4fv» I 'Zo lang ik niet ga beven blijf ik knippen' Lekke binnenband oorzaak busbrand Duin Bollenstreek Met feestelijk vertoon werd de eerste steen gelegd Recherche spoort drie fraudes op Burchtronde prooi voor Dirk van Beelen Rechtszaak tegen Lissenaar aangehouden 11 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 35648 chef wim wegman. 071 -356451. plv -chef rozavan der veer. 071-356452 Vader en zoon bij aanrijding gewond noordwuk» Een 40-jarige Arnhemmer en zijn zoontje zijn gister morgen gewond geraakt bij een aanrijding op de Keplerlaan in Noordwijk. De man die op de fiets reed en achterop zijn zoontje vervoerde kreeg geen voorrang van een 39-jarige Noordwijkse automobilist die de uitrit van Estec wilde verlaten. De vader is met een gecompliceerde beenbreuk naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden vervoerd. Het zoontje is met nog onbekend letsel naar het AZL gebracht. Snelheidscontrole in Hillegoni hillegomOp diverse plaatsen binnen de bebouwde kom van Hillegom heeft de politie gisteren snelheidscontroles uitgevoerd. Van 2312 voertuigen die werden gemeten, reden er 265 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 96 kilometer per uur. Te gen de snelheidsovertreders wordt proces-verbaal opgemaakt. Fikse buit bij inbraak in bungalow noordwukerhout/noordwuk Autosleutels, rijbewijs, kleren en een nog onbekende inhoud van een kluis zijn gisteren buitge maakt bij een inbraak in een bungalow aan de Duinschooten in Noordwijkerhout. Niet bekend is hoe de inbreker de woning, die volledig werd doorzocht, is binnengekomen. Tijdens een in braak in een woning aan de Noordwijkse Herenweg zijn twee in brekers bij hun werkzaamheden gestoord. De mannen kozen het hazepad, maar een getuige kon de politie een goed signale ment verstrekken. Ook hier werd de gehele woning doorzocht. Niet bekend is of de bewoners iets missen. Duik in Haarlemmermeerse plas taboe nieuw-vennep» Het zwemmen in de grote plas en de spartelvijver van het Haarlemmermeerse bos wordt vanaf vandaag in ver band met een toenemende algenbloei afgeraden door de ge meente Haarlemmermeer. Metingen van het Hoogheemraad schap Rijnland hebben uitgewezen dat de algenbloei de laatste dagen door het warme weer is toegenomen. Voorhouter Gé Peters viert 60-jarig jubileum als kapper VOORHOUT WIL GOSLINGA Daarna ging het snel fout met de bouw van de nieuwe woonwijk. Wegens een lelijke uitvoeringsfout moest de bouw worden stopgezet. Was de aannemer aansprakelijk of de bouwdirectie? De bouw moest it maar ook de verantwoordelijkheid diende te worden Dankzij de inschakeling van Teekens Advokaten kon snel een doeltreffende regeling worden bereikt. TEEKENS ADVOKATEN Zeker in zaken lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, tel. 071 -41 30 21, fax 071 -41 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, tel. 071 - 32 27 38, fax 071 - 32 14 21 Ooit was hij de jongste gediplo meerde kapper van Nederland. Inmiddels moet hij één van de oudsten zijn: Gé Peters uit Voorhout. Hij is 60 jaar kapper en tegelijkertijd een halve eeuw eigenaar van een kapsalon. Re den dus voor een feestje. Hij viert dat zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur met familie, klan ten en relaties in zijn kappers zaak aan de Mgr. Broerestraat 45. Peters begon zijn loopbaan als 14-jarige in Rotterdam. Zijn vader bezorgde hem een baan tje als jongste bediende bij kap per Vreling. „Mijn vader was zelf chef-kapper in de Oude Beurs in Rotterdam. Hij had die kapper voor mij opgezocht want, zo zei hij letterlijk, 'dan kun je wellevendheid leren!' Dat betekende de klant afborstelen, zijn jas aangeven, enzovoorts. En verder in de zaak afstoffen, boenen en zemen." Na zo'n anderhalfjaar de Rot terdammers te hebben inge zeept en afgeborsteld, hield Pe ters het voor gezien bij