'Vu ilo ver slag past niet op Oosthoek' OPRUIMING INT LAND Meerburgkerk: overname van kerkhof onzeker Rijn Veenstreek rarieven huisvuil omlaag Woody tijdelijk bij brandweer tegenboog lijft open Hazerswoude trekt baantjes het beste I.D. voor uw nieuwe keuken Leiderdorp bang voor overlast vuiloverslag 'Rijk moet meebetalen aan NAVO-conferentie' Zes maanden cel voor agressieve Alphenaar jilJDAG 7 JULI 1995 .uto-raadsels .^jmjde wetering Auto-vandalen en -dieven zijn actief in Oude Lwetering. Van woensdag op donderdag zijn beide portieren van ien auto, die aan de Kerklaan was geparkeerd, zwaar bescha- Qfligd. Uit dezelfde straat is een auto gestolen. Weer een eindje krderop heeft de politie een in Ede gestolen auto aangetroffen. nbraak in sporthal cIi/oubrugge» Uit een sporthal aan de Bateweg in Woubrugge zijn ïëld, sigaretten en geluidsapparatuur gestolen. De inbreker 'am via een raam binnen. ibreker slaat toe Ibderdorp Bij een inbraak in een woning aan de Leiderdorpse pöttërbïöëmkreek zijn geld en sieraden buitgemaakt. De inbre ker heeft zijn slag geslagen tussen 15 en 23 uur. Hij is binnenge- Brongen via het slaapkamerraam. leen entree-boog in Raadhuisstraat A'ilfHEN AAN DEN RUN JAN WINDE hshen gaat niet akkoord met de plannen van Belangenvereniging t",|adhuisstraat voor het plaatsen van een entree-boog bij de ingang Ie, ti deze straat aan de zijde van de Van Boetzelaerstraat. De winke liers van de Raadhuisstraat hebben een entree-boog laten ontwer- >e<r om de ingang van de straat wat te verfraaien. Volgens de gemeente zijn de reclame-uitingen op de boog te mmelig. Ze is het wel eens met de winkeliers dat de entree van de adhuisstraat verbeterd moet worden, maar wil dit inpassen in de knnen voor de stadshartontwikkeling. Op hun beurt geven de pkeliers geen gehoor aan de wens van de gemeente om de arca- Jvoor de winkels met de nummers 408 tot en met 416 dicht te luwen. Daar hangt volgens hen een te hoog prijskaartje aan. Bo- hdien zitten de ondernemers niet te wachten op een uitbreiding p het vloeroppervlak. instantie tachtig gulden minder gaan betalen voor hun huisvuil, terwijl de aanslag voor meer- persoonshuishoudens met ze ventien gulden zou worden ver hoogd. Daar overheen komt nu een tariefsverlaging voor ieder een rond de vijftig gulden. Dit jaar betaalt ieder Alphen- se huishouden nog 418 gulden voor het huisvuil. Voor alleen staanden komt de aanslag vol gend jaar uit op ongeveer 290 gulden, anderen gaan rond de 390 gulden betalen. Overigens betekent de aan de tariefsverla gingen gekoppelde oz'o-verho- ging dat gezinnen die een koop huis bewonen-er uiteindelijk op achteruit gaan. PHEN AAN DEN RUN tarieven voor huisvuil in Al ien aan den Rijn gaan volgend ir met dertig tot honderdder- gulden omlaag. De daling is pgelijk doordat de kosten van straatvegen vanaf volgend niet meer uit de opbengst i de huisvuilrechten worden ftaald. Tegenover de daling i deze tarieven staat een ver- iging van de onroerend-zaak- lasting (ozb) met ongeveer |n procent. Je verschillen in de de verla- j zijn een gevolg van de in- lering van een apart tarief or alleenstaanden. Alphena- i die in hun eentje een huis- juden voeren zouden in eerste woubrugge Snackbar Woody komt tijdelijk te staan op het terrein van de brandweer aan de Vrouwgeestweg in Woubrugge. Waar Woody uit eindelijk definitief wordt gevestigd, is nog niet bekend. Eigenares Oberhoff onderhandelt met de gemeente over een plaatsje op het Bateplein. Maar op dit