Burgers bij bestrijden vandalisme betrokken Alphen digitaal in kaart gebracht Regio Leiden/Rijn Veenstreek Oegstgeester advocaten verliezen naam Advocare Voorschoten krijgt een commissie van beroep Als u niet van rommel houdt, adviseren wij een SieMatic. Vakantie Kinderweek neemt activiteiten van Peppel over Braderie vult Woubrugse kade Ssintratuin -I DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1995 hans koenekoop,0 wassenaar Wassenaars college vindt nota stadsprovincie niet acceptabel ver en efficiënter bestuur wordt verkregen'. Evenals Voorburg vinden B en W in Wassenaar dat de Provincie Nieuwe Stijl (PNS) een groter gebied moet beslaan dan het huidige gebied van Haaglanden. Een tweede ling van Zuid-Holland ligt dan het meest voor de hand. Wassenaar heeft daarnaast geen behoefte aan het over brengen van grootschalige pro jecten op het gebied van onder wijs, sport en cultuur naar de PNS. Op 19 september buigt de Wassenaarse raad zich in een commissievergadering over het Het gemeentebestuur van Was senaar gaat in navolging van Voorburg op een aantal beslis punten niet akkoord met de no ta De Instrumenten van het stadsgewest Haaglanden. De nota maakt deel uit van een se rie van drie beleidsstukken in verband met de kaderwet be stuur en verandering. De wet moet de regio Haaglanden be geleiden in de richting van een stadsprovincie. in een deze week verzonden brief blijkt dat het college niet kan instemmen met de nota, omdat daarmee 'geen effectie- 4 haag/oegstgeest hans koenekoop De Oegstgeester advocaten Pool en Hengst mogen niet langer de naam Advocare en bijbehorend logo gebruiken om hun juridi sche diensten aan te bieden. Dat heeft vice-president Nu- mann gisteren gevonnist in het kort geding over de merknaam, dat door het Utrechtse advoca tenkantoor Galama was aange spannen. Beide advocaten heb ben van de rechtbank tot 18 september de tijd gekregen om hun naam te veranderen. Over treden ze het vonnis, dan kost ze dal 1000 gulden per dag. Pool en Hengst leggen zich neer bij de uitspraak, maar moeten zich nog beraden op een nieuw naam. Maar ze over wegen wel het Benelux Merken bureau aan te klagen voor gele den schade in de kwestie rond het merk Advocare. Zij hadden een aantal maanden geleden bij dit bureau laten onderzoeken of de naam Advocare gebruikt kon worden voor een nieuwe service die steeds meer advocatenkan toren aanbieden. Dat is het ver lenen van juridische bijstand te gen /ast tarief. Het Benelux Merkenbureau gaf te kennen dat het voor Pool en Hengst geen enkel probleem was om de merknaam Advocare wettelijk te laten deponeren. „Maar het blijkt nu dat het mer kenbureau een fout heeft ge maakt. Het heeft verzuimd ons te laten weten dat Galama al recht had op die naam. Nu wij het proces hebben verloren, kost het ons een hoop geld. We zitten bijvoorbeeld met druk werk dat nu waardeloos is ge worden. Het is daarom voor ons zeker het overwegen waard het merkenbureau hiervoor aan sprakelijk te stellen", zegt advo caat Pool. voorschoten alice v De De gemeente Voorschoten gaat een commissie voor beroep- en bezwaarschriften instellen. Op dit moment worden bezwaar schriften tegen besluiten van het gemeentebestuur behan deld door de burgemeester. De nieuwe commissie bestaat uit een onafhankelijke voorzitter, twee onafhankelijke leden en twee gemeenteraadsleden. Naar verwachting gaat de commissie in december van start. De behandeling van bezwaar schriften gebeurde tot nu toe op drie verschillende manieren. De gemeente wil nu een commissie die alle bezwaren kan behande len. Alleen bezwaren tegen soci ale wetgeving, zoals besluiten over de Algemene Bijstandswet en de Wet Voorzieningen Ge handicapten, worden door een aparte commissie behandeld. orgai hoorzittingen waarin de betrok kenen hun bezwaar kunnen toelichten. Vervolgens brengt de commissie advies uit aan B en W. De gemeente is nog op zoek naar onafhankelijke leden die in de commissie plaats willen ne men. In de Raad van november worden de nieuwe leden be noemd. H. Wester, juridisch beleids medewerker van de gemeente, verwacht niet dat de commissie een drempel is voor mensen die een bezwaarschrift willen indie nen. „Ze zitten wel tegenover vijf mensen, dat is wat anders dan tegenover de burgemees ter", zegt Wester. „Maar de voorzitter van de commissie is onafhankelijk en er kan meer tijd worden uitgetrokken voor de behandeling van hel be zwaarschrift." Bij SieMatic maken ze niet alleen prachtige, degelijke en perlekt afgewerkte keukens, ze maken ook prima planningen. Daardoor is het voor ons mogelijk om uw nieuwe SieMatic keu ken helemaal kompleet en dus kookklaar te installeren in maximaal 5 werkdagen. Dat bete kent voor u dat u slechts enkele dagen "in de rommel zit". En ook dal valt mee. want onze vakmensen werken snel en schoon. Ook bij eventueel sloop- en breekwerk. En ze kunnen stofzuigen als de beste. 