Irene Eijs blij met 'blik' Lugthart zit deze week op de wip Dextro enePGV Guinau haakt af voor eindtoemooi Sport Maassen: geen WK Van der Kooij stunt op NK Leidsch Dagblad Tennis CircuitB00 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 Vijf rensters naar Colombia zaltbommel Bondscoach Piet Hoektra heeft vijf vrouwen aange wezen voor de wereldkampioenschappen op de weg in oktober in Colombia. Nederlands kampioen Yvonne Brunen, Meike de Bruijn, Lenie Dijkstra, Edith Klep en Elsbeth Vink verdedigen in het Zuidamerikaanse land de Nederlands eer. Nederland mocht zes vrouwen voor de wegwedstrijd inschrijven. Hoekstra meent echter dat alleen de vijf aangewezen rensters iets op de WK heb ben te zoeken. MyPa - PSV in Lahti eindhoven» PSV speelt de uitwedstrijd in de eerste ronde van de UEFA-beker tegen MyPa in Lahti. Dat is op ongeveer zestig kilo meter van Anjalankoski, het dorp waar MyPa vandaan komt. De clubs wijken uit omdat het stadion in Lahti, thuishaven van Kuusysi, kunstlicht heeft en groter is. De capaciteit is 15.000 plaatsen. PSV voetbalt eerst uit. De wedstrijd op dinsdag 12 sep tember begint om 18.00 uur Nederlandse tijd. In Finland is het dan een uur later. Voor dat tijdstip is mede gekozen door de uit zending op televisie. PSV vertrekt zondag 10 september naar Finland, een dag na de thuiswedstrijd tegen Heerenveen. Bonfrére bondscoach Nigeria lagos De Limburger Jo Bonfrére .is door de Nigeriaanse voet balbond aangesteld als bondscoach van het nationale team. Bonfrére vervangt de Braziliaan Carlos Alberto Torres, die na zijn benoeming in juli twee weken op vakantie ging en nooit te rugkeerde. zaltbommel» anp Zijn tweede plaats bij de NK tijdrijden in Zaltbommel kon Frans Maassen niet op andere gedachten brengen. Ook niet de sterke argumenten die bonds coach Gerrie Knetemann na af loop aanvoerde om de renner uit de Novell-ploeg alsnog over de streep te trekken. Hij gaat niet naar de wereldtitelstrijd in Colombia. Erik Breukink be sloot na lang twijfelen toch te gaan. Hij behaalde met over macht de nationale titel en hoopt na zijn tijd van 54.46 over 46 kilometer, een gemiddelde snelheid van 48,78 km/uur, op een goede klassering bij de we reldtitelstrijd. Maassen meent dat hij in Co lombia niets heeft te zoeken. Hij was blij met zijn redelijke tijdrit, een van zijn meer aanspreken de prestaties van dit seizoen. Op grond van één goed resul taat wil hij echter niet naar Co lombia. „Knetemann heeft mij gestreeld met zijn pleidooi. Maar het hele jaar heb ik al mijn best gedaan in de tijdritten en dat is steeds niks geworden. Een goede tijdrit hier vind ik niet voldoende. Alleen als Raas het mij verplicht zal ik gaan, maar ik denk dat hij achter mijn standpunt zal staan." De coureur uit Ittervoort hecht ook niet veel waarde aan de aan Colombia verbonden plaatsing voor de Olympische Spelen, volgend jaar in Atlanta. Hij wil zich liever richten op het naseizoen. Hij hoopt in de na- jaarsklassiekers goede klasserin gen te kunnen rijden om zo in beeld te komen bij een andere ploeg voor het geval Raas geen nieuwe sponsor kan vinden. Knetemann heeft Maassen ech ter nog niet opgegeven. „Frans is