Roy en Gullit zijn meteen blikvanger Roda JC is achteruit geboerd Sport eni WHTIt Droomstart Willem II met zes goals en drie punten MAANDAG 21 AUGUSTUS 1995 982 pA j CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071- ptt-telecomp Go Ahead Eagles-FC Groningen 2-2 (01 Bombarda 0-1, 52. Schenning 1-1, 5l barda 1-2, 89. Sikora 2-2. Scheidsri Luyten. Toeschouwers: 6750. Gelei Schenning, Marbus (GA Eagles), GorréJ Willem ll-Sparta 6-0 (4-0). 23. Van Ga (strafschop), 29. Van der Vegt 2-0, 31 3-0, 40. De Bruin 4-0 (e.d 72. Vanj 5-0, 90. De Gier 6-0 Scheidsrecht Vliet. Toeschouwers: 6500 Rode kj geel): 22 Smith (Sparta) Roda JC-Heerenveen 2-2 (0-1). 1, 67. Wouden 0-2. 74 Roelofs Koek 2 2 Scheidsrechter: Blar schouwers: 11 000. Gele kaa Feyenoord-Vitesse 5-2 (2-0). 22 Trustf 45. Blinker 2-0. 51 Gorter 2-1. 62. Laf 165 Trustfull 4-168. Blinker 5 -17{ veld 5-2 (strafschop). Scheidsrechter: il schouwers: 35.214. Rode kaart (2x gefi Jochemsen (Vitesse). Gele kaart: VanC (Feyenoord), Van der Looi (Vitesse). F Volendam-FC Twente 1-3 (0-2). 29 BoJj 0-1, 35. Bruggink 0-2, 75. Bruggink d| mardzie 1-3. Rode kaart: 71. KromheerT dam). Gele kaart: Nijholt (Volendam), Ten Caat, Mols (FC Twente) Scheidsri Van Beek. Toeschouwers: 3500. Ajax-FC Utrecht 4-0 (0-0). 48. Davids A Kluivert 2-0. 62. Blind 3-0, 73. Reul Scheidsrechter: Luinge ToeschouJ 19.182 Rode kaart (2xgeel): 75. Viertt Utrecht) Gele kaart: Ten Hag (FC Ut Blind (Ajax) f De Graafschap-NEC 2-3 (0-2). 27 Surf 1.31 Kooistra 0-2. 69 Godee 1-2,1 ning 1-3, 89. Fuchs 2-3 (strafschop) Si rechter: Uilenberg. Toeschouwers: 690(1 RKC-NAC 2-2 (2-2). 3. Brood 1-0 (e.d nold 1-1, 30. Brusselers 1-2, 34. Petrd (strafschop) Scheidsrechter: Van dei Toeschouwers: 5700. Gele kaart: Peti Dick Schreuder (RKC), Brood en Ach) (NAC). I PROGRAMMA Woensdag: Groningen-Fortuna Vrij. A|ax. Zaterdag: Heerenveen-RKC, Willem II. Zondag: Twente-Feyenoon Roda JC, Sparta-De Graafschap, Utrecht-Volendam. Dekker breekt zijn scheenbeen doetinchemBennie Dekker is voor lange tijd uitgeschakeld. De aanvaller van De Graafschap brak gisteren in de wedstrijd tegen NEC zijn linker scheenbeen. Dekker werd gisteravond nog ge opereerd in het Doetinchemse Slingeland-ziekenhuis. Dekker raakte in de 83e minuut ernstig geblesseerd na een onschuldig duel met Cees van der Linden. Engeland niet tegen Kroatië londen De Engelse voetbalbond ziet af van de vriendschappe lijke interland tegen Kroatië. De wedstrijd zou 6 september op Wembley worden gespeeld. De bond vindt, na uitvoerig overleg met de Europese Voetbal Unie (UEFA) en het ministerie van buitenlandse zaken, de situatie in het door een burgeroorlog verscheurde voormalige Joegoslavië momenteel te gespannen om het duel te laten doorgaan. Amoros terug naar Olympique Marseille Manuel Amoros keert terug naar Olympique Marseil le. De recordinternational van Frankrijk tekende een contract voor twee seizoenen. De verdediger is 33 jaar. Amoros was het seizoen reeds begonnen bij Lyon. Tussen 1989 en 1993 speelde hij al bij Marseille. Als gevolg van een na een omkoopschandaal opgelegde degradatie speelt de