Koeman onder indruk van legioen Haarhuis en Eltingh als tennisleraar bij ZTC Districtskampioenschap niet langer hoogtepunt Sport EK-voetbal officieel voor Nederland en België Boogers naar West Ham Feyenoord geeft 'ziekeIwan nog niet op Leidsch Dagblad Tennis Circuit1l0g VRIJDAG 14 JULI 1995 Brons voor Kamicl Maasse bergen op zoom De Leidse atleet Kamiel Maasse heeft gister avond tijdens het NK atletiek een bronzen medaille behaald op de 10 kilometer. Maasse legde die afstand afin 28.52.45, een persoonlijk record met 13 seconden. Tcssema won dit nummer. Discuswerper Schelto Scheltens van AV Holland werd derde bij het kogelslingeren. De titel ging hier naar Gram. Talan mag spelen voor Heerenveen Leeuwarden Katwijker Jeffrey Talan mag spelen voor Heeren veen. De president van de Leeuwarder rechtbank heeft dat giste ren bepaald. De Friese club heeft volgens de rechter juist gehan deld door Talan een contract te laten tekenen, van uitlokking van contractbreuk was geen sprake. De rechterspits van FC Den Haag had eerder, op 6 juni, met de Zwitserse kampioen Grasshoppers een mondelinge overeenkomst gesloten. Talan was dat vergeten en tekende op 15 juni het contract bij Heeren veen. Grasshoppers en het sportbemiddelingsbureau Nummer Tien stapten naar de rechter. Talan mag vandaag zijn debuut maken in het Intertoto-duel met het Hongaarse Bekescsabai. Degryse naar Sheffield Sheffield» Marc Degryse van Anderlecht vertrekt naar Engeland. De 29-jarige aanvaller tekent vandaag een contract van drie jaar bij de Sheffield Wednesday. De clubs zijn donderdag al tot over eenstemming over het transferbedrag gekomen. Met de over gang zou een bedrag van bijna 3,5 miljoen gulden zijn gemoeid. Degryse, 58-voudig Belgisch international, stond zes seizoenen onder contract bij de Belgische landskampioen. Schapers bondscoach mannentennis Hilversum Michiel Schapers wordt geen Davis Cup-coach, maar wel bondscoach mannentennis van de KNLTB. Directeur Spor tief Stanley Franker, blijft coach van het Davis Cup-team. Scha pers begint op 1 oktober en heefPvoorlopig een contract voor één jaar. Schapers en de tennisbond spraken al tijden over sa menwerking. Franker noemde Schapers al eens zijn mogelijke opvolger als coach van het Davis Cup-team. Niemand sprak het ooit uit, maar het werd wel sterk in twijfel getrokken of de huidige gene ratie toptennissers (Haarhuis, Elthingh, Krajicek enSiemerink) het in Schapers zag zitten. Die vraag hoeft niet te worden beant woord. Schapers gaat trainingen verzorgen, scouten en spelers begeleiden. Hij wordt ook verantwoordelijk voor de selectie tot en met 18 jaar en voor Jong Oranje. Muntz aan de leiding clermont-ferrand Door een uitstekende 65 in de derde ronde heeft golfer Rolf Muntz zich in het Open des Volcans aan de kop van het klassement genesteld. De Brabander deelt de eerste po sitie met de Zweden Denis Edlund en Per Nyman. Het drietal had voor de eerste 54 holes 203 slagen nodig (-13). Het Open des Volcans maakt deel uit van de Europese Challenge Tour. In Mid den-Frankrijk zit bijna 140.000 gulden in de prijzenpot. De eer ste prijs bedraagt 22.000 gulden. Rolf Muntz: „Juni en juli, dat zijn de maanden dat ik in vorm ben. Hopelijk levert dit feit mijn derde zege in zes weken tijd op en kan ik zo mijn tourcard voor 1996 al veilig stellen. In dat geval begin ik over veertien dagen met een gerust hart aan het Heineken Open." Nederland wint tweede finalewedstrijd