Aad de Mos en een ondankbare erfenis J Reus Guinau velt zichzelf DIOK is nog geen eenheid fctfr m Sport De Mos begint met tegenvallend gelijkspel Leidsch Dagblad Tennis Circuit1l0g ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, rj Haagse trainer lost monumentOtto Rehhagel af bij Werder Bremen De geest van de uitgeweken koning hangt nog boven de Weser. Als in het gelijknamige stadion bij de rivier de profs van Werder Bremen zich enigszins plichtmatig opwarmen voor de vriendschappelijke presentatie voor eigen publiek, schalt het clublied door de luidsprekers. De hymne is door de knallende housemuziek nauwelijks te volgen, maar ergens meent de aandachtige toehoorder toch de naam van 'König Otto' te ontwaren. Maar de era van het monument Rehhagel is passé, de wil van troonopvolger Aad de Mos is tegenwoordig wet in de Hanzestad. De erfenis is ondankbaar en uitdagend tege lijk. Opdrachten heeft de Haagse chef-trainer niet meegekregen, maar die legt de vorig jaar bij PSV ontslagen coach zichzelf wel op. Aantrekkelijk voetbal gepaard aan de no dige tactische bijscholing; De Mos als vernieuwer in Bremen. Gisteravond pakte hij met zijn nieuwe ploeg het eerste punt, thuis tegen Düsseldorf werd het 1-1. BREMEN CPD Tijd voor de 'Generalprobe'. Twaalfduizend Duitsers vullen het Weserstadion ongeveer voor de helft voor de ontmoeting met FC Sao Paulo, nieuwsgierig als zij zijn naar het in meerdere opzichten gerenoveerde Werder Bremen. Spelers gingen, spelers kwamen, maar het nieuwe ge zicht zit toch vooral in het door groefde gelaat van Aad de Mos. De eerste proeve van bekwaam heid slaagt, 4-1 tegen Sao Paulo zijn cijfers waar een nieuwe coach mee voor de dag kan ko men. Het Jaar 1 is daarmee voor spoedig begonnen. Bij Werder Bremen hanteert de hele goege meente zo ongeveer een nieuwe jaartelling, nu de club na veer tien jaar Otto Rehhagel aan een nieuw tijdperk is begonnen. Overal, of het nu in de presenta- tiegids van Werder of in de Duitse media is, wordt gewag gemaakt van 'ein neues Epo que'. Duitsers als meesters van de overdrijving. De opdracht waarvoor de oud-trainer van Ajax, KV Mechelen, Anderlecht en PSV zich geplaatst ziet is een moei lijke, gelet op de mate van on sterfelijkheid van de in Bremen immens populaire Rehhagel. De werkzaamheden worden echter nog eens bemoeilijkt door de voornemens van De Mos zelf. „Ik kan hier natuurlijk doorgaan op de weg die Rehhagel hier bij na vijftien jaar heeft gevolgd. Rehhagel was er succesvol mee, is kampioen geworden, heeft Duitse bekers, Super Cups en een Europa Cup gewonnen. Dan zou ik op safe spelen en misschien zou het ook onder mij ook wel heel goed gaan. Maar ik zou mijn eigen natuur verloochenen, m'n filosofie ge weld aan doen. Ik doe het op mijn manier, dat heb ik hier ook onmiddellijk gezegd." Imago Het bestuur en vooral de in vloedrijke Willi Lemke bleken bij een eerste kennismaking ge- imponeerd door de filosofie van De Mos. „De aanstelling van De Mos", lichtte Lemke maandag na de presentatie tegen Sao Paulo toe, „past in het nieuwe beleid zoals ons dat voor ogen staat. Het