Alecto krijgt weer lof en geen punten De Danaïden moet leren om het gras op te vreten Forescate de beste in hockey derby Leidse korfbaltop niet bij de les Sport Rolf Driessen strandt op Burgerjon Vrouwef Forescat(( overtuigd DIOK pakt op eerste dag goed uit MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 HDA CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 07j 'Een aanwinst voor de hoofdklasse', 'leuke aanvallende ploeg', 'die degraderen heus niet'. De complimenten aan het adres van Alecto waren gisteren bij HGC zowel op de tribune als op de bank van de Wassenaarse club niet van de lucht. Keepster Marieke Lips groeide uit tot de vrouw van de wedstrijd en Sylvia Karres kreeg meermalen de handen op elkaar na een virtuoze actie op het midden veld. „Maar wat kopen we daar allemaal voor", stelde teambegeleider Ron Engel realistisch na de met 2-0 ver loren partij. met een vloeiend een-tweetje de Leiderdorpse defensie te kijk en een sliding van keepster Lips was nodig om een treffer te voorkomen. Een minuut later was het toch raak. VVietske de Ruiter speelde zich in de cirkel goed vrij en sloeg hard op de plank. Aanvoerster en gelouterde oranje-klant De Ruiter was een kwelgeest voor haar bewaker Kiki Tesselaar. De grootste vrouw op het veld miste even later een tip-in maar haar voor zet in de twintigste minuut was een prooi voor de inglijdende Femke Kooyman. Lips keerde de bal nog wel maai' die bleek al achter de doellijn te zijn. WASSENAAR LOMAN LEEFMANS Vooraf was HGC uiteraard hui zenhoog favoriet. Het team her bergt een handvol internatio nals en speelt al jaren om de hoogste plaatsen in de hoofd klasse. Daar kon promovendus Alecto op papier weinig tegen over stellen. Hoe anders was het wedstrijdbeeld in de eerste mi nuten van het duel dat door de nieuwe, erg ruim afgestelde sproei-installatie van het com plex aan de Buurtweg een kwar tier te laat begon. De Leider- dorpse equipe zette HGC direct vast en het duurde zeker tien minuten voordat de 'blauwen' een behoorlijke aanval konden opzetten. Daarvoor had Alecto al een aardige strafcorner-variant la ten zien die na twee afschuivin gen door Anne van der Vleuten maar net naast werd geslagen. Verder deed zich nog een klein incidentje voor toen de gebles seerde Leidse international Noor Holsboer bij HGC van de bank naar de tribune werd ver wezen omdat er volgens de scheidsrechters te veel speel sters in de dug-out zaten. Na het openingsoffensief en het wegzenden van Holsboer bleek dat de ervaring van HGC toch de overhand kreeg boven de inzet van Alecto. Florentien Steenberghe en Suzan van der Wielen zetten na een kwartier Het sierde Alecto dat het daarna bleef aanvallen en frank en vrij bleef hockeyen. „Rond de eigen cirkel hangen met de kans alsnog een tegengoal te krijgen, is niet het systeem dat ik wil zien", had coach Sandra Le Poole vooraf verklaard. Een verdedigende speelstijl is in het verleden inderdaad diverse nieuwe teams in de hoofdklasse noodlottig geworden en Le Poole wil de gezichten van haar pupillen naar voren gericht houden. In het laatste deel van de eer ste helft leek het er op dat dit 'leuke hockey' Alecto op zou breken. HGC combineerde vlot maar Lips bleef overeind. Uit valletjes van Lydian Mentink, wederom strijdlustig, schoffe lend en schreeuwend, en Nico- line Klaarenbeek leverden aan de andere kant ook niets op. Na rust begonnen de geel bruinen weer fanatiek. Luttele minuten waren verstreken toen een rommelige situatie ont stond voor het HCG doel waar bij keepster Muriel Povel op de bal ging liggen. Een strafbal en de unieke kans voor Alecto op de eerste goal op het hoogste