Van Kessel soleert naar
winst in Marktstadronde
Scorebord
Bezuinigen op
vervoerskosten leunt
u wel degelijk!
Jongejans buiten de prijzen sport op tv
Rijnstreek overklast Kwiek Spor
Alphians op drempel kampioenscha
Oegstgeest verliest van Never Despai
MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 990
4>A
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWAT»
PRIJSVRAGEN
Lotto 36: 6-19-21-34-35-41 Reservege
tal: 33 Cijferspel: 267396
Toto 36, juiste kolom: 1-1 -3-1-1-1-1 -3-2-
2-1-1
Lucky Ten, zaterdag 9 september: 1-9-21-
25-26-28-32-37-41-43-44-45-48-54-
61-63-64-65-66-79
Belgische lotto: 10-12-22-23-25-35 Re
servegetal: 5 Joker: 5313757
Duitse lotto: 7-16-23-37-41-42 Reserve
getal: 1 Supergetal: 9, Spel 77:
6653186 Super 6: 096765
A-JUNIOREN
TWEEDE DIVISIE A: DWV-Quick Boys 1-4,
SVW'27-UVS 2-2, Zeeburgia-DCG 2-4,
Urk-Argon uitg DWS-UWO-5. DOSK-DO-
VO 2-4
UW 1-3 Urk 0-0
Quick Boys 1-3 Argon
DOVO 1-3 Zeeburg
DCG 1-3 DOSK
UVS 1-1 DWV
SVW'27 1-1 DWS
1-0
TWEEDE DIVISIE B: Sparta-VCS 1-0, Ex-
celsior-Olympia 3-2, Westlandia-
Dordrecht'90 3-2, RVC-DHC 1-6. ADO-
Spartaan'20 3-1, Spijkenisse-Alphense-
Boys 0-4.
DHC 1-3 VCS 1-0
AlphenseBoys 1-3 Dordrecht'90 1-0
ADO 1-3 Olympia 1-0
Excelsior 1-3 Spartaan'20 1-0
Westlandia 1-3 Spi)kemsse 1-0
Sparta 1-3 RVC 1-0
Wilhelmus 3-1, FC Lisse-Noordwi|k 2-3,
Roodenburg-DSO 2-4, VELO-Be Fair 1-0.
Rijnsburgse 8oys 1- Be Fair 1-0
3 Soccer Boys 1-0
DSO 1-3 Lisse 1-0
Katwijk 1-3 Wilhelmus 1-0
Noordwijk 1-3 Roodenburg 1-0
ARC 1-3 Quick 1-0
VELO 1-3
KNVB RESERVES
ZATERDAG
EERSTE KLASSE Quick B 2-Barendrecht
2 4-0. Katwi|k 2-Kozakken B.2 2-0, RWH
2-ARC 2 0-0, Noordwijk 2-Lisse 2 0-3,
Rijnsburgse B.2-Excelsior M.2 6-2, Rozen
burg 2-Scheveningen 2 0-4.
Quick B.2 1-3 ARC 2 1-1
Katwijk 2 1-3 Barendrecht 2 1-0
Lisse 2 1-3 Kozakken B.2 1-0
Rijnsburgse B 2 1-3 Noordwijk 2 1-0
Scheveningen 2 1-3 Excelsior M2 1-0
RWH 2 1-1 Rozenburg 2 1-0
TWEEDE KLASSE A Gravenz SV,2-Quick
B.4 3-1, Excelsior M.3-Zwaluwen 2 1-1,
Ter Leede 2-Spijkenisse 2 0-1, Capelle 2-
Delta Sp.2 5-4, ARC 3-Katwijk 3 0-4, DS-
VP 2-RCL 2 2-1.
TWEEDE KLASSE B Spijkenisse 3-Heer-
jansdam 2 afgelast. NSW 2-SHO 2 0-3,
Zevenhoven 2-Zwart-Wit 2 2-0, Groote
Lindt 2-Zwervers 2 2-2, Excelsior P.2-
Quick B.3 2-2, Srijen 2-Oranje Wit 2 1-1
DERDE KLASSE A Gravenz.SV 3-Honse-
lersdijk 2 2-0, Die Haghe 2-Loosduinen 2
4-3, Lyra 2-Vitesse Delft 2 5-1, Monster 2-
Sportver.2 7-2, Lisse 3-Voorschoten 2 0-5,
DEVJO 2-Gravenzande 2 6-2. -
DERDE KLASSE B Oegstgeest 2-Alphia 2
3-0, Quick B 5-.Rijnsburgse B.3 5-2, Be
Fair 2-Lisse 4 3-2, Monster 3-Noordwijk 3
1-2, HBSS 2-Sportlust 2 2-4, HVO 2-Gra-
venzande 3 4-1.
VIERDE KLASSE B ARC 4-Be Fair 3 5-3.
Katwijk 4-RCL 3 2-2, Voorschoten 3-Flo-
reant 2 0-2, Spirit 4-Capelle 3 1-1, TSB 2-
Leiden 2 4-2.
ZONDAG
EERSTE KLASSE Feyenoord 2-VUC 2 2-3,
Westlandia 2-Wilhelmus 2 2-0, Nieuwen-
hoorn 2-Spartaan 2 3-1, Papendrecht 2-
DHC 2 2-1, UVS 2-Unitas 2 1-0, Alphense
B.2-AD0 2 5-0
VUC2 1-3 Feyenoord 2 1-0
Westlandia 2 1-3 Wilhelmus 2 1-0
Nieuwen hoorn 2 1- Spartaan 2 1-0
3 DHC 2 1-0
Papendrecht 2 1-3 Unitas2 1-0
UVS 2 r-3 ADO 2 1-0
Alphense B.2 1-3
2-4.
AFC 1-3 Quick Boys 1-1
DWS 1-3 Elinkwijk 1-1
Roodenburg 1-3 UVS 1-0
AD0'20 1-3 AlphenseBoys 1-0
Purmersteijn 1-1 Voorland 1-0
ADO 1-1 FlevoBoys 1-0
VROUWENVOETBAL
EREDIVISIE: WFC-Saestum 2-2, Braakhui-
zen-Stedoco 4-2. Rijsoord-Ter Leede 2-3,
Zwart Wit'28-JSV Nieuwegein 2-0. Veloci-
tas-Puck Deventer 2-2. Wartburgia vrij.
EERSTE DIVISIE A: GDA-HZVV 2-2, SC
Muiden-Buitenveldert 2-4, De Sleutels-
Bergum 0-2, KFC-NEC'75 1-3, FC Berg-
huizen-MKV'29 afg, FC Gelre-Be Quick'28
8-1
EERSTE KLASSE ZATERDAG: Botlek-Ca-
pelle 0-3, DVO'32-Stedoco 2 0-3, Riisoord
2-Vlissingen 1-1, Terneuz.Boys-Katwijk 0-
5, Zwart Wit'28 2-0egstgeest 4-0, Kloetin-
?e-sGravenzande 2-4
wartWit'28 2-6 Vlissingen 1-1
Stedoco2 2-6 Rijsoord2 2-1
Capelle 2-6 Kloetinge 1-0
sGravenzande 2-3 Oegstgeest 1-0
2-3 Terneuz Boys 1-0
2-3 SC Botlek 2-0
EERSTE KLASSE ZONDAG: GDA 2-SJZ 1-
1, SJC-RVC'33 0-8, Vredenburch-Alkma-
ma 4-0, KFC'71 2-Ammerstol 4-1, Juven-
tas-Leomdas 1-1
Vredenburch 2-6 SJZ 2-1
Juventas 2-4 BZC'95 0-0
GDA 2 2-4 Alkmania 1-0
Leonidas 2-4 SJC 2-0
KFC'712 1-3 Ammerstol 2-0
RVC'33 2-3
AFDELING LEIDEN
ZATERDAG
EERSTE KLASSE Valken 2-Hazerswoudse
B.2 1-1, Rijnsburgse B.4-KRV 2 2-3, Ter
Leede3-TAW 2 2-1, Kagia 2-Noordwijk 4
1-0.
TWEEDE KLASSE A HVZ-Foreholte 4-2,
Docos-KRV 3 3-2, Lisse 5-Rijnsburgse B 6
3-3, LFC 2-SVLV 1 2-5, ARC 6-Noordwijk
6 0-3
TWEEDE KLASSE B Noordwijk 5-Valken 3
2-1, Hazerswoudse B.3-RCL 4 0-0, Wou-
brugge 2-SVOW 2 1-6, Ter Leede 4-Lisse 6
0-3, ARC 5-Quick B 8 2-6, KRV 4-Rijns-
burgse B.5 2-5.
