Nederlands trio treft sterke tegenstanders Jongeling is probleemkind geworden Jannen Saturnus zijn eer baas in eigen huis hÈi. Sport Kasparov en Anand delen Wedstrijd van de Week uvs - vos iRDAG 30 SEPTEMBER 1995 VILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 ijs? een uitwedstrijd kan nooit kwaad NEW YORK. ANP •gerenommeerde tegenstander en eerst een uitwed- De Europa-Cuploting vrijdag in Genève kwam Feyenoord, PSV en Roda JC vrijwel overeen. De Rot- immers gaan naar Everton (19 oktober), de Eindho ven beginnen bij Leeds United (17 oktober) en de wurgers moeten op dezelfde datum tegen Benfica. Al- 3Ene conclusie: eerst een uitwedstrijd kan nooit voor de vijfde keer de FA-beker. De ploeg van trainer Joe Royle versloeg in de finale Manchester United met 1-0. Paul Rideout scoorde. Everton vocht drie kwart van het afgelopen seizoen tegen degradatie. Trainer Mike Walker moest wegens de slechte prestaties in november bij de blauwen uit Liverpool vertrek ken. Met Royle won Everton aan het begin van dit seizoen ook de Engelse Super Cup dank zij een zege van 1-0 op landskampioen Blackburn. Het doelpunt kwam op naam van Samways. Ruim tien jaar geleden pakte Everton de Europa Cup voor bekerwin naars. In Rotterdam versloeg de ploeg Rapid Wien met 3-1. Eer der in het toernooi ging ook Fortuna, met 3-0 en 2-0, onder- i jidere Feyenoorders, onder enior-manager Fred Blan- fijer, bewaren goede herin- aan Everton. Zestien geleden speelden de twee jen in de eerste ronde van jEFA-beker al eens tegen 1 r. De Rotterdammers won- ieide wedstrijden met 1-0. p René Notten (thuis) en Ird Budding maakten de rs. Trainer Willem van fem maakte die dubbele als speler niet mee. ,,Ik ,(jen bij FC Utrecht", herin- I hij zich. Kromme nam de loting iek op. ,,Ach, het is lekker zei de Haarlemmer, bekend is dat hij niet in een vliegtuig stapt. ploegen liggen Feye- e|l doorgaans wel. Zelf heb speler meer wedstrijden dan verloren van die Je moet het gewoon spelen en de bal snel laten j^aan. Dan krijg je altijd Rijkheden. Als je het echter eiankomen op persoonlijke Jen kracht, ben je verloren. ï}>p zijn Engelse ploegen Je verslaan, hoewel steeds 1 teams neigen naar een Europese speelwijze." irton, dat negen landstitels won vorig seizoen Dit seizoen beleeft Everton een bescheiden start. Uit zeven wedstrijden behaalde de ploeg van Goodison Park slechts ze ven punten. Afgelopen zaterdag verloor de formatie nog met 2-1 bij West Ham. Everton schakel de op Europees niveau in de eerste ronde FC Reykjavik uit IJsland uit. De brigade van Roy le won beide wedstrijden: 3-1 (thuis) en 3-2. De Nigeriaanse spits Daniel Amokachi (ex-Club Brugge) raakte donderdag bij een kop duel geblesseerd. Met hoofdlet- stand naar een ziekenhuis in Li- sel werd hij in bewusteloze toe- verpool gebracht. Daar kwam hij weer bij kennis. Als zich geen complicaties voordoen, mag de Afrikaan zaterdag naar een verpleeghuis. Of hij tijdig is hersteld voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord is nog niet be kend. Peter Bosz mist in elk geval het eerste duel. De nieuwe aan voerder van de Rotterdamse ploeg zit dan de laatste wed strijd van een schorsing van drie duels uit. PSV PSV is niet ontevreden met de komende tegenstander Leeds United. De Ghanees Anthony Yeboah (ex-Eintracht Frankfurt) geldt als gevaarlijkste man bij de huidige nummer zes in de Premier League. Hij maakte in zeven competitiewedstrijden zeven doelpunten. Spelmaker