Het wachten is op de rentree van Seles m i (Euro Rugby Cup '95: En toen waren er weer zes H Jacqueline Poelman jaagt op WK-limiet Sport Verrassend verlies Mexico 'RIJDAG 7 JULI 1995 ..r. v. Y leiden hm brouwer de koning organiseren met zes ploegen, eens hoe dicht winnen en ver- ting met een geldschieter twee Van de aanvankelijk beoogde nooi, telde doorgaans vier lejden tim brouwer de koning ilOK kan twee deelnemers oevoegen aan het toernooi om Ie Euro Rugby Cup '95. Daags ia de officieuze sluitingsdatum neldde zich een nieuwe spon- or bij de Leidse rugbyvereni- ;ing, die het mogelijk maakt im een toernooi in de voor- aatste week van augustus te organiseren met zes ploegen, eens hoe dicht winnen en ver- De organisatiecommissie liezen in de sport bij elkaar in breidt het deelnemersveld nu de buurt liggen", aldus Ah- uit met het Ierse Blackrock en smann. „Woensdag waren we een Franse topclub {Toulon of er nog van overtuigd dat we het Toulouse). toernooi met slechts vier ploe gen (Wasps uit Engeland, Voorzitter Cees Ahsmann Swansea uit Wales, Borough- van DIOK toonde zich ver- muir.uit Schotland en DIOK) heugd over deze plotselinge moesten afwerken. Nu zijn wij meevaller. „Hieruit blijkt weer dank zij een toevallige ontmoe ting met een geldschieter twee sterke Europese rugbyteams rijker. Blackrock hadden wij ge lukkig nog niet op de hoogte gesteld van het feit dat wij het deelnemersveld moesten in krimpen van acht naar vier ploegen. De uitnodiging die wij de Ieren hebben gedaan, kun nen wij alsnog bevestigen." Van de aanvankelijk beoogde acht deelnemers vallen nu al leen de Spaanse en de Italiaan se vertegenwoordiger (Treviso) af. Met de huidige bezetting kent het toernooi om de Euro Cup '95 in elk geval getalsmatig een topbezetting. De Leidse voorloper van het ambitieuze evenement om de Euro Cup, het internationale DIOK-toer- nooi, telde doorgaans vier deel nemers. Het toernooischema hoeft door de late toevoeging van de twee deelnemers nauwelijks te worden gewijzigd. Op woens dag 23 augustus en vrijdag 25 augustus worden de poulewed strijden aan de Smaragdlaan afgewerkt. Zondag 27 augustus is de finaledag. maldonado rtr Mexico is het toernooi om de Copa America slecht begonnen. De omstreden coach Baron zag zijn ploeg in het eerste optreden in Uruguay met 2-1 onderuit gaan tegen Paraguay. Mexico speelde gisteren slecht. De 1-0 voorsprong, vlak voor de rust, bevrijdde al lerminst. Na de hervatting scoorde Cardozo tegen. Op zijn hakje was doelman Jorge Campos, spelend met nummer 9, kansloos. Sa- maniego bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 2-1 De Mexicaanse bondscoach Baron maakte zich in eigen land wei nig geliefd door veteraan Hugo Sanchez niet te selecteren. Mexico leed. vlak nadat de voormalige goaltjesdief van Real Madrid gepas seerd was, een beschamende 4-0 nederlaag tegen de Verenigde Staten. [ensen via de file naar de vissen j onden De tennisser Murphy Jensen stond muurvast in een fj .ondense file op hej moment dat hij met Brenda Schultz had noeten dubbelen op Wimbledon. Dat schreef de New York Ti- nes gisteren. Het Nederlands-Amerikaanse duo werd maandag ve n een partij voor de tweede ronde gediskwalificeerd omdat Jen- ;en niet kwam opdagen. Toen Jensen, met broer Luke een po- ,j