Parkeeroverlast op Poeldijk Dl EIHM JAZZ- 4 CAFE Regio Leiden/Rijn Veenstreek Geen woondoos, een complex met veel privacy Een 'bakkie' te veel WORDTflSS® Voorschotense huizen aangetast door betonrot Veense Rotaryleden oogsten Spiksplinternieuwe ca brio's op voorraad Oegstgeest heeft eigen TV-kanaal 1 MEUBELPLEir Drugdealer hoort hogere celstraf eisen bij Hof Langeraarse feesten met beddenrace en optochten Meer geld voor taallessen buitenlanders VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1995 Bus met eieren bekogeld wassenaar Door een voorbij rijdende bus met eieren te beko gelen, hebben drie Wassenaarse jongens gisteravond een bus chauffeur behoorlijk aan het schrikken gemaakt. De bus reed over de Groot-Haesebroekswegin Wassenaar, toen plotseling een groot aantal eieren tegen het voertuig uiteen spatte. De poli tie heeft de jongens (14,15 en 16 jaar) aangehouden en overge bracht naar bureau HALT voor een alternatieve straf. Bromfietsers ten val wassenaar Twee bromfietsers (17 en 16 jaar oud) zijn gister middag over elkaar heen gevallen op de Prinsenweg in Wasse naar en daarbij licht gewond geraakt. Een van hen moest uitwij ken voor een auto die op het fietspad stond geparkeerd. Hij moest over de rijbaan om de auto heen, maar knalde vervolgens tegen de betonnen rand die het fietspad van de rijbaan scheidt. Daarbij smakte de bromfietser tegen de grond. Een achteropko mende bromfietser kon hem niet meer ontwijken. De bromfiet sers raakten gewond aan handen en benen. Steigermateriaal gestolen oegstgeest» Van het bouwterrein van het plan Morssebel is gis ternacht materiaal voor het bouwen van steigers gestolen. De to tale waarde van het gestolen steigermateriaal is 13.000 gulden. Spullen weg van bouwterrein alphen aan den run Van een bouwterrein aan de Groningen- straat in Alphen zijn tijdens een korte vakantieperiode diverse bouwmaterialen gestolen. Ook verdwenen vijf houten scher men, die tussen woningen en bergingen moesten worden ge plaatst. De spullen waren bij elkaar ongeveer 25.000 gulden Flinke buit bij inbraak kelderbox alphen aan den rijn Bij een diefstal in een kelderbox aan de Vlie- stroom in Alphen is gisteren voor 7000 gulden aan spullen gesto len. Behalve een racefiets verdwenen twee kassa's met weeg- Plan voor appartementen in gymlokaal in Leiderdorp leiderdorp judy nihof Een klimrek is de enige herin nering aan de gymnastieklessen die ooit in het pand werden ge geven. De witte 'rondwand' is een souvenir uit een latere pe riode, toen een fotograaf er zijn studio had. Gymmen of plaatjes schieten is er in het voormalige gymlokaal aan de Lijnbaan in Leiderdorp in de nabije toe komst niet bij. Aannemer en projectontwikkelaar T. Bavelaar heeft het pand gekocht om het te verbouwen tot een complex met zestien appartementen. Het voormalige gymlokaal, dat dateert uit 1970, staat al weer een tijdje leeg. Dat is te merken aan het groen om het gebouw heen. Het gras ziet er verwilderd uit en het struikge was is hoog opgeschoten. De grote bomen wil Bavelaar in elk geval laten staan. „Die geven het hier juist iets extra's. Maar de struiken moeten wel worden uitgedund." De muren van het gymlokaal blijven staan, het dak wordt met twee meter opge hoogd. Een deel van de voor malige kleedkamers wordt ge sloopt. Bavelaar wil er geen doorsnee-complex van maken. „Geen woondoos. Ook geen ga lerijflat, maar een leuk complex met veel privacy." Puur toevallig liep Bavelaar tegen het pand aan. „Ik zocht eigenlijk bedrijfsruimte voor de broer van een compagnon van me. Ik reed door Leiderdorp en zag dit pand." De bouwer zag het direct voor