|Roodenburg laat Den Haag 2 blozen Robèr Marijnen niet stoppen f ARC ontsnapt uit de s 'hel' van Zevenhoven Ter Leede kan Sport Biljarters De Engel: geduld WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 Zondagtweedeklasser zorgt voor bekerstunt: 2-1 SCOREBORD Marcel Harteveld (links) springt maal te scoren. Bas van der Zon nam bij de stand 2-2 de win nende treffer voor zijn rekening. Wassenaar kon het tegen DWO Quick Boys hoger dan een SJ C'er. fc tot het rustsignaal nog redelijk nen tenslotte met 1-5. Erv bijsloffen: 0-1. Na de thee wer- Beltman scoorde als enige den de Wassenaarders over- gen. klast. De Zoetermeerders won- De biljartploeg van De Engel heeft de start in de landelijke kadercompetitie een weekje moeten uitstellen. Dit omdat de thuiswedstrijd tegen het Haar lemse DOS geen doorgang vond. In het district Bollen streek werd echter volop ge speeld. In de sterkste libreklas- se, Cl, deed vooral 't Soldaatje goede zaken. Uilslagen district Bollenstreek: libre Cl Sassenheim-Sportrust 5-2. De F.n- gel-'t Soldaatje0-7. Royal Sport-De En gel 2 4-3, De Kleine Engel-Luto 2-5. C2A: Sassenheim 2-Sportrust 2 0-7, De Krim-'t Soldaatje 2 3-4, Concordia-'t Vuurschip 2-5, De Klipper-l.uto 3 0-7. C2B: Luto 2-De Kleine Engel 2 5-2. 't Vuurschip 2-Welgelegen 2-5, Ambassa- dor-'t Vuurschip 3 7-0, De Klipper 2- il Sport 2 4-3. C3:1 profiteerde nadat hij met een fraaie kapbeweging ruimte had gemaakt voor zijn schot: 0-1. Ter Leede bakte er niets van. Geen dreiging in de aanval en grote onzekerheid in de achter hoede. Defensieleider Van der Putten, die als inschuivende laatste man vaak aan de basis staat van de aanvalsopzet, kreeg er de zenuwen van. Hij twijfelde tussen het middenveld en de laatste linie en koos voor een positie ertussenin waardoor van zijn dubbele taak niets terecht kwam. Eens temeer bleek dat Ter Leede kwetsbaar is in zo'n situatie. De middenvelders gaan dan te veel lopen met de bal en de spitsen worden te laat aan gespeeld. De ruimte is verdwe nen en het Sassemse lot hangt af van een inviduele actie. Gis teren ontbrak echter de juiste vorm bij de Ter Leede-voor- waartsen. Het mag dus een klein wonder genoemd worden dat nog twee goals werden ge produceerd. Luc van der Hoe ven schoof in de 32-ste minuut met zijn teen de 1-1 binnen. Vlak voor rust legde Van der Hoeven vanaf de rand van het strafschopgebied aan voor 2-3. Tussendoor hadden Marijnen en de zijnen ook twee doelpun ten voor hun rekening geno men. De meester zorgde in de 35-ste minuut zelf voor 1-2 en aanvoerder Paul Warmerdam vergrootte in de daaropvolgen de aanval met buitenkant- rechts de voorsprong: 1 -3. WSB hield na rust dige wijze stand. Interim-coach Wout Holverda, Paul van der Zwaan was in de Kuip bij de Rolling Stones, was ondanks een paar kanttekeningen in zijn nopjes met de overwinning: „Wij opereerden veel te slap bij die 1-3 voorsprong. Toch moet ik mijn ploeg een compliment maken. Ter Leede kreeg in de tweede helft geen enkele kans." Dat was Freek Rienks natuurlijk ook opgevallen: „We wonnen geen enkel persoonlijk duel en dan kun je geen wedstrijd win nen. En Marijnen was een maatje te groot voor ons." Hol verda nam de complimenten namens de spits aan: „Maar toch zijn we met Theo Aanhane erbij veel sterker voorin." Ver wacht wordt dat de topscorer van WSB er tegen Wilhelmus wel bij is. De aantekeningen van de spion kunnen dus de prul lenbak in. Ter Leede-WSB 2-3 (2-3). 