•Sport PSV is benieuwd haar verdediging Irene Eijs op twee onderdelen Christie en Ottey: de opa en oma van de atletiek Steffi Graf denkt niet aan stoppen a* (fkuba wil erkenning an Pedroso's record Muntz zoekt oude putter 8*9*0 iZATERDAG 5 AUGUSTUS 1995 :hef willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071-356463 2oi Dick Advocaat blijft een 'Wim-Jonkman let interessantste cijfer op de persconferentie van PSV kwam gisteren van de penning- TsGneester. Harrie van Raaij had berekend hoeveel geld PSV de afgelopen tien jaar heeft aan en ontvangen vóór spelers. Van Raaij: „We hebben de afgelopen tien jaar 'oor 84 miljoen gulden spelers gekocht. En voor 82 miljoen verkocht." Een luizige twee niljoen gulden heeft de club dus in tien jaar tijd zes nationale titels en de Europa Cup -oor landskampioenen opgeleverd. indhoven henri van der steen pd-verslaggever )ver geld werd gisteren in Eind- loven bij de presentatie van de lieuwe selectie overigens niet >el gesproken. De begroting is ;n slordige 35 miljoen, de ver- )op van certificaten (benodigd im seizoenkaarten te kopen) 77jjeeft 4 5 miljoen opgeleverd, ardig was de vermelding van jorzitter Maeyer dat PSV aan armlastige supporters een fatis certificaat heeft geschon- 1 Veel meer aandacht was er ijoor het technische verhaal van Advocaat. Hoe moet het 037fchterin? Heeft PSV in Jonk in- ;ns een loser gekocht? Wat valt van Wouters te verwachten? ivocaat trok fel van leer toen 3t om Jonk ging. „Na de laatste [edstrijd van het Nederlands jftal tegen Wit-Rusland leek 3t wel alsof alleen Jonk had érloren. Waar heeft-ie dat aan druk maakte zijn beste tijd te PSV niet aankonden en hadden we bovendien te veel dezelfde types. Daarom is er verkocht en daarom is heel gericht Wim Jonk gekocht. En ik geloof er ook vast in dat Jonk in onze sfeer beter gedijt dan in de hek- tiek van Milaan." Dat zal ongetwijfeld zo zijn. Een ander verhaal is echter of Jonk op zijn positie - vrije man - in verdedigend opzicht een bij drage kan leveren. Advocaat wenst echter - in weerwil van zijn reputatie als zogeheten be houdend coach - aanvallend te voetballen met PSV. „Verant woord aanvallend", corrigeert hij weliswaar, maar ook Advo caat erkent dat er edn zeker - in gecalculeerd - risico schuilt in een verdediging met een oner varen verdediger (Van der Weerden), twee voetballers die (nog) niet kunnen verdedigen (Jonk en Numan) en een man die vorig seizoen soms de in- erdiend? Het heeft me gewel- Jg geïriteerd, moet ik zeggen. ||sof er die dag niet nog een stel idetten op het veld stond!" iNiemand overigens die ande- j teksten van de coach had erwacht. Advocaat is al heel Ing een Jonk-man en verloste e stilist niet voor niets uit zijn |aliaanse lijden; als prioriteit nmer een nog wel als het j om de renovatie van zijn )eg, „Vorig jaar waren we op duwend te-zwak, hadden we te ?1- spelers die het niveau van hebben gehad, Valckx dus. De oefenwedstrijd tegen Een dracht Aalst gaf eerder deze week alle aanleiding tot scepsis. Voor het duel had Aalst-trainer Jan Ceulema'ns zijn spelers al op typische wijze toegesproken: „Maakt u geen zorgen mannen, tegen PSV scoort ge altijd." Hij kreeg meer dan gelijk. Numan blunderde, Jonk werd voorbij gelopen alsof-ie er niet stond, Faber faalde, Waterreus kreeg -de ene goal na de andere achter de oren. ïascoigne: onrust onder katholieken iLASGOW De Engelse international Paul Gascoigne heeft weer roor de nodige opschudding gezorgd. De middenvelder van ■lasgow Rangers heeft bij een vriendschappelijk duel van zijn [lub de Ierse katholieken in Schotland beledigd door een om- •eden gebaar te maken. Na een treffer imiteerde Gascoigne :n fluitspeler, zoals die elk jaar in juli meelopen op de parades m de Noordierse protestanten. De protestantse