is de Schotse international Gary McAllister. ,,Een goede ploeg, het had beter gekund, maar ook slech ter", zei Dick Advocaat. „Engel se tegenstanders liggen PSV wel", meende Philip Cocu. ,,We hebben een goede kans de der de ronde te halen", vond Arthur Numan. In de voorbereiding verloor PSV een oefenwedstrijd tegen Everton met 2-0. „Maar dat was geen maatstaf', stelde Cocu. Leeds United won de UEFA- Cup tweemaal, in 1968 en 1971, toen met bekende spelers als Bremner, Jack Charlton en Lori- mer. Driemaal was de ploeg fi nalist, in 1967 tegen Dinamo Zagreb (UEFA-Cup), in 1975 te gen Bayern München (EC 1) en in 1973 tegen AC Milan (EC 2). Leeds werd drie keer kam pioen van Engeland, de laatste keer in het seizoen 1991/92 toen de Fransman Eric Cantona op Eiland Road speelde. Vorig seizoen eindigde de ploeg van manager Howard Wilkinson als rijfde en verdiende daarmee Europees voetbal. In de eerste ronde schakelde Leeds AS Monaco uit. De uitwedstrijd wonnen de Engelsen met 3-0. Yeboah maakte alle treffers. Thuis verloor Leeds met 1-0. Roda JC Huub Stevens, de trainer van Roda JC, reageerde rustig op de koppeling aan het roemruchte Benfica. „Of ik ben geschrok ken? Waarom zou ik? Natuur lijk, Benfica is een club met his torie en uitstraling, maar zo'n loting heb je maar te accepte ren. Hoe verder je in het toer nooi komt, des te moeilijker worden de tegenstanders. Kijk maar naar PSV of Feyenoord. Die hebben in de tweede ronde ook geen makkie. Of ze in Lissa bon blij zullen zijn met Roda JC? Dat moeten zij weten. Een beetje onderschatting kan voor ons nooit kwaad." Stevens is van plan zijn voor malige ploeggenoot bij PSV, Eric Gerets, om informatie over Benfica te vragen. De Belgische trainer verloor met Lierse SK in de eerste ronde met 2-1 en 3-1 van de grootste club van Por tugal. Beste speler is Joao Pinto II, de blonde aanvaller en inter national. Benfica, dat vorig sei zoen teleurstellend op de derde plaats eindigde, is matig aan de nieuwe competitie begonnen. In vijf duels scoorde de Portuge se topclub slechts vier keer. Trainer Arthur Jorge is inmid dels al ontslagen. Mario Wilson is zijn opvolger. pnerink ontmoet Boris Becker i± Jan Siemerink ontmoet Boris Becker in de halve finales phet met 1,6 miljoen gedoteerde tennistoernooi van Basel. De risburger won in drie sets van de Tsjechiër Petr Korda: 3-6 7-6 p;Eerder versloeg hij de Noor Ruud en de nummer acht van 53/ereldranglijst, de Zweed Enqrist. Siemerink won de tiebreak i de tweede set met 7-4 en kwam in de derde op achterstand, ]i hij bij 4-4 zijn opslag verloor. De Rijnsburger werkte op 4-5 -jwedstrijdpunt weg en brak de service van Korda vervolgens jpkeer op rij. ket raakt verder achterop terdam Jan Timman heeft in de zesde partij van zijn presti- veekamp tegen Jeroen Piket goede zaken gedaan. De Am- *damse grootmeester won een spannende maar niet bepaald partij, waarin beide spelers op winst stonden. Hij bracht hiermee op 4-2. De match gaat over tien partijen. McDonald's deelt met 't Spatje De zaalvoetballers van McDonald's deelden in een spec- Jlaire partij met 't Spatje uit Dordrecht. Het werd 6-6. McDo- jl's leidde bij rust nog met 3-1 door treffers van Gert-Jan de Gaff en Herman van Marwijk (2x). In het tweede deel doel- sjtte Hans van Marwijk twee keer. Herman van Marwijk moest desondanks in de slotfase aan te pas komen om het gelijkspel jg te stellen. mpele zege DVZ Grasshoppers [haag De vrouwen van DVZ Grasshoppers