'Ambtenaar grondzaken onschuldig' Frans van de Burg behendigst met trekker jongeren op de vuist Regio Leiden/Rijn Veenstreek Pieter Stuyvesant na 350 jaar opnieuw in ondertrouw Fietspad wordt opgeknapt Laan van Ouderzorg moet veiliger worden \NDAG 11 SEPTEMBER 1995 OOJ; randje tweemaal geblust ats wfnaan den run» Hen bewoner van van de Athenestraat ont- pë gisteren brand in het schuurtje van zijn buren, die niet amis waren. De man bluste het vuur in eerste instantie zelf, jar zag tot zijn schrik dat de vlammen later weer aanwakker- s ro|i. Ditmaal besloot de behulpzame buur professionele krach- ug nj) jn te roepen. De brandweer kreeg het vuur wel uit. De scha- in bijbleef beperkt doordat de buurman enkele fietsen en andere ?nd gederen wist veilig te stellen, dan] zodïrie dronken rijders gepakt gffU De politie van het district Rijn- en Aarlanden onder- n terPte 8isteren ^rie automobilisten die te veel drank op had- moer' maar desondanks achter het stuur waren gekropen. In AJ- >n Jen kreeg een 44-jarige Alphenaar een bon op de President héléfnnedy'aan' Zwammerdam onderging een 25-jarige Reeuw- •eteijer hetzelfde lot op de Ziendeweg. Op het Zuideinde in Nieuw- Fnfop moest een 51-jarige man mee voor een bloedproef en kon t'i's (jde test zil'n "jbewijs inleveren, ik! h0lnbraak in clubgebouwen deniwvEENDieven hadden het zaterdagnacht voorzien op twee ibgebouwen in Nieuwveen. Bij een sportvereniging aan het id siüapad forceerden inbrekers een deur en stalen twee stereo beu ts, een doos chocoladerepen, een draadloze telefoon, enkele rs g ssen wijn en vijftig gulden. Ook goten zij tien flessen frisdrank en s er de vloer leeg. Een sportvereniging aan de W.P. Speelman- 'I o »g ontsnapte net aan diefstal. De inbrekers lieten een vernield ?e, I am en een ontzette deur achter, maar namen niets mee. He aravanbrandcn op Duinrell Assenaar Op camping Duinrell in Wassenaar zijn dit weekein- CHEF HENNY VAN EGMOND.071-356414, PIV -CHEF HANSKOENEKOOP.071 -356429 twee caravans volledig uitgebrand. Vrijdagavond laat ging de icaravan van een 26-jarige Hagenaar in vlammen op. De oor- ak was een oververhitte wasdroger die in een hokje tegen de ravan stond. Zaterdagmiddag verwoestte het vuur de caravan n een 57-jarige Schiedammer. Wateroverlast eerder op de dag roorzaakte waarschijnlijk de kortsluiting die tot de brand leid- totsing door flauwte le ers tssENAAREen 65-jarige Voorschotenaar die met zijn auto over audWittenburgerweg in Wassenaar reed, werd plotseling onwel, gevolg daarvan verloor hij de macht over het stuur. De auto iei ïalde vervolgens tegen een ijzeren hek. De bestuurder en zijn Hifedepassagier bleven ongedeerd, maar de Voorschotenaar t a oest in verband met zijn flauwte wel naar het ziekenhuis voor e gi iderzoek. ^al met fiets ^a|ipwetering« Twee meisjes van 15 en 16 jaar zijn zondag met at trwondingen aan gezicht en benen naar het Academische Zie- 'onlnhuis Leiden gebracht nadat ze in Rijpwetering met de fiets jaren gevallen. Het tweetal reed over de Oud Adeselaan in de Pxhting van de Koppoellaan toen de sturen van hun fiets en ffqiorfiets in elkaar kwamen. -'jnj eid alphen aan den run» Ter gelegenheid van de officiële opening van de Swaenswijkbrug over de Oude Rijn in Alphen aan den Rijn, is herdacht dat Pieter Stuyvesant 350 jaar geleden in ondertrouw ging in de Adventskerk. Zeventig genodigden, onder wie het gemeentebestuur, waren afgelopen zaterdag voor de gelegenheid gekleed in zeventiende-eeuwse kledij. Zo'n vijfhonderd belangstellenden woonden de herdenkingsbijeenkomst bij. Een toneelgroep speelde de ondertrouw van Pieter Stuyvesant en Judith Bayard na. Ter verfraaiing van de plechtigheid schilderde Rembrandt