voormalige kampioen van Euro pa in de tweede afdeling. In 1984 al maakte Amoros deel uit van het nationale elftal van Frankrijk, dat onder regie van Platini in eigen land de Europese titel veroverde. Hij speelde 82 keer als international. Maradona maakt rentree seoul» Diego Maradona is van plan zijn rentree na vijftien maanden schorsing te maken in Seoul. Tegenstander van Mara- dona's club Boca Juniors is eind september of begin oktober de nationale ploeg van Zuid-Korea. Dat zei een woordvoerder van de Zuidkoreaanse voetbalbond. De Argentijnse stervoetballer, inmiddels 34 jaar oud, werd tijdens de wereldtitelstrijd van vorig jaar in de Verenigde Staten betrapt op het gebruik van verboden middelen. De FIFA legde hem een schorsing op van vijftien maanden, die op 29 september afloopt. De precieze datum van het oefenduel is nog niet bekend. Volgens de woordvoerder van de bond doet Maradona mee. Duel achter gesloten deuren brussel De voetbalclubs Beerschot en Hasselt (1-0) hebben gis teren hun duel in de vierde ronde van de Belgische beker achter gesloten deuren en zonder publiek moeten afwerken. De politie in Antwerpen kon niet voldoende manschappen vrijmaken om de veiligheid tijdens de wedstrijd te garanderen. Zo'n honderd aanhangers van Beerschot protesteerden tijdens de wedstrijd tegen de houding van de bond. Volgens de suppor ters had de bond de wedstrijd op een andere dag moeten laten spelen. Het duel stond aanvankelijk ook gepland voor zaterdag. Maar de bónd bepaalde dat de wedstrijd op zondag gespeeld moest worden, omdat dat zo in het bondsblad stond vermeld. De Antwerpse politie was daar niet op voorbereid en het bestuur besloot daarop de toeschouwers te weigeren. Duitsland gehandicapt dortmund Berti Vogts van Duitsland heeft opnieuw twee spe lers zien afhaken voor de vriendschappelijke wedstrijd van woensdag in Brussel tegen België. Het gaat om Sammer (Borus- sia Dortmund) en Kirsten (Leverkusen). Beiden zijn geblesseerd. Als vervangers wees Vogts zaterdag Bobic van VfL Stuttgart en Labbadia van Köln aan. Eerder al kreeg hij afmeldingen binnen van Klinsmann (Bayern München) en Hassler (KSC). Een vraag teken staat achter de naam van Bayern-speler Ziege, die zater dag in de wedstrijd tegen KSC geblesseerd raakte aan de achille- spees. MJftN <'4'lUü ëC/.itt.QN fROHtS kAWt&mt HOIKX* UOkSOÜ MUSTOC KIRUm Blunder van L'Ami helpt Limburgers aan 2-2 tegen Heerenveen .PC BETAALD VOETBA— Bergkamp speelt gelijk met Arsenal Van de twaalf Nederlanders uit komend in de Premier League, de hoogste Engelse voetbaldivi sie, sprongen er op de ope ningsdag twee met name uit: Ruud Gullit en Bryan Roy. Roy scoorde twee keer voor Notting ham, dat met 4-3 won van Southampton. Gullit werd uit geroepen tot de beste man van Chelsea tegen Everton (0-0). Bergkamp debuteerde bij Ar senal met een gelijkspel (1-1) tegen het gepromoveerde Middlesbourgh. Wrights scoor de voor ,The Gunners', nadat Barmby de nieuweling verras send op voorsprong had gezet. In de tweede helft was Berg kamp redelijk op dreef. Twee keer was hij dicht bij een doel punt. maar steeds voorkwam doelman