ogenelst •egaat geen doodzonde' De mooiste combinaties voor uw woning monteren we zelf.». Handtekeningenactie tegen onkruid in Hazerswoude ■HEHmHEÉSH Werk aan milieuwijk in Alphen begonnen Rijn Veenstreek Alphen kort uitkering schoolverlaters niet chef hennyvan egmond, 071-356414, plv -chef hans koenekoop, 071 -356429 Keukens Leicht, DéLux, Vancel Tegels o.a. Iris, Porcelanosa, Azuvi Sanitair Villeroy Boch, Sphinx etc. Diefstal uit vrachtauto Slphen aan den rijn» Uit een vrachtwagen die werd gelost op het 'horbeckeplein in Alphen zijn gistermiddag twee dozen met portkleding en cosmetica-artikelen gestolen. De 48-jarige hauffeur van de vrachtwagen, een Hoofddorper, heeft van de iefstal niets gemerkt. Hij vermoedt dat de dader via de zijdeur «ie dozen uit de laadruimte heeft genomen. ^Aanhangwagen met compressor weg Q M-Phen aan den rijn Een aanhangwagen met daarop een com- jressor is gestolen vanaf de Lauwers in Alphen. Bij elkaar is het ELD ;pul rond de 14.000 gulden waard. De diefstal had gisteren plaats. I chtergehouden informatie 'niet essentieel' HAZERSWOUDE-DORP RUUD SEP Het hoge gras is net deze week voor het eerst dit seizoen gemaaid. Actie voerster A. van Velde beseft dat dat geen gevolg is van de door haaf opge haalde handtekeningen. „Nee, het was gepland: twee keer in de week maaien. Het stond ook in de folder die wij een paar weken geleden op de mat kre gen." Hoewel ze wist dat de maaima- chine er aan zat te komen, ging Van Velde vorige week langs de deuren in de wijk Plan Zuid 1 om handtekenin gen te verzamelen tegen het ecolo gisch groenbeheer op de dijk ten zui den van de Zuidsingel. Slechts bij zes huizen werd niet getekend. „Maar bij de mensen die niet getekend hebben was het ook een rommel in de tuin." Sinds de gemeente Rijnwoude an derhalf jaar geleden overging op ecolo gisch groenbeheer, wordt er geklaagd over het voortwoekerende onkruid. Hier en daar had dat geklaag succes. Na een handtekeningenactie onder de bewoners van de Paulus Potterstraat in Plan Zuid I wordt het gras langs die straat sinds dit jaar weer netjes kort gehouden. Maar op de dijk kon de zu ring ook dit jaar weer woekeren. Sinds kort verdedigt de gemeente het nieuwe beleid met foto's van bloei ende weides. Maar op de dijk was voor het maaien geen bloemetje te zien. Sterker nog: de enige bloemen zijn door het maaien pas zichtbaar gewor den. Op de hoek van de Rembrandt- laan en de Frans Halsstraat blijkt in eens nog een bloeiend rozenperkje te staan waar dat vorige week nog on zichtbaar was. „De dijk was altijd zo mooi, zo'n entree voor het dorp", jam mert Van Velde. „Maar als ik nu terug kom van vakantie, dan schaam ik me ervoor dat ik in Hazerswoude-Dorp woon. De straten waren al vervuild met onkruid en nou komt ook die dijk er nog eens bij." De klaagzang van de Hazerswoudse wordt gedeeld door haar buurtgeno ten. Het huis aan huis ophalen van handtekeningen is daardoor een hele klus geworden. „Ik moest overal bin nenkomen en heb daar hele gesprek ken gevoerd. De reacties waren echt geweldig. Ze ergerden zich allemaal echt verschrikkelijk, hè. En niet alleen aan het onkruid hoor. Als ze van de ge meente eens konden horen wat ik alle maal in die huizen gehoord heb... Het is echt heel, heel erg." Hier en daar blijken de mensen al zelf de grasmaaier ter hand te nemen - net zoals bewoners zelf gif gaan spui ten tegen het onkruid op straat. „Op de Zuidsingel kijken die mensen zo te gen dat onkruid aan. Ik moest daar bij na overal binnen komen kijken. Som migen hadden zelf aan de overkant van de vaart het gras gemaaid omdat het er echt niet uit zag." De actie leverde uiteindelijk 175 handtekeningen op - heel wat meer