haarlem Het Nederlands honkbalteam heeft gisteren de tweede wedstrijd van de finale om het Europees kampioenschap ge wonnen. Italië werd in Haarlem met 13-7 verslagen. Na twee in nings leidde Nederland al met 8-0. In de best-of-five serie kwam de stand op 1-1Italië had de eerste ontmoeting met 12-9 ge wonnen. Zaterdag spelen beide landen tweemaal legen elkaar, 's middags en 's avonds. Zondag is de eventuele vijfde en beslis sende wedstrijd in het Pim Mulier-stadion. In de strijd om de derde plaats leidt België met 2-0 tegen Spanje, vrijdag eindigde de tweede wedstrijd in 8-6. Sir Stanley de wei weer in londen De Engelse legende Sir Stanley Mattews gaat eind deze maand de wei weer in, tachtig jaar oud. Hij heeft zich contractu eel verplicht een kwartier mee te spelen.met de afdelingsclub Clevedon Town, die op 30 juli aantreedt voor een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Bristol City, uitkomend in de Engelse tweede divisie. De manager van Clevedon ontmoette de bejaar de vedette onlangs tegen tijdens een diner en vroeg hem mee te spelen. Tot ieders verbazing zei hij 'ja'. Matthews krijgt de dub bele gage van wat hij in 1953 kreeg voor de finale van de FA Cup. dat was vijf pond. Nederland en België als cen trum van de voetbalwereld. De voetbalbobo's van de lage lan den hieven gisteren in Genève nog maar eens het glas op het officieel binnenhalen van de Europese titelstrijd in het magi sche jaar 2000. Om 12.37 uur verliet UEFA-voorzitter Johans son de vergadering om collega Sprengers van de KNVB en KB- VB-directeur Courtois te felici teren. Sprengers beloofde een fantastisch evenement. In elk geval beleven Nederland en Bel gië een primeur: nooit eerder organiseerden twee landen sa men de eindronde. In 2000 zal, zoals de plannen nu zijn, Arnhem - Brugge de grootste afstand zijn tussen twee EK-steden: ruim 250 kilo meter, en dat in een tijd waarin de hele wereld op een presen teerblaadje ligt. Kleinschalig heid is een van de sterke pun ten, net als de beoogde gezellig heid. De geschatte economi sche impuls bedraagt ongeveer een miljard gulden en (tijdelijk) werk voor 7600 mensen, reken de het Nederlands Economisch Instituut voor: later deed het Nederlands Research Instituut voor Recreatie en Toerisme overigens een tegenonderzoek dat iets gematigder cijfers ople verde. De bouw krijgt een stimulans, duizenden toeschouwers zullen de Lage Landen doen overstro men, hotels profiteren mee, de tv spreidt Nederland en België over de hele wereld, ongeveer een half miljard kijkers in pak weg 150 landen zien bij voor beeld de finale, op 2 juli in Ne derland. De openingswedstrijd is waarschijnlijk in België, op 10 juni. Amsterdam (Arena), Rotter dam (Kuip), Eindhoven (Phi lips) en Arnhem (Gelderland) zijn tussen 10 juni en 2 juli 2000 de waarschijnlijke Nederlandse speelplaatsen. Utrecht valt af als de capaciteit niet wordt uitge breid. Brussel (Constant Van den Stock en Koning Boude- wijn-stadion), Charleroi (Mam- bour) en/of Luik (Sclessin), Brugge (Olympia) en een even tueel nieuw stadion in Antwer pen zijn de Belgische accom modaties. De eis is een capaci teit van 50.000 voor de ope ningswedstrijd en de finale, 40.000 voor de halve en kwartfi nales en 30.000 voor de overige wedstrijden. londen «anp Marco Boogers speelt het ko mend seizoen in de Premier League bij West Ham United. Sparta ontving voor de aanval ler een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gulden. Boogers