boek-Rehhagel was mooi, maar dat is dicht. Vanaf nu werken we aan het nieuwe Werder. In alle opzichten, spor tief, commercieel, u zegt het maar. Wat we willen is een elftal dat aantrekkelijk en goed voet bal speelt. Voor dat laatste heb ben we Aad de Mos aangesteld. Hij heeft zijn ideeën uiteengezet en die spraken ons zeer aan. Ook op andere vlakken wordt er hard gewerkt. Wat we hier wil len is het imago van Werder verbeteren. Dat is niet slecht, maar het kan altijd beter." Renovatie Bij de speltechnische renovatie van Werder krijgt De Mos alle volmachten. En, niet onbelang rijk, het nodige krediet. Lemke heeft al laten weten dat de Ne derlandse coach bij een onver hoopt tegenvallend eerste sei zoen niet bevreesd hoeft te zijn voor een vroegtijdige aftocht, De Mos zelf voelt zich stevig in het zadel zitten. „De cultuur om een trainer te ontslaan heerst hier niet. Rehhagel heeft hier veertien jaar gezeten, maar die heeft hier ook wel tijden van te genspoed gehad. Maar het be stuur en de spelers hielden al tijd vertrouwen in hem", aldus De Mos. De coach zal het vertrouwen van zijn broodheren en pupillen hard nodig hebben. Hij zegt wat dat betreft geen reden tot kla gen te hebben, maar zal alleen de kritische Duitse pers nog voor zich moeten zien te win nen. Vooralsnog worden de overlevingskansen van de Hage naar in Bremen wat magertjes ingeschat; De Mos is zesde op een ranglijst van Bundesliga- trainers die het komend seizoen noodgedwongen het veld moe ten ruimen. Hij ligt er niet wak ker van, zegt ermee te kunnen leven dat het Duitse sportjour- naille te pas en te onpas de ver gelijking met het monument- Rehhagel maakt. Het is 'gefun- denes Fressen': „Zo werkt het in de voetballerij. De spelers zijn inmiddels aan mij gewend, daar gaat het om." Revolutie De gereserveerde houding van de media heeft alles te maken met de revolutie die De Mos volgens velen predikt. Het Wer der van De Mos wordt op Ne derlandse leest geschoeid. De groen-witten staan daarmee aan het begin van een ware me tamorfose, aangezien het 'oude' Werder in de toch al niet bijster avontuurlijke Bundesliga immer de dubieuze reputatie van een laffe counterploeg met zich meetorste. Is het in het Duitse voetbal usance te profiteren van fouten van de tegenstander, De Mos plaatst Werders eigen kwa liteiten voorop. Benadrukt het eigen initiatief bij balbezit, gooit het principe van de straffe man- dekking waar mogelijk over boord en blaast de 'Viererkette' - vier verdedigers op een lijn -, nieuw leven in. Televisie en ra dio raken er niet over uitgespro ken, kranten vullen er vele ko lommen mee; in Bremen is wat Komt dat zien!" Aad de Mos: „Ik doe het op mijn manier, dat heb ik hier ook onmiddellijk gezegd.' Kwetsbaar Toch oogt de selectie van De Mos kwetsbaar. In het doel is de schouderblessure van Reek een tegenvaller, maar maakt stand - in Rost vooralsnog een solide indruk, dus daar valt nog wel mee te leven. Achterin moeten Scholz, Baiano, Ramzy en Borowka de Viererkette gestalte gaan geven. De Mos heeft daar alle vertrouwen in, al wijst hij wel op de lichtzinnigheid van de bij