van Rijn naast de kansel zijn 'Staalmeesters'. Pieter Stuyvesant verbleef in Alphen bij zijn zuster Anna om te herstellen van de amputatie van zijn rechterbeen en om er een houten been aan te laten meten. In die tijd leerde hij zijn toekomstige echtgenote kennen, Judith Bayard. De wittebroodsweken brachten zij door op Swaenswijk, de kostschool die werd gedreven door zijn zus en zwager. Deze school was gelegen tegenover het Hof van Alfen langs de Oude Rijn, vlakbij de nieuwe brug. foto hol vast/mark lamers oot gestolen derdorp Dieven hebben weekeinde een boot met itenboordmotor uit de les in Leiderdorp ont- eëmd. De boot lag vast met touwen en een staalka- tichting SVG oopt pand ipctogoon' De Leiderdorpse ambtenaar grondzaken die november vorig jaar werd veroordeeld tot drie maanden voorwaar delijke celstraf, is onschuldig. Dat zegt iemand die ano niem wil blijven, maar die hoogstwaarschijnlijk wordt opgeroepen om te getuigen. Dat gebeurt op 8 december, als de ambtenaar opnieuw voor de rechter moet verschij nen. Dan dient zijn hoger beroepszaak. De man ontkent begin jaren tachtig op eigen houtje grond bij zijn woning in de wijk Buitenhof te hebben getrokken, zonder hier voor te betalen. leiderdorp Judy nihofontslagen, heeft steeds volge houden onschuldig te zijn. De De ambtenaar, die inmiddels is grond naast zijn woning zou een Teststrook' zijn geweest, die de gemeente aan hem zou heb ben gegeven. Volgens de ano nieme bron klopt dit verhaal. „Het was destijds gemeentelijk beleid om stukken openbaar groen toe te voegen aan kavels. Dat idee kwam voort uit een vi sie op het onderhoud van dat groen. De gemeente wilde van dat onderhoud af. Bij de invul ling van de bouwplannen bleek dat de gemeente bij bepaalde hoekwoningen met een paar ra re punten bleef zitten. Een aan tal bewoners heeft er toen een stukje grond bij gekregen." De ambtenaar is volgens de anonieme bron in het nauw ge komen doordat hij én betrok ken was bij de bouwplannen voor Buitenhof én belangheb bende was omdat hij er zelf ook wilde wonen. „Maar de keuze om stukken groen aan kavels toe te voegen, is door het colle ge gemaakt. Het is een college- besluit geweest, dat is goedge keurd door de raad. Dat de ambtenaar belast was met de uitvoering van dat beleid, is hem niet te verwijten." Het is goed mogelijk dat R. van der Wart, de advocaat van de ex-ambtenaar, de anonieme bron oproept om te getuigen. De advocaat is bezig om getui gen bij elkaar te krijgen die de onschuld van zijn cliënt moeten bewijzen. Bij justitie heeft hij aangekondigd met acht getui gen te komen. „Maar het kun nen er ook meer of minder wor den. Dat hangt af van het on derzoek, waarom ik ook heb ge vraagd." Dat onderzoek moet er volgens hem komen, omdat er nooit een behoorlijk gerechte lijk vooronderzoek is geweest. „Ik heb destijds gevraagd om een aantal dingen uit te zoeken. Onder meer over ontbrekende dossiers. Ook heb ik gevraagd om aantijgingen over het ont vreemden van dossiers na te gaan. Dat is niet gebeurd." Volgens de anonieme bron heeft justitie steeds te veel geke ken naar wat de ambtenaar fout heeft gedaan. „Er is veel minder gekeken naar wat de algemene beleidslijn begin jaren tachtig bij de gemeente was." Slachtoffer schietpartij geïdentificeerd De politie heeft inmiddels de identiteit van het slachtoffer van een schietpartij in Nieuwkoop vastgesteld. Op 7 september werd de man doodgeschoten aangetroffen ij zijn auto op een parkeerplaats aan de Beetho- venlaan. Het blijkt te gaan om de 33-jarige G. van Berge uit Zaandam. Van Berge was ver moedelijk voortvluchtig en ver bleef tijdelijk in Nieuwkoop. Vanavond komt de moord in een extra politiebericht na het NOS-journaal