zich: dit was nou typisch zo'n plek waar wonin gen niet zouden misstaan. Kortom, een ideale locatie om zelf mee aan de slag t.e gaan. „Voor een bedrijf is het een veel te dure locatie. Bovendien, zet je er een garagebedrijf in of zo, dan krijg je meteen de hele buurt op je nek." Navraag leerde dat de ge meente nét had besloten om woningen in het pand toe te staan door mee te werken aan wijziging van het bestemmings plan. Bavelaar aarzelde geen moment en kocht het gebouw. De tekeningen van de architect zijn inmiddels klaar en liggen al ter beoordeling bij de gemeen te. Bavelaar staat te popelen om met bouwen te beginnen. „Vol gend jaar december moet het pand opgeleverd zijn. Wordt het een jaar later, dan worden de appartementen ook weer duur- dér." De appartementen moeten rond de twee ton gaan kosten. Naar woningen in deze prijs klasse is in Leiderdorp veel vraag, weet Bavelaar. „Dat heb ben we uitgebreid laten onder zoeken. Daaruit bleek hoe groot de behoefte was. En dat terwijl er nog geen drie woningen in deze prijsklasse te koop stonden bij makelaars." De bouwer heeft de afgelopen jaren ervaring opgedaan met het verbouwen van bestaande panden. „Dat doe ik veel. On roerend goed zoeken, renove ren en verbouwen." Zo heeft de aannemer aan de Herengracht in Leiden enige tijd geleden een opleidingsinstituut verbouwd tot appartementen. De buren zijn volgens Bave laar opgelucht dat er straks wo ningen verrijzen. De schrik in de buurt zat er goed in, toen be kend werd dat er misschien wel een discotheek in het pand zou komen. „De omwonenden die we hebben gesproken zijn wild enthousiast. Ze hebben zelfs be loofd onV goed in de gaten te houden dat kinderen geen ver nielingen aan het pand aanrich- VRIJE TIJD VOORSCHOTEN Doe-het-zelf. In de Alettahof aan het Aletta Jacobsplantsoen wordt vanaf september een doe- het-zelf cursus gegeven voor mensen die eenvoudige werk zaamheden in het huis zelf wil len doen. In de ongeveer 15 lessen ko men onder meer de eenvoudige elektrotechniek, hang- en sluit werk, simpel loodgietserswerk, fiets- en auto-onderhoud aan de orde. De kosten bedragen 40 gulden. Informatie: 071-762367. 'Toeristen' zorgen voor problemen in Rijpwetering Bewoners van de Poeldijk in Rijpwetering klagen steen en been over de parkeeroverlast op de dijk. Vooral het vrachtverkeer naar de agrarische bedrijven wordt gehin derd door auto's op de weg. rijpwetering» gerard van der geest Aan deze overlast komt op korte termijn nog geen einde, zo bleek gisteravond in de verga dering van de commissie be stuurszaken. Bewoners hebben de indruk dat de auto's behoren bij de toeristen op de recreatie ve woonschepen in dat gebied. Het particuliere parkeerterrein voor 30 auto's is te klein. Vol gens de gemeentelijke verkeers- werkgroep is uitbreiding van het parkeerterrein een oplos sing. De commissie bestuurszaken vindt dat er snel een oplossing voor het probleem moet ko men, zo bleek gisteravond. De CDA'er N. van Ruiten meent dat recreëren niet ten koste mag gaan van de bewoners en ge bruikers. „Overleg met de be woners en wat paaltjes in de berm zouden al behoorlijk hel pen," denkt hij. H. van Duijke- ren (WD) wenst uitbreiding van de parkeerplaats. Daarbij is wel een 'stukje bereidwilligheid' van de Poeldijkse agrariërs nodig. BurgemeesterMeerburg wees er op, dat de provincie niet zo happig is meer parkeerplaatsen te maken. De provincie ziet uit breiding daarvan als een 'inten sivering van de recreatie.' Meer burg beloofde alles nog eens te inventariseren, alvorens met een definitieve oplossing te ko- Twee Sassenheimers van 37 en 42 jaar zijn