Icheidsrechter verknalt klassieker isse straft fouten an Scheveningen af De Meza helpt ARC in het zadel Rijnsburgse Boys zet eerste stap in goede richting: 5-1 Sport Rienks is sikkeneurig na 6-2 zege £11 SEPTEMBER 1995 VDERVvj CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 CK VI eajT" aangenaam." Ten uvs or stelde Lloyd de Me- 3 HMlterdag tegen Marken vcjr. De nieuweling van 3 UniWig seizoen met elf l viel" noë topscorer van i AijXas, deed afgelopen zijn oude ploeg de de openingstreffer 9' w0relrzet op maat, waaruit i-o$ de bevrijdende 0-2 gaf hij een duidelijk vi- af. Nadat De Meza sjclde weg had gewezen, WiiMgos in de slotminuten a;%dopo-3. de royale overwin- - de rtuigde het met vijf Biaui aers acterende ARC Alphenaren speelden Er viel weinig lijn in te ontdekken. „Het is eetje zoeken. De orga- nisatie ontbrak soms, maar dat is natuurlijk niet vreemd met een nieuw team," meende ARC- trainer Frans Koenen. Zijn for matie kwam op het immer win derige Marken moeilijk op gang. De thuisclub, getraind door de vorig jaar nog in Mar ken 1 voetballende Rowdy Bak ker, had aanvankelijk het initia tief. Veel kansen kwamen daar niet uit voort. De bij een vrije trap van Erik Teerhuis mee naar voren gekomen verdediger Hein Piet Zondervan kreeg halverwe ge de eerste helft nog de beste scoringsmogelijkheid, maar hij kopte vrij voor de sterk keepen de Remco Tuinenburg over. Meer mogelijkheden gaf de ARC-defensie, waarin Henk Langemaat - hem wacht na zijn uitsluiting in het bekerduel met Zevenhoven een schorsing van drie wedstrijden - en de uitste kend voor de dag komende Stanley Macnack (ex-Alphense Boys) in competitieverband de buteerden, niet weg. Althans voor rust. De bezoekers, die naarmate de eerste rondgang vorderde meer grip op het duel kregen, waren een kwartier voor rust voor het eerst dichtbij een goal. Na een prima pass van Re- né Lammers zette De Meza scherp voor. Bos en de van DCV gekomen Fabian Gelderblom misten maar net. Na de pauze kende het tot dan toe gelijkop- gaande duel al vlot een voor ARC gelukkige wending. De roodzwarten, die op Marken niet konden beschikken over de gekwetste Marco Parinussa en de voorlopig uitgeschakelde Al- bert Kooy (scheenbeenbreuk), kwamen via De Meza op voor sprong. Hij was er als de kippen bij om een door invaller-doel man Cornelis Teerhuis - vaste goalie Eelco Zeinstra was ge schorst - gepareerde kopbal van Ruud Bos, na een voorzet van Johan Boer, alsnog in de tou wen te werken. Onmiddellijk liet Bakker („Vanaf de 0-1 was het voor ons eigenlijk een verloren wedstrijd. ARC heeft een echte counter- ploeg.") de net uit het voorma lig Joegoslavië teruggekeerde Jimmy Simons in de aanval op draven voor de teleurstellende Ivar Raben. De invaller zorgde voor dreiging en er deden zich voor het doel van Tuinenburg een paar gevaarlijke situaties voor. De van AZ teruggekomen verloren zoon bewees zijn waar de onder de lat door fraaie red dingen bij pogingen van Teer huis en Simons. Hij sleepte ARC er op die momenten door. De Alphenaren, die steeds meer