De basis voor je kleerkast Randstad Scandinavian Seaways stopt met lijndienst IJmuiden/Gothenburg Kleine politiebonden streven naar federatie Miljoenenschuld provincies aan niet betaalde rechten F DINSDAG 29 AUGUSTUS 1995 Stroom passagiers valt tegen IJMUIDEN GPD Rederij Scandinavian Seaways stopt met de lijndienst tussen ljmuiden en het Zweedse Go thenburg. Met ingang van het nieuwe seizoen varen er alleen nog maar passagiersboten op het Britse Newcastle en het Noorse Kristiansand. De veer boot 'Winston Churchill' gaat om de dag varen op de haven stad in Noorwegen. Reden van het stopzetten van de verbinding met Zweden is het tegenvallen van de stroom passagiers. „Vooral het percen tage Zweden blijft aanmerkelijk onder de verwachtingen. Voor de Zweden is het wegens de de valuatie van de kroon kostbaar naar het buitenland te gaan. Dat hebben wij goed gemerkt. De overtochten vanuit ljmui den naar Göteborg waren wat dat betreft beter bezet. Uit on derzoek is echter gebleken dat meer dan de helft van de passa giers verder ging naar Noorwe gen". aldus adjunct-directeur Chris Hilbrink. Ook heeft volgens hem het Zweeds verkeersbureau in Den Haag nagelaten reclame te ma ken voor de lijndienst. „Het ver keersbureau is afhankelijk van de Zweedse regering. Die geeft minder geld, zodat het bureau niet veel kanten uitkan." De veerdienst op Noorwegen ziet er volgens Hilbrink beter uit. „De bezettingsgraad is ho ger dan die van de passagiers boot op Zweden. Ook vanuit Noorwegen bestaat volop be langstelling voor deze lijnver binding. Momenteel is er één keer per week een afvaart van ljmuiden naar Kristiansand. Die frequentie willen wij dus be hoorlijk opvoeren, tot één keer per twee dagen. Noorwegen De bezettingsgraad op de lijn naar Zweden is te laag. wordt echt een speerpunt voor onze rederij." Een bezwaar is echter dat met de 'Winston Churchill' minder campers en caravans meekun nen dan met de 'Prince of Scan dinavia', het passagiersschip dat momenteel de lijnverbinding IJmuiden-Göteborg onder houdt. Hilbrink ziet dit pro bleem ook wel, maar hij denkt dat dit wordt ondervangen door het groot aantal afvaarten. „Zo doende is er ruimte genoeg aan boord." De 'Winston Churchill' vaart in het nieuwe schema van 24 mei tot 31 augustus op het tra fo ro GPD ject IJmuiden-Kristiansand. De 'King of Scandinavia' gaat om de vier dagen varen op New castle. Het seizoen voor dit schip duurt van 28 maart tot en met 29 oktober. CHEF ADRIAAN '.-CHEF* DICK VAN D sterdams politiepersoneel, is het ontbreken van een moge lijkheid aan het landelijke poli- tie-overleg met het ministerie van binnenlandse zaken deel te nemen. „Wij willen aansluiting bij een vakcentrale, de belang rijkste voorwaarde om mee aan tafel te mogen zitten. Binnen kort zullen we 3000 leden heb ben en we vinden dan zeker dat onze stem in Den Haag gehoord moet worden." Volgens Bult groeien de 'wil de' bonden in Den Haag en Nijmegen zeer snel en zal ook Rotterdam, waar deze week een nieuwe bond werd opgericht, eveneens hard groeien. „We zijn ook in tien jaar tijd de grootste bond geworden in Am sterdam. Omdat we de lokalej belangen van politiemensen be-1 ter behartigen. We gaan meeri van het individu uit." De Amsterdamse Politie Vakor ganisatie (APV) wil gaan samen werken met zuster-organisaties