CDA'er Ten Have legt wethoudersfunctie neer Regio VERBIJSTEREND LEIDERDORP Brand in koetshuis landgoed Ter Wadding irmlastige student pleegde overval op postagentschap Gratis trouwen aan banden gelegd Gymlokaal uitkomst 'Alleman' DENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 \A WEGMAN, 071-356451. PIV -CHEF ROZA VAN DER VEER.071 -396492 Vrachtverkeer niet meer over Terwee weg OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest wil in het gedeelte van de Louise de Colignylaan tussen de An na van Burenlaan en de Ter- vveeweg aan de noordwest- zijde een fietsstrook aan brengen. Tevens wil ze in het gedeelte van de Anna van Burenlaan en de Charlotte de Bourbonlaan tussen het plantsoen en de Terweeweg een eenzijdig parkeerverbod instellen. Dit verbod komt er ook in de Louise de Colignylaan tussen het Van Griethuijsen plein. De Terweeweg is voortaan gesloten voor het vrachtverkeer. Hiervoor zul len verkeersborden worden geplaatst. Controle van de politie moet naleving van dit verbod garanderen. De aan de Terweeweg gevestigde be drijven blijven bereikbaar voor leveranciers. Aanleiding voor het afslui ten voor vrachtverkeer is de geluidshinder en trillingen die de vrachtwagens veroor- De Voorschotense wethouder F. Ten Have (CDA) legt per eind oktober zijn functie neer. Hij wil meer tijd besteden aan zijn gezin en aan zijn baan bij het ministerie van Fi nanciën. „Het was een leerzame en boeiende periode", blikt de 35-jarige Ten Have terug. „Maar er treedt toch een soort vermoeidheid op. Ik wil opstappen voordat ik op het werk ben uitgekeken. VOORSCHOTEN ALICE VAN SCHUPPEN Ten Have maakt sinds 1982 deel uit van de Voorschotense ge meenteraad. Hij baarde veel op zien omdat hij met zijn 23 jaar het jongste raadslid van Neder land was. In 1987 werd hij be noemd tot fractievoorzitter van de Voorschotense CDA-fractie. Ten Have is sinds 1990 wethou der financiën, ruimtelijke orde ning, sport en recreatie, volks gezondheid, gehandicapten- en ouderenbeleid en grondbedrijf. In zijn eerste periode als wet houder was hij tevens loco-bur gemeester en had hij onderwijs en economische zaken in zijn portefeuille. De CDA-fractie heeft A. Dra- ijer voorgedragen als nieuwe wethouder. Draijer maakt sinds 1990 deel uit van de gemeente raad en is oud-voorzitter van de Voorschotense CDA-fractie. Hij is werkzaam op het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Ten Have ondersteunt de keus van de fractie. „Draijer is een prima kandidaat waar ik het volste vertrouwen in heb", aldus de wethouder. Al enige tijd liep Ten Have met de gedachte zijn functie neer te leggen. „Ik heb twee kinderen en er is een derde op komst. Tijdens de vakantie heb ik er nog eens goed over nage dacht. Elk moment dat je be sluit te stoppen is willekeurig. De prijs die het gezin moet be talen als ik de periode afmaak is voor mij te hoog. Bovendien heb ik veel plezier in mijn werk bij het ministerie. Daar wil ik ook meer tijd aan besteden." Dat de Papenwegse polder vrij is gebleven van bebouwing is één van de belangrijkste wa penfeiten van de wethouder. Verder zette hij zich in voor de opknapbeurt van het dorpscen trum en was hij nauw betrok ken bij de nieuwbouwprojecten Starrenburg en Laurentiushof. Ook speelde hij een belangrijke rol bij de fusie van de Voorscho tense voetbalverenigingen. Als enig dieptepunt noemt hij het verlies van een zetel voor het CDA bij de laatste gemeente raadsverkiezingen. Ten Have geeft toe dat hij zijn werk als wethouder best zal missen. „Je bent er altijd mee bezig, tot 's avonds laat. Het is een soort roeping, je staat altijd klaar voor anderen. Ik ben ook gewend geraakt in het middel punt van de belangstelling te staan. Het zal nu allemaal een stuk rustiger worden Die rust weet Ten Have wel te besteden. „Misschien heb ik nu eens tijd om een boek te lezen, of te gaan sporten. Ik ben ouder en wijzer geworden en ik zie nu dat er andere dingen belangrijk zijn in het leven." VREES? Nog nooit op t Meubelplein geweest? Geen paniek! Eens moet de eerste keer zijn. Wie niet bang is voor kwaliteit en variëteit in meubelen, moet snel eens langskomen. Meubclplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 tussen Rotterdam en MEUBELPLEIN Amsterdam, afslag Leiderdorp Informatie: 071-416585. lereedschap gestolen uit bedrijf tfBDORP Uit een bedrijfspand aan de Weversbaan in Leider- irp is maandagnacht een grote hoeveelheid