Ruzie over weghalen reclameborden 'Asociaal gedrag wordt beloond' Leiden Gemeente Leiden doet laatste 'verspreid bezit' van de hand Augustinus en Leiden moeten terug naar onderhandelingstafel 'Meestertje pesten' CHEF HENNYVAN ECMOND, 071-356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 -356413 bewoners Parmentierweg boos over tijdelijk parkeerterrein NBBS-medewerkers ,pden annet van aarsen )e bewoners van het 'Grootel's omplex 3' aan de Parmentier- 'eg zijn woedend op de ge- ieente Leiden, die voor de IBBS een tijdelijk parkeerter- ïin met dertig parkeerplaatsen langs de Willem de £wijgerlaan. „Dit betekent dat 3e bewoners nog steeds moeten toeken naar een parkeerplaats ze moeten betalen Ijrwijl medewerkers van een aburig kantoor gratis exclusie- e parkeerrechten van de ge- ïeente krijgen toegewezen", chrijft de Vereniging van Eige- jiaren in een brief aan wethou- ler J. Walenkamp. Volgens de toze huiseigenaren lijkt het er- >p „alsof in de gemeente Lei- len illegaal en asociaal gedrag vordt beloond." De bewoners van de apparte- nentencomplexen langs de armentierweg op het Schut tersveld klaagden enkele maan den geledèn succesvol bij de ge meente over kantoormedewer kers, die hun auto's gratis op een braakliggend stuk terrein tussen de kantoren en de wo ningen parkeerden. De ge meente besloot toen om het lapje grond versneld in te rich ten als openbaar groen. Zere been Dat was weer tegen het zere been van de NBBS, die even eens boos bij de gemeente aan de bel trok. De dienst bouwen en wonen beloofde vervolgens het gewraakte tijdelijke parkeer terrein aan te leggen, dat mag worden gebruikt tot er een par keergarage op de hoek van de Schipholweg en de Willem de Zwijgerlaan is afgebouwd. De parkeergarage zou in het najaar van 1996 gereed komen. „De bewoners van de Par mentierweg hebben herhaalde lijk gewezen op het tekort aan parkeerplaatsen voor bewo ners", zegt de Vereniging van Eigenaren. „Dit resulteerde in antwoorden van de gemeente als 'dan doet u de auto maar weg' of 'er zijn 72 privéparkeer- plaatsen te koop in de parkeer garages van de gebouwen, dus is er voldoende parkeergelegen heid'." Voor 144 appartementen zijn er 'op straat' 76 parkeer plaatsen beschikbaar waarvan 38 voor vergunninghouders en de rest met parkeerautomaat. Een privéparkeerplaats kan voor 20.000 gulden worden gekocht. De vereniging van eigenaren verwijt de gemeente nu het me ten met twee maten. „Zelfs als tijdelijke voorzie ning is het parkeerterrein voor de medewerkers van de NBBS de bewoners van de Parmen tierweg een doorn in het oog", aldus W. Kalle, plaatsvervan gend voorzitter van de Vereni ging van Eigenaren. Hij eist van de gemeente dat deze afziet van het aanleggen van het tijdelijke parkeerterrein of op het par keerterrein een aantal plaatsen reserveert voor vergunninghou ders. Voor de overige parkeer plaatsen zouden bezoekers vol gens hem gewoon moeten beta len. Wethouder J. Walenkamp zegt dat de parkeerplekken, die nu worden aangelegd, juist moeten voorkomen dat de par keerdruk in het gebied toe neemt. „Het is een tijdelijke voorziening in afwachting van een definitieve oplossing", al dus de wethouder. „Ik begrijp wel dat mensen, die eigenlijk zelf ook meer parkeerplaatsen willen, deze ontwikkelingen met argusogen volgen. Maar in dit geval is de tijdelijke parkeer plaats ook in hun belang. Nie mand wordt er wijzer van als die er nu niet komt." NAAR VAN DER PLOEG! Hèt adres dat samen met u de beste oplossing zoekt voor: RAMEN EN DEUREN WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES,ETC. Maatwerk voor nieuwbouw en renovatie, uitgevoerd in onverwoest baar kunststof van het kwaliteitsmerk ëecaunlncK - Met Komo-certificaat/VKG-keur In onze showroom ziet u alles. Kom praten! KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. M AC/*. MTkVCVI Fabriek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen tel. 01713-15361 - fax 01713-15202 dscannlncN Met de overdracht van drie panden aan de Volmolen gracht