door de politie aan gehouden in verband met ver schillende inbraken in sport kantines. Maandag werden de twee op heterdaad betrapt in Warmond, waar zij zich in een kantine laafden aan de drank voorraad. Onderzoek wees uit dat het tweetal bijna dagelijks op die manier aan drank was gekomen. Daarbij hadden ze het clubhuis in Warmond drie keer 'bezocht' en een sportkan tine in Voorhout twee keer. Ver der hadden de inbrekers twee biervaten gestolen bij de Sas- senheimse rugbyvereniging. De 37-jarige Sassenheimer had nog een celstraf van 70 dagen open staan, welke direct door de offi cier van justitie is opgelegd. Zijn maat is na twee dagen door de politie op vrije voeten gesteld. voorschoten/leiderdorp Aan de Piet Heynlaan en de Ba ron van Ghentlaan in Voorscho ten zijn de vloerert van 163 wo ningen aangetast door betonrot. Eigenaar Nationale Nederlan den begint binnenkort met de renovatie van de vloeren. Ook in Leiderdorp worden 59 huizen aan de Drakestein en de Hartel- stein onder handen genomen. Volgens R. Kaufmann, direc teur van Van 't Hof Rijnland Vastgoedbeheer, die de onge veer 25 jaar oude woningen be heert, gaat het om een con structiefout. „Er is bij de bouw een middel aan het beton toe gevoegd, waardoor het beton sneller zou drogen. Dat middel is er de oorzaak van dat de on derste betonlaag langzaam af brokkelt", aldus Kaufmann. De bewoners van de betref fende 222 huizen, kunnen tij dens de renovatiewerkzaamhe den gewoon in hun woningen blijven. „Er wordt tegen de ge vel een gat in de grond ge maakt, waardoor de kruipruim te bereikt kan worden", legt Kaufmann uit. „In de huizen hoeven geen werkzaamheden verricht te worden." De renovatie van alle aange taste woningen gaat naar schat ting drie jaar duren. Tegelijker tijd worden de woningen voor zien van vloerisolatie. Kauf mann onthield zich van een uit spraak over de kosten van de totale operatie. De eerste afgerijpte zonnebloemen werden gisteren door familie Van der Heden overhandigd aan burge meester Meerburg, H. Kruijff (voorzitter Rotaryclub Roelofarendsveen), J. van Berkel (voorzitter Huize Jaco bus), Jvan der Meer (directeur World Servants) en aan een personeelslid van de bloemenveiling. FOTO BEN DE BRUYI Opbrengst naar Huize Jacobus en World Servants oud ape marieta kroft Het zijn dit keer geen tuinders en hun personeel die zonne bloemen gaan oogsten, maar huisartsen, tandartsen en ande re heren van de Rotaryclub Roelofarendsveen, die op het veld de handen uit de mouwen gaan steken. De komende twee maanden zijn zij geregeld te zien op het perceel van familie Van der Heden aan de Leidse- weg in Oud Ade. De opbrengst komt ten goede aan de zieken boeg in het nieuw te bouwen Huize Jacobus. Omdat het wel erg veel werk is, gaan ook vrijwilligers van de organisatie World Servants aan de slag. Afhankelijk van het aan tal uren dat zij er in steken, komt een deel van de opbrengst ten goede aan de bouw van ldi- nieken, scholen, huizen enz. in ontwikkelingslanden. De eerste 'afgerijpte' zonne bloemen werden gisteren door veehouder Kurt van der Heden geoogst. Samen met zijn vrouw Annabel en zijn kinderen Her man, Greetje, en Irene overhan digde hij ze aan burgemeester A. Meerburg, Rotary-voorzitter H. Kruijff, voorzitter van het be stuur van Huize Jacobus J. van Berkel, directeur J. van der Meer van World Servants en aan een medewerkster van de bloemen veiling Roelofarendsveen. Volgens Van der Heden staan er nog 500.000 zonnebloemen op de twee hectare land en kost het in totaal 4000 uur om ze er allemaal af te halen. Hij schat de netto opbrengst op 125.000 gulden. „Maar dan moet