'lemens Zwijnenberg kijkt zijn ogen uit IOK laat kans op „jgbystunt liggen oeisters in tranen na zeperd 'Ik had iedereen hier zo graag een hak willen zetten' Wind spelbreker op Zuid-West Sport ;FC verliest in Motorhuistoernooi Titelverdediger haalt hooguit brons Leidsch Dagblad Tennis CircuitB0g $RDAG 26 AUGUSTUS 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 ;arrière van de voetballer is grillig als het leven zelf. Ihieer dan twee jaar geleden was de sintelbaan nog ;oed genoeg voor Clemens Zwijnenberg, vandaag de reeft de Twent het Enschedese tartan ingeruild voor rlands voetbaltempel nummer één. De Kuip is te- 'oordig zijn werkterrein, het Diekman morgenmid- iet meer dan een tussenstation op weg naar de top. Ijongen uit Losser aan de vooravond van FC Twente- /ojïnoord. 'Wij' is ineens 'zij', 'zij' plotseling 'wij'. deelde de toenmalige trainer Rob Baan, die zijn weigerachti ge pupillen in de stromende re gen de Coopertest liet afwerken. Het voorval is typerend voor de acht jaar die hij in Twentse dienst achter de rug heeft. Zijn talent werd weliswaar onder kend, maar nimmer royaal ge honoreerd. Het was altijd vech ten voor een beetje redelijk con tract: „Zeker de laatste twee sei zoenen." Toch wil hij over zijn vroegere broodheer geen kwaad woord horen. Zwijnenberg, die vanaf 1988 192 keer het Twent se ros op de borst droeg, heeft er „een wereldse tijd achter de enj zijn schoonheid. Het is mügezegd, nog meer geschre- [n nog nadrukkelijker beju- door alles wat Rotterdam j'i^l face-lift heeft het stadion gedaan. Feyenoord bleef al cFhter en bouwde de ach tende maanden druk aan 2XJortieve toekomst: een in- na)nde renovatie van het elf- 7^ een ogenschijnlijk gloed- Qx/ elan rond de club zijn de I vJgen. „Ik weet niet wat ik Jïiaak", zegt Clemens Zwij- aafftg, bie zijn ogen uitkijkt njvlaasstad. j^jt dik uur eerder liep de ge- n, p verdediger met zijn nieu- pollega's wat plichtmatig (ondjes op het bijveld van iin. Drie kwartier uitlopen [ie dagen Barcelona, waar Steintterdammérs op het be- 'e Juan Ganaper-toemooi in derde plaats reikten. De training doet meteen n aan een soortgelijke in het Diekman, twee jaar ;n. ijnenberg herinnert zich «vuste training nog als de San vandaag. Hoewel, trai- lyhet was eigenlijk meer een jxpeditie. „Het was het ™je jaar onder Baan. Drie II pilden niet tekenen, om- [Pne de aanbieding die Twen- 6 had gedaan onvoldoende pn. André Paus, Boudewijn latz en ik." trio, dat de Enschedese (indertijd liever kwijt dan .jas, mocht niet met de rest 'atl|e selectie meetrainen, oor- laai ee rug Dertig meter Maar' waar Twente de bena ming werelds verdient, daar is Feyenoord de absolute hemel. „In het begin..., ik wist niet wat me overkwam. De eerste trai ning, staan daar twee- of drie duizend man rond het trai ningsveld. Feyenoord is een club met een ongekende uit straling. De open dag, ook zo iets. Kwamen 48.000 mensen op af! We moesten twee uur buiten zijn, onder de mensen. Ik geloof dat ik in die tijd welgeteld dertig meter heb kunnen lopen. Het was twee uur lang hetzelfde: krabbeltje hier, fotootje daar." „En dan", verzucht de verde diger, „ben ik Clemens Zwij nenberg nog maar. Moet je na gaan wat Koeman heeft meege maakt." Het respect voor de ve dette, teruggekeerd na zes tem