ruimte kregen van de risico's nemende Markers, moesten het in het laatste half uur van de strijd van tegenstoten hebben. De Meza (volley net over) en Gelderblom (wegens buitenspel afgekeurde goal) zorgden voor gevaar. Nadat Simons vlak voor doel de kans op 1-1 had laten liggen, besliste ARC even later de wedstrijd. De Meza ging een één-tweetje aan met Marco Dijkhuizen en vond daarna bij de tweede paal het doeltreffen de hoofd van Ruud Bos: 0-2. Het soms aardig combinerende, maar stootkracht missende Marken kreeg vlak voor tijd nog een derde goal te incasseren. Boer stuurde de buitenspel lo pende Bos de diepte in, waarna de spits koelbloedig de 0-3 op het scorebord bracht. Bos, vorig jaar zeventienmaal succesvol, was ondanks zijn twee goals niet de meest gevierde man. Dat was De Meza. „Ik was er niet extra op uit om te scoren, maar een doelpuntje is natuur lijk nooit weg," zei-ie. ARC: Tuinenburg: Van Meggelen, Lammers, Langemaat. Macnack: Boer, Van der Meer (Van Harselaar), Dijkhui- 7.en, De Meza: Bos, Gelderblom (Borst). SASSENHEIM GERARD BAAS Boys en IJsselmeervogels openen competitie met gelijkspel in over drie zaterdagmiddag blies «echter Van Breugem op zijn fluit- jde 2500 toeschouwers gingen er i voor zitten. Quick Boys - IJssel- jgels was een zeer aantrekkelijk af- lor de komende negentig speelmi- ■De toeschouwers kregen van alles I. Twee doelpunten (het werd 1-1), hde kaarten, twee penalty's, opge- standjes binnen en buiten het leen blunderende arbiter. IROB ONDERWATER k laatste voor de laatste keer die middag feren niet de voetballers, maar was hij on- jeftÉ van gesprek op het leegstromende >ofdpid. Goed voetbal hadden de toeschou- eerste competitie-dag niet gezien en nn j, gezien de ambities van beide ploegen, Invaller. ondook de leiding van scheidsrechter Breu- n. I Den Haag een bittere pil was, voor de laagers van Quick Boys en IJsselmeervogels. ndiifcetballerij is het mode om snel met het |e naar de leiding te wijzen, maar wat Van lattjn er zaterdag in Katwijk van bakte, was iwicji alle peil en baart zorgen voor de toe-., dej eeijedstrijd was een klein half uur onderweg spelleider hoogstpersoonlijk de vlam in eenptak. Dat tot dat moment de ploegen uit- 3oyji in balletje-breed zonder een enkel ge- p d( moment voor de doelen, was Van Breu- jAinelijk een doorn in het oog. In een on- t vveige sliding van Spakenburger Hopman je- ir zaitei Kruit zag hij een strafschop. En Hop- ^lmJeeg ook nog eens het geel voorgehouden, elfrpzou de voorstopper later in het duel le ireken. jwkomer Guido Smits nam namens Quick ateifaats achter de strafschopstip. Hij zag zijn eerste instantie gestopt worden door goa- iers, maar de terugstuiterende bal werd ,7 nits alsnog ingeschoten. Dat was 1-0 en de mwers hoopten nu op meer vuurwerk, ve 'aar iedere Katwijker een aanvallend IJssel- oi igels verwachtte, bleef de ploeg van Erik 1de volharden in de counter-taktiek, waarin r oj >ofdrol is weggelegd voor Gerard van der ie si IJsselmeervogels maar. scheidsrechter Van m ontpopte zich als grootste