plein en bij sporthal Oudendijk kon de snackkar niet staan omdat bewoners daar bezwaar tegen hadden. De snackkar moest weg van zijn plaats bij de roomskatholieke kerk De Goede Herder, omdat daar een tandartsenpraktijk wordt gebouwd. FOTO BEN DE BRUYN FNV tevreden over 'bollen-actie' bollenstreek paul de vlieger De Voedinngsbond FNV is 'redelijk tevreden' over de eerste actie die de bond gisteren voerde in de strijd voor een nieuwe cao voor het bloembollenvak. Dat zegt vakbondsbestuurder B. Faas, die met enkele FNV-leden gisteren de directies van een aantal grote bloem- bollenbedrijven in de Bollenstreek bezocht. Doel van de bezoeken was de directies een verklaring te laten on dertekenen dat zij zolang er geen nieuwe cao is afgesloten, de oude - die in maart van dit jaar was afgelopen - zullen naleven. |euwe wetering ruud sep protestants-christelijke iisschool De Regenboog in lieuwe Wetering blijft open. 'e leden van de Vereniging ior Christelijk Onderwijs in mdekerk en Hazerswoude- ijndijk hebben gisteren in- estemd met opname van )e Regenboog binnen het lestuur. Hierdoor krijgt de school Nieuwe Wetering te ma- en met een nieuwe ophet- ngsnorm, die in tegenstel- ing tot de huidige norm uim wordt gehaald. De Re- ;enboog heeft op dit mo- nent 67 leerlingen, terwijl /oor Alkemade een ophef- ingsnorm van 115 geldt, tonder overdracht van het >estuur aan de vereniging Ku de school per 1 augustus lgend jaar worden opgehe- ;n. Aan de redding van de eni- basisschool in Nieuwe Vetering is heel wat vooraf ;egaan. Een fusie met de an- ere scholen in de gemeente Zou te veel geld kosten, ter- vijl bij splitsing andere scho- Alkemade in de geva- enzone zouden komen. De school maakt nu ge bruik van een laatste moge lijkheid die de wet biedt. Die nogelijkheid houdt in dat een schoolbestuur dat meer scholen heeft, kan kiezen voor één opheffingsnorm voor het hele bestuur in van aparte normen voor elke school. Die norm ligt dan wel een heel stuk ho ger dan de optelsom van de aparte normen, maar maakt het wel mogelijk om naast een paar grote scholen ook scholen overeind te houden die anders zouden sneuve len. De twee scholen die on der de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs in Koude kerk en Hazerswoude-Rijn- dijk vallen (De Rank in Kou dekerk en De Rhynenburch Hazerswoude-Rijndijk) zijn zo groot, dat ze samen de school in Nieuwe Wete ring op de been kunnen hou den. De drie scholen zitten nu veertig leerlingen boven de gezamenlijke opheffings norm. terwijl de verwachting is dat het leerlingenaantal in ieder geval bij De Regenboog de komende jaren alleen maar zal toenemen. Maandag moet de laatste formele hobbel worden ge nomen. Dan moet de leden vergadering van De Regen boog zichzelf opheffen. De vergadering begint om acht uur in de school in Nieuwe Wetering. hazerswoude-dorpTwintig baantjes van vijfentwintig meter, of veertig baantjes, gedurende vier of vijf dagen. De deelnemers aan de zwemvierdaagse van het Hazerswoudse zwembad De Hazelaar kunnen het allemaal zelf bepalen. Als ze deze week maar minimaal vier dagen lang baantjes komen trekken, krijgen ze vanavond hun speldje uitgereikt. De zwemvierdaags trok dit jaar ruim tweehonderd bezoekers, dik vijftig meer dan vorig jaar. De vier daagse wordt vanavond afgesloten met de onthulling van de speeltoestellen die zijn gekocht met de op brengst van de sponsorloop die de leerlingen van de Johannes Postschool vorig jaar hebben gehouden. Van de 4000 gulden die