Arnold Scholten terug bij Ajax Siemerink wacht 'muur' Tjeerd Star doet goede zaken Leidsch Dagblad Tennis Circuit'l0g fos Verstappen: nog fven geduld a.u.b. ibliekslievelingen in eindstrijd (ATERDAG29JULI 1995 17 Vrees voor einde loopbaan Henk Fraser Arnold Scholten heeft vrijdag een tweejarig contract getekend bij Ajax. De 32-jarige middenvelder speelde van juli 1986 tot december 1989 eveneens bij de landskampioen. De laatste vijf en een half jaar stond hij onder contract bij Feyenoord. Voor Scholten naar Ajax ging, kwam hij uit voor FC Den Bosch. Scholten was verrast door de in teresse van Ajax. „Ik ben onge veer een week geleden door de WCS op de hoogte gebracht", vertelde de voetballer. „Van Gaal heeft in een gesprek eerlijk gezegd dat ik niet op een basis plaats hoef te rekenen. Maar bij Feyenoord was ik waarschijnlijk ook op de bank terecht geko men. In Rotterdam hebben ze geen respect meer voor mij en dat denk ik hier wel te krijgen." Trainer Van Gaal heeft Schol ten aangetrokken omdat zijn team ervaring nodig heeft na het vertrek van Frank Rijkaard, Peter van Vossen, John van den Brom en Clarence Seedorf. „Ar nold is een typische prof. Een speler die weet wat het vak in houdt. Bovendien is hij multi functioneel. Ik kan hem als rechtermiddenvelder, libero of voorstopper inzetten. Natuurlijk zal hij de strijd met de jongere spelers aan moeten gaan, want Ajax blijft een jong elftal." De Brabander had bij Feye noord nog een contract voor één jaar, maar hij mocht en wil de vertrekken. „Ik heb in Rotter dam een fantastische tijd ge had, maar er zijn de laatste tijd te veel dingen gebeurd. Ik wil er liever niet over praten. De sfeer was in ieder geval een stuk min der geworden." In zijn eerste periode bij Ajax maakte hij in 88 officiële wed strijden vijf doelpunten. Hij zat toen vooral op de bank. Hij lijkt nu in eenzelfde situatie terecht te komen. „Ik ga er vanuit dat ik gezien het drukke programma van Ajax mijn wedstrijden wel zal meepikken. Ik had ook voor RKC kunnen kiezen. Ik ben nu 32 jaar. Ik krijg de kans nog twee jaar bij een mooie club te spelen, dat wil ik niet laten lo pen." Scholten reist met het team mee naar Mönchengladblach, waar Ajax dit weekeinde aan een internationaal toernooi deelneemt met Liverpool, Fio- rentina en thuisclub Borussia. Fraser Henk Fraser weet nog niet of hij zich aan zijn geblesseerde achil lespees laat operen. „De kans van slagen moet wel reeël zijn, anders doe ik het niet," heeft de Feyenoorder zich voorgeno men. Feyenoords 29-jarige verdedi ger heeft een twee jaar doorlo pend contract. Daarna, zo had hij al voor zichzelf besloten, stopt hij zijn actieve voetbal loopbaan. De hardnekkige achillespeesblessure zou zijn besluit om te stoppen wel eens kunnen bespoedigen. „Ik tob eigenlijk al vanaf okto ber vorig jaar met mijn rechte- renkel. Het was een ontsteking aan de achillespees. Na een in jectie ging het beter, had ik in elk geval wat minder last en be gon ik een beetje aan die pijn te wennen. Maar tijdens de voor bereiding is er ook nog iets aan mijn enkel bijgekomen en is de pijn aan de achillespees verer gerd. Wat het precies is, valt moeilijk uit tc leggen." Maandag ondergaat Fraser een kijkoperatie. Dan moet worden