Reputatie Krajicek brokkelt af Ghita Beltman wint eerste wielerronde in Stevenshof Sport Aan buitenlandersregeling verandert niets uitersten Brenda Schultz een persoon van JDINSDAG 27 JUNI 1995. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV.-CHEF ROBONDERWATER, 071-356463 Lisse-Katwijk op 26 augustus leiden De regiotopper Lisse-Katwijk om de Amstel Cup wordt op 26 augustus gespeeld op Ter Specke. De twee clubs zijn inge deeld bij de profclubs Sparta en Telstar. Het schema: 13 augus tus Sparta-Telstar, 22 augustus: Lisse-Sparta, 23 augustus Tel star-Katwijk, 26 augustus Lisse-Katwijk, 30 augustus Telstar-Lis- se, Katwijk-Sparta. De competitie begint op 9 september. De KNVB maakt het pro gramma half juli bekend. Alle zatertdageersteklassers, ARC, Lis- se, Katwijk, Quick Boys en Noordwijk zijn bij elkaar ingedeeld. Rechters beslissen over Iwan Amersfoort De voetbalrechters van de arbitragecommissie zul len beslissen welke prijs Feyenoord moet betalen voor Roda JC'er Tomek Iwan. De vraagprijs is vijf miljoen, Feyenoord wil aanmerkelijk minder betalen. Voorzitter Pickée van Roda kaartte de zaak aan tijdens de vergadering van het betaalde voetbal. Roda is gefrustreerd omdat Feyenoord Iwan een contract liet te kenen in Rotterdam achter de mg van Roda om, terwijl de Pool nog een jaar te gaan had in Kerkrade. Pickée vroeg zich af of in de reglementen duidelijk is geregeld wat mogelijk is na zo'n ac tie. Dat bleek dus nauwelijks geregeld. Een commissie onder lei ding van FC Zwolle-voorzitter Sporre houdt zich wel bezig met de affaire die al een paar precedenten had. Duidelijk is alleen dat een speler geen contracten kan hebben bij verschillende clubs. Sporre: „We moeten uitzoeken wat contracten nog voor stellen." Zware straf voor Capiot brussel De zege van Wilfried Nelissen in het Belgisch kam pioenschap heeft gisieteren een wrange nasmaak gekregen. De nationaal kampioen, die door zijn „maatje" Johan Capiot aan de overwinning was geholpen, kreeg van het sportcomité van de Belgische wielrijdersbond een boete van bijna drieduizend gul den opgelegd. Hij blijft wel kampioen. De straf voor Capiot was harder: behalve de boete mag hij nooit meer uitkomen op het Belgisch kampioenschap. De renner uit de Italiaanse Refin-formatie maakte zich zondag in Geel schuldig aan onsportief gedrag. Op verzoek van Nelissen, die voor Lotto rijdt, haalde hij in de slotkilometers van de koers vluchter Carlo Bomans terug en trok en passant de sprint aan voor zijn trainingsmaatje. Naar verluidt hoopt Capiot, die bij zijn huidige werkgever niet gelukkig is, volgend seizoen in de ploeg van Nelissen te rijden. Knaven niet, Hoffman wel naar Tour meerssen De kersverse Nederlands kampioen Servais Knaven gaat niet naar de Tour. TVM-ploegleider Cees Priem heeft gister avond Tristan Hoffman definitief aangewezen voor de Tour- ploeg die verder bestaat uit de Nederlanders Maarten den Bak- 'ker, Bart Voskamp, Jeroen Blijlevens, Jelle Nijdam, de Denen Bo Hamburger en Jesper Skibby alsmede de Belg Jim van de Laer. Erwin Nijboer blijft thuis denekamp» Eiwin Nijboer gaat niet naar de Tour. Banesto wil Mi guel Indurain in de bergen met zoveel mogelijk klimmers om ringen. Nijboer behoorde bij Banesto tot de voorgeselecteerden, maar ging er na zijn vele werk van vorig jaar in de Tour vanuit dat zijn plaats zeker was. „De ploeg staat erg onder druk. Ro- minger had in de Giro tijdens de bergetappes