de leerlingen toen bij elkaar liepen, zijn onder meer twee schommels en een speelhuisje aangeschaft. FOTO BEN DE BRUYN zoeterwoude-runduk liesbeth buitink De katholieke Meerburgkerk in Zoeterwoude-Rijndijk is hevig verbaasd dat de raadscommis sies deze week praten over de overname van een gedeelte van het kerkhof. „We zijn er wel over in onderhandeling, maar het is nog helemaal niet zeker", aldus pastoor B. Versteegen. „Ik vind het slordig en voorbarig dat de commissies er nu al over praten. Wij zijn nog niet zover." De gemeente wil een gedeelte van de begraafplaats achter de Meerburgkerk overnemen en er een algemene begraafplaats van maken. Omdat er nog maar tien graven beschikbaar zijn op de huidige algemene begraaf plaats, eveneens achter de kerk, hoopt Zoeterwoude op die ma nier zeker te stellen dat Rijndij kers ook in de toekomst in hun eigen dorp begraven kunnen worden en niet op de algemene begraafplaats in de Zuidbuurt. Volgens Versteegen, die te vens voorzitter is van het kerk bestuur, is de overname door de gemeente nog onzeker. „Overname zou voor de kerk wel gemakkelijker zijn, want an ders moeten we. iemand in dienst hebben die de begraaf plaats beheert. Vroeger deed de alphen aan den rijn Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, of ni aak een afspraak: tel, 01720-22100 Archeologisch themapark Ar cheon gaat op de populaire toer. Op donderdag 20 juli orga niseert het themapark een 'zo meravond-spektakel'. Op het programma staan onder meer optredens van Gordon en Imca Marina, terwijl deze avond ook de eerste Miss Archeon wordt gekozen. Daarnaast staan het unieke watertheater van Reinier Sijp- kens en de Archeon disco show op het programma en zorgen het orkest Tropical Special en CHEF HENNY VAN EGMOND, 071 -356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 -356429 De Zoeterwoudse gemeenteraad betwijfelt of de vuilover- slag die het Provinciale Afvalverwerkingsbedrijf Zuid- Holland (PROAV) wil vestigen op het voormalige Oost hoekterrein aan de Hoge Rijndijk, wel past binnen het bestemmingsplan. Volgens VVD'er R. de Ridder hoort de vuiloverslag in een hogere categorie dan in het bestem mingsplan is toegestaan. ZOETERWOUDE-RUNDUK liesbeth buitink In het bestemmingsplan 'Oost hoek' is vastgelegd dat alleen bedrijven in de zogenoemde ca tegorie 4.1 zich daar mogen ves tigen. Een vuiloverslag hoort tot de categorie 4.2 en is daarom officieel te zwaar voor het ter rein. Volgens een provincie woordvoerder past de overslag echter toch in de categorie 4.1, omdat het bedrijf slechts vijf da gen per week van zeven uur 's ochtend tot zeven uur 's avonds geopend mag zijn. „De ope ningstijden zijn aangescherpt en daardoor valt de overslag wel binnen de normering", aldus de woordvoerder. De Ridder en voorzitter A. Koppenol van de Actiegroep Stop Vuiloverslag Zoeterwoude- Leiderdorp zetten daar echter hun vraagtekens bij. „Nergens staat dat beperkte openingstij den gevolgen hebben voor de categorie-indeling", aldus Kop penol, die hoopt dat met het bestemmingsplan in de hand de vuiloverslag kan worden tegen gehouden. De raadscommissie grondge bied boog zich gisteravond over de gemeentelijke reactie op de aanvraag van de PROAV voor een milieuvergunning bij de provincie Zuid-Holland. Die re actie beperkte zich echter tot milieu-aspecten. „Wanneer kunnen we dan dat categorie- en-verhaal kwijt", vroeg De Rid der zich vertwijfeld af. „We zijn niet met een salami-tactiek be zig", verzekerde wethouder