tegenstander int uick Boys. Tien minuten na de strafschop Boys, mocht Spakenburger Gijs Bos de bal plaatsnemen en stonden de Katwij- v; iet tien spelers. Van Breugem zag in een mi ikkige handsbal van Renzo Wiemer een pe- -stt Daar kon de thuisploeg nog enigszins vrede n d ebben, niet met de gele kaart van Wiemer 1 arop mocht douchen omdat hij eerder ook al was bekeurd. Het geval Wiemer was een kopie van het geval van de Spartaan Smith tijdens de competitiestart op 19 augustus bij Willem II. Ook toen was scheidsrechter Van Vliet onverbiddelijk na een onopzettelijke beweging met de arm. Het staat allemaal keurig in de reglementen, maar scheids rechters die strikt volgens de regeltjes fluiten en een overtreding als van Wiemer zaterdag met geel honoreren, voelen het voetbal niet aan en roepen louter ergernis op bij spelers en publiek. Trainer Wisman haalde na het rood van Wie mer middenvelder Van Dijk terug naar de voor- stoppersplaats, liet spits Steenvoorden voetballen op de plek van Van Dijk en speelde derhalve ver der met twee spitsen. Een gelukje was dat goalie Tom van der Niet de penalty van Gijs Bos keurig pareerde. Toen daar op Gerard van der Nooy in vrijstaande positie op de paal mikte en Quick Boys dus ongeschondén de rust haalde, begonnen de Katwijkse toeschou wers in een wondertje te geloven. IJsselmeervogels stelde echter vijf minuten na de pauze orde op zaken. Daar moest wel een foutje van back Jan Jeroen Schaap aan te pas ko men. Hij werkte de bal slecht weg en zette Van der Nooy alleen voor Van der Niet. De spits miste ditmaal niet: 1-1. Nu een zege met drie punten wordt beloond, verwachtte men op Nieuw Zuid een stormachtig Vogels-offensief. Maar trainer Assink predikte zekerheid en liet veel mensen achter de bal spelen. Vreemd genoeg kwam het betere spel van Quick Boys. Libero Jaap van Duyn (hij werd later gewisseld voor Leonard Pluimgraaff): „Het was op dat moment een kwestie van moeten. En dan kunnen we het wél. In de eerste helft speelden we zonder overtuiging. Wat dat betreft draait het bij ons nog niet optimaal." Het inbrengen van wissel-doelman Duijkers voor Tom van der Niet (hij had zich verstapt), Leonard Pluimgraaff en Marcel Harteveld (ten koste Guido Smits) deed Quick Boys meer goed dan kwaad. Nadat Vogels-stopper Hopman een kwartier voor tijd voor de tweede keer geel kreeg en de clubs weer in evenwicht waren, leek het er zelfs op dat de thuisploeg 'op' ging voor de winst. Maar dat bleek een misvatting. Peter Kruit had al zijn kruit verschoten en invaller Harteveld mis te het juiste gevoel. Na de wedstrijd had trainer Henk Wisman een naar gevoel overgehouden over de leiding van Van Breugem: „Ik heb m'n ploeg feitelijk een half uur aan het werk gezien. Daarin hebben we geen kans. weggegeven, dat doet me goed, maar voor de rest heb ik het elftal door de grillen van de scheidsrechter moeten aanpassen. Die man trad te veel op de voorgrond. Een goede scheidsrechter valt niet op." Quick Boys: Van der Niet (Duijkers): Schaap, Wiemer, Jaap van Duyn (Pluimgraaff), Van