DERDE KLASSE A Valken 4-Sleutels 3
n.gesp., Rijnsburgse B.8-Ter Leede 6 5-1,
RCL 5-JAG 1 2-6.
DERDE KLASSE B Leiden 4-Rijnsburgse
B 10 7-7. ARC 7-Voorschoten 4 2-2,
MVKV 2-Lisse 7 0-1, Noordwijk 7-Ter
Leede 5 4-2, SVOW 3-Koudekerk 3 1-4,
KRV 8-GWS 2 6-4.
DERDE KLASSE C Katwijk 8-Koudekerk
2-2-1, Oegstgeest 4-Roodenbürg 2 1-1,
Ter Leede 7-KRV 5 1-1 gestaakt, Rijns
burgse B.7-Kagia 3 4-6, Quick B.9-Wou-
brugge 3 n.gesp., RCL 6-ARC 9 6-3.
DERDE KLASSE D: Leiden 3-Noordwijk 8
1-4, Hazerswoudse B.4-KRV 6 3-3, Sleu
tels 4-Quick B.10 2-4, Oegstgeest 5-Rarrd-
stad Sp. 1 11 -2, RCL 7-Rijnsburgse B.9 1-
1, UVS 2-Katwijk 7 1-1
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Alphen 2-Foreholte 3 2-
7, UDO 2-R0AC 2 3-2, LFC 2-Lisse 3 1-3,
Rijnland 2-Randstad Sp.2 6-0, Docos 3-
UVS 4 1-1, Stompwijk 2-Meerburg 2 8-2.
TWEEDE KLASSE A ASC 2-WSB 4 3-1,
SJC 3-Alphense B.4 2-5, Docos 4-ROAC 3
TWEEDEKLASSE B Meerburg3-Foreholte
4 0-2, DOSR 3-SVLV 3 3-1, SJC 4-Alphen-
se B.5 0-5, MMO 2-Warmunda 2 10-0,
Bernardus2-Roodenburg4 1-2.
DERDE KLASSE A: Altior 6-Kickers4 3-2,
SJZ 4-Alkmania 3 SJZ uit comp MMO 3-
Alphen 3 3-3, SJC 7-Alphense B 6 3-2,
Docos 8-DOSR 4 0-2
DERDE KLASSE B Meerburg 4-Leidsche
B.3 2-12, SJC 6-Alphense B 8 8-1, Kic
kers 3-VCL 5 2-2, MMO 4-Docos 6 7-2,
Roac 4-Altior 5 2-7.
DERDE KLASSE C: WSB 5-Lugdunum 4
2-0, UDO 3-Docos 5 5-4, KRV 1-Teylingen
4 3-2,Tlisse 5-SJC 5 4-4, Alphense B.7-
ASC 3 3-3.
DERDE KLASSE D VNA 2-UVS 5 2-1,
Leidsche B.2-Lugdunum 5 n.gesp.. Docos
7-Rijnland 3 6-2, VCL 4-Gol Sport 2 10-1,
UDWS 3-SJC 8 n.gesp
JEUGDVOETBAL
TWEEDE KLASSE ZATERDAG: DZB/Ze-
venk-MW'27 0-4, Berkel-RCL uitg, FC Lis-
se-BSC'68 2-4, RWH-Ter Leede 2 1-0,
Nootdorp-HBSS 3-1, Devjo-Quick Boys 2-8
Quick Boys 2-6 MVV'27 2-3
BSC'68 2-4 HBSS2-3
RWH 2-4 Nootdorp 2-3
Berkel 1-3 FC Lisse 2-0
RCL 1-3 DZB Zeven k 2-0
Ter Leede 2 2-3 Devjo 2-0
TWEEDE KLASSE ZONDAG: Kickers'69-
Nieuwkoop 5-4, UDO-VEP 7-1, Iduna-Ber-
nardus 6-6, Floreant-UVS 1-8, Blauw
Zwart-NSV'46 3-7, Cabauw-DocosO-1
UVS 2-6 Kickers'69 2-3
UDO 2-6 VEP 2-3
Docos 1-3 Bernardus 2-1
NSV'46 2-3 Iduna 2-1
Nieuwkoop 2-3 Floreant 1-0
Cabauw 2-3 Blauw Zwart 2-0
ATLETIEK
Monte Carlo. Finale GP-circuit.
Vrouwen, 200 m: 1 Torrence (VSt) 22,20,
2. Onyali (Nig) 22,69, 3. Guidry (VSt)
22,71 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.55,72,
2 Holmes (GBr) 1.56,21, 3. Djate (Fra)
1 56,53, 4 Vriesde (Sur) en Quirot (Cub)
1 57,16 3000 m: 1 O'Sullivan 8.38,94,
2 Tsjoerbanova (Rus) 8.41,42, 3 Graham
(Jam) 8.42,40 400 m horden: 1. Batten
(VSt) 53.49. 2. Buford (VSt) 53,69, 3.
Hemmings (Jam) 54,20. hoog: 1. Babako-
va (Oek) 2,03, 2. Motkova (Rus) 2,01, 3.
Goeljajeva (Rus) 1,96, 4. Kostadmova
(Bul) 1,93. hinkstap: 1 Birjoekova (Rus)
14,99, 2. Kravets (Oek) 14,59. 3 Lasovs-
kaja (Rus) 14,59 kogel: 1 Kumbernuss
(Dui) 20,20, 2. Neimke (Dut) 19,94. 3
Huang (Chi) 19.94
Eindstand Grand Prix 1995: 1. Mutola 78
punten. 2. Birioekowa (Rus) 72, 3 Torren
ce (VSt) 72. 4. O'Sullivan (Ier) 72, 5
Kumbernuss 7£,.6. Babakova 70
Mannen, 100 m: 1 Mar-.,li (Aus) 10.1 1. 2
Bailey (Can) 10,13, 3. Drummond (Vst)
10,14. 4 Surm (Can) 10.17. 5. Christie
(GBr) 10.20 200 m: 1. Johnson (VSt)
19.93, 2. Fredricks (Nam) 20,21, 3. Rob-
son da Silva (Bra) 20,27, 4. Marsh (Aus)
20,39. 800 m: 1. Koech (Ken) 1.45.27,
2. Kipketer (Den) 1.45,28, 3 Haida (Mar)
1 45,35. 1500 m: 1 Morceli (Alg)
3.28,37, 2 Holman (VSt) 3.32,71, 3 Di
Napoli (Ita) 3.32,94. 3000 m: 1. Ge-
brselassie (Eth) 7.35,90, 2. Niyongabo
(Bur) 7.35,91 3. Boulami (Mar) 7.36,11,
4 Sghir (Mar) 7.36,11. 110 m horden: 1.
Crear (VSt) 13,07, 2 Johnson (VSt)
13,09, 3 Schwarthoff (Dui) 13,29, 4.
Kingdom (Vst) 13,34. Jarrett (GBr) gedis
kwalificeerd 3000 m steeple: 1. Kiptanui
(Ken) 8.02,45, 2. Kosgei (Ken) 8.06.88,
3. Barngetuny (Ken) 8.07,42, 4 Koskei
(Ken) 8 08,53. discus: 1. Sjevsjenko (Rus)
67.94, 2 Riedel (Dui) 67,78. 3. Lijakov
(Rus) 66,78. ver: 1. Pedroso (Cub) 8,49,
2. Streete-Thompson (VSt) 8,46, 3. Beek-
ford (Jam) 8.20. polshoog: 1 Brits (ZAf)
5,95, 2 Boebka (Oek) 5,90, 3 Tarasov
(Rus) 5,80 speer: 1 Zelezny (Tsj) 92,28,
2. Hecht (Dui) 87,42, 3 Backley (GBr)
83,84.
Eindstand Grand Prix 1995: 1. Kiptanui
84 punten, 2. Zelezny 72, 3. Crear 72, 4.
Johnson 72, 5. Pedroso 72, 6. Gebrselas-
sie 71.
Gouda, 10 km: 1. Van Hest (AV Schuur-
mans Vught) 28 40. 2. Dirks (AV Schuur-
mans) 29.34, 3 Kiplagat Samoei (De Kei
en Uden) 29.59 Vrouwen: 1 Lebedins-
kaya (Rus) 34.24, 2 Klijn (AV '47 Bos
koop) 37 41, 3. Schilt (PAC) 37,59.
