Radio Televisie Martijn Lindenberg en de regeltjes van de Tour de France '2 Vandaag' wordt half uur langer VRIJDAG 30 JUN11995 11 I selectie Ander Afrika Rocky Tuhuteru voegt zich in Bahir Dar (Ethiopië) bij de crew. Op de dag dat hij aankomt be zoekt hij meteen een voetbalwedstrijd op een zanderig veld. En hij wordt uit genodigd in een huisje waar een com pleet gezin woont. Rocky wordt ont haald met koffie die op traditionele wijze wordt bereid. Om aan te geven dat zijn bezoek op prijs wordt gesteld, is de vloer in de 'huiskamer' bezaaid met grassprietjes. In de avonduren bezoekt de presentor samen met en kele leden van de Ander Afrika-crew een bar, waar meisjes in witte gewa den traditionele dansen ten tonele brengen. Nederland 1 21.25 Van gewest tot gewest Meer dan twee jaar is een aantal instanties bezig ge weest het Nannewijd, een meertje in de buurt van Heerenveen, schoon te maken in het kader van integraal wa terbeheer. Waterwegen die door het meertje liepen werden omgeleid, zo dat het vuile water dat er doorheen kwam nu door een enorm rietveld loopt. Verder: Begin deze eeuw werd het 'miljoenenlijntje' aangelegd: de spoorwegverbinding tussen Schaes- bergen Simpelveld. Dreigende ver zakkingen waren de oorzaak van de hoge aanlegkosten: 12 miljoen gul den voor 12 kilometer rails. Nederland 3 19.32 Reisleiders en inkopers Salou is een van de snelst groeiende Spaanse be stemmingen. In het plaatsje aan de Costa Dorada bivakkeren gemiddeld honderdduizend bezoekers per week in de tientallen appartementenblok- ken en hotels. Werken aan Werk volg de gedurende een week het werk van drie reisleiders en een inkoper. Het organiseren van excursies, onderhan delingen voeren met hoteleigenaren en het behandelen van klachten van toeristen, het hoort allemaal bij het Nederland 3 20.00 André Hazes-spe- cial: een optreden uit 1994 van An dré Hazes in Ahoy. (Nederland 2, 19.42 uur) Een man die je niet iedere dag ontmoet Engels kort drama. Jim, afkomstig uit Ierland, werkt als automonteur en woont met drie maten in een apparte ment in Londen. Op zoek naar een vriendin reageert hij op een adverten tie uit de krant. Charlotte heeft een goede baan bij de bank en is ge trouwd. Het is geen slecht huwelijk, maar zoals ze zelf zegt: 'De relatie is die van broer en zus'. Via de haar ge plaatste advertentie ontmoet ze Jim en moeizaam ontstaat er een relatie. Als het er naar uitziet dat ze ondanks hun verschillende achtergrond en denkwijze toch een echte relatie op kunnen bouwen ontdekt Charlotte dat Jim nog een ander leven leidt. Nederland 3 20.28 De kleedkamer Deze aflevering laat de metamorfose ontstaan in de huiska mer in plaats van in beeld door het mogelijke dubbelleven van de kijker Willem de Ridder is aan het woord. Letterlijk Radio op televisie? De Rid der gaat in vijf korte vertellingen langs zijn levenspad. Verhaal en ge luid doen hun wonderbaarliike werk. Zelfs met je rug naar de televisie, neemt de meesterverteller je mee. Nederland 3 17 10 Highlights: Hail Hail Rock 'n' Roll Chuck Berry is al sinds de jaren vijftig verbonden aan de rock 'n' roll. In 1958 kwam de eerste LP van zijn naam op de markt. Tot 1988 bracht hij maar liefst 26 elpees uit. Verder heeft hij rollen vertolkt in rockfilms. In 1960 kwam er een smet op de car rière van Berry; hij werd beschuldigd een veertienjarig meisje in dienst te hebben als prostituée en draaide twee jaar de bak in. Na zijn vrijlating pikte hij zijn loopbaan weer op en kwam eigenlijk sterker dan daarvoor RTL 5 00.10 nederland