der Plas: Van Dijk, Aandewiel. Floor van Duyn; Steenvoorden, Kruit, Smits (Harteveld). MEDEWERKER Een trainer die na een 6-2 over winning' nog ontevreden is, moet wel uit een zeer kritisch hout gesneden zijn. Ter Leede trainer Freek Rienks, die zijn ploeg met die cijfers van het Ouderkerkse Spirit zag winnen, is eigenlijk helemaal niet zo'n zwartkijker. Vorig seizoen, toen de Sassenheimse tweedeklasser net naast de promotie greep, bedekte de oud-verdediger van Quick Boys immers menigmaal een matige prestatie met de mantel der liefde. Dit jaar lijkt zijn geduld op. „Vandaag zijn de simpelste dingen verkeerd gegaan. Basis-afspraken zijn niet nagekomen, en dat vooral in verdedigend opzicht. Er zijn in de rust dan ook harde woor den gevallen." Rienks wilde na afloop niet her halen, wat er precies in het theekwartiertje besproken werd, maar het lijdt geen twijfel dat hij in ieder geval de nonchalan te dekking heeft proberen aan te pakken. De Ter Leede-verde- digers maakten er een gewoon te van hun tegenstanders te veel ruimte te geven. Hierdoor bleef de matige ploeg van Harry Loerts opvallend lang in de wedstrijd. De kwaliteiten van de promovendus doen namelijk het ergste vermoeden voor hun tweedeklasserschap. Spirit leunt nadrukkelijk op de slimheid van aanvoerder Cees van der Poel en het loopvermogen van Arne van Gelder en Ton Noorder- graaf. De samenwerking tussen die spelers leverde in de eerste helft een paar keer goede moge lijkheden op, die slechts in één geval succes bracht. Het zwak ste Spirit-gedeelte is de verdedi ging en dat bleek zaterdag de redding voor Ter Leede te zijn, dat het zwaartepunt juist voorin heeft liggen. „We hadden het duel veel eerder moeten beslis sen," aldus Rienks, „maar de spitsen hadden niet de echte vorm te pakken. Dat zag je aan het afleggen van de verantwoor delijkheid, dat veel te vaak ge beurde. Het was schandalig dat Spirit na een uur nog op 2-2 staat. Daar zijn geen excuses voor, dat is gewoon superzwak." Het is duidelijk dat de Ter Leede-ambities dit seizoen op scherp staan. Voor minder dan promotie naar de heilige eerste klasse doet geen Sassenheimer het meer. Alles in en om de club is klaar voor promotie, daar wordt zelfs zo vroeg in het sei zoen geen geheim van gemaakt. Voorlopig houdt Freek Rienks beide benen stevig op de grond: „Als je drie keer in de week traint en je maakt nog steeds zulke elementaire fouten, dan heb je niets te zoeken in de eer ste klasse." Ter Leede-Splrit 6-2 (1-1). 31. Scheltus 1-0, 44. Noordergraaf 1-1, 46. Crooy 2- 1, 58. Chris van der Poel 2-2, 66. Dijk man 3-2, 82. Bremmer 4-2, 83. Schel- s 5-2, 84. Brands 6-2. Scheidsrechter: Toeschouwers: 250. Ter Leede: Blankenspoor; Dijkman, Natzijl, Verbree; Vooys, Van de Marei, Van der Hoeven (Brands), Guyt (Van der Putten): Bremmer, Scheltus, Crooy. eerste klasse a Huizen - Rozenburg 0-1 (0-0). 90. Van Dekken 0-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Veltrop Gele kaart: Huppen (Rozenburg). Toeschouwers: 1000. Byzonderheid: Doel man Lenno van Dekken slaat in de laatste minuut een corner van Robert Vuyk in het eigen doel. Spijkenisse - Volendam 1-1 (1-1). 