er geen hagelbui vallen en het moet niet gaan stormen." Di verse aanwezigen deden giste ren dan ook schietgebedjes en riepen de bewoners van Huize Jacobus op om dat ook te doen. Nog altijd is het niet zeker of er een nieuw verzorgingstehuis komt op het terrein van de voormalige LTS in Oude Wete ring. Jacobus-voorzitter Van Berkel toonde zich gisteren niet erg optimistisch. Het duurt hem veel te lang. „Na vijf jaar touw trekken wil het verlichtende woord maar niet komen", mop- perdehij. Volgens burgemeester Meer burg duurt het niet lang meer of de eerste paal kah de grond in. „Het is voor 95 procent rond", zei Meerburg. „Er moet alleen nog onderhandeld worden tus sen de gemeente, Huize Jaco bus en de provincie over wie wat betaalt. Het moet wel heel gek lopen, willen we daar niet uitkomen." oegstgeest monica wesseling De gemeente Oegstgeest be gint wellicht met eigen tele visieuitzendingen. Met de kabelexploitant Casema is af gesproken dat er, bij de uit breiding van het kabelnet, één kanaal wordt vrijgehou den voor de Oegstgeester- TV-uitzending. Eind van dit jaar beslist de gemeenteraad, in het kader van een zogehe ten communicatienota, of het vrijliggende kanaal ook werkelijk ingevuld wordt. De gemeente kan het ka naal als een soort veredeld aanplakbord gebruiken en er gemeentelijke informatie op zetten. Ook sportverenigin gen of andere groepen zou den, via de gemeente, hun informatie kwijt kunnen. Een stap verder 'liggen' echte te levisie-uitzendingen. Belang rijke vergaderingen zouden dan rechtsstreeks uitgezon den kunnen worden. Het is echter de vraag of dit er ooit van komt. Wat de gemeente met het kanaal wil, komt pas volgend voorjaar aan de or de. Televisie-uitzendingen kosten geld en dat zou in de voorjaarsnota vrijgemaakt moeten worden. Het extra kanaal is onder deel van een grotere uitbrei ding van het Oegstgeester kabelnet. In de tweede helft van 1995 wordt in het zuide lijk deel van Oegstgeest het net opgeknapt waardoor het aantal kanalen kan worden uitgebreid van 22 naar 30. Vanaf volgend jaar zullen alle 30 kanalen ook werkelijk worden gebruikt. Vooruitlopend op de uit breiding worden aan het Oegstgeester televisiepakket alvast Veronica 6 (in plaats van de onlangs gestopte Zuid-Holland-TV) en Euro 7 en Chinese News Enter tainment doorgegeven. den haag/alphen a Op zaterdag 19 augustus wordt het swingen geblazen op 't Plein! Wint dan Meubelplein Leiderdorp het sfeervolle decor voor een fantastisch jazzfestiv. Laat u meevoeren op de gezellige, swingende klanken van Jazztrio The Dreamer ',fs,a6 LEIDERDORP s) verkocht. Hij vond daarom zelfs een hogere straf op zijn plaats en eiste gisteren tijdens de zit ting een celstraf van twee jaar. Op de zitting trok een van dc getuigen zijn verklaring in. Deze verklaarde dal de politie slechts aan hem gevraagd had of hij dc verdachte I lagenaar kent. Daar op had hij bevestigend geant woord. Daarna kwam het ge sprek op dealen, maar de gelui ge had niet begrepen dat hel nog altijd over zijn kennis ging. Raadsman P. van der Koo pleitte voor vrijspraak van zijn cliënt onidat het bewijs voor hel dealen te zwak zou zijn. De ver klaringen komen immers var mensen die zelf in het drugscir cuit zitten en genoeg reder hebben om de politie te vriend te houden. De in de auto gevon den drugs kunnen volgens Var der Kooi niet leiden tot de con clusie dat «zijn cliënt een clealei is. Het Hof doet over twee we ken uitspraak. persbureau cerberus De aanklager van het Haagse gerechtshof heeft in hoger be roep een half jaar extra gevan genisstraf geeïst tegen een 22- jarige Hagenaar voor de handel in