nederlandnederland® 15.40 15.47 17.26 17.54 18.00 18.22 20.00 20.24 20.31 NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden De tijd staat even stil. Programma over de men sen achter een historische gebeurtenis. Afl. 9/slot. December-moorden. Pre sentatie: Patrick van Mil Nederland te voet. Reportage over de lange- afstand-wandelroutes in Nederland Willem Wever. Programma waarin kinde ren hun favoriete vragen stellen. Presentatie: Jo- chem van Gelder Cartoon Club. Gevarieerd tekenfilm-pro gramma Thunderbirds. Engelse poppenserie. Afl.: Danger at Ocean Deep 1 Thunderbirds. Vervolg Seapowër. 6-delige documentairese rie over het grote belang van de oceanen voor de mensheid. Afl. 3: Han delsroutes, handelsoorlo- gen i Waku Waku. Spelprogramma. Panel: Marjolein Touw, René van der Gijp, Manouk van der Meulen en John Jones. Presentatie: Rob Fruithof. Herh NOS-Journaal NOS-Weeroverzicht De sollicitatieshow. Bloedserieussollicitatie- spel. Presentatie: Chazia Mourali Ander Afrika. 13-delige serie waarin KRO-presentatoren per truck door Afrika trekken. Afl. 4: Ethiopië. Presenta tie: Rocky Tuhuteru New York Police. Amerikaanse politieserie. Sipowicz en Simone on derzoeken de moord op een beroepsgokker. De getuige in een moordzaak brengt Simone in een las tige positie Beyond the clouds. 7-delige documentairese rie over de veranderende Chinese samenleving. Afl, 4: Een hongerige geest NOS-Journaal NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden 18.00 I 18.15 18.34 I America's funniest homevi- deos NOS-Journaal Candid camera. Programma met de ver borgen camera De Teenage hero turtles in Europa Tekenfilmserie. Afl.: Turt les in the Orient Express TROS Adventure. Reportageserie over de bouwvan een school in Guatemala door Neder landse basisscholen. Afl. 5. Presentatie: Liesbet den Daas 'Allo 'allo. Engelse comedyserie. Ge neraal von Klmkerhofen is op het idee gekomen Churchill te kidnappen en de kolonel. Afl. 2 2 Vandaag. Met om: NOS-Journaal Actualiteiten NOS-Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer 18.41 NOS-Studio sport 19.15 De Russ Abbot show. Engelse humoren sketches 19.42 André Hazes special. Portret van de Amster damse zanger André Ha- zes De leukste thuis. Home-videobloopers. Pre sentatie: Linda de Mol Blind date. Datingprogramma. Pre sentatie: Bert Kuizenga Wonder boven wonder 8-delige serie gedramati seerde documentaires waarin duidelijk wordt dat de wonderen de wereld nog met uit zijn. Afl. 8/slot Deadline. Magazine over misdaad en ander onrecht. Presen tatie: Jaap Jongbloed In the heat of the night. Amerikaanse misdaadse rie. Afl.: De synagoge De verandering - Special. Terugblik op de program ma's van afgelopen sei zoen Presentatie: Feike ter Velde Late nite concert. Concertregistratie van Jessy Dixon m.m.v. het Chicago Community Choir. Afl. 2 NOS-Journaal 18.10 18.15 19.00 19.28 19.32 20.00 20.14 20.46 21.37 22.30 23.12 00.01 21.53 22.00 22.16 22.34 i De kleedkamer. Serie portretten van men sen die in twee verschil lende werelden leven. Afl. 17 De Fabeltjeskrant. Poppenserie. Afl.: Vos be gint loterij Sesamstraat. Kleuterprogramma. Afl.: Verkeer NOS-Jeugdjournaal Heksenketel. Engelse jeugdserie. Vreemde ruimtewezens vereren mevrouw Grot- bags en haar huisgenoten met een bezoek. Afl. 5 Lingo. Woordspel. Presentatie: Frangois Boulangé Uitz. politieke partijen: GPV Van gewest tot gewest. Regionaal magazine Reisleiders en inkopers. 