ivDU*irr Zesduizend paar oorbellen begin van een succesverhaal DeHaas UW GARANTIE VOOR KWALITEIT UW KLEDING super gereinigd bij UURSERVICE BLOKHUIZEN lp first imago STOFFEN TRENDS 95-96 marauant hirmn* Karin Wit haalt rubber uit taboesfeer S66L Jöquiötuöï» y<s uequuiu Lid van: STICHTING KWALITEITSRLPARATIE NEDERLANDS SCHOENFABRIKAAT Gecertificeerd schoenreparateur AvanQ Ruytenbeek Schoen Service Morsstraat 40 Leiden - Tel. 070 - 143466 SCHOENREPARATIE-SLEUTELS-SPORTPRIJZEN-GRAVEREN-REKLAMEBELETTERING G. MIEDEMA 30 a*** HEEREWEG 183. 2161 BP LISSE TEL. 02521-12277 Gespecialiseerd in het reinigen van gordijnen Ook halen en bezorgen! TELEFOON 071-410483 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 8.30-12.30 uur en van 13.30-18.00 uur. Zaterdags gesloten IBLQKHUIZENi studio voor kleur en stijl Wilt u er altijd mooi en verzorgd uitzien Dan is permanente make-up iets voor u. Lipliner v.a Wenkbrauwen v.a Tevens kleurenanalyse v.a Huidverzorging v.a Hydrolifting v.a Valeriusstraat 15 2324 XE Leiden Tel. 071-316601 ƒ195 00 ƒ250,00 65,00 37,50 30,00 DEMONSTRATIE PERMANTENTE MAKE-UP 23 sept./21 okt. Aanvang 11.00 en 14.00 uur. Modellen gevraagd. PART- TIME SCHOONHEIDSSPECIALISTE gevraagd. o.a.: bouclé borg, step van Boussac, Jicker, Fantazie voor groot en klein bij Irislaan 61, Oegstgeest Tel. 071-173179 Hoofdstraat 266 - Sassenheim Dinsdag 26 september I995 Üp haar twintigste begon ze, als jonge onder neemster, met de 'Sap Oase'. Twee reusachtige si naasappels dienden als ver kooppunten van verse jus d'o- range. Leonoor Nieuwenhui- zen uit Oostknollcndam (28 inmiddels) had er succes mee. Maar een wereldreis bracht haar begin I988 op heel ande re, nóg betere gedachten.. Ze vertelt: ..Met een vriendin had ik een retourtje Hong kong gekocht. Vandaaruit reisden we verder. Drie maan den lang. Ergens op Java ge beurde het: ik kocht twaalf paar oorbellen voor twee kwartjes per set. Toen kreeg ik zomaar dollarlckentjcs in m'n ogen. Ik stuurde een telex naar m'n bank met het verzoek om geld over te maken. Vervol gens heb ik zesduizend paar oorbellen gekocht." De terugreis verliep niet echt voorspoedig: hel vliegtuig bleek, zo werd kort na midder nacht duidelijk, 24 uur eerder vertrokken dan beide vrou wen gedacht hadden ..Wc hadden ons in de datum ver gist. Daar stonden wc. niet die zesduizend oorbellen. En niet niet meer dan vijfentwintig gulden op zak, want alles was op. Wc wisten ons geen raad. Uiteindelijk zijn we het air- port-hotel binnen gestapt. Daar ben ik maar meteen de kamer van de manager bin nengelopen. Dat leek me het verstandigste. Ik begon in het Engels tegen hem te praten 'Waarom praatje geen Neder lands?' vroeg hij. Ik begreep er niets van. Wat bleek nou? Hij was driejaar manager van het Soncsta in Amsterdam ge weest. En daar werkt mijn moeder. Dus ik zeg: 'Dan kent u Rieneke Nicuwenhuizen ze ker ook wel.' Nou, dat zat dus meteen helemaal goed. Onwij ze mazzel natuurlijk!" Hel voorval tekent haar door tastendheid. Die blijkt ook uit het vervolg: „Toen ik een week thuis was, ben ik in Solala: exotisch, exlusief en toch betaalbaar Hoofddorp naar het hoofd kantoor van Fooks gestapt en daar heb ik drieduizend paar oorbellen verkocht. Voor 3,50 per paar. In écn klap had ik m'n hele wereldreis te rugverdiend!" Eind maart