peramentvolle Spaanse jaren, is voelbaar. „Je had in Barcelona moeten zijn. Hoe Koeman daar wordt geëerd. Dan heb ik nog een lange weg te gaan." En hij mag zich ploegmakker van de Groninger noemen. „Het is een voorrecht, absoluut. Wat kan ik niet van Koeman leren?" Toch wordt de Tukker zelf ook op handen gedragen. Op iets bescheidener schaal dan het fenomeen-Koeman vanzelf sprekend, maar toch. „Je wordt door Feyenoord gekocht, dus moet je wel een goede voetbal ler zijn. Zo denken de mensen hier. Ik word door de supporters behandeld met veel respect. Dat was in Twente wel eens anders. Daar hadden de mensen toch vaak iets van; daar heb je die Zwijnenberg weer. Het zit 'm in de mentaliteit van de streek. Die is hier anders; hier moet je wel heel slecht spelen wil je het ver knallen bij de mensen." Gemakzuchtig De verdediger heeft in zijn ge boortestreek altijd het etiket ge had van de gemakzuchtige prof wiens instelling nog wel eens te wensen overlaat. „Ik weet het." Een zucht volgt. De beeldvor ming laat hem allerminst koud. „Het doet me wel eens pijn. Ik heb geen idee hoe ik aan dat stempel kom, maar ik zal het wel altijd houden. Zwijnenberg, die gelooft het allemaal wel, denken ze. Maar de mensen moesten eens weten. Ik leef voor de voetballerij, heb ik altijd gedaan. Maar daar willen ze niet aan." Ook daarom is de overgang naar Feyenoord zo beroerd nog niet. Daar begint Zwijnenberg blanco. De entree verliep moei teloos, zonder noemenswaardi ge aanpassingsproblemen. „Ik hoorde d'r meteen bij. Het voordeel is natuurlijk dat je de meeste jongens kent. De rest ging eigenlijk vanzelf. Ik ben ei genlijk best verlegen, maar daar heb ik hier nog geen last van ge mak. Iedereen stelt je hier op je gemak. Ja, m'n accent, ik weet het, daar dollen ze me nog wel eens mee. 'Wat zeg-ie', roepen ze dan met die Rotterdamse tongval. Dat hoort er allemaal bij." Zegt het volwaardige lid van ieè A lj» PIETER VAN DER VLIET i® tweede speeldag van de rtRugby Cup aan de Leidse (Egdlaan was het vele pu is bijna getuigen van een ulsing. Als er ooit een kans eroor DIOK om te winnen jijen Schotse topclub, dan opat gisteravond wel. De ie landskampioen verloor ;ren attraktieve wedstrijd ïlleervol van Boroughmuir iijl-27. jsschien zijn we toch te ichtig begonnen en heb- 'e het in het eerste kwar- iten liggen", verwoordde 's Thomas Suring na af- „toen het eenmaal bij ons pen, waren we een gelijk- lige tegenstander". Daar "uring de vinger op de ze- DIOK liet zich in de be- le van de wedstrijd verras- >or de Schotse club, dat al minuten Andy Knight lidse defensie door zag len. Brian Easson conver- voor 0-7. tfried Bos, die voor DIOK (zal winnen. Dat lukte niet, "integendeel, de thuisploeg won met 2-0 door doelpunten van is er niet in geslaagd om de finale van het Erik Grosman en Hans Verkuylen. Drhuistoernooi te bereiken. De Leidenaars Programma zondag: 10.00: VCL - LFC, 12.00: i< sten met drie doelpunten verschil van UVS De Sleutels - UVS (za), 14.00: UVS (zo) - Docos. piel. itiD] teli h, een zeer verdienstelijke partij liet zien, mocht twee minuten later een penaltykick verzilve ren, 3-7. Nog niet geheel wak ker, moesten de Leidenaars ver volgens toezien dat de veel snel lere Schotse driekwarten weer profiteerden van het zwakke