IK urn nip VDEJMOLEN Murano luchtje zonder bombarie IORELLA HERFST - WINTER KOLLEKTIE '95 BODY FASHION LadyS erwe Dé schaatsspeciaalzaak voor de regio Leideni^ 1 PROFIL-.s; The Godfather inspireert nieuwe haarlijn Wij laten u de nieuwe mode graag zien. U bent van harte welkom! voor elke klant een leuke attentie Schoolstr. 31 Voorschoten 071-5612438 LANGE VOORTPLEIN 3 - 2343 CA OEGSTGEEST TELEFOON 071 -(5)17 53 97 De beste merken onder één dak. Dames: Jeugd: Jack-Pot Esprit Esprit Mexx salty dog Josephine Co Barbera Farber bird dog Just B. Pointer Locker Königsmühle Destination etc. etc. Voor dames en jeugd Princestraat 29 - Katwijk Z.H. Telefoon 01718-15813 Echt voor alle maten en cups Bent u op zoek naar bijzondere nacht- en huiskleding kom dan kijken bij ons in de winkel. Natuurlijk hebben wij ook weer prachtige lingerie in najaarstinten. ook in de grote cupmaten (t/m G). Lady Service Doezastraat 19 2311 GZ Leiden 071-140728 Gesloten op Maandag Donderdag koopavond van 19.00 t/m 21.00 uu Women's Wear In-wear Part-Two Stills Oilily Soap-Studio Bogie Women Another Women Burgsteeg 4-5 Leiden tel.: 071 -134314 SCHAATSEN Nieuws van Raps: De Alpha Het gepatenteerde Raps monocoque frame is enorm torsie-stijf. Doordat de schaats niet wegbuigt treedt 7ANHQTRA ^CNAAT^FN' dus geen energieverlies op. Het hoogwaardig staal, H J? a °Juruy%'ocn' ESH VANADIS 10, heeft een hardheid van Rockwell o.a. de carbon en de nylon schaats 65+ (6^hRC) Dit staa| is Spanningsvrij in het alumini um frame bevestigd Door toepassing van de modern ste lijmtechniek blijft de schaats kaarsrecht. Dit resulteert in: beter ijscontactgevoel, perfect stuurver- mogen, optimale bochteigenschappen. Er is al een OütZ Raps Megamax voor ÖOÖ," Alle reeds bestaande modellen uit voorraad leverbaar. Schaatsslijpblokken Alle soorten schaatsbeschermers en veters Hockeyschaatsen, kunstschaatsen en houten schaatsen en kinderschaatsen Skeelers: Bauer al vanaf f169,- VIKING SCHAATSEN: bijna alle types uit voornad leerbaar De gehele serie Comfort Noren. Speciale aanbiedingen: GEËPOXEERDE SLUPTAFEL Een juweeltje.. ƒ199,- SCHAATSKLEDING "CRAFT'-sportonderhleding FALK0 ZAX0STKA: "betei besttat niet." "BRYNJE"-sporthermal onderhledlng Raps: diverse types schoenen en rollers. Zandstra: diverse soorten leverbaar. DE FIETS- EN SCHAATSSPECIALIST Winkelcentrum 'De Kopermolen' Uerenwifk Leiden Noord. Tel 071-211133 a. L Ut IVI V/ LS l_ winter Dinsdag 26 september 1995 Waar Calvin Klein zich met het uitgemergel de Amerikaanse mo del Kate Moss richt op jonge trendy consumenten, daar probeert het Franse Eau de Murano te refereren aan het 'collectioneursgevoel'. Een luxueuze serie flesjes, ge naamd Limited Editions, van de hand van de Italiaanse ont werper Carlo Moretti van het eiland Murano, moet de nieu we geur extra aandacht en ca chet geven. Verder geen uitge breide campagnes met beken de sterren, er wordt gegokt op mond-tot-mond reclame. De door verkopers als klassiek en bloemig omschreven geur moet zich zo een plek in de markt veroveren. Eau de Murano koos voor de introductie van het produkt daarom niet voor een grootse presentatie in een chique ho tel, maar richtte zich bewust op de provincie. In parfume rieën in onder meer Zaandam en Beverwijk werden vaste klanten geprikkeld door een uitnodiging. Ze konden een miniatuurflacon kopen, gesig neerd door een Italiaanse glas kunstenaar, vooreen klein be drag. Verder kregen de klanten en kele ontwerpen van Moretti te zien. De flesjes, vervaardigd in een oplage van 500 tot 1000 exemplaren, variëren in prijs van 475 tot 1500 gulden. Be dragen die veel klanten, hoe wel verkopers dat zeer enthou siast tegenspreken, toch af schrikken. Alleen echte verza- De Italiaanse glaskunstenaar signeert voor klanten een Murano-flacon bij een parfumeriewinkel in Zaandam. meiaars hebben dat voor zo'n item over. Anderen zeggen ronduit deze aanschaf zich ab soluut niet te kunnen permit teren, het nieuwe luchtje wil len ze wel proberen. Eau de Murano zegt in de par fumjungle op te willen vallen door zich in tegenstelling tot veel andere merken juist niet op een bepaalde doelgroep te richten. Geen image-building door acteurs als Daryl Han nah en Alain Delon of tennis sers als Björn Borg en Gabrie- la Sabatini te gebruiken. De klassieke zachte geur. toch de jus waarvoor kopers gaan, moet het doen, heet het. En die moet