speelde ongeveer driekwart jaar bij de Rotter damse club. Hij werd tijdens het vorige seizoen overgeno men van RKC. Sparta had geen grote problemen met de overgang naar Engeland. De formatie heeft weer de be schikking over spits Dennis de Nooijer, die wegens een ern stige blessure vrijwel de gehele vorige competitie miste. De 28-jarige Boogers heeft 280 comptitieduels op de va derlandse velden gespeeld. Daarin maakte hij 103 doel punten. Hij kwam niet eerder uit in het buitenland. In Ne derland speelde Boogers ver der voor DS, Fortuna en FC Utrecht. Bij West Ham moet hij samen met Tony Cottee een koppel in de aanval vor- Ronald Koeman vertrok uit Barcelona omdat hij de drukte van Nou Camp na zes jaar aardig zat was. Maar wat de door de wol geverfde ex-international gisteren zag bij de eerste training van Feyenoord op het bijveld van de Kuip, verbaasde hem in grote mate. Met duizenden ston den ze vooral hem op te wachten. Met een klate rend applaus betrad hij het trainingsveld, waar hij op zijn eerste werkdag het luie zweet eraf mocht lopen tij dens een pittige conditie training. rotterdam marcel van der kraan gpd verslaggever Volgens senior-manager Fred Blankemeijer was het sinds de dagen van Johan Cruijff niet meer zo druk geweest op de training van Feyenoord. „Ook toen stonden ze met duizenden om de hekken. Het is prachtig dat de mensen weer zo enthou siast op de club en een speler als Koeman afkomen." De libero was diep onder de indruk. „Ik heb altijd geweten dat de supporters van Feye noord trouw zijn en achter hun club gaan staan. Maar dat ze met zoveel tegelijk zouden ver schijnen op een eerste looptrai ning, had ik niet verwacht. Bar celona presenteert altijd meteen de hele selectie in het eigen sta- contract, sprak vergelijkbare woorden. Vidmar heeft voor Feyenoord gekozen omdat die club hem het meeste aansprak en omdat hij mooie verhalen had gehoord over de steun van het publiek. Feyenoord heeft op Koemen doet op de eerste training van Feyenoord enkele push-ups onder grote publieke belangstelling. dion. Dan zitten er 40.000 man. Als Feyenoord dat vandaag ook had gedaan, had de Kuip al meteen vol gezeten. Koeman oogde behoorlijk fit na zijn vakantie. Hoewel hij een bloedhekel aan looptrainingen heeft, liet hij zich van zijn beste zijde zien en liep hij met de besten mee voorop. De verdedi ger, die in de afgelopen weken een huis heeft gevonden net over de Belgische grens, zei dat dat niet zo vreemd was. „Ik ben er maar een paar weken tussen uit geweest. Het seizoen in Spanje eindigde veel later dan in Nederland en nu begin ik dus al weer bij Feyenoord." Koeman heeft met Willem van Hanegem nog met geen woord gesproken over de tac tiek die Feyenoord gaat hante ren in het nieuwe seizoen. „Dat is zijn pakkie aan. Als hij er met mij over wil praten, vind ik dat prima. Maar in de voorberei- rotterdam marcel v gpd verslaggever De Poolse aanvaller Tomek Iwan heeft zich gisteren ziek ge meld bij zijn werkgever Roda JC. Iwan is geestelijk ingestort na de voor hem teleurstellende uitspraak van de arbitragecom missie van de*KNVB, die don derdagavond zijn veto uitsprak over een vertrek naar Feye noord. Iwan heeft tegenover Feye noord en zijn zaakwaarnemer Jan de Zeeuw verklaard dat hij het mentaal niet meer kan op brengen om aan de slag te gaan bij de club in Kerkrade. Volgens de Pool is er geen basis meer om samen te werken nu de club zoveel 'leugens' over