verdedigen. Dit keer was het Derek Stark die op aangeven van Graig Finnie de bal over de trylijn mocht drukken voor 3- 12. Toch kon Boroughmuir niet los komen van de tegenstander. DIOK kreeg steeds meer grip op de wedstrijd en zocht de con frontatie. Center Ewout Chaud- ron strafte de onzorgvuldigheid in de Schotse defensie af, door zijn arm op de 'lose-ball' in het trygebied te drukken. Bos con verteerde 10-12. In tegenstelling tot de wed strijd tegen Wasps van woens dag,. stond Perry Noordermeer als flanker en speelde Obbe Winkels flyhalf. Deze verrassen de keuze pakte goed uit. Win kels werd steeds creatiever en brutaler en ging regelmatig op avontuur. Intercepties van de Boroughmuir gooide roet in het eten, toen Easson de try van An dy Millar converteerde voor 10- 22. Bos was echter zeer op dreef en liet zien dat hij meer kan dan alleen schoppen. Hij bepaalde de ruststand op 15-22. In de tweede rondgang had den de Schotten het erg moei lijk. DIOK speelde alles of niets en wist dat er een verrassing in de lucht hing. Helemaal toen Bos tot twee keer toe de bal tus sen de palen wist te schoppen en het verschil terug bracht tot een punt, 21-22. Chaudron had het Leidse rugbyfeest compleet kunnen maken, als hij niet een meter voor de trylijn onderuit werd gehaald. In de Schotse aanval die daarop volgde drukte Finnie de eindstand 21-27 op het bord. Bperd, een bronzen medaille en ontelbare waren vrijdag het resultaat van de eerste finales bij de wereldkampioenschappen met Nederlandse deelneming, goud van de vier-zonder-stuurvrouw spatte toen Marleen van der Velden met haar n de afbakening van de baan verstrikt raak- ^ette Bogtstra won brons in de lichte skiff ze op goud rekende. De vier huilden hun ol, Bogststra liet haar waterlanders stromen de borst van haai- coach Clarion Wegerif. terste finaledag op de roeibaan in het Finse üre bracht wel het eerste eremetaal voor 1 land, maar toch raakte de stemming in mi- Elien Meijer van de vier-zonder-stuurvrouw i werefdtitel van Indianapolis verdedigde, haar ongeloof uit. „Wat er gebeurde, be- ïiet. Marleen van der Velden bleef met haar n de ballen van de baanafzetting hangen. Jen een beetje scheef, dat wel. Ineens was >ver. Als je dit droomt, wordt je badend in 'eet wakker en weet je: dit gebeurt nooit, 'londerd meter van het einde ging alles ver- J voor de vier (Van den Herik, Meijer, Van der n en Hoks). De ploeg voer de gehele race als tweede achter het Amerikaanse kwartet. „We hadden natuurlijk onze eindsprint nog", vertelde Meijer verder, „maar ik moet toegeven, toen we de sprint inzetten, vond ik het al niet zo soepel gaan als anders." Meijer verwachtte persoonlijk de ramp pas later te kunnen verwerken. „Dat gaat zeker nog ko men", wist ze, „het is nu nog zo onwerkelijk". Annette Bogtstra tekende voor de WK in Tam pere voor een bronzen medaille. Gaandeweg het toernooi kreeg ze de indruk dat de wereldtitel binnen haar bereik lag. Na de derde plaats, en de huldiging met brons, was ze dan ook helemaal niet blij. „Ik had nu kampioen kunnen zijn." Bogtstra verknoeide haar kans op goud zelf met een kanjer van een snoek bij de start. „Nooit eer der heb ik zo'n vreselijke misslag gemaakt", wist ze te vertellen. „Nooit. En nu wel, op zo'n mo ment". De aankomende dierenarts uit Gouda lag gelijk een bootlengte achter de Australische Rebecca Joyce en de Frangaise Catherine Muller. Ze kon het gat niet meer dichten, al zette ze nog wel aan na 1500 meter. Bogtstra hield zich na afloop een kwartiertje flink. In de omhelzing met haar coach kwamen de emoties los van de gemiste kans. Clemens Zwijnenberg: „Ze dollen me nog wel eens met m'n accent. 