6. Thijs- sen 0-1, 39. De Boer 1-1. Scheidsrechter. Vermeulen. Toeschouwers: 800 Marken - ARC 0-3 (0-0). 53 De Meza 0-1 88. Bos 0-2, 94. Bos 0-3. Scheidsrechter: Van der Herik Gele kaarten. De Graaf, Si mons. Veerkamp, Zondervan (Marken), Borst, Dijkhuizen, Van Harselaar (ARC) Toeschouwers: 500 Capelle - DEVJO 3-0(1-0). 20 Kraan 1-0, 57. Valk 2-0, 76. Rietkerk 3-0. Scheids rechter: Kaland. Toeschouwers: 1000 Quick Boys - IJsselmeervogels 1-1 (1-0). 28. Smits 1-0 (strafschop), 49. Van der Nooy 1-1 Scheidsrechter: Breugem Gele kaart: Kruit (Quick Boys) Rode kaarten (2 x geel): Wiemer (Quick Boys), Hopman (IJsselmeervogels) Toeschouwers: 2500 Noordwijk - Katwijk 1-1 (0-0). 52. Bloem 1-0, 77. Zwaan 1-1. Scheidsrechter. Bak ker Gele kaarten. Van Kins, Reinders, Ver min (Noordwijk), Robbers (Katwijk) Rode kaart (2 x geel): Bloem (Noordwi|k). Toe schouwers.- 1200 Scheveningen - FC Lisse 0-2 (0-2) 24. Ilio- han 0-1 28. Ens 2-0 (strafschop). Scheids rechter: Afman Gele kaart: Jordan (FC Lis- se) Rode kaart (2 x geel): Van Duivenbode (FC Lisse). Toeschouwers: 1800. ARC 1 1 0 0 3 3-0 Capelle 1 1 0 0 3 3-0 FC Lisse 1 1 0 0 3 2-0 Rozenburg 1 1 0 0 3 1-0 Katwijk 1 0 1 0 1 1-1 Noordwi|k 1 0 1 0 1 1-1 Quick Boys 10 10 11-1 Spijkenisse 1 0 1 0 1 1-1 Volendam 1 0 1 0 1 1-1 IJsselmeervogels 1 0 1 0 1 1-1 Huizen 1 0 0 1 0 0-1 Scheveningen 1 0 0 1 0 0-2 DEVJO 1 0 0 1 0 0-3 Marken 1 0 0 1 0 0-3 eerste klasseb Valleivog. - Strijen 0-1, Kloetinge - GVW 2- 1, Achil. Veen - Zwart W'28 0-1, Heer- jansd. - ASWH 1-3, Spakenburg - Barendr 1-2, Hoek - Kozakken B 2-0, DOVO - AJAX 3-1 ASWH 1 1 0 0 3 3-1 DOVO 1 10 0 3 3-1 Hoek 1 1 0 0 3 2-0 Barendrecht 1 1 0 0 3 2-1 Kloetinge 1 1 0 0 3 2-1 Strijen 1 1 0 0 3 1-0 Zwart Wit'28 1 1 0 0 3 1-0 GVW 10 0 10 1-2 Spakenburg 1 0 0 1 0 1-2 Achil.Veen 1 0 0 1 0 0-1 Valleivogels 1 0 0 1 0 0-1 Ajax 10 0 10 1-3 Heerjansdam 1 0 0 1 0 13 Kozakken B 1 0 0 1 0 0-2 eersteklassec B. 3-2, Genemuiden Bennekom 1-1, Fle- WHC - ACV 0-2, SC afg., D0SK - Urk Be Quick'28 - Dracht. - WOG 0-0, DVS '33 vo Boys - UW 1-2, Blauw W '34 - Elburg. 12/9. Be Quick'28 UW Blauw W'34 Bennekom DVS '33 Genemuiden WOG DOSK Elburg. SC Urk Dracht. B Flevo Boys WHC 1 1 0 0 3 2-0 1 1 0 0 3 3-2 1 1 0 0 3 2-1 1 1 0 0 3 1-0 10 10 11-1 10 10 11-1 10 10 10-0 10 10 10-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 1 0 0 10 0-1 1 0 0 1 0 2-3 10 0 10 1-2 1 0 0 1 0 0-2 tweede klasse a Zwaluwen V - ExcelsiorM 4-1, Geinoord NSW 0-6, RWH - Vitesse D 2-2, Ter leede - Spirit 6-2, ExcelsiorP - Zevenhoven 2-1, Rijnsb. B -HVO 5-1. NSW 1-3 Vitesse 1-1 TerLeede 1-3 Zevenhoven 1-0 Rijnsb. B. 1-3 Excel. M 1-0 Zwaluwen V 1-3 HVO 1-0 Excel P 1-3 Spirit 1-0 RWH 1-1 Gemoord 1-0 derde klasse a Oegstgeest - Naaldwi|k 1-1, Lyra - Floreant 1-1, Voorschot. - ROHDA '76 2-2, Monster - Sportv. '35 1-1, DSVP - Sportl. '46 2-3, RCL - 's-Gravenz 3-1 RCL 1-3 Monster 1-1 Sportl'46 1-3 Naaldwijk 1-1 ROHDA'76 1-1 Oegstgeest 1-1 Voorschot. 