Rebel met geluksengel Schumacher contra Hill: verzoening of judaskus? Seles wil gevoel van geluk terugroepen Sport -Mare Overmars mag niet weg bij Ajax Blind stopt bij Oranje |als Koeman terugkeert VRIJDAG 28 JUL11995 chef willem spierdijk. 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -356463 ockenheim gpd lollegialiteit; een fraai woord at in het formule 1-vocabulaire chter pas op de laatste bladzij- e is te vinden. Geen andere port op de wereld is zo onmén- elijk als het circus van opper- talmeester Bemie Ecclestone. >e doorsnee formule 1-coureur du smalend lachen om de ensgezinde actie van het Tour- leloton om daags na het veron- elukken van Fabio Casartelli lit piëteit voor de Italiaan een mgzaamaan-actie te onderne men. In een wereld vol van af- unst ontstaan al snel polemi- toestanden. Michael humacher contra Damon Hill tói le(jrand Prix van Duitsland, zon- laiiag op het circuit van Hocken- lodeim. lCj De controverse Schumacher- sl^ill is niet van vandaag. Vorig s dar al werd de Williams-cou- dol reur in Duitsland met de dood bedreigd. Dat was veertien da gen na de Grand Prix van Enge land, toen Schumacher de zwarte vlag kreeg wegens onge oorloofd inhalen in de opwarm ronde, vervolgens zijn tweede plaats kwijtraakte door ingrij pen van de autosport-autoritei ten en Dovendien ook nog eens voor twee races werd geschorst. Sindsdien is het hommeles tus sen de twee coureurs, die sa men 24 van de laatste 30 races wonnen. De overspannen toestand kreeg zijn climax in Adelaide, waar dé twee kemphanen on derling moesten uitmaken wie er met de titel aan de haal zou gaan. Hill dacht, rijdend in het oriRoda JC strikt nieuwe Pool hi|KERKRADERoda JC heeft een opvolger gevonden voor de naar eg(Feyenoord vertrokken Pool Tomek Iwan. Diens landgenoot Pjotr viKasperski tekende gisteren in Kerkrade een contract voor twee jecjaar. Hij is 23 jaar en afkomstig van de Poolse club Sokel Pniewy. i. „We hopen dat hij zich net zo snel ontwikkelt als Iwan", liet di- eu recteur Servé Kuijer weten. Kasperski kan op alle plaatsen in de n aanval goed uit de voeten. Hij heeft als jeugdspeler 25 interlands ^op zijn naam. Roda JC heeft voor hem een werkvergunning aan- kli ^Record aantal landen op WK atletiek ^göteborg» Een recordaantal landen neemt van 4 tot en met 13 'r iaugustus in het Zweedse Göteborg deel aan de wereldkam- 'st|pioenschappen atletiek. Voor de sluitingsdatum op 26 juli schro even zich 190 landen in. Het oude record van 187 dateert van de JWK twee jaar geleden in Stuttgart. Bijna 1900 atleten, onder wie zeven Nederlanders, strijden om de wereldtitels. Ook dit is een ,n 'record. De WK van 1987 in Rome telden 1689 deelnemers. ijd Brussel ziet af van OS 2004 brussel Brussel stelt zich om financiële reden niet kandidaat voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2004. Het orga nisatiecomité heeft dat gisteren bekend gemaakt. De Belgische iaj, regering noemde de kandidatuur voor de Spelen prematuur en alljveel te duur. De particuliere intitiatiefnemers kunnen zonder pjj steun van de staat niet de benodigde garantie van 1,6 miljard rJ gulden afgeven en hebben daarom besloten de kandidatuur af te •p^ blazen. De steden Lille, Sint-Petersburg, Peking, Buenos Aires en L Kaapstad hebben zich officeel aangemeld voor de organisatie tsj van de Spelen in 2004. Het Internationaal Olympisch Comité pri (IOC) maakt haar keuze in september 1997 bekend. 