Sao Paulo losgeweekte Braziliaan Baiano. „Een absolu te topper, technisch een prach tige voetballer, maar hij neemt nogal wat risico's", wijst hij op het uitverdedigen van de Zuidamerikaan, die dat soms al jonglerend pleegt te doen. Het BREMEN ANP/DPA Honderdtien seconden was de nieuwe af levering van de Bundesliga oud toen Aad de Mos bij Werder Bremen zijn eerste te genvaller te pakken had. Hosch deed de 0- 1 van de Pool Cyron voor Fortuna Düs- selddorf 21 minuten weliswaar teniet, maar de start van Werder Bremen onder leiding van Haagse Aad was niet echt vlek keloos te noemen. In de 1-1 kwam geen verandering meer. De Mos heeft in Bremen te maken met de erfenis van Otto Rehhagel die na een langdurig verblijf in de Noordduitse stad naar Bayern München vertrok. Aan het team valt kennelijk nog veel te verbouwen, want het naar de Bundesliga gepromo veerde Düsseldorf maakte gisteren een frissere indruk dan de nummer twee van vorig jaar. De Mos maakte zich ook niet bijster po pulair door routinier Votava op de bank te houden. In de 59e minuut mocht de 39-ja- rige middenvelder nog even opdraven. Verdediger Borowka kreeg van De Mos te horen dat er voor hem geen plaats meer is en heeft om een transfer gevraagd. Niet alleen Werder bleef vrijdag onder de maat. Landskampioen Borussia Dortmund kwam voor een uitverkocht eigen stadion tegen Kaiserslautern ook niet verder dan 1- 1. Aanwinst Herrlich zette de titelverdedi ger achttien minuten voor het einde op 1- 0. Twee minuten later zorgde Wagner voor de verrassende 1-1. Ook Frank Verlaat kwam niet tot winst. In de eerste thuiswedstrijd van VfB Stuttg art bleef het 0-0 tegen Uerdingen. commentaar van zijn baas. „M'n hart stond stil, toen-ie dat deed. Aan de andere kant is dat natuurlijk ook de charme van de Braziliaanse voetballer." Het middenveld is ongetwij feld het beste dat Werder in huis heeft. Verdedigend zorgen veteraan Votava en aanvoerder Eilts voor de balans, offensief heeft De Mos de beschikking over de somtijds geniale vorm gever Cardoso (overgekomen van SC Freiburg) en de vaak als derde spits opduikende Basler. Euvel De achilleshiel van de ploeg is zonder twijfel de aanval. De Mos opteert voor twee spitsen, van wie Hobsch en nieuwkomer Vier (SC Verl) het tegen Sao Paulo in de basis mochten pro beren. Geen van tweeën impo neerde echter, de invallers Neu- barth (die wel scoorde) en Best- jasnik deden dat evenmin. „We hadden meer moeten scoren", wees De Mos op een serie ge miste kansen, een euvel waar aan vooral Hobsch en Vier zich schuldig maakten. De aanval lende feilen moeten worden ge compenseerd door de sterkte van het collectief. Aan die een heid schaaft De Mos nog volop. Namen zijn daarbij van secun dair belang. „Vraag me niet wie er de komende wedstrijd spe len; het is niet belangrijk. De automatismen staan voorop, Verkerk in halve finale NK Jeugd NIEUW VENNEP PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER Jasper de Regt heeft zijn zin ge kregen. De Dekker-speler stuitte gisteren in Nieuw Vennep op onverwachte tegenstand van Onno Guinau. Het pittige duel kreeg echter