vastgesteld of een pees aan de enkel verlengd kan wor den. „Voordat ik dat laat doen, overweeg ik toch eerst nog een andere arts te raadplegen. Want ik moet er echt helemaal zeker van zijn dat het goed komt. Maar zo verder gaan heeft ook geen zin. Nog een seizoen met pijn spelen zie ik niet zitten," aldus de Schiedammer. Real Madrid Vijf weken voor de start van de Spaanse voetbalcompetitie heerst er een grote chaos bij landskampioen Real Madrid. De club, die kampt met een schuld van tenminste 400 miljoen gul den, dreigt zelfs teruggezet te worden naar de tweede Liga. Het voorlopige hoogtepunt in de crisis was donderdag toen vice-voorzitter Vilar Mir, belast met economische zaken, met zes andere bestuursleden ont slag nam uit protest tegen het beleid van de machtige voorzit ter Ramon Mendoza. Het be stuur van de Koninklijke bestaat in totaal uit twintig personen. Mir, pas vijf maanden geleden tot vice-voorzitter benoemd, zsg zijn saneringsplannen ge dwarsboomd door een groot deel van het bestuur. Real Madrid, een van de vele Spaanse topclubs in de rode cij fers, heeft van het bestuur van de nationale profliga tot maan dag de tijd gekregen bij de Spaanse voetbalbond een bank garantie te presenteren die overeenkomt met de schuld aan achterstallige lonen en premies aan de spelers. Die schuld zou zijn opgelopen tot circa 20 mil joen gulden. Lukt dit niet, dan krijgt Real Madrid geen nieuwe licentie. Mendoza probeert uit alle macht het tij nog te keren maar heeft pas vier leden bereid gevonden garant te staan voor een klein deel van de schuld. Real Madrid heeft ook grote problemen met de Europese Voetbal Unie UEFA, die de club uit de Champions League dreigt te weren wegens een dispuut over de verkoop van televisie rechten. Bovendien eist de UEFA dat er in het Bernabeu- stadion 45.000 staanplaatsen in zitplaatsen worden veranderd en dat de voorzieningen voor vips en pers worden verbeterd. In de afgelopen vijf jaar gaf Real Madrid, dat in zijn bestaan 26 landstitels veroverde, een be drag van circa 800 miljoen gul den uit. De club versleet in die periode zeven trainers om ein delijk de grote rivaal FC Bar celona van de troon te kunnen stoten. Mendoza kan alleen nog hopen op de snelle verkoop van een van de voetbalsterren, zoals de Chileense topscorer Ivan Za- morano. Voor het overige is hij vermoedelijk aangewezen op een grootmoedig gebaar van de gemeente Madrid of de genade van de Spaanse voetbalbond. SCOREBORD 1-5-11 -15-18-21 -23-35-38-39-41 -42- 45-47-53-54-61-63-78-80. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenvoetbal Apeldoorn. AGOVV le klas) - Feyenoord 1 12 (0-7). Doelpunten Feyenoord: Trustfull 3, Larsson 2, Blinker 2, Witschge, Klioe- jev, Koeman (strafschop). Iwan. Van Bronckhorst. Bijzonderheden: Vidmar speelde opnieuw met, ook Glaucio en Zwij- nenberg ontbraken nog Cuyk. SIOL (4e klas) - PSV 0-9 (0-5). Doel punten: Nilis 5 in eerste helft (2x straf schop), Playfair, Gudjohnson, Valckx, Zen- Vogelwaarde (4e klas) - NAC 0-6 (0-3). Doelpunten: Lokhoff 2, Arnold, Scheepers, Leijtens, Sas. Epe le klas) - Barcelona 0-19 (0-5). Doel punten: Escaich 4, Quellar 3, Figo 3, Jordi 2, Oscar 2, Kodro 2, Hagi, Eskurza, Abelar- do. AUTOSPORT Hockenheim. GP Duitsland, negende