Goor, 10 km: 1 Dirks (AV Schuurmans)
29 54, 2. Petterson (ZAf) 29.55, 3. Van
den Abbeel (Bel) 31.09. Vrouwen: 1. Dek-
tagerova (Rus) 34.13, 2 Jabrailova (Oek)
36 44.
Deurne, halve marathon: 1 Kappert (Da-
ventria Deventer) 1 04.19. 2. Schut (PSV
Eindhoven) 1.04.23. 3 Marti ten Kate
(Tion Enschede) 105.19 Vrouwen: 1
Hombergen (PAC Rotterdam) 1.15.59, 2.
Janssen (DES Eersel) 1.20.52, 3. Urbano-
va (Tsj) 1 21.39. 10 km: 1 Rost (De Ko
meet Gennep) 32.08, 2. Van de Heuvel
(GAC Gemert) 32 57., 3 Van Meer (Scor
pio) 33.39 Vrouwen: 1. Ruijters (PSV)
38.12.
Breugel, halve marathon: 1 Smolders (AW
Valkenswaard) 1.13.14, 2. Van Lieshout
(AW) 1.14.09. 3 Niessen (Sw.ft Roer
mond) 1.14.18. Vrouwen: 1 Versantvoort
(GAC Gemert) 131.09 10 km: 1. Timmer
mans (AV Oirschot) 35.20 Vrouwen: 1
Derksen (LONU Runners Loon op Zand)
40.32.
Amersfoort, halve marathon: 1. Stiemer
(Altis Amersfoort) 1.08.31, 2. Romkes (AV
Zaanland Zaandam) 1 08.41, 3. Hol (Altis)
1.08.48 Vrouwen: 1 Hijman (De Veenlo-
pers Mi|drecht) 1.19.21, 2. Huizing (GVAV
Rapiditas Groningen) 1.23.57.
Heiloo, 10 EM: 1 Van Diepen (Hera Heer-
hugowaard) 51.57, 2 Nijstadt (Noordkop
Den Helder) 52.43, 3 Doorn (AV Zaan
land) 53.17. Vrouwen: 1 De Haan (RRA
Rotterdam) 1.12.47
Competitie
Apeldoorn, jongens le klasse: l.AV '34
15302, 2.Haag 15079. 3 PSV 14228,
4 AAC 14119, 5 Hera 14061, ll.AAV'36
12634; Individueel (AAV tenzij vermeld):
100 m: l .Ungerer 11,28, Vd Boom 11,78;
3000 m Liefers (AV '34 Apeldoorn)
8 13,90 (beste B-prestatie aller tijden).
Pet 8.53,27; 110 m; Schoemaker 16,74,
Ver: 14.De Heij 5,98, Buitelaar 5,88; Pols
4 Hooghiemstra 3,50; Discus: Vd Bilt
(Haag) 57,50; Kogel: Vd Bilt (Haag)/Kuiper
(PH) 16,57, De Heij 11,81
Beverwijk, meisjes le klasse: 1 Dem
15284, 2.PSV 13663. 3.AV '34 12533,
4 Hollandia 12529, 5.PH 12361, ll.AAV
'36 11318, Individueel: 4x100 m 1 Dem
(Bronkhorst, Verheul. O. Olsthoorn, M.
Olsthoorn) 47,05 (Nationaal Record, was
47,33 Hollandia); Hoog: l.Kortmann
1,55; 400 m: Vd Bos 62,78, 800 m: 5.Vd
Laan 2.20.58, Jongens 2e klasse: l.AAC
'61 7967, 2 AV Attila 7029, 3.Ciko 7009,
6.De Spartaan 6825, Indiv (allen Spar
taan): Ver: Randsdorp 6,12, Hoog: Hart
man 1,85; Kogel: Izeboud 13,04; Discus
Izeboud 39,88
Vlissingen
Meerkampen; junioren A, tienkamp:
3.Zevenhuizen (Bat) 4915 (Ver 5,99/Pols-
hoog 4,30/), 4.De Jong (Bat) 4804 (discus
33,76), Junioren B, negenkamp: 5 Gijzenij
(Bat) 3701 (speer 41,22), junioren C,
achtkamp: 2.Rijlaarsdam (Bat) 4196 (dis
cus 31,12)
Tilburg, veteranen le klasse: 1 Castricum
8510, 2 llion Z'meer 8350, PAC R'dam
7885, 7 De Spartaan 7344, Vrouwen 2e
klasse: 1 Reeuwijk 3547, 7 De Spartaan
2339
AUTOSPORT
Monza. Grote Prijs van Italië, formule-1: 1
Herbert (GBr) Williams 305.772 km in
1 18.27, 2. Hakkinen (Fin) McLaren
17,77, 3 Frentzen (Dui) Sauber 24,32, 4
Blundell (GBr) McLaren 28,22, 5. Salo
(Fin) TyrreHpp één ronde, 6. Boullion (Fra)
Sauber, 7 Papis (Ita) Footwork, 8. Inoue
(Jap) Footwork, 9. Diniz (Bra) Forti 3 ron
den, 10. Katayama (Jap) Tyrrell 6 ronden.
Stand WK: 1. Schumacher (Dui) Benetton
66 punten, 2. Hill (GBr) Williams 51, 3.
Herbert 38, 4 Alesi (Fra) Ferrari 32, 5.
Coulthard (Sch) Williams 29. 6. Berger
(Oos) Ferrari 25. 7 Frentzen 14, 8. Hakki
nen 11,9. Blundell 10. 10 Pamsen Barn-
chello(Bra) Jordan 8.
Zandvoort. Clubraces.
Squadra Bianca Cup: 1. Leerdam (Voor
burg), 2 Van den Wilt (Wijk bij Duurstede).
Stand NK: 1. Van den Wilt 103, 2. Leer
dam 101, 3. Van Os 73.
Formule Renault: 1 Van Es (Arnhem).
Stand NK: 1 Van Es 88. 2 2. Deverikos
62,3 Van Eerd (Veghel) 52.
Vege Sierra Cup: 1 Deinum (Venlo). 3.
Bolderhey (Amstelveen). Stand NK: 1. Bol-
derhey 132, 2 Dekkers 117, 3. Kemmer
(Diemen) 102.
Trofeo Alfa Romeo: 1. Van der Sluis (Am
sterdam. Stand NK: 1. Van der Sluis 81, 2.
Simons (Eindhoven) 63, 3 Dekkers 62.
Berlijn. DTM-races, zesde wedstrijd: 1.
Odor (GBr) Nissan, 2. Winkelhock (Dui)
BMW, 3. Kox BMW Zevende wedstrijd: 1
Winkelhock, 2 Kox Stand: 1. Winkelhock
379 punten, 2. Kox 364, 3 Biela (Ita)
363.
Monza. Europa Cup Renault Clio Elf, acht
ste race: 1. Kalff, 2. Bourdais (Fra), 3.
Bleekemolen. Stand: 1. Bourdais 164, 2.
Klaey(Zwi) 135, 3. Kalff 125, 5. Bleeke
molen 98, 8 Verschuur 48.
Rheden. NK herkamp, vrouwen.
Barrages: Wanders-Verhoef 2-0, Verhoef-
Wanders 1-1 Eindstand: 1 Van Lith, 2.
Wanders, 3. Verhoef. Van Lith en Wanders
GOLF
St-Nom-la-Bretèche: 1 Montgomerie
(Sch). 2. Torrance (Sch), 3. Gilford (Eng).
Stockholm: 1. Neumann (Zwe), 2 Annika
Sörenstamm (Zwe). 3. Fairclough (Eng), 8.
Hageman
Hengelo. Twente Cup: 1 Wechgelaer, 2.
Gee, 3 Wadkins.
Brussel: 1 Borrego (Spa), 2 Lomas (Eng,
3 Larrain (Ven). 12. Steenkamer
Narahino: 1 Kuramoto (Jap), 2. Higashi
(Jap), Fukuzawa (Jap), Serizawa (Jap).
HOCKEY
Buenos Aires. Champions Trophy, vrouwen:
Zuidkorea-Duitsland 2-1, Australië-Vere-
mgde Staten 2-0, Argentimë-Spanje 2-1,
Duitsland-AustraliëO-2.
MANNEN
BEKERCOMPETITIE: (eerste ronde) Push -
Wageningen 5-0, Leonidas - Rapidity 2-1,
Alkmaar - Hudito 0-2, SCHC - Leusden 3-
0, Geel Zwart - MEP 2-1, Venlo - Union 0-
2, Laren - Leiden 7-2, Voordaan - Rotter
dam 1-2, Schaerweijde - EHV 2-4, EMHC -
Breda 2-3, Groningen - Hurley 0-2, Con
cordia - Gooische 2-1.