niveau waren het gevolg. Men tink faalde tot eigen woede door hard op de boarding te mikken. Dat was het breekpunt van de partij. Alecto liet zich nodeloos terugdringen en het was aan Lips te danken dat het 2-0 bleef. Een paar werkelijk wonderbaar lijke en katachtige reddingen deed het HGC-publiek zelfs het woord 'oranje' met haar in ver band brengen. Ook Sylvia Kar res liet zien, met een paar onna volgbare stickbewegingen tus sen drie opponenten in, dat het bij Alecto niet aan de techniek ligt. „Alleen kan je merken dat ze het tempo nog niet gewend zijn", analyseerde Holsboer. Komend weekeinde wordt duidelijk of Alecto van de nu al verworven rode lantaarn af kan komen (vorige week werd ge flatteerd met 2-0 van Den Bosch verloren) en het eerste succesje kan boeken. Zowel op zaterdag (MOP thuis) als zondag (Kam pong uit) staan weer twee ge duchte tegenstanders te wach ten die uitgaan van de volle winst tegen de nieuwkomer. HGC-Alecto 2-0 (2-0) 13. De Ruiter 1- 0,20. Kooyman 2-0. HGC: Povel, Mosbach, Moreira de Melo, Duyster, Plesman, De Ruiter, Evenblij, Kooijman, Paris, Steenberg he, Van der Wielen. Alecto: Lips, Zwegers, A. Kuylaars, D. Kuylaars, Westerduin, De Ry, Mentink, Karres, Van der Vleuten (Klaarenbeek), Demenint (Corporaal), Tesselaar. LEIDEN KARIN PITERS KORFBALMEDEWERKSTER De Danaïden leed gisteren in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen een fikse nederlaag tegen Phoenix. Al aan het eind van de eerste helft keek de Leid se ploeg tegen een 1-7 achter stand aan, omdat het scoren simpelweg niet wilde lukken. Toen daar kort na de start van de tweede helft nog drie doel punten bij kwamen, leek de zaak beklonken. Het offensief dat de ploeg in de tiende mi nuut inzette, kon daar niets meer aan veranderen: 7-13 ver lies. De kersverse coach van De Da naïden, Edwin Muntjewerff, denkt met zijn ploeg in de sub top van de eerste klasse F te kunnen meedraaien. „Phoenix, hoewel geen slechte ploeg, moet vandaag wel te kloppen zijn", sprak Muntjewerff vooraf. „Het collectief is het centrale woord vandaag. De druk moet van alle kanten komen en ieder een moet in de punt van de aanval spelen, veel vanuit be weging." In de basis van Muntjewerff ontbraken zondag Heiko Locher en Paul Hüsken door respectievelijk een knie- en enkelblessure. Sandra Kalt- hoff is voor een half jaar naar Zuid-Afrika. Nieuw in de basis zijn Nienke Feenstra en Vivian- ne Keijsers, terwijl Richard Dik ken is teruggehaald. Het collectief presteerde niet zoals Muntjewerff verwacht had. Het kreeg genadig om de oren van Phoenix dat niet uit blonk, maar wel de ballen in de korf legde. Dat bleek al in de eerste drie minuten van de wedstrijd (0-2). Het antwoord waarop de Leidse supporters ontspannen in de zon wachtten, bleef uit. Alleen Barbro Heijman wist in de veertiende minuut raak te schieten (1-3). Alle ande re pogingen strandden in het niets. Ingrid Slingerland had zelfs alle moeite overeind te blijven tegen een ferme dames opponent: ze moest tot twee keer toe naar de zijlijn voor een Arne Heijman van De Danaïden onderneemt een schotpoging in de wedstrijd tegen Phoenix. foto henk bouwman blessure-behandeling. Muntjewerff vond de wed strijd ondanks de 1-7 ruststand nog niet gespeeld. Er leek echter een debacle op komst toen Phoenix naar 1-10 uitliep. Pas na de treffer van Feenstra (2-10) veranderde het spelbeeld. „De vlam sloeg in de pan", aldus Muntjewerff. „Ik had alleen ge hoopt dat het eerder zou gebeu ren." De Danaïden vocht zich terug naar 6-10. Wisselspeler Eugène van Berkel kon met zijn lengte belangrijk afvangwerk onder de paal verrichten, maar Marcel Keijzer