Alkemade: ruimte voor extra huizen Treinlawaai na verbreding ^poor binnen de perken' Forse schade bij brand bedrijven Roelofarendsveen Regio Leiden/Rijn Veenstreek Platform Gehandicaptenbeleid heeft meer deelnemers nodig tb Mastenbroek overleden Uitstel scholenfusie Alkemade Braderie trekt weinig kopers SflMNDAG 21 AUGUSTUS 1995 1 chef hennyvan egmond.071-356414. plv -chef hanskoenekoop.071 356429 Urinerende mannen in elkaar geslagen alphen aan den run Drie mannen, afkomstig uit Ter Aar, zijn in de nacht van zaterdag op zondag in elkaar geslagen. Een van de slachtoffers, een 33-jarige man uit Langeraar, raakte bewuste loos. De drie mannen stonden te urineren in de St. Jorisstraat achter het Stadskantoor. Plotseling werden ze van achteren aan gevallen door drie jongens, die hen schopten en sloegen. Een van de mannen kon ontkomen en haalde hulp. Toen hij terug kwam waren de aanvallers verdwenen. Een van zijn vrienden had pijn aan zijn gezicht en been, de andere lag bewusteloos op de grond. Hij werd per ambulance overgebracht naar het Elisa- bethziekenhuis waar bleek dat hij een gebroken neus had en di verse kneuzingen in het gezicht. Man in tentje mishandeld alphen aan den run Een 19-jarige man, zonder vaste woon- of verblij plaats, is zaterdagmorgen vroeg mishandeld en bestolen. De man lag in een tentje aan de Dijksloot nabij de Lupinesingel. Rond drie uur werden de stokken weggetrokken, waarna enkele mannen hem schopten en sloegen. Bovendien namen ze een tas nee met 150 gulden erin. Vijf minuten later kwamen er drie nannen terug en begon de mishandeling opnieuw. Nadat ze waren vertrokken, belde de 19-jarige aan bij een woning in de juurt. Hij werd per ambulance overgebracht naar het Elisabeth- ziekenhuis, waar een gezwollen oogkas en verder oppervlakkige verwondingen werden geconstateerd. Van de daders ontbreekt ;lk spoor. Telcnclc werknemer gepakt St ^^lphen aan den run Een 19-jarige werknemer van een schoenen- ^Bëdrijf aan de A. van Leeuwenhoekweg in Alphen aan den Rijn is ^Brijdagavond op heterdaad betrapt bij diefstal van schoenen. De ^Aiding van het bedrijf constateerde vrijdagmiddag dat schoenen ■p een vreemde piekwaren neergezet. Besloten werd te posten. ^Bven voor half elf kwam de 19-jarige, die tijdelijk bij het bedrijf ^Hverkte, terug en zette de schoenen in zijn auto. De man werd ^ftaande gehouden en overgedragen aan de politie. Inbraken in Oegstgeest lt bEGSTGEESTDrie woningen in Oegstgeest zijn in de nacht van taterdag op zondag bezocht door inbrekers. Het gaat om wonin- ren in de President Kennedylaan, de Floxlaan en de Lathyrus- ban. De inbrekers kwamen steeds binnen via openstaande bo venlichten. Uit twee woningen werden een keyboard, een video- [ecorder en geld meegenomen. In de derde woning werd niets termist. Lichtgewond na aanrijding pupEKERK aan den run Een 27-jarige inwoner van Hazerswoude s vrijdagmiddag licht gewond geraakt bij een aanrijding op de floogewaard in Koudekerk. Een 45-jarige inwoonster van die jlaats reed op de Hoogewaard in de richting van Alphen. Zij Joeg de Prinses Wilhelminastraat in en zag de tegemoetkomen dere auto over het hoofd. De Koudekerkse raakte gewond aan haar Beloofd en werd overgebracht naar het Elisabethziekenhuis. Beide ^^(uto's zijn total loss. portemonnee gestolen Jingeraar Een 33-jarige Alphenaar is gistermorgen op de ten- jisclub aan het Achtermorgenpad in Langeraar ruim duizend Julden lichter gemaakt. In een onbewaakt