gereedschap ge- 0|en. De inbrekers forceerden een deur en maakten het alarm [klaar. De daders maakten mogelijk gebruik van een vrachtwa- •n.die bij een bedrijf aan de Zijldijk was gestolen en gisteren is mggevondcn in Leidschendam. luipweg kost geld tKENAAROmstreeks 90 automobilisten hebben de afgelopen a f>en É>emerkl dat het gebruik van de sluipweg Landscheidings- eg/Buurtweg in Wassenaar hen veel geld kost. De politie van 'I .0n assenaar controleerde hier gisteren en eergisteren tijdens het 0: litsuur en schreef 90 keer een proces-verbaal uit. Het gebruik e*U m de sluipweg gaat gepaard met tal van verkeersovertredin- :™e' >n, zoals het negeren van een rood verkeerslicht, negeren van c8ea Et verbod om af te slaan en rijden over het fietspad. De auto- obilisten proberen de file op de Rijksstraatweg te vermijden, elkaar opgeteld gaat het om vele duizenden guldens boete. t politie van Wassenaar zal doorgaan met de controles. BO presenteert jaarprogramma [de klassieke film 'De Fanfa- rsci ran ®ert Haanstra opende de dare imondse Bond van Ouderen :orie '0' gistermiddag het nieuwe chijj Den 'n Mariëngaerde. Op de V ite bijeenkomst, waar meer i|, i honderd leden aanwezig rogr presenteerde secretaris aar Gaarman het programma egel irhet komend seizoen. aast de traditionele bus- it en de jaarvergadering is er de ledenbijeenkomsten aantal sprekers uitgeno- In oktober spreekt histori cus A. Versnel en voor decem ber is rabbijn Soetendorp uitge nodigd. In november vertelt professor Sevenster, bewoner van het Huys te Warmont, over het leven in het bos van Krantz. De Warmonder Jakob Schrage verzorgt in april een lezing. Naast de lezingen zijn er twee voorlichtingsbijeenkomsten. In januari wordt er gesproken over 'goed zien' en in maart is er voorlichting over medicijnge bruik. De ledenbijeenkomsten worden elke tweede dinsdag middag van de maand gehou den. Een brand in het koetshuis op landgoed Ter Wadding heeft gistermiddag zeker voor 10.000 gulden schade aangericht. De trap en een deel van het plafond van het leegstaande pand wer den door het vuur verwoest. De brandweer, die met twee wa gens uitrukte om de brand te blussen, had het vuur binnen tien minuten onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het koetshuis van Ter Wad ding is'eigendom van de pro vincie en staat al enkele maan den leeg. Het pand werd het laatst bewoond door krakers, die het veld moesten ruimen voor de restauratie van het mo numentale gebouw. Het koets huis was al met hekken afgezet, maar de werkzaamheden waren nog niet begonnen. De toekom stige bestemming van het koetshuis is nog niet bekend. De brandmelding kwam rond half twee binnen, nadat een voorbijganger rook uit de ra men van het koetshuis had zien De brandweer had het vuur snel on komen. Het vuur ontstond on der de trap op de begane grond. Brandweercommandant J. Herpst sluit niet uit dat de brand is aangestoken. „Omdat het pand leeg staat, was de stroom afgesloten. Wellicht zijn er, ondanks het hek rond het gebouw, mensen binnen ge weest." Door de brand ontstond ook veel rookschade „Het koetshuis staat dan wel leeg en wordt bin nenkort gerestaureerd, maar een schade van 10.000 gulden. FOTO HENK BOUWMAN daar zit je zo aan", aldus Herp st. Er wordt een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van de brand. FOTO ARCHIEF IMOND/HAARLEM arom hij de overval op het postagent- aan de Warmondse Dorpsstraat precies had gepleegd? De 25-jarige dse student geschiedenis kon dat gis- :n voor de Haagse rechtbank ook niet id uitleggen. Natuurlijk, de jongeman gokschulden. Maar via baantjes, rgeld en een regeling met zijn ou- had hij die schulden voor het groot gedeelte weten op te lossen. )mdat de student het echter opeens minder geld moest doen, w.as het geboren voor een overval op het ^tagentschap. Omdat Warmond dicht de rijksweg ligt en de politie in een dorp waarschijnlijk niet al te snel te p zou schieten, had hij het agent schap aan de Dorpsstraat uitgekozen. Hij nam een luchtdrukpistool, een knipmes en extra kleding mee om zich enigszins te kunnen vermommen en reisde met de bus naar Warmond. Daar wilde hij het agentschap beroven en zich met een auto van een ldant uit de voeten maken. In het gebouw had hij een oude re klant bedreigd met het pistool en ge roepen: Dit is een overval. Vervolgens had hij geprobeerd hem zijn autosleutels te ontfutselen. Maar toen kwam er een kink