een abrupt einde. Op 1 -1 in de derde set verstapte de reus uit Alphen zich en raak te zodanig aan de knie gebles seerd, dat hij direct kon opge ven. De Regt is dus nog steeds op weg naar een finale, waarin Amsterdammer Marcel Lason- der als tegenstander wordt ver wacht. De interdistricts, zoals de Me dia Classic Open met recht ge noemd kan worden, krijgt daar mee een gemengde finale. Mar co Visser kan De Regt nog wel de weg naar de eindstrijd ver sperren, maar dan nog komt er uit de bovenste helft van het schema een Leidenaar in de slo- tronde. De Unicummer verkas te gisteren naar het naburige De Kikkers om daar in de nachtelij ke uurtjes zijn kwartfinale tegen Ronald Lammens af te werken. De baanverlichting staakte de strijd, maar bij geroutineerde wedstrijdleiders als Ad Kant, Ad Schütz en Gerrit Nijssen ging rap een lampje branden voor de oplossing. Menno van de Pieterman was tevreden, hij was net voor de grote duisternis gereed. Thuis- speler Albert Robben, de enige die in de BI een 'Leidse' finale nog tot werkelijkheid kon bren gen, boog in drie sets voor de oospronkelijk uit Rotterdam af komstige Haarlemmer. Anne- miek Wissink baalde echter ste vig. De Alphense stond 5-1 in de derde set voor tegen Yvonne van Everdingen en stond op het punt haar rentree na een lang durige ziekte meer glans te ge ven toen de lampen doofden. Niemand twijfelt of ze na de on derbreking het duel tot een goed einde zal brengen. Ook bij de vrouwen is een ge mengde eindstrijd nog steeds de grootste optie. De favorietes, Marieke Bethlehem en Suzan Gadroen, hoefden gisteren bei den slechts drie games af te staan om tot de halve finale door te dringen. Bethlehem was duidelijk uit de van haar beken de dip en opponente Irma van Seeters wilde zeker terugkeren op haar oude niveau, maar ver meldt nog steeds niet wanneer. Petra Wessels, ex-Hillegomse, was geen bedreiging voor Am sterdamse Gadroen, die overi gens nog steeds in de Duitse tenniscompetitie actief is. Wis sink wordt naar verwachting de volgende tegenstandster. Voorhout Weinig single-activiteit in het toernooi van SW in Voorhout. Behalve voor Jan-Jaap Over- gaauw, die zowel in de Cl als in de Dl stevig Uan de bak mocht. In de hoogste categorie kwam voor de Forescate-speler het einde. In C is nu eenmaal meer vereist dan een grote vastheid vanuit het achterveld en dus kreeg Jan van der Geest na twee sets de felicitaties. In de eigen klasse verloor Overgaauw de eerste set tegen Niels van der Aart. Geen reden voor paniek, want de alleswinner in D sloeg daarna toch het minste aantal fouten. De twee andere enkelspelen van de dag waren tevens grote surprises. De als eerste ge plaatsten bij de Cl- mannen en -vrouwen werden uit de strijd gewerkt. Erik Warmerdam hield vooral in de tweede en derde set de ballen goed diep tegen de lij nen. Te diep voor Colin Vrieze, die ook al niet zijn beste dag had. Krista Wilbrink kreeg ein delijk Sonja Korenhof te pak ken. Bij een 5-1 voorsprong in de derde set van dit zeer lang durige duel poogde de Katwijk- se met 'moonballs' hoog in de felle zon de bakens nog te ver