in Den Haag, Nijmegen en Rot terdam. De APV heeft 1700 le den, de pas opgerichte bonden in de andere steden nog maar enkele honderden. Voorzitter D.J. Bult van de APV verwacht dat in de andere steden het aantal leden binnen enkele maanden oploopt naar duizend, zodat een eventuele nieuwe federatie bijna 3000 le den krijgt. Volgens Bult is de oprichting en snelle ledenaan- was van de drie bonden buiten Amsterdam het gevolg van on vrede over de grote politiebon den NPB en ACP. Hij zei dit gis teren bij het 10-jarig bestaan van de APV in Amsterdam. Probleem voor de APV, de grootste vakbond onder Am- Multi Terminal hoeft roerige OR-leden niet terug te nemen ROTTERDAM GPD Vier ex-werknemers van het binnenkort te sluiten overslag bedrijf Multi Terminals Waal haven (MTW), krijgen hun baan voorlopig niet terug. De vier waren op staande voet ontslagen, nadat ze hun direc teur Gerard Krul korte tijd zouden hebben 'gegijzeld'. De kantonrechter heeft dat beslo ten. De havenwerkers hadden de rechter verzocht voorlopig weer bij MTW in dienst te mo gen treden, in afwachting van een bodemprocedure over de rechtsgeldigheid van het ont- slag. Het ontslag van Bert Voogt, Lex Linnenbank, Ton Reedijk en Arie Bergen (respectieveljk voorzitter, secretaris, lid en ex- lid van de ondernemingsraad van MTW) volgde op een roe rige bijeenkomst met directeur Krul en 35 personeelsleden van MTW, die culmineerde in het voor korte tijd opsluiten van Krul in een vergaderruim te. Ondanks de aanwezigheid van zeker twintig man tijdens de onvrijwillige opsluiting van de directeur, stelde Krul deze vier mannen verantwoordelijk voor zijn kortstondige 'gijze ling'. Hij stuurde ze de laan Juist omdat het kopstukken van de ondernemingsraad be treft, redeneerde de kanton rechter, hadden ze een grote verantwoordelijkheid in het voorkómen van het escaleren van de ruzie tussen het perso neel en Krul. DEN HAAG GPD De gezamenlijke provincies weigeren sinds 1986 rechten te betalen voor de reproduktie van kranten- en tijdschriftartikelen in hun knipselkranten. Zij heb ben zo een miljoenenschuld op gebouwd bij de Stichting Repro recht die in opdracht van de overheid de rechten moet in nen. De zaak is inmiddels zo hoog opgelopen dat de Hoge Raad nog voor het einde van dit jaar een bindende uitspraak moet doen. Het betalen van reprorechten is sinds 1972 wettelijk geregeld. Pas met ingang van 1985 werd de Stichting belast met het in nen er van. Vanaf dat jaar is KLM benoemt coördinator minderheden SCHIPHOL ANP De KLM stelt per 1 septem ber F. Samson aan als min derhedencoördinator. De tijd zal hij zich vooral op de uitvoering van de interne anti-discrimi natieregeling, die onder meer voorziet in een klach tenprocedure. Bij de KLM werken in Nederland 19.000 personeelsleden, onder wie bijna 4.000 mensen van bui tenlandse alkomst. Samson, die zijn nieuwe functie binnen de KLM in deeltijd zal uitoefenen, gaat ook binnen enkele maanden een vertrouwensinstituut op zetten. Bij de diverse be drijfsonderdelen komen ver trouwenspersonen, die het eerste aanspreekpunt zijn voor klachten over discrimi- In het verleden zijn er vol gens een woordvoerster van het bedrijf bij de personeels chef wel eens klachten ge weest van werknemers die zich gediscrimineerd voel den. Bij nader inzien waren die