Dogger nog altijd te sterk voor Visser 2*47 klant meer. Sport mist u business center Leidsch Dagblad Tennis Circuit'l0g Brazilië en vs in halve finale Holland drijft Friesland in het nauw Roda JC lijkt een duiventil Donkere jeugdspelers Oranje uitgejouwd INSDAG 18 JULI 1995 rasshoppers op de Hollandse toer ctLï Grasshoppers wil na Viscaal nog een tweede Nederland- pits aantrekken. De Zwitserse club heeft daarbij het oog la- vallen op René Eijkelkamp dan wel John Bosman. Grasshop- Lekij s hoopt ten minste één van hen nog te kunnen inzetten in de Eng), monde van de Champions League. De tegenstander is Mac- liTel Avivuit Israël. Zowel Eijkelkamp als Bosman speelt in Belgische competitie. De eerste bij Club Brugge, de tweede Anderlecht. Ook Viscaal werd door Grasshoppers uit België laald. Hij kwam van AA Gent. Ron Willems daarentegen ve kuit Zürich naar de Engelse eerste-divisieclub Derby County. 0. Jat De Mif n„ jlympiakos boycot Brabantse clubs Bosch De Griekse voetbalclub Olympiakos Piraeus weigert enwedstrijden te spelen tegen FC Den Bosch, TOP en Eind- Evv/v/j 'en- De Grieken zijn op trainingskamp in Mierlo. De schrifte gemaakte afspraken met voetbalmakelaar Maaskant heb- ze naast zich neergelegd. De afspraken zijn gemaakt toen de Tsj) 6- niddels ontslagen Thijs Libregts nog technisch directeur was 4 6 4 Olympiakos. Zijn opvolger meent dat de wedstrijden tegen de \ivarei ibantse eerste-divisieclubs niet in de voorbereiding passen. iaskant overweegt een klacht in (e dienen bij de Europese itbalbond UEFA. een come-back Sir Stanley Matthews [den De eind vorige week aangekondigde terugkeer van Sir nley Matthews gaat niet door. De afdelingsclub Clevedon OTi vindt de nieuwe aanwinst bij nader inzien wat op leeftijd. Stanley is tachtig jaar. De manager van de club, Steve Frey, (Spi est kennelijk dat het de nu nog levende legende allemaal wat teel wordt. „Het betreft eigenlijk een uit de hand gelopen oi ip. Ik vroeg hem voor de gein of hij een kwartiertje met ons de meedoen. Tot mijn stomme verbazing zei hij ja." Mat- ;W »ws zou op 30 juli een kwartier meedoen in het vriendschap- 7-6. lijke duel met Bristol City. De oud-international was daarvoor ag van tien pond in het vooruitzicht gesteld. Het dub- wat hij in 1953 kreeg voor het spelen van de Finale om FA-Cup. 1 [atthaus weer half jaar uit de roulatie ichen» Het einde van de loopbaan van Lothar Matthaus is cht°erf)ge'ijk in zicht. De speler van Bayern München is gisteren op- Geie ïuw geopereerd aan zijn achillespees. Volgens de behandelen- r| artsen kan hij ongeveer een half jaar niet spelen. De 34-jarige onga cordiriternational van Duitsland heeft sinds januari van dit niet meer gespeeld, een duel in het tweede elftal daargela- Hij scheurde destijds in een vriendschappelijke wedstrijd de hillespees af. acchi bezorgd over vandalisme ime Arrigo Sacchi, de bondscoach van Italië, maakt zich grote ere rgen over het toenemende vandalisme en geweld in en rond voetbalstadions in zijn land. Volgens de oud-trainer van AC. Jan loopt de competitie in Serie A ernstig gevaar als de heet- bakerde 'tifosi' niet leren zich meer te beheersen. „Ik voel me rplicht alarm te slaan", sprak Sacchi tijdens een persbijeen- Tei mst in Rome. „Soms vraag ik me af waar het einde is. Ik heb ee dochters en ben blij dat ze totaal geen zin hebben om wed- ijden te bezoeken." Koevermans en Van Trigt via de achterdeur binnen op Open Leidse De verliespartij van Mark Koevermans gisteravond in de dubbel bij De Mets betekende voor Roomburg dikke winst. Want 'De Koef heeft nu zijn handen vrij voor de Open