S. Stuijt (PZ/vuilverwerking) hem. „Maar het is bestuurlijk verstan diger om pas bij de aanvraag van de bouwvergunning daarop te reageren. Als u overtuigend bewijs heeft dat het bedrijf niet binnen het bestemmingsplan hoort, verneem ik dat graag. Maar onze ambtenaren hebben dat tot nu toe niet kunnen aan tonen en ik ga er dan ook vanuit dat het bedrijf past binnen de bestemming." koster dat, die was tegelijkertijd begrafenisondernemer, maar er is geen geld meer voor een kos ter. Dus willen we wel een ge deelte van de begraafplaats af stoten en als voorbereiding daarop hebben we ook een deel laten ruimen. Maar of de ge meente het overneemt is nog onzeker; het zou ook een privé- persoon kunnen zijn. Hoewel de gemeente natuurlijk wel een speciaal plaatsje in ons hart heeft," De eventuele overname van het gedeelte van de begraaf plaats, betekent volgens Ver steegen niet dat er graven voor katholieken verloren gaan. Gemeentewoordvoerder L. Luijben bevestigt dat er nog geen contract is met de kerk voor de overname van het ge deelte van de begraafplaats. „Maar er zijn wel besprekingen gaande en het kerkbestuur wil de graag onderhandelen over een overname." Door de overname stijgen de begraaftarieven van 200 naar ongeveer 1000 gulden, zo bleek gisteravond in de raadscommis sie grondgebied. „Duizend gul den is een flink bedrag, maar ook begraven hoort niet te ge beuren met subsidie", aldus wethouder S. Stuijt. leiderdorp judy nihof De plannen van het Provinci aal Afvalverwijderingsbedrijf Zuid-Holland (PROAV) voor een vuiloverslag op het terrein van Oosthoek in Zoeterwoude hebben in dat dorp al voor de nodige commotie gezorgd. Gevreesd wordt voor stank, stof, vliegen en schimmels. Maar ook in buurgemeente Leiderdorp beginnen steeds meer ongeruste bewoners zich te roeren. Niet alleen mensen die in de buurt wonen, zoals de bewoners van het Patrimo niumpark en de Achthovener- weg, maar ook Leiderdorpers die er verder vandaan zitten. Bewoner R. van Gooi van de Hoogmadeseweg 'een be zorgde burger met kinderen') hoopt dat de gemeente Lei derdorp er alles aan zal doen om de juiste acties te onderne men. Zo vindt hij dat wethou der P. Bouman (milieu/PvdA) zou moeten uitzoeken of in het gebied in kwestie geen sprake is van een opstapeling van allerlei aanslagen op het milieu. Hij wijst daarbij onder meer op de overlast van Hei- neken. „En uitgezocht zou moeten worden of de PROAV de kluit niet belazert. De PROAV vraagt een capaciteit aan voor 250.000 ton, terwijl de inrichting is berekend op wel 400.000 ton. Dat zou mis leiding kunnen zijn." „Het leeft heel erg in Leider dorp zegt J. Gerritsen die aan de Achthovenerweg woont. Ze is teleurgesteld in de gemeen te en met name in wethouder Bouman. Deze had zich vol gens haar al lang verdiept moeten hebben in de plannen en de mogelijke gevolgen er van voor Leiderdorp. „Dat heeft hij nog steeds niet ge daan en dat is toch erg laks", aldus Gerritsen. D66-fractievoorzitter E. Grootaarts heeft ér onlangs bij wethouder Bouman op aange drongen om de inwoners van Leiderdorp eens te informeren over wat zich even verderop afspeelt. „Je moet toch com municeren met je eigen bevol king, zeker als dat van je ge vraagd wordt. Des te meer als je wethouder bestuurlijke ver nieuwing bent. Dan moet dat toch aan je lijf gebakken zijn." Volgens C. Bos, die ook aan de Achthovenerweg woont, valt de wethouder niet veel aan te rekenen. Bos heeft meer moeite met de houding van de provincie, die