't üefsf een SieMatic. GOEDHART ^^BOUWHUIS SieMatic Keukencenter Leiderdorp Bromfietser en passagier gewond leiderdorp» Een 17-jarige bromfietser uit Leiderdorp en zijn 15- jarige passagier zijn gistermiddag gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Buitendijklaan met de Buitenhoflaan. Bij het oversteken verleende de jongen geen voorrang aan een auto, die werd bestuurd door een 41 -jarige Leiderdorpse. De bromfietser liep ernstig letstel op aan zijn bekken, terwijl zijn passagier een i kans been brak. Beiden hadden ook nog diverse kneuzingen en zijn eter ti overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp, tegen et mi Motorrijder klapt op vangrail er al 5 all i, leiderdorp» Bij een klap tegen de vangrail langs de A4 in Leider- b daa d°rP heeft een 37-jarige motorrijder uit Hoogmade gisteravond zijn been gebroken. De man reed door nog onbekende oorzaak inden aan tegen e^n wegafzetting van Rijkswaterstaat. Hij viel en be- erlani landde tegen de vangrail. Zijn motor werd totaal vernield. Eei ItiggeHonden vallen man aan opvat alphen aan den run Een 36-jarige Alphenaar is gistermiddag bij hischde Burgemeester Bruins Slotsingel door een hond in zijn bil en n pro been gebeten. De man reed op zijn brommer op het parkeerter- ,^etre'n dij de Zegerplas toen drie loslopende honden hem aanvie- dj'len. De grootste hond beet hem twee keer, waarop de bromfiet- ser viel. De man moest voor zijn verwondingen naar een dokter, dat eoe eigenaresse van de honden is bekend en zal door de politie ui worden benaderd. va"'"Man blokkeert spoorrails alphen aan den run Een 46-jarige Alphenaar die te diep in het zorgeië'aasie dad gekeken heeft vannacht met zijn auto de spoorrails eel onëed'°kkeerd. Hij parkeerde zijn auto op de rails bij de Laan der len D Continenten en gooide de autosleuteltjes weg. Er moest een ta- r wee ke'wa8en aan te Pas komen om de auto af te voeren. Op het bu- nou z|reau bleek dat de man zoveel had gedronken dat zijn rijbewijs >estaaiwerc* ingenomen- en di 1 u!tleInbraak in Alphen astiscl r ig vocalphen aan den rijn Bij een bedrijf aan de Havenstraat is gister- setteninacht ingebroken. De daders vernielden een hekwerk, forceer den de deuren van de kantine en braken autoportieren open. Er twee portofoons, een computer en een cd-speler gestolen, Vrij z en va Roeiers in Guinnessbook wassenaar De herenroeiploeg van de Wassenaarse Reddingsbriga de krijgt een vermelding in de nieuwe editie van het Guinness Book of Records. De roeiers vestigden onlangs een nieuw record door in 8 uur en 16 minuten het Ka naal tussen Dover en Calais over te roeien. De redactie van het Guinness Book of Records maakte tijdens een bijeenkomst voor sponsors en geïnteresseerden bekend dat het nieuwe record in de editie van oktober 1996 wordt geplaatst. Lagere straf ontuchtpleger den haag/alphen persbureau cerberus Het gerechtshof in Den Haag heeft een ontuchtpleger uit Al phen een lagere straf opgelegd dan waartoe de rechtbank hem eerder had veroordeeld. Het hof vervangde gisteren de onvoor waardelijke zitstraf door een boete van duizend gulden en een geheel voorwaardelijke ge vangenisstrafvan een halfjaar. De man was in beroep ge gaan tegen het vonnis van de rechtbank omdat hij een baan heeft en een therapeutische be handeling volgt die goede vruchten zou afwerpen. Zijn raadsman, mr. W. Croes, be pleitte tijdens de behandeling van het beroep twee weken ge leden dat een zitstraf die behan deling in de weg zou staan. Aanklager van het hof. procu reur-generaal mr. P. Wurzer, had om acht maanden onvoor waardelijk celstraf gevraagd. Celstraffen voor drugsmokkelaars katwuk peter van der hulst Geld lokte drie Katwijkers, een Voorschotenaar en een inwoner van Finsterwolde