hadden gisteren kind aan het Haagse Jumpers. De Katwijkse basketbalsters met 86-45. Halverwege leidde Grasshoppers al met 48- Nieuwenhuis (22), Heieen van Duyn (14), Petra (14) en Marie-Jose Allers (11) verzorgden de meeste pun- BOGOTA GPD Maria Jongeling is in een jaar veranderd van een frisse jonge meid in een droevig uit haar ogen kijkende piekeraar. Op haar eerste senioren-WK in Pa lermo bleek ze met een rijfde plaats op de achtervolging een belofte. Twaalf maanden en drie hoogtestages later zat er op het middenterrein van het Luis Carlos Gallan-stadion van Bogota een zielig hoopje mens dat het liefst even was opgelost in de zuurstofarme Colom biaanse lucht. Al in de kwalificatiereeks van het achtervolgingstoernooi werd Jongeling uitgeschakeld en de klap die dat met zich meebracht, dreunde lange tijd na in de Oranjebox. Ze had bij de eerste acht moeten komen om zich te plaatsen voor de kwartfinales later op de dag. Dat lukte niet.- Ze werd vijftiende in 3.48.693, rijf tellen te langzaam om later nog in actie te mogen komen op de piste, en drie plaatsen te laag om zich recht streeks voor de Olympische Spelen van Atlanta te plaatsen. Op dit onderdeel van het WK baanwielrennen is het woord dit weekeinde aan de echte top pers. Aan de Italiaanse Antonel- la Bellutti bijvoorbeeld, die een wereldrecord reed. En aan Ma rion Clignet uit Frankrijk die die tijd in de slotrit weer scherper stelde (3.36.823). Clignet, de regerend wereld kampioene, moest het opne men tegen Jongeling. Daar was Nederlands wielerhoop niet ge lukking mee. Niet omdat de Francaise zoveel sterker is, maar omdat ze Jongelings vriendin is. Dat die op een titel- toernooi even niet bestaan, bleek dik vier minuten later. Ze was gedeklasseerd door haar vriendin die haar op de streep zelfs bijna passeerde. Jongeling was daar zo van on der de indruk, dat ze nog maar één ding wilde. „Naar huis en wel zo snel mogelijk". Piet Hoekstra, de coach van de weg- ploeg, doet er verstandig aan zijn pupil niet te laten starten in Tunja. Misschien hoeft hij die beslissing niet eens voor haar te nemen. Want: „Zoals ik me nu voel, ga ik daar niet rijden. Maar misschien denk ik er na een nachtje slapen anders over". Jongeling is een probleem kind geworden sinds ze tijdens het Nederlands kampioenschap op de weg tegen de afspraken in door haar ploeggenote Yvonne Brunen op de streep werd ge klopt. Ze zegt dat ze die streek is vergeten, maar wie het gevoels mens een beetje kent, weet dat Jongeling zich verraden voelt door de leden van de nationale selectie, die haar van de titel be roofden. Ze wilde op het WK in Co lombia alles rechtzetten, maar de door de KNWU uitgestippel de weg naar Bogota bleek voor de studente bewegingstechno logie een zinloze. De hoogtesta ges in Colorado waren noodza kelijk om in de ijle lucht van de op 2600 meter hoge Colom- bianase hoofdstad te presteren. Jongeling ontkent het belang van de acclimatisering niet, „maar op mij heeft het een slechte invloed gehad". Elke keer dat ze terugkwam uit Colorado, was ze van slag. „Ik voelde me dan vreselijk moe. Sliep wel zestien uur per dag. Wat ik in Nederland op bouwde, werd tijdens die hoog testages afgebroken. Ingrid (Ha- ringa) heeft ongeveer dezelfde ervaringen. Nee, we hebben er niet met de dokter over gespro ken. Er is toch niks aan te doen. Anderen hebben er wel goed op gereageerd. Wij niet. Maar we begrepen de noodzaak. Het WK is hier nu eenmaal op 2600 me