gisteren aan Woning bouwvereniging Leiden, is er een einde gekomen aan het zogenaamde 'verspreid bezit' van de gemeente. De panden, netjes gerestaureerd, leveren de woningbouwvereniging vijf wooneenheden en een be drijfsruimte op. „Vandaag maken we de af sluiting mee van een proces dat tien jaar geduurd heeft", memoreerde wethouder R. Hil- lebrand gisteren tijdens de overdracht. „De gemeente had in de loop der jaren her en der panden in de stad opgekocht, onder andere van bedrijven die we liever niet in het centrum hadden. In 1984 besloot de ge meenteraad dat al die panden moesten worden afgestoten. Inmiddels zijn we vierhonderd panden kwijt en zijn we door ons verspreid bezit heen. Het duurde zo lang omdat de stra tegie altijd is geweest om eerst de panden op te knappen en vervolgens pas over te dragen, in de meeste gevallen aan WBL." Aardig project De opknapbeurt van de pan den aan de Volmolengracht was volgens Hillebrand juist zo'n aardig project omdat het architectenbureau alle bouw methoden in de strijd gooide. „Restauratie, renovatie en zelfs nieuwbouw", aldus Hillebrand. „Het is hier zo vlak voor de panden niet te zien, maar als je aan de overkant van de straat gaat kijken, zie je dat er boven op het dak een penthouse is gebouwd. Ik vind dat wel aar dig, de durf om aan iets ouds iets nieuws toe te voegen." Hillebrand noemde de over dracht van de panden 'de bruidschat van de gemeente aan de WBL.' „Dit rijtje is ze ven maal meer waard dan wat we ervoor gevraagd hebben." Bestuursvoorzitter P. Laman van de woningbouwvereniging had - zo verklaarde hij - ge hoopt dat de wethouder hem zoals dat hoort bij 'bruiden' over de drempel zou dragen. In plaats daarvan moest hij op de fiets door de met papier dicht geplakte poort rijden. Een symbolische actie want de poort in het rijtje huizen is pre cies dezelfde poort waardoor fictseneigenaars naar buiten rijden, als ze hun door de poli tie opgepikte, foutgeparkcerde fietsen hebben opgehaald. Woningen doelwit inbrekers Gemeente Leiden en Pitblex schuiven elkaar zwartepiet toe Praten over geluidsoverlast den haag/leiden monica wesseling De Leidse studentenvereniging Augustinus en de gemeente Lei den moeten nog maar eens met elkaar om de tafel gaan zitten om de geluidoverlast van het studentenpand aan het Rapen burg op te lossen. Staatsraad E.L. Berg geeft ze hiervoor twee weken de tijd. Lukt het in die tijd niet om een goede afspraak te maken, dan doet de staats raad alsnog een uitspraak in het conflict, zo heeft hij gisteren be sloten. De Leidse studentenvereni ging viert in haar pand aan het Rapenburg 24 in Leiden nogal eens een uitbundig feestje. Ze overschrijdt daarbij niet alleen de wettelijke geluidsnormen, maar hindert bovendien de om wonenden. De gemeente lei den eist dan ook dat de studen tenvereniging maatregelen te gen de geluidoverlast treft en geeft ze hiervoor vier maanden de tijd. Dat is veel te kort, vindt de vereniging. Zeker als er een mooie, blijvende oplossing voor het probleem wordt gekozen, is er meer tijd nodig. Augustinus wil aan de achterkant van het pand een stuk aanbouwen. De uitbreiding werkt als geluids barrière en geeft bovendien weer wat extra ruimte. Hoewel de kosten van een aanbouw hoog zijn (naar schatting 100.000 gulden), verkiest Au gustinus deze boven de meest eenvoudige oplossing: de bouw van twee extra puien. Deze pui en Zijn, behalve als geluidbar rière, verder onbruikbaar. Omdat de studenten voorzien dat ze niet binnen de door de gemeente' Leiden gestelde ter mijn van vier maanden, de aan bouw kunnen realiseren, heb ben ze bij de Raad van State een verzoek tot uitstel ingediend. De studenten denken veertien maanden nodig te hebben voor het ontwerpen en plaatsen van de uitbouw. De gemeente Leiden is geen tegenstander van een uitbouw, zo liet juridisch medewerker Of fereins gisteren weten, en zou ook bereid zijn hiervoor een bouwvergunning te verlenen. Maar nog veertien maanden de huidige geluidoverlast tolereren is de gemeente te