Tankers niet uit Woudwetering Boete voor valsheid in geschrifte Verenigingen boos over hangplek ijdende winkel weer op pad ïemapark Archeon krijgt euw adres in Alphen Regio Leiden/Rijn Veenstreek ee jaar cel voor beroving Istraf voor Alphense incestpleger Stelende DJ veroordeeld Hennepkwekerij opgerold Dr onken man rijdt tegen huis IC 11 AUGUSTUS 1995 jwond na val [aan den run. Een elfjarige jongen heeft gistermiddag een hijwond aan de rechteronderarm opgelopen bij een val. k aan het spelen op de tweede etage van een flat aan het -kplantsoen in Alphen. Al spelend viel hij door een toe- |eur naar het portiek. Buurtbewoners verleenden eerste [ervolgens is hij voor behandeling naar het Elisabeth-zie- jjs gebracht. tedschap gestolen iaan den run Uit een bedrijf aan de Ouverture weg in Al- lijn spullen gestolen met een totale waarde van 10.000 gul- je buit bestond onder meer uit een kist gereedschap en prmachine. De daders kwamen 'binnen' door een etala- kapot te slaan. svuil gedumpt [jgge» Vlak bij een parkeerplaats langs de Wijde Aa/Ofwe- pen grote hoeveelheid huishoudelijk afval aangetroffen, hder sloophout, glas en tapijt. De politie stelt een onder- j/ALPHEN AAN DEN RUN itot dertig pilsjes had de Woerdenaar bij zijn kennis uit Alphen aan thuis gedronken, voor- Be man het mes op de je en hem van zijn por- ee beroofde. Omdat de n verzette, had hij in be- jn toestand een keer ge- i Het slachtoffer liep èen gevaarlijke wond in op. De Haagse recht- bd het vergrijp zo ern- [e de Woerdenaar giste- Irie jaar cel veroordeel- jvan één jaar voorwaar- pf, op 25 april van dit ongewild bijna uit op En daar schrok de jaar twee weken gele den tijdens de behandeling van zijn zaak behoorlijk van. De man trok wit weg toen hij de fo to's van het slachtoffer te zien kreeg. „Vreselijk", stamelde hij. De officier van justitie had twee weken geleden eigenlijk een straf willen eisen wegens poging tot doodslag. Maar om dat de Woerdenaar geen noe menswaardig strafblad had en bovendien berouw toonde voor zijn zonde, hield ze het maar op een uit de hand gelopen bero ving. „We zien hier geregeld veel erger", deelde ze toen mee om vervolgens drie jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaar delijk, te eisen. De rechter knabbelde nog een half jaartje van de onvoorwaardelijke straf af en zette die om in een voor waardelijke straf. en anderhalve dag na d die de rijdende win- garage van de broers Jos van Leeuwen aan nkelweg blakerde, zijn eer op pad. Vandaag nog met de andere igen, die tijdens de iet in de garage stond aard bleef. De nieuwe wagen en grote hoe- en nieuwe voorraden uiterlijk dit weekeinde „De trein dendert stonden vandaag ge- eer bij de klant", aldus in Leeuwen, rand ontstond in de an woensdag op don- in de rijdende winkel, delijk door kortsluiting ipladen van de accu's, e voorraad moet weg. n wat in de buurt van ge heeft gestaan, kan r'den verkocht. Ik kan toch geen flesje bier n dat bij zo'n hitte itaan?" de klanten in de Vo gelweide, de- Noordbuurt en op de Miening hebben giste ren gemerkt dat de Van Leeu- wens een deel van hun bedrijf in vlammen zaggen opgaan. Gisteren waren de broers voortdurend in de weer met de verzekeraars, technische re cherche én vooral een eindelo ze hoeveelheid zakenrelaties, om te zorgen dat de firma vandaag al weer aan de slag kon. „Dat is geweldig, al die mensen die helpen en ervoor zorgen dat het zo snel wordt Hoewel de firma Van Leeu