Hoorzitting afgedaan als dorpsklucht Villa brandt uit: miljoen schade Vrijwilligers knappen Italiaans kinderhuis op Regio Leiden/Rijn Veenstreek Helikopter redt Alphenaar Brandweerman bevangen door hitte Boomkwekers massaal naar beurs Plantarium MAANDAG 31 JUL11995 Dronken man steelt lege kratten alphen aan den run» Een 52-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is zaterdagnacht aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn aangehouden. De man werd betrapt op het stelen van lege kratten. Omdat hij zwaar onder invloed van alcohol verkeerde, is hij 's nachts ter ontnuchtering in de cel gezet. Op zondagoch tend is hij na verhoor heengezonden. Kind van verdrinkingsdood gered De 23 vrijwilligers die twee weken lang het Napolitaanse kindertehuis Casa Materna hebben opgeknapt, keerden zaterdagavond terug in Zoeterwoude-Dorp. FOTO HENK BOUWMAN zoeterwoude-dorp ruud sep Zo af en toe wil Tineke Titulaer nog weieens knap moedeloos worden van de omstandighe den waaronder zij met andere vrijwilligers het jaarlijkse onder houd aan het Napolitaanse kin dertehuis Casa Materna moet uitvoeren. Neem nou de kunst stof lambrisering die de vrijwil ligers een paar jaar geleden in het schooltje van het tehuis hebben aangebracht. ,,Een hy giënische commissie had die lambrisering nu ineens afge keurd", vertelt Titulaer. „Het was onhygiënisch, de kleur was niet goed, noem maar op, er klopte niets van. Dus hebben we de spullen nu in twee loka- Bij bluswerkzaamheden aan een hooiberg aan de Ziende- weg in Zwammerdam is afge lopen zondag een brandweer man bevangen door het war me weer en het zware werk. Hij moest ter observatie wor den overgebracht naar het Eli sabeth Ziekenhuis in Leider dorp. len maar weer verwijderd. Maar de kans is groot dat er volgend jaar weer een commissie komt die besluit dat die kunststof on dermuurtjes juist prachtig zijn." Titulaer was de afgelopen twee weken samen met 22 an dere vrijwilligers uit Zoeterwou- de weer aan het werk in het Ita liaanse kindertehuis. Eén ap partement in het jongensge bouw werd volledig opgeknapt, terwijl de Zoeterwoudse vrijwil ligers ook de laatste hand leg den aan een appartement dat al grotendeels was aangepakt door een groep van Youth for Christ. En verder werden dus twee lo kalen in het schoolgebouw van hun lambrisering ontdaan. Ti tulaer: „Dat was een vreselijke Bij de brand ging de hooi berg gisteren in vlammen op. De brandweer moest even voor drie uur 's middags met groot materieel uitrukken om te voorkomen dat het vuur oversloeg naar de naastgelegen stal en woonhuis. In eerste in stantie werden alleen de blus- eenheden van Zwammerdam en Aarlanderveen gealarmeerd, later werden ook twee Alphen- klus omdat die muren zo zacht zijn. Dat begrijp je soms niet. Die Italianen zijn zulke kunste naars als het om bouwen gaat, maar zo'n kindertehuis wordt dan zo slecht gebouwd. Bij het weghalen van de lambrisering namen we soms de halve muur mee, zo zacht waren die ste nen." De Italiaanse autoriteiten mo gen dan nog onvoorspelbaarder zijn dan het weer, de vrijwilli gers uit Zoeterwoude blijven al meer dan twintig jaar elke zo mer terugkomen. De Zoeter- woudenaren nemen op die ma nier kosteloos het hele onder houd voor hun rekening. In on geveer acht jaar werken de vrij willigers het hele complex, dat se bluseenheden opgeroepen. Tenslotte moest er zelfs een vijfde eenheid uit Woubrugge aan te pas komen ter aflossing van de vermoeide spuitgasten. Het uit elkaar halen van de hooiberg en het nablyssen heeft nog tot laat in de avond geduurd. De