aan dc orde. Langs de Van Zuylen van Nije- veltstraat wordt komende week een deel van het fietspad van nieuwe tegels voorzien. Tussen de Dr. Mansveltkade en de Oostdorperweg worden de oude grijze tegels vervangen door nieuwe rode tegels. Ook de voetpaden worden gerepareerd. De werkzaamheden beginnen maandag aan de kant van de Dr. Mansveltkade en duren naar verwachting 8 weken. Sassenheim haalt grofvuil op in Warmond Sassenheim gaat in Warmond op afspraak grofvuil ophalen. Daarvoor worden laadcontai- ners van beide gemeenten, die elk een deel van de kosten voor hun rekening nemen, gebruikt. Inwoners van Warmond bellen de 'grofvuil-lijn' en maken een afspraak wanneer zij hun vuil kunnen aanbieden. Warmond ziet er op toe dat dat correct ge beurt. Koel- en vrieskasten zullen niet worden opgehaald. Die worden apart ingezameld om dat ze door een erkend bedrijf onschadelijk worden gemaakt. Warmond gaat dat zelf doen. Onderhouds-, reparatie- en eventuele vervangingskosten van de laadcontainers worden op basis van evenredigheid ge deeld. De transportkosten en verwerkingskosten komen voor rekening van Warmond. Sas senheim, dat al sinds maart '93 het gewone huishoudelijke vuil in Warmond ophaalt, wil door de uitbreiding met grofvuil de transportwagens beter laten renderen. 1erdorp woonvorm voor mensen L,]t niet-aangeboren hersenlet- aan het Jan den Hartogplein Leiderdorp heeft gisteren de am 'Octogoon' gekregen. Het nd wordt al een jaar be- lond, de officiële opening was rige week. Jctogoon is een vrij uniek tiatief van de Stichting SVG Leiden, die in de regio op-, ing biedt aan mensen met een ndicap. Voor mensen met n niet-aangeboren hersenlet- bestaat nog steeds weinig D ssende zorg. In Nederland lo- n jaarlijks ongeveer 4500 ensen door een ongeval of n aandoening blijvend her- nletsel op. Daardoor kampen met geheugenproblemen en ms lichamelijke handicaps, belanden vaak op plekken niet zijn toegsneden op hun e oblematiek, zoals een ver- si eeghuis of een psychiatrische richting. 4UIVENBERICHTEN duiven vlogen dit weekeinde Anuit Arras. /Leiderdorp Oosten 1, 2, 6, 7; E.H. roug 3; R. v/d Nieuwendijk 4, 8,9; D. v. Seggelen 10. V De Vriendenclub Metscher 1; R. v/d Dop 2; M.N. v/d Voorn 3, 7; Comb, adijn en Zn. 4; C.P. Gijsman 5, Comb, v/d Nieuwendijk 6; omb. v. Weeren/Pracht 9; omb. S. C. Vinkensteyn 10. V Het Oosten omb. Mooten-v/d Hoogt 1, 2, 6; Bob van Putten 3, 8, 10; W. op 5, 7,9. •V De Zwaluw 'd Kooy-de Best 1, 2, 7; N. leeuwenoord 3, 4, 9; L. en Th. erhoork 5,8; A. v. Wissen 6, 10. V De Blauwkras Landesbergen 1, 2, 3, 6, 7, 8; de Mooy 4; Comb, v/d Blorp |.9,10. •VLPC 1- Pen 1; Groenendijk Korte 4, 5; Witteveen v. Gorkum 3, 8.9; J. Boelee 7,10. zoeterwoude jaap van sanduk „Die is gisteravond zeker nog laat op stap geweest", grapCeen van de bezoekers van de jaar lijkse trekkerbehendigheids- wedstrijd in Zoeterwoude. Het evenement, waar de bedreven heid op de trekker en de kraan wordt getest, werd gisteren voor de veertiende keer georgani seerd door de regionale Agrari sche Jongerenorganisatie De Meerlanden. De kraanmachi nist slaagt er inderdaad niet in met de aan zijn voertuig opge hangen haak een emmer water te verplaatsen. Sterker nog, de emmer valt om en dat kost tijd. Verbeten begint hij aan de vol gende emmer. Fanatiek „Een aantal deelnemers is fana tiek en doet mee om te winnen, maar de meesten doen het toch voor de lol", weet Daan Kerk vliet uit Stompwijk. Samen met dertig andere vrijwilligers zorgt hij ervoor dat alles op rolletjes loopt. Door het mooie weer is het een drukte van belang aan de Noordbuurtseweg. Kerkvliet schat dat er zo'n duizend'be langstellenden op de wedstrijd zijn afgekomen. Zowel bij de