Parijs is nu gevaarlijker dan Colombia' ,en Amerikaan meer of minder maakt alle verschil porting Trigon impel langs KZ Sport Slowaakse winst in 'burgeroorlogje' Overwinningen voor De Engel en Centraal asketbalsters Lisse geen partij voor Helderse reserves CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Olympische Spelen van Atlanta kunnen Hans van ilc gestolen worden. Liever woont de chef d'équipe i de Nederlandse wielerploeg het wereldkampioen- ap in Colombia bij. „Daar valt voor mij tenminste wat egelen", zegt de 48-jarige Alphenaar, terwijl hij de iste voorbereidingen treft voor zijn wereldreis. \\W éencicir Hans van Beek chef cVéquipe tijdens WK wielrennen DUIVENTIL HOUWER DE KONING het de Nederlandse wiel- iers ook op grote hoogte de zin te maken, heeft Van teen maand onbetaald ver- ipgenomen. „Gelukkig ken- we op mijn werk het cafeta- iysteem, waarbij je extra dagen kunt kopen." An- beseft het staflid van de ijfseenheid Landside op de jthaven Schiphol, had hij de anale wielerploeg nooit zo terzijde kunnen staan, voor de functie van chef uipe is, naast organisatori- capaciteiten, een flinke ie vrije tijd vereist, in Beek, die het als wielren- niet verder schopte dan re nt, raakte via zijn kinderen eild in KNWU-kringen. erdiende hij zijn sporen namelijk als jurylid, later man van de reglementen. Beek, die als zijn kinderen ere sporten hadden beoe wellicht bij een andere tbond furore had gemaakt, m uiteindelijk terecht in het dbestuur van de wieler- In zijn portefeuille heeft uryzaken, reglementen en lidingen. „Maar ik be schouw mijzelf als een doener. Ik laat mij overal en in alle gele dingen zien om te weten wat er allemaal speelt." Daarom was hij de aangewe zen man om, net als vorig jaar op Sicilië, op te treden als chef dequipe tijdens het WK in Co lombia. „Ik moet op diverse ter reinen actief zijn. Bij het inla den van de fietsen hier op Schiphol het zijn toch nog drie containers geworden bij het regelen van hotelaccommo datie en zo nodig bij het indie nen van protesten tijdens de wedstrijden." Dat het WK in een voor Ne derland 'vreemd' land wordt ge houden, maakt het karwei er voor Van Beek alleen maar aan trekkelijker op. „Alles staat of valt met de voorbereiding. Dat geldt zowel voor de begeleiders als voor de sporters. Nederland heeft in mijn ogen medaillekan sen. Van de baanploeg acht ik Ingrid Haringa en Maria Jonge ling kansrijk. Het moeilijkste lijkt mij de aanloop naar het WK. De renners moeten twee weken acclimatiseren en heb ben in die periode afleiding no- dig." De specifieke problemen in Colombia, met name de grote hoogte waarop de wedstrijden worden afgewerkt, heeft het aantal aanmeldingen nadelig beïnvloed. Van Beek betreurt dat niet. „Het gaat daarbij voor al om de wegwedstrijd voor be roepsrenners. Ik denk dat wij daarvoor momenteel niet vol doende renners van het vereiste niveau hebben. Ook bij vorige WK's zag je veel Nederlanders al halverwege afstappen. De reali teitszin bij de coureurs is ken nelijk beter ontwikkeld. Maar ik durf te garanderen dat er in elk geval acht Oranje-coureurs (het maximum is twaalf, red.) aan de start staan. Over de toekomst van de wielersport in ons land ben ik optimistisch. Dat Jan Raas een nieuwe sponsor heeft gevonden, vind ik een positieve ontwikkeling." Naast titels kan de Neder landse afvaardiging vanaf 22 september