30. Van der Weiden 0-1, 32. Van der Hoeven 1-1. 35. Marijnen 1-2, 36. Warmerdam 1-3, 43. Van der Hoeven 2-3. Scheidsrecht LD-CUP MMO Alphia TAW ROAC'79. 00SR SVOW. Bernard Alphen. Kagia ASC. U00 Abbenes, i. Bombarda en Sio PAARDESPORT 1.47, 7. Ni|dam (Zundert) 2.32, 8 Peel ers (Echt) 2.50, 9 Gutte (Oss) 2.54, 10 Pl,.t,.rs;/.v,nrnl„i,i;, Vrouwen: l Jet jonpnliiiR (Ki]sw.|k) :'3 km in 3 l .'4 (4.\4 1 km/u). Mjn.i In,,,;. Ine (Riiswi|k) 0.27, 3 Den Ouden (Galder Stri|beek) 0.43, 4. De Bruijn (Amsterdam) Van der Weide (Amsterdam) 1 00, •n»:a TTwiI1 (IT Van Scheppingen (De Kwakel) 1.22, 8 heppin„ irg (Pijnacker) 1.27, 9. Brunen (Swifter ntH.32, 10. Klep (Oud Gastel! „Even een biertje drinken?" vroeg Roodenburg-coach Hennie de Klerk na afloop van Roodenburg - FC Den Haag 2 aan Leen de Graaf, trainer van de Hagenaars. „Daar heb ik nu even geen zin in," antwoordde De Graaf, aanstalten makend om direct naar de Residentie terug te keren. Dat de Hagenaar er de pee in had, was begrijpe lijk. Roodenburg had zojuist zijn ploeg met 2-1 uit de dis trictsbeker gewipt, een nederlaag die door De Graaf te recht als een blamage werd ervaren. LEIDEN RUUD PATTIAPON De Leidse overwinning had voor Den Haag wellicht verne derende vormen aangenomen als de beste speler bij de Leide- naars, Mark Helder, bij sommi ge doelrijpe kansen de juiste keuzes had gemaakt. De aanval ler was heer en meester over zijn schaduw Mark de Ruiter, die keer op keer voor joker werd gezet. Het is daarom jammer dat Roodenburg niet meer pro fijt trok uit de acties van de ster ke puntspeler. De Klerk: „Op basis van voetbalkwaliteiten stak Helder er vandaag met kop en schouders bovenuit. Hij zou alleen het overzicht moeten hebben om het balletje eens breed te leggen." Verder geen kwaad woord over de meest vooruitgeschoven speler van de Roodenburgers, die de betaalde opponent het spel lieten ma ken. En dat ging ze niet best af. De Klerk: „Ook een verdienste van ons, denk ik. We hebben het veld achterin bewust klein gehouden en zijn niet met het tempo van Den Haag meege gaan." De Leidse trainer constateer de tevreden dat zijn ploeg zich niet het hoofd op hol liet bren gen. Laatste man Wim Pikaar schroomde er niet voor de bal de tribunes in te jagen en Ro bert Pret kopte elke Haagse voorzet zo ver mogelijk uit het Leidse strafschopgebied. Niet mooi, wel effectief, vond De Klerk, die ook wel wist dat een gedegen opbouw tegen Den Haag er niet inzat. Daarvoor is op papier het verschil in klassen te groot, hoewel dat werd giste ren niet erg duidelijk werd. Ster ker nog, Roodenburg heeft de kans op een forse zege laten lig gen. Zeker nadat Helder in twaalfde minuut het eerste gaatje had gevonden. Hij had al enkele malen lekker met De Ruiter gestoeid toen hij op de rand van buitenspel van rechts back Menno Ooyendijk een pri ma pass kreeg aangeleverd. Scheidsrechter Verwey negeer de ijskoud het vlagsignaal van de Haagse grensrechter waarna Helder even koel de kans be nutte (1-0). Waarna de spits een aantal zelf gecreëerde mogelijkheden niet uitbuitte. Zo 'vergat' Helder te gaan liggen toen De Ruiter hem in arren moede in het strafschopgebied tegen de en kels tikte maar toch een doelpo ging waagde in plaats van de bal simpel aan een medespeler te geven. De Klerk kon er nau welijks boos op worden. Het spel van Den Haag gaf hem ook niet de minste aanleiding om op het puntje van zijn stoel te gaan zitten. Daarvoor waren de Hagenaars te voorspelbaar