Leidse en heeft toegezegd de wild card gretig te aanvaarden. Een betere publiekstrekker kan het vier-ster- rentoernooi zich nauwelijks wensen. leiden rob van der zanden De 27-jarige gravelspecialist uit Rotterdam (ooit nog 37ste op de wereldranglijst), maakt morgen zijn opwachting aan de Kanaal- weg als vervanger van de ge blesseerde Ralph Kok. Ook Mar co van Trigt komt via de achter deur naar Leiden. De linkshan- der uit Hillegom neemt de vrijkaart van Wouter Standaart over. Standaart dubbelt nog wel bij De Mets. John van Lottum daarentegen werd de toegang tot Roomburg geweigerd. De wedstrijdleiding was het wange drag dat de getalenteerde ten nisser vorig jaar vertoonde nog niet vergeten en besloot hem om die reden geen wild card te verstrekken. Gistermiddag begonnen de voorrondes op Roomburg. Paul Dogger wilde liever in de kwali ficaties starten dan in het hoofdtoernooi. De man die ooit als de Agassi van de Lage Lan den de wereld zou veroveren, kent inmiddels zijn plaats. De 24-jarige baseliner trok zich drie jaar geleden terug uit het inter nationale circuit en is in de anonimiteit verdwenen. Hij speelde dit seizoen competitie voor Groenekan, staat inmid dels 44ste op de nationale rang lijst en wil via de kwalificatie- reeks 'ritme krijgen'. Tegen Marco Visser was daar gistermiddag alle gelegenheid toe. De Unicummer en Dogger maakten er een wedstrijd van met lange rallies en veel 'moon- balls' die gedragen door de wind soms alle kanten opdwar relden. Zo nu en dan was er bij beiden een enorme versnelling met de dubbelhandige back hand. Visser had op 4-4 in de eerste set een breakpoint op de service van zijn tegenstander en leek dat te verzilveren met een schitterende lob. Maar de bal viel een millimeter achter de baseline neer. Op 4-5 werd Vis ser zelf gebroken en dat was in meerdere opzichten een breek punt: 4-6,3-6. De verliezer stond drie jaar geleden in het hoofdtoernooi van Unicum ook tegen Dogger en maakte toen een game min der. „Vandaag had ik het idee dat ik hem beter aankon. Ik heb zo veel mogelijk zijn forehand opgezocht, maar het mocht niet baten", aldus Visser. Rabobank Elke ondernemer heeft nachtmerrie dat een belangrijke klant belt op een moment dat er niemand bij de telefoon zit. Die angst is nu verleden tijd. Want voor minder dan 2,50 per dag kunnen klanten, leveranciers, collega's, kortom iedereen die uw nummer heeft, u overal bereiken. Voor belangrijke beslissingen en afspraken. Ook privé. Voor dat bedrag heeft u boven dien de zekerheid van een servicecontract! Ga naar het dichtstbijzijnde Business Center van PTT Telecom. Daar vertel len ze u precies wat u met nog geen 2,50 kunt bereiken. 2,47 *Op basis van NMT (ATF-3) minder dan 2,- Pocketline Vespucci® De Pocketline Vespucci (gewicht 326 gram) mui door een voortreffelijke en prestaties. Het is een fraaie, voordelige no-nonsense NMT (ATF-3) zaktelefoon met 49 alfanumerie geheugenplaatsen. Van 637,-voor 594,- (excl. BTW) Pocketline Columbus plus® Deze stijlvolle zaktelefoon heeft maar liefst 99 alfanumerieke •geheugenplaatsen. Gecc neerd met een 6 Watt booster en een hands- free carkit verandert de Pocketline Colum- 1 •endie een volwaardige NMT (ATF-3) autotelef< (optioneel). Van 679,- voor 594,- (excl. BTW) Pocketline Edison® De superlichte NMT (ATF-3) zaktelefoon van 235 gram met een fraai design. Heeft 199 geheugenplaatsen en een herhaalfunctie voor de laatste 6 Carkit met handsfree leverbaar. Pocketline Marco Polo® De kleinste GSM-zaktelefooi van PTT Telecom is meteen uiterst veelzijdig. Hij kan tekstberichten 999,- DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS Marcel Visser: verlies Zijn maatje Jeroen Boogmans haalde eenzelfde resultaat tegen Stan van Beurden, maar voor de rest ging elke vergelijking met Visser-Dogger mank. Terwijl Dogger zich bedient van een slappe, maar diepe service, sloeg Van Beurden de kraters in het gravel van Roomburg. De Blonde speler uit Duivendrecht gooit de bal een paar meter bo ven zijn hoofd, 'klimt' er naar toe en terwijl hij in de lucht hangt slaat hij de projectielen naar beneden, tegen de service lijn aan. Iedereen vond het een schitterend gezicht, behalve de ontvanger aan de andere kant van het net, Boogmans dus. De speler van Zee Duin had enkele weken geleden nog ge- Van Beurden, dat de halve finale van het B- op Forescate. Nu was de service, die in de montevideo rtr Brazilië en de Verenigde Sta ten hebben gisteren de halve eindstrijd van de Copa Ame rica bereikt. Beide landen, die in het duel ieder een spe ler met een rode kaart zagen vertrekken, hadden straf schoppen nodig om hun te genstanders Argentinië en Mexico uit te schakelen. Titelverdediger Argentinië had in het duel met Brazilië lange tijd uitzicht op een plaats bij de laatste vier. De formatie van Daniel Passarel- la, die een kwartier voor tijd naar de tribune werd ge stuurd, leidde tien minuten voor het einde van de regu liere speeltijd nog met 2-1 door treffers van Balbo en Batistuta. Met een omstre den doelpunt bracht Tulio de Brazilianen in de 81e minuut weer terug in de wedstrijd: 2- Hand De Brazilaanse aanvaller zou de bal met de hand hebben gespeeld voordat hij de Ar gentijnse doelman Cristante passeerde. Zoals Diego Maradona in 1986 „de hand van god" nodig had om Ar gentinië de wereldbeker te bezorgen. Tulio beweerde na de wedstrijd echter de bal met zijn borst te hebben ge controleerd. In de strafschoppenserie toonde Brazilië zich uitein delijk de sterkste. Carlos, Tu lio, Dunga en Edmundo schoten raak. Aan Argentijn se kant slaagde alleen Perez en Acosta erin een penalty te verzilveren. Evenwicht De Verenigde Staten en Mexico hielden elkaar in twee keer 45 minuten doel puntloos in evenwicht. De Mexicanen hadden in een harde wedstrijd met acht ge le kaarten de betere kansen, maar faalden in de afwer king. In de beslissende loterij hielden de Amerikanen hun zenuwen beter in bedwang. Wynalda, Moore, Caligiuri en Klopas lieten doelman Campos kansloos. Luis Car- cia maakte de enige Mexi caanse penalty. Het team van coach Steve Sampson moet het in de hal ve finale opnemen tegen Brazilië. De andere halve eindstrijd gaat tussen Co lombia en Uruguay. geen enkel verval kende, een te groot probleem. Als de service loopt, delen meestal ook de fo rehand en backhand mee in het succes. „Dit ging te hard", ver zuchtte Boogmans, die geens zins belabberd speelde, maar nooit kansen op de zege kreeg. Voor Gert Jan Egberink was er meer succes weggelegd. Net te rug van vakantie en nog geen enkel ritme in de gebruinde en ongetrainde benen, sloeg hij te genstander Stolz van de baan: 6-0, 6-2. „Goh, wat ging dat lek ker, ik moet vaker direct na mijn vakantie' spelenzei de speler van De Leidse Hout, die in de tweede ronde van de kwa lificaties uitkomt Eric Zwaagstra. Bij de vrouwen wa Bethlehem te sterk vo Witteman (6-2, 6-2) e nu Carolien Stassen egen Hans /as Marieke oor Claudia krijgt FOTO HENK BOUWMAN cum tegenover zich. Witteman heeft geen punten voor de na tionale ranglijst en mocht mee doen omdat er vele gaten vielen in het speelschema. Om diezelf de reden verhief wedstrijdleider Nelleke Weyermans zich vanachter de tafel om even haar tenniskloffie aan te trekken. Te gen Eveline Hamers was er op papier weinig eer te behalen, maar Weyermans nam brutaal een 3-2 voorsprong. „Normaal sta je in een B-toernooi vreselijk te stressen en te worstelen, nu voelde ik geen enkele druk en sloeg lekker door. Maar uitein delijk kom je toch te kort tegen zo iemand", aldus Weyermans die met 6-3, 6-2 het hoofd boog. Hamers (spelend voor Joy Mo- zaiek) won eind jaren tachtig de Open leidse een keer en werd de week erop ook kampioen. CIRCUIT IN CIJFERS 6-1. 