race WK Formule I, eerste kwalificatietraining: 1. Hill (Eng) Williams Renault 1.44,932 (234,083 km/u), 2. Coulthard (Sch) Willi ams Renault 0,374, 3. Schumacher (Dui) Benetton Renault 0,573, 4, Hakkinen (Fin) McLaren Mercedes 1,359, 5. Alesi (Fra) Ferrari 1,424, 6, Herbert (Eng) Be- netton Renault 1,449, 7. Berger (Oos) Fer rari 1,550, 8. Irvine (Ier) Jordan Peugeot 1,984, 9. Panis (Fra) Ligier Mugen Honda 2,440, 10. Frentzen (Dui) Sauber Ford 2,837. DAMMEN Nijmegen. Open kampioenschap van Ne derland, belangrijkste uitslagen, negende ronde: Bedinovs (Let) - Ba (Sen) 0-2, Knoops (Ned) - Krajenbrink (Ned) 1-1, Zwart (Ned) - Stasitis (Lit) 2-0, Gaibova (Tad) - Foerman (Dui) 0-2, Autar (Sur) - Mathijsen (Ned) 2-0, Jan-Pieter Drost (Ned) - Andrej Zdoroviak (Mol) 2-0, Ottink (Ned) - Grotenhuis ten Harkei (Ned) 1-1, De Witt (Ned) - Van der Pal (Ned) 0-2, Van der Stap (Ned) - Fred de Koning (Ned) 0-2. Stand aan kop: 1. Ba 15 punten. 2. Kraj enbrink. Autar en Foerman 14, 5. Be dinovs, Zwart, Knoops, J P. Drost, F. de Koningen Van der Pal 13 punten. GOLF Hilversum. Heineken Open Nederlands kampioenschap, 1,625 miljoen gulden. Stand na tweede dag: 1. Torrance (Sch) 132 slagen (68 64), 2. Walton (Ier), Eales (Eng) 134, 4. Jonzon (Zwe), Hoch (VSt), James (Eng) 135, 7. Woosnam (Wal), Co- ceres (Arg), Singh (Fiji), McFarlane (Eng), Price (Aus). Cejka (Dui), Nobilo (NZe) 136, 14. Muntz (Ned), P.nero (Spa). Cooper (Eng). Hospital (Spa). Montgomery (Sch). Mitchell (Eng). Clarke (Nle) 137, 21. Daly (VSt), Mouland (Wal), Fasth (Zwe), McLean (Eng). Rojahn (Noo) 138, 33. Saxton (VSt) 140, uitgeschakeld: 69. Derksen (Ned/am) 142, 83. Steenkamer (Ned) 143, 94. Bos (Ned)144. PAARDESPORT Den Haag. Springkampioenschap der Lage Landen. Eerste onderdeel, jachtspringen: 1. Voorn (Ned) Jewel's Brown Boy 74,80 seconden (0 strafpunten voor het kampioenschap), 2. Laseur (Ned) Macho KB 76,24 (0,72), 3. Van der Vleuten (Ned) Barok KB 76,99 (1,10), 4. Raymakers (Ned) Visa Riviera Z 77,99 (1,60), 5 Van der Schans (Ned) El- pasja 78,35 (1,78). 6. Lankester (Ned) Dominka Salad King MB 80,43 (2,82), 7. Wauters (Bel) Isaura van de Helle 80,50 (2,85), 8 Willemsz Geeroms (Ned) Argus 80,86 (3,03), 9. Hemeryck (Bel) Chiroky d'Herchies 81.21 (3,21), 10. Demeers- man (Bel) Kenwood Kolonel 81,37 (3.29). Bijprogramma: Tabel A, 1,35 m, na barrage: 1. Vandoorne (Bel) OC Dream 0-34,59 seconden. 2. De- meersman/Kenwood Antigone 0-34,72, 3. Thijssen (Ned) Cappuccino 0-34,78, 4. Lansink (Ned) Bollvorm's Lux 0-37,01, 5. Huis in 't Veld (Ned) Tio Pepe Cupido 0 38,14, 6. Olaerts (Bel) Jazz 0 38,82. Twee Fasen: 1. Thijssen/Elias 0 22,28, 2. Raymakers/Visa Rinnetou Z 0-23,03, 3. Hemeryck/Flits 0-23,09, 4. Hendrix (Ned) Anadolu Elstar 0-23,64, 5. Laarakkers (Ned) Cigrant 0-23,86, 6. Eras (Ned) CC Uppy d'Espoir 0-24,02. SOFTBAL Haarlem. Olympisch kwalificatietoernooi Nederland - Italië 3-2, Botswana - Dene marken 7-1, België - Spanje 10-0, Belgié - Kroatië 21-1, Italië Kroatië 11-0, Spanje - Denemarken 4-1, Zuid-Afrika - Frankrijk 5-0. Eindstand voorronde: 1. Nederland 9-18, ll.ili'' 'i ui, j. /uki Aliik.i14 Tsjr: chië 9-12, 5. België 9-12, 6. Botswana 9- 6, 7. Spanje 9-6, 8. Denemarken 9-4, 9. Frankrijk 9-4, 10. Kroatië 