kapper Vreling en verkaste naar kapper Mulder. Daar kreeg hij de status van halfwas-bediende. Uit deze periode heeft hij in de huidige kapsalon nog een zwart-wit foto hangen waarop de prijslijst nog duidelijk het kniptarief van een kwartje aangeeft. Inmiddels was duidelijk dat het kappersvak hem wel lag en hij meldde zich als leerling bij de Eerste Rotterdamse kappers avondschool. Daar haalde hij in 1939 op 18-jarige leeftijd het kappersdiploma. Gé Peters: „Je ziet alle modellen wel weer eens terugkomen." Na een reeks omzwervingen bij Rotterdamse kappers, kwam Peters na de oorlog terecht in Voorhout. Zijn broer ook al een kapper wist dat daar dringend een herenkapper no dig was. Gé pachtte de salon van Huyts aan de Herenstraat en kon zo als eigen baas aan de slag. „De eerste zaterdag had ik meteen al 70 klanten die zich kwamen laten scheren." Een klus die hij alleen kon klaren dankzij een aantal 'inzeephulp- jes'. „Zoals onze buurjongen. Die vond het prachtig om z'n hoofdonderwijzer in te zepen!" Peters werd een begrip in Voorhout. En een 'praatpaal'. In zijn salon werd uitgebreid de plaatselijke politiek besproken, werden vetes uitgevochten en werd nagepraat over de verrich- FOTO HENK BOUWMAN tingen van de plaatselijke voet balclub Foreholte. „Soms zaten ze met z'n allen op de grond met hun rug tegen de muur over Foreholte te praten", weet hij nog. Hij bleef achttien jaar aan de Herenstraat. Toen het pand daar onbewoonbaar werd verklaard, verhuisde hij naar de Mgr. Broerestraat, waar zijn zaak nu nog steeds is gevestigd. Peters heeft alle modes en trends in zijn vak meegemaakt. Van gewoon kort naar kaalge schoren met een plukje van vo ren, naar halflang tot lang, naar weer 'wat gedekt' tot paarde- staart. En dan nu weer kaalge schoren met een kuifje van vo ren. „Je ziet dat alle modellen wel weer eens terugkomen." Op z'n 65ste wilde hij het wat rustiger aandoen. Dat lukte niet helemaal. „Ik dacht eerst: ik hou een paar echt trouwe klan ten. Maar de kandizie bleef maar groeien en groeien. Er ko men nu zelfs mensen uit Oegst- geest en Noordwijk. Gezellig op de fiets, hebben ze ook nog een leuk ritje." Alleen met scheren is hij een aantal jaren geleden gestopt. „Daar zijn bijna geen klanten meer voor." Hij grinnikt als hem een voorval te binnen schiet. „Vroeger schoor ik twee keer per week Piet Warmerdam, oftewel Piet de Pap, van de melkfabriek. Die man moest al tijd heel vroeg op. Het gebeurde geregeld dat hij, als ik langs kwam, lag te slapen in zijn stoel. Met zijn sigaar nog in zijn mond. Ik heb hem ingezeept, keurig geschoren en ben wegge gaan. Hij heeft er helemaal niets van gemerkt. Toen hij wakker werd riep hij: „Is die kapper nou nog niet geweest?" Peters blijft knippen. „Zo lang ik er nog zin in heb, gezond blijf en niet ga beven want dat is natuurlijk heel belangrijk ga ik rustig door. Ik heb mezelf geen termijn gesteld." Briefje van 90 als wisselgeld noordwuk peter van der hulst Een op de Noordwijkse kermis gekocht knuffeldier bleek voor een Oegstgeestenaar een dure koop te zijn. Zonder dat hij het merkte kreeg hij gisteren in plaats van een briefje van honderd gulden, een biljet van '90' in de handen gedrukt. Omdat hij het wisselgeld opge vouwen terugkreeg van de verkoper, ontdekte hij pas bij thuis komst dat hij was genept. Volgens de politie leek het valse briefje 'sprekend' op een echt biljet van honderd gulden. Alleen de cijfers waren veranderd. „We hebben dit nog nooit eerder meegemaakt", aldus politiewoord voerder J. Braaksma. Naar de vervalsing wordt een nader onder zoek ingesteld. Of de verkoper achterhaald kan worden, is nog maar de vraag. De gedupeerde Oegstgeestenaar kan zich niet her inneren bij welke exploitant hij zijn knuffel heeft gekocht. De Soep De Bollenstreek telt nog volop mensen met prachtige, intrigerende