ter. Het was zinloos geweest iet te acclimatiseren. Dan had ik helemaal niet hoeven te gaan". In de dagen voorafgaand aan de start van het achtervolgings toernooi vermoedde ze al dat ze kansloos zou zijn. „Sinds we hier in Colombia zijn, voel ik me de ene dag goed en de vol gende heel slecht. Daar zit een heel strak ritme in. Ik kon al we ken geleden uitrekenen dat ik op de dag van deze wedstrijd in slechte conditie zou zijn. Ik heb dan ook lang getwijfeld of ik wel van start zou gaan. Na gesprek ken met mijn trainer Adrie van Diemen heb ik dat uiteindelijk wel gedaan". Vandaag, als ze op de piste een paar uurtjes traint, zal ze per ronde ongeveer een seconde sneller rijden dan toen het moest. „Dat weet ik nu al zeker". Dirk-Jan van Hameren had dezelfde teleurstellende er varing. De Utrechtse tijdrijder begreep er niets van dat hij 24 uur na zijn uitschakeling secon den sneller reed dan op de dag van de wedstrijd.., y «ROB VAN DER ZANDEN .turnus zijn de mannen de baas in huis. Een jaar erd de kleine handbalver- g gedomineerd door een enploeg uit de eredivisie, ior een seizoen 'inwoonde' Leidenaars. Maar achter hg van deze vreemdelingen ite de mannenploeg zwij- en zwoegend aan het jtepunt uit de clubgeschie- s. Onder aanvoering van Ier Robin van Olphen pro- ^erde de ploeg naar de eer- De vrouwen zijn ver- en bij aanvang van het Le zaalseizoen is Saturnus gewoon Saturnus. Maar Wel een klasse hoger, jidens enige handbalcltib. ft nu mee te tellen, ook lijk. In tegenstelling tot het al heeft de handbalsport in nooit een toonaange- le rol gespeeld. Maar Satur- leeft de anonieme rol inge- voor een positie in de op a hoogste klasse. Voor een iging die drijft op voorna- ik eigen kweek een uitzon- jke prestatie. gebroeders Nieuwenhuis jjeen typisch produkt van Sa- is, waar familie- en vriend- isbanden belangrijk zijn. ids jaar en dag zijn Hans Marcel (21) en Arnold (24) in de club en ze vérheugen op het avontuur in de eer- divisie. „Het wordt een zwaar seizoen, maar ik ver wacht niet dat we in degrada tienood komen", zegt Marcel, die als enige van de 'Nieuwen- huizen' zeker lijkt te zijn van een plaats in de basis. Arnold speelt voornamelijk ih het twee de, net als Hans die pas de over stap heeft gemaakt van de ju nioren naar de senioren. Ze zijn beiden hoekspeler. Volgens het drietal is de ploeg door het wegvallen van vier ba siskrachten er niet sterker op geworden. De vaste waarden Peter Innemee, Hans Blansjaar, Winfred van Bohemen en Dan Olsson gingen óf een team lager spelen óf stopten. Voor het kwartet kwamen twee nieuwe lingen de groep versterken: Henk Uithof van Hellas en Maurice Veringa van DES. Hans Nieuwenhuis: „Het grootste probleem voor de ploeg is het feit dat de automatismen van vorig seizoen grotendeels zijn weggevallen. Dat moet weer groeien." Omdat vooral in de op- bouwrij spelers wegvielen (en juist uit de tweede lijn scoorde Saturnus vorig jaar veel) moe ten de goals dit seizoen meer van de cirkel komen. Cirkello per Marcel Nieuwenhuis krijgt daarom een zware last op zijn schouders. „De druk neemt voor iedereen toe", zegt de puntspeler. „De eerste divisie is een wereld van verschil met de tweede. Vorig seizoen mochten we nog wel eens slecht spelen, we wonnen toch. Dat kan nu niet meer. En hoe gaan we om met zaken als verre uitwedstij- den, meer publiek, meer pers. We spelen bijvoorbeeld nu ook in Groningen. Dan zit je toch vanaf negen uur 's ochtends drie uur in de