drugs in Alphen aan den Rijn. De man was door de rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar celstraf. Hij was zelf in hoger beroep gegaan. De Hagenaar werd op 18 maart 1993 in Alphen aange houden in ëen auto van een vriend, samen met twee andere vrienden. Onder de stoelen in de auto bevond zich een forse hoeveelheid cocaïne en heroï ne. Volgens de man had hij niets met de drugs te maken. Maar dc aanklager van het Hof is er wel degelijk van overtuigd dat de Hagenaar een drugdealer is. Verschillende getuigen heb ben verklaard dat zij zelf heb ben gezien dat de man drugs voorschoten De gemeente Voorschoten gaat in de komende jaren meer geld uittrekken voor taallessen aan buitenlanders. Vorig jaar werd er 7500 gulden aan de lessen besteed, maar omdat er veel animo voor bestaat, is er vanaf volgend jaar een subsidie van 25.000 gulden beschikbaar ge steld. Dit staat in het ontwerp welzijnsplan 1996-1998 dat door Burgemeester en Wethou ders aan de Raad wordt voorge- legd. In het welzijnsplan zijn met ingang van volgend jaar ook de bewonersorganisatie Vlietwijk, de Stichting Platform Gehandi captenbeleid en het katholiek levensbeschouwelijk jeugd- en jongerenwerk (Klup) opgeno men. Vanaf volgend jaar gaat de gemeente over op een nieuwe manier van subsidiëring. Daar bij worden afspraken gemaakt tussen de instellingen en de ge meente en wordt voor een aan tal jaren een vast subsidiebe drag toegekend. De Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst (GGD) gaat de gemeente extra geld kosten. De kostenstijging hangt samen met het aantal in- de verhoging van de gemeentelijke bijdrage per in- Instellingen die in het wel zijnsplan worden genoemd, kunnen nog tot 22 september bezwaar maken tegen de nieu we subsidiëringsplannen. Na behandeling in de commissie wordt het welzijnsplan in de ge meenteraad van oktober vastge steld. Het feestgedruis barst volgende week weer los in Langeraar. Donderdag 24 augustus, 's avonds om zeven uur, beginnen de traditionele Oranjefeesten met een ballonnenoptocht. De tocht begint bij het Landlustpad en eindigt bij het feestterrein aan de Sportweg. Tegelijkertijd voetbalt Altior 1 tegen de Al- phense Boys 1 op het terrein van Aitior. De traditionele kin deroptocht begint vrijdag 25 au gustus om half elf. De route voert vanaf het terrein van de firma Lek aan de Langeraarse- weg 161 naar het feestterrein aan de Sportweg. Muziekvere niging Arti et Religioni loopt voorop, 's Middags tussen twee en drie uur kunnen kinderen van 7 tot en met 13 jaar deelne men aan de Kermis Speur- en Puzzeltocht. De deelnemers n pen of potlood De start is op hel Kerkplein. Een inmiddels niet meer weg tc denken onderdeel van de Lan- geraarse Oranjefeesten is dc bedden race: Deze begint om kwart voor zeven op het par cours rondom Huize De Aar hoeve aan de Halkestraat. Za terdag 26 augustus om half twee wordt een volleybaltournooi ge houden op het sportterrein var Altior aan de Sportweg. In tótaa; 24 teams uit de hele gemeente nemen hieraan deel. Tandem parachutespringen begint twee uur later op hetzelfde terrein. Kermis is er van donderdag tot en met zondag. In de feest tent treden donderdag, vrijdag en zaterdagavond respectieve lijk Rowwen Hèze, Normaal, De Lift en Wild Power op. De Oran jefeesten worden zondagmid dag afgesloten met een opt re den van De Havenzangers. Dc aanvang is 15.00 uur. het gymlokaal dat hij wil verbouwen tot wooncomplex: „De grote bo- FOTO HIELCO KUIPER'. Aannemer T. Bavelaar in de tuin men blijven wel staan." Kamsteeg 071 - 769307 AUTOBEDRIJVEN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15