1 -1 Sportv '35 1-1 Floreant 1-1 DSVP 1-0 Lyra 1-1 's-Gravenz 1-0 vierde klasse a 's-Grav. SV - Honselersd 0-5, Die Haghe PEC 1-3, JAC - Nootdorp 4-2, Hoekse B - Sleutels 2-3, Maasdijk - Duinoord 2-1, KMD Leiden 4-0 Honselersd 1-3 Duinoord 1-0 KMD 1-3 Hoekse B. 1-0 JAC 1-3 Die Haghe 1-0 PEC 1-3 Nootdorp 1-0 Sleutels 1-3 Leiden 1-0 Maasdijk 1-3 's-Grav SV 1-0 vierde klasse d ENINGEN MARK BAKKER /ERKER e openingspartij van de letitie grossierden SW 'eningen en FC Lisse in n. Met een mudvolle aard- Izak met verwachtingen op rug acteerden de spelers i-l lus en onzeker. De Lisse- tn stapten als overwinnaar het foutenfestival, omdat lis Iliohan en Mark Ens van blunders in de Scheve- 1 ie defensie profiteerden: 0- m eisen aan SW Schevenin- in van 1919 - zijn dit jaar ho- tui an ooit tevoren. Vorig jaar vt gde de formatie op 21 la en van het ongenaakbare tilt ijk, maar dit seizoen ver- d( it men een toppositie van leningen. Martin Jol, de ikroonde voetbalkoning 11 de residentie, is de nieuw- en oefenmeester van Sche- ngen en in zijn kielzog kwa- 1 verscheidene amateurtop- naar het complex naast de trusthal. bekendste naam van het d nieuwkomers is Frans Da- ui De 28-jarige technicus gold ilang als het grootste talent Den Haag, maar verzoop seizoen in Eindhoven. In >n ichtstad was trainer Rob Ja- al snel uitgekeken op Da- i waarna hij alleen nog op •dag verplicht was om te ko men trainen. Dat was zatermid- dag pijnlijk zichtbaar, want Frans Danen speelde na een jaar stilstand kleurloos en laf. Albert van Oosten is de twee de oud-prof van FC Den Haag. Net als Danen pas 28 jaar, maar Van Oosten haalde in tegenstel ling tot Danen zatermiddag wel de schijnwerpers. Halverwege de eerste helft verlengde Van Oosten een diepe, onschuldige pass van Lisse over de zwijgend uit zijn doel stormende sluit post Dave Kraayenbrink. Voor Dennis Iliohan was het daarna een koud kunstje om de eerste treffer van FC Lisse te maken. Vier minuten na de openings goal verdubbelde de formatie van Mark Wotte de voorsprong. In een koddige situatie op de rand van het strafschopgebied botsten Ron Cramer - vreemd genoeg gekozen tot man van de wedstrijd - en Albert van Oosten op elkaar. Rene Ras kon hierna vrij oprukken naar het doel, maar Van Oosten trok via Ras' achillespees aan de noodrem. Vanaf elf meter mocht Ens zijn doelpunt meepikken: 0-2. Die twee kardinale missers van Scheveningen waren voor de geel-blauwe formatie vol doende voor de overwinning. De gasten uit Lisse deden hun strafschopgebied na de ruime voorsprong hermetisch op slot. Het keurkorps van Wotte was al met een gereserveerde houding aan het avontuur in Schevenin gen begonnen, maar men ging nu volledig op het stevige de fensie-blok leunen. Dat ging FC Lisse uitstekend af. Xander Zwinkels is een prima doelman en Harry Wiebenga vormde met Bert van Duivenbode (en later met Ralph Polman) een solide koppel in het hart van de verde diging. Op rechts bleef Ruben Jordan, ondanks zijn soms risi covolle avonturen langs de lijn, opvallend makkelijk overeind. Alleen op de