5-delige serie. Werken aan werk over werken in het toerisme. Afl. 5/slot. Herh Een man die je niet iedere dag tegenkomt (A man you don't meet every day). Engels korte film uit 1994 van Angela Pope. Met. Peter Davison, Harriet Walker e.a. De Ier se automonteur Jim rea geert op een advertentie van de getrouwde Engelse Charlotte. Wanneer er on danks de onderlinge ver schillen toch iets moois tussen de twee opbloeit, ontdekt Charlotte dat Jim nog een ander leven leidt 2 Meter special. Vooruitblik op het pro gramma van 23.17 uur Trekking dagelijkse lotto NOS-Journaal NOS-Sportjournaal Nova. Actualiteitenprogramma. Met NOS-Gesprek minis ter-president (Presenta tie: Cees Labeur) Presen tatie: Maartje van Weegen 2 Meter de nacht in. Concertregistratie vanuit Paradiso met optredens van Tony Joe White, The Prodigal Sons, The Per suasions, Soul Coughing en Dog Eat Dog. Presenta tie: Jan Douwe Kroeske Einde 15.00 15.10 16.15 16.25 18.30 19.00 19.30 19.50 20.00 20.25 21.55 22.50 rtl o Adventure. Flitsende reportages Santa Barbara. Amerikaanse soap Vier uur nieuws Laurel Hardy. Amerikaanse cartoon Felix the cat. Amerikaanse cartoon The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. Herh Wie ben ik? Spelprogramma. Herh Zes uur nieuws Ooggetuige. Reportages Rad van fortuin. Spelprogramma. Herh Golden girls. Amerikaanse comedyserie Half acht nieuws Weer. Presentatie: John Bernard The bold the beautiful. Amerikaanse soap De vakantieman. Informatief programma Rescue 911. Amerikaanse reality-pro- gramma Muddling through. Amerikaanse comedyserie Nieuws, sport en weer Laura, les ombres de l'été. Franse erotische film uit 1979 van David Hamil ton. Met: Maud Adams, James Mitchell, Dawn Dunlap, Pierre Londiche, Maureen Kerwm e.a. Nachtprogramma rtl rsbu HILVERSUM TON DEJONG in taVoor het tweede jaar zit Martijn Lindenberg thuis. Géén Tour de France voor hem, anders dan "kanials producent aan het thuis- mojfront. Het NOS-kanon, als nte^sportregisseur van wereldfaam: „Ik heb er meer dan 25 gedaan. Mo^Da's genoeg." Bovendien is La v of Grande Bouclé minder leuk ge ur worden. Meer commercie, min der heroïek. En we zitten in een •Hollandse dip, dan blijf je mak- Ul Jkelijker thuis. je o Dit jaar zijn ze er ook weer, twee van die integrale uitzen- idingen: etappes van start tot fi nish. Aime La Plagne-Alpe Id'Huez en Saint Girons-Caute- 23rets Pont d'Espagne. Martijn er2-' Lindenberg moet er nu al een beetje van gruwen. „Heb je die daglange uitzendingen uit de 1 jRonde van Italië bij RTL gezien? jlk viel erbij in slaap." Herinneringen borrelen bo- ip radio o leder heel uur nieuws. 16.05 Welinge lichte kringen. 17.07 TROS Aktua. i 18.07 TROS Aktua, vervolg. 19.04 TROS Interaktief. 20.04TROS Klan- jtenservice. 22.04 Hier en nu-sport. 23.07 Met het oog op morgen. 00.04- 07.00 TROS Nachtwacht. radio q leder heel uur nieuws. 17.04 Van Staa tot zeven. 18.04 Van Staa tot ze ven, vervolg. 19.04 De gouden greep. 20.04 Weekend-radio. 22.04-24.00 De avond van het sentiment. radio leder heel uur nieuws. 17.04 Rlnkel- dekinkel 18.04 Kort en Klijn. 19.04 Spoor 7. 20.04 Paperclip magazine. 21.04 Villa 65. 00.04Countdown ca fé 02.02-06.00 Oh, wat een nacht. radio o 16.00 De Nederlanden- Kees van Baaren. 17.00 Operette. 18.04 Duitse Barok (17e eeuw). 19.10 Muziek van Tournemire. 20.02 Avondconcert: De VARA matinee. Muz. voor piano. 21.30 Dvorak: Strijkkwartet in E opus 80. Stamitz Kwartet. 22.00 Schu mann: Szenen aus Goethes Faust. 