hem naar buiten heeft gebracht. „Iwan heeft nooit zijn lopende con tract willen openbreken," zegt Jan de Zeeuw. „Hij wilde slechts één ding en dat was een transfer naar Feyenoord." De Rotterdamse club heeft de hoop dat de Poolse voetballer alsnog naar de Kuip komt, nog niet opgegeven. Voorzitter Jo- rien van den Herik zegde Iwan gisteren alle steun toe in zijn strijd om zijn gelijk te halen. De praeses meent dat met de uit spraak van de arbitragecom missie het arbeidsrecht ernstig is aangetast. „Dit is goed voor het Neder landse voetbal, riepen de heren na afloop. Het is in elk geval niet goed voor de betrokken speler. Iwan is een werknemer die zelf mag besluiten waar hij voetbalt. Ik doe er alles aan om hem bij te staan. Feyenoord zal hem niet laten vallen." ding op de competitie komen dat soort dingen vanzelf aan het licht. Iedereen weet waar mijn kwaliteiten liggen. Ik wil me be zig houden met de opbouw en liever niet met het uitschakelen van een spits. Daar zijn in prin cipe andere verdedigers voor. En of we daarnaast met twee of drie spitsen gaan voetballen, dat zie ik wel." Dat Feyenoord op dit mo ment weer een behoorlijk elftal bij elkaar heeft, daarvan is Koe man overtuigd. Als ik het mate riaal om mij heen zie, dan weet ik dat we hoge ogen kunnen gooien. We zijn het ook aan on ze stand verplicht om mee te doen in de race om de landsti tel." De Australische international Aurelio Vidmar, die gisteren tussen de ochtend- en middag training eindelijk zijn handteke ning zette onder een vierjarig zoenkaarten verkocht als vorig seizoen (15.000 stuks) en de verkoop is nog lang niet beein- digd. Vidmar: „Feyenoord draaide vorig seizoen een slecht jaar en toen kwamen er bijna 30.000 gemiddeld, heb ik me laten ver tellen. Nou, als ik er met mijn doelpunten voor kan zorgen dat we een beetje beter gaan draai en. dan zitten er straks 40.000 mensen op een zondag in de Kuip. Echt, aan mij zal het niet liggen. Ik schop ze er wel in." Blinker Regi Blinker, Bob Petta en Har vey Esajas ontbraken als enige selectiespelers op de eerste trai ning. Blinker wil eerst duidelijk heid krijgen over zijn toekomst. Hij wacht nog even interesse van andere buitenlandse clubs af, voordat hij zijn handteke ning zet onder het twee-jarig contract, dat al enkele maanden in de Kuip voor hem klaar ligt. Volgens Jorien van den Herik is het zo goed als uitgesloten dat Blinker naar Luzem vertrekt, omdat die club nog altijd geen officieel bod op hem heeft uit gebracht. Bob Petta hoopt een van de komende dagen eveneens van club te veranderen en weigert om die reden een nieuwe aan bieding van Feyenoord te on dertekenen. Met Harvey Esajas, die aan het eind van het vorig seizoen botste met de leiding van de club, wil Feyenoord de komende dagen verder praten over een voortijdig vertrek. Van den Herik: „Esajas mag trans fervrij vertrekken." Rob Maas heeft zijn contract ook nog niet verlengd, maar kwam gistermorgen (te laat weliswaar) alsnog meetrainen. Feyenoord heeft een overgangs regeling met hem getroffen. Ook Maas hoopt nog een ande re werkgever te vinden. zoeterwoude rob van der zanden Twee weken Wimbledon hakt er in, maar dit is ook zwaar, zie je Jacco Eltingh denken. In een uur tijd geeft hij zo veel handte keningen weg en tennisballen aan dat zijn pols er pijn van gaat doen. „Toch is dit mijn toekomstbeeld," lacht hij op baan 3 van de Zoeterwoudse tennisclub. ZTC bestaat 25 jaar en het zil veren jubileum