legde geen scherpte aan de dag. De erken de schutter bleef steken op twee strafworpen (5 en 6-10). Met 7- Muntjewerff: „Ik had me het begin van de competite wel iets anders voorgesteld. Winst van daag was erg belangrijk. Laat je de eerste wedstrijden de punten liggen, blijf je steeds tegen een achterstand aankijken. De Da naïden is een ploeg die je de ene wedstrijd zult zien vlam men, terwijl ze de volgende zul len moeten knokken voor de punten. Dan moet het collectief zich bewijzen, maar dat heeft tijd nodig. Ze moeten gras leren vreten. Het zijn mooie korfbal lers, maar ze moeten ook kun nen beuken." ROELOFARENDSVEEN Rob Burgerjon heeft in Roelo- farendsveen het B-toernooi van badmintonclub Apollo op zijn naam geschreven. De Zoeter- woudenaar rekende in de eindstrijd in drie games af met thuisspeler Rolf Driessen. Bij de vrouwen was Christien van San ten uit Lisse eveneens in drie games de meerdere van Bianca Berends. René Kruithof en Jaco Lem merzaal waren niet bij machte hun kersverse clubgenoten in de finale van het dubbelspel te stoppen. Ook Plug greep een tweede hoofdprijs door met zijn voormalige mixedpartner bij Merenwiek en huidige Veglo- speelster Sandra van der Hart het gemengddubbelspel win nend af te sluiten. Van Santen volgde het voorbeeld van beide mannen. De Lissese werd met Sandy de Haas eerste in het vrouwendubbel. Roomburg-speler Rutger van Schaik (rechts) zet de onderschepping in bij Paul de Jager van Forescate. Op de achtergrond Olie de Graaf. foto henk bouwman LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De mannen van promovendus Alphen hebben zich gistermid dag in de tweede klasse al meteen laten gelden met een 4- 1 overwinning op Strawberries. De regioderby tussen Forescate en Roomburg eindigde met 4-2 in het voordeel van de ploeg van Robert Leefers. Bezoeker LOHC werd in de bekercompetitie met 7-2 onder de voet gelopen door Laren. LOHC-coach Wouter Eikenhout was daar niet rouwig om en meldde als oorzaak dat er te veel balverlies werd geleden. Als enige positieve punt noemde Eikenhout dat er hard was ge werkt. De ruststand was 3-0 en de Oegstgeester doelpunten kwamen op naam van Robin Zwart en Sjoerd Taekema. De streekontmoeting tussen Forescate en Roomburg ein digde in een .4-2 overwinning voor de thuisspelende Voor- schotense equipe. De Leide- naars speelden een sterk eerste deel en drukten dat na tien mi nuten uit in 0-1 door Jasper Staal. Rutger van Schaik volgde tien minuten later met een tweede doelpunt uit een straf- corner. Keerpunt in de derby was de tegentreffer van Olie de Graaf, die een strafcorner hoog inschoot via de stick van Room- burger Michel Langezaal: 1-2. De debuterende Roomburg doelman Alexander Wendt had in het vervolg fraaie reddingen, maar kon niet verhinderen dat Forescate de stand tot 4-2 op voerde. Doelpuntenmakers wa ren De Graaf, Robin Leefers en Paul de Jager. In Voorburg leed Leidse Stu denten een 2-1 nederlaag tegen Cartouche. De studenten waren voor de rust duidelijk de sterk ste, creëerden aardig wat cor ners, maar deden daar niets mee. LSHG-doelman Jaco de Kempenaer deed na een kwar tier van zich spreken met een fraaie redding bij een strafbal. Na de hervatting kwam de ploeg van Julius Vónboné aan de leiding door Herman Plan- tenga (strafcorner), maar zakte daarna in: 2-1. Eersteklasser Alecto kwam in de eerste helft tegen Overbos voornamelijk te kort op het middenveld en stond met de rust met 3-0 achter. Na de om zettingen in de pauze nam het team van Boudewijn van Dui ken het initiatief over, maar kwam niet verder dan een straf- cornerdoelpunt van Alexander Hagen in de tiende