00.00-01.00 Vincent na middernacht. ven van een editie waar hij nog wèl bij was, een van de vele. De meet lag in Pau en daar moch ten de aangereisde heren com mentatoren zich 's morgens om tien uur, half elf al melden voor een directe reportage van ette lijke uren. „Met alleen een mo- nitortje voor hun neus. Infor matie over het koersverloop was er de eerste uren nauwelijks. Ook niet via de Tour-radio, die informatie is soms minder dan nul. Ik zal het nooit vergeten: de vuilniswagens reden de eerste uren van die etappe nog ge woon door de straten, het hele stadsleven van Pau trok aan je voorbij. Dan weet je weer waar je mee bezig bent." Daarom mag Lindenberg gaarne in de beugels knijpen, wanneer hij als televisie-advi seur van de UCI - de internatio nale wielerunie - de Tour-direc tie van goedbedoelde raad mag voorzien. „Die discussie heb ik ieder jaar met Jean-Marie Leb- lanc: Hou het nou op twee, drie van die daglange uitzendingen, niet méér. En kennelijk luistert hij toch wel een beetje." De NOS doet er trouwens wel aan mee, die marathonreporta ges. Vér voor het middaguur kun je op de buis de coureurs al tegen de eerste berghelling op zien peddelen, het ontbijt am per achter de kiezen. En waar om? „De buurlanden doeri het in ieder geval. Dus als wij het niet doen, kijkt men wel naar de Belg, of naar Eurosport. Op dat moment moet je je normen wel een beetje laten zakken, anders zappen de kijkers weg." afcsj mo Martijn Lindenberg: „Als Indurain een Nederlander was gingen we natuurlijk ook met meer mensen." FOTO GPD Martijn Lindenberg behoort uit televisie-historisch oog punt bekeken tot de tweede generatie Tour-volgers. De der de generatie nestelt zich inmid dels al vyeer een paar jaar in de media-karavaan; die jongens nemen een andere Tour voor lief dan de etappekoers waar mee de categorie Smeets/Nelis- sen/Lindenberg bekend raakte. „De Tour was bereikbaarder, leefbaarder dan nu." Er is ook meer ongemak voor de volgers? Lindenberg: „Een hóóp ongemak, ja. Ik geloof, om maar wat te noemen, dat er dit jaar zo'n 1.500 volgwagens in de Ronde meerijden, 's Avonds zit je in hotels op veertig, vijftig, soms zestig kilometer van de etappeplaats. Je zag elkaar 's avonds al niet meer en je in vloed werd minder. Er zijn wei nig mogelijkheden meer om als medium zelf iets te dóen. De Tour is een goed geoliede ma chine geworden, met steeds meer commèrciële belangen en regeltjes waar je je aan moet houden. Vroeger stond je met je wagen 's morgens op 200, 300 meter van de start, achter het peloton. Nu is dat anderhalve kilometer. Dat betekent wèl dat je 20 minuten onderweg bent voor je de start bereikt, en dat je dan nog 20 minuten terug De renners hebben 's mor gens vóór het vertrek nog wel wat tijd, maar ze verdwijnen te genwoordig in een afgeschermd VIP-promodorp, tekenen de presentielijst, stellen zich op voor de streep en vertrekken. Heen en weer peddelen voor het oog van het volk achter de hekken, een verdwaalde hand tekening het is er bijna niet meer bij. Voor de TV-verslaggevers Mart Smeets en Jean Nelissen, oud-gedienden, moet de char me anno '95 toch welhaast een andere zijn dan voorheen? Maakt het vooruitzicht van een maand 'ongemak' in de hecti sche marge van zo'n groot eve nement nog wel enthousiast? Lindenberg: „Nou, ik wil niet voor Smeets en Nelissen praten, maar ik denk dat er ook 'n beetje masochisme bij zit. An derzijds is er, denk ik, wel een bepaalde verwijdering, een ze kere distantie tussen voorheen en nu. En die zal er niet kleiner op worden in een tijd waarin je je als medium veel meer naar de regels en de sponsors hebt te schikken." Want ook Smeets en Nelissen zullen zich