'Groot Rijnland leeft CAO niet na' 'Het zullen wel louche handelaartjes zijn' ^uid-Holland richt )ntwikkelingsfonds )edrijfsterreinén op Leiden Stadshait vanuit de lucht gezien iternet in bibliotheek /OENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 Opgeblazen bierglas weg [PiDENEen vier meter hoge ballon in de vorm van een bierglas i is gistermorgen op de Stille Rijn gestolen. De ballon was door >en studentenvereniging voor de El Cid-week gehuurd. De scheerlijnen waarmee het reusachtige bierglas aan een terras boot bevestigd was zijn doorgeknipt. Parkeerbeheerder redt gans ipiden Een medewerker van de dienst parkeerbeheer heeft gis- op de Rijnsburgersingel een jonge gans gered. De parkeer beheerder bedacht zich geen moment toen hij zag dat in het vva- lervan de singel een gans in nood was. Hij trok schoenen, sok- i en broek uit en ging tot zijn oksels in het water om de gans het droge te helpen. Personeel van de inmiddels gearriveerde dierenambulance meende verschijnselen van botulisme bij de jpris te zien, maar was ervan overtuigd dat het beest het zou redden. Weer postbesteller bestolen PiDENVoor de tweede keer in een week is de PTT geconfron- eerd met de diefstal van postpakketten. Gistermorgen werd de s van een postbesteller gestolen die hij had geparkeerd aan Plantsoen. Hij was zelf een pakketje aan het afleveren. Be- ïalve de fiets mist hij vijf nog af te leveren pakketten en docu- ienten en t 11 m :5 [nbraak in woning •iPEN Inbrekers hebben de deuren van een woning aan de Van m ie Brandelerkade gisteren fors beschadigd om binnen te komen te gingen er vandoor met een stereo-installatie met boxen en ;en videorecorder. ANNO 1895 Vrijdag 16 Augustus Tarief der Badinrichting, Bloemmarkt 21. De prij ken zijn voor gewone warme of koude baden buiten abonne ment per bad ƒ0.50. 1 Abonnement van 10 baden ƒ4.1 lbonnement van 20 baden 7.1 Abonnement van 50 baden 1 Abonnement van 100 baden 25.Onder deze prijs- ipgaaf is begrepen het gebruik van twee handdoeken. ANNO 1970 maandag 17 augustus )e Leidse Onderwijsinstellingen, als LOI een begrip in Neder- and. hebben de Leidse Oosterkerkstraat vaarwel gezegd. Van- laag zijn de administratieve afdelingen verhuisd naar de Leidse- lreef in Leiderdorp. Ze vinden daar een splinternieuw gebouw net veel glas en vooral: ruimte. Want "t gebrek daaraan begon angzamerhand te benauwen in het oude gebouw, dat slechts en jaar groot genoeg was. Vanuit het nieuwe onderkomen bij e Zijlbrug heeft men een schitterend uitzicht over de weilanden chter de Zijl. PEN/DEN HAAG MONICA WESSELING er en betere be- untli ijfsterreinen komen in Zuid- ?//and. Daarvoor stelt de pro- icie Zuid-Holland tot en met totaal ruim 8 miljoen lden beschikbaar. Het geld, zogeheten ont- ckelingsfonds, kan zowel voor opknappen of saneren van de bedrijfsterreinen als voor ontwikkelen van nieuwe ter- ïen worden gebruikt, let Zuidhollands bestuur ïdt dat de economische ont- kkeling van de provincie be verlopen. Een van de [elpunten is de beschikbaar voldoende bedrijfster- an een aanvaardbare laliteit. De economische groei Zuid-Holland blijft achter bij van Nederland, te zorgen voor voldoende Irijfsruimte denken gedepu- :rde staten de provincie aan- elijker te maken voor be- Ijven. elke gemeente kan zo- geld krijgen om een be- ijfsterrein te maken, een on- derzoek te doen naar de nood zaak van bedrijfsterreinen of om oude terreinen te saneren. Gedeputeerde J. Nolten (WD, economische zaken) hierover: „Het gaat om regionale onwik- kelingen. Gemeenten die geza menlijk een bedrijfsterrein wil len ontwikkelen, kunnen bij ons terecht. Een gemeente die in zijn eentje een klein terreintje wil maken, komt niet voor een