RVV laat Gemini even schrikken Oegstgeest stelt teleur Volleyballers Di nog niet bij de 1< EHBO'er enige ongelukkige in de military van Boekelo Sport Osinga zesde Saturnus slaagt ook voor tweede examen RCC voorkomt tej DIOK een rugbysl MAANDAG 9 OKTOBER 1995 onderwateI Rijnsburgse volleyballers in derby onderuit na goed begin Anderhalve set hebben de volleyballers van RW streek genoot Gemini/Kangeroes de stuipen op het lijf gejaagd. Toen was het feest voorbij. De routiniers uit Voorschoten namen het initiatief over en lieten er nadien geen twijfel over bestaan wie de sterkste was van de twee. RW-coach Martin Broere: ,,'t Was niet te geloven, na 7-1 in de twee de set lukte ons niet meer." Zijn collega Casper Brussee: ,,De eerste set was bagger, later hebben we ons goed her steld." RUNSBURG CHRIS HARTMAN MEDEWERKER In het eerste bedrijf speelde het op divisieniveau debuterende RW nog vol zelfvertrouwen. Gemini hielp een handje door tamelijk chaotisch te opereren. Met name passend lieten de Voorschotenaren het afweten. Spelverdeler Matty de Tombe werd door zijn teamgenoten naar alle hoeken van het veld gestuurd en kon dan ook nau welijks variëren. Brussee: ,,Van onze kant was het pure onderschatting. In de voorbereiding hebben we tegen RVV geoefend en hadden we geen kind aan ze." Via tussen standen van 8-4 en 12-6 won RVV, gesteund door een en thousiaste aanhang, het eerste speldeel met 15-8. In set nummer twee gingen de Rijnsburgers in eerste instan tie onverdroten door met het verzamelen van punten. Gemini maakte het eerste punt, maar moest er vervolgens zeven aan RW laten. Vanaf dat moment ging het bergafwaarts met de Belganou wint bokswedstrijd tegen Biene De Leidse lichtgewicht Faissal Belganou won gisteren in een spannend gevecht van de gere nommeerde bokser Frans Bie ne. In de Bredase thuiswedstrijd van Biene, een vechter met 117 partijen achter de naam, viel de beslissing na de lauwe en aftas tende eerste ronde. De 18-jarige Belganou volgde in het tweede deel van drie mi nuten de aanwijzingen van trai ner Chris Lantrok en raakte de oud-Jong Oranje bokser vier maal met een rechtse directe. Dat Biene iets te rechtop stond wreekte zich vervolgens ook in de laatste ronde, waarin de met zelfvertrouwen boksende Zuid- Hollands kampioen zijn tegen stander driemaal tegen het can vas mepte. Goed voor een tech nische knock out. Door de winst telt de erelijst van de jonge Leidse bokser Belganou acht partijen, waarvan er twee verlo ren gingen. SYDNEY ANP Pernette Osinga is gisteren in het degentoernooi om de open Australische titels in Sydney als zesde geëindigd. De olympische kandidate, die bij de eerste zes tien van de wereld moet komen om zeker te zijn van een plaats in de ploeg voor Atlanta, bereik te de laatste acht door een fraaie zege van 15-13 op de Spaanse van Cubaanse afkomst Chappe, wereldkampioene van 1994 en leidster van de wereld ranglijst. Bij de mannen eindig de Arwin Kardolus als 35e. Hij plaatste zich bij de laatste 64 via vijf overwinningen in zijn groep. thuisclub. De blokkering kon het niet meer bijbenen, waar door Marcel Boeren en Kees de Ridder steeds meer lol in het ge beuren kregen. Brussee: „We hebben na de 7-1 gewoon een perfecte side-out gespeeld. RW heeft na die stand nog vijftien keer geserveerd, maar daaruit slechts een punt behaald." Broere: „We hadden niemand binnen het team die voor de ommekeer kon zorgen. Nor maal had ik mezelf als aanvaller ingezet, maar door een enkel blessure kan ik nauwelijks springen. Ik ben er aan het eind alsnog ingekomen als spelver deler. Maar ook dat had niet het gewenste resultaat." Verspeelde RW de tweede reeks met 8-15, de derde ging met 7-15 verlo ren. Binnen de kortste keren stond het 2-8, mede door twee domme opstellingsfouten. Bij 5- 9 roerden de Rijnsburgse sup porters zich nog even. De fut was er echter duidelijk uit bij hun favorieten. In de vierde set maakten aan