in vlagen van wee moed de tijd nog wel heugen dat de firma Perrier de comple te Tour-karavaan voorzag van haar bubbeltjeswater. Perrier reed met één wagen, met een balkon en een oud-bokser ach terop, waarvoor de dorstige Tour-volgelingen zich verdron gen om een flesje. Perrier ruim de het veld voor Coca-Cola, en er kwamen hupse meiden met blikjes, die de renners te pas en te onpas in de handen kregen gedrukt. Lindenberg: „Dat dwangmétige..." Niettemin blijft de Ronde van Frankrijk een 'speerpunt' in het sportaanbod van de NOS. Waar voetbal, wielrennen, tennis en schaatsen door het publiek als 'A-sporten' worden erkend, zal Studio Sport blijven knokken voor de uitzendrechten van de Tour, volgens Lindenberg. „Maar niet tegen elke prijs. Wimbledon (nu bij RTL, red.) hebben we ook niet meer willen kopen, gelet op de gevraagde prijs. Zéér duur. Het moet na tuurlijk allemaal een beetje pas sen in onze jaarbegroting, en die relateren we aan de interes se van het publiek. En in dat op zicht, is de Tour nog altijd een monument. Goede tijd van het jaar, uitstraling, en de Neder landse inbreng zal op den duur ook wel weer beter worden. Dus we zijn blij dat we die réchten Krachtmeting Zelf stuurt de NOS dit jaar een equipe van zeven man naar La Grande Bouclé. In de hoogtijda gen van het Nederlandse wiel rennen waren dat er wel een handjevol meer, maar het zijn schrale tijden. Dus verwacht ook geen aparte Tourjournaals meer, met elke avond de lotge vallen van een andere Holland se coureur, want daar ben je dan snel doorheen. In plaats daaFvan zullen Mart Smeets en Herbert Dijkstra berichten en sfeerbeelden oplekenen die steeds in de vooravond rond de traditionele samenvatting wor den gevlochten. Lindenberg: „Als Indurain een Nederlander was, gingen we natuurlijk ook met méér mensen..." Zelf hoopt hij dat de jaargang '95 een krachtmeting wordt tus sen een gevestigde generatie renners (Indurain, Rominger) en opkomende 'jongeren' (Ber- zin, Tonkov), zoals ook alleen heersers als Hinault en Lemond in hun nadagen meer dan voor heen op de proef werden ge steld. „Dat is goed voor de tele- Uitzendingen: zaterdag 1 t/m zondag 23 juli (10 en 17 juli rustdagen), dagelijks recht streeks op Nederland 3 (op zondagen: Nederland 2), vanaf ongeveer 14 uur. Samenvattin gen dagelijks op Nederland 2, vanaf ongeveer 18.40 uur. radio leder heel uur t/m 17.00 en 07.30 nieuws. 17.08 Radio UIT 17.50SP. 18.02 Actualiteiten- en religieus pro gramma in het Arabisch 18.45 Actu aliteiten in het Turks 19.00 Nieuws en actualiteiten in het Turks. 19.45 Nieuws eri actualiteiten in het Marok kaans en Berbers. 20.30 Nieuws en actualiteiten in het Chinees 21.00 Licht en uitzicht. 21.39 EO-Metter- daad. 21.40 Boeken wijzer. 22.00 De avonden, met om: ca 22.15 De Lees tafel; ca. 23.00 De wijde blik; ca. 23.50 Weeksluiting. speelfilms op televisie VRIJDAG The Best of Times (1986-USA) Robin Willi ams wil een fatale foot-ball wedstrijd uit zijn jeugd overspelen, met de hulp van zijn vriend Kurt Russell. Teleurstellende komedie van Roger Spottiswoode. BRTN 1 20.55 Warlock 1989-USA) Aardige combinatie van horror, fantasy en humor van Steve Miner. Heksenmeester Julian Sands reist uit de mid deleeuwen naar het heden om de satansbij bel mzijn bezit te krijgen. RTL Television 22.00 Autumn Moon (1992-HK/J) Terwijl haar ou ders in Canada zijn, woont de jonge Li Piu Wat bij haar oma in Hong Kong. Ze ontmoet - Matashosi Nagase die dol is op de kookkunst van haar oma. Drama van Clara Law. BRTN 2 22.35 Road to Ruin (1991-USA) De rijke zakenman en playboy Peter Weller besluit de trouw van zijn vriendin te toetsen, en raakt prompt al zijn geld kwijt. Komedie van C. Brandstrom Duitsland 2 22.45 Masques 1987-F) Misdaad-komedie van Claude Chabrol die een satire op de 'onechte' televisiewereld gemaakt heeft. Journalist Ro bin Renucci beweert dat TV-presentator Phi lippe Noiret een rotzak is. Duitsland 1 22.55 Kelly's Heroes 1970-USA) Achter de Duitse linies bevindt zich een goudschat en soldaat Kelly is vastbesloten die tijdens zijn verlof te gaan halen. Oorlogsfilm van Brian G. Hutton met o.a. Clint Eastwood. BBC 1 23.20 Laura, Les Ombres de L'été 1979-F) Saaie erotische film van David Hamilton over een blinde beeldhouwer met grote handen die een 15-jarig meisie vraagt te poseren. Met: James Mitchell en Dawn Dunlap. RTL 4 24.00 The Return of Captain Invincible (1982- AUS/USA) Cult-achtige parodie op de Ameri kaanse comics door Philippe Mora. Alan Ar- kin strijdt als captain Invincible tegen het kwaad en de nazi's. Duitsland 2 0.30 nam-veteraan Wings Hauserdoor het lint gaat als zijn vrouw en kinderen worden ver moord door drugssmokkelaars. RTL Television 1.10 Phase IV (1974-USA) Insektendeskundige Nigel Davenport onderzoekt m de woestijn de enorme toename van hoog-intelligente mie ren. die een bedreiging voor de mens vormen. Science fiction van Saul Bass. Duitsland 1 1.20 Le Genou de Claire (1971-F) Jean-Claude Brialy staat op het punt te trouwen Dan raakt hij tijdens een vakantie geheel in de ban van de knie van een prachtige dame. Bijzonder drama van Erich Rohmer. BBC 2 1.20 The Return or Count Yorga (1971-USA) Een kolonie vampiers gebruikt een weeshuis als uitvalsbasis. Yorga gebruikt hypnotische ga ven om Mariette Hartley in zijn macht te krij gen. Horror van Bob Kellan. BBC 1 1.40 Warlock (1989-USA) Herhaling van 22.00 RTL Television 2.25 Scène uit de Engelse speelfilm uit 1973 'Phase Four', met Alan Gifford en Lynne Frederick. (Duits land 1,01.20 uur) 18.00 Sport: Tennis Wimbledon. Ver volg 19.00 Harry and the Hendersons. f Amerikaanse serie. Ernie verliest met zijn honkbal team. Nancy wordt uitge daagd om het beter te doen. Zij komt erachter dat het niet om het win nen van een wedstrijd gaat, maar om de manier waarop 19.30 Airwolf. Amerikaanse actieserie 20.25 Revealing evidence. Amerikaanse thriller uit 1990 van Michael Swit- zer. Met: Stanley Tucci, Mary Page Keller, Finn Carter, Lori Tan Chinn, Jay Sanders e.a. 22.05 De bruiloft. Een gewone trouwerij? Vergeet het maar! Dit keer staat de trouwdag cen traal van Gonnie en Fred dy. Ondanks geldgebrek en andere problemen vie ren Gonnie en Freddy hun huwelijksfeest. Kosten: 1000gulden all-in. Herh 22.35 Kort nieuws 22.45 I witness video. Reality-serie 23.40 Sport: Wimbledon vandaag. Sa menvatting 00.10 Highlights: Hail hail rock 'n' roll. Chuck Berry viert zijn zes tigste verjaardag 01.50 Hei elei, kuck elei aktuell. Luxemburgs programma 02.20 Nachtprogramma In '2 meter de nacht in' onder an dere een optreden van 'The Persua sions'. (Nederland 3, 23.17 uur) televisie morgen NEDERLAND 2 07.00 Alles kits. Kinderprogramma, met om: KRO Studio op stelten. Geva rieerd kinderprogramma met Paulus de boskabouter. Wat gebeurt er later, Me disch Centrum Muis en Doug. 07.52 Cartoon club. Gevarieerd tekenfilmpro- gramma met o.a. de Roze Panter. Popeye. Woody Woodpecker en Daffy Duck 08.17 Confetti zomermix. Compi latie van de Confetticlub 09.09 Einde 09.09 Albert de vijfde musketier 09.36 Highlight. 