EERSTE KLASSE A: Cartouche - Leidse
Studenten 2-1, DSHC - Forward 3-3, Fo-
rescate - Roomburg 4-2, Warande - Ring
Pass 0-1, Asvion - Tempo 1-1, Kieviten -
Zwart-Wit 2-1.
EERSTE KLASSE B: Spandersbosch - Am
stelveen 1-0, Reigers - Maarssen' 2-0,
Overbos - Alecto 3-1, Ede - HBS 3-2, Ben-
nebroek - Qui Vive 0-0, Soest - HIC 0-6.
TWEEDE KLASSE B: AMVJ - Hilversum 1-
1. Rood-Wit - Myra 0-2, Mezen - Alliance
3-1, Groen Geel - Haaskamp 0-2, Doorn -
Huizen 0-6, Alphen - Strawberries 4-1
VROUWEN
HOOFDKLASSE: HGC - Alecto 2-0, Den
Bosch - Amsterdam 0-1, Bloemendaal -
Rotterdam 2-2, Groningen - Laren 1-4,
Zwolle - HDM 0-2, Kampong - MOP 0-0.
Laren 2-4 MOP 2-2
HDM 2-4 Bloemendaal 2-1
Amsterdam 2-4 Kampong 2-1
HGC 2-3 Groningen 2-1
Den Bosch 2-2 Zwolle 2-0
Rotterdam 2-2 Alecto 2-0
EERSTE KLASSE B: Strawberries - Amstel
veen 2-2, Rood-Wit - Maarssen 0-2, Fores-
cate - Voordaan 3-0, HBS - Alliance 0-3,
Leiden - Gooische 0-0, Soest - Huizen 0-1
TWEEDE KLASSE A: AMHC '65 - Hudito
0-2, Evergreen - Roomburg 0-0, Krimpen -
Souburgh 1-2, Cartouche - Leonidas 0-2,
Zoetermeer - Groen Geel 3-0.
TWEEDE KLASSE B: FIT - Spandersbosch
1-3, AMVJ - Weesp 3-1, Shinty - Overbos
1-0, Bennebroek - Alkmaar 0-0, Leidse
Studenten - Hoorn 1-0.
KANO
Harkstede. NK korte baan.
Mannen, KI, 1000 m: 1. Sits, 2. De Nijs.
3. Benschop K2, 1000 m: 1 De Nijs/Mol-
man, 2. Janse/Van Vlaanderen. 3 Ben
schop/Janssen. K4, 1000 m: 1 Sna-
bel/Snabel/ De Nijs/Van Vlaanderen, 2.
Regtien/Pflug/Visser/Van Houten, 3. Van de
Pol/De Rooy/Sits/Nijkamp.
Vrouwen, KI, 1000 m: 1. Bulk, 2. Van
Hattum. 3. Lagrand.
KORFBAL
HOOFDKLASSE A: D0S'46-KVS 18-10,
PKC-Nic. 14-14, Fortuna-Groen Geel 18-
16, Wordt Kwiek-Blauw Wit 22-21.
Blauw Wit 3-4 KVS 3-3
PKC 3-4 Fortuna 3-3
Nic. 3-4 Wordt Kwiek 3-2
D0S'46 3-4 Groen Geel 3-0
HOOFDKLASSE B DKOD-DVO 14-8-,
AKC-Deetos 16-10, HKV/Ons Eibernest-
BW Heerenveen 20-20, Rohda-Oost Arn
hem 19-15.
DKOD 3-6 O Arnhem 3-3
Rohda 3-4 AKC 3-2
Deetos 3-4 BW Heer. 3-2
HKV/OE 3-3 DVO 3-0
Apollo-toernooi Roelofarendsveen
HEB: finale; R. Burgerjon (Shuttlewoude) -
R. Driessen (Apollo) 6-15 15-4 15-8. DEB:
finale: C. van Santen (Lisse) - B. Berends
(Aegis) 11-4 8-11 11-4. HDB: finale- R.
Burgerjon/D. Plug (Shuttlewoude) - R.
Kruithof/ J. Lemmerzaal (Shuttlewoude)
15-2 4-15 15-8. DDB: finale: S. de Haas»'
C van Santen (Lisse) - B. Berends' L. de
Kunst (Aegis) 15-8 15-10 GDB: finale: S
v.d Hart/ D Plug (Veglo/ Shuttlewoude) -
E. Driessen/ R. Bakker (Apollo) 15-14 15-
7.
HEC: finale: J. Moraal (Shuttle '74 Ter Aar)
- B. Heitinga (Shuttle '74) 12-15 15-10
18-15. DEC: finale: W. SchwSrzer (Shuttle
'74)- M. Mooy (Shuttle '74) 12-10 11-3
HED: finale; R. Wortman (MVKV) - H. v d.
Meer (Lisse) 15-7 15-1. DED: finale; R
v.d. Meer (Apollo) - M. Kolle. niet gespeeld
wegens ziekte Kolle.
Londen. Wimbledon-toernooi.
Enkelspel kwartfinales: Bruijstens-Schulz
(Per) 15-6 9-15 15-6, halve finales: Know-
les (Eng)-Bruijstens 15-6 15-2, finale:
Knowles-Vanneste (Bel) 15-12 15-5.
Vrouwen, enkelspel halve finales: Gleb-
beek-Ribkina (Rus) 10-12 6-11, Humby-
Jakoesheva (Rus) 3-11 12-10 5-11 Dub
bel, eerste ronde: Coene/Van den Heuvel-
Hallam/Miles (Eng) 15-6 15-11, Van
Hooren/Conijn-Dinee/Peatfield (Eng) 15-8
14-17 15-1, kwartfinales: Coene/Van den
Heuvel-Davies/Groves (Eng) 15-8 15-10,
Van Hooren/Conijn-Dako/Kocsis (Hon) 15-
2 15-4, halve finales: Coene/Van den Heu-
vel-Ribkina/Jakoesheva (Rus) 18-15 18-
17. Van Hooren/Comjn-Muggeridge/Beck
(Eng) 17-14 11-15 10-15, finale: Coene-
/Van den Heuvel-Muggeridge/Beck 8-15
15-12 15-12
BOKSEN
Las Vegas. WK (WBO) lichtgewicht: De La
Hoya (VSt) wint na opgave van Hernandez
(VSt).
Cork. WK (WBO) super-midden: Collin (Ier)
w.o.p. van Eubank (Eng).
OVERGANGSKLASSE A Dalto-Nieuwer-
kerk 20-14, De Meervogels-Swift(M) 11-
BADMINTON 16, ODO(M)-KinderdiJk 16-14, TOP-Spar-
ta(N) 11-14.
Dalto 2-4 Sparta 2-2
Swift(M) 1-2 Meervogels 1-0
ODO(M) 1-2 N'kerk 1-0
TOP 2-2 Kinderdijk 2-0
EERSTE KLASSE D. Koog Zaandijk-Antilo
pen 15-10, LUTO-VEO 10-6, Celeritas-
Sporting Trigon 15-19, ZKV-Het Zuiden
12-11
LUTO 2-4 Celeritas 2-1
Sp. Trigon 2-3 Antilopen 2-1
ZKV 2-3 VEO 1-0
K Zaandijk 1-2 H. Zuiden 2-0
EERSTE KLASSE E GKV(G)-Fiks 18-9,
Pernix-DKV(IJ) 7-10-, SSS-De Vinken 12-
8, Tweemaal Zes-KOAG 7-9.
KOAG 2-4 T Zes 1-0
GKV(G) 2-3 Vinken 1-0
DKV(IJ) 2-3 Fiks 1-0
SSS 1-2 Pern ix 2-0
EERSTE KLASSE F Merwede-Vrienden-
schaar(H) 14-10, De Danaiden-Phoenix 7-
13, Vlaardingen-Futura 14-14, WION-DKC
16-12.
WION 2-4 Merwede 2-2
Phoenix 2-2 Futura 1-1
DKC 2-2 V'schaar 2:1
Vlaardingen 2-2 Danaïden 1-0
TWEEDE KLASSE G ADO-Oranje Nassau
(V) 7-5, IJsselvogels-ONDO(G) 15-8, ON-
DO(M)-De Kapellen 10-14, Sagitta-Tempo
6-9,
Kapelle 2-4 O. Nassau 2-2
ADO 2-4 ONDO(M) 2-0
IJsselv 1-2 ONDO(G) 2-0
Tempo 1-2 Sagitta
2-0
DERDE KLASSE G; Exakwa-RDZ 10-14,
Fluks-KVO 13-12, Spirit-Weidevogels 5-7,
Viko-SKF 12-11.