1 Tuhuteru op proef bij De Graafschap dieren Ajacied Ignacio Tuhuteru loopt de komende twee weken stage bij De Graafschap. De 21-jarige aanvaller maakte gisteren zijn debuut bij de neuwkomer in de eredivisie. In de oefenwedstrijd tegen Dieren- se Boys (derde klasse) kwam hij niet tot scoren. De Graafschap won met 8-1, mede dank zij vijf treffers van Virgil Breetveld. Tuhuteru speelde het afgelopen seizoen op huurbasis bij RBC. v, Ajax-trainer Louis van Gaal wilde hem de komende competitie niet opnieuw in de eerste divisie laten figuren. Volgens de Noordhollandse coach is lichtgewicht Tuhuteru niet geschikt voor het fysiek stevige spel op het tweede plan. imsterdam gpd 'oor Mare Overmars is Enge- "iiand zo'n beetje het beloofde and en is Manchester United Ongeveer de voetbalhemel, ge 4aar de 22-jarige international jfjal nog even moeten wachten 'oordat hij er op de poort klopt. Ji'oor Ajax is het vertrek van p )vermars naar Manchester Jnited onbespreekbaar. Zeker roor het bedrag dat de Engelsen villen betalen: veertien miljoen [ulden. Ajax zegt nog steeds niets te veten van interesse van United. ,Dus kan ik er ook niet op rea- jeren", zegt penningmeester 'El\rie van Os. In Manchester loen ze daar minder geheim- innig over. Ook Overmars ont- ;ent het niet. „Het is natuurlijk liet de eerste de beste club", zei lij. Maar ook de linkerspits o'.veet van het veto van de lei- Uing. „Ik blijf bij Ajax", zei de 1 lanvaller. „Voorlopig." Dat is een aardige %interpreta- ie van het contract dat Over- nars dit voorjaar nog tekende. Én|>amen met de broers De Boer :ette de rechterspits zijn hand- ekening onder een verbintenis 'an maar liefst vijf jaar, tot het aar 2000. „En dat doe je na- uurlijk niet om hem drie naanden later weer te verko len", aldus Van Os. De naam van Overmars prijkt op een lijst je met spelers die absoluut niet uit Amsterdam mogen vertrek ken. Tot dusverre verlieten vijf voetballers de Europa Cup-hou der. Rijkaard stopte, de rest Seedoif (Sampdoria), de reser ves Van Vossen, Van den Brom (beiden Istanbulspor) en Oulida (zeer waarschijnlijk Sevilla) werd weinig in de weg gelegd. Ook Silooy en Tuhuteru krijgen als er een club komt de Amsterdamse zegen mee. Maar voor de rest is er een exportver bod afgekondigd. Van Os: „Ten zij er exorbitante bedragen op tafel komen." Een bedrag van veertien miljoen, geboden door Manchester United, wordt te genwoordig in Amsterdam ze ker niet exorbitant meer ge noemd. United heeft dringend be hoefte aan 'goed nieuws' en nieuwe vedetten. Andre Kans- jelskis, Mark Hughes en Paul In- ce hebben de onttroonde lands kampioen verlaten. De miljoe nenploeg pakte vorig seizoen geen enkele prijs en kreeg deze week door verhoogde en treeprijzen te maken een dreigend supporters-oproer. De kleine Overmars had de nieuwe grote man moeten worden. Ajax kan zich echter tegenwoordig ook financieel met de aller grootsten meten. k amsterdam gpd Danny Blind zal zich vrijwel ze- cer niet meer voor Oranje be- ichikbaar stellen als Ronald Koeman binnenkort zijn ver wachte rentree maakt. De 33-ja- Zl ige libero van Ajax zegt zijn conclusies te trekken bij een iventuele terugkeer van Koe- nan. Blind houdt zich voorlopig op de vlakte. De Ajax-aanvoerder 'wil eerst van bondscoach Guus Hiddink precies weten wat hij voor heeft met de twee derti- kielzog van Schumacher, een gaatje om te passeren gevonden te hebben, maar de Duister klapte de deur resoluut dicht. Twee auto's uit de strijd en de wereldtitel voor Schumacher. Uiteraard was Ilill uit op re vanche. Aanvankelijk leek hij dit jaar de betere kaarten in han den te hebben, maar allengs wist Schumacher de Benetton- Renault steeds beter naar zijn hand te zetten. Een, op het eer ste oog onschuldige, inhaalma noeuvre van een achterblijver in de Grand Prix van Frankrijk wakkerde het vuurtje weer eens flink aan. Schumacher beschul digde Hill dat hij bewust van het gas afging, waardoor de Duitser maar ternauwernood een botsing met zijn rivaal kon voorkomen. De boulevard-kranten - in zo wel Engeland als Duitsland toch al