Miller een droomde- buut van de Nederlander. Wright, vorig seizoen goed voor 31 treffer, kopte in de slotsecon den bijna raak maar zag Miller opnieuw fraai redden. Platt, aanvoerder van het nationale team van Engeland, debuteerde teleurstellend bij Arsenal. Leide- naar Glenn Helder kwam er in de tweede helft in. Gullit beleefde een goed eer ste optreden in de league. De li bero speelde met Chelsea op ei gen veld gelijk tegen Everton, 0- 0. Everton had een week eerder het Charity Shield gewonnen, door kampioen Blackburn op Wembley te verslaan. Gullit: ,,We hebben bij vlagen goed gespeeld en ik geloof dat de fans tevreden waren. Toch is er nog veel werk te doen. De wedstrijd tegen de houder van de FA Cup was een goede test voor ons. Ik denk dat we net iets sterker waren. Dat geeft hoop voor de toekomst. We voelen ons sterk voor de volgende wed strijd tegen Nottingham." Roy was met twee treffers niet eens de produktiefste speler bij Nottingham - Southampton. Die eer viel Le Tissier te beurt. De international van Engeland schoot maar liefst drie keer raak voor Southampton, zij het twee keer van elfmeter. Ook De Freitas, uitkomend voor Bolton Wanderes, maakte een doelpunt. De treffer van de oud-Volendammer was voor de nieuweling echter niet voldoen de. Wimbledon won met 3-2. Verrassend was vooral de ne derlaag van Manchester United. De nummer twee van vorig sei zoen ging met 3-1 onderuit bij Aston Villa. Taylor, Draper en Yorke (strafschop) bezorgden Villa de ruime voorsprong. Zes minuten voor tijd scoorde Beek- ham tegen. Villa ontsnapte vo rig seizoen maar net aan degra datie. Manchester United speelde zonder zijn sterren van de laatste jaren. Ince (Inter), Hug hes (Chelsea) en Kansjelskis (waarschijnlijk Everton) zijn weg, Cantona en Bruce ge schorst, Giggs en Cole gebles seerd. Het brak de Mancu nians' op. Het was de eerste keer sinds september vorig jaar (Ipswich), dat United in de lea gue in één duel in de league drie treffers tegenkreeg Flowers, doelman van het En gels nationale elftal, werd zater dag bij Blackburn in de 73e mi nuut uit het veld gestuurd. Hij tackelde QPR's aanvaller Sin clair net buiten het strafschop gebied. Toch wonnen de kam pioenen met 1-0. Shèarer, vorig seizoen met 34 treffers voor een groot deel ver antwoordelijk voor de eerste ti tel in 81 jaar, scoorde al na vijf minuten u;t een strafschop. Bij Liverpool maakte Collymore, gekocht van Nottingham, al een deel van zijn gigantische trans fersom waar. Tegen Sheffield Wednesday maakte ,Stan the Man' het enige doelpunt. New castle, ook gezien als groot kanshebber voor de titel, ver sloeg Coventry met 3-0. Ferdi nand, overgekomen van QPR, was één van de doelpuntenma kers. Ook Lee en Beardsley scoorden. Frankrijk Metz, Guincamp en Paris SG vormen het nieuwe trio aan kop van de Franse ranglijst na vijf speeldagen. Metz kreeg gezel schap, omdat het zonder tref fers gelijkspeelde tegen Le Ha vre. Paris SG en Guincamp wonnen en kwamen daardoor ook op elf punten. Bastia volgt op één punt. Paris SG is geen vreemde naam aan kop van de ranglijst, die van Metz en Guincamp