en zat er, behoudens de rushes van rechterspits Reggie Martina, weinig muziek in de ploeg van trainer Henk Wisman miste zijn uitwerking niet, want met vijf doelpunten namen zijn man nen revanche voor de halve wanprestatie (5-1). Peter Kruit scoorde driemaal. Rijnsburgse Boys klaarde het beker-klusje op geroutineerde wijze. Vierdeklasser MMO werd in eigen huis met 1-7 op het standsverschil gewezen. Toch waren beide partijen tevreden over het duel, dat sportief ver liep. Steven Faber was de suc cesvolste Rijnsburger. De ge drongen spits zorgde voor drie treffers, waarvan twee uit een strafschop. Martin den Haan (tweemaal), Menno Vaartjes en Patrick Kamperveen maakten de zevensprong kompleet. Thijs Mooren hield bij 0-5 de Hoog- madese eer hoog. Koudekerk was geen partij voor Alphense Boys. Bij rust leidde de Bahl- mann-equipe al met 4-0. Het scorebord stopte pas bij 10-1. Pieter van Zoest was in dit duel scherpschutter met zes voltref fers. Richard van den Nieuwen- dijk, Frank Bakker, Patrick Kalkema en Marco Verschelden maakten de tien vol. Andres van der Bom redde de eer voor de roodwitten. UVS kwam tegen Voorscho ten goed uit de startblokken. Binnen een kwartier legden Raymond Bennekers en Dick van der Heiden al twee doel punten in het mandje. De Lei- denaren bleken over betere schutters te beschikken. Vooral Bennekers had oog voor het doel. Zijn totaal reikte gister avond tot drie treffers. Albert Hoogland maakte het kwintet vol (5-0). Lugdunuin kreeg bezoek van een niet eens zo heel oude be kende. Tegenstander SVLV staat immers onder leiding van Fer Nijhuis, die tot vorig seizoen de Kikkers trainde. In de reguliere speeltijd scoorden Alexander Redel en Michael Verver voor de thuisclub. Niels Karremans doelpuntte twee maal voor de Voorschotenaars (2-2). De grote held van Lugdunum was doel man Marcel IJzendoorn die twee penalty's uit zijn doel ran selde, Docos haalde voor het eerst in de geschiedenis de derde ronde. Met moeite want oppo nent KRV gaf zich pas na penal ty's gewonnen. De Katwijkers hadden in de normale speeltijd een 3-1 achterstand goedge maakt, maar moesten deson danks de winst in de Sleutelstad laten. Voor Docos scoorden Jo- han de Ridder. Cor van de Krogt en Niek de Vries. Bij de blauw- hemden waren dat Leo van der Zalm. Martin van Delft en Mar tin Oudshoorn. Katwijk-2 leverde een prima prestatie door FC Lisse (zon dag) met 2-1 te kloppen. Zon der slag of stoot ging het echter niet want paal en lat stonden in de slotfase een gelijkmaker van Erwin Hoogendoorn in de weg. Een kwartier voor tijd had broer Dennis Hoogendoorn nog de achterstand tot 2-1 verkleind. De Katwijk-reserves waren op 2-0 gekomen door doelpunten van John van der Plas en Cor Haasnoot. Bernardus lootte in de tweede ronde vierdeklasser Delft. In een enerverend potje trokken de mannen van Ben Möllers met 3-2 aan het langste eind. Wim de Roo liet zich van zijn goede kant zien door twee- WSB verder in districtsbeker Halverwege Ter Leede - WSB wist de Wilhelmus-spion het al. Hij pakte zijn spullen in en ging huiswaarts richting Voorburg. Als de man een beetje zijn vak verstaat, zal in zijn blocnote de naam Robe'r Marijnen promi nent voorkomen. De bonkige WSB-spits. vorig seizoen veel geblesseerd en chronisch uit vorm, was er gisteren namelijk voor een groot gedeelte verant woordelijk voor dat het hoger aangeslagen Ter Leede uit de districtsbeker werd gewipt (2-3). Wilhelmus, over