Rijnsburgse kant bij een 0-8 achterstand drie wisselspelers RVV zet een blok tegen Gemini. De debutant begon goed, maar eindigde met een nederlaag. hun opwachting. Desondanks liep de score op tot 0-12. Nog een keer kende RW een ople ving (4-12) om even later via 5- 15 met 1-3 ten onder te gaan. Wisselde Broere regelmatig, Brussee speelde vrijwel het hele duel met zijn basisteam. De laatste: „Ik ben tevreden met het resultaat. Komen die jon gens in de tweede set toevallig op 10-1, dan verliezen we mis- FOTO DICK HOGEWONING schien de wedstrijd." Broere: „Jammer dat we zo slecht zijn geëindigd. Dat moeten wre de volgende keer beter doen." Marco Cecchi kwam voor Rijnsoever een keer tot winst. Tafeltennissers verspelen deelname play offs LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER De tafeltennissers van Pecos Oegstgeest hebben het zicht op de play-offs verloren. De Oegst- geestenaren gooiden na de 4-3 nederlaag uit bij Cosmos de ei gen glazen in. Een bittere pil. Dat zit er na de (derde) 4-3 nederlaag van zaterdag waar schijnlijk niet meer in. Het trio Ted van den Berg, Jurgen Pas toors en Herman van den Broek deelt na zes duels en 20 punten momenteel de vierde plaats met Odion (Gaanderen) achter nummer een FVT (32), Cosmos (25) en Irene (21). Maar de Ach- terhoekse ploeg treft volgende week rode-lantaarndrager Kluis, terwijl Oegstgeest op bezoek mag bij Van Sloun. De in de eerste divisie uitko mende mannen van Rijnsoever boden op de vierde speeldag te gen kampioenskandidaat SKF redelijk tegenstand, maar moes ten toch met 7-3 hun meerdere erkennen in de Veenendaalse opponent. Zowel Marco Cecchi, Johan van Meurs als Edwin Vente kwam slechts eenmaal tot winst. Ook de reserves van Pecos moesten een 7-3 nederlaag slik ken. In de eerste divisie groep 2 was Korenbeurs te sterk. Reits- ma (lx) en Schipaanboord (lx) en de dubbel betekenden de driepunten. Docos greep in zijn vierde du el in de derde divisie weer eens een 6-4 winst ten koste van Vic toria 2. Hiermee staan de Leide- naars nog immer op een keuri ge tweede plaats. Aan de Hoge Morsweg was Zlatan Rarnic on verslaanbaar. Ed van den Berg (2x) en Armin Ramie (lx) volg den goed. De vrouwen van Rijnsoever verloren thuis jammerlijk met 7-3 van Hotak'68 2. Dit vanwege een slechte dag van kopvrouwe Maroesja Bonsen die verras send genoeg een nul noteerde. De twee overwinningen van zus Cora en een potje van Anouk Remmelzwaal beperkten de schade voor de Katwijksen. Dat kunnen de vrouwen van Docos in de tweede divisie ook al niet. De Leidsen gingen in ei gen huis tegen 't Zand onderuit, zij het marginaal: 4-6. Kopvrou we Manon Nijssen won twee partijen, Mirjam Bik een partij en Karin Bunnig geen. De vrou wen van Pecos zagen hun duel tegen DOV uitgesteld tot 21 ok tober. HANDBALMEDEWERKER Saturnus liet zich in de eerste divisie van de zaalhandbalcom petitie opnieuw niet van de wijs brengen. De Leidenaars won nen in Volendam met 19-22, rust 10-9. Het rommelige spel van Volendam leek Saturnus te ontregelen maar de Leidenaars verloren het hoofd niet en ble ven de Volendamse defensie onder druk houden. Mede om dat Rob Otten weer een degelij ke wedstrijd stond te keepen kon Volendam niet echt afstand nemen. In de tweede helft mocht Vo lendam even snuffelen aan een beter resultaat, 14-13, maar dat duurde niet lang. Henk Uythof, die zich onderscheidde aan de cirkel, bracht Saturnus weer langszij, 14-14, en Jasper Olie rook schoot van afstand onbe rispelijk in, 14-15. Volendam moest die dreun even verwer ken en zag de score voor Satur nus oplopen, 15-18. Een tussen- sprint bracht de Volendammers in de twintigste minuut weer op een treffer afstand, 19-20. Trai ner/coach Robin van Olphen kwam toen met een tactische zet. Hij liet Saturnus overscha kelen op een aanval met twee cirkelspelers en daar bleef Vo lendam het antwoord op schul dig. Wat Volendam ook probeer de, Saturnus bleef aan de