ook olympische startbewijzen bemachtigen. „Wij proberen ons zo breed mogelijk te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Maar er ko men er na het WK nog meer kansen om uitzending naar At lanta te verdienen." Behalve dan voor Van Beek zelf, die nu al weet dat Joop Atsma, voorzit ter van de KNWU, volgend jaar als chef d'équipe optreedt. „Daar zit ik niet mee. Ik ver moed dat er tijdens een olym pisch toernooi voor een chef d'équipe van de wielerafvaardi- ging minder te doen is dan nu in Colombia." De kans bestaat dat Van Beek de komende maand in het Zuidamerikaanse land, dat be- Hans van Beek: „Ik beschouw mijzelf als een doener. Ik laat mij overal en in alle geledingen zien om te weten wat er allemaal speelt." archieffoto ben de bruyn rucht is om zijn drugsbaronnen Zo neemt hij de onheilstijding in Colombia anders toegaat dan zware criminaliteit, wordt van de Zwitserse wielerploeg, opgezadeld met onaangename die binnen twee dagen door Co- akkefietjes. De Alphenaar stapt lombiaanse bendes van hun ra- met een gezonde portie Hol- cefietsen en hun reservefietsen lands wantrouwen op het vlieg- zou zijn beroofd, voor kennisge- tuig, maar waakt voor paniek, ving aan. „Ik weet wel dat het er bij ons. Maar het is momenteel veiliger om daar naartoe te gaan dan naar Parijs." EN AAN DEN RUN» anks dat het deze week op tpark de Bijlen gaat om de ipa Cup Softball is de in- g van spelers van het ooste halfrond onontbeerlijk, van de grote kanshebbers, ians en het Utrechtse istad Dodgers, leunen op de inbreng van Antilli- Veel teams uit de andere len moeten het van hun rikaanse clubgenoten heb- Hun aan- of afwezigheid kt een wereld van verschil, eek duidelijk uit enkele op tilde uitslagen van de eerste, lige speeldag. wonnen de Engelse Me- mét Amerikaanse werper Snow met een mon- icore van 32-0 van Edom enkirchen uit Duitsland dat Amerikanen niet kon op- len. De Engelstalige spelers Edom zijn afkomstig van nabijgelegen Navo-basis en door de oorlog in Bosnië moe ten zij paraat blijven. Het Duitse team hoopt dat er voor het weekeinde nog een of twee de trip naar Alphen kun nen maken, waardoor ze meer tegenstand kunnen bieden. Want zonder de mannen uit het land van de onbegrensde moge lijkheden, zijn de Duitsers niet meer dan een matig rayon- ploegje. „We hebben nog aan afzeggen gedacht, maar dat wil den we de organisatie niet aan doen", verklaarde een van de coaches na afloop. Meteors- captain Snow kon het geklungel van Edom niet aanzien en be gon na afloop op het bijveld ook sportief enkele beginnerslesjes aan zijn tegenstanders te geven. Een ander voorbeeld van de invloed uit de VS vormde giste ren de San Giovanni Yankees. Deze Italiaanse ploeg was op papier niets meer of minder dan hun opponenten, de Bor- gerhout Squirrels uit België. De Yankees hebben zich echter speciaal voor het EC-toernooi buren. Denen termen als strike-out, verzekerd van de verdiensten Natuurlijk, hart en ziel van pitcher en fast-ball tot de voca- van werper Alan Scott-Planger. softball liggen ook in Amerika bulaire behoren. Van de aanwe- een naam die geen afkomst uit en publiek en spelers zijn ook in zigheid van enkele Amerikanen 'de laars' doet vermoeden. Het Alphen getooid met baseball- wordt het organiserende team werd een alleszeggende 5-16 petjes en college-jacks terwijl van Alphians niet warm of verliespartij voor