zetten. Het leverde drie games op, Wilbrink pakte de vierde en winnende. NK Jeugd Martin Verkerk heeft zich ge- plaats voor de halve finales van de nationale jeugdkampioen schappen tot en met achttien jaar. In Wateringen bleef de Al- phenaar Saïdja Drentje in twee sets de baas. Vandaag speelt Verkerk, die reservespeler is bij eredivisionist Zandvoort tegen Casper Huiberts, reserve voor de eredivisie bij De Manege. Bij winst speelt hij aansluitend de finale. Jolanda Mens werd bij de meisjes in de kwartfinale in twee sets uitgeschakeld door Claudia Reimering, eredivisie speelster bij De Mets uit Sche- veningen. Bart van Delft drong niet door tot de halve finale bij de twaalfjarigen. De geplaatste Rijnsburger ging in twee sets ten onder tegen Onno van der Drift. Ondanks ruime oefenzege op Haarlem X £X;X Rabobank <W>%. Rï« Onno Guinau ging in Nieuw Ven nep doorzijn knie en schonk Jas per de Regt de zege. archieffoto ben de bruyn CIRCUIT IN CIJFERS Media Classic Open Nieuw Vennep HEB1: J. de Regt - 0. Guinau 4-6 6-3 1-1 opgave Guinau; M. v.d. Pieterman - A Rob ben 3-6 6-2 6-3. HEB2: R. Outshoorn - P. Roggeveen 6-0 6-1; M. Pieters - J Weer- heim 6-0 6-0. DEB1: M. Bethlehem - I. van Seeters 6-1 6-2; A. Wissink - Y. van Everdingen, 5-1 derde set afgebroken; S. Gadroen - P Wessels 6-2 6-1 DEB2: L Piet - M. van Keulen 6-4 4-6 6-2; A. van Noort - M. Halenbeek 6-3 6-2. HDB1: K. Frese/ R Outshoorn - P. Grimbergen/ 0 Guinau opgave Guinau. HEC1: D. v.d. Doe - M. Olijerhoek 5-7 3-1 opgave Ohierhoek; T. v.d. Voort - E. Crama 6-3 6-4. HEC2: J. Rietberg - M. Saarloos 6-4 7-6; S Kok - P. Swart 6-2 3-6 6-4. SW Voorhout HEC1: J v.d. Geest - J.J Overgaauw 6-2 7- 5; E. Warmerdam - C. Vrieze 2-6 6-1 6-2 DEC1: Kr. Wilbrink - S. Korenhof 4-6 6-2 6-2 HED1: J J Overgaauw w.v N. v.d. Aart m 3 sets. LEIDEN ERIC-JAN BERENDSEN Na zes weken conditietraining konden de rugbyers van DIOK gisteravond eindelijk de wei in voor het echte werk. Tegenstan der Haarlem, het komend sei zoen debuterend in de ereklas se, bood goed weerwerk maar kwam uiteindelijk fysiek het no dige te kort: 47-3. Ondanks de ruime overwin ning voor de landskampioen valt er nog het nodige te scha ven aan het Leidse spel. De voorwaartsen, gedurende het grootste deel van de wedstrijd oppermachtig, vormden nog geen eenheid en de talentvolle driekwarten werden te weinig aangespeeld. De tijdelijke trai ners Richard Huisman en Mi chael Patrick zullen dan ook nog hun handen vol hebben om de geel-blauwe formatie klaar te stomen voor het Euro Rugby- toemooi dat over anderhalve week van start gaat. Individueel zit het wel snor bij de spelers van de Morsploeg maar collectief liet het gister avond aan de Smaragdlaan nog wel eens te wensen over. Lo gisch, omdat het de eerste oe fenwedstrijd van DIOK betrof. Het waren vooral de interna tionals die de Leidenaars gister avond de punten bezorgden. In het eerste kwart (er werd 4 keer twintig minuten gespeeld) opende Robert Broers de score: 5-0, gevolgd door een rake trap van Gottfried Bos: 7-0. Haarlem kwam uit een penalty terug tot 7-3 maar had daarmee al het kruit verschoten. Steve Smith, SPORT OP TV ZATERDAG r 08.30-10.30 EURO: WK atletitt punten van gisteren. 