10.02 Overal en nergens Sta tion Koersk 10.35 Frontline 11.03 De verandering. 11.34Antenne NEDERLAND 3 09.00 NOS-Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.07 Einde. RTL4 06.30 Hei elei kuck elei. 07.00 Telekids de wereld rond. Kinderprogramma. HILVERSUM GPD De actualiteitenrubriek 2 Van daag van TROS en EO wordt met ingang van 1 september met een half uur verlengd. Met Veronica, dat morgen uit 2 Van daag stapt, is een deal gesloten. Di- rR( >s en de E( mogen de ti tel van het programma handha ven. Het programma zal dan om 17.30 uur beginnen en duurt tot 19 uur. Het spits van het actua liteitenprogramma zal steeds worden afgebeten door het NOS Journaal (het half zes lournaal komt daarmee overigens na ja ren weer terug), gevolgd door actualiteiten. Veronica wilde de naam aan vankelijk meenemen en tot 1 september in 2 Vandaag-zend- tijd natuurfilms uitzenden. In dezelfde deal (waarbij ook de NOS betrokken is) is afgespro ken, dat Veronica voor haar programma's Sportfreaks en Die 2: Nieuwe Koeien sportfrag- menten mag gebruiken van de publieke omroepen. tel e vis ie bui ten la nd BRTN 1 17.30Sinja Mosa, serie. 18.00 Journaal. 18.10The bold and the beautiful, serie. 18.35 Paradise Beach, strandsoap. 19.00 Neighbours, serie 19.30 Journaal en sport. 19.58 Weerbericht 20.00 Root into Europe, vijfdelige serie (slot). 20.55 The best of times, komedie. 22.35 Tips voor trips, toeristische informatie 22.45 Hearts afire, comedyserie 23.10 Weer bericht. 23.12 Einde BRTN 2 18.00 Tik tak 18.05 Thunderbirds, pop penserie 18.30 Disney Festival, teken films. 19.00 Parker Lewis, comedyserie. 19.30 Journaal en sport 19.58 Weerbe richt. 20.00 National geographic, na- tuurdocumentaire: Het menselijk li chaam 20.50 Vlaanderen vakantieland, toeristisch magazine. 21.34 KENO-uit slagen. 21.35 Ter Zake. infomagazme met nieuws en sport 22.22 Paarden koersen 22.25 Tips voor trips, toeristi sche informatie. 22.35 Autumn moon, psycholochisch drama 00.20Coda. K£ rel Hemmerechts; Korf en Trog van H. van Herreweghen 00.24 Einde DUITSLAND 1 17.00Tagesschau. 17 10 Brisant, bou levardmagazine. 17.40 ARD vor acht. met regionale informatie 17.50 Tagesschau-Telegramm. 17.55 Verbote- ne Liebe. serie. 18.25 Marienhof. serie 18.49Tagesschau Telegramm 18.54 Auf Achse. serie 19.53 Das Wetter, weerbericht. 19.58 Heute abend im Er sten, programmaoverzicht -20.00 Tagesschau. 20.15 Nurses on the line, drama. 21.45 Friedrich Nowottny - Sta tionen eines Journalistenlebens, portret. 22.20 Tagesthemen, met bericht aus Bonn en sport. 22.55Claude Chabrol- cyclus: Masques, misdaad-komedie. 00.35 Nachtmagazm. 00.55 Nurses, co medyserie. 01.20 Phase four, sf-film. 02.40 Saustark, muziek en humor. 03.15Text aktuell. 03.25 Einde. DUITSLAND 2 17.00 Heute 17.08 Landerjournal, 17.55 Zwei Münchner in Hamburg, se rie 19.00 Heute 19.20 Weerbericht. 19.25 Gezeiten der Liebe, serie. 20.15 Ein Fall für Zwei, misdaadserie. 21.15 Die ZDF-reportage: Die Billig-Fahrer; re portage over goedkope treinreizen in Duitsland. 21.45 Heute-journai 22.15 Aspekte. cultureel magazine. 22.45 Road to ruin. komedie. 00.15 Heute nacht 00.30 The return of Captain In vincible, komedie. 02.00 Hits rmt Witz, gevarieerd muziekprogramma. 02.30 Text aktuell. 02.40 Einde. DUITSLAND 3 18.00 NRW - Nachrichten aus Rhem- land und Westfalen 18.05 KuK, gevari eerd magazine 18.30 Konto, consu- mententips. 18.45 Aktuelle Stunde. re gionaal magazine met nieuws. 19.25 Fensterprogramme der Landesstudios. 