wen goed is verzekerd, weet Louis dat het nog enige tijd kan duren voor de broers er fi nancieel weer bovenop zijn. „Niemand wordt beter van zo'n brand. Het kost altijd geld," Cor van Leeuwen, zijn vader die de firma in 1948 op richtte, is vooral aangedaan. „Ik lag in bed en hoorde de buren roepen en bonzen en schreeuwen. En daarna kon ik alleen wachten tot de brand weer kwam." „Dat was je le venswerk, hè pa?", weet Louis. de; )ank in Den Haag heeft een 29-jarige Alphe- oordeeld tot twee jaar BS met dwangverple- rechtbank achtte het dat de man ontucht eegd met zijn twee rige stiefdochters. De )et gedongen worden behandeld in een TBS-kliniek omdat hij volgens de psychia ters van het Pieter Baancentrum 'verminderd toerekeningsvat baar' is. Zij achten de kans op herhaling aanzienlijk. De dader was vroeger, net als zijn vriendin, zelf incestslacht- offer. Daarom zou hij het ver keerde pad zijn opgegaan. In 1988 werd de man al eens ver oordeeld vanwege een zelfde vergrijp. „Ik wil nu worden be handeld voordat het weer mis gaat", verklaarde de Alphenaar twee weken gelden tijdens de behandeling van zijn zaak. Een mening waarin de officier van justitie zich toen kon vin den. Zij eiste dezelfde straf, die de rechtbak gisteren uitsprak. |an den run» jan winde Ilogische themapark n Alphen aan den een nieuw adres. In i aan De Oude We- 3t park voortaan ge worden aan de Ar- Met deze eenvou- regel hoopt de ge- 3 parkeeroverlast in Kerk en Zanen te kunnen beteu- rs van de Marokko- nzaniastraat en de rkring hebben ge- :r de overlast van in arkerende Archeon- Het themapark groot parkeerterrein :baar is via de Ar- aan de achterzijde ark. Hiervoor moet vijf gulden betaald worden. Voor veel bezoekers een reden om uit te wijken naar een gratis parkeerplek vlak voor de deur van het park. Toen de gemeente vorig na jaar eens ging tellen bleek dat ongeveer dertig Archeonbe- zoekers hun auto op de Zui derkeerkring hadden gepar keerd. De helft van hen kwam uit Alphen. Maar het komt ook voor dat een bezoeker van bui ten de gemeente de ANWB- wegwijzer naar Archeon mist en vervolgens zelf op zoek gaat. Daarbij komen de spoor zoekers door het huidige adres al gauw in de wijk Kerk en Za nen terecht. Door nu het adres van' Archeon te wijzigen ver wacht de gemeente een betere oriëntatie van Archeonbezoe- kers, waardoor de parkeerover last door verdwaalde bezoekers tot het verleden zal behoren. Overigens is het oude adres in dertijd speciaal voor Archeon geschapen: in verband met de komst van het park werd de straatnaam veranderd in De Oude Wereld. De adreswijziging is overi gens de enige concrete oplos sing die de gepeente aan draagt voor de parkeerproble men. Met andere" maatregelen wil de gemeente wachten tot het hele gebied tussen de Zui derkeerkring en Archeon is af gebouwd. Wel wil de gemeente met de directie van Archeon overleggen of het gebruik van het parkeerterrein aantrekkelij ker kan worden gemaakt. Hier bij wordt gedacht aan het ge ven van kortingen op het par keertarief bij bestedingen in het park of een korting op de toegangsprijs bij aanschaf van een parkeerkaart. DEN HAAG/NOORDWUK PERSBUREAU CERBERUS De Haagse politierechter heeft een ex-discjockey annex onder houdsmedewerker van de Noordwijkse discotheek Foetsie veroordeeld tot een boete van 500 gulden wegens verduiste ring in dienstbetrekking. De man had CD's, een draadloze microfoon, T-shirts en sterke drank meegenomen