Fluks 2-4 KVO 1-2
RDZ 1-2 Spint 1-0
Weidevogels 1-2 Exakwa 1-0
Viko 1-2 SKF 2-0
DERDE KLASSE L: Valto-Merwic 5-11, Ac-
tief-KZ Leiden 10-12, De Bermen-Harga
19-9, Quick(D)-Rozenburg 12-15.
Bermen 2-4 Quick 2-1
Rozenburg 2-4 Harga 2-1
KZ Leiden 1-2 Valto 1-0
Merwic 2-2 Actief 2-0
DERDE KLASSE M: ALO-Keep Fit 16-8,
Crescendo-TOV 18-12, Ten Donck-Jong
Brabant 20-7, Zwijndrecht 16-9
ALO 2-4 TOV 2-2
T Donck 2-4 Zwijndrecht 2-2
Crescendo 2-2 J. Brabant 2-0
Keep Fit 2-2 Rotterdam 2-0
DERDE KLASSE O De Di|kvogels-TOP(A)
7-3, Luctor-NIO 8-10, Maassluis-Stormvo-
gels(W) 13-6. VIOS(Nu)-Madjoe 9-12.
Maassluis 2-4 NIO 2-2
Dijkvogels 2-4 Stormv. 2-2
TOP(A) 2-2 VI OS 2-0
Madjoe 2-2 Luctor 2-0
(R) 11-17, Vriendenschaar(B)-ODI 5-5
RES.OVERGANGSKLASSE A TOP 2-
K0AG2 12-11
RES. EERSTE KLASSE E: Achilles-PKC 4
11-10, Pernix 2-VE0 2 3-8, Snel 2-Meer-
vogels 3 8-3, Tweemaal Zes 2-Futura 4 13-
7; G: GKV 2-PKC 5 10-15, HKC(Ha)-Tem-
po 2 11-10, IJsselvogels 2-Nieuwerkerk 2
18-14, Rust Roest 3-Kinderdijk 2 7-8.
RES. TWEEDE KLASSE G: De Meeuwen 2-
Avanti 2 13-11, Fiducia 2-De Vinken 2 9-
6 J: Blauw Wit 4-DKV 2 afgelast. BEP 5-
KVA 3 8-10, Die Haghe 4-Koog Zaandijk 4
11-13, Groen Geel 6-Sporting West 2 6-
12; K: Excelsior 2-Ready 4 11-6, Refleks
3-KZ Leiden 2 7-11, WION 2-Sporting Tri
gon 2 9-8, L: Albatros 3-WI0N 3 7-11, De
Danaïden 2-Phoenix 2 13-10
JUNIOREN C: Dalto-TOP 15-6, IJsselvo-
gels-Tweemaal Zes 7-5
PAARDESPORT
Koersen van Duindigt.
Eerste koers, 2000 m: 1 Rebel Heart
(Langeweg) 2 41,1-1.20.1. 2. Ideaal
Hanover, 3. Joan Straus. Toto.- winnend
2.60 plaats 1,20 1,30 1,70 koppel 6,30
trio 58,40 Tweede koers, 1800 m: 1.
Spartak (Middleton) 2.12,00. 2 Adonis.
3. Waasama's Makala. Niet gestart: Gzhat.
Toto: winnend 9,10 plaats 2,00 4,20 2,30
koppel 46,30 trio niet gespeeld. Dubbel
winnend: 4-5: 61,80 Derde koers, 2000
m: 1 Florida Karn (De Zoete) 2.39,7-
1.19,9, 2. Fatima H. 3. Greaslightmng S.
Toto winnend 3,10 plaats 2,20 2,80 kop
pel 18,40 trio 116.80 Vierde koers, 2100
m: 1 Imperator Nobell (Ao de Wrede)
2.44,7-1.18.4. 2. Helex, 3. Guanita Bay-
ka. Toto. winnend 2,80 plaats 2,70 2,10
3,60, koppel 14,20 trio 202,50 Vijfde
koers, 1800 m: 1. Miss Sarah (De Vries)
1.57,2, 2. Ambassadeur, 3. SimplyA Star.
Toto: winnend 4,00 plaats 1,50 1,60 1,20
koppel 6,10 trio 121,30. Zesde koers,
1609 m: 1. Judith Boszorg (Gorter)
2.04,6-1 17.4, 2 Just Alone, 3. Jennifer
D. Toto: winnend 5,20 plaats 3,40 4,20
koppel 41,70 trio 499,20 Zevende koers,
1800 m: 1. Touch of Beauty (Klomp)
1.59,0, 2. Roos Boy, 3 Acca Native. Toto:
winnend 4,70, plaats 1,80 1,90 1,90 kop
pel 13,80 trio 71,00. Achtste koers, 2000
m: 1. Gomanza Princess (Tesselaar)
2.38,1-1.19.1, 2. Bold Operator, 3. Garn-
sey's Spy, 4. Desert Bowl Niet gestart:
Voyager Lobell. Toto- winnend 12,50
plaats 2,50 1,50 1,60 koppel 22,60 kwar
tet 2.847,00 Negende koers, 2000 m: 1.
Trias Magna (Hadjeb) 2.10,6, 2. Sherix
Ludois, 3. Cyprus Creek. Toto: winnend
12,80 plaats 4,20 2,50 3,40 koppel
42,00 Trio 1177,50. Tiende koers, 1609
m: 1 John F Boko (Langeweg) 2.01,3 -
1.15,4, 2. Joyrider3. Johny Maid Toto:
winnend 1,00 plaats 1,30 4,80 koppel
14,70 trio 84,90
Elfde koers, 1800 m: 1. Sanaika (De Vries)
2.14,8, 2. Saraghstar. 3. Caroline. Niet ge
start: Quadir Ibn Masri, Kimschoen Gams-
hah-D. Toto: winnend 1,60 plaats 1,40
1,60 1,90 koppel 6,10 trio 84,90.
Twaalfde koers, 2000 m: 1. Prtakas Hem-
mering (De Haan) 2.34,2-1.17,1, 2. Gais
Montana. 3. Cavern Club. Niet gestart; Fa-
bido W. Toto: winnend 4,90 plaats 1,30
1,10 koppel 8,90 trio 45,70 Totalisator-
omzet: f.365.250,00.
Calgary. CSIO.
Barrière-springen: 1 Lansink Bollvorm's
Libero H, 2. MSndli (Zwi) Don Ramiro, 3.
Van der Schans El Pasja en Macken (Ier)
F.A.N. La Bamba.
Internationale springrubriek: 1 Bost (Fra)
Vondeen, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Gay-
lord, 3 Michael Whitaker (GBr) Everest
Midnight.
Jachtspringen: 1. Delaveau (Fra) Orient de
Frebourg, 2 Kursinski (VSt) Ferina, 3. Go-
dignon (Fra) Sacelle de Sisse.
Landenprijs: 1 Ierland, 2 Engeland.
Duitsland, Verenigde Staten, 5. Frankrijk,
6. Nederland.
SCHOONSPRINGEN
PURMEREND MARC VAN DER JAGT
WIELERMEDEWERKER
Miquel van Kessel is bezig aan een ijzersterk slot
van het wielerseizoen. De A-amateur uit Ter Aar
schreef gisteren verrassend de Marktstadronde
op zijn naam. Hij kwam na 80 kilometer koers so
lo aan op de Purmerendse Nieuwstraat.
De 19-jarige Van Kessel, die lid is van de ambi
tieuze Dextro-ploeg, greep afgelopen zaterdag al
de bronzen podiumplaats in Berkel en Rodenrijs.
Ronald van der Tang kwam in dezelfde wieler
ronde hard ten val. De Swift/Casba-renner kwam
in één van de bochten in aanraking met een
dranghek. Hij werd voor controle afgevoerd naar
het ziekenhuis, waar zware kneuzingen aan het
schouderblad werden geconstateerd. De 28-jarige
Voorhouter bezeerde eveneens zijn handen en
het is maar de vraag of hij dit seizoen nog in actie
kan komen.