ogenblik heeft ie- jiand kans gezien zijn rijkelijk gevulde portemonnee uit zijn Hiorttas te nemen. Naast het geld zaten er ook enkele bankpas- 4s in de geldbuidel. De gemeente Alkemade vvil eventueel meer woningen bouwen dan het door de provincie toegewezen contin gent van 220 huizen tot het jaar 2000. Daarom proce deerde de gemeente eind vorige week in een beroeps zaak voor de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State tegen de provincie Zuid-Holland over het be stemmingsplan 'Roelofarendsveen centrum'. den haag/alkemade persbureau cerberus De gemeente ging naar de Raad van State omdat de provincie een bepaling afkeurde die het Alkemade mogelijk maakt even tueel meer huizen te bouwen. De provincie schrapte het voor schrift omdat het aantal van 220 huizen keihard is. Het is uitge sloten dat meer huizen ge bouwd kunnen worden. Een be paling in het bestemmingsplan, die het mogelijk maakt meer huizen te bouwen zou slechts valse verwachtingen wekken, al dus woordvoerder A. van den Dries van de provincie. L. Straver uit Roelofsarends- veen heeft beroep aangetekend tegen het bestemmingsplan omdat hij geen woning mag bouwen op een stuk grond ach ter bestaande huizen aan het Noordeinde. De gemeente wil op deze plek geen huis toestaan omdat dan dubbele bebouwing ontstaat. Woordvoerder j. de Kok van de gemeente Alkemade zegt dat de gemeente al ver scheidene malen heeft gewei gerd mee te werken aan dubbe le bebouwing. Een extra reden om Straver geen bouwvergun ning te geven is dat de gemeen te de grond in de toekomst denkt nodig te hebben voor een rondweg. Straver wil graag een huis bouwen omdat hij bij zijn pen sionering als huismeester zijn dienstwoning moet verlaten. Volgens Straver heeft de ge meente zijn perceel de bestem ming 'tuin' gegeven omdat dit de goedkoopste wijze is om de grond vrij te houden voor de weg. De afdeling bestuursrecht spraak laat over enige tijd weten of Straver achter het Noordein de een huis mag bouwen en de gemeente eventueel meer hui zen mag bouwen dan 220 stuks. Brandstichting is waarschijnlijk de oorzaak van de brand in Roelofarendsveen die afgelopen zaterdag ont stond in enkele auto's en vervolgens oversloeg naar een bedrijvenpand. foto ben de bruyn Politie vermoedt brandstichting voorschoten alice van schuppen De Stichting Platform Gehandi captenbeleid Voorschoten (PGV) zoekt meer deelnemers die in het platform willen mee denken over de vormgeving van het gehandicaptenbeleid. Veel patiënten- en ouderenvereni gingen zijn al lid van het plat form, maar de stichting wil dat zoveel mogelijk groepen en mensen hun stem laten horen. Op 7 september wordt in aan wezigheid van burgemeester en wethouders het officiële start sein voor het platform gegeven. De oprichting van het PGV is het gevolg van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten die ruim een jaar geleden is ingevoerd. Door deze wet heeft de ge meente de zeggenschap gekre gen over de voorzieningen voor gehandicapten. Op initiatief van de gemeente en het Provinciaal Samenwerkingsorgaan Gehan dicaptenbeleid (PSG) is het PGV opgericht om samen met be trokkenen het gehandicapten beleid vorm te geven. Voorzitter van het platform, H. Hoyng, is erg tevreden over de samenwerking met de ge meente Voorschoten. „Het is een heel democratische gang van zaken", zegt Hoyng. „We zoeken nog meer leden omdat de gemeente dan beter geïnfor meerd kan worden. Niet alleen verenigingen en organisaties