ook zo'n twijfelaar. Daarom ga ik hem morgen bellen om opnieuw zijn mening te vra gen." Irene Eijs: „Ik heb alles gegeven.' FOTO HOLVAST/MARK LAMERS Irene Eijs is over de klap heen. Vlak na de finale in de dubbeltwee baalde de Leidse roeister als een stekker over de fractie van een seconde die haar van het goud scheidde. Maar even later brak de zon alweer door voor de sportvrouw van Leiden. Met een zilveren en een bronzen medaille was zij op het wereldkampioenschap in het Finse Tampere immers samen met bootgenote Eeke van Nes de succesvolste van de 52-koppige Ne derlandse afvaardiging. leiden tim brouwer de koning zaltbommel marc van der jagt Daar nam hij met een nationale selectie nieuwelingen deel aan een vierdaagse etappekoers. De Leidenaar kwam niet verder dan de 23ste plaats in het eind klassement, maar liet zien dat hij over de nodige klimmersca- paciteitep beschikt. De Lange- raarse Angela van Smoorenburg liet in Zaltbommel de 16de tijd bij de vrouwen noteren. Wielrenner Vincent van der Kooij heeft de zilveren medaille veroverd op het Nederlands Kampioenschap Tijdrijden. De nieuweling uit Leiden gaf met zijn tijd van 30 minuten en 50, seconden slechts 18 seconden toe op winnaar Ronald Muts aars uit Schijndel. Niemand van de overige jeugdige renners bleek in staat het 22 kilometer lange parcours binnen 31 minu ten af te leggen. De prestatie van de 16-jarige Van der Kooij is opmerkelijk, omdat hij pas maandagavond laat terugkeerde uit Oostenrijk. Aart Vierhouten toonde gis teravond na 177 kilometer koers in Merksem nogmaals zijn klas- Swift/Casba kwam 11 seconden achter de Belg Leysen als twee de over de meet. Voor roeiers zijn er maar twee i ten per jaar waarop naast goud ook zilver en brons te verdienen is. Bij 'gewone' wed strijden is alles goud wat er blinkt. Alleen bij de vermaarde Rotsee-regatta in Luzern en het WK wordt ook ander 'blik' (roeijargon voor eremetaal) uitgedeeld dan goud. Daar om besloot Eijs, die op vorige WK's nooit hoger eindigde dan vierde, op het slotfeest stevig 'uit de bol' te gaan. „Ze hadden goe de dansbare muziek", aldus Eijs, die de af gelopen nachten nauwelijks aan slapen toekwam. „Mensen die gedisciplineerd le ven, kunnen ook goed feesten. Ik beschouw zo'n feest als een beloning voor alles wat ik in het roeien heb geïnvesteerd." Ook de twee medailles incasseert zij als een riant loon naar werken. „Voorafhad ik onmiddellijk getekend voor dit resultaat. Maar je verlegt je verwachtingspatroon ge makkelijk. Toch ben ik er ook achteraf te vreden mee. Het Canadese koppel McBean en Heddle had in de twee net zo goed recht op goud als wij. .Hoewel wij 1999 van de 2000 meter op kop lagen, valt op hun race niets af te dingen. Vergeet niet dat zij op het WK in Wenen (1993) en op de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona al diverse gouden medailles hebben behaald. Er zijn minderen om van te verliezen. Bovendien ging ik helemaal voluit. Ik heb alles gegeven in één van de beste races die ik ooit heb ge roeid." In tegenstelling tot bijgelovige geesten had Eijs er geen bezwaar tegen, als zij één jaar vóór de Olympische Spelen van Atlanta alvast was opgezadeld