Leon Rekelhof (Ter Aar), Peter Reitsma (Hille-
gom) en Alphenaar Robert Karremans verging het
een stuk beter. Zij finishten respectievelijk als
achtste, 15de en 18de. Geen slechte prestaties,
gezien het feit dat slechts 30 van de 125 starters
de finishlijn in Berkel en Rodenrijs haalden. Kar
remans finishte gisteren in de Hilversumse City-
Ronde sterk als zevende. Wobbe van den Kie-
boom (Swift/Casba) eindigde kort achter hem als
elfde.
Aart Vierhouten kwam goed voor de dag tijdens
de derde etappe van de Ronde van de Toekomst.
De Swift/Casba-renner, die uitkomt voor de Vre-
destein-ploeg, kwam na 151 kilometer in La Fer-
te-Bernard als 14de over de meet.
André van Reek boekte afgelopen weekeinde
zijn 23ste overwinning van het seizoen. De Lisse-
naar van RTV De Bollenstreek won de Waarder
Polder-ronde. Hij was in Haarlem na 60 kilometer
opnieuw al zijn concurrenten te snel af in de ein
sprint. Van Reek veroverde in de Wielerronde van
Berkel de derde stek bij de B-amateurs. Junior
André van de Reep kwam in dat criterium als zes
de binnen. Nieuweling Vincent van.der Kooij
heeft dit seizoen op succesvolle wijze gesmeten
met zijn krachten. De Leidenaar is nog niet verza
digd, getuige zijn tweede plaats in Berkel en Ro
denrijs en derde eindnotering gisteren in Rijswijk.
Leeftijdsgenoot Gerben van de Reep kwam in
beide plaatsen niet verder dan respectievelijk de
14de en 9de plaats.
Tonkie Collée is als 28ste geëindigd in de
laatste wedstrijd om de wereldbeker, de ATB-fi-
nale te Rome. De Leidse mountainbikester kwam
Wist u dat u bij Kamsteeg al een echte
Volkswagen Transporter Baseline Diesel met
I stuurbekrachtiging kunt aanschaffen voor slechts
B 27.995,- of leasen voor 849,- per mnd.
B full Operational lease, 4 jaaf/25.000 km p.j.?
(Dui), 3. Volodkov (Oek).
Vrouwen, toren: 1. Chi Bin (Chn), 2. Fu
Mmgxia (Chn). 3 Arlow (Aus). 3 m-plank,
synchroon: 1 Guo/Deng (Chn), 2. Schmal-
fuss/Bockner (Dui), 3 Wigoezova/Tsjikina
(Kaz)
TAFELTENNIS
Piraeus/Patras (Gri). EK r
dag.
Hameln (Dui). Kwalificatietoernooi Euro
pean Masters Cup. Mannen, groepswed
strijden: Fetzner (Dui)-Keen 2-1 (21-17
17-21 23-21), Keen-Appelgren (Zwe) 2-1
(21-10 19-21 21-15), Keen-Smirnov
(Rus) 2-0 (21-9 21-16) Kwartfinale: Gre-
anga (Gri)-Keen 2-1 (21-13 17-21 21-
15) Halve finales: Rosskopf (Dui)-Saive
(Bel) 3-1 (21-13 21-13 18-21 23-21),
Waldner (Zwe)-Grubba (Pol) 3-0 (21-9 21-
13 21-16) Finale: Rosskopf-Waldner 3-2
(21-149-21 21-19 19-21 21-18).
EREDIVISIE: Pecos-Never Despair 3-4,
FVT-Kluis 7-0, Cosmos-Odion 4-3
Cosmos 2-7 Kluis 2-6
Pecos 2-7 Never Despair 1-4
FVT 1-7 Irene 1-4
Odion 2-6 Van Sloun 1-1
Groep 1: Nederland-Letland 3-0(15-4 15-
2 15-2), Nederland-Oekraine 3-0 (15-5
15-5 15-17), Griekenland-Duitsland 3-1
(9-15 15-9 15-8 15-6), Joegoslavië-Oek-
ralne 3-0 (15-4 15-13 15-6), Duitsland-
Letland 3-1 (15-2 15-9 13-15 15-12),
Griekenland-Joegoslavtë 1-3 (14-16 10-
15 15-7 7-15) Stand: 1 Nederland 3-6
9-0, 2. Griekenland 3-4 7-4, 3 Duitsland
3-4 7-4, 4 Joegoslavië 3-4 6-4, 5. Letland
3-0 1-9, 6. Oekraïne 3-0 0-9.
Groep 2: Tsjechië-Roemenië 3-0 (15-4 15-
5 15-4), Italië-Bulgarije 3-0 (15-6 15-10
15-12), Rusland-Polen 3-1 (15-12 10-15
15-5 15-2), Bulgarije-Tsjechië 3-1 (12-15
15-7 15-8 15-9), Italië-Polen 3-0 (15-8
15-6 16-14), Rusland-Roememë 3-0 (15-
3 15-4 15-9) Stand: 1 Italië 3-6 9-0. 2.
Rusland 3-4 8-4, 3. Bulgarije 3-4 6-4, 4.
Tsjechië 3-4 7-5, 5. Polen 3-0 1-9, 6
Roemenië 3-0 0-9 Vandaag is een rust-
ven 1 15.24, 140. Hoffi
141. Bhjlevens 1.16.13 1
1.20.41.
.LEYBAL
I, tweede Ronde van de Toekomst, ojx 1
Derde etappe. Saint-Cyr-sui
Bernard: 1 Pontier (Fra), 2
Guesdon (Fra). 4 Peers i
rCr^\ P. Warhnwnr, (Dnl\ "7 r
MOTORSPORT
Assen. EK wegrace, 250 cc: 1. Boudinot
(Fra) Aprilia, 2 Walker (GBr) Honda, 3. Co-
gan (Fra) Honda, 17. Bolwerk/Honda.
Eindstand EK: 1 Boscoscuro (Ita) 150, 2.
Ottobre 129, 3. Boudinot 105,5, 26. Bol
werk 10,5.
Assen. WK superbike, eerste manche: 1
Fogarty (GBr) Ducati. 2 Crafar (NZe) Hon
da. 3 Corser (Aus) Ducati. Tweede man
che: 1. Fogarty. 2. Slight (NZe) Honda, 3.
Reynolds (GBr) Kawasaki. Stand na 10 ra
ces: 1. en wereldkampioen: Fogarty 420
punten, 2. Corser 258, 3. Slight 249.
Sverepec (Slv). Cross des Nations.
Eerste wedstrijd (125/500 cc): 1. Smets
(Bel) Husaberg. 2. Hughes (Bel) Husaberg,
3 King (NZI) Kawasaki, 11. Van Doorn
Honda Tweede race (125/250 cc): 1 Bei-
rer (Dui) Honda. 2. Emig (VSt) Yamaha, 3.
Bervoets (Bel) Suzuki. Eindstand: 1 België
9 punten, 2. Verenigde Staten 10, 3.
Frankrijk 16, 4, Engeland 22, 5 Neder
land 28,6 Zweden 29.
Varsseveld. Open NK Zijspan.
Eerste manche: 1. Janssen/Janssen (Wij-
chen) BSU/KTM, 2 Kops/Hurkmans
(Schaijk) BSU/KTM, 3. Timmermans/Vis
ser (Schijndel) BSU/Kawasaki. Tweede
manche: 1 Kops. 2. Janssen. 3. Willem-
sen. Eindstand: 1 Kops 207 punten, 2.
Janssen 173,3 Willemsen 110.
TRIATHLON
Wassenaar
Triathlon Super Prestige Circuit, finale Ca-
sema Circuit: Mannen-. l.Gosseling
(Hengelo) 1 53.45, 2.Ruumpool (Ruurlo)
1 54 48, 3.Tinga (Lemmer) 1.56 06. 4.vd
Bergh (Rotterdam) 1.56.16, 5.Vd Ouwee-
len (Leiden, junior) 1 56.55, 6.Mulder
(Groningen) 1.56.58, 11.Sogers (De Zijl-
/LGB, Leiden) 1.59.12, 12.Van Loon (Den
Haag) 1.59.20 (le vet), 13.Vleerlaag
(Nieuwkoop) 1.59.36 (le junior), 16.Mo
raal (De Zijl, Oegstgeest) 2.01.07,
24. Bouwmeester (De Zijl, Leiden)
2.06 09. 25.Van Zijp (De Zijl, Leiden)
2 06.44 (4e vet). Van Andel (Lisse)
2.09 43, 2.Van Tol (Lisse) 2 09.55, Van
Kempen (Voorhout, le vet II) 2 13.52;
Vd Burgh (Leiden) 1.53.20 (buiten mede
dinging)
Eindstand Casema Circuit Den Haag/Lei
den/Delft/Wassenaar: l.Vd Bergh, 2.Bo-
gers, 3.Van Namen (Alblasserdam; Eind
stand junioren: 1 Vd Ouweelen Vrouwen:
1. Keuning (Voorburg) 2.07.44, 2. Van
Lubek (Utrecht) 2.09 22, 3. Wensveen
(Leiden) 2 12.54, Eindstand Casema Cir
cuit: 1.Keuning, 2.Wensveen, 3.Kater.