meerderheid in loord-Ierland herdenkt met die piarsen de overwinning van de .ngelse koning William op de katholieken in 1688. De Noordier- katholieken beschouwen deze manifestaties, en de muziek lie erbij te horen is, als een provocatie. )efinitieve selectie EK hockey mannen unnik» Bondscoach Roelant Oltmans heeft vrijdag zijn defini- eve selectie bekendgemaakt voor de Europese titelstrijd hoc- ey, die op 16 augustus in Dublin begint. Jaap Derk Buma van lein Zwitersland en Maarten Gehner van HDM zijn afgevallen. Is laatste voorbereiding op het EK speelt Oranje dit weekeinde vee wedstrijden tegen Engeland, in Breda (zaterdag) en Den laag (zondag). e selectie: Ronald Jansen, Sander van Heeswijk (Oranje Zwart), Marten Eikel- Jacques Brinkman, Walter Drenth (Amsterdam), Leo Klein Gebbink, Delmee (Tilburg), Erik Jazet, Teun de Nooijer, Remco van Wijk (Bloe- lendaal), Bastiaan Poortenaar, Rolf Peters (Klein Zwitserland), Wouter van ;lt, Remko Koster (HDM), Marc Delissen, Stephan Veen (HGC). ierste treffer Oulida voor Sevilla hiclana Tarik Oulida heeft zijn eerste doelpunt gemaakt voor evilla. De ex-Ajacied opende op aangeven van de Kroaat Davor entuker in de negende minuut de score in het oefenduel tegen hiclana. De wedstrijd eindigde in 2-2. Sevilla is met Celta de Vi- door de bod wegens een te hoge schuldenlast teruggezet naar derde divisie. De clubs hebben inmiddels beroep aangete- jdend tegen de beslissing. Donderdag hebben ruim 40.000 aan- k i' angers van de verenigingen tegen de maatregel geprotesteerd, e trainer van Sevilla, de Portugees Toni, is ervan overtuigd dat it nog lang niet gedaan is met de club. Als de bond de straf bor Spaanse subtopper, die zich heeft geplaatst voor het toer- Doi om de UEFA-beker, handhaaft, heeft dat consequenties )or het aanblijven van Oulida. Op het lagere niveau mogen ubs geen buitenlanders opstellen. (75 sh-^ )a heeft bij de IAAF gepro beerd tegen de Italiaanse be- sing het wereldrecord ver ingen van Ivan Pedroso niet ir erkenning aan te melden, irmalig atleet Alberto Juan- ma heeft dat in Göteborg lens de federatie van zijn i verklaard. oorzitter Gola van de Itali- se bond FIDAL liet eerder in dat Italië het verplichte lerzoek na het vorige week trdag in Sestrière gevestigde 'record liever achterwege Erkenning zou dan onmo- jk zijn. "jkbaar is ook in Italië te Advocaat zag het aan, maar kwam gisteren met een Brazi liaanse of zo men wil Amster damse opvatting als tegenwicht: „Ach, zolang we een goal meer maken dan de tegenstander..." Dat was immers gebeurd: Aalst had er drie gemaakt, PSV vier. Advocaat wil dit seizoen mee doen om de titel en kan reke nen op een ambitieuze groep. De nieuwe assistent-trainer, Rob Baan, sprak gisteren al zijn verbazing uit over de eerste we ken bij PSV. „Ik stond echt ver steld van het werk dat hier wordt verzet." Met zijn baas stond hij bijvoorbeeld versteld van de ambitie bij Marciano Vink. Advocaat: „Die heeft een enorme overwinning behaald ten opzichte van vorig seizoen, hij ging echt tot de bodem in de voorbereiding." Tot een nieuwe spierscheuring de oud-Ajacied opnieuw voor vele weken op achterstand zette. Voor het overige zit alles mee bij PSV. Ronaldo is keurig op tijd teruggekeerd uit Brazilië, .Wouters vlast op een waardige kroon op zijn imposante carriè re, Hoekstra gaat lekker de con currentie aan met Zenden, Co- cu manifesteert zich goed en Nilis gaat veel goals maken. Ad vocaat: „Dat is de verwachting, want hij gaat dieper spelen en hij krijgt Jonk achter zich." Zo redenerend zou PSV is mei dus wel eens titel nummer zeven in elf jaar kunnen binnenhalen. De roeiselectie maakte gisteren het materiaal klaar voor transport. amsterdam tim brouwer de koning Irene Eijs maakt een dubbele kans op een WK-medaille. De Leidse roeister