskerk. 3, Sieval 2, Jonker 1 en Schaap 1. Goals Vivax: Mul der 3, Dietz 2, Slooterdijk 1 en Verburg 1. Debuut Koudekerk kon het debuut in de tweede klasse niet met punten- winst opluisteren. Flevo was met 5-10 te sterk. Pas na 0-4 deed Koudekerk iets terug. De geblesseerde Erik Bergsma werd node gemist. Via 2-7 werd de 5- 10 eindstand bereikt. Goals Koudekerk: Overes 1, Stolk 1, Van der Schalk 1 en Griffioen 2. Sassenheim debuteerde in de tweede klasse met een 3-3 ge lijkspel tegen Rotterdam. De mannen van Michel van der Zeeuw lieten eigenlijk een punt liggen. Sassenheim was veel sterker maar kon dit niet in de score tot uiting brengen. Wel nam Sassenheim onder aanvoe ring van Aarjan Meierink tot 'B ONDERWATER, C was ingesteld en daardoor veel gaten liet vallen. De Alphense goals kwamen op naam van Mare Boelens, Diederik Schans man (2x), Jeroen Peetoom en Peter de Blois. Thuisploeg Noordwijk won door treffers van Eric Kruis, Ste ven de Bruine, Bernard Jan Holsboer en Jurjen van Aken met 4-0 van Hoorn. Op De Krom behaalde Cat wijck een monsterzege (22-0) op Schoonhoven. Wouter de Mol was met een dozijn doel punten het meest produktief. Op eigen veld verloor Hisalis met 1-2 -van Purmerend, dat technisch beter was. Meerten van der Werf maakte het Lissese doelpunt. LZ voor De Zijl in Hutspotbokaal Een week na de 10e plaats in de clubcompetitie was de zwem ploeg van De Zijl/LGB dit week einde de mindere van LZ 1886 in de Hutspotbokaal. In club wedstrijd eindigden de Leidse clubs als drie en vier achter het Zoetermeerse WVZ en het Goudse Gouwestaete. Diverse zwemmers haalden limieten voor de winterkampioenschap pen. Na de strijd in het Vijf Mei- bad mag Kleiwegt in februari ook uitkomen op de 100 meter vrij, die ze won in een tijd van 1.00,1. Was het voor de zwem ster van De Zijl de zevende kwa- lificatietijd, voor Sven Meijers was er een vijfde op de 100 fne- ter rugslag (1.06,6). Op datzelfde onderdeel plaatste zich ook de Louis van Scharenburg (1.13,1). Twee ereplaatsen behaalde Fleur Bakker, die op de vijftig meter vrij (le rn 27,7) en de 100 meter vlinder (2e in 1.10,6), veel bijdroeg aan het clubresultaat. Stefan van Iterson was twee maal tweede, waarbij hij op de 100 meter vlinderslag Remco Singeling voor moest laten (55,6 om 56,4). WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER In haar eerste wedstrijd sinds haar overwinning in de Voor schotense Vlietloop was Bata ven-atlete Ineke Vis gisteren succesvol in Eindhoven. In een bijnummer van de plaatselijke marathon was de Wateringse haar concurrentes te snel af over de helft van de klassieke af stand. In de hele marathon wonnen de Oekraïner £arafin- joek en Carla Beurskens in te genvallende tijden. Door de warme omstandighe den kon de Brabantse mara thon gistermiddag niet bogen op snelle tijden. De ruim 6500 deelnemers over drie afstanden troffen het slecht met een zo merse dag waarop de tempera tuur de 25 graden benaderde. Omdat er geen mogelijkheid was geweest enige dagen te wennen, stortten vrijwel alle deelnemers in in de Philipsstad. Zo had Carla Beurskens zich op 43-jarige leeftijd voorgenomen de scherpe, Nederlandse limiet voor de Olympische Spelen le lopen. Dagen kleedde ze zicji dik aan en stond de verwarming hoog. Ze bleef daardoor het langst van allen op sche/na, maar na het afhaken van Mas Kees Kraaijeveld mepte de/nan met hamer Eilsnog /hard (2.35.16). Voor Nederlands steykste ma rathonloopster