minuut. In de derde klasse C zegevier de Noordwijk op eigen veld met 5-0 over Terriers. De Heilose formatie kwam er de volle ze ventig minuten niet aan te pas en keek na de eerste helft al te gen een 4-0 achterstand aan. Nadat Steven de Bruyne uit een strafcorner 1-0 had gemaakt, schreef Erik Verdoorn een hat trick op zijn naam. Na de thee liet de formatie van Willem Jan van Veen de teugels wat vieren en kwam alleen Eric Kruis nog tot scoren. Alphen debuteerde verdien stelijk in de tweede klasse niet een 4-1 overwinning op bezoe ker Strawberries. Marc Boelens opende na dertien minuten de score uit een strafbal, waarna Sporting Trigon wint wel tegen Celeritas LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De Leidse korfbaltop heeft het op de eerste volledige speeldag lelijk laten afweten. Sporting Trigon eindigde als enige aan de goede kant van de score door Celeritas met 19-15 voor te blij ven. De tweede- en derdeklas sers waren beduidend beter op dreef, want zij behaalden alle maal een overwinning. Tijdens de eerste helft verzuim de TOP haar kansen tegen Sparta (N) te benutten en bleef derhalve op een magere 4-4 ste ken. Coach Anne van der Zaag dacht zijn spelers in de rust scherp gemaakt te hebben, maar dat bleek een misrekening (4-7). Ook een dubbele wissel - Tim van der Horst en Stanley Lardé voor Michiel Kok en Jan de Vroomen - bracht geen uit komst (5-10). In de laatste tien minuten kwam de Sassenheim- se overgangsklasser tot drie maal toe terug tot op twee pun ten, om tenslotte toch met 11- 14 een dure nederlaag te lijden. Sporting Trigon speelde bij Celeritas een matige wedstrijd, maar had toch genoeg kwaliteit om met 19-15 te zegevieren. De Leidenaars gaven voor rust (8-9) een voorsprong van vier punten uit handen en bouwden na 10- 10 opnieuw zo'n marge op (14- 10). Doordat de moeizaam lo pende tweede aanval met het invallen van Dimitri IJzerman, goed voor drie goals, nieuwe impulsen kreeg, bleef die intact. De beginaanval van Pernix was de zwakke schakel tegen DKV(IJ) met één veldgoal en één strafworp en twee gemiste stippen op zijn conto. Raymond Boerman (2), Karen Arnoldus en Wayenberg (strafworp) werkten in het eerste kwartier van de tweede helft een 2-5 achter stand weg (6-6), maar een uit- werkfout betekende 6-7. De eer ste aanval kon geen gelijkmaker produceren, waarna een ge slaagde vrije bal van Lian Tiele- man ook geen soelaas kon bie den: 7-10 verlies. De rentree van Fiks in de eer ste klasse bij GKV(G) liep uit op een flinke sof: 18-9 verlies. „Ik zag acht spelers in hetzelfde tenue, maar geen ploeg", stelde Jasper Engel zorgelijk vast. De nieuwe coach van de oranje- blauwen zag zijn tweede aanval pas na 10-4 (rust) tot scoren ko men en dat gebeurde, typerend genoeg, met een strafworp van Matthijs de Visser. In het andere vak werden Carola van Tol, Maikel Martens en Theo Vreek en met elk twee doelpunten topscorer. Aanvankelijk bestreden Tem po en Sagitta elkaar met achter- verdedigen dermate goed, dat de score niet echt op gang kwam (2-3 rust). De Alphenaars hadden na de paalverwisseling windvoordeel en konden in de volgende tweeëntwintig minu ten wel afstand nemen van hun opponenten (4-8). Dat was te danken aan Martijn Hooijer en Erik Pons, die met vijf en twee doelpunten het leeuwedeel van de productie verzorgden. Ver der was Ingrid Poelmans een keer succesvol, hetgeen een 9-6 o verwinning verzekerde. Vijf minuten voor tijd kwam Fluks tegen KVO op 13-12 door een strafworp van Hans Mer- tens en die voorsprong werd met enige moeite tot het eind signaal vastgehouden. Coaches Enrico Mud en Kees Zwanen burg hebben veel