linkerflank van de Lissenaren wist de thuisploeg regelmatig een opening te vin den. Dat kwam doordat Van Duivenbode al snel in de twee de helft met een tweede gele kaart op zak van het veld ver dween. Hierdoor zakte de als linkerspits spelende Peter Wub- ben naar het middenveld waar door Barry Opdam en Emiel Wajer op de linkerwing met een overmacht werden geconfron teerd. Scheveningen wist echter geen tastbaar resultaat uit de kansen te halen, die het via Hans Tellier (twee keer), Ron Cramer en Ron de Jager wel kreeg. Dat was ook niet ver diend geweest, want de groen zwarten speelden tegen een ge decimeerd FC Lisse zonder kunde en overleg. Over het vertoonde spel van Lisse wilde trainer Wotte na af loop niet te veel woorden vuil maken. De spanning van de ou- FOTO ARCHIEF verture, de angst voor het ver nieuwde Scheveningen en de stroef leidende arbiter hadden het zijn formatie lastig gemaakt om soepeitjes te draaien. „We hebben drie punten, dat is het belangrijkst." De Haagse oefen- meester wil de magere start van vorige seizoen, waarbij Lisse al snel op een onoverbrugbare achterstand stond, per se ver mijden. Dat moet mogelijk zijn, want, naast een klasserijk elftal binnen de lijnen, zat Wotte za termiddag in Scheveningen naast Jelle Visser, Marco Klein, Marijn Mokveld en Ralph Pol man op de bank. FC Lisse: Zwinkels, Jordan, Wiebenga, Van Duivenbode, Wajer, Ras, Van der Zwet (Polman). Opdam, Iliohan (Klein), Ens (Visser), Wubben. RUNSBURG CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Was Rijnsburgse Boys nou zo goed of was HVO zo slecht? De waarheid zal wel ergens in het midden liggen. Feit was in ieder geval dat de Rijnsburgers hun tegenstanders negentig minuten lang overklasten met in hoog tempo uitgevoerd combinatievoetbal. Met een 5-1 nederlaag kwam het team uit Vlaardingen er nog genadig vanaf. Rijnsburgse Boys heeft dit seizoen maar een doel: terugkeren naar de hoogste klasse van het amateurvoetbal. De winst op HVO is een stap in de goede richting. Of de tegenstander van zaterdag representatiefis voor het voetbal in de tweede klasse valt echter te bezien. Trai ner John Eelman: „Ik heb er nog geen zicht op. Vorig seizoen schijnt HVO goed gestart te zijn, maar is het geëindigd in het rechter rijtje van de stand. We zullen zeker nog ploegen te genkomen die sterker zijn dan HVO. Ik heb gehoord dat een stuk of zes teams zich capa bel achten kampioen te worden. We zien wel. Voorlopig zijn we goed gestart. Bovendien ben ik ervan overtuigd dat we nog beter kun nen." HVO kreeg van Rijnsburgse Boys geen mo ment de kans in zijn spel te komen. Hadden de Vlaardingers de bal, dan werden ze door hun tegenstanders zo op de huid gezeten dat ze hem even snel weer inleverden. Bij balbezit van Rijnsburgse Boys was het meteen een stuk gevaarlijker. Alle spelers bewogen en de bal ging veelal knap van voet tot voet. HVO werd er tureluurs van. Via een serie spijker harde acties trachtte het in eerste instantie de Rijnsburgers af te schrikken. Toen dat niet hielp legde de ploeg zich neer