julair dubbelduo, via de autoradio hoorde dat hij was gediskwa- >n ificeerd, draaide hij zich om. De Amerikaan besloot op visva kantie te gaan in het noorden van Engeland. T IWillems reist Beenhakker achterna )en haag Aanvaller Ron Willems is vier dagen op proef geweest )ij Istanbulspor, de nieuwe club van trainer Leo Beenhakker. Als de spits van Grasshopper Zurich tekent, is hij na Beenhakker, as- iistent Korbach, Van Vossen en Van den Brom de vijfde Neder- ander bij de Turkse club, die promoveerde naar de hoogste dasse en meteen Europees voetbal wil halen. en Harder wint 400 meter in Leiden iden Stefan den Harder heeft een avondwedstrijd in Leiden 3 jenut om een snelle 400 meter af te werken. De jonge atleet van )e Spartaan uit Lisse was gisteren de snelste van de avond met ten tijd van 50,7 seconden. Bastiaan Heus (AAV '36) ging rond in >2,0. Op de 1500 meter moest Bataaf Jan Kortekaas (4.01,4) bui- n ;en voor winnaar Eelco de Voogt van het Zotermeerse Ilion 14.00,3). Bert de Boer van AAV finishte als derde in 4.03,0. Bij de vrouwen kwam Marja Hogeboom (Bataven) tot 4.56,7. Koen Ha lters van de organiserende vereniging AV Holland werd bij het speerwerpen tweede met een worp van 53,58 meter. Debby van der Kraan (Spartaan) sprong 4,99 meter ver. aRob Schouten trainer van ZPB iiden Rob Schouten is de nieuwe trainer van ZPB. De Zoeter- ivoudse waterpolo-trainer krijgt de hoofdklasser uit Barendrecht i< iet komende seizoen onder zijn hoede. Schouten was in het ver- eden onder andere bij De Zijl/LGB uit Leiden als trainer actief. iHan Verhoekx overleden iiDENHan Verhoekx is gisteren overleden. Verhoekx, 59 jaar )ud, was tot een maand geleden secretaris van LFC. Hij bekleed de die functie twaalf jaar. In totaal was hij veertien jaar bestuurs- id van de Boshuizerkadeclub. Verhoekx was erelid van LFC. Graf-Sanchez in finale Wimbledon Over drie weken wordt er in het vrouwentennis een duel gespeeld, waar al maanden reikhalzend naar wordt uitge keken. In Atlantic City staan op 29 juli Monica Seles en Martina Navratilova tegenover elkaar. Een demonstratie om des keizers baard, tussen twee speelsters die niet meer meedoen in het profcircuit. Maar het treffen geldt als 'de wedstrijd van het jaar'. LONDEN Die kwalificatie kunnen alle ac tieve vrouwelijke profs in hun zak steken. De eindstrijd van Wimbledon, die zaterdag tussen Steffi Graf en Arantxa Sanchez - Vicario gaat, zal er qua uitstra ling niet aan kunnen tippen. Dat een showwedstrijd tussen twee teruggetreden tennissters alle andere officiële wedstrijden in de schaduw stelt, is even veelzeggend als triest voor het vrouwentennis. Aan de andere kant: de exhi bition is niet helemaal belange loos. Om te beginnen krijgen de dames voor hun uitstapje ieder 400.000 gulden. En daarbij is het een soort 'rentree' voor Se les en misschien wel het begin van een echte terugkeer in het circuit. Het is nu alweer ruim twee jaar geleden dat ze in Hamburg in haar rug werd ge stoken met een mes nadat ze tijdens een wissel op de stoel zat. Het was een 'dolkstoot in de rug van Seles en het tennis' zo heette het. De wond in haar rug was snel genezen, maar in haar hoofd duurde het genezings proces wat langer. Volgende Tport op tv ISIJDAG 55-17.0 30-18.3 «port .30-19. .45-19 .30-20. .30-20. .30-20. 