komt in het Fin se Tampere samen met haar bootgenote Eeke van Nes uit op twee onderdelen, de dubbel- twee en de dubbel-vier. De an dere 50'Nederlandse WK-gan- gers roeien allen één onderdeel. Hoewel het WK pas in de week van 20 tot en met 27 au gustus wordt gehouden, ver trekt de uit 31 mannen en 21 vrouwen bestaande Nederland se equipe morgen al naar Zwe den. De oranjeklanten zetten in een trainingskamp in Stock holm de puntjes op de i na een voorbereiding die volgens coach Kris Korzeniowski nau welijks te overtreffen valt. Samen met zijn collega's Re- né Mijnders en Leidenaar Jan Klerks had de Amerikaan van Poolse origine gisteren tijdens de bekendmaking van de Ne derlandse afvaardiging op de Amsterdamse Bosbaan geen grote verrassingen in petto. In de dubbel-vier maakt Anita Meiland na een korte maai- he vige virusinfectie opmerkelijk snel haai- rentree. Bij de boordroeisters (één riem per persoon) hevelde Korzeniowski Anneke Venema over naar de acht en zette hij Marleen van der Velden in haar plaats in de vier-zonder. Bij de mannen ging bij de Holland Acht de meeste aan dacht uit naar de reserves. De teleurgestelde afvaller George van Iwaarden meldt zich pas na het WK bij de kandidaten voor de acht die volgend jaar op de Olympische Spelen in Atlanta moet schitteren. In Tampere houden Leofwin Visman en Remco Schnieders zich als re serves beschikbaar. Twee ande re potentiële kandidaten voor de felbegeerde plaatsen in de Holland Acht, Diederik Simon en Pim Vos, komen op het WK ii' veel twijfel over de juistheid van de windmeting tijdens de wed strijd in Sestrière. Bij de 8,96 meter van de Cubaan is een toelaatbare rugwind van 1,2 meter per seqonde gemeten, maar een man stond voor de windmeter. Als Pedroso's sprong niet gel dig blijkt, blijft de Amerikaan Mike Powell recordhouder met 8,95 meter. De organisatoren van de wed strijd in Sestrière hebben Pe droso inmiddels laten wegen dat hij de rode Ferrari, de belo ning voor het gesprongen re cord, in elk geval mag houden. De bolide is ruim twee ton waard. 'Ik zou dolgraag een biertje drinken met Carl Lewis' goteborg anp Slechts één opa op de wereld kan de 100 meter binnen tien tellen lopen: Linford Christie, 35 jaar en sinds een maand grootvader. Merlene Ottey, de Jamaicaanse diva van de sprint, is de oma van de atle tiek in figuurlijke zin des woords. Het is een bijnaam, net als Queen Mariene. Ook zij is 35. Al sinds de Olympische Spelen van Moskou (1980) ver zamelt ze medailles. Samen presenteerden ze zich vrijdag, twee vedetten van de komende WK atletiek in Gö teborg. Christie met een prach tig oranje shirt -en rode gym pen. Ottey droeg Puma-schoe- nen met hoge hakken. De Brit wilde aanvankelijk niet ingaan op vragen over het kind van zijn zestien-jarige zoon Mer rick. „Ik ben hier om over atle tiek te praten, niet over mijn privéleven. Volgende vraag graag." Pas later, voor een klein ge hoor, praatte de wereld-, olym pisch-, Europees- en Gemene bestkampioen, maar Sciillant genoeg geen Engels titelhou der, over een seizoen dat hij nooit meer zal vergeten. Over zijn zoon en kleinkind: „Wat moet ik zeggen. Zo gaat het wel eens in het leven. Ik heb ook geen bezwaar tegen de bij naam 'Gouden Opa', maar wacht even tot zondag. Dan blijkt of ik win." Ottey, geregeld getraind door de Nederlander Henk Kraaijenhof, vindt winnen niet meer zo belangrijk als voor heen. Na tal van mislukte po gingen, ze mocht alleen brons en zilver ophalen, behaalde ze twee jaar geleden in Stuttgart eindelijk goud. Op de 200 me ter. Op de halve afstand beslis te de finishfoto in het voordeel van Devers, hoewel Ottey zich nog altijd de ware kampioene voelt. „Sinds die gouden me daille heb ik minder stress. Ik wil vooral genieten van het lo pen. Misschien is dat genoeg voor