wel. Paris SG versloeg zaterdag nieu weling Gueugnon met 3-1. De Panamees Dely Valdes scoorde twee keer, de Braziliaan Rai te kende voor de andere treffer. Het was zijn vijfde van het sei zoen. België Het ontslag van trainer Herbert' Neumann heeft bij Anderlecht tot het beoogde schokeffect ge leid. De -ploeg behaalde zater dag na drie nederlagen de eer ste zege van het seizoen. In het Constant Vandenstock stadion versloeg de landskampioen Sint-Truiden mét 4-0. Na de vierde speeldag bleven Stan dard Luik en Eendracht Aalst aan kop van de ranglijst. De teams wonnen respectievelijk van Cercle Brugge en FC Ant werp. Na drie compet'tienederlagen De eredivisie is van start gegaan zonder dat één van de „grote drie" ook maar een punt liet liggen. Onthutsen de uitslagen deden zich niet voor in de openingsronde, opvallende wel. Willem II versloeg Sparta met maar liefst 6-0 en is voorlopig koploper. Het leidde mede tot het aanvaardbare totaal van 42 doelpunten. Bij het be gin van de vorige editie waren dat er slechts 27. Sparta speelde tegen Willem II zo'n zeventig minuten met een man minder, omdat Smith bij zijn debuut in de eredivisie al snel de rode kaart kreeg. Trainer Ten Cate gaf in de rust scheidsrechter Van Vliet er verbaal van langs en mocht ook niet meer terugkeren. Ook hij had zich een betere start in Rotterdam gewenst. Heerenveen haalde een punt bij de runner-up van vorig seizoen, Roda JC (2-2). FC Groningen gaf in De venter bij Go Ahead Eagles twee keer een door Bombar da verkregen voorsprong weg en finishte op 2-2. FC Twente had weinig moeite met Volendam en won op de Dijk, onder meer door twee treffers van het jeug dige talent Bruggink, met 3-1. Kromheer van de thuis club kreeg in de 71e minuut de rode kaart. De Graafschap kwam bij zijn rentree op het hoogste niveau te kort tegen provinciegenoot NEC. Van Kooten en co wonnen met 3-2. De Brabantse derby tussen RKC en NAC eindigde na een leuk duel onbeslist, 2-2. In totaal werden er dit weekeinde in het betaald voet bal zeven rode kaarten uitgedeeld. De meeste (vier) aan spelers uit de eredivisie. Het was een evenaring van een record. Twee keer eerder werd zo vaak rood gegeven, een keer in augustus en een keer in september van 1990. Destijds \ielen steeds de meeste .slachtoffers' in de eerste divisie. Cambuur-Den Haag 2-1 (1-0). 41. Van 1-0, 88. De Jong 1-1, 90. Konterm (strafschop) Scheidsrechter: Reygwarf< schouwers: 6000. Gele kaart: Keizerhalt buur), Adam, Steyn, Goossens (Den Haa Den Bosch-Heracles 2-1 (0-1). 5 Mol 0 Van Nistelrooy 1-1, 69. Keizerweerd Cn Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschjpt j-j 2723 Gele kaart: Laponder, Meulendi Bosch), Mouhouti, Kolmschot en Wiggi Emmen-Helmond Sport 2-0 (1-0). 4. 1-0 (strafschop), 62. Drent 2-0 Scheifl ter: Elburg. Toeschouwers: 2727. Geli Drent (Emmen), Schol. Van Leeuwe mond Sport) Excelsior-TOP Oss 0-2 (0-0). 61. De W 82 De Wi|s 0-2 Scheidsrechter: Scha; schouwers: 1500. Gele kaart: Taum« den Berg (Excelsior). Driessen, Dijkstra MW-Eindhoven 0-0. Scheidsrechter: l Toeschouwers: 4500 Gele kaart: Hoogi Vriesde, Joordens (MW). Deckers, Sfl (Eindhoven). Dordrecht 90-Veendam 2-0 (0-0). 