in een onge wis avontuur, maar de enige be loning die de smokkelaars van drugs aan hun onderneming overhielden was een forse cel straf. De vijf bemanningsleden wilden in de nacht van 8 op 9 mei vanaf hun schip, de Narwal, 6800 kilogram hasj aan land brengen. Acht mijl uit de kust van Katwijk enterde de politie de boot. De 38-jarige Katwijkse kapitein kreeg als hoofdver dachte de zwaarste straf opge legd. De Haagse rechtbank ver oordeelde de man tot een cel straf van 3,5 jaar. De Katwijker werd niet alleen verantwoorde lijk gehouden voor de smokkel maar ook moest hij zich verant woorden voor enkele drugtrans porten naar Engeland en de handel in amfetamine-pillen. Tegen de Katwijker was een straf van 4 jaar geëist. De vier andere opvarenden van de Narwal hadden allen een blanco strafblad. Van hen kre gen de 57-jarige Voorschote naar en 61-jarige Finsterwolde- naar twee jaar celstraf. Twee 49- jarige Katwijkers moeten een straf van zestien maanden uit zitten. Daarnaast hoorden zij acht maanden voorwaardelijk uitspreken. De gemeente Voorschoten roept omwonenden van het Park Noord-Hofland om de loods van de plant soenendienst in het park in de gaten te houden. De loods is al meermalen het doelwit geweest van van dalisme. De gemeente stuurt deze week een brief aan de omwonenden van het park met het verzoek vernielingen te melden bij de politie. voorschoten alice van schuppen Het vandalisme in Voorschoten is het afgelopen half jaar weer toegenomen. De schade aan het gebouw van de plantsoenen dienst bedraagt naar schatting 15.000 gulden. Ook de water speelplaats in het park is dit voorjaar vernield. In totaal is in de eerste maanden van dit jaar al voor ruim 23.000 gulden schade aangebracht aan open baar groen. De gemeente is niet verzekerd tegen de schade. P. Quist van de afdeling groen hoopt dat door oplettendheid van buurtbewo ners het vandalisme afneemt. „We hebben de politie steeds gevraagd om extra op te letten, maar dat helpt niet echt", aldus De bekladde loods van de gemeente Voorschoten. foto loekzuyderduin Quist. „Bovendien ligt de loods uit het zicht door de dichte be groeiing die er omheen staat. Daarom vragen wij de omwo nenden om op te letten en snel aangifte te doen, zodat de kos ten op de daders verhaald kun nen worden." De politie zet geen extra agenten in om het vandalisme te bestrijden. Wel wordt er extra gesurveilleerd op plaatsen waar veel wordt vernield. „Er is wel extra aandacht voor vandalisme. We hebben gere geld overleg met de burgemees ter", zegt politiewoordvoerder A. Stuifbergen. „Maar vernielingen gebeuren altijd op het moment dat er geen toezicht is. We moeten de daders op heterdaad betrappen, maar dat is heel moeilijk." „H( ioodd! Jaar celstraf zegt 2 voor hamerslag zekei DEN haag/alphen aan den run heb i mora; £en 31-jarige Alphenaar die doe op 8 mei van dit jaar zijn ou- dere broer met een hamer op plopei het hoofd sloeg, moet voor snelle dat vergrijp een jaar de ge- lica ge vangenis in. Dat heeft de Is ik ei Haagse rechtbank gisteren sen zii bepaald. Tegen de man was n gaai drie jaar cel geeïst, waarvan dood zes maanden voorwaardelijk. >bleen De dader had op die he le aloi vvuste ochtend ruzie gekre- ït leve gen met een van zijn drie ou- :ek ka dere broers. Het viertal i weg woont samen in een flat aan de Argostraat en staat be- kend als gebruikers van harddrugs. De 31-jarige kwam uit de verhoren naar voren als het jongste broertje 71-35641 dat als voetveeg door de ou- j dere familieleden wordt ge- bruikt. I De ruzie tussen beide broers ontstond tijdens het ontbijt. Het bleef aanvanke lijk bij verwensingen, later kwam er fysiek geweld aan te pas en stonden de broers te genover elkaar met een bak- 71-323Ssteen en een hamer. De 23-317 3 jongste sloeg toe met de ha- 23-3202 mer voordat de oudste de 71-3159kaJ1Skreeg' Alphen heeft zijn grondgebied - ruim 5700 hectare - digitaal in kaart gebracht. Gisteren werd op het stadskantoor de groot schalige basiskaart gepresen- teerd; Zes jaar is de afdeling landmeten bezig geweest om -alle gegevens, zoals gebouwen, wegen, waterlopen, groenvlak- ken, bomen, lichtmasten en rioolputten in een computerbe stand te krijgen. De totale inves tering van 2,5 miljoen gulden moet zichzelf op termijn terug verdienen. De landmeetkundige dienst is in 1970 