jonge, oner- varend spelers opgesteld, die duidelijk nog moeten leren hun krachten te doseren. Dat lukte zaterdag niet optimaal, zoals het bizarre scoreverloop aan geeft (0-2, 6-2, 9-6 rust en 10- 10). Naast Mertens (2) scoorden ook Jeroen Bos (3), Esther van Duyn, Marleen Passchier en Ro nald van Drongelen meer dan eens. „Wij hebben een uitste kende wedstrijd gespeeld", con stateerde coach Herman Godef- roy van KZ Leiden over de 12- 10 winst bij Actief. Hij heeft rou tiniers Els en Erik van Lunteren, Kitty en Wil de Wit vervangen door Brenda Vincourt, Linda Weerheim, Jan Willem van der Kaay en Martin Verhorik. De jonge garde toonde zich zeer Strawberries tegen het einde van de eerste helft op gelijke hoogte kwam. Na de thee was het alleen nog Alphen wat de klok sloeg en schoten Peter de Blois, Diederik Schansman en Dimitri Bloemen raak. In Nieuwerkerk leed Catwijck een 6-1 nederlaag tegen De IJs- sel. De kustbewoners creëerden tot de rust nauwelijks kansen en stonden met de rust al met 3-0 achter. Catwijck-coach Robert Jan Schaart hoopte met omzet tingen zijn ploeg na de rust van nieuwe aanvalsimpulsen te voorzien, maar het was lood om oud ijzer. Het enige Katwijkse doelpunt kwam op naam van Wouter de Mol. Aan de Spekkelaan dolf Hisa- iis met 2-6 het onderspit tegen Hermes. Het elftal van Frank van Dongen hield tot de rust re delijk gelijke tred en kwam aan- vankelijk zelfs aan de leiding via Martijn Kessler. Daarna had Hermes constant het heft in handen, maar tekende Ben Blokhuizen toch nog voor een tweede Lissese goal. gedisciplineerd en had lange tijd het heft in handen (2-6, 4-7 rust, 7-10). De thuisclub kwam in de slotfase nog angstvallig dichtbij, maar goals van Anne- lies van der Blom en Aldo Spadon brachten op 9-10 en 10- 11 uitkomst. Bij Crescendo was de schot-, vaardigheid aanmerkelijk ver beterd ten opzichte van' vorige week, resulterend in 18-12 winst op TOV. De formatie van Ruud Niesing had voor rust de han den vol aan met name de vijan delijke vrouwen, die vrijwel alle goals voor hun rekening namen (8-6 rust). Wijnand Alberts (2), Gert-Jan Hensing en Edwin van der Kraan zorgden aan het be- gin van de tweede helft voor 12- 8 en deze marge werd bekwaam vastgehouden en in de slotmi nuten zelfs uitgebouwd. Daar stond als negatief punt tegen over dat Saskia Baak (enkel) en Debby Blogg (elleboog) gebles seerd uitvielen. Madjoe speelde bij VIOS(Nu) voor het eerst in de basisopstel ling en behaalde prompt een 12-9 overwinning. Klaas Star (2), Elsbeth de Mooy en Remco van de Meeberg bouwden de 4- 6 ruststand uit tot 5-10, maar in het resterend kwartier stokte de aanval. Daarom was de treffer van Petra Bastiaans op 9-11 toch nog een hele opluchting. LEIDEN STEFAN FAASj j HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van For1111 zijn de competitie gistern 1 overtuigend gestart met e [o( overwinning op Voordaa fti als een van de concun voor de titel kan worde schouwd. De andere twet r- kandidaten uit IB 1.01 Gooische speelden O-O ,0^ elkaar. m( eei Forescate zette de gastïn het eerste kwartier met P£ tegen de muur en verdier v. die periode een strafpus*; Dominique Lingeman iva Op slag van rust hersteld geman dat met de lang wachte openingstreffer. H f wege de tweede helft 1 Voordaan meer in bal maar dat weerhield Da van Engelen en Maija Spf niet van de stand op te vl' tot 3-0. Het eerste-klasseduel LOHC en Gooische beii rig seizoen gedegradeerd overgangsklasse doelpuntloos. Een wet zonder veel hoogtepi waarin Gooische zich melijk op de verdediging en LOHC aanvallend was steld. De beste mogelij] voor LOHC was halverwt tweede helft voor Chi Kokke, die