60. Laan 1-0 (strafschop), 76. Rook 2-0. S rechter: Schuurmans Toeschouwers Gele kaart: Van der Merwe, Rook (Dort Prinsen, Wiekens(Veendam). VVV-RBC 0-1 (0-1). 9. Dorst 0-1Schel ter: IJkhout Toeschouwers: 2283. Rod« 39. Koenen (VW, 2x geel), 62. Dorst I Gele kaart: Rayer, Van der Meer (VVV), or veren (RBC). AZ-Telstar 1-0 (0-0). 49. Buskermolei!111! Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers Gele kaart: Van de Mi|e (AZ). FrSnkel (TeLn PROGRAMMA Zaterdag: RBC-Zwolle. Veendam-MW, f:na ven-Excelsior, TOP-Emmen, Helmond Den Bosch, Heracles-Cambuur, Telsta |n Zondag: Den Haag-AZ. Haarlem-Dordrec inr Dennis Bergkamp in vogelvlucht door stadion Highbury. De Nederlander speelde met 1-1 gelijk tegen Middlesbrough. foto epa en verlies in de Champions Lea gue werd Neumannn tot zijn ei gen verbazing en die van de spelers donderdag door het be stuur van Anderlecht ontslagen. De voetballers van de Brusselse club begonnen zaterdagavond wat onwennig aan de eerste wedstrijd met Goethals in de plaats van de Duitse oefen- meester op de bank. Sint-Trui den kreeg in de beginfase de beste kansen met een bal op de lat van Vanmarsenille en een goede mogelijkheid van Niel sen. Grün maakte halverwege de eerste helft de eerste treffer. In de tweede 45 minuten pro beerde Sint-Truiden Anderlecht opnieuw onder druk te zetten. Boffin bracht zijn club op 2-0. Anderlecht kon het duel toen ontspannen uitspelen en breid de de score via doelpunten van Preko en De Bilde nog uit tot 4- 0. Standard Luik won met de zelfde cijfers eenvoudig van Cercle Brugge. Bettagno, Sche- pens, Goossens en Foquenne BUITENL. VOETBAf", Vrijdag ontsnapte Werder Bremen met caoch Aad de Mos op de bank aan het eerste ver lies. In de slotfase werd in de derby bij HSV een achterstand van 3-1 gelijkgetrokken. De Mos was te spreken over de tweede opeenvolgende remise (3-3). Leverkusen en Borussia Dort mund kwamen niet tot hoog staand spel. Het duel begon pas ver na rust te leven, nadat Voller Leverkusen op voorsprong zet te. De oud-international scoor de na een mooie individuele ac tie. Zeven minuten later maakte Möller gelijk van de straf schopstip. „Schwalbe Andy" mocht aanleggen nadat de Tsje chische international Berger door de Roemeen Lupescu was gevloerd. speeldag: Esk TUI L erbahc Galatasar.-Altay 3-1, Besiktas-Genclert - Bursa-Samsun 2-4, Denizli-Kayseri 0-C ziantep-Trabzon 0-0, Karsiyaka-Van 21 caeli-Antalya 2-2. Stand aan kop: Fenerbahce 2-6, Samsu' Galatasar. 2-6, Antalya 2-4, Tra nizli 2-4, Eskisehir 2-3, Ankaragucu 2-3 0LI siyaka 2-3. zwiTsm !e' Zesde speeldag: Aarau-Servette 2-4, bJ" gano 0-2, Grasshopp.