naar huis. Volgens hem was het in zijn be roep normaal om dergelijke spullen mee naar huis te ne men. Hij had *ze later ook ge bruikt in een ander café. Dat leidde uiteindelijk tot de aan houding en vervolging. De Offi cier van justitie had een boete van 750 gulden geëist. Vleermuisbunker weer opengesteld WASSENAAR De vleermuisbunker in de dui nen bij de Wassenaarse Slag tussen Katwijk en Wassenaar is deze maand weer open. Elke za terdag worden er rondleidingen van een uur gehouden. Aan vang 10, 12, 14 en 16 uur. Omdat de gangen nauw zijn, kunnen er per rondleiding niet meer dan tien personen mee. Voor mensen die slecht ter been zijn of erg jonge kinderen is de tocht niet geschikt. Volwassenen betalen vier gul den voor deelname, kinderen tot twaalf jaar de helft. De kaart verkoop is bij het bord 'Vleer muisbunker' naast het parkeer terrein bij de strandopgang Wassenaarse Slag. Leiderdorpse zakenman trekt boetekleed aan PERSBUREAU CERBERUS „Inderdaad, zeer incorrect", zo gaf een 36-jarige Leiderdorpse zakenman gisteren bij de Haag se politierechter, mr. A. van Haeringen, aan dat hij besefte in de fout te zijn gegaan. Hij had als ondernemer (eigenaar van twee slijterijen) valselijk een formulier ingevuld dat hem een vergunning opleverde voor zijn tweede slijterij in Voorburg. Hij had er al eentje in Haarlem. Daar werkte een bedrijfsleidster die over alle benodigde papie ren beschikte. De Leiderdorpse ondernemer heeft zulke papie ren zelf niet. In Haarlem was het verkrijgen van een vergun ning geen probleem geweest. De door hem ingehuurde vrouw had hem haar - papieren - gunsten verleend tegen een maandelijkse extra vergoeding. Toch was er geen sprake van een ideale verstandhouding. Want ze kregen ruzie over geld. Zodoende durfde de Leiderdor per zijn bedrijfsleidster in mei '92 niet meer te vragen of ze haar papieren ook ter beschik king wilde stellen voor de nieu we vestiging in Voorburg. Geen nood. Hij vulde gewoon het aanvraagformulier voor de ves tiging in en zette de nagemaak te handtekening van de be drijfsleidster eronder. Zodoende was er gedurende anderhalf jaar geen vuiltje aan de lucht, totdat de onmin tuss,en de Leiderdorp se zakenman en zijn bedrijfs leidster escaleerde. Uiteindelijk belandden de zakelijke en per soonlijke geschillen op het bordje van de kantonrechter; de Leiderdorper vroeg het ontslag aan van zijn papieren alter ego. Uiteindelijk kwam het daar ook van, met alle onverkwikke lijkheden vandien. Zo kwam gisteren ter sprake dat de Lei derdorper op een aantal over- schrijfkaarten (betalingen) naar de rekening van zijn voormalige bedrijfsleidster onder het kopje 'mededelingen' de lugubere af korting 'R.I.P.' had genoteerd. Daar had zijn juridische tegen speelster volgens de Leiderdor per volkomen ten onrechte uit opgemaakt dat haar 'Rest In Peace' (rust zacht, red.) werd toegewenst." Welnee, dat bete kende 'Restant Inzake Procedu re', legde de man uit aan poli tierechter, mr. A. van Haerin gen. Die had moeite dat te gelo ven. „Had u op die twee daar voor ter beschikking staande re gels die luttele drie woorden dan niet even voluit kunnen schrijven, gegeven de omstan- digen?". Die luiheid gaf de Lei derdorper grif toe: „Hoogst on gelukkig." Officier van justitie, R. Hoek stra, vond dat verdachte om twee redenen laakbaar bezig was geweest: „Ten eerste omdat hij misbruik van mevrouw heeft gemaakt en ten tweede omdat hij de gemeente heeft