echter vlak voi doel werd gevloerd. Een str bleef daarbij uit. In de tweede klasse A men bezoeker Roomburj Evergreen niet tot scoren, ploegen speelden in de vijfendertig minuten met laag tempo en het spel golfL die periode op en neer. N hervatting voerde Room het tempo op en werden ten van Meike de Boer en ore Schuring op het nipp gekeerd. In de slotfase ver< den de Leidse vrouwen nog - strafcorners, maar die leve niets op. Aan de Wassenaarseweg Leidse Studenten met vee valsters aan tegen Hoorn, v op het een 1-0 zege beha Jet vap {leuningqn schoi studentes na ruim twintij nuten naar 1-0, waarna Du Waer faalde bij een push. Na de doelwisseling de conditie van de Leidse vi wen te wensen over en Hoorn een licht veldoverwi maar buitte dat niet uit. In Naaldwijk kreeg Alph met 4-1 klop van Westla Aanvankelijk zag het er gunstig uit voor de I streekvrouwen, die binnen mum van tijd al op voorspri kwamen via Gitta Möller. In vervolg van de eerste helft diende het team van Rich Molenaar nog veel strafcorn maar zonder resultaat. Na Möller en Joëlle Bakker in tweede deel met blessures ren uitgevallen, kon Alpt geen vuist meer maken en Westland uit tot 4-1. De reis naar Ridderkerk lev de Catwijck in het vierde-kl seduel met De Waele een overwinning op. De Katwij \Touwen hadden het grooi) gedeelte van de wedstrijd handen, maar keken desc danks na één minuut al teg een achterstand aan. De gei maker liet vervolgens tot l tweede helft op zich wachtj toen Sandra van Dijk op vol geven van Marlous van Druni 1-1 maakte. Het duo Van Dij Drunick was tien minuten la eveneens succesvol met de vvi •nende treffer. Vierdeklasser Noordwijk 1 haalde thuis een 2-0 ovenv ning op Purmerend. De kustl woonsters begonnen sterk stonden dank zij Maartje Ovi mars na een kwartier op een I voorsprong. Het initiatief bli vervolgens bij Noordwijk, pech had met schoten op paal van Marit Boks en Mai van Nielen. Boks schoot na de thee v raak uit het spelersgewoel een strafcorner: 2-0. LEIDEN PETER KLEIN MEDEWERKER DIOK is de nationale rugbycompetitie in de erek lasse gestart met een ruime zege op DSRC. De Leidenaars klopten de vooraf zo gevreesde Delft- se studenten na een 17-0 ruststand met liefst 32- 0. Het tweede team van DIOK, de Athletics, kon na een 10-10 score halverwege tegenstander Delft '74 toch niet meer bijbenen (10-44). In de tweede klasse speelden The Bassets gelijk tegen de stu denten van GSRC uit Groningen, 12-12. Voormalig bondscoach Theo Snijders bekeek het duel tussen DIOK en DSRC met extra aan dacht. De Haagse trainer heeft naast DSRC vanaf vandaag ook de selectie van de zevenvoudige landskampioen onder zijn hoede. „De opdracht, die ik bij DIOK heb aanvaard is de lijnen uit te zetten voor de trainingen van de verschillende teams. Een soort coördinator dus, ik ben geen trainer van beide teams." Ondanks de afwezigheid van de bij het Béchet- toernooi geschorste Yves Kummer en Sander Ha- dinegoro (vakantie, red.) bleek DIOK de meest geroutineerde ploeg, mede omdat de studenten enkele zieke spelers misten. Als vervangers had DIOK Diederik Renardel en Johnny Koelemij opgesteld. Na een kick van Gott fried Bos benutte de onreglementair gestopte Renardel een penaltytry, waarna Ewout Chaud- ron de ruststand op het scorebord bracht. Bos schoot beide malen de conversie tussen de palen. Na de pauze was het de beun aan Koelemij, die een fraaie aanval over vele schijven in de hoek afrondde. Peter Koenen tekende voor 27-0, waar na Bos via de conversie en een penaltykick voor de eindstand zorgde. Theo Snijders. archieffoto loek zuyderdi

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22