bijnamen. De komende weken vertellen enige streekgenoten op deze plaats over de herkomst van en hun ervaringen met hun 'tweede naam'. Vandaag: Léon de Mooy uit Valkenburg. Toen ik afgelopen mei 21 jaar werd, hebben mijn vrienden heel Valkenburg volgeplakt met iffiches van 'Soep, 21', met ijn foto erop. Op lantaarnpalen en bushokjes hing ik. Die bijnaam, De Soep, had ik als klein jongetje al. Gewoon overgenomen van mijn vader en zijn broers. Wij thuis werden allemaal De Soep j genoemd. ;jHoe we aan die naam komen, veet ik echt niet. Mijn [rootvader heette nog niet zo, al ajn zoons wel. Het heeft vaarschijnlijk te maken met de jgroenten die mijn opa hier aan le Achterweg in Valkenburg Dorspronkelijkverbouwde. \ndijvie, maar ook tomaten en ^ijjpeterselie. En daar kun je {natuurlijk een aardige soep van token. Tegenwoordig is het bedrijf van vijf broers, van wie er een mijn DEBRflader is. We kweken hier in de kassen alleen nog maar (chrysanten. Het is een behoorlijk groot bedrijf, want je w%e rijden met drie Toenyrachtwagens op Duitsland. hebben we buiten ook tyj0g gjpsknjjd staan en wat sPnnandere zomerbloemen. En 's i ze n^vinters staan er de tulpen. We ornbjtten hier heel erg landelijk en Lek%ijc" Vervolg van voorpagina De brand in de ZWN-bus, afgelopen maandag in Valken burg, is hoogst waarschijnlijk ontstaan door een lekke binnenband. Dat stelt P. Nagtegaal, plaatsvervangend chef van de ZWN-werkplaats, na een onderzoek van de inspectie. „Honderd procent zekerheid kunnen we niet geven. Maar voor 95 procent staat de oorzaak wel vast." buitenband redelijk op span ning is gebleven, kon de bus normaal doorrijden. Een chauf feur merkt het eigenlijk pas als anderen hem daar op attent maken." valkenburg/leiden wim wegman li; vervolg van voorpagina Volgens Nagtegaal leidde de lekke binnenband tot een enor me wrijving. „Mede door de ho ge temperatuur van het asfalt, is de boel toen gaan smeulen en uiteindelijk in brand gevlogen." Dat de chauffeur met de lekke band is doorgereden, noemt hij niet verwonderlijk. „Je merkt daar nauwelijks iets van. Om een wiel van een bus zitten fei telijk twee banden: een binnen- en een buitenband. Doordat de duin- en bollenstreek De sociale recherche in de Duin- en Bollenstreek heeft drie gevallen opgespoord van uitke ringsfraude. Een 61-jarige vrouw uit Lisse benadeelde de gemeente voor een bedrag van ruim 155.000 gulden omdat ze ten onrechte had opgegeven al leen te wonen. In werkelijkheid woonde de vrouw al sinds 1987 elders samen. Ze had daardoor geen recht op een bijstandsuit kering van de gemeente Lisse. In Rijnsburg liepen een 51-jarig Rijnsburger en zijn evenoude echtgenote tegen de lamp. Zij hadden niet opgegeven dat de vrouw werkte. Ze kregen zo 16.450 gulden aan uitkerings- geld waar ze geen recht op had den. Een Hillegommer bena deelde de sociale dienst in zijn gemeente voor zo'n 14.250 gul den. De man kreeg tussen no vember 1994 en mei 1995 een uitkering, maar verzweeg dat hij werkte. Nagtegaal kan nog niet zeg gen of het incident reden is de veiligheidsmaatregelen aan te scherpen. „Daar moet de in spectie zich nog over buigen. Wel geldt nu al de richtlijn dat chauffeurs onmiddellijk moeten stoppen als ze met een lekke band hebben te kampen. Juist om dit soort voorvallen te voor komen." Overigens stelt Nagte gaal vast dat de brandweer re delijk aan de late kant was. „Het duurde wel een kwartier voor dat ze kwamen." Commandant D. de Vries van de Valkenburgse brandweer bestrijdt dit. „Vol gens onze informatie was de brandweer binnen negen minu ten ter plaatse. Het had mis schien sneller gekund als meteen de juiste plaats was doorgegeven. Maar daar is eni ge verwarring over ontstaan. In de eerste melding werd gespro ken over het Shell-station op Katwijks gebied. Het bleek uit eindelijk bij het