met de 'last' van een gouden medaille. Hun redenering luidt, dat de regerende wereldkampioen op de Spelen gemakkelijk naast het goud kan grijpen door verzadiging, onderschatting of gebrek aan motivatie. „Ik vind het onzin om te zeg gen dat ik dit jaar geen wereldkampioen had willen worden. Je gaat je op zo'n mo ment toch niet inhouden met het oog op volgend jaar." IJver Inhouden komt toch al niet voor in het woordenboek van de 28-jarige biologe. Tij dens het WK combineerde zij in opdracht van coach Kris Korzeniowski de onderdelen dubbeltwee en dubbelvier. Geen probleem voor Eijs, die bekend staat om haar grote trainingsijver. „Het was alleen van het grootste belang dat wij geen onnodige her kansingen moesten afwerken. Daarom heb ben wij in de series goed doorgetrokken. Die opzet slaagde." Zo fris als Eijs en Van Nes afgelopen za terdag aan de finale in de dubbeltwee be gonnen, zo vermoeid waren zij een dag la ter bij de start van de dubbelvier. „Daarom begonnen wij traag. Maar het werd toch nog een fantastische inhaalrace. In feite vormden wij een gelegenheidsvier. In de dubbeltwee zijn Eeke en ik veel meer op el kaar ingespeeld. Ook al zijn wij buiten de boot compleet verschillende types, toch kunnen wij het binnen en buiten de boot goed met elkaar vinden." Nu zij terug is in Leiden, pakt Eijs razend snel de dagelijkse routine weer op. „Ik heb eerst even een was gedraaid en ben vervol gens naar het lab gegaan. Die dingen moe ten ook doorgaan. Dat ligt voor mij als sportvrouw niet anders dan voor iemand met een drukke baan. Al ben ik wel blij met de steun die wij van Hans Jorritsma (oud- hockeycoach) van het NOC*NSF krijgen. Dat gaat vaak om hele praktische dingeil. Zo kunnen wij tegenwoordig na de training op de Bosbaan een maaltijd nuttigen. Daar door hoef ik niet meer om negen uur 's avonds thuis te koken." Na een korte adempauze („Ik mag trai nen, maar het hoeft niet") richt Eijs haar blik alweer op het volgende project: Atlanta. Zij zou, als de strenge keuzeheer Korze niowski haar volgend jaar nog steeds goed genoeg vindt, ook op de Olympische Spelen kunnen dubbelen. De weg naar Atlanta is echter nog lang en de coach staat bekend om zijn voorkeur voor wisselende samen stellingen. De strijdlustige Eijs zit op precies dezelfde golflengte. „Het is niet goed als vaste clubjes bij elkaar gaan zitten. Je moet niet snel tevreden zijn, maar blijven vech ten voor je plaats." Een prettig vooruitzicht is dat Eijs zich het eerste half jaar van 1996 alleen met roeien kan bezighouden. Zo kan de Leidse laatbloeier er in de training nog een schep bovenop doen. In Atlanta moet blijken of voor de nummer acht van Barcelona (1992), de nummer vier van Wenen (1993) en In dianapolis (1994) nog meer is weggelegd dan het zilver en brons van Tampere. Toernooi ZTC scherprechter voor Masters leiden gertjan v t de Zoeter- woudse TC geldt ook dit jaar weer als scherprechter voor de laatste Masters-tickets. Bij de mannen in B zitten Jan-Willem Lugthart en Marco Visser op de wip. Visser heeft alles nog in ei gen hand omdat hij deelneemt. Lugthart mag alleen maar ho pen dat Mare Brand of Arthur Hertzberger het toernooi