9-0. TAFELTENNIS Den Haag. EK jeugd. Meisjes, kadetten: Nederland - Zwitserland 3-1, Nederland - Portugal 3-0. Junioren: Kroatië Nederland 3-1, Slowakije - Ne derland 3-0. Jongens, kadetten: Nederland - Rusland 3- 2, Nederland - Zweden 3-0. Nederland in halve finale. Junioren: Nederland - Oekraï ne 4-1, Wit-Rusland Nederland 4-2, Is raël - Nederland 4-1 TENNIS Amsterdam. Dutch Open Kwartfinale: Siemerink (Ned) - Ulihrach (Tsj) 6-3 3-6 6-3, Schalier (Oos) - Novacek (Tsj/7) 6-7 6-4 6-4. Dubbel, kwartfinale: Rios/Schalken (Chi- /Ned) - Pimek/Talbot (Bel/ZAf) 2-6 6-2 6- 4. Ellis Ferreira/Siemerink (ZAf/Ned) - Bauer/Noteboom (VSt/Ned) 6-4 7-5. Montreal. Mannen, 2,9 miljoen gulden. Kwartfinale: Agassi (VSt/1) - Washington (VSt) 7-6 6-3, Wilander (Zwe) - Kafelnikov (Rus/4) 7-5 7-6. WIELRENNEN Nitra. Ronde van Slowakije, amateurs. Eerste etappe Nitra-Nitra 185 km: 1Duyn (Ned), 2. Simoekov (Oek), 3. Hauptmann (Dui), 22. Van Kessel, 43. Lubbers. 47. Vink, 66. Rutte, 89. Saathof. ÏIRCUIT IN CIJFERS abo/Flora Open Boskoop DB1: le ronde: M. v.d. Bas/ R. Lensink - van Frankfoort/ M. Luiten 6-4 7-6. t EC1: kwartfinale: J. Weerheim - E. v.d J| jl 7-6 6-3; J. Raaphorst - A. Bulk 6-4 6- 16 Boekhorst Noordwijkerhout EC1: kwartfinale: Tj. Star - E. Maassen 6- 6-1; K. Korenhof - E. van Hensbergen 6- 6-2; S. Kraan 6-3 6-4. DEC2: 2e ronde: Almekinders - N. Houwer 6-3 6-3. kwartfinale: M. van Duyn - K. v.d. Zon 5-7 7-5 6-4. Halve finale: N. Voskuil - T. Vas tenhout 6-4 6-3. HED1: 3e ronde: J. van Stijn - D. Drost 6-0 6-1; T. Berends - L. v.d Brule 6-2 6-3. DED1: kwartfinale: J. Brand w.o. E. van Noort. Aarlanden Ter Aar HEC1: kwartfinale: B Bloembergen - R. v.d. Hoef 7-5 7-5 HED1: kwartfinale: E. van Leeuwen - H. Klarenbeek 6-2 4-6 7-5; R. v.d. Meer - Th. Heijn 6-3 6-3. noordwukerhout/boskoop peter klein/medewerker De eerste drie geplaatste spelers in het mannenenkelspel Cl bij De Boekhorst hebben zich zon der al te veel moeite geplaatst voor de halve finales. Tjeerd Star, Kees Korenhof en Sander Kraan ontdeden zich in twee snelle sets van hun opponen ten. In Boskoop had favoriet Joost Weerheim beduidend meer te stellen met Elbert van der Bijl, maar na de gewonnen tiebreak in de eerste reeks werd het karwei toch in twee delen geklaard. Vooral Star deed bij De Boek horst goede zaken. De thuis- speler staat in het klassement van het LD-tenniscircuit pas op een gedeelde tiende plaats en kan de punten goed gebruiken. Tegenstander Eric Maassen bleef in de eerste set aardig bij (6-4), maar moest in de tweede set toch snel de duimen leggen. Star stuit in de halve eindstrijd op Korenhof, die op de ranking een plaatsje voor hem staat. De speler van Zee Duin verspeel de vijf games aan Eric van Hensbergen van die andere Kat- wijkse club, KLTV. Korenhofs clubgenoot Kraan kon routinier Jaap van Delft voldoende onder druk houden om diens vastheid te doorbreken. Bij de C2-vrou wen speelde Nancy Voskuil zich ten koste van Toos Vastenhout reeds in de finale. In het Aarlanden-toernooi bij Ter Aar eindigde de strijd tussen de langjarige leden Theo Hoog- eveen en Cees Koeleman in het voordeel van de man, die sinds de oprichting van de club 25 jaar geleden lid is. Hoogeveen was met Willem Batelaan de meerdere van