Bodegraven
1/8 triathlon; 500 meter zwemmen/20 ki
lometer fietsen/ 5 kilometer lopen:
Ï.Vermeulen (Reeuwijk) 51 min., 2.Pfaff
(Bodegraven) 52 min., 3.Pet (Alphen) 53,
4.Van Zwieten (Alphen) 56.5
Podersdorf (Oos). Ironman. (3,8 km zwem
men, 180 km fietsen, 42 km lopen): 1.
Lehman (Hon) 8.34,04, 2. Van Diesen
8.50.03, 3. Pieker (Dui) 8.51.10. Vrou
wen: 1. Stelter (Dui) 10.48.27, 2. Greypel
(Oos) 10.51.30, 3. Ladwjina (Rus)
10.56.56.
Diever. Run-bike-run (14 km lopen, 60 km
fietsen, 7 km lopen): 1. Flootman (Menal-
dum)3.08.36, 2. Bos(Neede) 3.10.01. 3.
Van Veen (Assen) 3.12.08. (7 km lopen.
30 km fietsen, 3500 m lopen), mannen: 1
Kleveringa (Yde) 1.23.36, 2. Schmidt
(Groningen) 1.26.22, 3. De Veer (Berg-
hem) 1 26.28 Vrouwen: 1. Pool (Hoorn)
1.38.59, 2. Meijer (Den Helder) 1.41.17,
3. Heuschen (Dalfsen) 1.42.53.
Abbekerk (Olympische afstand).
Mannen: 1 Swart (Anna Paulovna)
1.55.56. 2. Schilder (Lutjebroek)
1.57.22, 3. Jansen (Middenbeemster)
1.58 43. Vrouwen: 1. Van den Berg
(Hippolytushoef) 2.13.25; 2. Kansen (Win-
Kroatië 3-2 (17-16 8-15 5-15 15-6 15-
10) Eindstand serie: 3-1 voor Kroatië.
Grand Prix vrouwe.
Hamamatsu (Jap): Cuba-Rusland 3-2 (7-
15 15-11 15-4 2-15 15-11), Japan-Brazi-
lië 0-3 (13-15 12-15 8-15), Japan-Rus
land 3-1 (4-15 15-10 15-8 15-4), Brazi-
hë-Cuba 3-1 (15-12 15-13 11-15 15-10),
Japan-Cuba 1-3(1-3 (4-15 14-16 15-4 6-
15), Brazilië-Rusland 3-1 (14-16 15-5 15-
7 15-7). Peking: Verenigde Staten-Zuid-
Korea 3-2 (8-15 9-15 15-7 15-9 15-9),
China-Duitsland 3-0 (15-12 15-9 15-3),
Duitsland-Verenigde Staten 1-3 (9-15 8-
15 15-9 8-15), China-Zuid-Korea 3-1 (10-
15 15-11 15-8 15-3), Duitsland-Zuid-Ko-
rea 0-3(12-15 1-15 8-15), China-Verenig-
de Staten 1-3(15-7 7-15 8-15 9-15).
Stand na vier ronden: 1. Verenigde Staten
23 pnt (35-18), 2. Cuba 22 (31-15), 3.
Brazilië 20 (31-17), 4. China 20 (29-18),
5. Zuid-Korea 16 (20-25), 6. Rusland 16
(22-29), 7 Japan 15 (17-29). 8. Duits
land 12(2-36).
WIELRENNEN
Ronde van Spanje.
Zevende etappe, tijdrit Salamanca: 1. Ola-
no (Spa) 41 km 47.37, 2. Jalabert (Fra)
0.23, 3. Zülle (Zwi) 0.43, 4. Bruyneel
(Bel) 0.48, 5. Bartoli (Ita) 0 55, 6." Rus
(Den) 0.58, 7. Mauri (Spa) 1.06, 8. Ander
son (Den). 9. Casero (Spa) 1.08, 10. Eki-
mov(Rus) 1.27,30 Bouwmans 3.15, 39.
Cordes 3.41, 65. Nijboer 4.22. 78.
Boogerd 4.57. 100. Mulders 5.45, 132.
Van Steen 7.06, 143. Knaven 7,34, 145.
Hoffman 7.38, 148. Thebes 7.49, 161.
Blijlevens 9.26, 163e en laatste Elissalde
(Fra) 11.37 Achtste etappe, Salamanca-
Avila: 1. Jalabert 219,8 km 6.05.01, 2.
Pistore (Ita) 3 16, 3. Bruyneel 4.32, 4. Vir-
enque (Fra) 4 40, 5. Merckx (Bel), 6.
Rodrigues (Spa). 7. Olano, 8 Zülle, 9
Maun, 10. Serrano (Spa), 36. Boogerd
8.29, 42. Mulders 11.21, 53. Bouwmans
15 01, 62. Nijboer 18.56, 86. Cordes
31.23, 106. Knaven 32.29, 126. Van
Steen, 132. Thebes, 135. Vogels 147.
Hoffman, 148. Blijlevens Klassement: 1.
Jalabert 37.56.02, 2. Olano 5.03, 3. Bruy
neel 6 15, 4. Mauri 6.30, 5. Rus 6.50, 6.
Zülle 7.36, 7. Rodrigues 8 22, 8. Virenque
8.37. 9. Pistore 8.40, 10. Bartoli 8.42,
33. Boogerd 18.02, 38. Mulders 20.25,
44. Bouwmans 22.16, 92 Nijboer 55.12,
115. Cordes 1.04,33. 124. Van Steen
1.06,21, 138. Vogels 1.13.56. 138 Kna-
(Fra), 6 Verheyen (Bel), 7.
Johnsen (Den), 9. Chavière
Nicolas Jalabert (Fra), 14 v
Van de Ven, 35. Koppers, 6i
Groenendaal. 75 Hiemstr;
hout. Vierde etappe. La-Fertt
1 Etxebarria (Spa). 2 Magn
3. Hubert (Fra). 4. Verheye-
vin (Fra), 6. Nazon (Fra), 7.
8. Laurance (Fra), 9. Hoj (0
Thijs (Bel), 16. Groenende*
Ven, 18 Hiemstra, 38. Vie
60. Koppers 0.18, 77. Lupj
Appeldoorn 0.51, 93. Far
108. Lots 3.00 Klassemer
16.35 22. 2 Moreau 0.26,
0.33, 4. Galdeano (Spa) 0.4
daal 1.05, 6. Saugrain (Fra)
(Fra) 1.08, 8. Halgand (Fra);
las Jalabert (Fra) 2 03, 10.
2.18, 33. Vierhouten 14.14
14.32, 68. Lots 19.45, 72
20.59, 82. Koppers 22.36,
24.25, 88. Appeldoorn 24 2
hout 27 22.
Fourmies, 63e Grote Prijs:
(Ita), 2 Vandenbroucke (Be!
(Den). 4 Nelissen (Bel),
(Bel). 6 Tommi (Ita), 18. Dei
Milan-Vignola: 1 Canzonieri
chi(lta). 3 Barbagh (Ita), 4
5. Colage (Ita), 6. Faresin (Ita
Lugo. Ronde van Romagna:
207 km 5.31.08, 2. Fondi
Casagrande (Ita), 4. Scintod
(Ita). 6. Puttim (Zwi).
Ronde van Polen (open).
Achtste etappe start en I
Biala: 1. Rodrigues (Por), 2
Lieswyn (VSt).
Negende etappe, start en fir
1. Piccoli (Ita), 2. De Jongh,
Eindklassement: 1. Spruch,
3. Baranowski (Pol) 2.02.
Schaan (Lie). Criterium: 1. Ri
62,5 km 1.26.09, 2 Martine
Wilde (Bel).
Rome. Wereldbeker ATB, fi
Mannen: 1. Bramati (Ita). 2.