niet op hun naam schrijven. In dat geval is hij de pineut. In D kunnen Daniël Petitjean en Mark de Man roet in het eten gooien bij Casper van der Vaart en Niels van Geer. Omdat Ma rieke van Keulen bij de vrouwen in C de Masters aan zich voorbij laat gaan, vanwege de introduc tieweek van haar nieuwe studie, zijn Krista Wilbrink en Barbara Kieboom vrijwel zeker van deel name aan het eindtoemooi. Rieneke Chrispijn zal ZTC win nend moeten afsluiten om nog enige kans te maken. In D ver wees Sanne Bauman met haar reeds behaalde kwartfinale en de daaraan verbonden twee punten in Zoeterwoude Esther Kulk naar de negende plaats. Mirjam van Kesteren kan haar nog voorbij maar dan moet ze allereerst Simone Visser en ver volgens Monique van Ark in de kwartfinale verslaan. De dubbelkoppels staan zo goed als vast. Alleen in Cl kan Ron de Vos Djien-Gie Que en Valentijn Weber de voet dwars zetten als hij de halve finale bij ZTC haalt. In dat geval is hij met dat behaalde punt zeker van deelname. In de overige categorieën komt er geen verandering meer, omdat er geen onderdelen voor het circuit meer verspeeld wor den. In C2 zal er een nieuwig- heidje plaatshebben. Jeroen Ahling en Kees van Ruiten zul len moeten loten om de zesde plaats. Adrian Noordermeer en Chris van Beek plaatsten zich automatisch door een extra be haalde kwartfinale. Cees Schenk en Cees Wijdeveld plaatsten zich op de valreep door het Dl 35+-onderdeel bij Artesia win nend af te sluiten. Stand HEB: 1. Jasper de Regt (Dekker) 37, 2. Jeroen Boogmans (Zee en Duin) 16, 3. Martijn Zandvliet (Boekhorst) 15, 4. Mark Fleischeuer (Metselaars), Talbert Boef (Dekker) 13, 6. Jeroen Vink (Hille- gom), Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) 12,8. Marco Visser (Unicum) 11, 9. Arthur Hertzberger (TEAN), Mare Nagelkerken (TEAN) 9, 11. Onno Guinau (TEAN), Eric Bollen (Unicum), (Nieuw Vennep) 8. HEC: 1. Joost Weer- heim (Waddinxveen) 32, 2. Colin Vrie- Hout) 29. 3. Tjeerd Star Duin) 21. 6. Jurriaan de la Bev (TEAN) 19. 7. Timo van der Voort (Roomburg) 17. 8. Jelle Oosterhoff rescate) 49. 2. Jeroen van Stijn (Dek ker) 29. 3. Jeroen Verdegaal (Boek horst) 27. 4. Richard Rommers (TEAN) 25. 5. Victor van Asperen (Forescate), Pieter Visser (Hillegom) 19, 7. Sander Brugman (Leidse Hout) 17. 8. Casper Marieke Bethlehem (TEAN) 20.3. Hed- dy Boers (Unicum) 16. 4. Carmen Delsasso (Dekker) 14, 5. Margol van Overloop (Merenvvijk) 11, 6. Barbara van der Gugten (Unicum) 10, 7. Marti- ne Griekspoor (Nieuw Vennep) 7. 8. Renee Crama (Nieuw Vennep). Marjet Groenleer (Unicum), Nelleke Weyer- mans (Leidse Hout) 6, 11. Ingrid Kruit (Dekker), Ingrid van der Plas (Zee en Duin). Irma van Seeters (Merenvvijk). Annemiek Wissink 11 \\i 5. DEC: I. ke de Boer (ZTC). Anne-Karine Wil brink (Sassenheim) 18. 5. Marieke van Keulen (Nieuw Vennep) 17. 6. Sonja Korenhof (Zee en Duin), Hanneke Ro- thbarth (Zuid West) 16, 8. Barbara Kie boom (Nieuw Vennep), Krista Wilbrink (Sassenheim), Colinda Voskuil (Sassenheim) 8, 11. Nicole Visser (Leidse Hout) 7, 12 Rieneke Chrispijn (Unicum) 6. DED: 1. Svlvia Sieval (Me renvvijk) 26. 2. Monique van Ark (Uni cum) 25, 3. Maaike Spoor (Hillegom) 19. 