sterk vertegenwoordigd - stonden juichend in de rij en haakten gretig in op de affaire. Daarbij verzuimden Hill en Schumacher het niet elkaar vol ledig de grond in te boren. „Schumacher is een kloon, een nazaat van zijn sponsors", vond Hill weinig vleiend. De Duitser liet zich uiteraard ook niet on betuigd. „Ik vraag me af hoe goed Ilill werkelijk is. Bij Willi- ams-testritten is hij nauwelijks sneller dan Boullion, terwijl die bij Sauber door Heinz-Harald Frentzen op bijna twee secon den wordt gereden. Hill is het prototype van een verliezer." Twee weken geleden in Sil- verstone werd er nog meer olie op het vuur geworpen. In een poging Schumacher van de eer ste plaats te verdringen, ging Hill wat al te optimistisch te werk. Net als vorig jaar in Ade laide was een botsing onvermij delijk. De Duitser reageerde des duivels: „Ik denk dat Hill niet bestand is tegen de druk te moeten presteren. Dit was een domme actie, die zelfs erg ge vaarlijk had kunnen worden." De Engelsman van zijn kant vond het „een normale inhaal- poging." Het incident kreeg extra la ding omdat Frank Williams, de baas van Damon Hill, later de Benetton-pits bezocht. „Sorry voor het gedrag van Hill. Hij rijdt als een beginner", citeer den de Duitse kranten Williams.,, „Die uitspraak kan en wil ik niet bevestigen", reageerde Schumacher enkele dagen voor de Duitse Grand Prix eerlijk. „Frank heeft wel zijn excuses aangeboden, maar niet de woorden gebruikt die ik heb ge lezen." De hele affaire werd extra pijnlijk voor Hill omdót voor het eerst ook de Britse media zich keerden tegen hun idool. 'Hill, stomme hond', vond de weinig serieus te nemen Sun. Maar niet alleen de sensatie-pers gaf Hill van katoen. De gerespec teerde Times schreef dat 'Hill niet begrijpt dat je races wint met rijkunst en niet door licht zinnigheid.' De formule 1-loop baan van Hill werd zelfs ter dis cussie gesteld, iets wat Schuma cher gretig bevestigde: „Ik vraag me echt af of Hill volgend jaar onderdak vindt bij een top- team." Zoals altijd, gaat het ook in de controverse Hill-Schumacher om twee tegengestelde karak ters. De Duitser straalt vooral ambitie uit, toont weinig warm te en komt gemaakt over. Hill daarentegen is het toonbeeld van een familieman, voor wie het geluk van zijn gezin voorop staat. In dat kader had I lill de laatste dagen voldoende aflei ding om niet met vernietigende Rios bij laatste vier in Amsterdam Dat Marcelo Rios morgen één van de halve finales van de Internationale Tenniskampioenschappen van Nederland speelt is toeval. Er ging vorige week na het toernooi van Stuttgart geen vliegtuig naar Santiago de Chili. Dus ging het 19-jarige talent maar naar Amsterdam. amsterdam rene van hattum gpd-verslaggever veel geld betaald wordt door kij kers en sponsors. Begin deze week in Amster dam leek hij zijn twijfelachtige faam van over het paard getild ventje opnieuw waar te maken. Toen er bij een persconferentie vier journalisten aanschoven, wilde hij weer vertrekken. „Vier maar", zag je hem denken, ter wijl hij zijn schoenveters bestu deerde. „Moet ik daaraan mijn tijd verdoen." Hij bleef waar schijnlijk alleen maar zitten omdat er een vertegenwoordig ster van de spelersvakbond (ATP) bij was en hij anders een boete had gehad. Veel meer dan ja en nee kwam er na zijn toch knappe overwinning op Renzo Furlan evenwel niet uit. Na zijn 4-6 7-6 7-5 overwin ning gisteren op de Duitser Kar bacher de man die Eltingh dinsdag elimineerde gaf hij iets meer van zichzelf bloot. Hij leek een onzekere jongeman van 19 jaar. „Ik weet dat het er soms op lijkt dat ik het spel he lemaal niet leuk vind als ik op de baan sta. Maar als ik slecht speel, word ik pissig. Op de baan, maar daarbuiten ook. Ik wil niet verliezen. Die houding