onze zuider- zelfs bij Tjechen, Fransen en koud. De absolute favoriet won ALPHEN AAN DEN RUN Als er één wedstrijd tijdens het EC-softball een historische achtergrond had, dan was het wel het treffen tussen de lands kampioenen van Tsjechië en Slowakije, tussen Sokol uit Praag en Crows uit Kosice. Het werd gistermiddag in ieder ge val de luidruchtigste partij tot nu toe met spelers aan beide kanten die joelden, aan de hekken rammelden, op de banken stampten maar boven al ook sportief met elkaar om gingen. Crows nam al in de eerste innings een 4-0 voorsprong maar zag de Tsjechen twee beurten later op 6-6 gelijk ko men. In de spannende zevende en laatste innings scoorde Sokol één run en kwam zo voor het eerst op voorsprong. In de gelijkmakende slagbeurt wisten hun voormalige landge noten door twee veldfouten alsnog de volle winst te grijpen: 8-7. „We zijn niet alleen blij dat we van Tsjechen hebben ge wonnen", verklaarde pitcher/ coach Peter Selepec van de Crows. „Want we gaan goed met el kaar om en hadden vroeger, toen we nog een land waren, ook regelmatig onderlinge confrontaties. Het gaat er ons vooral om dat ze ons twee keer in de kleine Finale van de Euro pa Cup hebben verslagen en nu wij ze een keertje de baas bleven." moeiteloos van de Slowaakse Crows Kosice (11-0 in 5 innings) en kon het zich veroorloven om eerste werper Tuti Rumai aan de kant te laten. Reisjes De 31-jarige Rumai speelt al 17 jaar honk- en softball en is een van de sterren bij de EC: „Ik ben op mijn 14de op Curasao met spelen begonnen en liet op een gegeven moment mijn keuze op softball vallen omdat ik dan in het nationale team kwam en zo wat reisjes kon maken. Ik woon nu vier jaar in Nederland en heb al die tijd voor Alphians ge speeld. En ik blijf ook. Er waren genoeg aanbiedingen maar hier voel ik me thuis", aldus de Nieuw-Venneper die voorspelt zondag de finale tegen Meteors te spelen én te winnen. „De Ita lianen hebben inderdaad een goede pitcher, maar ze slaan zelf niks en dus komen ze niet EN» BRAM VAN GENT F8ALMEDEWERKER •rting Trigon had gister- nd in de tweede ronde van bekertoernooi van Rijndelf- il weinig te duchten van KZ len. De eersteklasser klopte m de competitie twee klas- lager spelende stadgenoot 15-5. Met KZ Leiden ver- fen ook Fiks uit het toernooi Maasland met 24-12 van Oklop kreeg. Wel verplicht", vatte Tri- coach Kees van Vliet lachtig samen. Zijn ploeg ondanks het ontbreken Annemieke Molloy (ge it), Alfred Lambooy en Perry ema (beiden geblesseerd) Volledig de baas. Treffers van in Niesing, Diana Beij en der de Haas leverden al snel 0-3 voorsprong op. Tegen- er voor de thuisclub was het jvallen van Annelies van der m. die een lelijke knieblessu- opliep. Naarmate het duel derde werd het klassever- 11 duidelijker zichtbaar. Niet jen was de aanvalsopbouw luidend beter verzorgd, ook het afstandschot was bij Trigon aanmerkelijk zuiverder. Na tref fers van Diana Beij, Daan Niesing en Miranda van der Le- ly geloofde ICZ Leiden er niet meer in. Gelegenheidscoach Si mon Boot verving Ronald van Leeuwen nog door Joost Kwestro. maar hoewel Brenda Vincourt prompt 3-10 liet aan tekenen, was de strijd gestre den. Met Jan Willem Meijer (3) en Daan Niesing (2) in de hoofdrollen liep Sporting Trigon eenvoudig weg naar 5-15. Ro nald Siera en Sandra Verhorik scoorden nog voor KZ. Fiks had in Maasland weinig