gepusht worden via mond-tot-mond reclame door de vaste klanten van de betere parfumerieën. Per jaar verschijnen in Europa veertig tot vijftig nieuwe geu ren op de markt. Slechts een handvol redt het uiteindelijk nadat impulsaankopers zijn uitgekeken op het nieuwe pro dukt. Amerikaanse geuren als Eau de Cassini en Gloria Swanson, waarvan heel veel werd verwacht, 'deden' het toch niet. En ook Frank Govers en de tennisgeuren kunnen zich niet meten met stayers als Dior en Chanel. Waarom lukte het die nieuw komers niet? Omdat de consu ment op den duur toch niet gaat voor het image en de bombarie erom heen, maar voor de geur zelf, analyseren verkopers. Succes Eau de Murano wil zich dat kwaliteitsetiket onder meer aanmeten door in zee te gaan met Moretti. De combinatie Frans/Italiaans en de glasgc- blazen flacons met namen als The Red Twist Bottle en Crystal Sphere moeten dat doen. Verder wordt er bewust in het midden gelaten op wel ke doelgroep er wordt gemikt. De grote merken als Chanel worden namelijk ook door zo wel twintigers als oudere con sumenten gedragen. Eau de Murano hoopt op evenveel succes als nieuwkomer Mos- schino, een van de weinige merken die wel aansloegen De prijzen van de parfums en eau de toilettes bevinden zich in dezelfde klasse: uiteenlo pend van 70 tot 140 gulden Model van Intercoiffurc met het aloude pagekopje als uitgangs punt. Met een 'persoonlijke, humoristische toets'. en naar buiten valt en de zijlokken weer korter blijven en schuin naar voren vallen. Bekend is ook het model waarbij het aloude pagekopje het uitgangspunt vormt. De forse pony bolt naar binnen en de rest van het haar wordt naar buiten 'gedwongen' met een ronde borstel. De organi satie omschrijft de modellen als een stijl die een chique en gedistingeerde uitstraling heeft, met een persoonlijke humoristische toets Tja... ring ontwikkeld, Tri-color, die een gemêleerd effect geeft van schaduw en licht. De kleurac centen kunnen variëren van blond-, rood tot allerlei bruin tinten. Intercoiffure zoekt het in kunstmatig geconstrueerde kapsels die er op de foto's heel fraai uitzien, maar in de prak tijk moeilijk haalbaar zijn. Neem het model waarbij de zware pony iets bol naar bin nen wordt geföhnd, de nek- partij langer wordt gehouden De Nederlandse haarketen Cosmo zoekt het in één model dat zowel voor mannen als vrouwen gelijk is. Beeldschone plaatjes to nen fraai gekapte da- meshoofden, maar of de haardracht in de praktijk ook gedragen zal worden valt te betwijfelen. De kappersorga nisatie Intercoiffure presen teert de nieuwe haarlijn voor komend seizoen aan de hand van fraai gestileerde foto's. Maar ook dit jaar weinig nieuws onder de zon. Krullen, variaties op een page kopje en een model met een opgeknipte nekpartij en langere lokken op het hoofd die met de vingers gemodelleerd worden. De Nederlandse haarketen Cosmo zoekt het in één model dat zowel voor mannen als vrouwen gelijk is. Een haarstijl die een beetje de sfeer ademt van The Godfather. De kappers van Haute Coiffure Franïaise hebben daarente gen voor nonchalance geko zen. Hun vier winterkapsels zijn opgebouwd uit geknipte of gesneden laagjes, zonder al te strenge contouren. Een kort krullenkopje heeft een rafelige pony. een stijl model heeft in- gekruldc puntjes en het hal flange kapsel krijgt 'glamour' met een lichte blondering en extra glans in de grof gekrulde speelse lokken Het herenmo del lijkt op het kapsel van Na poleon met naar voren ge kamd haar en een lok die op wipt. Weinig hoop Het straatbeeld lijkt weinig hoopgevend voor de nieuwe haarmodelijnen voor komend seizoen. Bij vrouwen, met na me de jongere, is het haar ge woon lang. Recht en los ge dragen. een beeld dat bij veel modepresentaties ook te zien Kapsels niet alle haalbaar op een even simpele wijze Het nonchalante krullenkopje van Haute Coiffure Franïaise. is. Dan zou het model Jazzy van Cosmo nog de meeste kans maken bij de jongeren. Bij dit kapsel wordt het haar, zowel bij mannen als bij vrou wen, zo geknipt dat het als een waaier langs het hoofd valt. De haarschciding met de lange lok kan afhankelijk van de ge zichtsvorm of de valling van het haar, hoog of juist iets la ger gedragen worden. De lan ge lok, die naar achter toe iets wordt opgeknipt, bepaalt het gezicht van Jazzy Speciaal voor dit model werd een kleu-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23