oorzaak van de brand is naar alle waarschijn lijkheid hooibroei. onderdak biedt aan ongeveer tachtig kinderen, door. Daarna is het de hoogste tijd om weer van voren af aan te beginnen. Afgelopen zaterdagavond keerden de 23 vrijwilligers na een treinreis van 28 uur weer terug in Zoeterwoude. Aangeko men bij Ons Huis in Zoeterwou- de-Dorp werden de laatste fles sen Italiaanse wijn ontkurkt, terwijl één van de reizigers tot zijn spijt moest constateren dat de door hem meegebrachte bak Italiaans ijs onderweg was ge smolten. „De sfeer was heel goed dit jaar en er is hard ge werkt", vat Titulaer de werkva kantie van dit jaar kort samen. Met spreekkoren vanaf de bar worden enkele oudgedienden PONYRIJDEN - Kinderen van 6 tot en met 14 jaar kunnen mor gen en woensdag ponyrijden in Nieuwe Wetering. VAKantiespe- len Alkemade en manege Hoog- enboom geven daar de gelegen heid toe. Eerst worden de be ginselen van het rijden uitge legd. Ook komt de verzorging en het op- en afzadelen van de dieren aan de orde. Het ponyrij den begint 's ochtends om 10 uur en duurt tot 12.30 uur. De manege is gevestigd aan de Achterweg in Nieuwe Wetering. die volgend jaar niet meer van de partij zullen zijn luidruchtig bedankt. Riolering Binnenkort zal in het kinderte huis de riolering moeten wor den aangepakt, al is het nog de vraag hoe dat moet worden ge regeld. Ook hier volgen de rege ringscommissies met tegenge stelde adviezen elkaar in ijltem po op. Toch wil de stichting Zoeter woude voor Casa Materna bin nenkort al geld inzamelen voor het nieuwe riool van het kinder tehuis. In het najaar kunnen de inwoners van Zoeterwoude weer rekenen op allerlei acties van de stichting. Gratis vakantie bij gebruik Primeur Card alphen aan den run Vijf proGent korting voor iedere gebruiker van de Primeur Card en een geheel verzorgde vijf- sterrenvakantie naar Kreta voor degene die de kaart de komen de vijf weken het meest enthou siast gebruikt. Op die manier probeert Hoogvliet Supermark ten in Alphen de Primeur Card extra te promoten. Alphen is proefgemeente voor de Primeur Card, een chipkaart die de ko mende tijd een grote concurent moet worden van de huidige pinkaarten. Door de actie hoopt Hoogvliet het aantal gebruikers uit te breiden. De actie begint morgen en loopt tot 4 septem ber en geldt alleen voor de Hoogvliet-vestigingen in Al phen. De trauma-helikopter van de ANWB is gistermiddag uitge rukt om een 52-jarige Alphe naar op te halen die op het terrein van volkstuinvereni ging Spoorzicht aan het Riet- veldsepad een epileptische aanval had gehad. De heli werd ingeschakeld omdat de man op ongeveer anderhalve kilometer van de weg in el kaar was gezakt. De redding met de heli kopter trok tientallen belang stellenden die het voorval vanaf het viaduct in de Goudse Schouw met verre kijkers in de gaten hielden. De Alphenaar werd kort na vijf uur 's middags ontdekt door een volkstuinder die kwam kijken of alles op het complex in orde was. Het slachtoffer was na de aanval gaan lopen en uiteindelijk in de polder buiten het terrein in elkaar gestort. De ambulance werd gea larmeerd, maar omdat de man bijna onbereikbaar was, werd de trauma-helikopter ingeschakeld. Op weg naar de man moest de piloot nog een tussenlanding maken bij het viaduct om aan de toe schouwers de weg te vragen. De Alphenaar is afgevoerd naar het Academisch Zieken huis Leiden. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Roye, Bergerac en Peron- ne. Jonge duiven-vlucht vanuit Roye: PV Dc Reisduif Comb. N. de Groot Zn. 1, 3, 4, 5; P. Kop 2; W. Ouwenjloot 6, 10; Comb. J. Hartevelt 7; P. Slag- wein 8; H. Dusoswa9. PV I PC H. Pen 1; Witteveen v. Gorkum 2, 8; Groenendijk Korte 3, 5, 10; W. Stouten 4; J. vd Hoogt 6; J. Staffeleu 7; Tilly Piekaar 9. pv De Blauwkras P. Landesbergen 1, 3, 4, 5, 6, 10: H. Koome 2; Comb. Montanje 7; F. vd Wetering 8; Comb, vd Blom 9. PV Het Oosten Bob van Putten 1, 5; W. Kop 2, 3, 4, 6, 10; A. Geyteman 7; J. Ver baan 8; W. de long 9. Fondvlucht vanuit Bergerac: PV De Reisduif Th. Hoogkamer 1; S. Iterson 2, 6, 8, 10; P. Slagwein 3, 9; P. de Haas 4, 7; G. van Stein 5. PV LPC H. Pen 1; J. Boelee 2, 7; I. Staffe leu 3, 4, 9; W. Stouten 5; J. vd Hoogt 6, 8; Groenendijk Korte 10. PV De Blauwkras A. Houweling 1, 3, 4, 7, 10; S. Zeegers 2; P. de Mooy 5, 8, 9; J. Schouten 6. PV Het Oosten Comb. Mooten-v/d Hoogt 1, 2, 4; Bob van Putten 3,5. Vanuit Peronne: PV De Zwaluw vd Kooij-de Best 1, 2, 7; N. Meeuwenoord 3, 5, 6, 8; L. en Th. Verhoork 4; P. v. Leeuwen 9, 10. hazerswoude herman joustra Plantarium, de vakbeurs voor de boomkwekerij, heeft dit jaar een record aantal deelnemers binnen zijn muren. Liefst 226 kwekers en bedrijven bevolken van 17 tot en met 20 augustus de 12.000 vierkante meter van de hal in Hazerswoude, op de grens met Boskoop, om hun produkten, van bomen en strui ken tot vaste planten, te tonen. „De plekken waren snel uitver kocht. Een goed teken", aldus voorzitter J. van de Bos. De beurs kent volgens hem weinig afvallers en veel nieuwe gezichten. Voor het eerst is er zelfs een wachtlijst. Onder de deelnemers bevinden zich deze keer 14 buitenlandse bedrijven, uit Italië, Spanje, Duitsland, België en Frankrijk. De deelna me van een Tsjechisch bedrijf is nog onzeker. De 28ste editie van de beurs heeft als motto meegekregen 'Tuin en groen, er is altijd wat moois te doen'. En als neven motto 'En wat doen wij als vak hier nu mee?". Het antwoord ligt in de manier van presente ren van de bedrijven op de beurs. Van de Bos: „Wat voor een kweker en een handelaar een abc-tje is, hoeft dat nog niet te zijn voor een consument. Voor hem moet het duidelijk zijn wat hij van een produkt kan ver wachten. De levensduur bij voorbeeld. Daarnaast hoe hij met de plant of de boom moet omgaan. Moet de plant in de volle zon of niet. Kortom, pro- duktinformatie is heel belang rijk. Bovendien kun je het pro dukt het best laten zien in zijn mooiste periode. Een struik met bessen bijvoorbeeld. Of een plant in volle bloei. En in een mooie pot." De organisatoren zijn op dit moment nog druk bezig om een wedstrijd te organiseren tussen de deelnemers, waarbij de con sument hen moet beoordelen op hun presentatie. Daarnaast wordt er een persprijs uitgereikt voor een nieuw produkt dat in de ogen van de vakpers de beste kans maakt om aan te slaan bij de consument. Plantarium '95 zelf kent overi gens ook nog een aantal nieu wigheden. Een daarvan is dat de deelnemers gerangschikt zijn naar de markt die ze bedienen. Zo zijn er stands van bedrijven die aan gemeentelijke instellin gen leveren, aan tuincentra en hoveniers en aan veilingen. De buitenlandse bedrijven vormen een aparte groep. Elke groep heeft zijn eigen kleur om de herkenbaarheid voor de bezoe kers te vergroten. alphen aan den run Een zestien maanden oud jongetje is afgelo pen vrijdag ternauwernood aan de verdrinkingsdood ontsnapt. De peuter was even aan de aandacht van zijn moeder ontsnapt. Na een korte tijd vond de moeder haar kind weer, ogenschijnlijk levenloos liggend in een sloot aan het Groenoord. De moeder haalde het kind uit het water, waarna een gealarmeerde buur vrouw toesnelde om