wordt gevierd met een 'gouden' tenniskoppel. Om het feest een beetje cachet te geven zijn de voormalige we reldkampioenen in het dubbel spel, Jacco Eltingh en Paul Haarhuis, als topact aangetrok ken. Behalve een training aan de jeugd en wat dubbelen met een paar recreanten van de club, spelen ze 's avonds ook nog in het enkelspel tegen el kaar voor 1000 razend enthou siaste toeschouwers. Het optreden van de twee profs is een succes. Om te be ginnen de 'clinic' al. De Zoeter woudse jeugd vindt het voor de afwisseling wel eens leuk om een tennismiljonair als leraar te hebben. Hoewel het lesuurtje vaak wordt verstoord door een handtekeningenjager of een blozende moeder die even met de cracks op de foto wil, is het een genot om de 'werelddubbe- laars' bezig te zien bij ZTC. Het is vrij uniek dat Neder landse vedetten een onbedui dend tennisparkje ergens in de polder verblijden met een be zoek. De profs zijn tegenwoor dig 35 weken per jaar op reis en de spaarzame vrije tijd gebrui ken ze bij voorkeur voor iets an ders dan tennis. En ballen uit een winkelkarretje aangeven of een jolig dubbeltje spelen met Tante Bep op een asfaltbaantje in Zoeterwoude Dorp is nou niet iets waar Haarhuis en El- ngh vermaakten de Zoeterwoudse jeugd gisteravond. tingh zelf op waren gekomen bij de invulling van hun vakantie. Dat ZTC ze zover heeft gekre gen is niet toevallig. De link met ZTC's beroemdste lid is snel ge legd. Louk Sanders wist Haar huis en Eltingh warm te maken voor een bezoekje aan het ten nispark dat in de achtertuin van de ex-topper ligt. Sanders is voorzitter van de IC en dat zijn de beste dubbelaars van de we reld ook. De Internationale Club is een gezelschap waarvan oud internationals en internationals lid zijn. Het is jammer dat slechts bij hoge uitzondering de tennis cracks het land intrekken en de basis bezoeken. Er gaat een sti mulerende werking van uit en op ZTC blijkt maar weer eens dat de spelers enorm populair zijn. „Eigenlijk zou zo'n demon stratie veel vaker moeten plaatsvinden," zegt Sanders. „In mijn tijd deed ik er wel 150." Nou was dat uiteraard een tijd waarin het tennis voor de Nederlanders nog geen miljoe- nenbusiness was. Ze hadden wat meer tijd en ruimte. Boven dien komen de beste van Nederland tegenwoordig niet meer voor twee koffiebon nen om een training of demon stratie te geven. Het 'startgeld' ligt anno nu iets hoger. Geluk kig maakt de recette bij ZTC al aardig wat goed.»Buitenstaan ders betalen voor het zien van Haarhuis en Eltingh tien gulden en de speciaal opgezette tribu ne zit mudjevol. Het moet gezegd dat Eltingh (op Wimbledon in de kwartfina le verliezend tegen Agassi) en Haarhuis waar voor hun geld FOTO HENK BOUWMAN bieden. Ze raffelen hun pro gramma niet af en vermaken de ZTC-jeugd opperbest, 's Avonds mag het grote publiek genieten van absoluut toptennis waarbij Haarhuis en Eltingh vol gas ge ven en voor de punten gaan. Op de volle tribunes heerst een uitgelaten stemming en de twee kemphanen worden aan gemoedigd alsof er een Grand Slam-finale wordt gespeeld. Er zijn helaas veel wedstrijden met een officieel karakter die min der interessant zijn. leiden «peter klein tennismedewerker Het lijkt er alleszins op, dat de districts niet meer het hoogte punt van het seizoen zijn. Als gekozen kan worden voor een A-toernooi of een evenement met een plezierige uitstraling, wordt Unicum gemeden. En dat is niet plezierig voor de nijvere