10.30-11.30 EURO: Autosport] GPvan Hongarije, le kwalificalik 11.45-17 55 BBC 1: Grandstl (vijfde testmatch Engelandlr derde dag vanuit Trent Bridge: tiek, autosport (GP van Honga desport (koersen vanuit NewbJ 12.50-18.00 BRT 2; Sport extj tiek o.a. de marathon voor manrl 12.55-14.10 RTL+: Autosport tie voor de GP ijsa yaaa?J 1-wagens. 13.00-14.00 RTL GP Hongarije, 13.30-19.10 Did tiek. 13.55-18.15 Ned 3: Studio spi nen (Ronde van Sebastian) en in Göteborg. 14.00-16.00 EURO; Voetbal: j pelijke wedstri|d Ajax - Lazio Rei I 14.40-19 30 BBC 2: Cricket L )lvj)] pean Tour; Scandinavian Mast?; 16.00-17.30 EURO; WielrenrUl beker San Sebestian - San Seba0 18.10-20.20 BBC 1: WK atletid 18.40-18.48 Ned 2; Sportjourgl 18.40-20.15 Ned 3. WK atletj, 20.00-21.05 BRT 2: Sport exjCI die vormen het systeem. Spelers niet, die kunnen een slechte dag hebben, maar de automatismen zijn er altijd. Daar werken we hard aan. Met z'n allen", bena drukt de coach de kracht van het collectief. Het is een eigen schap die Werder door de jaren heen zo sterk heeft gemaakt. Het laat zich raden dat De Mos die Bremer karaktertrek hard nodig zal hebben om het feno meen Rehhagel voorgoed te doen vergeten. i Hongarije vi L 5. AutospiL -verslag. 1; Sport extiL tiek. 20.05-20.20 BBC 2: Sport. 22.05-22.25 BBC 1; Sport. 22.05-23.25 Old 2; Das a Studio. 22.16-23.01 Ned 3; Studio sth i 22.55-23.55 RTL 5: Sport 11 voetbal. 00.00-01.00 EURO: Autospo, GPvan Hongarije, 2e kwalificaffl 00.40-01.20 BBC 1: Cricke ting van de vijfde testmatchl West-lndië. derde dag vanuit in* 01.00-02.00 EURO: InternavE sport- magazine ZONDAG A( 11.55-13.10 BBC 1. CrickelDe match Engeland-West-lndië,^, 13.10-19.50 BBC 2: Sunda)Iei WK atletiek en cricket (Engejin dië). r i 13.15-15.45 RTL 5: AuT Hongarije. 13.40-16.05 BBC 1: Autosfdl Hongarije voor Formule 1-wagi, 15.05-18.57 Did 2: Sport erf11 tiek, met de finales hoogsprinj II speerwerpen mannen. 800 rr 1500m mannen, 5000m r' 100m vrouwen en mannen vrouwen en mannen. la« 15 40-15.55 BRT 2: Sporty sport, samenvatting van de Ei toric GP in Zolder. 15.55-18.05 BRT 2; Sport eoir 16.05-18.30 Ned 2- WK atlefn' 17.30-19.00 BBC 1. WK 18.35-20.00 Ned 1. StudioS 18.45-19.10 RTLSport. 18 50-19.10 Did 3: Sport irr 19.50-20.20 BRT l:Sportw( 19.50-21 00 BRT 2; Sport e tiek. 21.50-22.30 BBC 2. Autospi ting van de GP van Hongarije. 22.30-23.30 Super: Golf: A suiting World Championship! 23.00-00.30 EURO: Autos Hongarije vanuit Boedapest. 23.05-00.05 BBC 1: Mate The FA Charity Shield de wedstrijd Blackburn Rover 23.25-00.25 RTL 5: Sport: ton - Blackburn Rovers en samenvatting. 00.05-00.45 BBC 1: Cncki match Engeland-West-Indi 00.30-01.30 EURO: Pnr speciaal. 01.10-03.20 RTL Autoihj Hongarije voor Formule l-< MAANDAG 11.55-14.00 BBC 1: Cricket, verslag van de vijfde testmafc West-lndië, laatste dag v ge- 13.07-14.29 Ned 2: Studio 14.35-19.45 BBC 2: Cnc match Engeland - West-In vanuit Trent Bridge. 