moet ik veranderen, dat weet ik, maar ik ben pas 19. Kwestie van ouder worden." Dat Rios kan tennissen be twijfelt niemand. Hij won dit jaar in Bologna zijn eerste ATP- toernooi en staat 57ste op de wereldranglijst. De Chileen heeft nog een geluksengeltje ook. Bernd Karbacher was bij 6- 5 en 30-30 in de tweede set twee slagen van de halve finale af, maar Rios brak terug en won vervolgens de tie-break. Bij 5-4 Hij had zich echter niet inge schreven, moest kwalificatie wedstrijden spelen en heeft nu in Amsterdam al vijf partijen ge wonnen. Het eerste Dutch Open sinds het Melkhuisje kan zomaar een winnaar uit het kwalificatietoernooi krijgen, die eigenlijk helemaal niet had wil len meedoen. Dat Rios in Amsterdam nog meedoet, is leuk voor hét toer nooi. Hij is omstreden, maar niet saai. Als Siemerink vandaag ook nog de halve finales haalt, zal toemooibaas Van Eijsden helemaal niet meer terugden ken aan het vroege vertrek van de trekpleisters Muster, Eltingh en Haarhuis. Rios met zijn gitzwarte paar- destaart wordt een beetje als een wonderkind gezien; links handig, veel balgevoel, gemak kelijke slagen en voor een jon gen van negentien heeft hij al veel tactisch inzicht. Rios was dan ook wereldkampioen bij de junioren. Maar Rios is ook een eigen wijs ventje met veel pretenties, dat precies doet wat hij wil. De omschrijvingen variëren van onbeholpen tot onbeschoft. Vo rig jaar stuurde hij tijdens Het Melkhuisje zijn coach weg. „Van hem kan ik niets meer le ren",* was het commentaar van het broekie. Het was zijn eerste jaar in het circuit van de grote tennismannen, maar daaraan heeft hij nu wel zijn naam als rebel te danken. Hij kwam niet naar persconferenties, kwam op afspraken voor TV-interviews doodleuk een half uur te laat, in de derde set kreeg Karbacher maakte vervolgens bezwaar te- op eigen opslag als eerste een gen de locatie en gaf antwoor- matchpoint, maar Rios speelde den zonder de vragensteller aan drie prachtige rally's en maakte te kijken. Hij kan goed tennis- toch 5-5. Op Rios' tweede sen en daarmee moet iedereen matchpoint fladderde zijn en- maar tevreden zijn, lijkt hij te geitje opnieuw over de baan. denken, vergetend dat daarvoor Halverwege het veld mocht Kar- gers. Bij zijn aanstelling bij Oranje liet Hiddink weten dat Blind onomstotelijk 'zijn libero' was. Na de blamerende resulta ten tegen Tsjechië (3-1 verlies) en Wit-Rusland (1-0 nederlaag) had de bondscoach zelf aange drongen op de comeback van enkele routiniers. Koeman zette na het WK van '94 een punt achter zijn loopbaan, net als Wouters en Rijkaard. Bij zijn transfer van Barcelona naar Feyenoord liet de Groninger weten wel 'in' te zijn voor een nieuwe start bij Oranje. den haag «anp Haar idool was Madonna. Tot de messteek was ze de levende versie van 'the material gyT. Ongewild werd ze de Greta Garbo van het tennis. Een klui zenaar op haar landgoed, haar fort in Florida. Afgeschermd door drie meter hoge muren. Morgen maakt ze haar ren tree. In het Convention Center van Atlantic City in de Return of the Champions, de exhibitie tegen Martina Navratilova. Het wordt haar eerste tennispartij in 27 maanden. Haar eerste, aarzelende stap op de weg naar de terugkeer aan de top van het vrouwentennis. Uiterlijk is ze niet veel veran derd, twee en een halve centi meter groter, dat wel. Innerlijk is ze een ander mens. Vol wassenen vindt ze zelf, maar nóg steeds wel Monica Seles, 21 jaar nog pas. De kreunende linkshander met staccato giechel en dubbelhandige backhand. Met onbreekbare vechtersmentaliteit en onver zadigbare eerzucht. „Ik wil weer met plezier ten- missen", zei ze op de Yale Uni versity in New Haven, Connec ticut. Ze gaf er een lezing op de dag dat Steffi Graf haar zesde Wimbledon-titel