kunnen lid worden, maar ook mensen die zelf een functiebe perking hebben of deskundig zijn op een bepaald gebied." Het PGV streeft ernaar dat de voorzieningen voor gehandi capten zodanig verbeterd wor den dat het leven voor mensen met een functiebeperking zon der drempels en obstakels zal zijn. gelijk aan het leven van ie dere burger in Voorschoten. Het platform richt zich vooral op woon-, leef- en vervoervoorzie- ningen. Omdat elke gemeente zelf be slissingen mag nemen over de gehandicaptenvoorzieningen, kan er een groot verschil ont staan met de omliggende ge meenten. „We proberen het be leid zo uniform mogelijk te houden", legt Hoyng uit. „Eén of twee keer per maand komen de LEO-gemeenten (Leiden en omstreken) bij elkaar om infor matie uit te wisselen en het be leid op elkaar af te stemmen. Op die manier kan ook invloed uitgeoefend worden op het lan delijke beleid." elofarendsveen y" Mastenbroek is vrijdag op ./jarige leeftijd overleden. Hij ICJys een week eerder in het zie- lElfümis opgenomen. Onderwij- Mastenbroek was in heel dXL lemade een geziene figuur. I was respectievelijk directeur 149 951 Reger,boogschool en rkracht aan de Veenkragge. onlang was hij de drijvende kracht achter Voetbalkemade, het jaarlijkse voetbaltoernooi voor de basisscholen. Verder maakte hij deel uit van de ba- zarcomité van de Nederlands Hervormde Kerk in Oude Wete ring. Het meest bekend is hij geworden als correspondent van een huis-aan-huisblad, het Witte Weekblad. De begrafenis is woensdag op de protestantse begraafplaats Duinhof te Lisse. roelofarendsveen marieta kroft Een bedrijvengebouw aan de Lasso in Roelofarendsveen, drie auto's en een vrachtwagen heb ben afgelopen zaterdagochtend forse brandschade opgelopen. De politie vermoedt dat er spra ke is van brandstichting omdat er meerdere brandhaarden zijn aangetroffen. Het schadebedrag is nog niet bekend, maar loopt in de tonnen. Vooral de gevel van hef pand werd behoorlijk beschadigd. Van een in het pand gevestigd bedrijf in sok ken en panty's is de voorraad grotendeels onbruikbaar gewor den. Om tien over vijf werd ont dekt dat er brand was uitgebro ken bij een bedrijvengebouw aan de Lasso. Op de parkeer plaats stonden toen al drie au to's in lichterlaaie, terwijl ook een vrachtwagen vlam had ge vat. Het vuur sloeg van de au to's over naar het pand. Op de tweede etage van het gebouw verbleef de eigenaar van een computerbedrijf. Hij werd ge wekt door het brandalarm en kon zonder verwondingen het pand verlaten. Het vuur werd bedwongen door de blusgroe- pen Roelofarendsveen en Rijp- wetering. Om vijf minuten voor zes was de brandweer de brand meester. Het nablussen heeft 8'viseur Raad van State in beroepszaak Hooge Burch: nog tot ongeveer acht uur ge duurd. Volgens plaatsvervan gend commandant Th. van Rhoon was er geen gevaar dat de brand ook naar andere ge bouwen oversloeg. Hij sprak hier over een zogenoemde mid- delgrotebrand. Volgens de politie Rijn en Braassem zijn geen milieuge vaarlijke stoffen vrijgekomen, die maatregelen vereisen. Wel draagt het Hoogheemraadschap van Rijnland zorg voor het blus water dat in de sloot is ge stroomd. Over de mogelijke daders van de brandstichting ontbrak van ochtend nog elk spoor. FIETSENDIEVEN-Twee 17-jari- ge Voorschotenaren zijn giste ren aangehouden, omdat zij een fiets hadden gestolen en vernield. Die hadden ze meege nomen uit een schuur aan de Juliana van Stolberglaan. Na een melding kon de politie de twee aanhouden. Ze hadden de fiets inmiddels in brand gesto ken. Samenvoeging nu op 1 januari volgend jaar alkemade marieta kroft De fusie van de besturen van Alkemadese basisscholen is uit gesteld. Het is de bedoeling dat de samenvoeging op 1 januari volgend jaar zijn beslag krijgt. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat het nieuwe overkoepe lende schoolbestuur op 1 au gustus jongstleden aan de slag zou gaan. Volgens voorzitter van het be stuur in oprichting J. van Boste- len, is de fusiedatum verlaat vanwege de ontwikkelingen rond de Nieuwe Weteringse ba sisschool De Regenboog. De Re genboog trok zich een maand geleden terug omdat deze een samenwerkingsverband aan ging met de Vereniging voor Christelijk Onderwijs voor Kou dekerk aan den Rijn en Hazers- woude-Rijndijk. Alleen op deze manier kon de met sluiting be dreigde school toch open blij ven. Voor het bestuur i.o. in Alkemade ontstond echter wel een nieuwe situatie. „Er moest bijvoorbeeld opnieuw worden gekeken naar het aantal leeg staande lokalen in de gemeen te", legt Van Bostelen uit. Toch heeft de terugtrekking van De Regenboog volgens hem de voortgang van de fusie niet in gevaar gebracht. Een andere oorzaak voor de vertraging is dat het 'fusie-do cument' meer tijd vergde dan was gepland. In dit document staan onder meer de statuten, het huishoudelijk reglement, de functie van bestuursleden, de visie en het beleid. Dit docu ment ligt momenteel bij alle Alkemadese schoolbesturen. Zodra zij hun instemming heb ben gegeven, gaat het naar alle andere geledingen zoals de me dezeggenschapscommissie en de ouderverenigingen. Als ook zij het groene licht hehben ge geven, ontstaat er een overkoe- pelend bestuur. Ruim drie jaar wordt er al over de scholenfusie gepraat. Het gaat hier om de eerste sa menvoeging in Nederland van scholen met een rooms-katho lieke, protestants-christelijke en een openbare identiteit, 'l ot nu toe hebben twee van de negen schoolbesturen zich terugge trokken: school Ter Does in Hoogmade die vreesde voor de aantasting van de eigen identi teit en De Regenboog in Nieu we Wetering. jHAAG/ALPHEN AAN DEN RUN 58UREAU CERBERUS [verdubbeling van de spoor- Btussen Alphen aan den Rijn Bodegraven staat de uitbrei- sjug van de Hooge Burch met A'yiiwe gebouwen niet in de JV Als De Hooge Burch kiest ir nieuwbouw aan de kant het spoor blijft het lawaai de treinen binnen de wette- grenzen. it schrijft de adviseur van de 7Hd van State in zijn deskundi- dbericht in de beroepszaak de Johannes Stichting en niging Vrienden van de lp ?zÉ '8e Burch tegen de provincie ^-Holland. Het deskundi- )ericht werd eind vorige ik openbaar bij de behande- van de beroepen door de 'ling bestuursrechtspraak de Raad van State in Den 53,6^g- Aan de orde kwam het 62,5! 35,77' 44,7! H4JIVENBERICHTEN 3,4 bestemmingsplan 'Spoorver- dubbeling'. De Johannes Stichting en Hooge Burch zijn tegen de aan leg van een tweede spoor ten noorden van het bestaande. Daarvoor moeten de instellin gen een strook grond met een breedte van 18 meter afstaan. Doordat de treinen dichter bij de gebouwen komen te rijden, zou bovendien het lawaai voor de bewoners toenemen. Volgens advocaat J. Suyver van de Johannes Stichting en de Hooge Burch neemt het aantal treinen op het tracé toe tot zes per uur. In de toekomst kan dit aantal nog verder groeien. Af hankelijk van de snelheid van de treinen zouden de normen voor het maximaal toegestane lawaai worden