4. I.ui]IK'Iiiii- Ui-liui (I leLki-r) 17. 5. Margo Kleyn (Kikkers) 11, 6. Famke Schaap (Hillegom), Simone Visser (Leidse Hout) 10. 8. Esther Kulk (Qravel), Marloes de Groot (Zevenho ven) 7. HDCl 35+: 1. Gert-Jan Onvlee (Rijnkanters) 13, 2. Jan Mens (Foresca te) 12, 3. Eric Noest (Roomburg) 11,4. 10. 5. Arie van Haver (Munnik). Ron de Vos (Munnik) 7,' 11. Dennis Baans (Bos koop). Fred van Duyn (Dekker), Johan Montanus (Dekker). Rob van der Zeeuw (Roomburg). Alex Hamming (Abbenes). Loek van Eeden (Boek horst) 6. HDC2 35+: 1. Chris Brouwer (Voorschoten). Cor Strijk (Voorscho ten) 16. 3. Nico Bakker (Rijpwetering) 10, 4. Fred Sieval (Merenvvijk) 7, 5. Ton Seriier (Merenvvijk) 6, 6. Chris van Beek (TEAN), Adriaan Noordermeer (TEAN), Jeroen Ahling (Forescate), Ron Meijer (Forescate), Jacques van Ruiten (Alke- "rsr Frank Snel (Hoogmade), Ron de Jong (Hillegom), Boudevvijn Pijpers (Hille gom) 12, 7. Nico Vreeswijk (Hillegom) 11, 8. Jan Rutgrink (Lisserbroek) 10, 9. Guus Pieters (OLTC), Cees Schenk Jannie den Hollander (KLTV) 9, Guyt (Casino), Mary van de Heiligen berg (Rijpwetering) 7, 9. Tiny Huisman (Lisse), Nicolette Hemminga (Lisse) 6, 11. Igna van der Meer (Alkemade) 5. DDC2 35+: 1. Ria Hogenbopm (Rijpwetering) 7, 2. Riet Akerbdom (Rijpwetering), Thea van Kooperen (Merenvvijk), Ger Seriier (Merenvvijk) 6, 5. Laila Driessen (Leidse Hout). Bep Holster (Hillegom). Ineke van Or- mondt (Merenvvijk), Trees van der Voort (Merenvvijk) 5, 9. Anja Schreurs (Artesia), Lammie van der Bent (Casi no), Joke Goutier (Casino) 4. DDD1 35 1. Virginia ter Braak (Voorschoten), Els Faas (Voorschoten) 13. 3. Anneke Scholte (Lisse) 10. 8. Marita Danhof (OLTC). Pauline Voorendt (OLTC). Ans Joustra (Dekker), Marleen van Landuyt (Dekker) 9. ^sp 0/lSo, Rabobank Sergio yf/Tacchini L.J. SPORT Sassenheim Warmond rob onderwatër, 0 DUIVENTIL Zr Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54. 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. De City Run die voor zondag 10 september op de kalender stond, gaat niet door. Ondanks de verleende vergunningen kwam de organisatie opnieuw in de problemen. De jaarlijkse koopavond in de binnenstad werd verschoven van 24 naar 10 september. Hierdoor kan men de veiligheid van de lopers en renners niet garanderen De schaatsende wielrenner Jeroen Straathof was uitblinker in de •klimwedstrijd de Eurode Om loop. In de straten van Kerkrade sloeg hij genadeloos toe en klopte zijn vier medevluchters. In het ploegenklassement werd Swift/Casba derdë. Astrid van Tol (Nieuwveen) was in Rozen burg goed voor een derde plaats. Leon Rekelhof (Ter Aar) behaalde een vierde plaats in de Ronde van Badhoevedorp. Noordwijker Ton van Duijven- bode kwam op dezelfde plaats in Nieuwpoort. Angela van Smoorenburg werd in Breda net voor Marion Borst ook al vierde De Leidse voetbalclub Roodenburg behaalde een acht ste plaats in het Twente Ros Toernooi in Enschede. Blauw Wit Amsterdam behaalde de hoofdprijs Remco Torken wordt een populair man in Lo keren. Tegen Charleroi (6-1) schoot hij driemaal raak. Hij scoorde ook het eerste doelpunt in de met 3-0 gewonnen wed strijd tegen Sint Niklaas De Nederlandse Badmintonbond (NBB) heeft alle teams van Drop Shot uit de competitie gehaald. De bekende Haagse club kon de - laatste jaren niet aan de finan ciële verplichtingen voldoen De profronde van Nederland start volgend jaar in Gouda. De wedstrijd staat een week later Op de kalender dan dit jaar. De slotetappe wordt waarschijnlijk Venray-Vaals Marco Vermey en Frank van Veenendaal heb ben bondscoach Gerrie Knete mann laten weten dat zij be schikbaar zijn voor het WK wielrennen in Colombia. De bondscoach kan met moeite een ploeg samenstellen omdat de één na de ander afhaakt in verband met de onrust in dat land Leon van Bon gaat niet naar Motorola. Het schijnt dat zijn huidige ploegleider Jan Raas een sponsor heeft gevon den die 5 miljoen voor de wie lersport over heeft Voetballe Ronald van Wattum (LFC za) heeft zijn overschrijving naar Leiden ingetrokken. I.eiden- speler Fred Wagemaker wil na LFC zondag omdat hij op zate dag moet gaan werken. De ka naries zagen Marvin Hoek (VNA), Ron Verplancke (VCL) en Michel van der Broek (VN/^ hun eerder overschrijving in trekken Peter Boeve wordt d nieuwe trainer van zaterdagee steklasser DVS. Hij volgt hier mee de aan de kant geschovei Van den Oosterkamp op. Boet stapte halverwege het vorige seizoen op bij DOVO Basket balclub BS Leiden gaat de niei we competitie verder onder di naam Ton van Bemmelen Lei den Op zaterdag 2 septembe begint de tafeltenniscompetiti Pecos (Oegstgeest) heeft in de eredivisie tegenstand van Slot) Interieur (Born), FVT (Rotter dam), Kluis (Geleen), GTR (Gaanderen), Never Despair (Den Bosch), Irene (Tilburg) ej Comos (Veldhoven). Rijnoeve (Katwijk) en Pecos 2 spelen ee divisie lager Van 18 tot en mj 24 september wordt in Alphei gestreden oiii de Europa Cup softbal. Thuisclub Alphians isj ingedeeld in poule A met Bro ken Arms Team (Frankrijk), Borgerhout squirrels (België) Edom Gellenkirchen (Duits land) Op zondag 1 oktober o ganiseren de drie Leidse atle tiekverenigingen De Bataven, AV Holland en de LRRC geza menlijk een prestatieloop in h centrum van de stad Er staai nog vier regio-wielerwedstrijd voor niet-licentiehouders op o kalender. Dat zijn: Noordwijk- Binnen (31 aug),,Noordwijker- hout (6 sept) en Lisse (24 septj De finale is op 1 oktober op sportpark Ter Specke in Lisse Het 50-jarige SJZ speelt op dirt dag 19 september een jubile umwedstrijd tegen de landelij) jeugd van Sparta (Rotterdam) Vanavond oefent korfbalclub Sporting Trigon om 20.00 uur tegen Sporting West De jaar lijkse kamer 2 Zeilmarathon, 5 kilometer zeilen over de Kaag, Westeinder en Braassem, worj dit keer op zaterdag 9 septem ber gehouden. Voor inlichtin gen: Levendaal 65, 2311 JE Lei den De volgende kortebaan- draverij is op dinsdag 5 septer ber in Schagen. De eerste regit wedstrijdisop vrijdag 15 sep tember in Hillegom CIRCUIT IN CIJFERS Drie Klaver Drie Zoeterwoude HEB: le ronde. R. K.leian - O. Guinau w o R Outshoorn - H. -van Velzen 6-3 3-6 6-3; M. Brand - Gert-Jan Anker 6-2 6-1; A. Hertzberger - A. v.d. Berg 6-4 6-3, M Zandvliet - R Hamming 6-2 1-6 6-4. DEB: le ronde: J. Poot - A. Sterk 7-5 6-3; C. Zandbergen - I. Kruit 3-6 6-4 v.d8'Plas 6-4 2-607P6 HEC: le ronde; S. Kraan -1. Burgerhout 6- 0 6-0; F. Stijnman - R. Bakker 6-3 6-7 op- tave Bakker, M. van Velzen - B. Delsasso -2 6-3; J. Zandbergen - R. Broekhof 6-0 7-5, T. v d. Voort - B. v.d Goesw.o., K. Ko renhof - S Brugman 6-4 6-3-, M. de Man - J. Reedijk 7-5 6-1; P. v.d. Berg - Ch. Stijn man 6-1 6-1. DEC: Kr. Wilbrink - M Boe- M. Griekspoor - van Cleef - M. Ótten 6-4 6-3; B. Kiebool A.K. Wilbrink 6-4 2-6 6-3. 