veroverde. „In deze dagen denk ik met wee moed aan de Australian Open 1993, mijn laatste grand-slam- overwinning. Toen voelde ik Monica Seles. me zó gelukkig met mijn leven en tennis. Ik ben nieuwsgierig of ik dat niveau weer kan berei ken en of ik dat gevoel van ge luk kan terugroepen." Op Yale sloeg ze voor een paar duizend man een balletje met een twintigtal studenten. „Ik was nerveus", gaf ze toe. „De menigte, de spanning, de vlinders kropen door mijn buik. Het was lang geleden, maar na een kwartiertje voelde ik me heerlijk, had ik het oude gevoel weer terug. Ik had er reusachtig veel plezier. Ik dacht, dat is het. Dat wil ik weer." Ze werd in de rug gedekt door haar eigen FOTO ARCHIEF bodyguards, twee voormalige politiedetectives. Seles werd prof op 13 februa ri 1989, 16 jaar en 51 dagen oud. Ze ging als een wervel storm tekeer in het vrouwen tennis. In vier jaar, tussen 1989 en 1993, behaalde ze 32 toer nooizeges, waaronder acht grand slams, won ze zeven mil joen dollar aan prijzengeld en werd ze op 11 maart 1991 de jongste nummer één ooit van de wereld met 17 jaar, 3 maan den en 9 dagen. Op 30 april 1993 verdween ze van de ten nisbaan. Günther Parche, een 41-jari ge werkloze bankdraaier, stal$ een fileermes in haar schouder tijdens haar kwartfinale tegen Magdalena Maleeva in Ham burg. De 7,5 centimeter diepe wond herstelde snel, maar de emotionele schade was veel ernstiger. Ze werd achtervolgd door nachtmerries, leed aan ernstige depressies en zelfs de vederlichtste verwijzing naar het incident verwekte weken lange trauma's. „Mijn leven bestond vanaf mijn zevende uit tennis. Dat le ven werd in Hamburg afgeno men. De tennisbaan was voor mij de veiligste plek op aarde, de meeste vertrouwde plek ook. Opeens was dat voorbij." Ze consulteerde sportpsycho- loog Jerry Russel May, die meer dan 120 sessies met haar had. „Monica leeft sinds die dag in een hel", verklaarde die voor de rechtbank in Hamburg tijdens het hoger beroep tegen Parche. „Met flashbacks die verlam mend werken en die haar waar ook ter wereld in tranen doen uitbarsten." Na de aanslag verscheen ze in twee jaar slechts drie keer in het openbaar. Ze gaf een pers conferentie op de US Open van 1993, was voor een goed doel aanwezig in Monaco en pre senteerde de Arete Awards aan kinderen in Chicago. Ze was vaker in haar leven bedreigd. Op politieke gronden. Seles is Hongaarse van origine en woonde vroeger in Novi Sad, een door Serviërs gecontroleer de stad. Ze reisde altijd met pruik onder schuilnaam (Nan cy Green), met twee reissche ma's en dubbele boekingen. Ze betrok een van de 45 vil la's op het hermetisch afgeslo ten landgoed Laurel Oak in Sa- ratosa, Florida. Met een eigen elektronisch bewakingssys teem, met drie meter hoge wit te muren. Met elektronische hekken. Het woonhuis grenst aan een golfbaan. Op de oprij laan registreren elektronische ogen alles om de tien meter. Het werd haar verbannings oord, met twee tennisbanen waarop ze trainde met haar broer Zoltan. Voor de fysieke conditie nam ze Bob Kersee, de echtgenoot van Jacky Jonyer, in part-time dienst. „Zelfs in de donkerste dagen stopte ik niet met trainen", ver telde ze. „Het was mijn enige uitlaatklep. Maar het was nooit als voorheen, nooit als voor die dag." Haar enige link met ten nis bestond uit faxen van en naar collega's. „Ik denk dat het vrouwentennis kan overleven zonder Monica en dat Monica kan overleven zonder tennis, maar we zijn beter af met el kaar", zei Navratilova in mei. Zij nam het initiatief voor de exhibitie, morgen in Atlantic City. kritieken gekweld te worden. Vorige week werd de 34-jarige coureur voor de derde keer va der, dit keer (voor het eerst) van een dochter. Of deze blijde gebeurtenis aanleiding was voor