misleid." De aanklager eiste een boete van duizend gulden en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf. Rechter Van Haerin gen bleek echter gevoelig voor het argument van de raadsvrou- wé, mr. G. Metz, dat een voor waardelijke celstraf voor vals heid in geschrifte haar cliënt in opspraak zou brengen. Omdat de verdachte tot nog toe geen strafblad had, stuurde de magi strate hem zonder voorwaarde lijke celstraf weg met een boete van 1500 gulden. In een woning aan de Schoolstraat in Voorschoten is gistermiddag een hennepkwekerij opgerold. De kwekerij werd ontdekt toen de eigena.air van het pand met een nieuwe huurder kwam kijken. In de woning, waren 45 hennepplanten, assimilatielampen, ventilatoren, een tijdklok en een waterpomp aanwezig. De buren wisten te mel den dat ze 's avonds en 's nachts een oranje gloed door de ramen hadden zien schijnen. De kweker, naar de politie aanneemt de vo rige hu nrder van de woning, is nog niet aangehouden. OEGSTQEEST Een 57-jarige Rijnsburger heeft de afgelopen nacht rond twee uur zijn auto aan puin gereden tegen de gevel van een woning aan de Gevers straat in Oegstgeest. De man liep bij de botsing een paar ge- broke n ribben op en moest worden overgebracht naar hel Acade misch Ziekenhuis Leiden. Voordat de Rijnsburger tegen het huis botstehad hij al een geparkeerde auto geramd. Hij verkeerde on der invloed van alcohol. AANRIJDING - Op de A4 bij Voorschoten heeft gisteravond een botsing; plaatsgehad tussen twee auto's. Een 78-jarige man klapte met zijn auto op die van een 44-jarige chauffeur uit Oudenbosch. De 78-jarige en zijn 77-jarige vrouw, de man uit Oudenbosch en diens passagiere, een 48-iarige vrouw uit Dordrecht, zijn met lichte verwondingen overgebracht naar het AZL in Leiden. LEIMUIDEN Afineerverbod Comriekade blijft van kracht De voetbalvereniging Kickers '69, tennisvereniging, volkstuin- dersvereniging en omwonen den van de Kerklaan in Leimui- den hebben boos gereageerd op de plannen van de gemeente om aan de Kerklaan een Jonge ren Ontmoetingsplek QOP) in te richten. De JOP is bedoeld voor de jongeren die nu samenko men op het plein van de basis school De Kleine Wereld en daar grote overlast veroorzaken voor de buurt. Volgens de Kickers is een JOP helemaal niet nodig om het probleem op te lossen. „Enkele jaren geleden is met steun van de gemeente jongerenvereni ging Outsiders opgericht, die over een eigen onderkomen aan de Kerklaan beschikt. Een pri ma JOP lijkt ons." De voetballers vrezen boven dien voor overlast. „Het feit dat het college buiten de bebouwde kom van Leimuiden een JOP wil realiseren, impliceert dat de jongeren overlast veroorzaken. Wij vrezen dat onder meer de Kickers '69 het probleem nu krijgt voorgeschoteld. De jonge ren kunnen gemakkelijk door de krakkemikkige afrastering heenwandelen en op ons ter rein problemen veroorzaken. Mocht hier schade uit voortko men, dan zullen wij die in reke ning brengen bij de gemeente", waarschuwen de voetballers in een brief aan het college. Ook de tennisvereniging uit in een brief de angst voor over last en beschadiging aan het terrein. „Op ons terrein staat een clubgebouw dat niet 24 uur per dag bemand is en de banen liggen niet achter slot en gren- Omwonenden en verenigingen vrezen overlast wanneer er een ontmoetingsplaats voor jongeren komt aan de Kerklaan in Leimuiden. FOTO HENK BOUWMAN vanwege de auto's op weg naar de Keel:. Geregeld kunnen we nog mee