bijdrage uit het fonds in aan merking. Het gaat juist om gro tere en ingewikkelder terrei- De provincie is niet voorne mens om, zoals dat heet, 'mee tq praten en mee te doen in de ontwikkeling van de bedrijfster rein'. Volgens Nolten is het niet wenselijk of verstandig dat de provincie tegelijkertijd vergun ningverlener en ontwikkelaar wordt. „Dan zou je moeten be slissen over het al dan niet toe staan van bepaalde dingen ter wijl je er zelf belang bij hebt''. Dit jaar nog wordt 1,7 miljoen gulden in het fonds gestort, vol gend jaar 3,6 miljoen en het jaar daarop vier miljoen gulden. Een blik op de rand van het Haven. Het water links is de waterrijke centrum van Leiden. Oude Vest. Rechts is Midden op de foto is als een rechte streep de Haarlemmer straat te zien met bovenaan d met in het midden de Haven. kriskras door elkaar werden ge- n die inmiddels in gemeen- de jongeren. Daaronder is de de armen van de Oude Rijn te van de oude zien. Van links naar rechts nenstad goed te zien. Waar loopt de (oude) Herengracht vroeger vooral kleine huisjes Op de foto is de vermenging bouwd, verschenen de laatste telijke handen is. Ongeveer op laatste nieuwbouw achter de Haarlemmerstraat te zien. fo to frans rombout/picture partners decennia vooral grote woon- dezelfde hoogte rechts op de en werkblokken. In het midden foto staat de Pelikaanhof, een rechts is de parkeergarage te flat voor studenten en werken- Abvci-Kabo beschuldigt Thuizorg stichting De Abva-Kabo beschuldigt de Stichting Thuiszorg Groot Rijnland in Leiden van het niet naleven van de CAO. Vol gens regiobestuurder Snoey is dat het geval bij enkele honderden werknemers die sinds 1 juli zijn ingezet. voor betere voorwaarden. Directeur Berkhout van Groot Rijnland is verbaasd over de die Ze LEIDEN MARIETA KROFT Een deel van de CAO-bepalin- gen wordt op zo'n manier los- „Die werknemers worden aan- gelaten," aldus Snoey. Hij zegt genomen op huurbasis: ze de zaak te zullen onderzoeken moeten flexibel inzetbaar zijn. en zonodig niet te schromen Alleen dan worden ze ingezet, om naar de rechter te stappen bevestigt dat Groot Rijnland sinds 1 juli een zusterorganisa tie heeft, waardoor het mogelijk is om oproepkrachten aan te stellen. Hierdoor zijn enkele voorwaarden in de CAO die wèl voor de huidige werknemers gelden, niet voor de nieuwe krachten van toepassing. „Onze huidige CAO is te star", licht ze toe. „Die staat al leen maar werktijden van maandag tot en met vrijdag tus sen acht uur 's morgens en zes uur 's avonds toe. We worden echter steeds vaker geconfron teerd met een vraag om hulp buiten die uren. Wij vinden dat we die zorg moeten kunnen bieden, 24 uur per dag." „Om te voorkomen dat we de arbeidsovereenkomsten met de huidige werknemers open moe ten breken, hebben we die nieuwe organisatie opgericht, waardoor we oproepkrachten konden aanstellen", vervolgt Berkhout. „De primaire ar beidsvoorwaarden zoals de sa lariëring gelden ook voor deze mensen. De secundaire ar beidsvoorwaarden worden flexi bel gehanteerd." Wat dat laatste betreft, bena drukt directeur Berkhout dat niet alleen de cliënten om een flexibele inzet vragen, maar ook de nieuwe krachten. „Veel mensen willen die flexi biliteit juist. Dat blijkt ook wel: in korte tijd hebben we er 150 kunnen aantrekken." jlHAAC MONICA WESSELING imet, het wereldomspan- ide computernetwerk, is bin- rt voor iedereen bereik- De provincie Zuid-Hol- id heeft de Provinciale Biblio- :k Centrale (PBC) 200.000 subsidie gegeven voor isluiting op Internet. De be tkers van de bibliotheek kun- n gratis gebruik maken van ernet. provinciale subsidie wordt jruikt orn het zogeheten Hol- idNet op te zetten. Holland- is 'het poortje' waardoor