goud. Het is voor het eerst in vele jaren dat ik geen favo riet ben. Tenminste twee atle tes zijn beter dan ik." Ze be doelt Torrence en Privalova. Christies seizoen was een Merlene Ottey jaar van uitersten, niet alleen in de persoonlijke sfeer. Zo had hij geregeld last van blessures. „Ik ben atleet en een adeet heeft altijd wel wat. De kwestie is dat je door de pijn heen moet lopen." In'juni kondigde Christie zijn afscheid aan, dat hij voorzag voor het eind van het seizoen. Als vanouds maakte hij dit seizoen ruzie met de bond over geld en hij liep een zeer controversiële* nationale titel strijd. In de serie faalde hij met de vierde plaats en de tijd 10,93, waarna hij vroeg buiten mededinging te mogen mee doen in de finale. Hij kreeg nog toestemming ook en won, maar kwam natuurlijk niet in aanmerking voor de titel. Ottey loopt nog een seizoen, dat is zeker. Christie stopt dus zegt hij, maar de definitieve beslissing zal waarschijnlijk mede afhangen van het resul taat zondag. Plezier heeft hij nog genoeg. „Ik vind het prachtig als het volkslied voor me klinkt, als ik het Britse pu bliek enig geluk kan bezorgen door te winnen." Maar aan prognoses waagt hij zich niet. „In het leven ben je maar van twee zaken zeker. Dat je dood gaat en dat je belasting moet betalen. Maar ik ben in vorm. Als een wereldrecord nodig is om te winnen, ben ik daartoe instaat." Als hij stopt, ontboezemde Christie, hoopt hij nog eens op een genoeglijke avond met „eeuwige" rivaal Carl Lewis. Vaak waren ze onvriendelijk voor elkaar, maar eigenlijk is het allemaal één groot spel. „Als we oud zijn zou ik dol graag een biertje drinken met Carl. Wij ruzie? Ben je gek, dat is allemaal spel. Op die baan moet je gewoon vijanden van elkaar zijn, omdat maar een medaille telt: de gouden. Carl is de grootste atleet aller tij den." uit in de twee-zonder. Coach Mijnders toonde zich met te rugwerkende kracht nog eens uitermate tevreden met de zil veren medaille die zijn ploeg vorige maand overhield aan de Rotsee Regatta in Luzern. Mijn ders: „De verschillen tussen de wereldtoppers zijn zo klein, dat je bij het minste of geringste overal naast grijpt. Dat over kwam de Amerikanen bijvoor beeld in Luzern. De lauwe reac ties op de tweede plaats voor de Holland Acht doen onrecht aan de geleverde prestatie." De volledige Nederlandse ploeg voor het WK, dat tot en met 27 augustus Mannen, open klasse: Acht: Nico Rienks, Ronald Florijn, Jaap Krijtenburg, Michiel Bartman, Kai Compagner, Henk Jan Zwolle, Niels van Steenis, Niels van der Zwan, stuur man Jeroen Duyster. Reserves: Leofwin Visman, Remcó Schnieders. Coaches René Mijnders, Adriaan Lieszner, Twee-zonder: Diederik Simon, Pim Vos. Coach: Wim Keizer. Dubbelvier: Pieter van Andel, Adri Middag, Joris Loefs, Sander van der Marck. Coach: Jan Klerks. Skif: Merlin Vervoorn (startende reser- Mannen, lichte klasse: Vier-zonder: Titus Weyschede, Christi- aan Bolck, Marc Emke, Brian Hitchcock. Coach: Twan Tiebosch. Twee-zonder: Arnoud Beens, Mare Wissink. Dubbelvier: Bart Breuk, Paul Koper, Pim van Oppenraaij, Joost Kolkman. Coach: Ruiger Arisz. Dubbeltwee: Pepijn Aardewijn, Maar ten van der Linden. Coacn: Marcel Bekkink. Skif: Joris Trooster (startende reserve). Vrouwen, open klasse: Acht: Muriël van Schilfgaarde, Tessa Appeldoorn, Tessa Knaven, Rita de Jong, Marieke Westerhof, Meike van Driel, Anneke Venema, (-emke Boelen, stuurvrouw Jissy de Wolf. Coach: Dilo Kruyswijk. Vier-zonder: Seada van den Herik, Elien Meijer, Marleen van der Velden, Karin Hoks. Coach: Nynke Jensma. Dubbelvier: Irene Eijs, Eeke van Nes, Anita Meiland, Nelleke Penninx. Coach Brigitte Koene. Dubbeltwee: Eijs, Van Nes. Skif: Astrid van Koert. Vrouwen, lichte klasse: Dubbeltwee: Ellen Meliesie, Laurien Vermulst. Coach: Hans