lei ding, 19-21. Maurice Feringa herhaalde bij die stand de stunt van Nico Mooren tegen Olym- pia- Hengelo. Toen onder schepte Mooren in een ondertal situatie de bal en scoorde met een break-out. Nu deed Feringa dat toen Mooren de bank mocht opzoeken, 19-22. Het was gebeurd met de koopman. Er restte Volendam weinig an ders dan de debutanten geluk te wensen. Dat gebeurde overi gens richting Paul Timmermans met gemengde gevoelens. De ex-Volendammer nam tegen zijn oude ploeg het leeuwedeel van de Leidse treffers voor zijn rekening. Hij scoorde zesmaal. Voor Saturnus scoorden Paul Timmermans 6, Jasper Olierook 5, Maurice Feringa en Henk Uy thof 3, Nico Mooren en Marcel Nieuwenhuis 2 en Dick Klok 1. In de regionale tweede klasse van de veldhandbalcompetitie kon Rijnstreek in Rotterdam geen vuist maken tegen het Rotterdamse Ancora dat bikkel hard verdedigde en ook niets ontziend ten aanval trok, 23-13, rust 12-7. Topscorer bij Rijn streek was wederom Gerard Rijn met 5 treffers. Bij de vrouwen verloor HW 70 na een goede eerste helft in Voorschoten kansloos van HVC, 8-15, rust 7-8. Topscoorster bij HW '70 was Bertina Lamboo met 4 treffers. Van Grunsven tweede in Aarhus Anky van Grunsven is gisteren tijdens het concours hippique van Aarhus als tweede geëin digd in de tweede kür voor de kwalificatie van de wereldbeker dressuur. Met Cameleon Cock tail kreeg de bekerhoudster uit Gemert van de jury 74,80 pro cent van de maximale score. De Frangaise Margit Otto-Crepin won, zij kwam met Lucky Lord tot 76,71 procent. Otto-Crepin maakte met de dertienjarige schimmel een succesvolle ren tree na een paar jaar stilte. De Military van Boekelo is in 25 jaar dermate veilig geworden, dat de EFIBO'ers nu zelf de on gelukken moeten veroorzaken. Een personenauto van de hulp verleners reed op de vroege za terdagochtend in op de Ameri kaanse ruiter David O'Connor en zijn paard Lightfoot. De schimmel, net niet licht voetig genoeg, vloog over het autodak, landde op zijn rug en krabbelde versuft weer over eind. O'Connor was bont en blauw, het vehikel een wrak, de organisatie diep beschaamd. „Paard en ruiter hadden dood kunnen zijn", zei wedstrijdlei der Greve in alle eerlijkheid. Het was een smet op de staat van dienst van het altijd orden telijk georganiseerde evene ment, dat even verheerlijkt als verguisd is. „Nergens is de en tourage warmer dan in Boe kelo", riepen de ruiters bij de afscheidsborrel in koor. De win naar, de zeer talentrijke jonge ling Terry Boon uit Engeland, stemde daar zonder aarzelen mee in. Alleen O'Connor, zwaar gedupeerd omdat zijn deelna me aan de Olympische Spelen door de onfortuinlijke botsing op de tocht staat, morde. „Dit is onvergeeflijk." Greve beaamde dat. „Er ging een reeks van menselijke fouten aan vooraf. De EHBO'er had al op zijn post moeten zijn, vervol gens kijkt hij niet uit zijn dop pen en tot overmaat van ramp was de man die normaal deze doorgang bewaakt te laat." Zo hield de military ook in het jubileumjaar het blazoen niet ongeschonden. Maar de lange zaterdag, toen 97 combinaties een poging waagden om de ob stakels van parcoursbouwer Han van Amerongen te over winnen, leerde ook dat er veel is gewonnen. Gruwelijkheden ble ven uit, het aantal valpartijen was beperkt. De inspecteur van de Dierenbescherming, Ynze Kwast, sprak zijn waardering uit. „Boekelo verdient ons respect voor de wijze waarop de organi satie heeft gezorgd voor een cultuuromslag in deze sport. Natuurlijk moet er nog veel vooruitgang worden geboekt, vooral waar het gaat om de in ternationale selectiecriteria. Des te groter 'Boekelo' lijkt te groeien, des te minder de sport in Nederland lijkt voor te stel len. „Zonder Boekelo zou de military in Nederland ten dode opgeschreven zijn", aldus Eddy Stibbe. De Godfather van Oran je eiste op verbluffende wijze zijn zevende nationale titel op. Met zijn 47 jaar is de miljonair, inmiddels uitgeweken naar En