6-1, M Zorab - 3-6, 6-2 A kwalificatie vrouwen. E. Ha mers Weyermans 6-3. 6-2. Rei merino Essen 6-2. 6-0, Rollenberg De Boer 6-2 7-5, Bethlehem - Witteman 6-2, 6-2 Fasel n 6-0, 6-0 DEB2: W Vader - R. Chr.spijn 6-2. 6-0 HEC1: M D. Willemsen X van Bommel 6-3. 6-2. Honen - Van Veldhoven 6 7, 6'3. ó-2. Volwater Aerden 6-2, 6-4. K. Koren hof - Moritz 6-2, 7 6, Maassen Van Leeu wen 7-6. 6-2. HEC2: Overgaauw HdftreS 6-2, 6 4, J H van de Hoef - W van Ggerp 7-5, 6-2, Schilperoort - Van Rhi|ri 4-6, 6- 2, 7-6, F. Dijkstra R. Altme Sieberg 6-4,' 6-1, Van de Oord - Smidt 7-6, 6-0, E. Aar den J.B de Bruin 6 2, 6-4, L van Wfik G van Leeuwen 6-4, 6-2. A.J Biisterveld R Cats 6 4, 7-5, H de Jong P van de Wal 6-2, 6-2 DEC1: P Groenewegen - C. van der Mey 6 0. 6-4, DEC2: Van Duyn - Koning 6-3, 6-3 loman leefmansmanche nam Wassenaarder Frits Beck resoluut de leiding Het Flollandse team is In de met drie Friezen in zijn kielzog, driedaagse'interland'in de Re«w«X)ie mocltfen niet, bijkomen. Van Daelen mocht voorblijven maar Schuil moest wel de ruim te krijgen. De Friezen op hun beurt slo ten enkele honderden meters verderop met drie Regenbogen de boot van Rob de Kraa in. Dat kwam, nadat de zeilen elkaar hadden geraakt, de Fries Sipko Zwart op een reprimande van de arbiters te staan. Hij moest voor straf een rondje van 360 graden maken. Holland eindigde op de plaat sen 1. 2, 7, 8 en 9, wat net weer een beter resultaat was dan dat van het Friese team. Jilco An- dringa had ook nog de pech dat hij in de achtervolging op Beek zijn spinaker verloor. Na twee dagen van twee manches leidt I lolland met 20,5 punten. Een schier onmogelijke opgave voor Friesland om dat in de twee laatste wedstrijden van vanavond in te halen. Maar tij dens de Sneekweek volgende maand volgt de thuiswedstrijd en is er kans op revanche. genboogklasse verder weggelo pen van tegenstander Friesland. Op het water van de Kaag speel den beide ploegen van vijf sche pen weer een tactisch spelletje door elkaar de wind af te van gen. Vrijwel constant werden twee-aan-twee duels uitgevoch ten met schijnbewegingen, dan toch overstag gaan en weer de opponent opzoeken. „3, 2, 1 en de danssalon is geopend", riep speaker Rob Breur dan ook toe passelijk, direct na het lossen van het startschot. Het teamzeilen tussen de vijf Regenbogen van Holland en Friesland was ook gisteren dé publiekstrekker van de 75ste Kaagweek. Tientallen bootjes met toeschouwers volgden het nerveuze geloer bij het start schip, waar iedere deelnemer een tegenstander opzocht om de loef af te steken. In de eerste want dan zouden er zeker één of twee in zijn wind varen waar door de derde er vandoor zou kunnen. legde Breur uit. Beek bleef echter op kop. Achter hem namen de Friezen de plaatsen 2 en 3 in, maar ook de nummers 5, 9 en 10 kwamen uit het noor den, waardoor in de totaalstand Holland met enkele punten ver schil won. De tweede wedstrijd gaf bijna hetzelfde beeld. Beek fier op kop, een Fries ver achteraan en daartussen vier koppels die haast synchroon met elkaar wedijverden over de hele breed te van de Kagerplas. Hollander Alwin