anderhalve week de tegenstander van WSB in de competitie-ouverture, is dus gewaarschuwd en zal de 'Zaak-Marijnen' hoogstwaar schijnlijk grondiger aanpakken dan de Sassenheimers. Marijnen kon vooral in de eerste helft doen en laten wat hij wilde toen hij keer op keer de Ter Leede-achterhoede te sjim af was. Soms glipte hij zelfs op snelheid langs zijn tegen standers. Een verrassing voor vriend en vijand, want de Noordwijkerhouter lijkt met zijn postuur veel te zwaar voor het betere sprintwerk. Wellicht liet Ter Leede-libero Edward van der Putten zich door de uiterlij ke schijn in de luren leggen toen Marijnen hem in de 30-ste minuut passeerde alsof hij er niet stond. Tim van der Weiden Rob Pret (rechts) houdt een Hagenees goed aan de buitenkant. Links op de achtergrond de Roodenburg-bank. De Graaf. Den Haag drong na rust nog wel aan, maar overtuigde aller minst. Het was Roodenburg dat de beste kansen kreeg. Helder sprintte De Ruiter er weer eens uit en behield warempel het overzicht. Ramon Barends schrok klaarblijkelijk zo van de ingeving van zijn ploeggenoot dat hij in vrije positie het pro bleem maar naar Patrick Hey- mans verschoof. De scha duwspits wist op zijn beurt ook geen raad met de buitenkans. Het was ten slotte Dennis Ooyendijk, vervanger van Barends, die zijn invalbeurt waarmaakte door op aangeven van Ron van der Linden de be slissende tik uit te delen (2-0). Het Haagse doelpunt van Reza de Haan, slechts één minuut speeltijd verder, kwam daarom voor een verlenging rijkelijk te laat. Roodenburg-FC Den Haag 2 2-1 (1-0). 12. Helder 1-0. 85. Dennis Ooyendijk 2-0, 86. De Haan 2-1. Scheidsrechter: Verwev. Toeschouwers 100 Geel: Blom (FC Den Haag). Helder (Rooden burg) Roodenburg: Vink; Menno Ooyendijk. Wim Pikaar. Van Oosten. Pret: floman. Paul Pikaar (Buyn), Van der Linden; Barends (Dennis Ooyendijk). Hey- mans, Helder (Van der Laan). Het was gisteravond troef in de tweede ronde van de districtsbeker. Strafschoppen moesten er in maar liefst vier ice7-a gevallen aan te pas komen om Geboo een winnaar aan te wijzen. ARC zorgde voor de opmerkelijkste prestatie: de Racing stond bij j"dJ Zevenhoven met 0-2 achter in - R wj de 88ste minuut en redde als- nog het vege lijf. 6-3 6-1 H°ogi Noordwijk-Foreholte was een ■SM partij om van te smullen. Veel m u publiek (800 man), legio kansen Wachti en twee gelijkwaardige ploegen. Fred Bloem gaf met twee snelle —4 doelpunten aan snode plannen te hebben. Aangezien de f Noord wij kers verzuimden de mooiste kansen te benutten, lukte het de zondagclub langszij te komen via Rob van Duyn en O, goaltjesdief Ruud de Klerk. Fred Bloem schoot met de laatste pe- nalty de Noordwijkers in de vol gende ronde. >ndej ARC kroop door het oog van -ijn h de naald. Tegenstander Zeven- genoi hoven had twee minuten voor ld vol tijd een comfortabele 2-0 voor- ok n< sprong. In twee minuten draai- aak de de Racing Club de achter- velen stand terug naar 2-2. Ruud Bos At ja! en Albert Kooy waren verant- leelm woordelijk voor die bijzondere en- M prestatie. De goede lijn werd vo' doorgetrokken in de strafschop- >pelei penserie. e Md us m Quick Boys-SJC was een ze j wedstrijd met twee gezichten: ?n. Aj een slecht en een goed Quick ve' M Boys. Voor rust was het pet met wel de Katwijkers die op een terech te 0-1 achterstand werden ge zet. Het theepraatje van QB- - Mul Robér Marijnen. archieffoto loekzuyderduin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19