handtekeningen dus dan er huizen staan in de wijk. De verzameling is met een begeleidend schrijven begin deze week naar burgemeester en wethou ders gestuurd. Milieuwethouder M. Vorenkamp- van de Westeringh blijkt niet erg onder de indruk van het grote aantal handte keningen. „Ja, zes per adres", reageert zij fel, om vervolgens uit te leggen dat het groenbeheer tot nu toe niet hele maal volgens plan is verlopen. „We hadden bepaald dat alle horizontale delen bij de dijk gazon moeten wor den. Dat is tot nu toe nog niet goed uitgevoerd. Maar we willen dat die de len dit jaar nog gazon krijgen." De ini tiatiefneemster voor de handtekenin genactie wordt binnenkort uitgeno digd voor een gesprek met de wethou der. „Ik zal dan ons beleid toelichten. Maar wanneer blijkt dat de hele buurt erbij blijft dat ze dit beleid niet willen, dan zullen we het zeker niet tegen ie ders wil uit blijven voeren", aldus wet houder Vorenkamp. 'Thorbeckeplein openstellen voor auto's' Lestella Sani Plus Al jarenlang leverancier van alle beleende merken Tel. 071 -223123 ndustrieterrein 'De Waard' Sani Plus Veurseweg 153b 2251 AB Voorschoten Tel. 071 -619557 Tegenover 'de Gouden Leeuw' Openingstijden maandag de gehele dog gesloten. Open: dinsdag t/m vrijdag 08.30 - 17.00 ui zaterdag 10.00-16.00 uur en donderdag koopavond 19.00-21.00 uur. Loodsen hinderen Leimuidens echtpaar leimuiden gerard van der geest Het bedrijventerrein aan de Oosterweg in Leimuiden kan niet op ieders sympathie reke nen. Het echtpaar Glas van de Burgemeester Bakhuizenlaan klaagde gisteravond in de com missie volkshuisvesting, dat zijn woonplezier erdoor wordt ver ziekt. Glas beweerde dat door de twee hoge loodsen van het caravanbedrijf Hulsker - die hij consequent 'vrieskisten' noem de - en de toename van het zware verkeer op de Bakhuizen- laan zijn huis zo'n veertig pro cent in waarde zou zijn gedaald. Wethouder A. Kea was van de bezwaren van Glas niet onder de indruk. Hij gaf slechts toe dat de loodsen met wat groen meer aan het oog zouden kunnen worden onttrokken. De com missie was het met de wethou der volledig eens. Inbouwapparatuur alle bekende merken Open haarden (kompleet programma) Natuursteen grote keuze Schuifdeurkasten (ook maatwerk) Totale montage 'e Zoeterwoudse WD-fractie heeft gisteravond geen eun kunnen vinden voor een motie van wantrouwen igen CDA-wethouder R. Hogenelst. Volgens de liberalen eeft de wethouder informatie over de vestiging van de 2iliiloverslag van de PROAV op het voormalige Oosthoek- errein aan de Hoge Rijndijk niet doorgegeven aan de ge- ieenteraad, terwijl de komst toen nog wel had kunnen 75jorden voorkomen. huisvuiloverslag 'niet essentieel' was bij de beslissing over het bestemmingsplan. „De infor matie zou geen gevolgen heb ben gehad voor het bestem mingsplan en was daarom niet essentieel. Het was bekend dat in de categorie bedrijven die in het bestemmingsplan werd vastgesteld, geen sprake zou zijn van een rozenkwekerij of een kaasboerderij." Voormalig wethouder T. Rin- gersma (PZ) vond dat de WD boter op het hoofd had. „De woorden van de WD klinken alsof meneer Van der Kooi manhaftig poogt de taak die hij zelf in februari verzaakt heeft, te verbergen. Hij heeft volstrekt verkeerd ingeschat wat mogelijk was in die categorie bedrijven. U heeft het afgewogen, maar dat wist u niet. U wist dat er een ka belbranderij kon komen, of een waterzuivering en u wist ook dat in die éategorie een vuil- overslag kon komen. Die afwe ging hoort bij de vaststelling van een bestemmingsplan." Voorzitter A. Koppenol van de aktiegroep 'Stop Vuiloverslag Zoeterwoude/Leiderdorp' zei 'diep teleurgesteld' te zijn over de discussie. „Het is triest om dit aan te horen. U moet vooral proberen om uw politieke carri ère op een hoog plan voort te zetten. Maar op deze manier dupeert u de bevolking", voeg de hij de gemeenteraad toe. 