Schuma cher om te trachten vrede te sluiten, is ondLiidelijk. De Duit ser liet weten te hopen dat zijn opponent door de Duitse fans sportief zou worden bejegend. „Ik hoop dat er een oprecht ap plaus voor Hill klinkt", klonk het vreemd uit de mond van de WK-leider. Hill haakte in op de geste van Schumacher en stelde voor om morgen tijdens de rij dersparade gezamenlijk in een auto plaats te nemen. „Een pri ma gebaar", reageerde de ande re partij, om er echter, als steek je onder water, aan toe te voe gen. „Ik beschouw dit als een schuldbekentenis van Hill." On getwijfeld blijkt de verzoenings poging binnen afzienbare tijd niet meer dan een judaskus. Spelersvakbond kraakt plan Tennisfederatie amsterdam anp bacher in alle rust een bal smas- morgen tegen de Spanjaard Rios-Siemerink, links tegen hen, maar hij e hem vervolgens Carlos Costa, die met 7-6 6-2 links, zou een heel aardige fina- royaal naast de baan. won van Marcelo Filippini. Die le van het eerste Dutch Open in in de halve finales speelt Rios wedstrijd kan Rios best winnen. Amsterdam zijn. De vakbond van professione le tennisspelers ATP is niet blij met plannen van de in ternationale tennisfederatie ITF om een tweede circuit van toernooien te creëren. Via een gisteren ook in Am sterdam verspreid communi qué laat de ATP weten dat de huidige opzet dient ^e blij ven. „De sport is gezond en sterk, het is in niemands be lang iets te veranderen", zei Mark Miles als woordvoerder van de ATP. Eerder had Brian Tobin, president van de ITF, gezegd dat er plannen voor een an dere opzet bestaan. Het nieuwe circuit zou bestaan uit tien toernooien, ieder ge doteerd met ruim zes mil joen gulden, aangevuld met de vier Grand Slams en de Grand Slam-Cup. De overige toernooien zulien of lager worden ingeschaald of op houden te bestaan. De media-magnaat Rupert Murdoch zou de grote inspi rator achter de nieuwe idee- en zijn. „Het is niet in het be lang van de sport dat iemand die puur commercieel is in gesteld zo'n grote invloed op de sport krijgt", stelt de ATP in zijn commentaar. De internationale federatie vindt de huidige tour met 87 evenementen veel te om vangrijk. „Met de huidige agenda worden te veel spe lers en toernooien onder steund die dat niet verdie nen", aldus een verklaring. PSV verhuurt Vampeta aan Fluminense eindhoven gpd PSV is bezig Vampeta te verhu ren aan de Braziliaanse topclub Fluminense. Volgens manager Frank Arnesen is de zaak zo goed als rond. Vampeta is op het ogenblik in Rio om per soonlijk tot een akkoord te ko men met de kampioen van de stad. Het zou de tweede keer zijn dat Vampeta door PSV wordt verhuurd sinds de Brazi liaan als toekomstig opvolger van Jan Wouters naar Eindho ven kwam. De voor 2 miljoen gulden gehaalde middenvelder werd vorig seizoen al in Venlo gestald bij VW. Tweede plaats voor Kelderhuis wateringen Ingrid Kelderhuis is tweede ge worden bij een criterium in Wa teringen. De Alphense wielren- ster had zich met Marjan van Scheppingen losgemaakt uit een kopgroep van zes rijdsters. In de spurt werd Kelderhuis ge klopt. Het criterium in Waterin gen ging over 60 kilometer. Geen geld voor Dutch Open badminton nieuwegein anp Het bestuur van de Nederland se badmintonbond (NBB) heeft het Dutch Open dat van 4 tot en met 8 oktober zou plaatsheb ben, van de kalender geschrapt. De NBB kon geen sponsors vin den voor het evenement. De bond had van de op 24 ju ni gehouden jaarvergadering toestemming gekregen om het toernooi met een verlies van 40.000 gulden af te sluiten, maar de verwachting was dat de Dutch Open 80.000 gulden ver lies zou opleveren. Het bonds- bestuur onder leiding van Jos Nouwt vond dat onverantwoord en blies het toernooi af.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17