Lycklama. Skif: Annet Bogtstra. Coach: Clarion Wegerif. new york anp Steffi Graf heeft geen moment overwogen te stoppen als ten nisster. De nummer één van de wereldranglijst heeft dat vrijdag verklaard in New York. De vader van de speelster, Pe ter Graf, zit sinds woensdag in de gevangenis. Hij wordt ver dacht van belastingfraude. Steffi zelf was sinds de arrestatie niet voor commentaar bereikbaar geweest. De zesvoudig winnares van Wimbledon zei vrijdag al sinds 23 mei, de dag waarop haar huis werd doorzocht, te weten dat er bij justitie ook twijfels be staan over haar handelen. „Van dat moment is het voor mij zeer moeilijk geweest me op de sport te concentreren. Tennis is nu even niet meer het belangrijk ste." Graf zei uit de gang van zaken consequenties te zullen trekken. „Tot nu toe heb ik me nooit met financiële zaken bemoeid. Dat liet ik aan anderen over. Dat is fout geweest. Voortaan zal ik me ook nadrukkelijker met de boekhouding gaan bemoeien. Er zit niets anders op." Vooralsnog is Steffi Graf van plan binnenkort deel te nemen aan de US Open, de vierde en laatste Grand Slam van het sei zoen. „Ik weet dat de geruchten gaan dat ik van plan was nooit meer te spelen. Maar dat heb ik geen moment overwogen." Vader Graf verblijft nog steeds in de ziekenhuisafdeling van de gevangenis van Hohenasperg. Daarin liet hij zich een dag na zijn arrestatie opnemen. Een woordvoerder verklaarde dat er niets ernstigs met Graf aan de hand is. „De maatregel is uit pure voorzorg genomen." De aanklacht tegen Peter Graf is, dat hij in de laatste vier jaar over een bedrag van rond de 35 miljoen gulden zo'n tien mil joen gulden te weinig belasting heeft betaald. Dochter Steffi had alle ingevulde formulieren wel ondertekend. Vooralsnog is er voor justitie onvoldoende be wijs dat de speelster ook daad werkelijk van de malversaties afwist. Steffi Graf zei vrijdag blij te zijn met de vele steunbetuigin gen, die ze de laatste dagen had gekregen. Ook Boris Becker, de voornaamste ster aan het Duit se tennisfirmament, riep op tot medeleven. „Steffi is een talent dat één keer in de honderd jaar opstaat. Ze heeft zeer veel voor ons land betekend. Ik hoop dat men niet te gemakkelijk oor deelt." malmo anpOp veertien sloeg de Neder lander echter zijn bal het bos in (bogey) en op de voorlaatste hole liet hij na een forse hook een double bogey noteren. Steenkamer Nieuwe, donkere contactlenzen gaven golfer Joost Steenkamer een betere kijk op de wereld en de holes. Met een nieuw baan record stormde hij in Miinchen naar de top-3 van de Audi Quat- tro Trophy. De Heemstedenaar had voor de achttien holes van de Eschenried Golf Club 63 slagen nodig. Hij maakte negen birdies en een eagle. Het oude baanre cord (64) stond op naam van Michael Campbell. Met een to taal van 133 slagen (-11) bezet Steenkamer de gedeelde derde plaats in de hoogst gedoteerde wedstrijd van de Europese Challenge Tour. Een slordige 74 en veel gemiste putts deden golfer Rolf Muntz besluiten zaterdag toch maar weer een andere putter ter hand te nemen. Niet onlogisch want door zijn score in de tweede ronde van het Scandinavisch Masters zakte Muntz naar de 36e plaats. Hij heeft negen sla gen achterstand op Jesper Par- nevik, die een redelijk kans heeft om als eerste Zweed dit kampioenschap te winnen. De schade bleef voor Muntz beperkt, want met een totaal van 143 (-1) haalde hij ruim schoots de cut. Na dertien holes stond hij op de Barseback Golf Club op -1 voor de dag en -4 voor het toernooi. Op dat mo ment betekende dit ruim schoots een plaats in de top 10 van het met 1,8 miljoen gulden gedoteerde toernooi. Ivan Pedroso sprong een week geleden in Sestrière verder dan iemand voor hem het ooit heeft I gekund. Deze krant deed maan dag uitgebreid verslag van de ongelooflijke sprong. Hoewel, ongelooflijk? Echt ongelooflijk was de sprong van Bob Beamon. 