16.00-17.30 EURO: Tenni van Los Angeles, finale. Thomas Suring en Perry Noor- dermeer vonden de achterlijn terwijl Bos goed op schot was. Dit resulteerde in een 28-3 rust stand. De laatste twee parten draai den de voorwaartsen van DIOK de tegenstander regelmatig dol, maar vergaten de bal aan de driekwarten te geven. Er waren te veel individuele acties die tè lang werden doorgezet. Haarlem miste door vakantie echter de complete derde rij en DIOK wist geroutineerd van de gaten die daardoor vielen te profiteren. Robert Broers, San- der Hadinegoro en de van KMD overgekomen John Koelemij be paalden samen met Gottfried Bos de eindstand uiteindelijk op 47-3. Milutinoi coach Mëe MEXICO-STAD DPA Iscd Bora Milutinovic if keerd als bonds< het Mexicaanse voej De Mexicaanse bofl de overeenkomst, bekend. Milutinof- Miguel Mejia Barof 50-jarige Serviër 1982 tot 1986 b<f" van Mexico. Bij du ka m pi oensch apper^ land verdween de p. kwartfinales, na hK van strafschoppd, Duitsland, uit het In 1990 was Miluti^ Costa Rica in Ital 1 WK, in 1994 was J17 coach van gasthee 1 de Staten. r°^ jnh SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 11 augustus: 3-7-11-12-17-18-20-23-28-29-32-33- 39-42-51-59-62-73-76-78. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenvoetbal Amsterdam, Ajax - Lazio (Ita) 5-0 (4-0). 21. Ronald de Boer 1-0, 31. Kluivert 2-0, 37. Fimdi 3-0, 44 Overmars 4-0. 82 Musampa 5- 0. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers. 25.000. Kerkrade, Roda JC - Espanyol (Spa) 2-1 (0- 1). 35. Lardin 0-1, 75 Van Hoogdalem 1- 1, 82. Van Hoogdalem 2-1. Scheidsrech ter: Luyten. Toeschouwers: 1000. Bijzon derheid: Duel na 85 minuten gestaakt Op dat moment hadden vier spelers van Espa nyol de rode kaart gekregen. BELGIË Competitie: Brugge - St-Truiden 2-0. Stand: Brugge 2 - 6, Charlzroi 1 - 3. Aalst 1 - 3. Cercle 1 - 3, Standard 1 - 3. Harel- beke 1 - 3. RWDM 1 - 3, St-Truiden 2 - 3. DUITSLAND Bremen - Düsseldorf 1-1, Stuttgart - Uer dingen 0-0, Dortmund -Kaisersl. 1-1. ATLETIEK Göteborg. WK, zevende dag Vrouwen 400 m horden, finale: 1 Batten (VSt) 52,61 (wr). 2. Buford (VSt) 52,62, 3 Hemmings (Jam) 53.48, 4 Meissner (Dui) 54,86, 5. Teresjoek (Oek) 54,94. 6. Rie- ger (Dui) 55.01. 7 Tirlea (Roe) 55,46, 8. Torsjina(Kaz) 56.75 800 m, halve finale, eerste vier naar finale Eerste: 1. Quirot (Cub) 2.01,37, 2. Hol mes (GBr) 2.01,52, 3. Djaté (Fra) 2.01,73, 4. Vriesde (Sur) 2.02,75, 5. Afa- nasjeva (Rus) 2.03,66, 6. Mirosjnik (Oek) 2.03,72, 7. Paulino (Moz) 2.04,51, 8 Jongmans (Ned) 2.05,11 Tweede: 1. Rai- ney (VSt) 1.58,49, 2. Grigorjeva (Rus) 1.58,61, 3 Goerina (Rus) 1.58,70, 4. Van Langen (Ned) 1.58,86, 5. Doeknova (WRu) 1.59.45, 6. Jevsjejeva (Oek) 2.00,93. 7. Kovacs (Roe) 2.03,31. We reldkampioene Mutola (Moz) gediskwalifi- Mannen 200 m, halve finale, eerste vier naar finale Eerste 1. Johnson (VSt) 20,01, 2. Robson da Silva (Bra) 20,20, 3. Moen (Noo) 20,32, 4, Regis (GBr) 20,39, 5 Marsh (Aus) 20,39, 6. Trouabal (Fra) 20,58, 7. Alexopoulos (Gri) 20,78, 8, Stevens (Bel) 20,79. Tweede: 1. Fredericks (Nam) 20,28, 2. Williams (VSt) 20,32, 3. Clau- dinei da Silva (Bra).20,37, 4. Garcia (Cub) 20,45, 5. Wariso (GBr) 20,58, 6. Brima- combe (Aus) 20,59, 7. Thompson (Bar) 20,66, 8. Tynes (Bah) 20,72. Finale. 