steeds drie, vier je| man om zich heen. Hij heeft een superploeg. Dat heeft ze bij Ba- nesto aan het denken gezet. Ze hebben uiteindelijk gekozen voor meer klimmers. Romario denkt aan stoppen Rio de Janeiro Romario overweegt te stoppen met voetballen. De voormalige PSV'er heeft dat bekendgemaakt, een dag nadat zijn club Flamengo naast het kampioenschap van Rio greep. Volgens plaatselijke kranten was Romario al gestopt, als hij zon dag de titel had binnengehaald. Na de nederlaag tegen Flu- minense heeft hij de club gezegd nog enkele dagen te willen na denken. Romario maakte in het beslissende duel weliswaar een doel punt, maar viel verder nauwelijks op. De held van de dag werd Renato Gaucho, aanvaller bij de tegenpartij. Deze riep zich maandag alvast uit tot de nieuwe koning van Rio. Flamengo kocht de 30-jarige Romario aan het begin van het sei zoen voor zo'n acht miljoen gulden van Barcelona. Prince Polley naar Excelsior Rotterdam Excelsior heeft Prince Polley van FC Twente overge- 'N nomen. De Rotterdamse eerste-divisieclub legde de Ghanese n J spits voor twee seizoenen vast. FC Twente had de 26-jarige Pol- te> ley afgelopen seizoen aan Heerenveen verhuurd. De Friese ere- divisionist maakte geen gebruik van de optie tot koop. io| H Shearer blijft bij Blackburn r- blackburn» Alan Shearer heeft zijn contract bij Blackburn ver- ?n lengd. De spits, die in de belangstelling stond van Italiaanse n clubs, ging akkoord met een aanbieding die hem nog vier jaar aan de Rovers verbindt. Nederlandse bridgers wisselvallig viLAMOURADe Nederlandse bridgers hebben gisteren wisselval- scorebord lig gepresteerd op het EK voor landenteams in Vilamoura. IJs land, wereldkampioen in 1991, was een redelijk eenvoudige op ponent (21-9 winst), maar Finland bleek te sterk met 19-11. Ne derland staat na twintig van de 31 ronden op de vierde plaats. Nelissen en Tsjmil kopmannen Lotto waregem De Lotto-formatie heeft in de Ronde van Frankrijk twee kopmannen: Wilfried Nelissen, de kampioen van België en Andrei Tsjmil. De Moldaviër is de enige buitenlander in de Bel gische ploeg die verder bestaat uit Mario en Peter de Clerq, Peter Farazijn, Herman Frison, Sammie Moreels, Mare Sergeant en Rudy Verdonck. AMERSFOORT ANP Een kleine meerderheid van clubs uit het betaald voetbal heeft maandag in Amersfoort een nieuwe regeling over het aantal op te stellen buitenlan ders afgeschoten. Dat gebeurde omdat het voorstel vooral in de toekomst negatief kan werken. De regeling voor het aantal buitenlanders bij clubs in het betaald voetbal is daarom ko mend seizoen hetzelfde als in het verleden. Dat betekent dat elke club twee buitenlanders mag opstellen en zogenaamde geassimileerden, voetballers die tenminste twee seizoenen in Nederland actief zijn. De twee plus twee regeling, in voetbal taal, waarbij een buitenlander die twee jaar in Nederland speelt geldt als voetbal-Neder lander. Theoretisch kan een club dus op een gegeven mo ment elf buitenlanders opstel len. Het sectiebestuur vraagt zich af of dat wenselijk is, maar dat terzijde. Vooral de topclubs willen in feite een ruimere regeling, maar met name Ajax en Feyenoord ageerden tegen een voorstel waarover de betaalde tak praat te tijdens de Buitengewone Al gemene Vergadering Betaald voetbal in Amersfoort. Het voorstel hield een verruiming van twee naar drie in, van wie dan wel ten minste één uit een land van de Europese Gemeen schap