Koeleman, die met Langeraarder Richard Pie- terse een duo vormde. De fami lie Springvloed draaide even eens sterk. Vader Gerke klopte met Paul Beije in het HDD1 35+ de nummers twee, Gerard de Koning en Bram van der Voet. Dochter Ilse bereikte met colle ga-wedstrijdleider Michael Koerts na drie sets tegen Irene Dekker en Joost Onvlee de halve finale bij de Cl-mixen. SPORT OP TV ZATERDAG 11.45-18.05 BBC 1: Grandstand: cricket (vierde testmatch Engeland-West-Indië), autosport (GP van Duitsland voor Formule 1-wagens) 12 00-16.31 Ned 1. Tennis: Open Neder lands kampioenschap in Amsterdam. 20.00-22.05 BBC 2 Seles-Navratilova challenge: tenniswedstrijd vanuit Atlantic City waarmee de vroegere tenniskampioene Monica Seles na twee jaar haar tenniscar rière weer oppakt. 22.16-22.59 Ned 3: Studio sport. ZONDAG 12.00-17.30 RTL 5: Sport: GP Duitsland- /Heineken Dutch Open Golf, live-verslag. 13.00-19.25 BBC 2. Sunday grandstand: cricket (Engeland-West-Indië) 13.30-15.45 BBC 1Autosport: samenvat ting van de GP van Duitsland voor Formule 1-wagens vanaf Hockenheim. 16.00-18.00 EURO. Tennis: ATP-toernooi van Amsterdam 'Dutch Open', finale. 18.35-20.15 Ned 1Studio Sport 23.15-00.45 RTL 5:: Voetbal Chelsea- Porto en autosport (samenvatting GP Duits land) en paardesport (CSS Den Haag). Rabobank -Volleyballers verliezen weer di los angeles Het Nederlands volleybalteam heeft ook de derde /oioefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten verloren. Coach Joop wacht nog op de eerste setwinst. In Los Angeles werd 15-10 15-10 16-14. Brecht Rodenburg stond voor het eerst in basis-opstelling. Hij verving Guido Görtzen en maakte een (solide indruk. De overige vijf spelers waren Peter Blangé, Ron Zwerver, Henk-Jan Held, Bas van de Goor en Olof van der Meu- ot|len. In de derde set speelde spelverdeler Misha Latuhihin op de orplaats van Blangé. Nederland bereidt zich in Noord-Amerika '®fvoor op het Europees kampioenschap, in september in Grieken- land. Er wordt nog één keer tegen de Verenigde Staten gespeeld, —daarna staan vijf interlands in en tegen Canada op het program ma. nyiregyhaza Corrie de Bruin heeft vrijdag de Europese jeugdtitel jkogelstoten behaald. De atlete uit Hardinxveld-Giessendam in haar eerste poging tot de afstand van 17,76 meter. In de '^Hongaarse plaats Nyiregyhaza voegde De Bruin de gouden me- gjdaille toe aan haar zegereeks die al twee Europese titels discus- f jwerpen bevatte. De Bruin overschreed nog driemaal de 17-me- pjtergrens: 17,28,17,19, 17,41 meter. Haar overige twee pogingen nwaren ongeldig. Lieja Koeman eindigde met 15,84 meter als vijf- Hde. ~jockenheim ivo op den camp gpd-verslaggever >,|e scène speelde zich begin de- r<e week af in Jerez. Jos Verstap- ontmoette bij testritten Benetton-Renault op het Jpaanse circuit zijn collega Da- Coulthard, present namens ^illiams-Renault. „Had je in niet kunnen win- len?" grapte de Nederlander, hè," was het ant- iord van de Schot, „anders id je denk ik in Hockenheim nnen rijden." Daar is een hele horde fans lijkbaar ook vanuit gegaan, plecht tegenover de Benetton- its in het Motodrom hebben een nationale driekleur van jvintig meter lengte ontvouwd iet de naam van hun idool er- in kapitale letters. Ofschoon Verstappen