geland, de enige die Nederland nog enigszins overeind kan houden. Maar zelfs Stibbe lijkt zich niet te kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen. Zijn twee landgenoten eindig den in de middenmoot, en stel den eens te meer het prangende waagstuk aan de orde hoe de sport zich verder kan ontwikke len. Theo ter Huurne (37e) en Adriaan Smeulders (44e) heb ben voldoende talent om 'mee te doen' in de grote wereld. Maar Ter Huurne is een druk bezet ondernemer, die na een ongeval in 1985 waarbij zijn paard verongelukte, de military lange tijd afzwoor. Veelbelovend Zijn rentree, tegelijkertijd een debuut in Boekelo, was veelbe lovend. Ter Huurne wil zich, door schade en schande wijs geworden, echter beperken tot een gering aantal wedstrijden per jaar. „De military is leuk voor er bij", zei de jongen uit de streek. En hij vervolgde met wrange spot: „Zelfs als je als rui ter alle ongelukken zou uitslui ten, loop je kans te worden doodgereden door een EH BO'er. Zo wankel is het." Smeulders verloor op zijn beurt in juni zijn enige paard Bastion. Het dier brak een been, op een moment dat er geen hindernis in de buurt was. Met Dingo investeerde Smeulders, in het dagelijks leven postbe ambte, fiks in zijn carrière. Maar ook zijn (financiële) mo gelijkheden blijven beperkt. MEDEWERKER De volleyballers van DAC, gede gradeerd naar de tweede divisie, zijn de competitie met een 0-3 nederlaag begonnen. Schovo- comca was daarvoor verant woordelijk. Een andere degra dant, de mannenploeg van NO VO, deed het een divisie lager beter. De Noordwijkers wonnen in Zoetermeer met 3-1 van Zo- voc. Bij de vrouwen liepen Ge- mini /Kangeroes en Leython te gen een nederlaag op. DAC ze gevierde nipt over Onderlinge- /Krimpen. „DAC heeft op tachtig pro cent van zijn kunnen gespeeld," verklaarde trainer/coach Jan Straver na afloop van het duel tegen Schovocomca. De ploeg uit Capelle aan de IJssel, vorig seizoen als tweede geëindigd, bleek op alle fronten net wat verder dan de Alphenaren. Die mochten als excuus aan voeren dat Rudolf Haitsma, Remco van Dijk en Menno Groenewegen niet geheel fit aan het karwei begonnen. De enige Alphenaar die in alle sets een stabiele prestatie leverde was Robbert Jan Boonstra. Dat was niet voldoende om tot setwinst te komen. Alleen in de derde reeks had DAC daar, bij een 7-4 score, even uitzicht op. Setstan den: 10-15,11-15 en 13-15. NOVO trof in Zovoc een ver zwakte opponent. Het team uit Zoetermeer miste door blessu res een aantal vaste krachten. Bij de Noordwijkers was de spelverdeling in handen van de teruggekeerde Kees Ouwehand. Slechts het tweede speldeel ging naar Zovoc (17-16). NOVO, in eerste instantie nog wat gespannen, liet in deze set passend de nodige steekjes val len. Daardoor kon Zovoc een 14-8 voorsprong opbouwen. Goed werk van Matthijs Poel mans inspireerde NOVO nog tot 16-16, maar toen sloeg Zovoc alsnog toe. De derde en vierde set werden, mede doordat Erik de Munck beter ging passen, vrij simpel een prooi voor NO VO (10-15 en 5-15). Ook de eer ste reeks pakte NOVO met ruim veschil: 8-15. Vrouwen De vrouwenformatie van Gemi- ni/Kangeroes was alleen in de eerste set succesvol tegen het bezoekende VTC Woerden. Door een goede pass kon spel- verdeelster Anja den Dekker toen nog variëren. Ook een doeltreffende serveerbeurt van Lucie van Luynen droeg bij tot de 15-10 winst. Omdat de pass wegviel, ging het in de volgende st goed met Gemini. Na tot strijd vorderde, i „Ik Woerdense servicedi Een en ander resultee senstanden van 6-15 Gemini liet zich in de bal bluffen door het en niei en veel kabaal makej schap uit Woerden, li reeks was de thuiscli dicht bij een rps-set.l niet zo zijn (13-15). DAC, dat Esther va finitief zag vertrekkei tweede team, verloo ber< een punt aan Krimp hee in het tweede als I Da, speldeel verspeeldei tje. hensen een voorspro pac punten (10-5 en 7-2; die sets uiteindelijk en 9-15 glippen, waa