'Wat zeg-ie', roepen ze dan met die Rot terdamse tongval." foto CPD de Feyenoord-familie. De nieu we rechterverdediger. Want dat zal hij zijn: „Wie moeten ze daar anders neerzetten?", vraagt hij zich vol zelfvertrou wen af. „Ik ben nu basisspeler gen Vitesse, wordt morgen i en moet dat zien te blijven. Zo volgd. „Een tweetje", gokt hij simpel is het. Dat is wat me hier overtuigd op een Rotterdamse te doen staat. Dan ben ik hier zege. Floeveel succes hij zijn geslaagd." vroegere kameraden ook wenst. De missie, in gang gezet te- „Ze mogen voor de rest alles Inge de Bruijn kan twijfels niet wegnemen bij EK zwemmen WENEN. KARELJANSEN GPD-VERSLAGGEVER Sheffield of Wenen, het maakt allemaal weinig uit voor Inge de Bruijn. Het ontbreekt haar aan iets en vooralsnog is nog nie mand erin geslaagd dat 'iets' te achterhalen en te elimineren. Dus was het niet eens zo verras send dat de vlinderslagspecia liste gisteravond andermaal met betraande ogen langs de kant van een zwembad stond na te balen. Flet was weer eens 'shit, onbegrijpelijk en onverklaar baar'. Dit keer sprak ze over de Europese finale van de 100 me ter vlinderslag. Vierde werd ze. Zoals ze dat twee jaar geleden bij de EK in Sheffield ook was geworden. „Als ik ooit goud had kunnen pakken, dan was het hier". Een understatement. Toen ze aantikte in het Sta- dionbad van Wenen besefte na melijk iedereen dat. De Deense Jacobsen veroverde goud met een ronduit zwakke tijd en ach ter haar zat een zilveren Itali aanse hoorbaar uit te hijgen, stomverbaasd over haar presta tie. Maar Ilaria Tocchini is dan ook al 28 jaar, dan krijg je bij het zwemmen zo'n beetje kor ting op een toegangskaartje voor de publieke tribune. Inge de Bruijn, donderdag 22 jaar ge worden, zag het vanzelfspre kend ook en besefte dat zij de kans van haar leven had ver kwanseld. De voormalige Ba- rendrechtse, tegenwoordig woonachtig in Geldrop, is op haar discipline een klein monu ment: Europees recordhoudster over 50 meter, zevenvoudig na tionaal kampioene, tweede over 100 meter bij de EK van '91 in AtheneIk ben boos", sprak ze geïrriteerd. Maar de woede kwam weer eens na afloop, niet daarvoor. Opmerkelijk waren de over eenkomsten met de door haar zo vervloekte EK-race van twee jaar terug. In Sheffield tikte ze na vijftig meter hoopvol als tweede aan, maar verzuurde ze compleet in de laatste meters waarna nog slechts een 'plaklo- ze' vierde plaats resteerde. Gis teren werd dat scenario weer uit de kast gehaald. Toen was ze ontroostbaar, gisteren in Wenen bleef ze dat ook. Haar clubtrai ner van PSV, Jacco Verhaeren sprak zeker een kwartier op haar in, Carla Geurts zat minu tenlang met haar armen om De Bruijn heen, ze zat er compleet doorheen. De klap van Wenen zal nog lang nadreunen. On danks de olympische limiet voor Atlanta die ze zowel in de series als in de finale zwom. De Bruijn: „Ik had iedereen hier zo graag een