00-21 .30-21 16-22. .25-22. 00-00 reme Games vanuit .30 EURO: EK Karten in Genk 10 RTLSport .00 EURO: Eurosportnieuws. .00 BRT 1-Sport 30 Super: Autosport. .00 EURO: Ritmische Gymnastiek: Teamkampioenschappen in Praag 59 BRT 2 Sport .34 Ned 3 Sportjournaal. .45 BRT 1 Sport. .00 BBC 2: Tennis: Today at Wimblr 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. 01.15-02.00 BBC 1 Cricket, samenvatting derde testmatch Engeland-West-Indies 09 30-10.30 EURO: Aerobics. 10.45-11.45 TV 5: Sport Africi 11.30-12 00 EURO Snooker, vanuit Sun City (Zuid-A 00-01.00 EURO: Atletiek IAAF GP in Lon- week geeft de import- Ameri kaanse een persconferentie waar ze mogelijk wat duidelijk heid zal verschaffen over haar gemoedstoestand en plannen. Het vrouwentennis kijkt uit naar de come-back van de klei ne kreuner die voor de dolkstoot bewees dat ze als eni ge de concurrentie aankan met Steffi Graf. Op dit moment is de 26-jarige Duitse eenoog in het land der blinden en regeert de voorspelbaarheid. Met alle res pect voor haar achtervolgers Sanchez-Vicario, Martinez, Pierce en Novotna. Maar als het er echt op aankomt, is er voor hen geen eer te behalen. De terugkeer van Seles is een 'hot item' in het wereldje. De vrouwen zijn verdeeld over de procedure bij een eventuele rentree. Moet de 21-jarige num mer een van weleer meteen weer in de top tien worden op genomen? Moet ze gewoon ge plaatst worden bij de toernooi en of kwalificaties spelen omdat ze geen ranking meer heeft? Mag ze onbeperkt wild cards krijgen in een seizoen? Vragen waarop de collega's niet direct een eensluidend antwoord heb ben. Volgens Graf moet ze hoe dan ook terugkeren. „We mis sen haar. Monica moet zo snel mógelijk terugkeren. Voor het tennis, voor het publiek, voor de pers en voor mij," zei ze on langs. Steffi Graf zat een half jaar ge leden een poosje in de lappen mand vanwege een vervelende rugblessure. Maar toen ze in fe bruari terugkwam, konden de anderen weer inpakken. Nie mand wist van haar te winnen dit jaar, ze won <il 31 wedstrij den achter elkaar en schreef gis teren de 750ste in haar prof loopbaan bij op de lijst. Want al leek het er op het centre-court Arantxa Sanchez-Vicario kan, gezeten op het 'heilige' gras van Wimbledon, breeduit lachen, want zij weet zich verzekerd van de finale, foto rtr op dat Jana Novotna in de halve eindstrijd de vijfvoudige Wim- bledon-kampioene serieus pijn gihg doen, alles bleef weer ge woon bij het oude. Het was een teken aan de wand dat Graf zelfs tijdens een mindere dag (ze kreeg halver wege de partij een pilletje tegen opspelende hoofdpijn) gewoon wint. Ze verloor de eerste set (5- 7) en worstelde met haar anders zo genadeloze forehand in de tweede en derde set. Omdat de 26-jarige Tsjechische op de be slissende punten de fouten maakte, won de titelfavoriet toch nog vrij eenvoudig, 6-4, 6- 2. Het was een meeslepend duel dat bol stond van de prachtige punten en de onvergeeflijke missers. Novotna verloor al 23 keer in haar leven van Graf en won slechts drie keer. Dit had vier moeten zijn. De aanvallen de speelster kreeg twintig breakpoints in de hele wedstrijd en liet er maar liefst veertien lig gen. Na afloop was ze echter een en al zonnestraal en lachte zoals niemand dat van haar ge wend is. 