het niet 11 en gezien de belangen die ren. „Erg dom," vjntj^lfs Mi- het spel staan ook niet kan chael Schumacher. „Binnen het glimlach verraadt alles. Briatore schijnt tot de conclu sie gekomen te zijn dat Herbert geen spat beter is dan Verstap pen. Ook de Brit is dit jaar in de trainingen gemiddeld dik an derhalve seconde langzamer dan wereldkampioen Schuma cher. Bovendien heeft Verstap pen in de testritten bewezen de auto goed te beheersen en heeft hij, in tegenstelling tot de acht jaar oudere Herbert, nog een hele toekomst in de formule 1 voor zich. De positie van Herbert is wankel. Hij heeft bovendien de fouC gemaakt om twee weken geleden, daags voor de Grand Prix van Engeland, ongekend harde kritiek te uiten aan het adres van het complete Benet- ton-team. 'Ik krijg geen eerlijke kans' en 'Schumacher houdt in formatie achter' w^ren geluiden tjie uit zijn mond vielen te no.te- vestigen, heeft de eerste Rrand Prix-zege van Johnny Jerbert twee weken geleden de pmeback van Verstappen flink de weg gestaan. Teambaas ((lavio Briatore had alles gear- om de Limburger in Jockenheim aan de start te la- en verschijnen. [De laatste twee weken zat [erstappen maar liefst zes da- en bij testritten in de Benetton, jerbert reed geen kilometer, oiets doet Briatorp natuurlijk [iet zomaar. „Die conclusie trek reageert Verstappen. Zijn Jan Siemerink is blij met de eerste halve-finaleplaats sinds een jaar. foto an team was iedereen kwaad op hem. Ik denk dat zijn kritiek he lemaal niet terecht is. Johnny krijgt kansen genoeg." Bovendien schiet kritiek aan het Benetton-team Flavio Bria tore geheid in het verkeerde keelgat. Het besluit van de Itali aan stond dan ook vast: Ver stappen rijdt vanaf Hockenheim in de tweede Benetton. Maar helaas, een winnaar kun je niet aan de kant zetten. Dat is publi citair uiteraard niet te verkopen. Verstappen moet dus nog even geduld hebben. amsterdam rene van hattum gpd-verslaggever I toilands tennispubliek is won- l4prlj.jJc,Als Jan Siemerink de In ternationale Tenniskampioen schappen van Nederland 1995 wil winnen - en dat wil hij vast - dan moet hij dat toch alleen doen, al zitten er in Amsterdam 6000 landgenoten op de tribu ne. Wie op een moment dat Jan best wat steun kan gebruiken 'Kom op Jantje roept' kan reke nen op 5999 verwonderde, deels boze gezichten. Een klein groepje jonge fans zette gisteren de wave in. Dat kon nog net, want dat is neutraal. Maar je zal toch eens lekker chauvinistisch, zeg maar op z'n Zuideuropees, voor Jan Siemerink willen scan deren. Dat is, jammer genoeg, nog steeds 'not done' rond een tennisbaan in Nederland. Jan Siemerink deed het giste ren dus maar alleen temidden van pakweg 5000 landgenoten. Hij tenniste alweer een prima partij op het Amstelpark en be reikte dankzij een 6-3 3-6 6-3 overwinning op de Tsjech Bo- hdan Ulihrach de halve finale van het Dutch Open, voor het eerst in zijn carrière. In die halve finale speelt hij vanmiddag tegen Gilbert Schal ier. „Een muur", zei Siemerink over zijn komende tegenstander uit Oostenrijk. Hij heeft nooit eerder tegen hem gespeeld? „Gelukkig niet", zei hij uit de grond van zijn hart, want dat de partij van vanmiddag bergen energie gaat vreten, weet Sie merink zeker. Het is