veel. „De stu dentenvereniging weet al een jaar dat ze teveel lawaai maakt. En al die tijd is er niets con creets gedaan." Staatsraad Berg vindt het te vroeg om nu al een uitspraak te doen. „Gaat u nog eens met el kaar praten. Dan merkt de stu dentenvereniging vanzelf dat de eisen die ten aanzien van de ge luidoverlast worden gesteld, zo raar niet zijn, en de gemeente zal zien dat het plan voor aan bouw zo gek niet is." Als de studenten meer tijd krij gen om de geluidwerende maatregelen te treffen, dan zul len ze in elk geval vanaf vier maanden van nu (de aanvanke lijk gestelde termijn) de geluid normen niet meer mogen over schrijden. „En dan mag u zelf kiezen of u geen feestjes meer geeft dan wel die partijtjes wat rustiger houdt", aldus de staats raad. ijiDENGirobetaalkaarten, een giropas, sieraden en een porte monnee met 500 gulden zijn gisteren gestolen uit een woning aan de Tomatenstraat in Leiden. Kort nadat de bewoner de in braak had ontdekt was er door de daders met de gestolen betaal kaarten al 1000 gulden opgenomen. Een videorecorder en een telefoontoestel verdwenen gisteren tussen 09.30 en 19.00 uur uit !j een pand aan de Middelstegracht. In beide gevallen werd de deur opengebroken. Juwelier bestolen leiden Voor ongeveer 18.500 gulden aan gouden armbanden is gistermiddag gestolen bij een juwelier aan de Haarlemmerstraat in Leiden. Rond kwart voor twee waren er vier bezoekers in de winkel. Een man en een vrouw hielden het personeel bezig. Een getuige zag de twee mannen de sieraden uit een vitrine halen en in een tas stoppen. Daarna ging het viertal er snel vandoor. De juwelier mist 36 ringen. Dader steekpartij meldt zich bij politie leiden De 22-jarige Leidenaar die gistermorgen in een huis aan de Leidse Alexanderstraat een 60-jarige plaatsgenoot heeft neer gestoken, deed dit omdat het slachtoffer hem wilde verleiden. Dit heeft de verdachte althans verklaard bij de politie. Gister morgen kwam de verdachte op bezoek bij de 60-jarige. Korte tijd later stak hij de man met een aardappelschilmesje neer. Daarna maakte hij zich uit de voeten. Vanuit een telefooncel aan de Gooimeerlaan belde de man even later de politie met het ver zoek om hem te komen halen. Het slachtoffer is buiten levens gevaar. ANNO 1895 Vrijdag 19 Juli Nadat ten vorigen jare de Victoria regia in den Academietuin al hier, wegens reparatie der kas, niet kon gekweekt worden; terwijl hare ontwikkeling in 1893 te wenschen overliet, vertoont zij zich thans weder in hare volle pracht, en levert de bekende kas, met de vele Bekerplanten en andere merkwaardige gewassen, een hoogst aantrekkelijk schouwspel op; alleen kan het er bij zonnig weer op het midden van den dag wat ruim warm in wezen. ANNO 1970 maandag 20 juli De Leidse pater J. W. A. Renirie heeft zijn functies neergelegd, omdat hij gaat trouwen. De deken van Leiden, dr. L. van Noort, heeft dit gisteren tijdens de kerkdiensten in de Antoniuskerk aan de Boshuizerkade bekend gemaakt aan de parochianen. Pater Renirie is zaterdagavond voor de laatste maal voorgegaan bij de heilige-misviering. pIn elke villatuin ran Oegstgeest 'feen woonwagen' lad rietveld ,Maak in de tuin van elke villa n de Broek- en Simontjespol- Ier een standplaats voor een voonwagen." Dat schrijft de ac- ievoerende Leidse woonboot- j lewoner Jeroen van der Sluijs [j 'an de Haarlemmerweg in een irief aan de gemeenteraad van i Jegstgeest. Het is een grap, j naar wel één met een serieuze v mdertoon, zegt Van der Sluijs. Voor de nieuwbouwwijk *«'ieuw Poelgeest zouden vol- ;ens de plannen tussen de zes :n veertien woonboten uit de laarlemmer Trekvaart moeten verdwijnen en zouden van de ïuidige honderd woonwagens g 3p het centrum aan het Trek- I, vaartplein er nog maar veertig i(Dver kunnen blijven. „Met die 'y suggestie om woonwagens in de Al tuin te zetten wil ik de gemeen teraad van Oegstgeest aan het r denken zetten", zegt Van der Sluijs. Villabewoners ,(.,De politiek heeft het altijd a maar over de integratie van n woonwagen- en