bus." Volgens Arnold is Saturnus, dat morgenmiddag thuis in de Vijf Meihal begint tegen Olym- pia, goed genoeg voor de eerste divisie. „Ik weet niet of we qua spelersmateriaal minder sterk zijn, dat moet blijken. Minder ingespeeld is dit team wel, dat klopt, maar ook dat komt straks voor elkaar." De broers hebben allen al een pittige voorbereiding achter de rug. De selectie traint in plaats van twee keer nu drie keer per week en begon al eind juli. Hans: „Drie weken in de duinen lopen. Pas daarna gaan we wat met de bal trainen. Fysiek ge zien moet je in handbal sterk zijn. Voor mij geldt dat extra, want de overgang van de jeugd naar senioren is groot." De gebroeders spelen zelden samen in een ploeg. Misschien komt dat er in de toekomst nog eens van. Hans: „Wie weet, ik ben in elk geval zo ambitieus dat ik basisspeler wil worden la ter." Marcel: „Ik weet niet of het werkt, wij met zijn drieën. Van mijn broers kan ik altijd minder hebben in het veld." De twaalfde partij in de schaaktweekamp om het wereldkampioen schap van de Professional Chess Association (PCA) tussen titelhou der Gary Kasparov (Rusland) en uitdager Viswanathan Anand (In dia) is gisteren in New York in remise geëindigd. Kasparov leidt in de tweekamp over maximaal twintig partijen met 6 1/2-51/2. Willem II is mild voor Twente Tilburg Donkelaar veel tekort. Willem II liep uit naar 4-0, voordat FC Willem II won gisteravond met Twente iets terug kon doen. 5-2 van FC Twente, maar de Twentenaar Bosvelt en Willem nog ongeslagen Tilburgers wa- ll-doelman Jansen kregen in dit ren desondanks nog mild voor duel een rode kaart voorgehou- hun tegenstander. Vooral verde- den. digend schoot de ploeg van Ten SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 van 29 september 1-5-6-9-14- 16-18-19-20-21-31-32-33-35-42-47- 53-72-75-76 (onder voorbehoud) AUTOSPORT Nürnburgring. Grote Prijs van Europa, eer ste kwalificatietraining: 1, Coulthard (GBr) Williams 1 18,738, 2, Hill (GBr) Williams 1.18.972, 3. Schumacher (Dui) Benetton 1.19,470, 4. Berger (Oos) Ferrari 1.19.821, 5. Irvine (GBr) Jordan 1.20,488, 6. Alesi (Fra) Ferrari 1.20.521. 7 Herbert (GBr) Benetton 1 20.653, 8. Frentzen (Dui) Sauber 1.20,762, 9. Blun- dell (GBr) McLaren 1.20.866, 10. Hakki- nen (Fin) McLaren 1.20,909. VOETBAL Eredivisie: Willem II - FC Twente 5-2 (4-1). 5. Hoogma 1-0 (eigen doelpunt), 11. Van Gastel 2-0 (strafschop). 29. De Gier 3-0, 31. Lammers 4-0, 44. Ter Avest 4-1, 80. Lammers 5-1, 89. Petrov 5-2. Scheids rechter- Van Di|k. Toeschouwers: 7.813. Rode kaart: 85. Jansen (Willem II), 66. Bosvelt (Twente, 2 x geel). Gele kaart: Van derVegt (Willem II), Heubach(FC Twente). België: Ekeren - Lierse 1-1 Duitsland: Uerdingen - HSV 11. St. Pauli - Stuttgart 1-3. Loting tweede ronde EC bekerwinnaars: Everton (Eng) - Feyenoord, Sporting Lissa bon (Por) - Rapid Wien (Oos), Dynamo Moskou (Rus) - Hradec Kralové (Tsj), Halmstad BK (Zwe) Parma (Ita), Paris Saint Germain (Fra) - Celtic Glasgow (Sch), Real Zaragoza (Spa) - Club Brugge (Bel), Borussia Mönchengladbach (Dui) - AEK Athene (Gri), Trabzonspor (Tur) - Deportivo laCoruha(Spa). Speeldata; 19 oktober en 2 november. Loting tweede ronde UEFA-Cup: Benfica (Por) - Roda JC, Leeds United (Eng) - PSV, Auxerre (Fra) - Nottingham Forest (Eng), Barcelona (Spa) - Vitoria Guimaraes (Por), AS Roma (Ita) - Eendracht Aalst (Bel), Lu gano (Zwi) - Slavia Praag (Tsi). Tsiernomo- rets Odessa (Oek) - Lens (Fra). Bröndby (Den) - Liverpool (Eng). Werder Bremen (Dui) - Dinamo Minsk (WRu). RC Stras bourg (Fra) - AC Milan (Ita). Sparta Praag (Tsj) - Zimbru Chisinau (Mol). 