'Wonderful match' en 'excellent tennis van Steffi en mij' klonk het vrolijk uit haar mond. Een beetje minder mocht ook wel. Graf profiteerde handig van het feit dat er bij haar opponen- te behalve angst om te verliezen ook ziets als angst om te win nen bestaat. Novotna is be roemd geworden in de finale van '93 tegen Graf. Ze nam in de beslissende derde set een 4-1 voorsprong en was een klap verwijderd van 5-1Maar ze be gon te bibberen bij de gedachte aan de Wimbledon-titel 'choken' heel dat in tennis - en raakte geen bal meer goed. Van de spanning kreeg ze een 'dikke arm' en sloeg onbegrijpelijke missers. Na afloop huilde ze uit op de schouder van de Hertogin van Kent. Uiteraard doemde dat beeld gisteren in de verte weer op, al ontkende ze dat. Als Graf haar partij in de hal ve eindstrijd tegen Novotna snel vergeet, en haar vorm van de eerste ronde tot en met de kwartfinale weer oppakt (ze ver loor in die wedstrijden geen set) dan moet het tegen Sanchez Vicario een niet al te moeilijke klus worden. Ze won gistermiddag van de titelhouder Conchita Martinez, die last had van blaren aan bei de voeten: 6-3, 6-7 (5-7), 6-1. De 23-jarige Sanchez-Vicario kwam op Wimbledon nooit verder dan de kwartfinale en vormt het zo veelste bewijs dat gravelbijters en baseliners op gras tot alles in staat zijn. Maar ze zal zaterdag ook niet kunnen voorkomen dat de roep om Seles steeds sterker wordt. Van alle goede sprints ben ik hele stukken kwijt' ITRECHT GPD ién keer die perfecte race.' Een Jachtige explosie en toch zo intspannen gelopen. Iets meer lan elf seconden, waarvan ze ich weinig kan herinneren. Vant: „Van alle goede sprints >en ik hele stukken kwijt". Een honderd meter in 11.28 secon den of een 200 in 22.94 en Jac queline Poelman kwalificeert zich voor het WK in Gotenburg, ïgin augustus. Ook al begint de tijd al te dringen, Poelman maakt zich niet druk. Nee, voor haar geen desperate pogingen in allerlei regionale wedstrijdjes om zo snel mogelijk die limiet te ha len. Ze gelooft in de drie vol waardige kansen die ze heeft. Zaterdag tijdens de Papendal Games is de eerste. Een Week later het NK en de laatste kans is in Hechtelt, België. „En ben je in vorm, dan lukt het in een van die wedstrijden wel." „Zoals in 1993, dat niet nog een keer", herinnert ze aan het seizoen waarin de limietenrace al haar energie opslokte. Toen 2e eenmaal op het WK van Stuttgart stond, was ze hele maal 'op'. Ze maakt de tussen balans op: „Blijft het zo slecht, dan heeft het ook geen zin om naar het WK te gaan". Géén Go tenburg betekent voor haar niet onmiddellijk een mislukt sei- 2oen. Want in dat geval kent Jacqueline Poelman de reden. Veranderingen den. Trainer Tije Blauw werd verruild voor Peter Verlooy van Hellas. Van het meer recreatieve karakter van Argo'77 naar het prestatieve van Hellas. Poelman (21): „Alles bij elkaar zijn dat toch grote veranderingen. Tije en ik wisten, dat als ik de top zou willen halen een keer weg moest. Ik ben van kleins af aan bij hem en hij is uiteindelijk maar een eenvoudige clubtrai ner. Hij heeft heel veel in mij geïnvesteerd en ik heb er ook absoluut geen spijt van dat ik tot voor kort bij hem ben geble ven. Hij heeft me immers ver gebracht. Sommigen zeiden te gen me dat ik al veel eerder de ze stap