moet komen, plus twee geassimileerden. Voor die laatste groep gold de verplich ting dat ze EU'er waren. Daarbij was wel een over gangsregeling getroffen, waarin alle buitenlanders die nu al een contract hebben bij een club onder de oude regeling vielen. Concreet: Ajax had door die overgangsregel komend seizoen vijf buitenlanders mogen op stellen, van wie eentje uit de EU afkomstig moest zijn. .Maar penningmeester Van Os en Feyenoord-voorzitter Van den Herik maakten zich kwaad over de langere termijn en vreesden voor hun toekomstige transferbeleid: niet EU'ers zou den namelijk nooit meer toetre den tot het rijk der geassimi leerden. Ajax en Feyenoord trekken nogal wat spelers aan van buiten de Europese Unie of van buiten Europa: Litmanen (Fin), Kanu en Finidi (Nigeria- nen), Demtsjenko (Rus) en on langs nog Santos (Braziliaan). En Feyenoord: Larsson (Zweed), Obiku (Nigeriaan), Klioejev (Rus), Glaucio (Braziliaan) en Vidmar (Australiër). In de toe komst zou dat problemen heb ben opgeleverd voor het forme ren van de opstelling. Van Os kon weinig waarde ring opbrengen voor het nieuwe voorstel: veel Nederlandse top pers vertrekken naar het buiten land, hij vindt het daarom te recht en noodzakelijk goede vervangers aan te trekken in het buitenland. Van den Herik repte van discriminatie van niet-EU- 'ers. Het gedane voorstel was een compromis, waarin de Centrale Spelers Raad een rol speelde. De CSR had weinig problemen met de oude situatie (twee plus twee). De raad strijdt enerzijds tegen een al te vrije regeling om de doorstroming van eigen ta lenten niet in de weg te staan. Anderzijds geld binnen de Eu ropese Unie vrij verkeer van personen en goederen en kan de voetballerij zich niet al te ver boven de burgerwetten verhef fen. Geven en nemen Volgens Theo van Seggelen van de CSR zou Nederland met het compromis de ruimste regels van Europa hanteren, maar Van Os kon met dat argument wei nig doen. „Het leven is geven en nemen. Ik heb het idee dat door het voorstel meer genomen wordt dan gegeven. Ik vind dit het slechtste voorstel dat ooit ter tafel is geweest." 'Dark horse' struikelt op Wimbledon weer over eerste horde elk tthene. EK mannen. Groep A: Joegoslavië - !weden 85-58 (42-30), Griekenland - Is- aël 59-49 (29-25), Litouwen - Italië 80- >9 (42-39). Stand: 1. Joegoslavië 4-8, 2. -itouwen 4-6 Groep B: Kroatië - Turkije. >0-68 (48-31), Frankrijk - Finland 94-81 50-38), Spanje - Slovenië 88-85 (49-40). >tand: 1. Kroatië 4-8, 2. Frankrijk 5-8. BRIDGE BASKETBAL f 29,80; vijfde prijs: 65.046 f. 5,00. Cijferspel 25. Vaste prijzen. Zes goed: geen winnaar; vijf goed: 4 winnaars; vier goed: 24 winnaars; drie goed: 208 winnaars; twee goed: 2442 winnaars. gjilamoura. EK landenteams r entiende ronde: Nederland - Ne- fintiende ronde: Nederland - IJsland 21- Twintigste ronde: Nederland - Finland 1-19. Eenentwintigste ronde: Nederland- fankrijk 20-10. Stand: 1. Italië 380 pun- en, 2. Zweden 378, 3. Israël 375, 4. Ne- lerland 371 Vrouwen. Elfde ronde: Neder- and - Polen 14-16. Twaalfde ronde: Ne- lerland - Frankrijk 15-15. Dertiende ron- le: Nederland - België 22-8. Stand: 1. rankrijk 267, 2. Polen 249, 11. Neder land 198. HONKBAL PRIJSVRAGEN ,je ucky ten, maandag 26 juni: 1-5-8-11 TENNIS Wimbledon, 16,5 miljoen gulden. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Schultz (Ned/15) - Bobkova (Tsj) 6-7 7-6 6-1, Fra- zier (VSt/12) - Rottier (Ned) 6-4 7-5, Wie- sner (Oos) - Porwick (Dui) 6-4 6-3, Nejedly (Can) - Halard (Fra) 7-5 4-6 6-4, Garrison- Jackson (VSt) - Wainwright (GBr) 6-3 6-3, Neiland (Let) - Avila (Spa) 6-0 6-1, Mona- mi (Bel) - Fendick (VSt) 6-2 6-3, Feber (Bel) - Arendt (VSt) 6-3 6-1, Reinach (ZAf) - Kochta (Dui) 6-1 3-6 6-0, Spirlea (Roe) - Kruger (ZAf) 6-2 3-6 6-4, Babel (Dui) - Perfetti (Ita) 2-6 6-2 6-4, Grossman (VSt) - Keiler (VSt) 3-6 6-2 6-4, Nideffer (ZAf) - Begerov (Dui) 7-6 1-0 opgave Begerow, McQuillan (Aus) - Harvey-Wild (VSt) 6-1 6- 2, Date (Jap/6) - Appelmans (Bel) 6-4 6-2, Raymond (VSt) - Pullin (GBr) 6-0 7-6, Whitlinger-Jones (VSt) - Po (VSt) 7-6 6-0, Stafford (VSt) - Martinek (Dui) 6-4 6-1, Fa rina Ita) - Likhovtseva (Rus) 6-3 6-1, Cou- rois (Bel) - McGrath (VSt) 4-6 6-0 6-2, Sukova (Tsi/16) - Cecchini (Ita) 6-3 7-6, Zrubakova (Slv) - Smashnova (Isr) 6-3 7-6, Kamio (Jap) - Watanabe (VSt) 6-4 6-2, Te- stud (Fra) - Miyagi (Jap) 7-5 6-3, Bradtke (Aus) - Wagner (Dui) 6-2 6-4, Sabatini (Arg/8) - Ghirardi (Fra) 6-3 6-4, Temesvari (Hon) - Pizzichini (Ita) 7-6 6-4. Mannen enkelspel, eerste ronde: Shelton (VSt) - Krajicek (Ned/12) 7-6 6-3 6-3, Kor- Aan de vooravond van elk Grand Slam-toernooi wordt de naam van Richard Krajicek weer uitgesproken met enig ontzag. Hij is nog altijd een 'dark horse', de naam die men geeft aan gevaarlijke outsiders. Maar de reputatie van de lange Hagenaar brokkelt steeds verder af. Op Wimbledon struikelde het beste paard van de Neder landse stal gistermiddag al over de eerste horde, die Bryan Shelton heette: 7-6, 6-3, 6-3. Net als vorig jaar haalde Krajicek op het belangrijkste toernooi niet eens de laatste 64. da (Tsj) - Nargiso (Ita) 4-6 6-4 6-1 7-5, Karbacher (Dui) - Hlasek (Zwi) 4-6 7-5 6-4 2-6 6-4, Henman (GBr) - Wekesa (Ken) 7- 6 6-0 6-4, Thoms (Dui) - Erlich (Isr) 6-3 6- 2 6-2, Boetsch (Fra) - Marques (Por) 7-6 6-2 6-2, Kucera (Slw) - Ondruska (ZAf) 6-1 6-4 7-5, Nestor (Can) - Sapsford (GBr) 7-5 6-2 6-3, Gloria (VSt) - Renzenbrink (Dui) 6-4 3-6 1-6 6-3 6-2, Ho (VSt) - Albert Chang (Can) 3-6 6-2 6-3 7-5, MacLagan (GBr) - Furlan (Ita) 2-6.6-2 7-6 6-3, Stark (VSt) - Vasek (Tsj) 4-6 2-6 6-4 3-0 opgave Vasek, Delaitre (Fra) - O'Brien (VSt) 6-4 2- 6 1-6 6-4 6-2, Krickstein (VSt) - Berg- ström (Zwe) 4-6 0-6 7-6 6-2 6-2, Ivanise vic (Kro/4) - Lareau (Can) 6-2 6-4 6-4, Sampras (VSt/2) - Braasch (Dui) 7-6 6-7 6- 4 6-1, Forget (Fra/16) - Henderson (GBr) 6-1 6-3 7-6, Wilkinson (GBr) - Dreekmann (Dui) 6-3 6-4 7-5, Volkov (Rus) - Washing ton (VSt) 4-6 7-6 6-4 4-6 12-10, Bauer (Dui) - Borwick (Aus) 6-2 6-4 6-1, Fetter- lein (Den) - Sinner (Dui) 6-4 7-6 6-3, Mar tin (VSt/14) - Pereira (Ven) 6-1 3-6 7-6 7- 5, Rusedski (GBr) - Simian (Fra) 6-3 6-3 6-3, Knowles (Bah) - Rios (Chl) 4-6 6-3 6- 4 7-6, Matsuoka (Jap) - Novacek (Tsj) 6-4 6-7 3-6 6-3 6-4, Ferreira (ZAf) - Vacek (Tsj) 6-2 6-4 5-7 6-4, Jonsson (Zwe) - Teb- butt (Aus) 4-6 6-1 7-6 6-4, Bunllo (Spa) - Stolle (Aus) 6-2 3-6 7-6 6-3, Bjorkman (Zwe) - Burgsmuller (Dui) 6-i 6-1 6-1, Black (Zim) - Cowan (GBr) 6-4 7-5 6-1, Wilander (Zwe) - Petchey (Dui) 7-6 6-1 6- 2, Caratti (Ita) - Raoux (Fra) 6-4 0-1 opga ve Raoux, Rostagno (VSt) - Bates (GBr) 7-6 6-4 7-5, Chang (VSt/5) - Roux (Fra) 6-3 6- 4 4-6 6-2, Goellner (Dui) - Prinosil (Dui) 6- 4 6-7 4-6 6-3 13-11, Wheaton (VSt) - Ma- theson (GBr) 3-6 7-5 7-6 6-3. leiden marc van der jagt medewerker De eerste wielerronde in de Ste venshof is een feit. Onder het oog van