bootbewoners, maar nooit over de integratie nvan villabewoners. Het nieuwe woonwagenkamp willen ze in een hoekje van de polder bou- q wen, zo ver mogelijk bij de hui- zen vandaan. Dat is ronduit be lachelijk", vindt Van der Sluijs. De bootbewoners, die van- e avond inspreken bij de Oegst- geester gemeenteraad, zijn een handtekeningenactie begonnen tegen de bouw van een brug II over de Trekvaart. Voor die brug zouden woonboten moeten wij ken. „Die actie loopt heel j( goed", zegt Van der Sluijs. „Vier op de vijf mensen tekent." Blinkend wit zijn de Leidse billboards momenteel, een enkele 'illegale' actieleus uitgezonderd is er geen re clameuiting meer op te vinden. Tussen de ge meente Leiden en Publex - die de oude reclamebor den tot eind juni exploi teerde - is een verschil van mening ontstaan. De ge meente zegt dat Publex de 55 stellages moet oprui men, Publex beweert het tegendeel. leiden annet van aarsen Volgens het Amsterdamse be drijf zijn de billboards eigen dom van de gemeente en zal die ze dus zelf moeten oprui men. Veertien nieuwe bill boards - geëxploiteerd door Wall City Design uit Arnhem - zijn nog in de maak. Snel weg „We willen nu toch dat de oude borden snel worden opge ruimd", zegt P. Prudhomme van Reine, bestuursmedewerker van verantwoordelijk wethou der R. Hillebrand. „Maar Publex is niet zo blij dat we voor de ex ploitatie van de borden een an dere partner hebben gekozen. Dus bestaat er nu onenigheid. Publex heeft inmiddels de ver lichting en de randen van de 55 billboards gehaald maar vindt dat wij de rest moeten doen. Wij zijn het er niet mee eens. Weliswaar is Leiden formeel de leiden Echt wakker leek meester Wim Chrispijn gistermorgen niet toen leerlingen van groep acht van de Leidse rooms-katholieke basisschool 't Klankbord voor zijn deur stonden. Onder het motto dat het de laatste dag was dat je de meester pesten mag. De leerlingen die gisteren hun laatste schooldag hadden, waren zelf op het.idee gekomen om hun meester met een bakfiets van huis te halen. Behalve de tocht door de Stevenshof was er voor meester Wim ook nog een afscheidscadeau. foto henk bouwman Dit reclamebord bij het viaduct in de Oegstgeesterweg wordt nu voor andere doeleinden gebruikt. foto henk bouwman eigenaar, maar in de praktijk was toch Publex de baas van de borden." De gemeente wil het niet over haar kant laten gaan. „Als het lang gaat duren, als we er niet uitkomen met Publex, laten we de borden zelf weghalen", zegt Prudhomme van Reine. „De re kening wordt dan gewoon naar Publex gestuurd." Woordvoerster Brouwer van Publex reageert verbaasd op de eis van de gemeente Leiden om de borden weg te halen. „Die borden zijn gewoon van de ge meente Leiden. Het is niet onze gewoonte spullen van andere mensen weg te halen. We willen ze best verwijderen, maar dan op kosten van de gemeente Lei den. We hebben nooit een ver zoek gehad van de gemeente Leiden om een offerte uit te brengen noch een opdracht ge kregen." De ruzie over het verwijderen van borden is een nieuw hoofd stuk in de 'klucht', zoals ze de billboardverwikkelingen bij Pu blex noemen. Het Amsterdamse bedrijf en de Arnhemse concur rent ruzieden maandenlang met de gemeente over welke partij nu uiteindelijk het con tract zou krijgen. September De nieuwe billboardexploitant, het Arnhemse Wall City Design dat voor 180.000 gulden 14 bor den mag exploiteren, is overi gens nog niet in Leiden actief. „Medio september worden de eerste billboards opgebouwd", zegt woordvoerder Frank Har- denberg. „Officieel hebben we een contract per 1 juli, maar we moesten nog wal puntjes op de 'i' zetten. Het uiteindelijke con tract hebben we pas een paar weken in bezit, terwijl we het papiertje eigenlijk eind vorig jaar al hadden verwacht. Pro bleem is dat je geen produktie opdrachten verstrekt zolang je er niet zeker van bent dat de deal doorgaat. Nu zitten we met de levertijd en is Leiden dus een paar maanden billboardloos."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13