verlenging noodzakel Daarin zegevierde van coach Amrika Au 15-11. Bij DAC ontbi Crama. De jeugdigt Xenia Bakker en Nel! mochten daardoor de het eerste team. In tep tot de bekerwedstrij week eerder speelde durf en venijn. Leython begon de met een 3-1 ned Utrecht 2. Trainer/a van Houwelingen w speelsters lef tonen ei zijn fouten te maken, lukte dit alleen in de Onbevangen spelend thon die met 15-6. riode viel het goedi Bianca Bouwmeester 9 had Leython ook reeks winstkansen. Het was echter h neerde Utrecht dat fouten maakte: 15-! beurde ook in de vo In plaats van bij 1 drukken liet Leytho Utrecht (15-12). H koord was duidt Utrecht, dat gretig van de vele persoonj aan Leiderdorpse kar In de promotieklai tweede vrouwenteai thon kansloos onder tokil/ZVH 2. In 2 werd het 3-0 (15-11, 8). Van het team var zoen zijn bij Leython Mulder en Berna Mi gebleven. Tine del komstig uit het eqj versterking. De andere, veeli nieuwelingen besch beduidend minder Ook de vrouwen van ten genoegen neme nederlaag. Zij verlore graven met 3-1 van /VSTS. gra, Leidenaars winnen in Roosendaal Eddy Stibbe te water. Hij eiste zijn zevende nationale titel op in Boe kelo. FOTO ANP ROOSENDAAL PIETER VAN DER VLIET RUGBYMEDEWERKER DIOK heeft gisteren geprobeerd er een mooie rugbywedstrijd van te maken. Tegenstander RCC weigerde aan deze vorm van showrugby mee te werken en bleef knokken tot het einde. DIOK won met 14-44. Op een met zon overgoten sportpark 'De Vierkamp' in Roosendaal moesten de Leide naars aantreden tegen de plaat selijke Commando Combinatie. Niet echt een ploeg die in de Multec-competitie potten breekt, maar altijd rugby spe lend tot het laatste fluitsignaal. Uitschieter van RCC tot nu toe is de overwinning tegen de ster ke nieuwkomer Rotterdam, de verrassing van dit jaar. DIOK werd dan ook goed partij gebo den. Vanaf het eerste moment lieten de Brabanders zien dat ze in eigen huis niet wensten te worden afgeslacht. Tempo Onder aanvoering van flyhalf Richard Creighton werd er in een hoog tempo op de Leidse vesting in gebeukt. Het Roosen- daalse pack, met een sterke eer ste rij maakte het DIOK lastig. Slachtoffer werd Leidenaar Chris Hogg, die na twintig mi nuten aangeslagen de pijp aan Maarten gaf en vervangen werd door de gretig spelende Junior Ramos. Beide rivalen hielden, ondanks het warme weer, het tempo hoog. Vanuit het voor- waartsenspel werden de drie kwarten aangespeeld om met veel loopwerk het scoringsge- bied op te zoeken. DIOK-winger Robbert Bos mocht na uitste kend voorbereidend werk van John Koelemij de eerste vijf punten drukken, maar lang hoefde het vele thuispubliek niet te wachten op een gepast antwoord. Slordigheden Een fout in de Leidse verdedi ging liet Frank Maas de moge lijkheid tot score. Cf burg, beste man aa daalzijde, converte DIOK moest hard zich van de tegenstai doen. Slordigheden valsopbouw, waar troef bleek, lieten Dit slechtste kant zien. een aantal spelers da maal in de wedstrijd tempo niet kon bijt diep in de eerste h( de wedstrijd weer wa op en converteerde Bos de try van Thon •7-15. In de tweede het tempo door beii hoog gehouden, wa kansen elkaar snel oi Collectief Toch zag DIOK kansi stellen en het voorvvi beter op te zetten. Al draaide het beter en bleven dan ook nie Met try's van Steve ring en Marcel van het halverwege al RCC ook probeerde, niet opgewassen dogenioze tackles vat naars. Toen Peter Robert Broers ook het zakje deden, 7- afgelopen met de thi leen Breinburg kon n in de DIOK-verded|b< wat terug doen en eindstand op 14-44. Ook de vijfde wed DIOK Athletics niet Tegen Laarbruch gin| denaars echter wel sü onder. Ondanks try's Broere en Wim Hui goed kicken van mann wonnen de 15-22. De dames van DIC de goede lijn van de weken doorgezet. In1 dige wedstrijd Utrechtse RUS ondf gelopen. DIOK fullb Tolsma drukte met» dikke stempel op de wanning. ip cor het

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22