hak willen zet ten. Willen afrekenen met het verleden, de verhalen dat ik niet voldoende zou trainen, dat Inge de Bruijn de juiste instelling mist. Daar was ik klaar voor ja. Als je toch mijn tijden zag in het trainingskamp en in de dagen hiervoor: ik zwom gewoon een Europees record over vijftig me ter, met twee vingers in mijn neus. Voor mijn gevoel ging het ook perfect, op 75 meter dacht ik nog dat ik zou gaan winnen. Maar nadat ik had aangetikt zeg, dat scorebord... Ik wist dus echt niet wat ik zag." De verklaring lag niet voor het opscheppen. „Zeggen jullie het mij dan maar, ik zou er blij mee zijn. Ik heb er naar mijn gevoel alles voor gedaan. Mijn motiva tie is veranderd. Daarom ben ik ook weggegaan bij Nautilus in Dordrecht. Omdat ik daar de motivatie niet meer op kon brengen. Bij PSV heb ik die weer gevonden, nagenoeg alle top pers zitten er, ik train heerlijk met Jacco Verhaeren, de sfeer is uitstekend. Ik was er klaar voor hier in Wenen, dat voelde ik aan heel mijn lichaam. Op dit mo ment zit ik er niet eens door heen. Dat zegt toch voldoen de..." „Voor mij zegt dat inderdaad iets", reageerde clubcoach Ver haeren ietwat geïrriteerd. „Het betekent dat ze blijkbaar niet tot op de bodem is gegaan. Ik zou het anders ook niet weten. Ze zat lekker in haar vel, de voorbereiding is goed verlopen. Misschien moet ze in de toe komst toch nog meer aan krachttraining gaan doen. Dat is op dit moment het enige wat ik uit deze finale heb kunnen ha len. Inge kwam kracht en uit houdingsvermogen tekort, ver zuurde op het laatste stuk. Dat mag haar niet nog een keer ge beuren. Aan haar instelling kan het niet hebben gelegen. Gke, ze slaat nog steeds wel eens een training over, maar wanneer ze er is zwemt ze de tegels uit het bad. Daarom komt dit hard aan, bij haar en bij mij." Tim Hoeymans, Mark Veens, Pie Geelen en Pieter van den Hoogenband moesten zich gis teren even inhouden toen ze bij de sombere Inge de Bruijn in de buurt kwamen. Want het viertal liep na de A-finale van de esta fette over 4 x 100 meter vrije slag vooral schreeuwend rond in het bad. Ze hadden er alle aanleiding toe, want het kwartet PSV-zwemmers vestigde op een dag vier Nederlandse records en voldeed ook nog eens twee keer aan de olympische limiet. Met een serietijd van 3.23,31 minuten werd 's ochtends al sneller gezwommen dan de na tionale ploeg bij de WK in 1986 (3.23,55) had gedaan. Boven dien werd daarmee het Neder landse clubrecord - sinds juni met 3.25,58 minuten al in han den van PSV - aangescherpt. In de finale ging het nog sneller (3.22,38), waarmee het aantal geslaagde recordpogingen werd verdubbeld en algemene tevre denheid heerste, ook over de uiteindelijk bereikte vijfde plaats. „Jammer dat er nu een rustdag voor me volgt", zei Pie ter'van den Hoogenband met een verklaarbare gretigheid. Hij noteerde gisteren de snelste split ooit gezwommen over 100 meter (49,5 seconden) en heeft na vier EK-dagen al zes Neder landse records op zijn naam staan. Maar morgen mag hij het weer proberen met zijn maten, bij de estafette over 4 x 100 me ter wisselslag. Waterpolo voor vrouwen is in Europa niet langer voorbehou den aan Nederland en Honga rije. Het is bovendien afgelo pen met het stuivertje wisse len. De Europese titelverdedi ger Nederland (Leeds '93) ver loor vrijdagavond met 5-6 (2-4 2-1 1-1 0-0) van wereldkam pioen Hongarije (Rome '94). Alleen gebeurde dat in We nen al in de halve finale, zodat de selectie van Kees van Har- develd het ditmaal hooguit met brons moet doen. Italië en Griekenland hebben zich na melijk ook aan de Europese top gemeld. Rusland moet nog even wachten. In de onderlin ge confrontatie wonnen de Ita- liaansen met 8-4 (2-0 2-1 1-2 3- 1). Rabobank LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Voor Jolanda Mens kreeg Zuid West gisteren een abrupt einde. In de tweede set tegen Barbara Jaspers leidde ze met 4-1 en 40- 15. Maar de Voorhoutse verloor de game en raakte vervolgens de lduts en de wedstrijd kwijl: 6- 3, 6-4. Daarmee verdween de laatste 'Leidse' vrouw uit het A- toernooi. De wind maakte gistermiddag aan de Schubertlaan goed ten nis onmogelijk. De ballen dwar relden bij vlagen alle kanten op en hoe goed het voetenwerk van de spelers soms ook was, men stond opeens helemaal verkeerd voor een bal. „Waardeloos, waardeloos ten nis," zei Timo Luca op het cen tre-court. Spelers die de wind als tegenstander kiezen, verlie zen altijd. Luca had nog spe ciaal nieuwe hockeyschoenen gekocht om veel grip te hebben op de baan maar werd toch om ver geduwd door Bart Meijer. Meijer werd door de wedstrijd leiding van het station gehaald en deed iets terug in de vorm van een mooie zege: 6-3, 6-4. Ook in de halve finale staat Erik Reuil, hij versloeg verrassend de als tweede geplaatste Joost Wijnhoud: 7-6, 6-3. In het B-toernooi had Perry Paauw het zwaar te verduren tegen Stefan Bardin uit Letland. Het werd een lange partij met veel discussies over ballen in of uit. Gevoerd in het Engels. De Rijnsburger bleef koel en won in drie sets: 6-4, 4-6, 6-3. Paauw ontmoet in de halve finale favo riet Marco Visser, die Eric Bul ten in drie sets uitschakelde. Reinier Hamming ging ook door, hij versloeg Patrick van Hal die hel na een gewonnen set helemaal had gehad: 3-6, 6- 1,6-1. Bij de vrouwen in B ging Ma rieke Griekspoor naar de laatste vier door een makkelijke zege op Maaike Zonderop, 6-3, 6-0. Marieke Bethlehem had nog minder moeite om de halve fi nale te bereiken. Tegen Anne Karine Wilbrink was het 6-0, 6- 1. Niet geheel onverwacht. Bethlehem speelt veel in A, Wil brink is nog C. CIRCUIT IN CIJFERS Zuid West A-toernooi, kwartfinales mannen: Meijer Luca 6-3, 6-4, Reuil Wijnhoud 7-6, 6-3, Tom Groen - Mare Fleischeuer 6-3, 7-6, Kok - Vincent van Wely 7-5, 6-1 Vrouwen kwartfinales: Siii|.!.-r. lui- - huk 6 1, 6-3, Krutto Van Huysstee 6-0, 7-5, Jaspers - Mens 6-3, 6-4, HEB: Paauw - Bardin 6-4,4-6, 6 3 DEB: Griekspoor - M. Zonderop 6-3, 6-0, Bethlehem A. Wilbrink 6-0, 6-1 SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 25 augustus: 1-3-7 -10-11-13-16- 18-19-23-28-38 -43-47 - 54-70 - 71 - 72 j 75 - 77. - (onder voorbehoud) VOETBAL Loting Champions League Groep A: Panathinaikos (Gri), Nantes (Fra), FC Porto (Por) en Dinamo Kiev (Oek). Groep B: Spartak Moskou (Rus), Legia Warschau (Pol), Rosenborg Trondheirn (Noo) en Blackburn Rovers (Eng). Groep C: Glasgow Rangers (Sch), Borussia Dort mund (Dui), Juventus (Ita) en Steaua Boekarest (Roe) Groep D: Ferencvaros (Hon), Ajax (Ned), Real Madrid (Spa) en Grasshoppers (Zwi). Europa