19.45 Auto Mobiles, verkeersmagazi ne. 20.15 Die fröhliche Weinkarte. hoog tepunten 21.00 WDR aktuell 21.15 Lustfaktor 10. spelshow. 22.00 B trifft, talkshow 23.00 Ruckblende, documen taire 23.15 24 New Jazzfestival Moers 1995. 00.38 Nachrichten. 00.43 Nacht programmering BBC 1 17.lOX-men, tekenfilmserie. 17.30 Round the Twist, jeugdserie 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Re cord breakers. 18.35 Neighbours, soap. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Re gionaal nieuws. 20.00 The weekend show, mensen met bijzondere verhalen. 20.30 Tomorrow's world, populair-we tenschappelijk magazine. 21.00 Due south, misdaadserie. 21.50 Hotshots, natuurserie. 22.00 Nieuws en weerbe richt. 22.30 999, programma rond het werk van de reddingsdiensten. 23.20 Kelly's heroes, oorlogsfilm. 01.40 The return of Count Yorga, griezelfilm. 03.15 Weerbericht. 03.20 Einde. BBC 2 18.00 Wimbledon 95. 21.30Gardeners' world, tuiniermagazine met tips voor de zomertuin 22.00 RabC. Nesbitt, come dyserie 22.30 The all new Alexei Sayle show 2. sketches. 23.00 Today at Wim bledon. samenvatting 00.00 Newsmght. actualiteiten 00.45 The vi be. muziekquiz 01.15 Weerbericht 01.20 The BBC 100 season: Le genou de Claire, liefdesdrama. 03.05 Einde. CNN 16 30 World sport, 17.30 Business Asia. 20.00 World business today 21.00 In ternational hour. 21.300.J Simpson special 23.00 World business today up date 23.30 World sport 00.30 Showbiz today. 01.30 Moneyhne 02.00 Prime news. 02.30 Inside Asia 03.00 Larry King live. 04.30 Showbiz today 05.30 O.J. Simpson special. MTV 16.00CmeMatic 16.15 The afternoon mix 17.00 News at night 17.15 The at ternoonmix. 17.30 Dial MTV. 18.00 Re al world 1 18.30 Music non-stop 20.00 Greatest Hits 21.00 Most Wanted. 22.30BeavisA Butt head 23.00News at night. 23.15CineMatic 23.30 The Zig Zag show 00.00 Party/one. 02.00 The soul of MTV. 03.00 Night videos NBC SUPER CHANNEL 17.30 FT Business tonight. 18.00 Today. 19.00 ITN World news. 19.30 Hockey - NHL weekly, qshockey. 20.30 Dateline. Actueel magazine, 21.30 Holi day destinations, toeristisch magazine. 22.00 ITN World news. 22.30 The to night show, talkshow. 23.30 Real perso nal, praatprogramma. 00.00 FT Busi ness tonight. 00.20 US market wrap. 00.30 NBC Nightly news. 01.00 The to night show, talkshow. 02.00 Honkbal, verslag. 05.30 Einde TV5 16.00 Nieuws. 16.10 Régions gourman des, culinair magazine. 16.25 Bibi et ses amis. 17.00 La chance aux chan sons, muziekprogramma. 17.45Ques tions pour un champion, spelprogram ma. 18.15 Visions d'Amérique 18.25 Grand Jeu TV5, spelprogramma 18.30 Nieuws en weerbericht. 18 55 Revue de presse, persoverzicht. 19.00 Paris lu mières. 19.30 Belgisch nieuws 20.00 Montagne. bergsportmagazine 20.30 Evasion 21.00 L'hebdo. 21.55 Météo des cinq continents 22.00 Frans nieuws. 22.35 Taratata. amusements programma. 23.45 Intérieur nuit 00.30 Nieuws en weerbericht. 01.00 Visions d'Amérique. 01.10 Pulsations. 02.10 Découverte 02.45 Tell quel03.15 Télé- texte 04 00 Faut pas rêver 05.00 Temps présent. RTL TELEVISION 18.00 Wimbledon '95. 18.45 RTL aktu ell. nieuws, sport en weerbericht 19.10 Explosiv Das Magazin 19.40Gute Zei ten, schlechte Zeiten. serie 20.15 De ath in small dosis, thriller. 22.00 War lock - Satans Sohn, horrorfilm. 23.40 RTL-Nacht|Ournai 00.10 Cheers, come dyserie 00.35 Married with children, comedyserie. 01.10 Clint Harris No sa ve haven, actiefilm. 02.25 Warlock, hor rorfilm. 03.55 The fresh prince of Bel Air, comedyserie 04.20 Full House, co medyserie

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11