in te brengen tegen overgangs- klasser ODO. „Van die beker lig ik echt niet wakker", relativeer de coach Jasper Engel de fikse 24-12 nederlaag. „Een gezellig team", zo karakteriseerde hij zijn formatie, waarin onder an dere schutters Theo Vreeken en Matthijs de Visser ontbraken en waarin Tanja Huizing en Jaap Rietdijk noodgedwongen hun rentrée maakten. „Het was wel instructief, want ODO speelde precies het spelle tje dat ik met Fiks aan het trai- Ronald van Leeuwen (rechts) bemachtigt de bal voor KZ Leiden, zoals ploeggenoot Martin Verhorik (links) constateert. Desondanks won .Sporting Trigon de bekerderby met 5-15. foto holvast/ mark lamers nen ben, zodat ze aan den lijve klonk bij 24-.12. Voor de Oegst- konden ondervinden hoe ge- geestenaren scoorden Jaap Riet- vaarlijk het is." Dat bleek ook dijk (4), Tanja Huizing en Mai- duidelijk in de score. Halverwe- kei Martens (beiden 2), Inge An- ge was het verschil al opgelopen holts, Adinda Hooijmeier, Erwin tot 12-5, terwijl het eindsignaal de Best en Saco de Visser. 'en Lisse pakken zich in de basketbal lpetitie donkere wolken samen. In de £de wedstrijd uit de 'Final Four' leed de fy! van Willem Branderhorst een uiterst ^tellende nederlaag tegen de reserves 'het Helderse Rapid Service. Hniet zo lang geleden was de ploeg uit bollenstreek een gelijkwaardige tegen- ider voor de Helderse hoofdmacht. Gis mond konden de speelsters de reserves ^eens meer bijbenen. Eens te meer werd duidelijk, dat het vrouwenbasketbal binnen het district Haarlem behoorlijk in het slop zit. Branderhorst, die vol optimisme bij zijn nieuwe werkgever begon, kent inmiddels de beperkingen van zijn ploeg. Na het vertrek van Esther van den Bosch (Grasshoppers) en het wegvallen van Annemiek van Veen en Joke van der Heuvel (beiden voorlopig uitgeschakeld) is de basis uiterst smal ge worden. Tegen Rapid Service moest zelfs de zeer jeugdige Mariska Boekenstein voor de leeu wen worden gegooid. Branderhorst kon over haar eerste optreden desondanks te vreden zijn. Vlak na de rust mocht de Lisse- coach even in de veronderstelling verkeren, dat het allemaal toch nog goed zou komen. Bij 35-34 kwam zijn ploeg voor het eerst aan de goede kant van de score. Meer dan een illusie was dat echter niet. De thuisclub mocht zelfs nog van geluk spreken dat de bezoekers het vizier niet op scherp hadden staan. Topscoorsters Lisse: Marleen Droog (18), Marina Wolters (9), Pauline Mensen (8). LEIDEN CHRIS HARTMAN BIUARTMEDEWERKER In de nationale biljartcompeti tie was er succes weggelegd voor de kadristen van De Engel en de driebanders van Centraal. De Engel won met 4-2 van het Castricumse Onder Ons en Centraal versloeg Take 5 uit Rotterdam met 6-2. Het drie bandenteam van SBP Palace liet de punten aan BC 't Gooi (2-6). Centraal noteerde in de twee de divisie zijn tweede overwin ning op rij. Vooral Rob Scholtes was in vorm. In dertig beurten verzamelde hij 35 caramboles, goed voor een gemiddelde van 1.166. Uiteraard won hij daar mee zijn partij. Ook Jan van Loon en de voor Rob Hilgeman spelende Rob Vissers bleven hun tegenstanders de baas. Vis sers bleef met 0,588 ruim boven zijn gebruikelijke moyenne. De enige nederlaag van Centraal kwam op naam van Kees Mod- demeier. SBP Palace (derde di visie) kreeg met 2-6 klop van BC 't Gooi. De enige overwinning kwam van de keu van Dick Fi- lippo. Ming