wedstrijdleiding, waarvan Pau- lien Hoogwater en 'chief Taco Stoppels de mixed voor wed strijdleiders op hun naam schrijven. Het is nog minder leuk voor de vele vrijwilligers, die Unicum op de been brengt, om 'hun' toernooi te doen sla gen. Thuisspeler Mare Brand bedient ze op hun wenken. Het loopwonder kiest tegen hardhit ter Willem Visser veelvuldig voor de aanval en blijft in het spetterende duel in twee sets overeind. Geen A-toernooi deze week voor Brand. Een wild-card voor het Paas-toemooi van zijn club, hield automatisch deelname aan de districts BI in. Het ty peert de goede instelling van de Boskoper in Unicum-dienst, dat hij ondanks andere seizoens doelen, dit evenement toch se rieus benadert. Als Brand en Visser het center court betreden verheugt Jan-Willem Lugthart, die Maarten Kallenberg in twee snelle sets de baas was, zich op de ronde tegen regerend dis trictskampioen Jasper de Regt. De speler van Zee Duin ziet dan wel over het hoofd, dat de man van Dekker voor diens plaats in de halve finale eerst nog Martijn Zandvliet moet ver slaan. Heddy Boers en Martijn van den Berg kijken toe. Beiden ei genlijk een beetje balend. De Hazerswoudse stond als eerste geplaats bij de vrouwen, maar raakte in haar gewonnen eindstrijd bij Forescate licht ge blesseerd. Een weekje rust, maar ook geen mogelijkheid tot trainen als voorbereiding op het A-toernooi in Herkenbosch (bij Roermond), waar ze al recht streeks tot het hoofdtoernooi is toegelaten. Van den Berg speelt evenmin mee. De Merenwijker, die als hij niet van -vereniging verkast, volgend seizoen in de vierde klasse moet spelen, kwam in het A-toernooi in Pijn- acker niet verder dan de eerste ronde. Hij heeft ook rust, want trainen voor het vervolg is van wege de districtskampioen schappen op Unicum niet mo gelijk. Ook Perry Paauw weet, dat hij wat aan Unicum verplicht is. Waar Eric Bolten al in het ope ningsweekeinde verzaakte, stopt de tegenwoordig als ten nisleraar werkzame Katwijker in de BI de opmars van Jan-Pieter Roelofs. Waldo Jansen is in ie der geval op de hoogte van de sterkteverhoudingen. Mister Leidse Hout heeft als coach in de Cl met Colin Vrieze en Anouk Sterk nog twee ijzers in het vuur, maar weet ook te mel den dat het open toernooi van zijn club in de BI met De Regt, Lugthart, Jeroen Boogmans en de op de districts niet aanwezi ge Marco Visser en Gert-Jan Eg- berink sterker bezet zal zijn. Tenslotte krijgt Lugthart gelijk en zijn zin. De Regt slaat zich tegen Zandvliet in straight sets naar de halve finale. CIRCUIT IN CIJFERS ikampioenschappen Unicum - M. Kallenbe Visser 7 5 6 4. P. HEB1: J.W. Lugthart M. Kallenberg 6-1 Rabobank Paauw JBp3Roeloffs 6-2 7-6; M. Zandvliet 6-2 6-2. HEB2: I, Bergsm'a - W Jacobs 6-2 6-2; M. Pieters - R. Fasel 4 6 7-5 6-2. S. Geerlings - E. de Vries 6-2 6 3. R Lammens - M van Gaaien 4-6 6-2 6- 2. DEB1; M Groenleer P. Jongmans 6-4 6 3. HEC1: C. Vrieze - R. de Wolf 6-0 2-6 6 4, S. Kraan J H Bader 3-6 6-4 6-0 HEC2: R Hofkes - R. Frohwein 3-6 7 6 6-2; J Plugge - A. van Sterkenburg 6-2 6-2; J. van Houwelingen R. Poots 7-6 6-3. DEC1: A K Wilbrink - Y. Doove 6-1 6-3; A. Sterk I Polla 6-4 1-6 6-4; S. Korenhof - C. Fro- HED1: 0. Petitjean B. Reiche 2-6 6-2 6 0; D. Smittenaar - G. van Zandwi|k 6-3 6- 4; J.J. Overgaauw D. van Veen 6-4 6-1B. van Delft - T. Parlevliet 6-2 6-3; D. Peti tjean D. Smittenaar 6-2 7 6. HED2: R M. Wegman 0 6 6-4 6-2

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21