reanimatie toe te passen. Hierdoor kwam het kind langzaam weer bij. Het jongetje is voor onderzoek over gebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. Hij heeft waarschijnlijk de met kroos bedekte sloot aangezien voor gras. Inbrekers aangehouden alphen aan den run» De politie heeft zaterdagmiddag op de NI 1 in Bodegraven drie Rotterdamse mannen aangehouden die even tevoren hadden ingebroken bij een woning aan de Alphense Van der Doesstraat. De dieven van 20 tot 22 jaar oud, hadden uit de woning geld, paspoorten en sieraden meegenomen. Na de in braak kwamen de dieven in het trappenhuis de bewoners van het pand tegen, die zojuis thuis kwamen. Zo gauw de bewoners begrepen wat er gebeurd was, gaven zij de signalementen van de inbrekers door aan de politie. Dit resulteerde in de snelle aanhouding van het drietal. Kinderen gewond bij aanrijding leiderdorp Twee meisjes van acht en tien jaar zijn afgelopen za terdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Leidseweg bij het Stroomslootviaduct. Eén van de kinderen zat in de auto bij een 37-jarige Leidse die van rechts werd aangereden door een 36-jarige automobilist uit Oud Ade, waarin het tweede kind zat. De meisjes, die klaagden over rugpijn, werden overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis. Dronken automobilist te water [nbreker terug op plaats misdrijf Een Wassenaarse villa liep gistermiddag één miljoen gulden schade op door een brand in de rieten kap. FOTOHOLVAST/ MARK LAMERS wassenaar monica wesseling Een fikse brand in de rieten kap van een villa aan de Lange Kerkdam in Wassenaar heeft gistermiddag voor ruim een miljoen gulden schade aange richt. De brand is volgens de brandweer ontstaan door on voorzichtigheid met het gebruik van een föhn bij schilderwerk zaamheden aan de kap. Omdat de schoorsteen door de brand dreigde in te storten, is deze er met een 70-tons-kraan vanaf gehaald.De brandweer rukte met groot materieel (vijf voer tuigen en 25 brandweerlieden) uit. Een deel van de mensen en materieel moest ingezet worden om het rieten dak van het aan grenzende huis nat te houden. Het eigenlijke blussen nam maar een uurtje in beslag, maar de brandweer is tot 's avonds laat bezig geweest met nablus sen. Een aantal kunstwerken uit de kapitale villa raakten zwaar beschadigd door het bluswater. De brandweer kan over de hoogte van dit schadebedrag nog niets zeggen. Overlast De Lange Kerkdam werd gerui me tijd afgesloten voor verkeer, wat elders in het dorp tot de no dige verkeersoverlast leidde. Bij de brand kwam nogal wat rook vrij. De 'belangstellenden' die hierop afkwamen, hielden het meestal snel voor gezien. „Lan ger dan tien minuten hield je het, niet uit» Prikkende ogen en hoesten: dan is kijken al snel niet leuk meer", aldus de Was senaarse politie. Overigens was het ook voor de brandweerlieden extra zwaar door het warme weer. Ze wer den daarom vaker dan gebrui kelijk afgewisseld. hazerswoude-dorpEen 23-jarige man uit Hazerswoude-Dorp is gisteravond even na acht uur met zijn auto in de sloot naast de Galgweg beland. De man, die te veel alcohol Hhd gedronken, nam een bocht te snel, slipte en raakte van de weg. Op een nat pak en een flinke bekeuring na, liep de duik in de sloot voor hem goed af. b aDief demonteert knipperlicht rupwetering» Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zater- - dag in Rijpwetering een complete richtingaanwijzer-unit uit een auto gedemonteerd. Uit een andere auto werd de radio meege nomen. Beide voertuigen stonden geparkeerd aan de Veender- dijk. 3egin dit jaar