Pan, Ben Scheffer en Wim Thierry verloren hun partijen. Pang had de pech aan te moeten treden tegen invaller Steef Douw. Douw was on genaakbaar en kwam uit op een moyenne van 0.880. In de ka dercompetitie (38/2) bewerk stelligde De Engel zijn derde ze ge van het seizoen. Louis Opstal verzamelde zijn 225 caramboles in zeven beurten en kwam uit op een gemiddelde van 32.14. Zijn hoogste serie was 111. Cas Juffermans won eveneens. Hij was goed voor een hoogste serie van 62 en finishte met een moyenne van 19.44. Andre van 2-10, De PI; Rijnegom 3 2-9, Wt 5 2-9, De Sport 5 2-8, Hijnegc Rijn 2-7, Dc Schelp 2 2-7, Aalsn hecpje 2-6, Dc Plas 3 2-6, Wesicrhavcn 3 2 Aalsmeer 3 2-5, De Sport 4 2-5, DVII 2-4 2 2-2, De Kro - 3 2-14,'tFo Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. De Leidse wielren ner Ewoud van der Kooij werd derde bij landelijke wedstrijden in Poeldijk. Arjan de Boer werd vierde. Alex Jansen (Leiden) was in Voorhout goed voor de zesde plaats. Zondag wordt het regiénale wielerseizoen afge sloten met een dernykoers in Lisse Cees van Tongeren scoorde voor zaalvoetbalclub Snoekie de gelijkmaker tegen Tonny Freriks. De club van Van Tongeren en Michael de Roode is nog steeds op zoek naar een hoofdsponsor. In de eredivisie zaalvoetbal wordt nu geëxperimenteerd met twee scheidsrechters Bram Haas noot is bij Quick Boys uit het bestuur getreden Rugbyclub The Bassets (Sassenheim) houdt zaterdag 23 september een jeugd-districtstoernooi Het Leidse voetbalelftal onder de 14 jaar speelt maandag avond 25 september in Leider dorp tegen de jeugd van RCL. Onder de 15 jaar oefent een dag later bij ARC en de jeugd onder 13 jaar speelt woensdag 27 september een oefenwed strijd in en tegen Noord wijk Cl Op woensdag 11 oktober houdt de KNVB in samenwer king met Ajax een Jeugdvoet- balcoachdag. Aanmelden bij de KNVB (071-899372) Rolf Sö- rensen wordt vrijwel zeker kopman van de nieuwe Rabo- bankploeg van Jan Raas. De Zwitser Jaernian komt daaren tegen niet naar de Nederlandse ploeg Leontien van Moorsel trouwt volgende maand met Michael Zijlaard en keert vol gend jaar terug in het wieler- peloton. Zij komt met een ei gen ploeg onder de naam VKS. Frank van der Goes wordt ploegleider De kortebaandra- verij van Purmerend is gewon nen door Ilperfish S. Op don derdag 28 september is in Lisse de laatste regionale wedstrijd Oud-voetbalprof Marcel Lies- dek wordt beschuldigd van fraude bij amateurclub De Zwarte Schapen. Volgens voor zitter Smith zou Liesdek gel den van de jeugd hebben ach tergehouden. Liesdek zou niet alleen spelen voor De Zwarte Schapen, maar in Almere ook een voctbalschool starten. Liesdek ontkent de aantijgin gen van de voorzitter Frank Dikstaal, ontslagen bij Telstar, mag alsnog bij Stormvogels spelen In de korfbalafdeling Rijndelfland hebben alleen Fluks (Noordwijk), Velocitas (Leiderdorp) en Fiks (Oegst- geest) een kleine ledenwinst geboekt. De Danaïden, KZ Lei den, Madjoe, TOP en Sporting Trigon moeten een behoorlijk aantal leden prijsgeven De Haarlemse Honkbalweek be gint in verband met de Olym pische Spelen een week eerder. De oorspronkelijke datum was van 5 tot en met 14 juli Pedro Hilliger, Edu Willemse en Rob SIoos treden op 26 september uit het bestuur van voetbalver eniging Leiden. Emmy van Schic is een nieuwe bestuurs- kandidaat De toerclub Avanti houdt op zaterdag 23 en zon