'peterwoude liesbeth buitink :n meerderheid van de ge- leenteraad vond echter dat die [formatie 'niet essentieel' was dat Hogenelst daarom 'geen ilitieke doodzonde' heeft be- tan. De raad constateerde gis- iravond dat bij het college en ambtenaren in januari be- :nd was dat de PROAV niet al- jen bouw- en sloopafval, maar k huisvuil wil gaan overslaan het voormalige Oosthoekter- :in. Een maand later beslist de lad over het herziene bestem- ilan voor het terrein, laar was daarbij niet op de iogte van de huisvuiloverslag. Volgens WD-fractievoorzitter van der Kooi had de komst de PROAV daarom kunnen orden voorkomen door een eine wijziging in het nieuwe istemmingsplan en heeft Ho- :nelst de gemeenteraad die ins ontnomen door de infor- latie niet door te geven. „Die andelwijze is zeer laakbaar en :tekent bijna dat een wethou- :r zijn eigen doodvonnis te- Ook CDA'er G. van der Hulst 3nd dat het college 'slordig is mgegaan met informatie', daar het is niet bewust achter houden en als raad zijn we ok naïef geweest. De schuld ;t ook bij ons." Fractievoorzit- r R. de Lange (Progressief oeterwoude) vond dat de in- irmatie over de komst van* de Automobilisten negeren inrijverbod 51 phen aan den run De nieuwe bijstandsverorde ning van de gemeente Alphen heeft geen al te grote verande ringen tot gevolg voor de 1200 uitkeringsgerechtigden. De nieuwe algemene bijstandswet die volgend jaar op 1 januari in werking treedt, geeft gemeenten enige ruimte om de hoogte van de uitkering vast te stellen. De wet verplicht de gemeenten om aan te geven waar de inwoner van die gemeente recht op heeft. Volgens de nieuwe algemene bijstandswet ontvangt een al leenstaande vijftig procent van het netto minimumloon, een al leenstaande ouder zeventig procent en een echtpaar of sa menwonenden honderd pro cent. Wanneer een alleenstaan de of alleenstaande ouder kan aantonen dat hij geen woonkos- dan krijgt hij twintig procent toeslag. Daarmee komt hij op eenzelfde inkomen als in de huidige bijstandswet. Wanneer er echter meer personen op één adres wonen, dan wordt de toe slag kleiner. Daarbij doet het er niet toe of de ander daadwerke lijk bijdraagt in de woonkosten. De nieuwe wet voorziet ook in de mogelijkheid om school verlaters een lagere uitkering te geven, om ze te stimuleren aan het werk te gaan. Burgemeester en wethouders van Alphen zien van deze mogelijkheid af. Vol gens B en W zijn schoolverlaters over het algemeen gemotiveer de personen, voor wie van de verlaging geen extra stimulans uitgaat. Volgende week buigt de com missie voor plan- en beleidsvor ming zich over de nieuwe bij standsverordening. Uw klantvriendelijke adres voor perfekte keukens, badkamers, open haar den, tegelvloeren en schuifdeurkasten. Kortom alles voor uw woning! Ook wij denken met u mee, maar doen daarnaast alles wat nodig is om tot een perfekt resultaat te komen zoals: advies, begroting, tekeningen, ontwerp, plaatsen en Verbouwingen. Sinds ongeveer een week wordt in Ha zerswoude-Rijndijk het eerste begin ge maakt voor cfe bouw van vijftien 'mens en milieuvriendelijke' woningen. Er wor den sloten gedempt en gegraven en we gen aangelegd. Op maandag 10 juli gaat officieel de eerste paal voor het veelbe sproken project de grond in. De plannen voor de milieuwijk zijn al weer twee jaar oud. In die tijd hebben de toekomstige bewoners van de wijk de bouwgrond gekocht, maar lukte het maar niet om met de Hazerswoudse aannemer Egbo tot voor iedereen aan vaardbare prijsafspraken te