genieten van de mu ziek bijj de Keet. Om nu weerge- confro riteerd te worden met lastige jongeren gaat ons te ver. Wij pro testeren dan ook hevig." De verenigingen en omwo nende: m zijn bovendien boos dat het colUege de plannen voor de JOP middenin de zomer heeft aangek :ondigd. Burgemeester en wethouders buigen zich bin- nenkor t over de bezwaren. del", schrijven de tennissers. De volkstuinders vrezen dat hun rust zal worden verstoord door lawaai van de jongeren, bromfietsen en muziek. Zij ei sen bovendien schadevergoe ding van de gemeente als de jongeren fietsen, auto's, gewas sen of broeikassen vernielen. „We stellen deze voorwaarden omdat we een volkstuin hebben mede voor de rust en ontspan ning en door overlast van de jeugd wordt dat danig ver stoord." De tuinders zien de JOP daarom liever op een ande re plek in het dorp en wijzen in hun brief op de voormalige su permarkt aan de Kerklaan. De bewoners van de Beuken laan hebben hun buik inmid dels behoorlijk vol van jongeren in de buurt, blijkt uit de brief die zij aan het college schreven. „In de jaren dat wij hier wonen, hebben wij reeds verschillende malen ernstige overlast gehad. Het crossterrein, waar horen en zien je verging. Daarna moch ten we elke nacht wakker liggen Nu varen er dagelijks nog zo'n tien kerosinetankers over de Woudwetering en de Ringvaart Haarlemmermeer, na de inge bruikname van de leiding is dat er 'minimaal één per dag'. We ver betwijfelt echter of het bij één tanker per dag zal blijven. „De kerosineleiding is aange legd voor militaire doeleinden en er zijn afspraken gemaakt dat die ook gebruikt kan wor den voor het commerciële ver keer van de maatschappijen op Schiphol. De vraag is echter of de capaciteit van de leiding vol doende is voor de toekomst, als Schiphol verder groeit. Dan komt er misschien weer meer tankervaart." De voortdurende kerosine- vaart over de Woudwetering zet een streep door de plannen van de gemeente Jacobswoude, die ervan uit was gegaan dat de tankers helemaal zouden ver dwijnen. Jacobswoude had ge hoopt dat het afmeerverbod voor de pleziervaart aan de Comriekade in Woubrugge dan Het afmeerverbod voor de pleziervaart aan de Comriekade blijft van kracht zolang de kerosinetankers er blijven varen. zou worden opgeheven. Dat is nu echter zeer onzeker. „Zolang er nog tankers varen, blijft het afmeerverbod van kracht", al dus een woordvoerder van de provincie Zuid-Holland. De Jacobswoudse wethouder A. Kea (VDA) hoopt dat in de toekomst toch aan de Com riekade kan worden afgemeerd. „We hebben ons steeds vastge klampt aan het idee dat het ver bod zou worden opgeheven en we hopen dat de verminderde tankvaart toch soelaas biedt." Wever erkent dat niet duide lijk is gemaakt dat de tankvaart via d e Woudwetering zou voort- dure n. „Het zou kunnen dat de suggestie is gewekt dat er hele- FOTO HENK BOUWMAN maal geen tanker meer zou va ren. Het is misschien niet hele maal duidelijk overgekomen dat dat niet het geval is", aldus de Schiphol-woordvoerder. Er blijven kerosinetankers varen op de Woudwetering bij Woubrugge en de Oude Rijn en Heimanswetering in Alphen, hoewel dit na jaar de nieuwe kerosinelei ding in gebruik wordt ge nomen. „Het aantal tank ers neemt wel af, maar we houden de tankvaart in stand voor het geval er iets mis gaat met de leiding", aldus Schiphol-woordvoer der R. Wever. WOUBRUGGE LIESBETH BUITINK

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15