bij de suprema tie van Rijnsburgse Boys. In de eerste helft scoorden Faber (knap schot) en Robert van Duyn (kopbal) voor de thuisclub. Patrick Kamperveen raakte in de zelfde periode de lat, Van Duyn de paal en een doelpunt van Martin den Haan werd af gekeurd wegens buitenspel. De enige keer dat HVO gevaarlijk was, betrof een strafschop. Mare Maatsen ging met veel bombarie naar de grond bij een tackle van Michel Roest en vond in arbiter Saarloos een medestander. Doelman Patrick Puister keerde evenwel de inzet van Glenn Brown. Rijnsburgse Boys opende de tweede helft met een schot op de paal van Van Duyn. Vervolgens ging het even mis bij' de Rijns burgers. Puister kon een ver schot van Najim Nasri niet onder controle krijgen en zag de bal via het lichaam van Brown over de doellijn verdwijnen. Rijnsburgse Boys schrok, maar verwerkte de tegenslag manmoedig. Het bleef nadrukkelijk domineren en incasseerde daar voor halverwege de tweede helft de beloning. Een door Den Haan geforceerde en door Fa ber benutte strafschop ontnam HVO de laatste hoop op een positief resultaat (3-1). Dat Buis en uitblinker Erwin Hermes nadien de score opvoerden tot 5-1 was vooral leuk voor de Rijnsburgse aanhang. Rijnsburgse Boys-HVO 5-1 (2-0). 12. Faber 1-0, 28. kes, Sala, Brown (allen HVO). Scheidsrechter: Saarloos. Toeschouwers: 500. Rijnsburgse Boys: Puister; Roest, Van Meizen, Hovingh; Buis, Faber, Den Haan; Van Duyn (Verhaegen), Her mes, Kamperveen (De Louw). Alphia - Hazersw. B 3-0, Soccer B. Lin- schoten 6-2. WDS - TAW 2-1. Kagia - Zwervers 1-3, Xerxes - Groen Wit 1-3, KRV - CVC R'wijk 1-1 Soccer B. 1-3 KRV 1-1 Alphia 1-3 TAW 1-0 GroenWit 1-3 Kagia 1-0 Zwervers 1-3 Xerxes 1-0 WDS 1-3 Hazersw. B 1-0 CVC R'wijk 1-1 Linschoten 1-0 afdeling leiden ZATERDAG: MVKV - SVOW 4-1Valken '68 - Koudekerk 3-1, Abbenes Roodi.-nburj'. i 1Lugdunum - LSW '702-1. GWS - Wou- brugge 0-4, UVS - LFC 1 -1 Woubrugge - 1-3 UVS 11 MVKV 13 LSW'70 10 Abbenes 1-3 Koudekerk 1-0 Valken'68 1-3 Roodenburg 1-0 Lugdunum 1-3 SVOW 1-0 LFC 1-1 GWS 1-0 Doelpuntenfestijn op Morsch: 6-10 Docos en DWO maakten van hun eerste competitieduel een waar doelpuntenfestijn; 6-10. DWO zag een 8-3-voorsprong bijna verloren gaan. Docos was dankzij treffers van Van der Krogt, Van Teylingen en Ver hoogt tot 6-8 genaderd en kreeg in persoon van invaller Dennis Stuifzand tot twee keer toe de kans op de aansluiting. Beide keren liet de licht geblesseerde spits de kansen liggen. Daarna sloeg DWO, dat in Feny Ver sloot (3) haar topscorer kende, alsnog tweemaal toe. De overige drie Leidse treffer kwamen op naam van Verplancke, Verhoogt en Hans van Marwijk. FC Lisse - RKAW 3-1 (1-0). Vlak voor rust kopte Paul Pij pers raak, terwijl kort na rust Patrick Bon de marge met een schitterende vrije trap vergroot te. Toen de jacht van RKAW op de 2-2, Mark de Leede zorgde voor de 2-1, angstige momen ten opleverde voor het Lisser doel nam Erwin Hoogendoorn de twijfels over de Lisser winst weg door 3-1 binnen te schie ten.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19