een flink aantal wijkbe woners raasden gisteravond 38 junior-dames (16- en 17-jari- gen) over de Stevenshofdreef. Eén renster «stak met kop en schouders boven het veld uit: Ghita Beltman uit Slagharen. De Overijsselse ontsnapte al in de vierde van de 22 ronden en liet zich niet meer terugpakken. De nummer drie van het natio naal kampioenschap kwam met één minuut en twintig secon den voorsprong solo over de meet. „Deze overwinning is ge weldig", zo reageerde Beltman direkt na afloop. De jeugdige sportster, die kort geleden nog een blindedarmoperatie onder ging, voelde zich gesterkt door het enthousiaste publiek. „De aanmoedigingen van de toe schouwers motiveerden me enorm. En als je dan ook nog ziet dat je voorsprong groter wordt, dan ga je steeds lekker der rijden." De sprint om de tweede plaats werd met over macht gewonnen door Mireila van Melis uit Venhorst. Martine Bras (Schoenderwoerd) legde beslag op de bronzen podium plaats. Organisator Joop Riethoven toonde zich al tijdens de wed strijd een tevreden man. „Dit is voor hejhaling vatbaar. We gaan er de komende jaren in de Stevenshof wat moois van ma ken." Hij beschouwt winnares Beltman als een belofte. „Ik heb veel dames aan zien komen, maar ik voorspel jou in het bij zonder een goede toekomst", zo sprak de ervaren wielerrot. Riethoven overhandigde na mens de stichting Wielerbelan- gen Leiden twintig trainings pakken aan mevrouw M. Over- devest, bestuurslid van Club 58. De aan de Langegracht geves tigde recreatievereniging voor verstandelijk gehandicapten ontving daarnaast 1500 gulden. Een spontane collecte onder de aanwezige Stevenshofbewoners leverde nog eens 350 gulden ex tra op. FOTO» ANP het ook zo voelt op de baan. 1 lij staat aan het net als een front soldaat qiet een gebroken ge weer. Het moet gezegd dat Krajicek tegen Shelton na twee verloren sets - hij speelde een slechte tie break in de eerste (7-2) en ver loor de tweede met 6-3 - toch nog volop in de race was. In de derde set brak hij meteen dooi de opslag van de donkere speler uit Atlanta heen en liep door naar een 3-1 voorsprong. Hij kreeg vier breakkansen op 4-1, miste ze allen, doch speelde in die fase zelfbewust en goed. Maar als sneeuw voor de zon verdween de vorm, het vertrou wen en de voorsprong. In 'no ti me' was het 3-6 en einde wed strijd. Krajicek (hij gaat nu ver vroegd op vakantie) liet veertien aces noteren. Maar veel belang rijker was een andere score: van de vijftien breakpoints in de he le wedstrijd verkwanselde hij er veertien. Dan is falen niet lan ger een te groot woord. Krajicek gaf onlangs in een interview aan dat je op de Grand Slams moet presteren. „Anders tel je niet mee bij de grote jongens." Hij weet nu dat hij te kort komt en met zijn pri- ve-coach Rohan Goetzke moet oppassen dat hij niet op dood spoor belandt. Want de eens zo gevreesde nieuwkomer is op hel moment geen 'dark horse' meer, geen outsider. Krajicek is op dit moment alleen nog 'dark and out'. Richard Krajicek op weg naar zijn ontluisterende nederlaag tegen Shelton. De verliezer deed zijn onthuts ende nederlaag af met de me dedeling dat hij 'falen' een te groot woord vond voor zijn ma tige optreden. „Ik heb gewoon verloren vandaag," zei de 23-ja rige service-volleyer, die aan de Church Road als twaalfde was geplaatst. Gewoon verloren, van de nummer 87 van de wereld, in drie sets. Hij kwam de interviewruimte binnen met een oorlogszuchtige blik