viaduct te zijn, op Valkenburgs gebied. Daar door is er tijd verloren gegaan. De brandweer wil er natuurlijk eerst zeker van zijn dat er inder daad niets bij de benzinepomp gaande was voordat ze verder reed." Noordwijkerhout koopt woning op noordwijkerhout. peter van der hulst Met de aankoop van het pand Dorpsstraat 6 heeft de gemeente Noordwijkerhout alle percelen in handen ge kregen die nodig zijn voor de ontwikkeling van het noor delijk deel van het dorpscen trum. De bekrachtiging van de aankoop door de gemeen teraad is donderdagavond waarschijnlijk slechts een formaliteit. Enkele weken geleden be sloot Noordwijkerhout ook al het pand Dorpsstraat 8 aan te kopen. Op dit moment wordt een haalbaarheidson derzoek uitgevoerd naar de mogelijkheden voor het noordelijk deel van het dorpscentrum. De in dit ge bied gelegen brandweerka zerne en gemeen te werf zul len op termijn verhuizen. Waar naartoe is nog niet be kend. Op de plek in het cen trum zullen zeer waarschijn lijk woningen en winkels ver rijzen. Definitieve plannen zijn er overigens nog niet. runsburg. De Katwijker Dirk van Beelen schreef gisteravond de Burchtronde van Rijnsburg op zijn naam. Samen met Harco Schafsma en Jan Kees Nuijens ontsnapte hij al vroeg uit het peloton. De drie hielden hun voorsprong vast tot aan de meet. Van de ruim dertig deelnemers stapten verschillende renners voortij dig af omdat ze op een ronde werden gereden. Uiteindelijk bereikten 22 wielrenners de finish. FOTO HENK BOUWMAN Léon de Mooy: „Thuis werden we allemaal De Soep genoemd." Ik vind het niet erg om een bijnaam te hebben. Niet iedereen noemt me De Soep, maar mijn beste vrienden wel. En ikzelf doe er ook aan mee. Als ze me vragen van wie ik er eentje ben, en ik zeg 'van De Soep', dan weten ze het hier in Valkenburg wel. Er zijn hier, en in Rijnsburg, ook zoveel De Mooys, dan is het wel makkelijk om met bijnamen te werken. Je moet niet zoveel problemen maken over een naam. Als mijn kinderen straks ook weer De Soep worden genoemd, heb ik daar echt geen last van. Mijn twee broers hebben dezelfde bijnaam. Mijn vader wordt niet vaak meer zo genoemd, misschien toch uit een soort respect voor zijn FOTO DICK HOGEWONING hogere leeftijd. Ach, een bijnaam heb je zo snel. Laatst hadden we een collega op het werk, die was de hele tijd aan het zeveren over gehaktballen. Die noemen we nu 'Ballie'. En met bijnamen is het zo, als je er eenmaal een hebt, kom je er nooit meer af'. Conny Smits den haag monica wesseling De rechtszaak tegen de 36-jarige Lissenaar die wordt verdacht van poging tot moord en ontucht met minderjarigen, is. aange houden tot 10 oktober. De Lissenaar stond twee weken geleden voor de rechter, maar naar nu blijkt komt die rechter er 'nog niet uit'. De verklaringen van de verdachte staan lijnrecht tegenover die van de getuigen. De man wordt verdacht van een poging tot moord op zijn nicht in april van dit jaar in Oude Wetering. De ontucht zou hij met minderjarige familieleden hebben gepleegd in de jaren 1982 tot en met 1988. De officier van justitie, D. Kuipers, had zes jaar on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De Lissenaar wees tijdens de rechtszitting de tenlastelegging dat hij in april zijn nicht zou hebben geprobeerd te vermoorden, in alle toonaarden van de hand. Zijn verkla ring stond haaks op die van de nicht. Sprak zij van een touw waarmee hij zou hebben geprobeerd haar te wurgen en een kussen waarmee hij geprobeerd had haar te ver stikken, voor hèm bleef het bij een fikse woordenwisseling waarbij hij trachtte haar de mond te snoeren, maar zeker niet het van leven wilde benemen. Overigens kwam er aan de worsteling een eind doordat de buren gealarmeerd waren door het gegil van de vrouw en het tweetal uit elkaar haalden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11