Cup bekerwinnaars, eerste ronde DAG Liepaja (Let) - Feyenoord (Ned), Club Brugge (Bel) - Sjaktor Donetzk (Oek), Dina mo Batoemi (Geo) - Celtic Glasgow (Sch), Hradec Kralové (Tsj) - FC. Kopenhagen (Den), Lokomotiv Sofia (Bul) - Halmstad BK (Zwe), FC Reykjavik (IJs) Everton (Eng), Inter Bratislava (Slw) - Real Zarago- za (Spa), Rapid Wien (Oos) - Petrolul Ploi- esti (Roe), Molde FK (Noo) - Paris Saint Germain (Fra), Dinamo Moskou (Rus) - Ara rat Jerevan (Arm), AEK Athene (Gri) FC Sion (Zwi), Borussia Mönchengladbach (Dui) - FC Sileks (Mac), Teuta Dürres (Alb) - Parma (Ita), Zhalgiris Vilmoes (Lit) - Trab- zonspor (Tur), Sporting Lissabon (Por) - Maccabi Haifa (Isr), Deportivo La Coruna (Spa) - Apoel Nicosia (Cyp). Speeldata: 14 en 28 september, UEFA Cup, eerste ronde. MyPa 47 (Fin) - PSV (Ned), Roda JC (Ned) - Olimpija Ljubljana (Slv), Olympiakos Pi raeus (Gri) - Maribor Bramk (Slv), FC Bar celona (Spa) - Hapoel Beersheba (Isr), La zio Roma (Ita) - Omonia Nicosia (Cyp), RC Strasbourg (Fra) - Ujpest Dozsa (Hon), AC Milan (Ita) - Zaglebie Lubin (Pol), Bor deaux (Fra) - Vardar Skopje (Mac), Vitoria Guimaraes (Por) - Standard Luik (Bel), Fe- nerbahce (Tur) - Betis Sevilla (Spa), Rotor Volgograd (Rus) - Manchester United (Eng), Lens (Fra) - Avenir Beggen (Lux), Sparta Praag (Ts|) - Silkeborg IF (Den), Lierse SK (Bel) Benfica (Por), Xamax Neuchatel (Zwi) - AS Roma (Ita), Sevilla (Spa) - Botev Plovdiv (Bul), Bayern Mün- chen (Dui) - Lokomotiv Moskou (Rus), Austria Wien (Oos) - Dinamo Minsk (WRu), Malmö FF (Zwe) - Nottingham Forest (Eng), Tsjernomorets Odessa (Oek) - Wid- - zew Lodz (Pol), AS Monaco (Fra) Leeds United (Eng), Bröndby IF (Den) - Lilleström SK (Noo), Raith Rovers (Sch) - IA Akranes (IJs), SC Freiburg (Dui) - Slavia Praag (Tsj), Slovan Bratislava (Slw) - FC Kaiserslautern (Dui), Lugano (Zwi) - Internazionale (Ita), Farense (Por) - Olympique Lyon (Fra), Le- vski Sofia (Bul) - 'Eendracht Aalst (Bel), Werder Bremen (Dui) - Glenavon (Nle), Vi king Stavanger (Noo) - Auxerre (Fra), Spar tak Vladikavkaz (Rus) - Liverpool (Eng), Zimbru Chisinau (Mol) - RAF Riga (Let). Speeldata: 12 en 26 september. ROEIEN Tampere. WK. Mannen. Lichte skiff, finale: 1. Haining (GBr) 7,29,78, 2, Kacovsky (Tsj) 7.31,61. 3. Brehms (Den) 7.33,24 B-finale: 12. Trooster 7.53,19 Twee met stuurman, fi nale: 1Italië (Sartori, De Stabile, sm Ciril- lo) 7.35,1 1, 2 franknik i M Twee zonder stuurman, finale: 1. Italië 7.08,64, 2, Frankrijk 7.11,7 7. Vier met stuurman, finale: 1Verenigde Staten (Holbrook, Col lins, Munn, Ahrens, sm Cipolione) 6.37,50, 2. Nieuw Zeeland 6.38,65 Vier- zonder-stuurman, halve finales (beste twee naar finale), derde serie: 1. Italië 6.31,51 2. Duitsland 6.33,49, 3. Spanje 6.37,22, 4. Rusland 6.39,15, 5. Nederland (Hitchcock, Emke, Bolck, Weyschede) 6.39,8b. Dubbel-vier-licht: 1 Oostenri|k 6.09,32, 2. Duitsland 6 i 1,17 B-finale: 8. Nederland (Kolkman/Van Oppenraay/Ko- per/Breuk) 6 18,88. Lichte acht: I Dene marken 5.53,45, 2. Groot-Brittanmë 5.55,70. Vrouwen. Lichte skiff, finale: 1. Joyce (Aus) 8.14,66, 2. Muller (Fra) 8,16,31. Twee zonder, finale: 1. Smith/Minzner (VSt) 7.55,99, 2. Brownless/Hall (GBr) 7 59,17. Vier zonder stuurvrouw, finale: 1. Verenig de Staten (Iverson, Brooks, Bennion, Scan Ion) 7.03,53, 