en een agressieve houding. Twee dingen die hij eerder op baan 5 node had gemist. Hij nam, voor de eerste vraag was gesteld, het initiatief bij de pers conferentie en vroeg of het zin had om vragen te fieantwoor- den. Want: 'jullie schrijven toch wat jullie willen'. Hij liet zijn frustraties blijken en gedroeg zich allesbehalve professioneel. Op de vraag of de Grand Slam- toernooien voor hem een obes- sie begimien te vormen zei hij: „Voor mij niet, voor jullie mis schien." Het was een teken van kwets baarheid en zwakte. Na zijn te leurstellende nederlaag in de tweede ronde van Roland Gar ros tegen de qualifier Andrew Ilie, had zich ook al een weinig verheffend tafereel afgespeeld. Krajicek voelde zich geHenkt door neg'atieve kritieken en het kwam zelfs zo ver dat Stanley Franker in de pen klom om zich te beklagen. De bondscoach stuurde alle andere Nederland- Brenda Schultz is al weer 24 jaar, maar elke keer als ze de tennisbaan opstapt is ze een boek vol geheimen en verras singen. Tegen de onbekende Radka Bobkova dreigde gisteren op Wimbledon lange tijd uit schakeling, maar de Heem- steedse raakte nog net op tijd op het rechte spoor. In de be slissende derde set speelde ze weer alsof er niets was gebeurd: 6-7, 7-6, 6-1. Brenda Schultz ten voeten uit. De nummer vijftien van het vrouwentennis is een persoon van uitersten. Het is huilen of lachen met Schultz en soms al lebei tegelijk. Na afloop van haar overwinning op de Tsje chische nummer 87 glimlachte se spelers een brief waarin hij zich distantieerde van de pittige recensies. De bondscoach had overigens zelf na Krajiceks ne derlaag in Parijs nog aangege ven dat de tennisser tegen Ilie 'een inschattingsfout had ge maakt door te ver achter de baseline te blijven' en dat hij bij Krajicek tijdens het duel 'geen verandering van spelopvatting had gezien'. De 23-jarige inwoner van Monaco stond al twee keer in de halve finales van een van de vier grote toernooien. In 1992 bereikte hij de halve eindstrijd van de Australian Open, maar die werd nooit gespeeld omdat Krajicek zich met een gebles seerde schouder terugtrok voor de partij tegen Jim Courier. Een jaar later miste hij een fina leplaats op Roland Garros door een nederlaag tegen diezelfde Courier. De goeide resultaten smaakten naar meer en de 'coming man' van het interna tionale tennis, gezegend met een service van rond de tweej honderd kilomter per uur en een vlijmscherpe volley, zou het ze in de persruimte, maar was meteen daarna erg geëmotio neerd. Over het overlijden van haar moeder enkele maanden geleden en haar huwelijk met de Amerikaan Sean McCarthy kort daarop. Ook op Roland Garros had ze het al te kwaad met die ingrijpende veranderin gen in haar privé-leven. „Ik kan het maar niet wegzetten," zei ze gisteren. Ze zit nu in een huurhuisje in Londen, samen met Luke en Murphy Jensen. De twee be ruchte tennisclowns, die samen dubbelen op Wimbledon, beu ren haar elke dag weer op. Ei genlijk wilde ze het na afloop al leen maar over haar wedstrijd hebben, maar als ze eenmaal op haar praatstoel zit gaat alles vanzelf. Dit in tegenstelling tot gaan maken. Hij bereikte de top tien, ver zamelde een dure hofhouding om zich heen en alles leek klaar voor de grote sprong voor waarts. Maar de carrière van Krajicek stokte. Op de toernooi en waar het in in het tennis alle maal om draait, presteerde hij teleurstellend. Vorig jaar beleef de hij een uiterst mager Grand Slam-seizoen. Australië liet hij lopen vanwege een knie-opera tie en in Parijs, Londen en New York kwam hij niet verder dan het tennissen. 