In- net bereikbaar is. Met Internet kan over de hele computerbestanden keken worden en kan alles irden opgehaald; van de bus- leling in Atlanta tot de recen- i van het laatste boek van innie Palmen en van een .route in de Alpen tot het ste nieuws uit de avondbla- provincies zetten hiermee feen stap op het pad naar allesomvattende informa- rschaffer. De tijd dat bur in de bibliotheek alleen KUiPiDr boeken terecht konden, is ang verleden tijd. Met de aansluiting op Inter- ?lf op t wil de provinciale biblio- leerc eekcentrale overheden zoals Hij is gemeenten, demogelijkheid ard t< fden een eigen digitale stad jn he te zetten. De provincie geeft Even via HollandNet algemene in- ;n. A matie over zichzelf door op nete temet en gemeenten kunnen 3t Lin tzelfde gaan doen. iiuK Eigenaar viskraam voor derde keer slachtoffer van inbraak Vroeger was het nog leuk aan de Diamantlaan. Toen kon hij zijn viskraam na een lange dag nog met een gerust hart sluiten. Maar de lol is er na drie inbra ken in de laatste zes jaar wel even af bij C. Hartevelt. „Wat moet ik nou weer met de in braak van dit weekend?" Hij somt op: „Vier kilo garnalen, tien blikken zalm en twintig pakjes palingfilet." Misschien zijn het lekkerbek- jes die dieven, een paar fijn proevers? „Die zalm zat in blik jes. Die blijft natuurlijk lang goed. Zou kunnen dat ze die zelf opeten. Maar het zit er eer der in dat het van die louche handelaartjes zijn. Neem nou een pakje paling. Dat kost ze- veneneenhalve gulden. Zoiets kun je best verkopen in de kroeg. Garnalen ook. Die kosten zestig gulden de kilo. Dat lag al lemaal in de vriezer. Konden ze Visboer Hartevelt in zijn kraam. „Pakken paella, een aangebroken pak koffie...Zelfs dat foto hielco kuipers Fooienpotje Veel erger vindt hij het dat de onverlaten er vandoor zijn ge gaan met allerlei apparatuur. „Een weegschaal. Die kost zo'n drieeneenhalve rug (3500 gul den). Gelukkig is die geregi streerd. Daar kunnen ze niet zo veel mee. Een radio hebben ze ook meegenomen. Die was spiksplinternieuw. Had ik net twee weken geleden gekocht. Nou, en verder nog een magne tron. Da's ook geen goedkoop dingetje. En de telefoon is ook verdwenen, samen met een fooienpotje. Zat ook nog 165 gulden in." En om de stompzinnigheid van de inbraak nog eens te on derstrepen: „Een paar pakken paella, een aangebroken pak koffie...Zelfs dat hebben ze nog meegenomen." Geforceerd De dieven zullen in elk geval precies hebben geweten wat er stond, zegt Hartevelt. „Want overdag, als de kraam open is, kun je zo naar binnenkijken. Tsja, wat kan ik er verder aan doen. De kraam is goed bevei ligd. Met een dubbel slot, een luifel die helemaal dicht gaat en een zijkant waar ze niet met een breekijzer tussen kunnen. Ja, ze hebben de deur geforceerd. Misschien zullen ze van de ver zekeringen nu wel eisen dat er een alarminstallatie wordt aan gebracht. Want drie keer in zes jaar, dat zullen ze daar toch ook wel te veel vinden. Nou ja, ik ga er in elk geval niet failliet van." Druiprek Hartevelt zegt dat hij van de eerdere inbraken zelfs meer schade heeft ondervonden. „Want toen hebben ze het inte rieur ook nog eens zomaar ver nield. Trapten ze het druiprek eraf. En lagen de TL-buizen aan diggelen. Nu is dus alleen de deur beschadigd. Ik heb trou wens toch geluk gehad dat ze in het weekend hebben ingebro ken. Als ze dat doordeweeks hadden gedaan, hadden ze de hele vitrine kunnen leeghalen. Want die ligt dan vol." Maar opgeven, na 25 jaar aan de Diamantlaan te hebben ge staan, daar denkt hij niet aan. „Natuurlijk niet. Ik baal nu wel even. maar dat gaat wel over. Trouwens, ik zwicht niet voor dat soort lieden."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13