heeft de gemeen- je een bewoner van de Annie I.G. Schmidtlaan een vergun- ling gegeven om een van de jatiobungalows een dakkapel te Dlaatsen. „Schandelijk,.want de jewoners hebben al heel lang beleden van de gemeente de lezegging gehad dat er nooit ïakkapellen op de huizen zou- len mogen worden gebouwd, 'let past gewoon niet op dat [oort woningen en bovendien jast het de privacy sterk aan", ldus advocaat H. Pool. Tegen de bouwvergunning werd dan ook een fiks aantal bezwaarschriften ingediend en eind april mochten de bewo- ïers die bezwaren nog eens ïondeling komen toelichten. )ie hoorzitting werd een Ichertsvertoning, concludeert pe advocaat. De voorzitter van le hoorcommissie, de burge- ïeester, hield volgens Pool vol lat de gemeente juist gehan deld had met het verstrekken een bouwvergunning. Hoor bn wederhoor was niet toege past, maar töch deed de burge- ïeester het voorkomen alsof er ïn 'fair trial' was geweest, findt de advocaat. „De burge- ïeester deed alsof het een lorpsklucht was, de hoorzit- ling", aldus Pool. De bewoners waren woedend jiver de manier waarop de hoor zitting werd 'afgedaan', maar besloten hun woede op te zou ten tot het moment dat de ge meente een besluit zou hebben genomen over de gewraakte bouwvergunning. Aan het opzouten is nu een eind gekomen. De woede, er gernis en verontwaardiging is tot grote hoogte gestegen nu de gemeente bij voortduring wei gert een besluit te nemen. Oegstgeest overschrijdt daar mee volgens Pool de Wet be stuursrecht waarin voorge schreven wordt dat een ge meente binnen tien weken na indiening van de bezwaarschrif ten een besluit moet nemen. „Kijk, in het informele circuit word ik wel door gemeente raadsleden benaderd met de vraag of er niet iets in den min ne te schikken valt, maar offi cieel hebben we nog steeds niets gehoord", zegt Pool. De gemeente heeft een hele ander verhaal over de kwestie. Er is half april nög een bezwaar schrift binnengekomen. Omdat er wettelijk twee weken moet zitten tussen bezwaarschrift en hoorzitting, kon deze bezwaar maker niet meer voor de hoor zitting worden uitgenodigd. Ad vocaat Pool heeft de gemeente laten weten dat de bezwaarma ker bereid is van een hoorzitting af te zien. Gotzsch: „En wij wachten dus nog steeds op een schriftelijke bevestiging van dit afzien van. Zonder een officiële brief kunnen wij niet verder. Zij wachten dus niet op ons, maar wij op hen»" uDoor al te snel terug te keren op de plaats van het misdrijf, heeft nten 24-jarige Oegstgeestenaar vrijdagnacht zijn eigen aanhouding 'eroorzaakt. De man had 's avonds ingebroken in een woning aan wle Willem Pijperlaan. De bewoners meldden de inbraak bij de poli- n|e. De agenten kwamen kijken, constateerden dat de schuifpui was geopend en dat er niets was weggenomen. CJ Terwijl de bewoners nog even zaten na te praten, zagen zij op- e pieuw een vreemde persoon in de achtertuin. Zij waarschuwden njreer de politie, die in de buurt een onderzoek instelde. In de om geving van de woning werden een koffer en een auto met een inge- llagen ruit aangetroffen. Even later de man aangehouden. Burgemeester Oegstgeest boosdoener l£)e gemeente Oegstgeest gaat uitzonderlijk laks om met iaar inwoners. Twintig bewoners van de Annie M.G. ichmidtlaan waditen nu al drie maanden op een ant woord op door hen ingediende bezwaren tegen de bouw an een dakkapel, maar de gemeente bewaart het stil- wijgen. „Dit is opnieuw een zware schending van het ertrouwen in het gemeentebestuur", aldus de advocaat an de bewoners.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11