overschreden. Volgens Suyver zijn geluidwe- rende voorzieningen noodzake lijk. Daarom eiste de advocaat dat in het bestemmingsplan wordt vastgelegd dat na de ver dubbeling van het spoor het la waai van de treinen wordt ge meten. De Johannesstichting en de Hooge Burch zien het liefst dat het spoor aan de zuidzijde van de bestaande lijn verdubbeld wordt. Daardoor komt het spoor verder van de inrichting voor verstandelijk gehandicap ten te liggen. „De wereld van de bewoners beperkt zich tot de gebouwen en de omliggende gronden van de Hooge Burch", zei Suyver. „Op die wereld wordt nu een nieuwe aanslag gepleegd, die onoverkomelijk en niet nodig is." Beide instel lingen eisen dat een spoorweg overgang ter plekke met slagbo men voor de hele weg wordt uitgerust. De provincie Zuid-Holland en de gemeente Alphen, die het bestemmingsplan beide hebben goedgekeurd en opgesteld, zeg gen dat het spoorlawaai binnen de wettelijke normen blijft. Vol gens de gemeente Alphen is zo veel mogelijk rekening gehou den met de belangen van de Hooge Burch. Aanleg van de nieuwe spoor lijn aan de zuidzijde van de be staande rails is echter niet mo gelijk vanwege de aanwezigheid van een gasleiding. Verdubbe ling aan de Noordzijde heeft bovendien de voorkeur omdat op de brug over de Gouwe aan deze zijde ruimte voor een nieuw spoor is gereserveerd. De afdeling bestuursrecht spraak laat over enige tijd weten of de verdubbeling van de spoorlijn tot teveel lawaai op het terrein van de Hooge Burch en De Johannesstichting leidt. luiven vlogen dit weekeinde uit Roye, St. Kath. Waver en inne. duiven vlucht vanuit IPC en 1, 3, 4, 6, 9; Witteveen v. sum 2. 7, 8; J. vd Hoögt 5; nendijjk Korte 10. )e Reisduif »b. J. Harte veld 1,3,6, 7, 10; )usoswa 2, 4, 8, 9; N. de >t en Zn. 5. let Oosten eyteman 1,8; P. v. Duyl 2,3, 6. 7; B. v. Putten 4, 5, 10; W. Kop 9. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1 t/m 10. PV De Vriendenclub R vd Dop 1; Jac.J. de Schrijver 2, 4, 5, 9: L. Koopman 3; Comb, vd Nieuwendijk 6, 7; Comb. S. C. Vinkensteyn 8; L. Polane 10. Natour vlucht vanuit St. Kath. Waven PVLPC Witteveen v. Gorkum 1, 3; Groe nendijk/Heiden 2; H. Pen 4, 5, 6, 8, 9; Groenendijk Korte 7; K. Lefebre 10. PV De Reisduif W. Ouwersloot 1; H. Dusowsa 2, 3, 7, 8, 10: Comb. J. Harteveld 4, 5, 6,9. PV Het Oosten Mooten vd Hoogt 1, 5, 6; B. v. Putten 2, 3, 4; H. vd Blom 7, 8, 10; W. Kop 9. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 3, 7, 9, 10; P. de Mooy 4, 5; M. Gijsman 6: Comb, vd Blom 8. PV De Vriendenclub Comb. v. Weeren/Pracht 1, 2; R. vd Dop 3; C.P. Gijsman 4; Comb. Bodijn en Zn. 5, 8; Comb, v/d Nieuwendijk 6, 9, 10; A. Pracht 7. PV Leiderdorp D. Poels 1; J.C. Knijnenburg 2; M. Reijerse 3; W. v. Oosten 4; W. Rietkerken en Zn. 5,8; W. Jacobi 6; W. Habraken 7; G. v. Velzen 9, 10. Vanuit Peronne: PV De Zwaluw P. v. Leeuwen 1; vd Kooy-de Best 2, 3, 4, 5, 8, 9; N. Meeuwen oord 6, 7,10. leiderdorp Met braderieën is het vaak hetzelfde liedje: veel kijkers bij de kramen, maar weinig kopers. Die vlieger ging zaterdag ook op in Lei derdorp, waar volgens schattingen tussen de 15.000 en 20.000 bezoekers op de jaarlijkse braderie in de Hoofdstraat af kwamen. Dankzij het warme weer deden de handelaren in ijsjes en drank wel goede zaken. De kledinghandelaren konden hun spullen echter amper slijten. Sommige vonden dan ook dat ze hun tijd stonden te verdoen, en vertrokken voortijdig. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11