klachten echter nooit ernstig en bleken er over en weer misverstanden te zijn. Bij de KLM werken men sen van 61 nationaliteiten. Het gaat vooral om mensen die oorspronkelijk afkomstig zijn uit Suriname, Indonesië, Portugal, Antillen, Turkije en Marokko. De KLM heeft we gens het internationale ka rakter van het bedrijf van oudsher relatief veel al lochtonen in dienst. daar ook echt werk van ge:V maakt. De provincies stellen^ zich op het standpunt dat de^ knipselkranten in feite net zojva) iets zijn als normale krantengt£ Mits de bron maar wordt ver meld, is het overnbemen van artikelen zonder het betalen van rechten mogelijk. De Stichting Reprorecht is het daar niet mee eens. Knipselkranten zijn ko piën met een nietje erdoor en. daarvoor moet worden betaald.;'! De provincies hebben al tweél maal gelijk gekregen van lagerfli rechters. De Stichting wil echtej een principiële uitspraak heeft dus de Hoge Raad ingel schakeld. Die moet voor he[ einde van dit jaar de knoop doorhakken. Dertig maanden cel voor 2 bejaarde f wegens ontucht t |te ROTTERDAM ANP Fe; ]Gu Een 75-jarige man uit Hellebe voetsluis is vandaag door d|iec rechtbank in Rotterdam veroorya, deeld tot dertig maanden cé]ari wegens het plegen van ontuchj j onder bedreiging met vijf meisje, jes. Van deze straf zijn tiejgei maanden voorwaardelijk opg©on, legd. Tegen hem was drie jaal^a geëist. (rnt De hoogbejaarde gaf toe anjpe] derhalf jaar lang seksspelletjej^g] met de meisjes uit zijn woonpoG plaats te hebben gedaan. Oojstri had hij tegen betaling gemeen), schap met twee van hen, jes van twaalf en dertien jaaf oud. Nadat de zaak in april jaar aan het licht was gekomeii zijn in Hellevoetsluis slachtor feravonden georganiseerd. Oo| zijn betrokkenen in contact bracht met hulpverleners. Bij vonnis van de arron dissementsrechtbank te Dordrecht d.d. 23 augus tus 1995 is het navolgen de faillissement: UITGESPROKEN: - Franciscus Johannes Hofstede, geboren 19 maart 1947, wonende te 3332 KE Zwijndrecht, De Were 8, h.o.d.n. Deco Sty ling B.V. I.O., KvKnr. 62004, gevestigd te 2231 BZ Rijnsburg, Laan van Verhof 3 G4 Box 4.16. Rechter-commissaris: mr. F. L. J. M. Heijnen. Curator: mr. W. Sluiter, Postbus 11231, 2301 EE Leiden. Tel. 071-124445. (F126/95). Parka met ruitvoering, groen of taupe. Micro kwaliteit. 38-46 Basic pullover van 70% wol. Diverse kleuren. S-XL 2 voor Basic pullover i diverse mêlee kleuren. Acryl. S-XL Dames slobsokken. 3 paar 1' C&yt U tbxJi \tovide£ltjeSi! Gilet. Acryl/katoen. S-XL 2 voor Ecco. Basic kabeltrui van acryl/wol. S-L I I pantalon met V elastische band.l Acryl. 40-50 2 voor t Basic chambray blouse met Hp borduur. Katoen. 36-46 J 2 voor Uni en/of streephenid. Polyester/katoen. J 2voor Cauda. Basic overhemd. Met of zonder button-dowi Katoen/polyester 2 voor Viscose hemd in diverse dessins. 2 voor Basic T-shirt, kato Vele kleuren. 2voori BH Basic pantalon ^Hvan wasbare kwaliteit polyester. 2 voor Capuchonsweater met print. 86-122 2 voor Baby Club. Warme in diverse kleuren. Acryl. 74-98 2 voor Ajourtrui in diverse korte modellen. Katoen/acryl. 158-176 Overgooierjurk van geruit katoen. 98-152 'AristocaLs'sweaterj Katoen/polyester, A 128-152 M 2 voor 1 Cordurov tuinbroek 1 en/of broek Katoen. 62-98 2 voor

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16