zijn succesvolste ten- nisweek sinds eind april 1994, toen hij in Seoul zijn laatste hal ve finale speelde. Het agressieve tennis van de Rijnsburger („Hoofd koel houden en het li chaam agressief') heeft deze week zo goed gewerkt dat Sie merink op de volgende wereld ranglijst, die van aanstaande maandag, bij de eerste 40 zal staan. Met stip vanaf 51 geko men. Bovendien heeft hij er al 35.000 gulden mee verdiend. En voor wie morgen nog meedoet in Amsterdam liggen er nog twee grotere prijzen: één van 70.000 gulden en één van een ^Europese titel Corrie de Bruin ^olfminded Nederland is een ïooi weekendje te Hilversum i'angeboden. In het Open kam- ioenschap kwamen alle pu- liekslievelingen in de finale: de ''Imerikaanse volksheld John »aly, de godvruchtige Duitser lernhard Langer, de Schotse %aggiesroker Sam Torrance, de onkere Fijiër Vijay Singh, de aliaanse spaghettibereider ostantino Rocca, de Welsh ka- outer Ian Woosnam èn Neder- mds rijzende ster Rolf Muntz. Zij allen gaan in het weekein- I e in de Gooise bossen op jacht aar de overwinningspremie iran een kwart miljoen gulden. >e verschillen aan de top van j et klassement zijn overzichte- I jk. Torrance, sigaretje noncha- int tussen de lippen en een eerlijke heldere in het vooruit- icht, plaatste zich met ogen- I :hijnlijk gemak aan de top met 8 32 slagen (68 64). De 42-jarige chot is in bloedvorm dit jaar. Hij won het Italiaans Open in mei en het Iers Open in juli. Daly deed wat hij moest doen, hij haalde de finale. Met een ronde in 66 slagen. Om half negen al stond hij vrijdagoch tend op de eerste afslagplaats. Fris en monter. Anders dan twee jaar geleden in Noordwijk toen hij zijn startpremie deels besteedde in het Amsterdamse nachtleven en na twee rondjes met een belachelijke score naar huis moest. Daly maakte in Hil versum niet één fout, produ ceerde vijf birdies en verklaarde na afloop dat het putten slecht was verlopen. „Maar ik ben blij dat ik de mensen hier een ple zier heb gedaan door de kwalifi catie te halen." Daly kon dat niet voor elkaar brengen met zijn driver, de stok waarmee hij de bal 300 meter en verder kan slaan. De nauwe Hilversumse baan vereiste pre cisie, dus kwam de grote knup pel maar drie keer uit de tas. De massa apprecieerde deson danks zijn bescheiden spelop vatting door de mooie score. Vele uren later evenaarde Rolf Muntz de 66 van de gekalmeer de Amerikaanse wildeman. De Brabander was verplicht onder de standaard te scoren omdat de kwalificatiegrens onder 142 slagen (twee keer de par 71 van de baan) dreigde te liggen. Muntz speelde bijna een perfec te ronde. Zijn caddie Simon van der Werf, de caddiemaster van Toxandria die Rolf van kindsaf aan zag opgroeien, liep vijf uur lang te glunderen. „Hij is zoveel wijzer geworden. Rolf gaat sla gen als professional Muntz probeerde zelf be scheiden te blijven. „Ik raakte de bal wat beter en sloeg hem wat dichter bij de vlag." Op de laatste hole kwam zijn bal toch in het bos terecht, waardoor hij een „vaste" birdie misliep. „Het kan dus nog beter", vond hij. Behalve Muntz overleefde geen van de twaalf Nederlanders de kwalificatie. Rolf Muntz overleefde als enige Nederlanse golfer de kwalifikatie.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17