8ordeaux (Fra) - Rotor Volgograd (Rus), FC Kaï- serslautern (Dui) - Betis Sevilla (Spa), Se- villa (Spa) - Olympiakos Piraeus (Gri), Olympique Lyon (Fra) - Lazio Roma (Ita), Bayern München (Dui) - Raith Rovers (Sch). Speeldagen 17 oktober en 31 oktober. TENNIS Basel. Mannen, 1,6 miljoen gulden, kwartfinales: Siemerink (Ned) - Korda (Tsj) 3-6 7-6 7-5. Courier (VSt/5) - Damm (Tsj) 7-6 7-6. Becker (Dui) - Edberg (Zwe) 6-4 3-6 6-3, Rusedski (GBr) - Stoltenberg (Aus) 3-6 6-3 6-2. Dubbelspel. Eerste ronde: Suk/Vacek (Tsj/1) - Groen/Rusedski (Ned/G8r) 2-6 7- 6 6-4. Kwartfinales. Holm/Oosting (Zwe- /Ned) - Broad/Muller (GBr/ZAf) 6-4 6-4. Leipzig. Vrouwen, 700.000 gulden, kwartfinales: Huber (Dui/4) - Likhovtsjeva (Kaz) 6-4 7-6, Wiesner (Oos) - Novotna (Tsj/16-4 6-2, Magdalena Maleeva (Bul/2) - Lee (VSt) 6-3 6-1Werdel (VSt/7) - Kruger (ZAf) 7-5 6-4. Dubbelspel: Kwartfinales: Schultz/Vis (Ned) - Callens/Courtois (Bol) 5-7 6-1 6-1. Palermo. Mannen, 490.000 gulden, kwartfinales: Burillo (Spa) Schalken (Ned) 6-7 6-3 6-4, Gumy (Arg) - Santoro (Fra) 3-6 6-3 6-3, Clavet (Spa/5) - Carbo- nell (Spa) 6-4 7-6, Charleroi. Challenger, 40.000 gulden, kwartfinale: Sluiter (Ned) Winnink (Ned) 6-2 6-3. WIELRENNEN Bogota. WK baan, vrouwen, individuele achtervolging 3 km, kwalificatie, eerste acht naar kwartfinales: 1. Clignet (Fra) 3.36,227 (wereldrecord), 2. Bellutti (Ita) 3,36,823, 3. Twigg (VSt) 3 39,321, 4. McGregor (GBr) 3J0.916, 5 Vaaland (Noo) 3.41,420, 6. Watt (Aus) 3.42,300, 7. Marsal (Fra) 3.42,552, 8. Quigley (VSt) 3.43,752, 15. Jongeling (Ned) 3.48,639. Het duel in de afdeling zaterdag van de KNVB tussen LSW '70 en Valken '68 is ditmaal gekozen tot Wedstrijd van de Week. Wally Gallen, oefenmeester van het Oegstgeestse ASC zal de wedstrijd die om 14.30 uur op het universitair sportcentrum begint, van deskun dig commentaar voorzien. Gallert deelt rapportcijfers uit aan de spelers en kiest de Man of the Match die bij Sloos Sport een paar Asics voetbalschoenen mag ophalen. EERSTE KLASSE Crab Verhoeven makelaars o.g. Stationsweg 2b 071 - 12 16 45 Steven8bloem 305 SPORT OP TV ZATERDAG 12.15-17.15 BBC 1: Grandstand Football fo cus (voetbalmagazine), autosport (GP van Eu ropa voor Formule 1 -wagens), paardekoersen vanaf Longchamp en Chepstow. WK Wielren nen vanuit Columbia, autosport (Britse Toerwa- genkampioenschappen) en final score (voetbal - 12 25-13.00 BBC 2 Schaken verslag van de partii om de wereldtitel tussen Kasparov en 12.45-14.20 RTL Autosport: training, GP van Europa voor Formule 1 -wagens vanaf de 13.00-14.00 RTL 5: Autosport: training GP l^OCr 14.00 EURO: Autosport GP van Europa vanaf de Nürburgring: 2e kwalificatie. 13.00-16.58 Did 2 Sport extra: tennis. WTA- toernooi van Leipzig. 14.00-15.00 NBC Honkbal hoogtepunten uit de Maior League Baseball wedstrijden van de afgelopen week 15.00-16.00 NBC Golf: wereldbeker 15.00-17 00 Did 3 Sport extra 15.00-17 00 EURO Wielrennen: WK baan- wedstniden vanuit Colombia 15 00-17.29 Ned 2. Studio sport: volleybal. EK vrouwen vanuit Nederland 15.30-16.00 TV 5 Montagne. magazine 17.00-18.00 NBC: Golf: WPG Tour, Neder landse Open vanuit Groesbeek. 17.15-17.30 Did 3: Sport im Westen, 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.30-18.10 BBC 2: Bowls: internationale In- door kampioenschappen, halve finale. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-191.10 RTLSport. 19.05-19.20 BBC 2: Sport 19.10-19.50 Did 1: Sportschau: Bundesliga voetbal. 19.20-19.50 BBC 1 Big break: snooker-spel- 19 30-19.57 BRT 1: Sport 20.30-20.40 RAI UNO Sport. 20.55-21.15 BBC 1 Sport 21 00-23.30 EURO Wielrennen: WK baan- wedstrijden vanuit Colombia 22.00-23.00 RTL 5 De ballen aandacht voor wedstrijden uit de Duitse Bundesliga en de En gelse Premier League 22 00-23.20 Did 2 Dasaktuelle Sport-Studio. 22.45-23.40 Ned 3: Studio sport 22 45-23.50 BBC 1Match of the day: voet balmagazine met samenvattingen uit de Pre mier League, met o a. aandacht voor Middles brough-Blackburn Rovers. 23.00-01.00 NBC: Golf: US PGA Tour, Buick Southern Open 23.05-23.25 BRT 2: Sport op zaterdag. 23.50-00.20 BBC 1: They think it's all over: 23 58-00.43 N£d 2. Studio sport WK wielren nen vanuit Columbia 00 15-00 45 Did 3 Schaken: verslag van het WK vanuit New York. Kasparov-Anand 00.30-01.35 BBC 2 Bowls samenvatting van de Internationale Indoor kampioenschappen ZONDAG 10 00-11.00 EURO Wielrennen: WK baan- wedstri|den vanuit Colombia 11.00-13.00 EURO: Judo: WK vanuit Makuha- ri (Japan). 12 00-17 10 BBC 2 Sunday grandstand bowls (Internationale Indoor kampioensch pen), paardekoersen (Special rond de Prix I'Arc de Triomphe) 12 10-16.55 Ned 2. Studio sport 12 30-13 00 BRT 1 Sportmiddag 13.00-13 30 EURO: Autosport: GPvan E 13 15-16 20 RTL Autosport GPvan Europa voor Formule 1 -wagens vanaf de Nürburgring. 13.30-15.45 RTL 5: Autosport: GP Europa, li- 13.30-15.55 BBC 1: Autosport: rechtstreeks verslag van de Europese GP voor Formule 1 -wa gens vanaf de Nürburgring. 13.30-16.00 EURO: Autosport: GP van Europa vanaf di urgring 13 45-16.00 BRT 2. Sport extra: rechtstreeks verslag van de GP van Europa voor Forumule 1 - wagens vanaf de Nürburgring. 14 00-15.50 RAI UNO: Domenica in sport- magazmi 15 00-17.00 Did 2: Sport extra tennis. WTA toernooi van Leipzig en EK handbal (kwalifica tiewedstrijd Duitsland-Litouwen) 16 00-17.00 EURO. Halve marathon IAAF WK vanuit Montbeliard/Belfort (Frankrijk). 16.00-1 7.00 NBC. Atletiek: All African Invita tional Meeting vanuit Johannesburg 17.00-17.30 RTL 5: Race, rally cross. 17.00-17.55 Ned 2. EK Volleybal vrouwen: sa menvatting van de finale. 17.00-18.30 EURO: Triathlon: WK Lange af stand vanuit Nice (Frankrijk). 1 7.05-18 15 Did 2: Die Sport-Reportage: au tosport (GP van Europa voor Formule 1 - wagens vanaf de Nürburgring), surfen (WK-linale vanaf Sylt). 2e-Bundesliga-voetbal en paardesport (Pri* de l'Arc de Triomphe). 17,10-18.10 BBC 2 Rugby special, magazi- 17.55-18 50 Ned 2 Voetbal PSV-Feyenoord. 18* 00-20 30 riBC8Goif: rechtstreeks verslag van de US PGA Tour. BuiCk Southern Open 18 08-18.40 Did 1 Sportschau 18 10-19.50 RAI UNO Novantesimominuto voetbaluitslagen 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.10 Old 3 Sport im Westen. 18.58-20.00 Ned 2 Studio sport: met o.a. tweede helft PSV-Feyenoord (onder voorbe- 19 30-20.10 BBC 2. Autosport: samenvatting van de GP van Europa vanaf de Nürburgring in Duitsland. 19.50-20.20 BRT 1 Sportweekend. 20.15-20.45 Ned 2. Studio sport 22.00-22.20 Did 2 Sport am Sonntag: o.a. Bundeshga-voetbal (Borussia Mónchenglad- bach-Emtracht Frankfurt). 22 15-23 00 Ned 2: Studio sport: buitenlands 23 15-23.45 RTL 5 Autosport samenvatting GP Europa voor formule 1 wagens 00 55-02 45 RTL Autosport GPvan Europa

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21