betekent dit problemen, want n^f haar de- cember-poging voor de liegen de keer in Honolulu te winnen, resteert het komend voorjaar wellicht te weinig tijd nogmaals de 42,195 kilometer af te leggen in 2.32. ,,Als ik me goed voel, probeer ik het nog,' meldde de Limburgse. „Maar alleen om mee te doen ga ik niet. Ik moet goed genoeg voelen om bij de eerste vijftien te kunnen eindi gen. Anders ga ik nietC Ook bij de mannen kwamen de toppers bij lange na niet aan de verlangde tijden. De aan dacht ging naar de Ethiopische asielzoeker Getaneh Tessema, maar ook hij kon in zijn eentje de wedstrijd niet maken. In de slotkilometers verloor hij het zelfs van de Oekraïner Peter Sa- raftnjoek, die in de zeer be scheiden tijd van 2.16.40 nog ver was weggelopen van Tesse ma (2.17.16). John Vermeule was de eerste Nederlander. Over de halve afstand was Jan Kortekaas van de 4000 atleten de vijfde die de finish passeer de. Kortekaas (1.11.09) bleef daarbij Peter van der Velden knap voor, de Eindhovense at leet die vorige week nog derde Nederlander was in de WK over dezelfde afstand. Zeker gegeven haar trainingsachterstand weer stond Vis in 1.21.50 de hitte goed. Dit in tegenstelling tot de 31 -jarige deelnemer die halver wege bezweek aan een hartstil stand. Pogingen tot reanimatie bleken in het ziekenhuis vruch teloos zodat de verder sfeervolle wedstrijd met een fikse rouwrand werd omlijst. Veel dichter bij huis zochten de regionale atleten het in de elfde Omloop van Noordwijker- hout. John Duinmeijer van Dem uit Beverwijk bleek de snelste in de wedstrijd over 15 kilometer. Slechts Bataven Paul Barn- hoorn, Henk van Velzen en hun voormalige clubgenoot Fred Sluijs konden enige kilometers volgen. Duinmeijer züg echter zijn kans snel schoon en bouw de zijn voorsprong gestaag uit tot ruim anderhalve minuut (49.02). Bamhoorn bleek in de sprint van de rest te snel voor Sluijs (50.41 om 50.43). Van Vel zen verloor een tiental secon den meer, maar won wel bij de veteranen (51.55). Katwijk-coach Hugo Boonstoppel legt zoon Kjelt (2) uit wat te doen. Katwijk won de streekderby van Vivax met 11 -7. henk bouwman ATLETIEKMEDEWERKER drie keer toe een voorsprong. Telkens had Rotterdam, dat vo rig seizoen nog in de eerste klasse speelde, een passend antwoord. Arjan Meierink scoorde drie keer voor Sassen heim. Alkemade startte met een 2-7 zege op DWT uit Haarlem. Vooral de laatste twee parten was Alkemade oppermachtig. Het harde DWT werd op de pijnbank gelegd. Via 2-4 na drie perioden kwam het laatste fluit signaal bij 2-7. Doelpunten Alkemade: De Jeu 2, De Jeu 2, Jansen 2 en Van Beek 1. Bij de vrouwen wist LZ 1886 de wedstrijd tegen Gouwesteate 2 met 4-2 te winnen. Vooral in de aanvangsfase was LZ sterk. De vrouwen van Remco Roman liepen in de tweede periode uit naar 3-0. De wedstrijd leek ge speeld. Toch kwam De Gouwes teate nog terug tot 3-2. In de laatste minuut bracht uitblink ster Simone Molders de beslis sende 4-2 op het scorebord. Doelpunten LZ 1886: De Wit 1, Sierag 1, In 't Veld 1 en Molders 1. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren van de reserves van De Ham met 13-7. Veel fouten pas ses stelde De Ham in staat naar hartelust te counteren. Doel punten De Zijl/LGB: Van Veen 4, KJeywegt 1, Kijk in de Vegte 1 en Van Beukering 1 HONSELERSDUK MARC VAN DER J AGT WIELERMEDEWERKER teur deel aan een klimkoers in Grisy-les-Léatres. Daar kwam hij na 130 kilometer als vijfde over de meet. Van Kessel sprok kelde in het door Fransen gedo mineerde veld voldoende pun ten bijeen om als tweede te ein digen in het bergklassement. André van de Reep heeft het op een waardige ma- afgesloten. De 18-jarige werd zaterdag clubkampioen. Dat gebeurde op het nieuwe parcours van zijn club WWV. Van de Reep nam deel aan een omnium, dat bij de junioren be stond uit een rit-in-lijn en een afvalkoers. In de totaalstand eindigde hij als vierde. Maar omdat de aanstaand amateur als eerste WWV'er de finishlijn passeerde, greep hij de clubtitel. Broer Gerben van de Reep veroverde in zijn categorie wel een podiumplaats. De nieuwe ling behaalde in Honselersdijk tijdens zijn omnium twee keer een derde plaats (rit-in-lijn en puntenkoers) en één maal een eerste (afvalkoers). Die presta ties waren goed voor de bron zen positie. Ook de jongste telg van de Hillegomse wielerfamilie mag zich clubkampioen noe- De veteranen reden op het nieuwe parcours een criterium over 50 kilometer. Jan van der Tang (Voorhout) en Ton van Duijvenbode (Noordwijk) do mineerden. Van der Tang be schikte in de laatste kilometers over de beste benen en reed zijn concurrent in de finale los. Van Duijvenbode stond gisteren eveneens op het podium bij de Ronde van de Westermarkt (Til burg). Ook hier moest hij zijn mede-vluchter - dit keer Ton Griep - voor zich dulden. Alphe- naar Stefan Bakker (Swift/Cas- ba) kwam uiteindelijk niet ver der dan de 20ste stek. Mountainbikester Tonkie Collée blijft lekker draaien, ge tuige haar vijfde plaats tijdens de afgelopen weekeinde verre den finale van de ATB-topcom- petitie over 26 kilometer in Le- melerveld. ten zich er niet door demotive ren. Hun slimme opstellings strategie bezorgde hun West- landse concurrenten lange tijd het initiatief. „De eerste loper moet snel zijn, om uit het ge drang te komen," lichtte top- meerkamper Anthony Ott toe. „Verder liepen onze snelste mannen als laatsten.' Daardoor werd het wel spannend, want pas Hellaé negende loper - na tionaal kampioen 400 meter horden Jeroen Prent - ging zijn directe tegenstander Remy Fieret voorbij. Vlak daarvoor had de lange blikvanger Jan Raaphorst een eerste inhaalpo- ging nog kunnen afslaan. Gang maker Eric Roeske bevestigde als laatste loper echter het voor ziene krachtenverschil. Op de Douzastraat bleven de Utrechtse atleten precies bin nen de 52 tellen gemiddeld, doorgaans zelfs op de vlakke kunststofbaan een aardige tijd. Het Alphense team (met de ju niorentoppers Ungerer en Pet) bleef er gemiddeld zelfs ruim drie seconden bij achter. De Utrechtse Hellas Heroes hebben een abonnemenl geno men op de overwinning in de Dwars door Leiden. De Utrecht se atleten wonnen gisteren de stratenestafette 10x400 meter in een nieuw parcoursrecord van 8.39,8. Het Naaldwijkse Olym pus 70 bleef langs de Leidse grachten verrassend lang dicht bij, maar moest het uiteindelijk afleggen. Door het ontbreken van Leidse wedstrijdteams zorg de de jonge ploeg van het Al phense AAV 36 voor de belang rijkste regionale bijdrage. Dat de winnaar uit het treffen tussen het Naaldwijkse en het Utrechtse team zou komen, was al ruim vóór de aanvang van de traditionele Leidse wedstrijd be kend. Want hoewel de estafette als bindende factor kan worden beschouwd voor individualisti sche sprinters, is het aantal wedstrijdploegen per 1995 op een gevaarlijk dieptepunt aan gekomen. De Hellas Heroes lie-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25