-Luzern 4-0, Lam 0n Zurich 3-0, Neuchatel-Sion 3-0, St. G Jfl, Young Boys 0-0. Stand aan kop: Sion 6-12, St. Gallen Basel 6-10, Servette 6-9, La chatel 6-9, Young Boys 6-9, L Olympisch kwalificatie tot en Huub Stevens deed laconiek. „Ach, vorig jaar begonnen we ook pas na vijf wedstrijden goed te voetballen." De succescoach leek toch wat te luchtig na een wedstrijd waarin zijn ploeg na anderhalf uur hollen en vliegen met mazzel een puntje redde tegen Heerenveen: 2-2, dankzij een blunderende keeper L'Ami van de Friezen. kerkrade henri van der steen cpd-verslaggever Heel lang is Stevens nog geen trainer-coach, maar les 1 van de cursus is hij natuurlijk nooit vergeten: steun je ploeg in de pers en vraag op tijd geduld. Stevens deed het zaterdagavond meteen: Heerenveen verdedig de goed, het veld was te slecht voor snel circulatievoetbal en we hebben wat tijd nodig om ingespeeld te raken. Stevens had gelijk, maar de neutrale cri ticus ook: Roda JC is achteruit geboerd sinds afgelopen sei zoen. De verkoop van Atteveld, Huiberts en Iwan heeft Roda JC kwantitatief nog wel kunnen opvangen met het aantrekken van Kasperski, Roelofsen, Vu rens, Ooijer en Mores. Of het quintet kwalitatief dezelfde in breng krijgt, is de vraag. Stevens en geldschieter/bestuurslid Nol Hendriks zijn optimistisch res pectievelijk zeer optimistisch. Hendriks: „Die Kasperski is nu al verder dan Iwan vorig jaar om deze tijd en Mores staat in de basis zo snel hij een verblijfs vergunning krijgt. Een kanjer, die jongen, en pas 19 jaar!" Hendriks wil ook wel onthul len waarom Atteveld, vorig sei zoen de drijvende kracht achter de vice-kampioen, zo nodig ver kocht moest worden. „Stevens wilde hem niet meer, omdat At teveld het niet kon vinden met Iwan. Huub koos dus voor Iwan. Na de competitie hebben we met Huub gesproken, Atte veld mocht vervolgens toch blij ven. Maar ja, toen was Vitesse al gekomen voor Atteveld. En even later liet Iwan onze trainer dus gewoon stikken". Het mag waar zijn, feit is ook dat bij Roda iedereen meteen wordt verkocht voor wie een aardige prijs kan worden gevan gen. Daarom zal het altijd wel op en af gaan in Kerkrade. Dit seizoen hoeft dus niemand te verwachten dat Roda weer ge zellig mee gaat doen om de tweede plaats. De eerste wed strijd van zaterdag gaf al meteen voeding aan die ge dachte. Heerenveen - zonder de smaakmakers Regtop en Ech- teld - counterde zich met enkele fantastische uitvallen naar een 0-2 voorsprong, twee maal via het raketje Wouden, vervolgens leek niets of niemand een ne derlaag voor Roda nog te kun nen voorkomen. Kansloos Zelfs toen Stevens na een uur de aanval met Babangida en Graef versterkte bleef de ploeg - zonder Luijpers en Van Galen - kansloos aanvallen. Vurens, vanuit het ongezelligste stadion van Nederland verhuisd naar het op één na ongezelligste veld van het land, had geen idee wat hij moest doen en waar hij moest lopen. Roelofsen is geen Marco Roelofsen (voorgrond) van I- Mols, weet Vurens nu. En ver der naar achter zijn Senden, Trost en De Koek ook geen spe lers die voor ragfijne driehoek jes zorgen. Wat Roda nog wel heeft is vechtlust. Al beukende kwam de ploeg dan ook nog wat dichter bij: Roelofsen scoorde 20 minu ten voor tijd uit een ingooi van Van de Luer. Daarbij leek terenveen glijdt tevergeefs voor de v he't te blijven, ware het niet dat l'Ami weer eens vriendelijk ging doen voor de tegenpartij. Twee minuten voor tijd liet de keeper van Heerenveen een aardige, maar onschuldige kopbal van De Koek gaan: 2-2. Heerenveen-trainer Foppe de