had moeten nemen. Nee. Ik heb die stap nu zelf ge nomen, dat vind ik belangrijk". Dit voorjaar trok de sprint- ploeg van Hellas voor enkele weken naar Lanzerote en Ester Goossens haalde Poelman over de stage mee te maken. „Ik zag hoe stimulerend het werkte, tussen die jongens. Zij werken toe naar het NK, maar ook zij doen en laten daar alles voor. En ze gaan natuurlijk nog altijd harder dan ik. En dat is goed. dat er na de start iemand voor je ligt. Dat motiveert. Niets ten nadele van die mensen, maar bij Argo liep ik steeds op kop en onwillekeurig verslap je dan toch." Progressie Toch boekte ze de afgelopen ja ren steeds progressie. „Maar dat stagneert een keer", weet Peter Verlooij. „Daarom komt haar overstap op het juiste mo ment". Het is de bedoeling om stap voor stap, in een jaar of drie a vier, te groeien naar een situatie waarin ze dagelijks maximaal belast traint. „Het zit 'm dus in de kwaliteit van de training". Poelman kende Verlooij am per, toen ze naar Lanzerote ging. „Het bevalt heel goed. Echt, ik denk de hele dag aan 's avonds, als ik weer lekker mag trainen. In het noorden zeggen wij al gauw dat mensen uit het westen een grote mond hebben. Maar Peter niet. Het is een heel rustig type. En dat moet ik ook hebben, ik ben dat zelf ook". Ze heeft niet dat extroverte, dat zo bij sprinters hoort. Haar rustige temperament staat bijna haaks op het explosieve dat de sprintdiscipline voorschrijft. Poelman: „Boksers hebben dat ook, hè. Die zijn zo lief'., is haar ervaring als lid van de olympi sche ploeg in Barcelona. Maar zo tegenstrijdig vindt ze het al lemaal niet. „Je moet juist rustig zijn voor een wedstrijd. Je hebt alle energie nodig voor die ex plosie. Amerikaanse sprinters zijn vaak showy en extrovert. Nou, als ik zo ga doen moet je me waarschuwen. Dan ben ik mezelf niet meer". Ook tijdens de race vaart ze wel bij dat kalme. „Een honderd meter is ontspanning. Juist als je achter ligt moet je dat kun nen. Ga je wild doen. dan haal je ze nooit meer in". En als rela tief langzame starter bevindt ze zich vaak in zo'n situatie. „Het laatste stuk, dat is voor mij". Zo zou ook haar overgang naar Utrecht kunnen worden gezien. De start was slecht. Am per verhuisd, liep ze in Duits land een reeks wedstrijden met teleurstellend resultaat. Ze ont kent niet even in de put te heb ben gezeten. Maar nu, na enke le weken trainen in heerlijk warm weer, probeert ze weer in vorm te komen. Het plezier is er, heimwee naar Groningen niet. Vervelend is alleen dat ze de sponsorauto daar heeft moe ten achter laten. Ook vond ze in Jacqueline Poelman: „Het laatste stuk, dat is voor mij." Utrecht nog geen part-time dere trainingsaanpak aanslaat", werk voor de broodnodige in- En ook al is ze vaste kracht in de komsten. Oranje-équipe sinds Barcelona, Maar ze weet dat na die min- het wordt nog wel eens vergeten der goede start het laatste stuk dat ze pas 21 is. „Ook door mij voor haar is. Als ze maar ont- zelf. Kijk naar de toppers, die spannen blijft. „Het duurt na- zijn wel allemaal zo rond de tuurlijk ook even voordat de an- dertig". Rotterdam wil finale van de World League rotterdam anp De Nederlandse Volleybal Bond heeft Rotterdam offi cieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de finale van de World