2. Duitsland 05,13, 6. Ne derland (Hoks, Van der Velden, Meijer, Van den Herik) 7.38,4 7 Lichte vier zonder stuurvrouw, finale: 1Verenigde Staten (Post/Byrne/Muri/Simmons) 7.08,48, 2. Groot-Brittannië 7.09,74, 3. Duitsland 7,13,91. RUGBY Leiden. Euro Rugby Cup. Tweede ronde: Wasps (Eng) - Black Rock (Ier) 22-16, DIOK (Ned) Boroughmuir (Scho) 21-27, Comb HRC/DSRC (Nod) Ponty Pridd (Wal) 7-47, TENNIS Umag(Kro). Mannen, 640.000 gulden. Kwartfinales: Muster (Oos/1) - Arrese (Sp) 6 1 6-3, Clavet (Spa/5) - Gustafsson (Zwe) 6-2 6-3, Gaudenzi (lta/3) - Javier Sanchez (Spa) 6-2 6-4, Carlos Costa (Spa/7) Be- rasategui (Spa/2) 6-4 6-4. WIELRENNEN Frankrijk, moun- Marchampt. Ronde tainbike. Derde etappe, tijdrit: 1. Dupouey (Fra) 21 km in 38.29, 2. Brentjens (Ned) 1.21, 3. Gil (Pol) 1.27. Algemeen klassement: ISavignoni (Fra) 6.26.08, 2, Dupouey 2.48, 3. Brentjens 4.15. ZWEMMEN Wenen. EK. Vrouwen 800 m vrije slag, eerste serie: 1 Dalby (Noo) 8.42,42, 2. Vlieghuis (Ned) 8.44.42. Derde serie: 1. Jung (Dui) 8.45,27, 2. Hardcastle (GBr) 8.49,06, 3. Geurts (Ned) 8.49,08. Vlieghuis als twee de, Geurts als zevende naar finale op zater dag. 100 m vlinder, finale: I Jacobsen (Den) 1.00,64, 2. Tocchini (Ita) 1.01,13, 3. Jeanson (Fra) 1.01,15, 4. De Bruijn (Ned) 1.01,26 100 m school, finale: I. Becue (Bel) 1.09,30, 2. Bondarenko (Oek) 1.09,73,3. Kovacs(Hon) 1.10,77. Mannen 400 m vrij, finale: 1 Zesrier (Dui) 3.50,35, 2. Palmer (GBr) 3.50,43, 3. Hol- mertz (Zwe) 3.51,01. 200 m school, fina le: 1 Korneiev (Rus) 2.12,62, 2. Guttler (Hon) 2.12,95, 3. Deburghgraeve (Bel) 2.14,014 x 100 m vrij, finale: 1Rusland 3.18,84, 2. Duitsland 3.19,76, 3. Zwedëri 3.21.07, 4. Finland 3.22,015 Neder land (Geelen, Veens, Hoeiimans, Van den Hoogenband) 3.22,38 (NR/serie 3.23,31 SPORT OP TV ZATERDAG 11.45-17.40 BBC 1 Grandstand. 14.00-15.00 RTL 5 Autosport: trainingGP België, live-verslag. 14.00-18.10 Ned 3 Studio sport 17.30-19.35 BBC 2 Cricketrechtstreeks v slag van de zesde testmatch Engeland-West dié, derde dag vanuit The Oval. 22.45-23.40 Ned 3 Studio sport. 23.00-00.00 EURO Zwemmen.- EK nen (Oostenrijk). Herh. 23.05-23.25 BRT 1 Sport op zaterdag, 23.25-00.30 BBë 1 Match ol the day. 00,30-01.10 BBC 1 Cricket: samenvatting vi de zesde testmatch Engeland-West Indife, der de dag vanuit The Oval in Londen. ZONDAG 10.00-12.00 EURO Roeien: WK vanuit Tam pere (Finland), finales. 11.55-13.00 BBC 1 Cricket: zesde testmatct Engeland-Wesl-Indiè. 12.10-16.55 Ned 2 Studio sport. We- 12.55-13.45 BRT 2 Sport extra: WK waterski 13 00 19 40 BBC 2 Sunday grandstand. 13.30-15.45 RTL 5 Autosport: GP België, live- verslag. 13.30-15.45 BBC 1 Autosport: GP van België voor Formule 1-wagens. 13.45-16.00 BRT 2 Sport extra: autosport, GP van Belg.e 15 25-18.15 Old 2 Sport extra. 16.00-18.00 BRT 2 Sport extra: wielrennen, rechtstreeks verslag van deGP Eddy Merck». 17.30-19.00 EURO Zwemmen. EK vanuit We nen (Oostenrijk), waterpolo finales mannen en 18.08-18.40 Old 1 Sportschau: Duits Beker voetbal 18 45-20.00 Ned 1 Studio Sport 20.15-20.42 Ned 1 Studio Sport: vervolg. 20,15-22.15 Old 1 Sport extra: Duits Beker voetbal (Stuttgarter Kickers - FC Bayern Mün 22.15-22.45 Ned 2 Studio sport. 01.30-02.15 BBC 1 Cricket.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21