1. Johnson 19,79, 2 Fredericks 20,12, 3. Williams 20.18, 4 Robson da Silva 20,21, 5. Claudmei da Silva 20,40, 6. Moen 20,51, 7 Regis 20,67, 8. Garcia 20,77. 3000 m steeple chase, finale: 1. Kiptanui (Ken) 8 04.16, 2. Koskei (Ken) 8.09,30, 3. Al-Asmari (SAr) 8.12,95, 4. Brand (Dui) 8.14,37, 5. Carosi (Ita) 8 14,85, 6 lones- cu (Roe) 8.15,44, 7. Pronin (Rus) 8 16,59, 8 Strege (Dui) 8.18.57, 9. Binr (Ken)8.21.15 (gevallen), 10. Lambruschi- m (Ita) 8 22.64, 11 Goljas (Rus) 8.27,59, 12. Rodriguez (Spa) 8.30,96. Polshoog, finale: 1. Sergei Boebka (Oek) 5,92 m. 2 Tarasov (Rus) 5,86, 3 Galfione (Fra) 5,86, 4. Brits (ZAf) 5,80, 5. Gataoe- lin (Rus) 5,70, 6 Huffman (VSt) 5,70, 7. Trandenkov (Rus) 5,70, 8. Starkey (VSt) 5,60, 9. Tiwontschik (Dui), Potapovitsj (Kaz) 5,60, 11. Lobinger (Dui) 5,40. Discus, finale: 1Riedel (Dui) 67,76 m, 2. Doebrovtsjik (WRu) 65,98, 3. Kaptsjoek (WRu) 65,88, 4. Horvath (Hon) 65,72, 5 Schuit (Dui) 64,44. 6. Olukoju (Nig) 63,66, 7. Elizalde (Cub) 63,28, 8. Sjevts- jenko (Rus) 63,18, 9. Weir (GBr) 63,14. 10. Godma (VSt) 60,84. 11. Buncic (VSt) 60,24. 12. Fernholm (Zwe) 59,52. GOLF Wouwse Plantage. NPGA Trophy Stand na twee dagen: 1. Stavast 141 (72 69), Bensdorp 141 (72 69), 3. Steenka mer 143 (76 67), 4. Saxton 146 (74 72), 5. Watkins 147 (76 71), 6. Wechgelaer, Bos, Mathie, Gee 148. Derde ronde: Agassi (VSt/iand (Spa/16) 6-0 0-6 6-2, Furlipt, ra (ZAf/9) 7-6 4-6 7-6. YMm vist (Zwe) - Ivanisevic (Krofer Stich (Dui8) - Sampras (VSfall 1Agassi (VSt/1- Furlan (i| Saint-Amand-Montrond.Tot Zij r» kei sfc Corneo (Ita), 4. Watson. (Ned), 6. Brunei (Fra). /.ïlai 1.28, 8. Samokvalova (R* (Dui), 10. Marsal(Fra) .',u Ilbl Algemeen klassement: 1; he 34.43 24, 2. Longo (Fra)], v (Zwi) 10 11, 4. Koliasevaf 'a Jackson (Can) 14.14, 6. Vin ie 15.27, 7 Polkanova (RuiW 1 likiavitspete (Lit) 17.14, SCHAKEN (Rus) 17 49' 10 Watt (Aujo Antwerpen. Lost Boys-toernooi Negende ronde hoofdgroep, belangrijkste uitslagen. Sokolov (Bos) - Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2, Akesson (Zwe) - Novikov (Oek) 1/2-1/2, Wells (Eng)- Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Loegovoi (Rus) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Claesen (Bel) - Gurevich (Bel) 0- 1, Dutreeuw (Bel) - Khenkin (Isr) 0-1, Docx (Bel) - Winants (Bel) 1/2-1/2, Abolianin (Bel) - David (Lux) 0-1, Delemarre (Ned) - Christiansen (VSt) 0-1, Van Mil (Ned) - El iet (Fra) 0-1 Eindstand: 1. Sokolov, No vikov 7 punten, 3 Kortsjnoi, Akesson, Wells, Van Wely, Van der Sterren, Loegovoi, Kheniun, Gurevich, David, Pira 6 1/2. TENNIS Cincinnati. Mannen, 3 miljoen gulden ilar n Portuin' L- ke: Valenca. Ronde v; Twaalfde etappe: 1. 176,1 km in 4.21 50. R 0.07, 3 Orlando Rodrigufl ir Quintino Rodrigues (Porlfcchi 0,24. Algemeen klassem Rodrigues 47.12.51. 2 jgeri gues 1.44, 3 Pereira 2Weri 4.24,5 Sampaio(Por) 4 :npn Sloten. NKkoppelkoers. cu (Tuitjenhorn/Warmenhuia ber/Van Hameren (Rotte'iMa; Van Veenendaal/Rasch dop trad

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18