in de ka bel. De klant verzette zich hevig en ver loor daarbij zijn brillekoker en horloge. De loketbediende was inmiddels wegge doken en had de alarmknop ingedrukt. De Leidenaar zag dat het mis ging en vluchtte met de brillekoker en het horlo ge. De politie kon de jongeman, die nog wat verdwaasd in de buurt rondliep, ver volgens gemakkelijk in de kraag vatten. Het was de eerste keer dat de jonge man met justitie te maken kreeg. Rech ter G. Bodewes vroeg zich vertwijfeld af hoe éen jongen met zo'n opleiding, van wie je kan verwachten dat hij uit een be hoorlijk gezin komt, ertoe komt om schuldproblemen op deze manier op te lossen? De verdachte, die af en toe wat moeilijk uit zijn woorden kwam, wist weinig meer te zeggen dan dat hij slech te ervaringen met mensen had gehad en zich slecht behandeld voelde. De schul den hadden de rest gedaan. Officier van justitie Rosier toonde wei nig begrip. „De verdachte heeft het hele plan goed doordacht en doet alsof het de gewoonste zaak van de wereld is om, als hij geld tekort komt, het bij een ander te halen. Het besef dat de overvallen man doodsbang was, ontbreekt. Vele slacht offers houden hier een groot deel van hun leven nachtmerries aan over of een gevoel van achterdocht. Ze eiste dan ook twee jaar celstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Omdat de student niet eerder met jus titie in aanraking is geweest, vroeg advo caat Roest de rechter een voorwaardelij ke straf met dienstverlening op te leg gen. Hij benadrukte dat de verdachte zijn studie wel kan vergeten als hij naar de gevangenis wordt gezonden. De jon gen zou bovendien een brief naar de ou dere frian hebben gestuurd en hebben aangeboden de gemaakte schade te ver goeden. De rechtbank doet drie oktober uit spraak. Gratis trouwen kan in Leiderdorp met ingang van volgend jaar nog maar twee uurtjes per week. Bruidsparen moeten er bovendien vroeg voor uit de veren. De mogelijkheid voor een gra tis huwelijksvoltrekking bestaat straks alleen nog op maandag en dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur. Nu kan dat nog de hele maandag- en de woensdagochtend tot 12.00 uur. Verder gaan in 1996 de tarieven voor de overige trouwdagen flink omhoog. Trouwen op vrijdag wordt zelfs een heel stuk duurder. Moeten bruid en bruidegom hiervoor afhankelijk van het tijdstip nu nog 244 gulden of 488 gulden voor neertellen, met ingang van vol gend jaar wordt dit 600 gulden. Nieuw is vol gend jaar de mogelijkheid om op zaterdag in het huwelijksbootje te stappen. Dat kost het bruidspaar dan wel 1050 gulden. Door de tarieven te verhogen en het gratis trouwen in te dammen, wil het college van B en W in Leiderdorp volgend jaar 17.000 gulden meer binnen krijgen. De politiek buigt zich donderdag 21 septem ber tijdens een commissievergadering over de aanpassingen van de tarieven. lit woonhuis in wam m er dam ras oorspronke- ijk gereserveerd oor het hoofd Iff an de lagere es- chool. De school elf doet al jaren een dienst neer, maar het Khoolhuis uit v01907 staat nog in 3( zijn glorie ivereind. 5nze fotograaf 'Vim Dijkman 'oorkruist dagelijks *n groot deel van Ie streek om het tieuws voor de [fant in beeld vast J leggen. Tijdens We ritten komt hij langs allerlei 'beel- Ijge' plekjes die niet direct hot lews vormen, r" haar het zeker waard zijn om te fesenteren. WARMOND ALICE VAN SCHUPPEN Het oude gymlokaaltje in de Dorpsstraat kan wellicht een tijdelijke uitkomst bieden voor het ruimtegebrek van Jenaplanschool De Alleman. De commissie burgerzaken en bestuur besprak gisteravond de problemen van de school. Het aantal leerlingen is met 33 kleuters explosief gegroeid, waardoor de school dringend behoefte heeft aan een nood- lokaal. Het ministerie van on derwijs heeft onlangs een ver zoek om subsidie voor de nieuwe ruimte afgewezen. De kosten van een noodlo- kaal, inclusief meubilair, be dragen ongeveer 200.000 gul den. Ook de gemeente War mond is niet bereid voor de kosten op te draaien, omdat het niet zeker is of een nieuwe subsidie-aanvraag wel door het ministerie wordt gehono reerd. De gemeente is inmid dels in beroep gegaan tegen de beslissing van het ministe rie. Dress shirts in uni, streep of ruit, diverse kleuren en dessins, 37 t/m 44. 2 voor 50.- Dassen, 100% zijde, in diverse kleuren en dessins. 2 voor 50.- 'Herenmode' Voordeel volgens de Bijenkorf (2£)

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15