komen. Eg bo heeft geen ervaring met het bouwen van milieu-woningen en vroeg volgens de toekomstige bewoners een veel te ho ge prijs. Op grond van een overeen komst uit 1978 tussen de gemeente Ha zerswoude en de aannemer, mochten de bewoners echter niet in zee gaan met een andere bouwer. Enkele maanden geleden kwamen de twee partijen na lang touwtrekken tot een vergelijk. Toch bleek het moeilijk om tot definitieve afspraken te komen. Zelfs nu het werk aan de wijk aan is be gonnen, zijn de aannemingscontracten nog niet getekend. De toekomstige be woners hebben echter geëist dat het werk voor de bouwvak moet beginnen. Het is overigens de verwachting dat de contracten nog voordat de eerste paal de grond in gaat toch nog worden gete kend. Maar daarmee is het laatste woord nog niet gezegd over de milieuwonin- gen. Over de vraag of bewoners een zon neboiler op het dak willen, kunnen ze bijvoorbeeld nog tot eind dit jaar naden ken. Het was niet mogelijk om over al dit soort details nu eü een overeenkomst te sluiten. Planning Volgens de huidige planning kunnen de funderingsbalken nu nog voor de bouw vak worden gestort. Toch zal het nog on geveer een jaar duren voordat de eerste bewoners hun milieuwoning kunnen betrekken. Er wordt op gerekend dat de huizen in juni 1996 kunnen worden op geleverd. Winkeliers rond het Thorbecke plein in Alphen willen dat er voortaan weer auto's toegelaten worden op het plein. Op het plein moeten 24 plaatsen ko men voor kort parkeren. Dat blijkt uit een plan dat de CDA- fractie gisteren tijdens de raads vergadering namens de winke liers heeft aangeboden. Bijna honderd boze winke liers waren gisteren met span doeken naar het stadskantoor gekomen om hun onvrede te uiten over het uitblijven van ontwikkelingen die het plein aantrekkelijker moeten maken. Het plan van de winkeliers - dat de goedkeuring draagt van de marktkooplui - voorziet tevens in een mobiel horecaterras van vijftig vierkante ^meter aan de rand van het plein. Het gemeentebestuur wil de ontwikkeling van het Thorbec keplein opnemen in de plannen voor de stadshartontwikkeling. Maar daar willen de winkeliers niet op wachten. De afsluiting van het plein voor auto's is in hun ogen een slechte zaak ge weest en heeft geleid tot omzet verliezen. Om de loop van het winkelend publiek terug te krij gen moet het plein weer gedeel telijk opengesteld worden voor auto's. Het grootste knelpunt om op het plein veranderingen te kun nen doorvoeren vormt de zater dagse markt. Maar geen enkele winkelier wil de markt missen. Pogingen om de markt te ver plaatsen stuiten steevast op groot verzet onder de winkeliers van het Thorbeckeplein. De eer ste stap in de richting van een sfeervoller plein was destijds het autovrij maken ervan. Maar daar willen de winkeliers nu weer vanaf. Althans, zolang an dere ontwikkelingen met het plein uitblijven. De ideeën van de winkeliers konden gisteren niet op al te veel steun rekenen van de poli tiek. I loewel het CDA fungeerde als 'doorgeefluik' voor de win keliers, wil de partij zich nog niet uitspreken over de inhoud ervan. Alleen de Socialistische Partij zag geen kwaad in het tij delijk weer openstellen van het plein voor kort parkeren. Nieuwe bijstandsverordening alphen aan den rijn jan winde ten kan delen met een ander, e politie heeft gisteren een controle uitgevoerd op het inrijverbod in de Vierambachtsweg in Alphen. Vijfendertig overtreders kregen ?n bekeuring. Diverse automobilisten kozen eieren voor hun geld slaagden er in tijdig te keren. FOTO HOLVAST/MARKLAMERS Deze grazende koe zal moeten wijken voor een wijk met milieuvriendelijke huizen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17