dag 24 september de jaarlijkse Alphenement-toertocht. Er is een uitgepijlde route over 35- en 70 kilometer Ralph Pol man (FC Lisse) vertrekt in ok tober voor een half jaar naar Schotland. Hij kreeg een beurs aangeboden van dc VSB-Bank Argon heeft de eerste Super Cup bij de amateurs gewon nen. Tegenstander IJsselmeer- vogels moest er met 6-3 aan geloven Doelman Rob van Dijk is één wedstrijd geschorst. Tegen Sparta 2 maakte hij hands buiten zijn doelgebied Op initiatief van roeifanaat Stans Eikelenboom is de Stich ting Vrienden van Die Leythe opgericht Op vrijdag 22 sep tember houdt sportclub Stompwijk '92 een sponsor loop De Alphense roeisters Wendy van Vliet en Christel Rijntjes zijn door de gemeente Alphen in de bloemetjes gezet Zondag 24 september houdt AV Holland om 11.00 uur een prestatieloop in de Leidse Hout. Een week later in het centrum van Leiden de 3 Okto- berloop FC Lisse begint een superloterij met liefst 90.000 gulden aan prijzen De Ronde van Nederland voor profs ein digt volgend jaar in het Lim burgse Landgraaf SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Toto 37 Eerste prijs: geen winnaar; tweede pri|S; 1 winnaar, bruto 8.580,20 gulden; derde prijs: 27 winnaars elk bruto 794,40 gul den. Lucky 10, dinsdag 19 september: 2- 5-7-9-19-37-40-43-46-4 7-53-54-55-57- 59-62-66-74-78-80. (onder voorbehoud) HOCKEY Amstelveen. MeesPierson Trofee: Neder land - Pakistan 4-1 (1-1). 17 Veen 1-0, 28. Sikander 1-1, 4 7. Van den Honert 2-1 (sc), 61. Veen 3-1, 56..Van den Honert 4 1 (sc) Scheidsrechters. Deo, Ruiz (Spa). Toeschouwers: 7000. KORFBAL 2. Happy Dakota. 3 Groningen Toto win nend 4,80 plaats 2,90 2,90 koppel 14,10 trio 99,80 Negende koers, 2000 m; 1. Hades Hanover (De Vlieger) 2.34,6 - 1.17,3, 2. Grandeur S, 3. Gabrian N. Toto: winnend 2,10 plaats 1,30 2,40 koppel. 8,80 trio 44,20. Tiende koers, 2000 m: 1 Lilli Vanilli (Grift) 2.35,4 1.17,7, 2. Ide- fix, 3. Intense W Toto: winnend 2,40 plaats 2,80 1,90 2,00 koppel 19,20 trio 73,70 Elfde koers, 1609 m: 1. Gwendo Petnic (Mollema) 2.05,4 - 1.17,9, 2. Isaac W, 3. It's Starlight. Niet gestart Iskaia Tor nado. Toto: winnend 3,40 plaats 2,30 2,20 2,20 koppel 19,10 trio 205,00 Omzet totalisator 125.664,00. Bekertoernnoi, tweede ronde: VEO - Achil les 7-15. 0D0(M) Fiks 24 12, KZ Leiden Sporting Trigon 5-15, Ready - Futura 12- SOFTBALL der Aart ten slotte kreeg weinig kans van zijn tegenstander. Hij verloor zijn partij. De Engel staat niettemin op de ranglijst van poule 54 in de top-vijf. Gecombineerde klasse driebanden-groot, uit- ne 3-4. Monopole-De Vergulde Vos 1-3. De Spon 2-RBV 5-2. RBV 2-De Sport 2-5. 't Fort 2-RBV 3 5-2. Palace Usse-Sport 5-2. Lisse Lentraal-Centraal 0-7. Stand: Palace Lisse 4- 21, De Sport 2 4-17, LUTO4-16. RBV 3 4-16. 't Fort -1-15. 'I Fqn 2 4-14.5. RBV2 4-I4, RBV 4- 14. De-Vergulde Vos 4-13, Sport 3-12, Lisse Centraal 4-12. De Sport 4-11. Centraal 4-11. Taveerne 4-10.5. Ambassador 3-9. Monopole 2-6. Taveerne 2 2-5. District Bollenstreek, driebanden-klein, stand poule A: Bull's Inn 2- 12, De Klipper 2-9, De Klipper 3 1-5, Royal Sport 1-5, Northgo 2-5, Sport 2-4. BSM 2-2. Stand poule B: Sassenheim 2-14, Bull's Inn 2 2-12. De Doofpot 2-9, De Roode leeuw 2-9, De Klipper 2 2-6, Northgo 2 2-4, Hoofddorp 2-2. Centraal 2-0. Libre Cl, stand: LUTO 2-12, De Engel 2 2- 8, Taveerne 1 -7, 't Soldaatje 2-7, Sportrust 2- 7, Royal Sport 2-6, Sassenheim I -5, De KJeine Engel 2-4, Dc Engel 2-0. C2A, stand: I.UTO 3 daahe^^-e^Co'ncorchaï^'Difl^lm^-fi^De Klipper 2-4, Sassenheim 2 2-2. C2B, stand: Ambassador 2-12, Welgelegen 2-10, De Klip per 2 2-9, LUTO 2 2-7, Sportrust 3 1-5, Roval Sport 2 2-5, De Kleine Engel 2 2-4, 'I Vuur- tip 2 1-2, 't Vuurschip 3 2-2 C3 klein, stand Dc Manege 2-12. Roelofarends- vecn 4 2-11. t Fort 2-11. 