was ze thuisgeko men en op 2 mei zat ze alweer in het vliegtuig naar Indone sië. „Al m'n geld mee. Daar voor heb ik een heleboel kle ding laten maken. En in Thai land kocht ik blouses die bij zaken als Naf Naf te koop zijn voor 129 en meer. Ik kon ze gaan verkopen voor nog geen vijftig gulden." De sinaasappelsaphandel werd verkocht. „Dat was ook zo mooi. Ik had geld geleend van m'n vader. Met de op brengst van die grote sinaas appels kon ik in één keer m'n schuld aflossen. Hij begreep er niks van. Groothandel De eerste jaren stond ze met haar in Indonesië vervaardig de kleding op braderieën, na derhand begon ze een groot handel, met een showroom in een prachtig oud-Zaans pand aan de Westzijde 185 in Zaan dam. Daar kwam ze op konin ginnedag 1992 terug met de kleding die op verschillende plaatsen te koop was geweest. „De grote deuren stonden open en opeens stapten er alle maal mensen binnen die wil den kopen. Naar aanleiding daarvan ben ik aan de Westzij de ook gaan verkopen. Eerst alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag, later de hele Fr zit een snel stijgende lijn in de resultaten. Du jaar heeft Leonoor opnieuw veel meer verkocht dan vorig jaar Ook al omdat ze gedurende de zo mermaanden (tot I septem ber) een extra verkooppunt had aan het Payglop, in de Alkmaarse binnenstad. Vol gend jaar komt ze er zeker te rug. is het niet in hetzelfde pand. dan wel ergens anders. In 1995 zal er ook een (blij vend) filiaal zijn in Purmer- end, aan de Brecdstraat. Leonoor houdt van reizen, dat is duidelijk. ..Geld is een be langrijke drijfveer voor me", zegt ze. „Natuurlijk, maar als je me in m'n hart kijkt, doe ik het eigenlijk om te kunnen rci- Zc heeft inmiddels alle wereld delen gezien. Niet even, maar langdurig en goed. De afgelo pen weken heeft ze een trip door Amerika gemaakt, in ok tober vertrekt ze naar F.gypte. „In Cairo ga ik op zoek naar kleding, dat spreekt vanzelf." Batikfabriekje In november, december en ja nuari is ze in Indonesië om er te werken aan haar nieuwe collectie. Ze gaat erheen met een ordner vol patronen, die ze her en der heeft opgepikt Ter plaatse koopt ze witte stoffen en die laat ze dan in een batikfabriekje met de hand be drukken Dat gebeurt met door haar zelf gekozen stem pels. In twee Balinese naaiate liers worden vervolgens, op ouderwetse Singcr-machines, de kledingstukken in elkaar gezet. Opmerkelijk: alleen de baas is een vrouw. De 'naai sters' zijn mannen. Leonoor: „Volgens de baas kwekken vrouwen te veel." Wat verklaart nou precies het succes van je kledingzaken Leonoor: „Ik heb mooie, aparte dingen voor weinig geld, die kwalitatief niet on derdoen voor veel duurdere artikelen in andere zaken. Een broek die ergens anders hon derdzeventig gulden kost. koopje hier voor nog geen zes tientjes. Bovendien heb je met mijn kleding weinig kans dal je buurvrouw er ook inloopt." Dan zegt ze: „Ik koop en ver koop wat ik zelf mooi vind." F.n lat komt niet overeen met het modebeeld.' „Niet altijd. Volgend jaar be palen pasteltinten het mode beeld Ik hou daar niet van en dus doe ik er niet aan mee Ik hou van vrolijke, felle kleuren Korte rokjes? Korte topjes"' Niet bij mij. Ik heb niet eens kléding in maat 36. Het begint hier bij 38. Noordhollandsc vrouwen zijn stevig. Dat is een gegeven en daar