League in 1996. De bedoeling is dat het eve nement van 25 tot 30 juni wordt gehouden in sportpa leis Ahoy'. Het World League-bestuur van de internationale volley- balbond FIVB neemt maan dag 10 juli in Rio de Janeiro de beslissing over de kandi datuur. Ook Brazilië en Japan zouden interesse tonen in het toernooi, maar die grote volleyballanden hebben al de organisatie van andere be langrijke evenementen in de wacht gesleept. Brazilië houdt momenteel de finale van 1995. In Japan is eind van dit jaar het toernooi om de World Cup, waar olympi sche startbewijzen te verge ven zijn. Als Nederland de organisa tie van de finale van de World League 1996 krijgt toe gewezen, zal de nationale ploeg van trainer Alberda ze ker meedoen, ongeacht de resultaten in de voorronde. De World League-finale van 1996 valt een paar' weken voor de Olympische Spelen van Atlanta. Rotterdam heeft goede ervaringen met volley bal. De wedstrijden tegen Cuba in de World League waren een succes, net als het kwalificatietoernooi voor de Spelen van 1992. De voorbereiding van de kandidaatstelling is het werk van Rotterdam Topsport, de stichting Top Volleybal Ne derland (TVN), met mede werking van de NeVoBo, het ministerie van VWS, de ge meente Rotterdam, de NOS, NOCNSF en Ahoy'. scorebord LUCKY TEN Trekking van donderdag 6 juli: 2-3-4-12- 14-23-25-26 28-30-32-38-40-46-54- 58-60-63-64-80. (onder voorbehoud). ATLETIEK LEIDEN Avondwestrijd AV Holland 100 m: Van der Horst (Bataven) 11,4, Van der Lely (AV Holland) 11,6, Faas (Spar taan) 11,7 400 m: 1. Den Harder 50,7, Heus (AAV '36) 52,0 1500 m: 2. Korte kaas (Bat) 4.01,4, 3. De 8oer (AAV) 4 03,0, 5. Van der Plas (4.05,1), Wubben (AAV) 4 07.8. Van der Meyden (AAV) 4 08,1 Speerwerpen: Hamers (AV Hol land) 53,58. Jongens AB, verspringen: Faas (Spartaan) 5,91, Warmerdam (Spar taan) 5,76 Vrouwen, 100 m: Vermond (Hol) 13,1). 400 m: 3. Engels (Bat) 1.01,1 1500 m: Hogeboom (Bat) 4.56,7 Bruins (Bat) 5.08,1 Verspringen: Van der Kraan (Spar taan) 4,99 BADMINTON KUALA LUMPUR Grand Prix Enkelspel, tweede ronde: Van Dijk - Chun Sheng Wu (Tai) 15-3 15-10, Rashid Sidek (Mal) Van Soerland 15-2 15 2 Derde ronde: Kusuma (Indo) Van Dijk 15-0 15- 7 Gemengd dubbel, tweede ronde: Mi- chels/Van den Heuvel Razak/Zamaliah Si- dek (Mal) 15-8 15-6 Kwartfinale: Moon Kim/Ah Gil (ZKo) - Michels/Van den Heuvel 15-3 10-15 15-9. GOLF THOMASTOWN ANTWERPEN Amateurs, EK landen, stand na de tweede kwalificatieronde (eerste acht naar de hoofdgroep): 1. Schotland 688 slagen, 2. Zweden 694, 3. Engeland, Ierland 699, 14 Nederland 735. Score Nederlanders in de tweede ronde: Lefeber 70 (twee onder par), Germes 73. Derksen 75, Kraay 76, Boysen en Ruiz-Fonhof 77 PAARDESPORT ZIUU m: 1 UUlIO tJOWl (L3ngrwi'gj A'l I ,\1 1.17,1, 2hadi Badi, 3. Hustler. Niet ge start: Happy Unique. Toto: winnend 1,20 plaats 1,50 4,20 kopel 5,70 trio 26,40. Zevende koers, 2100 m: 1 Cavern Club (Langeweg) 2.39,3 1.15,9, 2. Gigilio Casting, 3. Hill Ray Detvile Niet gestart Gill Kievitshof. Toto: winnend 1,50 plaats 1,20 7,00 koppel 10,90 mtno 33,50. Achtste koers, 2100 m: 1 It's Uuitenzor, (Van Eijkelenborg) 2.40,0 1 16,2,2 l«n Zorgwijk, 3 Construction Toto: winnend 3,50 plaats 1,50 1,20 1,10 koppel 12,90 trio 80,00 Negende koers, 2100 m: 1 Iwema's First (Langeweg) 2.42,3 1.1 7,3. 