van Daelen ging daar het verst in. Flij dreef het schip van Peter Schuil bijna een andere plas op en daarna dreigde hij hem de wal op te sturen. De al om aanwezige juryleden in hun snelle rubberbootjes grepen in, Het is een komen en gaan op Kaalheide. Vandaag maakt de Kroaatse international Igor Cvi- tanovic zijn opwachting; giste ren meldde Edwin de Kruijff zich bij Roda JC. Een serie proeftrainingen moet uitwijzen of de 25-jarige Utrechtenaar in aanmerking komt voor de twee jarige verbintenis, die er voor hem in het verschiet ligt. En dan is er nog Tomek Iwan. De Pool meldde zich vorige week ziek en heeft daarna niets meer van zich laten horen. „Wij hebben zaakwaarnemer De Zeeuw verzocht de verblijfplaats van Iwan bekend te maken. Want als je je ziek meldt, moet er toch een controlerend arts aan het werk", aldus algemeen directeur Servé Kuijer van Roda JC. Bestuurslid technische za ken Nol Hendriks gisteren: „Wij hebben bovendien bericht van de Poolse voetbalbond ontvan gen, dat Iwan geselecteerd is voor een wedstrijd van het Poolse elftal op 2 augustus in Düsseldorf. Dat is over twee we ken. Als Iwan daar van de partij wil zijn, zal hij toch heel snel moeten genezen van zijn ziekte en beginnen te trainen." Het crisisberaad op Kaalheide- betrof ook de 'zaak-Babangida'. „Daarin zijn we geen stap ver der gekomen. Babangida heeft eerst een gesprek met Huub Stevens en dan weten we meer over de toekomst van hem bij Roda JC", aldus Hendriks. De Kruijff kon aan het einde van afgelopen seizoen transfer vrij vertrekken bij FC Utrecht. Naar verluidt omdat hem een sterk verlaagd contract werd aangeboden, zonder een ont slagvergunning bij het arbeids bureau aan te vragen. De Kruijff, die vandaag ook met FC Groningen rond de tafel gaat, is er op gebrand om wat recht te zetten en daar kan Roda veel plezier aan beleven. De Kruiff: „Ik zal er in elk geval mijn best voor doen. Alleen al voor inezelf wil ik bewijzen dat ik thuishoor in de eredivisie." Een voor met name Hendriks leuke bijkomstigheid is het prijskaartje van de ex-Utrechte- naar, namelijk gratis. Vandaar ook dat er snel zaken gedaan zullen worden tussen Roda JC en De Kruijff. Het gaat immers puur en alleen om het salaris van de speler. „Ik ben benieuwd", zegt Hen driks. „Tot nog toe heb ik prima ervaringen mot spelers van FC Utrecht. Henk Eraser en John van Loen hebben indertijd goed gepresteerd bij Roda en ze zijn met een behoorlijke winst ver kocht. Ook Johan de Kok draait uitstekend, dus vanuit dat oog punt heb ik goede hoop voor Edwin de Kruijff." Het Nederlands elftal heeft bij het Europees kampioenschap voor spelers tot achttien jaar ook de tweede wedstrijd ge wonnen. De ploeg van bonds coach Hans Dorjee versloeg gis teren Hongarije met 5-3 in een wedstrijd die werd ontsierd door racistisch gebral op de tri bunes van tientallen Hongaarse supporters. Oranje heeft mor gen in de laatste groepswed strijd tegen het eveneens nog ongeslagen Spanje aan een ge lijkspel genoeg om zich voor de finale te plaatsen. Dorjee, die zaterdag de eerste wedstrijd tegen Turkije met 4-1 won, was tijdens en na het duel boos op de Hongaarse fans en op de arbitrage. „De UEFA heeft het telkens over fairplay, maar bij deze wantoestand had de bond en/of de scheidsrechter duidelijk moeten optreden meende de Delftenaar. „Ik heb me geërgerd aan het feil dat dit rare gedrag niet is gecorrigeerd. Er hadden sancties moeten ko men tegen deze mensen die naar een jeugdtoernooi komen om donkere spelers te beschim pen. Dat vind ik beneden peil."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17