begonnen met het stuk je bij beetje intekenen van het Alphense grondgebied. Dat ge beurde toen nog met meetlint, passer en potlood. Zeven jaar geleden ging de afdeling over op de computer en ontstond het idee om een digitale kaart van Alphen te maken. Een groot voordeel van de digitale kaart is dat hij gekoppeld kan worden aan administratieve bestanden, zodat bijvoorbeeld kan worden gezien wie de eigenaar is van een stuk grond. De gemeente gaat de kaart commercieel exploiteren. Met de EWR, PTT-Telecom en de Woningbouwvereniging Alphen zijn al contracten afgesloten over gebruik en bijhouden van de digitale bestanden. Bij elkaar leveren deze contracten 120.000 gulden per jaar op, waardoor de kaart op termijn wordt terug verdiend. Ook zullen volgens de gemeente de waterschappen, de kabelexploitant en project ontwikkelaars in de toekomst graag van deze dienst gebruik maken. Op het stadskantoor werd gis teren tevens een samenwer kingsovereenkomst getekend met het Kadaster Zuid-Holland. Alphen stelt tegen betaling een deel van het nieuwe kaartbe- stand ter beschikking aan het kadaster. Het kadaster gebruikt deze gegevens om een eigen ka dastrale kaart te vervaardigen. Voor het jaar 2000 moet van heel Nederland een digitale ka dastrale kaart gerealiseerd zijn. Als het kadaster klaar is met zijn digitale versie, dan krijgt Alphen daar de beschikking over, uiter aard eveneens tegen betaling. De stichting Vakantie Kinder week in Lei muiden gaat op za terdagen knutselmiddagen voor kinderen organiseren. Daarmee neemt zij de activiteiten van de speeltuinvereniging De Peppel over, die eerder dit jaar is opge heven. De stichting Vakantie Kinder week besloot een dag na de op heffing van de Peppel al om de zaterdagmidagactiviteiten over Met de zaterdagmiddagen treedt de stichting in het voetspoor van de Peppel. „Maar we gaan niet gewoon kopiëren wat de vereniging al die jaren heeft gedaan. We gaan in de zelfde trant verder als de Vakan tie Kinderweek zelf, dus op de creatieve toer", zegt stichtings voorzitter Cor Brussen. Brussen heeft ook al ideeën over de activiteiten in volgende seizoenen. „Het seizoen hierna gaan we proberen meer te doen, zoals een film huren of een klein theatergroepje of een goochelaar." De Peppel had een eigen gebouw, de stichting Va kantie Kinderweek huurt voor de zaterdagmiddagen een zaal tje in het gemeenschapscen trum Het Spant. Brussen durft niet te voor spellen hoeveel kinderen op de middagen af zullen komen. „Bij de Peppel waren het er steeds minstens veertig, maar dat was gratis. Wij gaan 2,50 gulden per keer vragen of acht gulden per vier keer. Aan de andere kant heeft de Vakantie Kinderweek veel bekendheid. Het is niet te zeggen hoe hei uit zal pakken." De eerste activiteit van de Va kantie Kinderweek is op zater dag 23 september, 's Ochtends gaan de bestuursleden en vrij willigers door het dorp met de stroopwafelactie, die eveneens van de Peppel is overgenomen, 's Middags van 14-16 uur kun nen de kinderen in Het Spant lampionnen maken, die 's avonds in een optocht door het dorp worden gedragen. Vrijwil ligers en kinderen die zeker wil len zijn van een plekje op de knutselmiddagen, kunnen zich opgeven bij Cor Brussen: tel. 01721-7775. fyVlanderleld 'Commandeur 31,i 3n'fASSENAAR 87. 86,uitenant-generaal H.J.W. Man- D^erfeld van de Koninklijke lichtmacht is vandaag bevor- i34,erd tot commandeur in de Or- e van Oranje Nassau. De be- van de luchtstrijd- vvas officier in de van ?rde van Oranje Nassau en rid- Dagbiad er in de Orde van de Neder- inforrnamdse Leeuw, Li j-)e n0g hogere onderschei- ing tot commandeur krijgt de Spppfei-jarige Wassenaarder bij het p. eerleggen van zijn functie. L ïanderfeld heeft de laatste ja- ?n van zijn actieve loopbaan en belangrijke rol gespeeld in en vangt tot stand brengen van heli- ;ssenh^)pterprojecteri en ^et pI0ject 'aarmee de levensduur van de 16 straaljagers is verlengd. woubrugge» De straten rond de Comriekade in Woubrugge waren gisteren gevuld met kraampjes. Zo'n zeventig standjes vulden de kade, de Kerkstraat en de paden rond de Nederlands hervormde kerk. Naast kleding, etenswaren en handwerkartikelen, stonden op de braderie voor kin deren ook een springkussen en een draaimolen. foto loekzuiderduyn

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15