't Fort 3 2-10. De Schelp 2-10, Rijnegom 2-10, lacohswoude 2- 9. De Plas 2-9. De Vergulde Vos 2 2-8. RBV 2 8. Roelofarendsveen 6 2-7, Roelofarendsveen 2 2-7, Roelofarendsveen 5 2-7, Roelofarends veen 3 2-7. 't Fort 2 2-6, De Manege 2 2-5, De Schelp 2 2-5, Westerhaven 2-4, t Scheepje 2- 4. Roelofarendsveen 2-2, De Vergulde vos 2- 2. 't Fort 4 2-0 Libre Cl. stand, t Fort 2-14, De Plas 2-11De Sport 3 2-11. De Band 2-11, Roelofarendsveen 2-10. 't Scheepje 2-10, De Vergulde Vos 2-10. De Ri|nstreek 2-7. la cohswoude 2-7. RBV 2-6, De Plas 2 2-6. De Schelp 2-6, Rijnegom 2-5. lacohswoude 2 2-5, Aalsmeer 2-5. RBV 2 2-5, De Merel 2-4, De Sport 2-3, 't Fort 2 2-2, De Sport 2 2-2. C2, stand. De Plas (i 2-12 Inn 't Lelyveldt Alphen. Europa Cup: Odense Giants (Den) - Broken Arms (Fra) 17-0, Borgerhout Squir rels (Bel) - S.G. Yankees (Ita) 5-16, Crows Kosice (Slw) - Sokol KRC 8-7, Londen Me teors (Eng) - Edom Geilenkirchen (Dui) 32- 0. Domstad Dodgers - Borgerhout Squirrels (Bel) 11-1, ACS Alphians - Crows Kosice (Slw) 11-0. Programma, vandaag: 17,30: Sokol KRC (Tsj) - ACS Alphians. Donderdag: 10.00 Broken Arms (Fra) - Squirrels (Bel); 10.00: Yankees (Ita) - Dod gers; 12.30' Crows (Slw) - Meteors (Eng); 12.30: Edom (Dui) - Sokol (Tsj); 15.00: Giants (Den) Yankees (Ita), 15.00; Bro ken Arms (Fra) - Dodgers; 17.30: ACS Al phians - Edom (Dui). PAARDESPORT TENNIS Tokyo. Vrouwen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Fraziei* (VSt/7) Rotiier (Ned) 6-0 6-2, Sawamatsu (Jap/8) Mochizuki (Jap) 6 1 6 1. Coetzer (ZAf) Werdel Witmeyer (VSt/9) 7-5 5-7 7 6. Wang (Tai) - Stallord (VSt) 6-1 6-2, Po (VSt) - Ghirardi (Fra) 6 0 6 2. Endo (Jap) Inoue (Jap) 7-6 6-0, Park (ZKo) - Neiedly (Can) 2-6 6-4 6-2, Yoshida (Jap) Li (Chn) 7-6 4-6 6-3, Kupmata (Jap) - Monami (Bel) 6 3 6-2 Moskou. Vrouwen, 250 000 gulden Eerste ronde: McGrath (VSt) Boogert (Ned/4) 6 3 6-2, Koermkova (Rus) - Kochta (Dui) 6-4 3-6 6-3, Magdalena Maleeva (Bul/1) Ta tarkova (Oek) 6-2 6-3, Sukova (Tsj/2) Wood (GBr) 6-1 2-6 6-2, Litsjovtseva (Kaz/8) - Strandlund (Zwe) 4-6 6-3 6-1, Neiland (Let) - De Lone (VSt) 0-6 6-3 6-2, Loetrova (Rus) - Callens (Bel) 6-7 6-3 6-1 Feber (Bel) - Reinstadler (Oos) 6-4 6-1, Appelmans (Bel) - Demongeot (Fra) 4-6 6- 3 6-1, Carlsson (Zwe) - Koelikovskaia (Rus) 7-66-1, Dahlmann (Fin) - Farina (ita) 6-4 7-5, Makarova (Rus) - Maniokova (Rus)"6-2 4 6 6-2, Serra-Zanetti (Ita) - Panova (Rus) 6-7 6-3 6-0, Ivanova (Rus) - Poutschek (Bul) 6 4 6-7 6-4, Prazeres (Por) Olsza (Pol) 6-2 6-2, Courtois (Bel) - Jemenica (Joe) 7-6 6-1 Hilversum. Koersen: Eerste koers, 2440 m: 1. Azinger (Mollema) 3 15,2 1.20.0. 2. Ingmar Jorishof. 