'Big Bren', zoals de Engelsen haar noemen, zei ook te over wegen opnieuw een andere coach te zoeken. De samenwer king met Glenn Schaap is op een laag pitje gezet, al is de Am sterdammer wel op Wimbledon om haar 'op afstand' te coachen. Schultz wil in de toe komst meer in Amerika gaan spelen (toernooien en competi tie) en meer bij haar man zijn. Verder wil ze in de States met een oude bekende, de coach Ri chard Benvin, gaan werken. „Glenn zou dan alleen in Euro pa de coach zijn en dat vond hij niet ideaal. Ik ga er de komende dagen zeker met hem over pra ten, want ik had hem hier gelijk al weer hard nodig." Na Wim bledon gaat Neerlands beste respectievelijk de derde, eerste en tweede ronde. Dit seizoen is zijn optreden in de 'big four' niet beter. In Melbourne verloor hij in de tweede schifting van de onbeduidende Marcos Ondrus ka en in Parijs was het de ano nieme Ilie die hem in de tweede ronde uitschakelde. Obstakel Krajicek werd (weer) een speler die van iedereen kan winnen, maar vooral van iedereen kan verliezen. Gisteren verslikte tennisvrouw voorlopig naar de VS en zal daarom ook niet mee doen aan de Federation Cup wedstrijd, eind juli in Noordwijk tegen Oostenrijk. Wel verloren, maar niet onte vreden was Stephanie Rottier. De 21-jarige baseliner uit St. Janssteen in Zeeland kwam met weinig optimisme naar Enge land omdat gras haar niet ligt. Ze speelt in Grand Slams sowie- so niet best, want ze won in veertien partijen slechts één keèr. Tegen Amy Frazier (twaalfde geplaatst) speelde Rottier niet slecht, maar verloor in twee sets, hoewel ze in de laatste ronde nog met 4-1 had voorgestaan: 6-4, 7-5. „Ik had al geen hoge verwachtingen van dit toernooi," zei ze zonder een spoor van teleurstelling. Neerlands hoop zich opnieuw in een te nemen obstakel. Bryan Shelton schakelde vorig jaar weliswaar als qualifier in Lon den Michael Stich uit in de eer ste ronde en bereikte zelfs de vierde ronde, maar hij heeft dit seizoen nog nauwelijks iets ge presteerd. De 29-jarige Ameri kaan was gistermiddag op het zonovergoten Wimbledon ech ter een plaag voor Krajicek. Bij de nummer vijftien van de wereld - die in februari van dit jaar nog in goede vorm stak en achtereenvolgens de toernooien van Stuttgart en Rotterdam won - hapert de laatste weken de service, zijn enige echte wapen. „Ik weet niet waarom," aldus Krajicek. „Het hele grasseizoen loopt mijn service niet, ik win mijn games er niet meer mee. Mijn opslag is gewoon onder de maat. Shelton kreeg bovendien te veel tweede services van me." Hij wilde zijn falen niet terug voeren op de ballen die in Lon den dit jaar zijn vernieuwd. De ballen hebben vijf procent min der druk en zijn voor de service kanonnen geen welkome veran dering. De opslag gaat er qua snelheid met zo'n vijftien tot twintig kilometer per uur op achteruit. „Ik weet niet of het de oorzaak is." In tennis is de opslag de baro meter van het totale spel zo wordt gezegd. Bij Krajicek is het wat dat betreft momenteel on weer. Zijn gang naar het net wordt dan een tocht naar de hel. Aan alles is te zien dat hij De juniOr-dames doen hun best. maar slagen er niet in op de Stevens hofdreef de ontsnapte Ghita Beltman terug te pakken, foto loekzuy- DERDUIN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17