Haan zei na afloop altijd al bang te zijn voor L'Ami als de tegen stander een goal heeft gemaakt. „Dan wordt hij zenuwachtig en eten van Arno Doomernik. foto anp kan de volgende elke minuut vallen". Roda IC: Ruud Hesp; Senden, Van Hoogdalem, De Koek en Dannv Hesp; Doomernik (Graef), Van der Luer en Trost (71. Vanderbroeck); Kasperski (56. Babangida), Richard Roelofsen en Vurens. Heerenveen: L'Ami; Doesburg, Hans- ma, Oosterveer en Sier; Marco Roelof sen (75. Straal), Pastoor en De Visser; Tomasson (63. Hellinga), Tammer (90. Van Tuinen) en Wouden. zorgden voor-de treffers. Een dracht Aalst, zonder de langdu rig geblesseerde Van Ankeren, was met 1-0 te sterk voor FC Antwerp. In de Westvlaamse derby ver sloeg Club Brugge Waregem met 3-1. Uitblinkers in de ploeg van Hugo Broos waren de Kroatische aanwinsten Spehar en Stanic. Spehar scoorde twee maal, Stanie éénmaal. De treffer van Waregem kwam op naam van Van der Beken. Charleroi leed de eerste nederlaag van het seizoen. De club verloor verras send met 4-0 van debutant Ha- relbeke. Er vielen op de vierde speel dag vier rode kaarten. Ex-Roda JC-speler Eugéne Hanssen van Lommei was één van de spelers die voortijdig moest vertrekken. Cercle 4-0, Mechelen-Seraing 1-4, Ande jovi St-Truiden 4-0, Beveren-Ekeren 3-2, Ar f Aalst 0-1. Lommel-RWDM 0-1, Brugge 1 gem 3-1, Harelbeke-Charleroi 4-C Stand aan kop: Standard 4-12, Aalst j Brugge 4-10, Harelbeke 4-9, Charlen RWDM 4-7, Cercle 4-7, Lierse 4-6, Anti 4, Seraing 4-4, St-Truiden 4-4, Waregenfem Tweede speeldag: Leverkusen-Dortr 1860 Münch-Stuttgart 1-1, Karlsru M. 2-6, Kaïsersl.-M'gladbach 1-3, L Frankfurt 1-1, Düsseldorf-Köln 1-1. Stand aan kop: Bayern M. 2-6, St. PauL_ M'gladbach 2-6, Leverkusen 2-4, Rosto Schalke'04 2-3, Bremen 2-2, Franklu Ifta Düsseldorf 2-2, Dortmund 2-2, Uerdingi nlH Stuttgart 2-2. ENGEtero Eerste speeldag: Aston Vil.-Man.Unite Blackburn-Queens PR 1-0, Chelsea-Eve de 0, Liverpool-Sheff.Wed. 1-0, Man. City l pu, ham 1-1, Newcastle-Coventry c Southampt -Nottingham 3-4, West Harr leli 1-2. Wimbledon-Wanderers 3-2, A ajj- r 1-1. Duitsland Na twee dagen is de kloof tus sen favoriet Bayern München en titelverdediger Borussia Dortmund al vier punten. De recordkampioen won zaterdag voor de tweede opeenvolgende keer, deze keer overtuigend (6- 2) van Karlsruher SC. Dortmund speelde opnieuw gelijk, nu in de topper tegen Leverkusen (1-1). Drie ploegen hebben nog geen punt afgestaan. Naast Bayern zijn dat St. Pauli en Borussia Mönchengladbach. De nieuweling won reeds vrijdag bij Freiburg (2-0), de bekerhou der bezorgde Kaiserslautern de eerste nederlaag op eigen veld sinds twee jaar (3-1). Vijfde speeldag: Cannes-Lille 2-1, Gue Paris SG 1-3, Guingamp-Bordeai vre-Metz 0-0, Lens-Lyon 2-2, Monaci,vp, tigues 0-1, Montpell -Auxerre 3-1, Nan! ce 1-0, St-Etienne-Bastia 3-0, Stras 6 Rennes3-1. Stand aan kop: Paris SG 5-11, Guinga 11, Metz 5-11, Bastia 5-10, Strasbourg 4-8, Lens 5-8, Montpell fa Monaco 5-7, Martigues 5-7. flfteL Beker: Cremonese-Verese 1-0. Stand aan kop: Sturm Graz 4-9, Rapid eki

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14