Djernis (Den), 4. Gerritsen
ment: 1. Frischknecht 352 pu
dahl (Noo) 330, 5. Brentjens;
Vrouwen: 1. Fürst (Zwi), 2. Sj
Jacques-Grewal (VSt), 10. f
28. Collée. Eindklassement
222 punten, 2. Sydor 204,
182, 12. Van Dijk 69. 35. Col
ZA
AGENDA
EERSTE DIVISIE: Vanavond:
Donald's 20.40 uur Onze G
Bax-de Visscher 20.00 uur.
bo-'t Spatje 20.40 uur, Hind i
20.30 uur Tetteroden. Kras
Center 20.40 uur de Meent,
19.50 uur Seinpaal. TWEED
Vanavond Mallon-Bram's Sna
uur Springers. Zw Peters-ZW
Wielwijk, Sprint-CVV- Hermes
uur Asterlo, Rott Stud.-Rozel
Woe. de Sleutels-FC Tybex
HMSH-Eteha 20.40 uur
HOOFDKLASSE: Vanavond I
Lisse 19.00 uur Cleyn Duin.
Jong Boys 20.00 uur de Vlindf
ret 22.00 uur Gaasbak, Mie
20.15 uur Meerzicht. Heul/M
Sport 21.30 uur Rijnstreekha
Zwarte Wolf 20..00 uur Tweesj
ATLANTA ANP
Schoonspringer Edwin Jonge
jans is tijdens de Fina Diving
Cup in Atlanta buiten de hoofd
prijzen gevallen. Zowel op de 1
meter-plank als op de 3 meter
plank kon de Europese kam
pioen zich niet onderscheiden.
Hij beëindigde het hoog aange
schreven toernooi, dat als
„oefening" voor het olympische
evement in 1996 fungeerde, met
de vijfde en de 27e plaats. Met
zeven gouden medailles was
China de beste ploeg in Atlanta.
Jongejans ging op de 3 meter
plank opnieuw in de fout. Tij
dens zijn tweede sprong raakte
hij uit balans en stopte hij zijn
afzet. Een hjgrsjjart leverde een
mager resultaat en een forse re
glementaire puntenaftrek op.
Aangeslagen trachtte Jongejans
nadien uit de 33e positie terug
te komen. Hij bleef na zes
sprongen echter steken op de
27e plaats.
Jongejans nam op de 1 meter
plank revanche. In een veld van
27 deelnemers bereikte de Eu
ropees titelhouder de vijfde po
sitie.
MAANDAG
16 15-17.30 EURO WielrenJ
van Spanje.
17.30-18.30 EURO Indycar.
18.30-19.30 EURO Formule l[
18.43-18.51 Ned 2 Sportjounli
18.45-'l'9i 10-RTL*Aktuell Sp||v
19.30-20.00 EURO Eurospor®
19.30-20.00 BRT 1 Sportnieuf
20.00-22.00 EURO Speedworl
20.15-21.00 Did 3 Querpass. I
20.55-21.41 Ned 2 Studio Spel
22 00-23.00 EURO Eurogoals
22.16-22.34 Ned 3 Sportjourn.
23.30-00.00 RTL 4 Sportnieuw
00.00-01.00 EURO Eurogolf,
01.00-01.30 EURO Eurosport!)
DINSDAG
08.30-09.30 EURO Golf.
11.30-13.30 EURO Euro
Zuidamerikaans voetbal
14.30-15 30 EURO Triathlon.
LEIDEN FRANK BONTE
HANDBALMEDEWERKER
Rijnstreek heeft in de regionale
tweede klasse van de veldhand-
balcompetitie met 20-7 gewon
nen van Kwiek Sport. Het Haag
se team kon weinig uitrichten
tegen de individuele acties van
de Alphenaren Mark Stigter en
Gerard Rijn. Zij tekenden voor
twaalf treffers.
Het verweer van de Hagenaars
in de eerste helft (12-6) bood
nog enig uitzicht op een aan
vaardbare score, maar na de
hervatting gingen zij volledig
kopje onder tegen de snelle van
vooral Stigter en Rijn. Voor Rijn
streek scoorden Rijn en Stigter
(beiden 6), Bas van Rijn 4, Mar
cel Kroon en Frank Hulshof 2.
In de afdeiings eerste klasse
boekten de Saturnus reserves
een simpele zege op Kwiek
Sport: 20-7 (rust 12-6). Hans
Blansjaar en André van Es te
kenden met ieder 5 treffers voor
de helft van de Leidse doelpun
ten. Verder scoorden: Bart van
de Boogaard 3, Jan Wolter IJssel
de Schepper en Fedor Brugman
2 en Ab Dieben, Giovai
kuil en Hans Nieuwenhi
In de regionale tweedi
konden de vrouwen van
in Rijswijk in de eerste h
standhouden tegen An
2). De 3-3 defensie leek
mo-aanval aanvankelijl
problemen te brengen, i
de hervatting waren de
schutters van de Ri
ploeg de Voorschotense
diging royaal de baa«
Voor HW scoorden
Lamboo (3x) en Monica
Aimee Visser en Nina Ha
Europees softbal kampioen Al
phians heeft voor 500 toe
schouwers goede zaken gedaan
in de play-offs om het Neder
lands kampioenschap. In de
best-of-five serie tegen Quick
Amersfoort behaalden de Alp-
henaars twee overwinningen:
10-1 en 4-2. Als alles volgens
plan verloopt kan de ploeg van
Leen van der Veen aanstaande
zaterdag al de titel grijpen, om
de maandag daarop het Europa
Cup-toernooi in Alphen fris te
kunnen beginnen.
De Alphians vrouwen traden
tegen koploper Haarlem in het
strijdperk. De jonkies van coach
Peter Vermey verloren het eer
ste duel met 1-5, maar versloe
gen de aanstaande kampioen
later op de dag met 8-1. Vermey
was uiteraard te spreken over
die zege en verwacht met de
opgedane ervaring volgend sei
zoen hoge ogen te gaan gooien:
„Als je zo speelt, kun je niet ver
liezen."
Volle Bak kreeg tegen het
Haagse VUC alle hoeken van
het veld te zien. Het scorebord
stopte pas bij een stand van 11-
1. Het gebrek aan slagkracht
deed de Leidenaars de das om,
want tegen de 14 Haagse honk-
slagen stonden slechts drie
Leidse hits. Pitcher Manon van
Wetten sloeg de frustraties van
zich af met een twee-honkslag.
De honkballers van Alphians
liepen in de eerste twee
tegen Wassenaar een gn
terstand op: 1-7. Hiern
pitcher Jürgen van de
geen run meer toe, m
Alphenaars scoorden er
te weinig: 6-7.
Adegeest had de eer te
aantreden in het Pim
Honkbalstadion in
Tegenstander DSS 2 ble
meer vertrouwd met de I
mosfeer in de voor dis
honkbal veel te grote be
los: 9-6. De Voorscho
hebben een kleine kanso
te handhaven in de ovei
klasse. Daarvoor moeii
eind september wel het d
gen Storks 2 winnen.
Kamsteeg
OEGSTGEEST RON HOOGENDAM
Ook in het tweede eredivisiedu
el zijn de tafeltennissers van Pe
cos Oegstgeest er niet in ge
slaagd een prestatie van for
maat neer te zetten. In de thuis
wedstrijd van gisteren tegen
promovendus Never Despair
werden de Oegstgeestenaren op
een 4-3 nederlaag getracteerd.
„Het wordt een moeilijk sei
zoen", aldus Ted van den Berg
na het debacle tegen de Bos
sche ploeg. In de Voscuyl leek er
aanvankelijk geen vuiltje aan de
lucht, nadat kopman Jurgen
Pastoors en Ted van den Berg
hun partijen tegen respectieve
lijk Jeroen van de Wiel en de
Brabantse kopman Gert-Jan van
der Braak in winst hadden om
gezet. Toen de verkrampte Her
man van den Broek nogal sim
pel van Andriessen verloor,
bleek dat zijn uitwerking te heb
ben in het Oegstgeester dubbel.
Daar liet het duo Pastoors/Van
den Berg een 18-12 voorsprong
glippen met als gevolg een 21-
19 nederlaag: 2-2.
De onervaren eredivt
uit Den Bosch putte mfl
het gewonnen dubbel. I
opfriskwartiertje bewees
toors zijn ploeg echter ee
de dienst door Van der Bi
drie games te bedwingt
hopeloos uit vorm zijndi
man van den Broek ve
zich in Van der Wiel: 3-3
zevende en laatste part
Van den Berg het tij ni
goede keren en ging hij
uit tegen 'nobody' Andriel