2. Winner Pay, 3 Voyager Lobell. Toto winnend 4,80 plaats 3,10 11,30 koppel 133,00 trio 814,30 Tiende koers, 2100 m: 1 Elias (Paardekooper) 2.40,5 1.16,4, 2. Forward Nobo, 3 Waikiki Beach Toto: winnend 5,60 plaats 3,40 8,60 koppel 40,40 trio 607,20. Elfde koers, 2100 m: 1Sitting Tight (Eric Dragt) 2.47,3 1.19,7, 2. Jacobtranss R, 3. Joey B. Niet gestart: Inter Westeinde. Toto: win nend 5,70 plaats 1,80 1,20 1,50 koppel 8,50 trio 71,40. Totalisator-omzet: 141.516,00. TENNIS WIMBLEDON Vrouwen enkelsj>el, halve finales: Sanchez Vicario (Spa/2) Martinez (Spa/3) 6-3 6-7 6-1, Graf (Dui/1) Novotna (Tsj/4) 7 56 4 6-2 Finale (zaterdag): Sanchez Vicario WOLVEGA Draverijen, eerste koers, 2100 m: 1 Im puls Vryenesse (Langeweg) 2.43,9 - 1 18,0, 2. Hooked on You. 3. I Ilia Zorg wijk. Niet gestart: Joris Wielinga. Toto: win nend 14,60 plaats 3,20 2,40 1,70 koppel 102,50 trio 1357,60. Tweede koers, 2100 m: 1. Iron Victory (Kromkamp) 2,45,7 - 1.18,9, 2. Jantien Schermer, 3. Innocent K. Niet gestart: In Time R, Ellas Ace L, lm Roz W. Toto: winnend 8,40 plaats 5,30 5,60 koppel 19,00 trio 554,10 dubbel winnend 725,00. Derde koers, 1609 m: 1. Ingrid Wielinga (Op de Hoek) 2.04,1 - 1.17,1, 2. Interest BP. 3. Rosalinds Tango. Niet gestart. I'm No An gel, Gander Greenacre. Toto: winnend 5,20 plaats 1,70 4,80 koppel 13,70 trio 98,00 Vierd? koers, 2100 m: 1 Hermelijn S (Aonne de Wrede) 2.42.8 -1.17,5, 2. Hal lo Fortuna, 3. Gianduja Niet gestart Revel Bear, Guts Toto winnend 2.00 plaats 1,50 1,70 2,10 koppel 17,30 trio 101.60 Vijfde koers. 2100 m: 1 Hill Ha zie (Middelweerd) 2.43,3 -1.17,8, 2. Izer biter, 3. Gerard Joltng. Niet gestart Iris Wielinga, Gytana Promise, Hunter's Walk Toto: winnend 2,80 plaats 1,40 1,30 2,40 koppel 2,20 trio 103,90. Zesde koers, Graf Mannen dubbelspel, halve finales: Wood bndge/Woodforde (Aus/2) - Kriowles/Nestor (Bah/Can/116-3 6 3 6 3. Göllner/Kafel mkov (Dui/Rus) Leach/Melville (VSt) 6-3 6-7 7-6, afgebroken wegens dé invallende duisternis. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Wood forde/Neiland (Aus/tet/1) f lorent/Barclay (Aus) 6-2 6-1. Suk/Gigi Fernandez (Tsj /VSt) - Nijssen/Porwik (Ned/Dui) 6-4 6-0. Stark/Navratilova (VSt/3) - Slolle/Mary Joe Fernandez (Aus/VSt) 7 6 3 6 afgebroken wegens de invallende 'duisternis. Jongens dubbelspel, tweede ronde: lladad Levy (Isr) Brandt/Wessels (Dui/Ned) 6-4 3 6 8-6. MONTAUBAN Challenger, tweede ronde: Kowalski (Pol) Winnink6 4 6-2 VOETBAL Maldonado COPA AMERICA Groep A, eerste ronde: Paraguay Mexico 2-1 (0-145. Garcia 0-161 Cardozo 1 1, 73. Samaniego 2-1. Scheidsrechter Rodas (Equ). Toeschouwers: 5000, Gele kaart: Diaz (Par), Aspe, Alves, Campos, Ra mirez (Mex). WIELRENNEN MELLE Profcriterium: 1. Omloop (Bel) 168 in 3.45.00, 6. Meijs, 9 Van der Poel, 14 Van Steen. 16 Koerts RONDE VAN RIJNLAND-PALTS Amateurs, tweede etappe Mainz - Koblenz. 1 Saprykinas (Lit) 170 km in 4.09.56, 2 Reuss (Dui), 3 Mizoerov (Kaz). Nederlan ders: 9. Vierhouten, 14 De Jongh. 43. Moerenhout. 52. De Poel, 62 Koppers, 67 Rommers. Klassement: I Reuss 7 48.53, 2. Saprykinas 0.08, 3 Holestol 0.16, 8. Vierhouten 5.26, 22. De Jongh 5.37, 42. Moerenhout 5.41, 69. De Poel 7.59, 89. Koppers 11.08, 90 Rommers.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21