maar niet met informatie komt. „Om Zoeter- wbude kan de provincie niet heen, maar ik heb de indruk dat de provincie niet bereid is om Leiderdorp er ook bij te betrekken. Ze probeert, denk ik, het plan erdoor heen te jas sen en schermt daarom de boel ontzettend af." Imca Marina bij Miss Archeon 1995 de Braziliaanse Grupo Bahia voor een tropische sfeer. Voor het feest kunnen de bezoekers vanaf 19 uur het park in. Het podiumprogramma duurt van 21-2 uur. Kaarten a 35 gulden zijn ver krijgbaar bij alle VW-bespreek- burcaus en bij Archeon in Al phen. Het Rijk moet bijdragen in de kosten die de politie heeft ge maakt voor de NAVO-conferen tie die enkele weken terug in Noord wijk is gehouden. Die mening verkondigde burge meester J. van der Sluijs giste- De vergadering van de NAVO in Huis ter Duin en Hotel Oran je heeft volgens de Noordwijkse burgemeester aan politie-inzet ongeveer anderhalf miljoen gul den gekost. „We hebben Den I laag al verzocht met geld over de brug te komen, maar tot nu toe is men nog niet zo happig", aldus Van der Sluijs. den haag/alphen aan den run annet van aarsen Nadat hij in 1989 een ongeluk had gehad en arbeidsongeschikt raakte, was het helemaal misge gaan met de 27-jarige Alphe naar. Een reeks van bedreigin gen, mishandelingen, winkel diefstallen en vernielingen heeft hij inmiddels op zijn naam staan. Gisteren moest hij op nieuw voor de rechter verschij nen vanwege een breed scala aan vergrijpen, waaronder mis handeling van een hond. De man, die niet kan verwer ken dat hij nergens meer aan het werk kan, ontsteekt bij het minste of geringste in woede. Een woede die hij nog wel eens pleegt af te reageren op on schuldige omstanders en voor werpen die niet van hem zijn. Zo vernielde hij de deur van de gemeentelijke sociale dienst en mishandelde hij de man achter hem in de rij, toen hij bij de bank géén geld meer kreeg. „Hier hebben we het beeld voor ons, van iemand die door Alphen doolt en op onverwach te momenten voor grote proble men zorgt", aldus officier van justitie Kuipers. Hij eiste vijftien maanden celstraf, waarvan vijf voorwaardelijk, een onmiddel lijke uitvoer van een nog uit staande voorwaardelijke straf van twee maanden en verplich te contacten met de reclasse ring. Rechtbankpresident Timmer mans trok zich even terug om met de andere rechters in het college te beraadslagen over een aaneengesloten straf, om dat de man tot 13 juli een vroe gere straf van een maand uitzit. „We zijn er al helemaal uit, ik doe direct maar een uitspraak", verklaarde ze na de schorsing. „Twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk, gekoppeld aan een behandeling bij de reclasse ring. Bovendien moet u ook di rect een voorwaardelijke straf uitzitten die u nog had staan. Op 13 juli blijft u dus gewoon vastzitten, voor in totaal acht maanden", aldus de rechter. Een schok voor de Alphenaar, die had verwacht dat hij volgen de week even terug mocht naar huis. „Ik heb maar één broek in de gevangenis. Bovendien ben ik bang dat ik mijn huis kwijt raak als ik niet even terug kan om wat dingen te regelen", ver klaarde hij om vervolgens te doen wat hij wel vaker doet: op springen en in woede ontste ken. De parketpolitie voerde de Alphenaar na een beslist hand gebaartje van de rechter direct af. LEIDERDORP ROTTERDAM-ZUID Meubelplein 8 - Tel. 071/416395 Stadionweg 39C - Tel. 010/4827765 S WERELDS GROOTSTE SPECIALIST IN l E 0 E R E N ZITMEUBELEN.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15