heb je maar rekening mee te houden." Leonoor Nicuwenhuizen in haar winkel te Zaandam. Gebatikte kleding in de rekken, zand op de grond. Nog meer dan nieuwe vormen zijn nieuwe materialen tegenwoor dig een uitdaging voor jonge modeontwerpers De Haar lemse Karin Wit (32) ging al zeven jaar geleden die uitda ging aan en maakte haar ont werpen in rubber. Sinds vier jaar heeft ze haar boetiek en atelier Funny Skin aan de Wa genweg in Haarlem. Tot haar klanten behoren bin nen-en buitenlandse artiesten, mannen en vrouwen die er be roepshalve sexy moeten uit zien, maar ook steeds meer de jonge vrouw die eens 'iets an ders' wil. Toch is dat 'anders', ook als je haar catalogus doorbladert, nog steeds op de sexy toer gaan. Meer kleding voor een spannend avondje dan voor een dagje kantoor. Maar aan die verandering van image werkt Karin ook en ze heeft het tij mee „Het taboe begint er een beet je af te gaan," zegt Karin. „Rubber wordt nog altijd wel geassocieerd met SM. maar veel minder Ik vergelijk het altijd een beetje met leer. Toen ik zestien jaar geleden met een leren pantalon thuis kwam schrok mijn moeder zich een ongeluk, zo ordinair. Nu draagt iedereen leer en is het in vrijwel alle modezaken te koop." Met rubber maakte Karin, die geen echte modeopleiding heeft, kennis tijdens een va kantie in Engeland Met haar jurk van soepclvallendc rub ber had ze toen zo'n succes dat ze besloot in dat kennelijke gat in de markt te springen. „Het is heerlijk materiaal. Het sluit om je heen als een tweede huid maar het rekt mee aan al le kanten, dus kun je je er goed in bewegen." „Het is ook een heel apart ge voel, als je bijvoorbeeld een rubbcr-catsuit, mijn lieve- lingsklcdingstuk, aan hebt. Bij hel aantrekken is het mate riaal koel, dan neemt het je li chaamstemperatuur aan en la ter die van de omgeving." De collectie in Karin de winkel heeft hangen is gevarieerd, van sexy catsuits tot minirok jes en lange capes en mantels in allerlei kleuren. „Dal helpt ook een beetje het Rubberen brockpak. taboe te doorbreken, die kleu ren en dessins waarin rubber tegenwoordig te koop is Vroeger was hel echt alleen rood en zwart", legt Karin uit. „Kijk. zo'n minirokje met kleuropdruk kun je heel goed combineren met een mooie trui of jasje van stof. Je hoeft echt niet helemaal in rubber te lopen." Omdat rubberkleding niet echt goedkoop is een mini rokje kost toch rond de 150 gulden en lange mantel zo tus sen de 1000 en 1500 gulden is de collectie van Funny Skin vrij tijdloos „Watje bij mij koopt kun je zeker nog twee seizoenen dragen," zegt Karin. „En voordeel voor mij is dat ik bijna nooit uitver koop hoef te houden." Geen sexshops Naast die standaardcollectie werkt Karin veel op bestelling, vooral voor artiesten uit bin nen- en buitenland. „Ik heb vooral veel klanten in Duits land, die bestellen uit mijn ca talogus of komen er speciaal voor naar Haarlem. Nee, ik maak niet voor andere zaken, zoals sexshops bij voorbeeld. Ik wil dat rubberkleding ge woon als kleding wordt geac cepteerd en dan moet je daar niet aan beginnen. Dit pand aan de Wagenweg is ook een bewuste keuze geweest. Een mooie straat, goed bereikbaar en met parkeerruimte, dat telt bij klanten." Een lange, getailleerde jas met veter achter.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18