5 Oosterman Opel Nieuwe Sloot Alphen HEC: 2e ronde: X. van Bommel - J da Bey 9-8 proset; J. van Leeuwen - R. W| ner 6-2 6-3; A. de Rooy - R. Zandvliet 3 T 6-4 7-6; R. de Woll - R. v.d. Hoef 6-1 I- 1 6-4, T. Bouwhuis - E. Maassen 6-3 6-1 DEC: le ronde boom 6-3 6-1,, 6-1, S. van Capel - i.LSl! - C. Rijnaarts 6-0 6-3 zoeterwoude/alphen a Van de drie B-spelers die Marco Visser nog konden verdringen van de achtste plaats in het LD- klassement, zijn er nog twee over. De als eerste geplaatste Onno Guinau bleek nog onvol doende hersteld van zijn in Nieuw Vennep opgelopen bles sure en haakte af. Van de twee overgebleven kandidaten, Mare Brand en Arthur Hertzberger, valt er vandaag één af. Na een in twee sets gewonnen eerste partij tegen respectievelijk Gert- Jan Anker en Alexander van den Berg stuitten beide kemphanen in de tweede ronde op elkaar. Wie Zoeterwoude binnenrijdt, komt binnen 50 meter vier maal een grote poster tegen met het opschrift 'Ongewenst Zwanger' en vervolgens een telefoon nummer voor directe hulp. Het Drie Klaver Drie toernooi van Zoeterwoude is eveneens onge wenst zwanger van de walk overs in de schema's bij de mannen. Alleen ontbreekt hier nog een instantie, die steun kan verlenen. Wedstrijdleider Johan van Velzen doet dat al jaren zelf. kwestie kwaliteit Kamsteeg „Ik blijf er laconiek onder zegt Van Velzen. „Vaak zijn h geplaatste spelers, die al genoi punten hebben verzameld vol de Masters. Ze bellen ook n< eens veel te laat af met vaak ge klachten. Dat is vervelen want elk jaar en ook dit ja) weer heb ik weer veel deelnl mers moeten teleurstellen. V) zitten nu eenmaal overvol geven vooraang aan de spelel die in de race zijn voor de Ma ters. Een afzegging van ons mi nooit de reden zijn, dat ze j Masters niet kunnen halen. Ai de andere kant heb ik wel bj grip voor, dat je je een wej voor de Masters wilt spar De blessure van Guin overigens bekend en voldoem punten had de reus uit Alphi nog niet om ook zijn ti( Masters-deelname veilig te len. Het jubileum zal dus jaartje uitgesteld moeten den. Na Walter van Schie i C-categorie zijn in de D-afd| ling de als derde geplaata Jeroen van Slijn.en de numm vier Richard Rommers afgj haakt. Positief nieuws was ook in Zoeterwoude. Plaatsa note Charlotte Zandbergen va raste Ingrid Kruit in drie sej waarmee de Dekker-speelsn tevens voor de Masters is uitgj schakeld. In het C-toernooi van Nieut» Sloot gingen gisteren twee favj rieten onderuit. Jurriaan de Bey, veilig in het circuitklassi ment, werd door het slechl weer gedwongen lot een pros| tegen TEAN-clubgenoot Xandi van Bommel. Hij verloor d proset in de tiebreak. Thui speelster Mandv Rommers li verrassen door de ervard Maryse Leunissen van De Mul nik.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18