3. Icarus Medo Toto: win nend 2,10 plaats 1,20 3.60 2,40 koppel 34,70 trio 161,60 Tweede koers, 2000 m: 1 Johan Straus (Oorthui|sen) 2.39,2 1.19,6, 2. Hertogin Faune, 3. Ingo Hanover. Toto. winnend 4,50 plaats 1,50 1.50 2,00 koppel 11,10 trio 103,90 dub- belwinnend 9,80 Derde koers, 2000 m: 1 Johan H (Van Dooyeweerd |r) 2 40,1 - 1.20,1, 2. Jupiter David, 3. Juamta Syca more. Toto winnend 2,70 plaats 1,50 2,00 koppel 4,60 trio 37,70. Vierde koers, 2000 m: 1. Ian John (Engwerda) 2.39,1 1.19,6, 2. Helga Crown, 3. It's an Illusion. Niet gestart. Gentle Sycamore, Hambleto- man. Toto: winnend 4,30 plaats 1,40 2,00 3,20 koppel 14,80 trio 123,20. Vijfde koers, 2000 m: 1. dead heat Island Haven (Gruppen)/lndian Sycamore (De Mol), 3. lede van Teroele. Toto: winnend 3,20/1,70 plaats 2,00/1,40 1,10 koppel 31,50 trio 100,90/162,00. Zesde koers, 2000 m: 1 Gamble of Carre (Gorter) 2.33,2 - 1.16,6, 2. Gerilee V, 3 Joyce Dakota Toto: win nend 1,50 plaats 1,30 1,50 kbppel 4,10 trio 19,80 Zevende koers, 2000 m: 1 Hunter Stew Boko (Ten Wolde) 2.43,6 - 1.21,0, 2 Ivon Duke, 3 Impossible. Niet gestart: Hardy W, Holly's Partner Toto! winnend 3,10 plaats 1,70 2,70 koppel 7,40 trio 50,90 Achtste koers. 2000 m: 1 Elias (Paardekooper) 2.34,0 - 1.17,0, VOETBAL EREDIVISIE: De Graafschap - NAC 1-1 (1- 1). 3 Remie 0 1 (strafschop), 29. Godee 1-1. Scheidsrechter Van Dijk. Toeschou wers 6200 Gele kaart: Wilms, Redeker (De Graafschap), Gaasbeek (NAC) EERSTE DIVISIE MW - WV 1-1 (1-0). 1 Hofman 1-0, 58. Sibon 1-1 (strafschop). Scheidsrechter Temmink. Toeschouwers: 4500. Rode kaart: 58. Joordens (MW), 76. Van As (MW, 2x geel) Gele kaart: Van Schijndel (MW). WIELRENNEN Ronde van Spanje, Zestiende etappe, Tar- rega - Pla de Beret: 1. Zülle (Zwi) 197,3 km in 5.13.24, 2. Jalabert (Fra) 3.20, 3. Bartoli (Ita), 4, Garcia (Spa), 5. Virenque (Fra) 3.34, 6. Gianetti (Zwi), 7. Pistore (Ita), 8. Mauri (Spa), 9. Olano (Spa), 10 Bruyneel (Bel) Algemeen klassement: Jalabert 74.48.07, 2. Olano 6 16, 3 Bruy neel 7.35, 4 Mauri 7.49, 5. Bartoli 9.23, 6. Virenque 9.57, 7 Pistore 10.01, 8 Cla- vero (Spa) 11.11.9 Garcia (Spa) 11.12, 10. Garcia Casas (Spa) 11.16, 33. Bouw mans 34 43. 37 Boogerd 41.29. 76 Nij boer 151.08. 94Van Steen 2 18 3499. Cordes 2.27 14, 115 Knaven 2.5142. 117 Hoflman 2 54.02. 118 -Vogels 2.56.57, 119 Thebes 3 02 44 SPORT OP TV cobswoude 3 2-14. 'l Fori 4 2-13, De Schelp 3 2-J2, Jacobswoude 4 2-11, RBV 4 2-10, VVes- lerhaven 4 2-10, RBV 3 2-10, Monopole 2-9, DVH 2 2-9, Aalsmeer 4 2-7, Rijnegom 5 2-7. 't Scheepje 2 1-6, 't Fort 3 2-6, Dc Vergulde Vos 2 2-5, be Sport 6 2-4, Aalsmeer 4 1 -2. 17.00-18.00 17.40-19.58 18.00-18.30 18.30-19.00 18.43-18.51 18.45-19.10 19.00-19.30 19.30-20.00 19.30-20.00 20.35-22.00 21.00-22.00 22.00-23.00 Spanje 22.15-23.15 22.16-22,34 22.20-22.50 23.00-2a3m30 EURO Waterskien. Did 1 Voetbal UEFA-Cup. EURO Surfen EURO Motorsport magazine Ned 2 Sportjournaal. RTL*- Sport aktuell. EURO Formule 1 magazine. EURO Eurosportnieuws. BRT 1 Sportjournaal. Ned 2 Studio Sport. EURO Boksen, live. EURO Wielrennen. Ronde v; Did 2 Sport Ned 3 Sportjournaal. BRT 2 Sport extra; voetbalover- EURO Formule 1 magazine. 23.30-00.00 EURO Motorsport magazim 23 00 OO OONBC Goll. 23.30-00.05 RTL4 Late sportnieuws. 00.00-01.00 EURO Paardesport. 01.00-01.30 EURO Eurosportnieuws. DONDERDAG 08.30-09.30 EURO Paardesport. 09.30-10.30 EURO Zwemmen. 12.00-12.30 EURO Tennis. 12.30-13.00 EURO Motorsport. 13.00-13.30 EURO Formule 1 13.30-14.30 EUROTrithlon. 14.30-15.30 EURO Karten. 15.30 17 00 EURO Wielrennen. Ronde 16 20-16.30 Did 3 Sport im Westen 16.55-17.08 Old 2 Sport heute

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23