trekkers als de kranen wordt er gestreden in verschillende onderdelen, zoals stoelendans en ringsteken. De gene met het beste eindresul taat gaat met een bokaal naar huis en mag zich 'all rounder 1995' noemen. De 32-jarige Adrie van Santen uit Stompwijk is de Eddy Merckx onder de trekkerbe stuurders. Vijf jaar lang was hij niet te kloppen. Dit jaar is hij bezoeker: „Je moet 't ook een keer overgeven aan de jonge ren." Van Santen vindt precisie een belangrijk wapen: „Op de evenwichtsbalk bijvoorbeeld moet je zorgen dat je tank vol zit. Anders gaat 't klotsen en Een 14-jarige Leidenaar is za terdagavond in Leiderdorp in zijn kraag gevat nadat hij twee Leiderdorpse jongeren had lastiggevallen. Een 16-jarige fietser werd met zijn vriendin staande gehouden door een groepje jongeren en liep daar bij verwondingen op aan be nen, armen en gezicht. Met de daders is een schaderegeling afgesproken, de 14-jarigc Lei denaar gaat een procedure volgen bij het HALT-bureau. Camera's op Eisenhowerlaan ALPHEN AAN DEN RUN JAN WINDE Om de verkeersveiligheid op de Eisenhowerlaan in Alphen te ver groten! wil de gemeente roodlicht- en snelheidscamera's plaatsen op de vier kruisingen. Verder wordt de hoge bermbeplanting weg gehaald, zodat het uitzicht op de kruisingen verbetert en wordt de overhangende beplanting langs de fietspaden vervangen. Tussen 1991 en 1993 gebeurden er bijna honderd ongelukken op de Eisenhowerlaan, waarvan één met dodelijke afloop. Uit onder zoek is gebleken dat te hard rijden en het rijden door rood licht hiervoor de belangrijkste oorzaken zijn. Ook komen er geregeld on gevallen voor tussen bromfietsers en fietsers onderling. De maatregelen zullen een remmende werking hebben op de ge middelde snelheid en het aantal mensen dat het rode licht negeert zal afnemen, waardoor het aantal ongevallen met letselschade zal dalen, zo verwacht de gemeente. De totale kosten van de aanpassingen bedragen 312.000 gulden. Het Rijk draagt hieraan zo'n 80.000 gulden bij. De rest legt de ge meente zelfbij. Er kwam gisteren veel publiek af op de wedstrijden trekkerbehendigheid in Zoeterwoude-Dorp. ben je verloren." bels". drijf worden gehouden, wordt „Vaak zie je dat de eenvoudi- Voor de jongeren van De er volgens de organisatie nog ge trekkertjes zonder cabine het Meerlanden is de wedstrijd de volop over de wedstrijd nage- 't beste doen", meent mede-or- traditionele opening van het praat. Overigens werd Frans van ganisator John van der Zalm. nieuwe seizoen. De komende de Burg uit Berkel en Rodenrijs die zegt verslaafd te zijn aan het maanden, wanneer er informa- all round-winnaar bij de trek- festijn: „In juli krijg ik al de krie- tieavonden over het boerenbe- kers. H. van Staveren uit foto holvast/mark lamers Zwaanshoek bleek de be kwaamste op de kraan. Theo Koot uit Koudekerk won de prijs voor het mooist versierde voer tuig. Zijn trekker 'Tarzan' had een jungle outfit compleet met pluche beesten. leiderdorp. judy nihof De Laan van Ouderzorg is le vensgevaarlijk en moet veiliger worden, vinden de Onderling Samenwerkende Ouderenbon den in Leiderdorp (OSO). In een brief aan de gemeente dringt het bestuur van OSO aan op maatregelen. De weg is volgens secretaris Koning te smal en le vensgevaarlijk met 'al die boch ten erin'. Oversteken is op sommige plaatsen moeilijk, omdat de si tuatie zo onoverzichtelijk is. Maar ook fietsen is een pro bleem. Om niet te worden weg gedrukt door auto's, gaan veel fietsers op het trottoir rijden. En dat levert ook weer gevaar op. Het bestuur van de OSO vraagt zich af of er eerst ongelukken moeten gebeuren, 'alvorens de gemeente tot actie overgaat'.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9