1968, Mexico, 8 meter 90. De sprong naar de j éénentwintigste eeuw, volgens de waarnemers. De sprong van Beamon was zo ongelooflijk ongelooflijk dat mijn moeder na indianenkreten mijnerzijds het stofzuigen even staakte om live getuige te zijn van de herhaling van de sprong. Veel meer dan dat mijn moeder na de herhaling, alsof er niets was gebeurd, voortging met stofzuigen weet ik niet meer van die sprong. Alleen de af stand is me voor altijd bijgeble- ven. Beamon is daarna met nalaten schap van de vaste cijfercombi natie 8*9*0 voor al mijn koffer- sloten geruisloos aan de publi citeit ontsnapt. Mijn zegen had hij, want met acht, negen, nul zat ik voor de rest van mijn le ven goed. Dacht ik. Vier jaar geleden verscheen Be amon weer even op de televisie, één dag na het gevecht van de eeuw tussen Mike Powell en Carl Lewis op de WK atletiek in Tokyo. Dat was niet zo maar een ge vecht van de eeuw, maar een gevecht tegen een geest. De geest van Beamon. Lewis leidde in de wedstrijd, toen Powell plotseling acht, ne- ij gen, vijf op het scorebord op zag lichten. Ik was geschokt, nu de sterfelijkheid van Beamon's record en dus de sterfelijkheid van alle dingen vaststond. Aan alles komt een eind en soms stemt dat droef. Een dag later zagen wij Beamon dus op de televisie. Een verslaggeefster van een lo kaal Amerikaans televisiestation klopte bij gebrek aan een bel op een deur wat de deur van huize Beamon bleek te zijn. Beamon verscheen in de deuropening. Dat wil zeggen, er verscheen een neger op leeftijd in de deuropening, ouder van dagen dan het gestorven record, waar van wij maar hadden aan te ne- men dat het Beamon was. Nee, hij had niét op televisie naar het verspringen gekeken, hij was aan het stofzuigen geweest. Ja, hij was zijn record kwijt, dat wist hij, zijn buurman had het hem verteld en nee, dat interes- seerde hem geen moer en of de i verslaggeefster hem verder met rust wilde laten, have a nice day en dichtging de deur. Het 'interview' met Beamon duurde een paar seconden, lang genoeg om op te kunnen maken dat zijn vermeende sprong naar 1 de volgende eeuw hem slechts l windeieren had gelegd. Uit sym pathie met Beamon besloot ik mijn kofferslot niet in 8*9*5 te veranderen. Anders dan Beamon gaat het def verspringers van nu wel voorde wind (wat nog een aardige woordspeling is, al zeg ik het zeljAls Powell en Lewis toen nog geen miljonairs waren ge weest, waren ze het na Tokyo wel geworden en Pedroso was in zijn van sponSorwegegeschon ken Ferrari 355 Spider ter waar de van 195.000 dollar Sestrière al uitgestoven terwijl de name ting van zijn sprong nog moest worden verricht. 'Als een spook dat opduikt uit de mist zette hij zijn afdruk na 8.96 meter neer', berichtte cleze krant over de wondersprong. Een mooie, onheilszwangere zin. De afstand klopt, wordt hier ge zegd, want de afdruk was zicht baar, maar tegelijk verraadt de dubbele bodem van de zin dat 'iets' niet deugt. De toevoeging, verderop in het artikel, clat be drog de Italianen in het bloed zit - getuige het geval- Evangelisti, waarbij officials zich een hecto meter in het voordeel van hun landgenoot vergisten - is hier door haast overbodig. Volgens de zin mistte het namelijk, zodat niemand het goed heeft kunnen zien en Pedroso wordt een spook genoemd en van spoken weten we dat ze niet bestaan. De zin zegt dus eigenlijk dal wat gebeurd is niet gebeurd is. De inmiddels uit de mouw ge kropen aap blijkt die dag tijdens de sprong van Pedroso voor de windmeter te hebben gestaan. De sprong telt niet. Dit nieuws luchtte mij danig op. Het lijkt me zo'n gedoe namelijk om een nieuw kofferslot uit mijn hoofd te moeten

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17