Lokale en regionale omroepen krijgen ruimere mogelijkheden Randstad Vissersbootjes mogen voorlopig in kas blijven Beelden buitenplaat Huygens vernield Koetsjesdag voor bewoners van Rijnlands Zeehospitiui CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071 -356484, PLV -CHEF DICK VAN DER PLAS. 071-3S NOORPWUK PAUL DE VUEGER De vaartuigen van de Noord- wijkse hengelsportvereniging De Sportvisser mogen voorlo pig in een broeikas aan de Duinweg worden gestald. Van wege gebrek aan alternatieven gedoogt de gemeente het ge bruik van de kas voor dit doel, hoewel de stalling in strijd is met het bestemmingsplan. De Sportvisser huurt sinds enige tijd van een agrarisch bedrijf aan de Duinweg onge veer 1.500 vierkante meter kas voor de stalling van bootjes en voertuigen. De gemeente werd hierdoor aanvankelijk onaan- genam verrast omdat de be treffende grond de bestem ming 'agrarische doeleinden' heeft. B en W zijn daarom be voegd tegen het strijdige ge bruik op te treden en De Sportvisser te gebieden de vaartuigen weg te halen. Na overleg met de vereni ging en het betreffende bedrijf heeft het college besloten van dit recht geen gebruik te ma ken. De stalling wordt tot eind mei volgend jaar gedoogd. De regels daarvoor en het tijdstip van beëindiging zijn zwart op wit vastgelegd. Noordwijk kiest voor deze oplossing omdat elders in de badplaats geen stallingsruimte voorhanden is. Als de gemeen te tegen de stalling optreedt zal dit tot gevolg hebben dat de bootjes verspreid over heel Noordwijk worden neergezet. En dat wil de gemeente nu ook weer niet. De Noordwijkse ge meenteraad moet de overeen komst met De Sportvisser nog goedkeuren. VOORBURG» ANP De vier beelden die de gangsbrug van het buil huis Hofwijck van Cons tijn Huygens in Voor! sierden, zijn in het afgelo weekeinde van hun voeti geslagen en in de gracht rechtgekomen. De ste jongetjes, die elk een vai vier seizoenen verheelt zijn gisteren door duiker ruggevonden. Eén hoo ontbreekt echter nog. De nog complete beeldjes 1 nen waarschijnlijk wel v den teruggeplaatst. De b den zijn niet uit de tijd Constantijn Huygens (1 1687), maar werden tijc een restauratie van Hofv in de jaren vijftig gepla Ze waren in zeventiei eeuwse stijl vervaardigd Dirk Bus (1907-1978). Er is nog geen enkele i wijzing omtrent daders motief. Voor de vereni die het huis van Huygen als museum Hofwijck heert, is de vernieling ee lijke klap. Aanstaande derdag staat de herópe van Hofwijck gepland, museum was twee maai gesloten en werd voor 4,5 opgeknapt, vooral aan buitenkant. Ook de bee werden opgepoetst. U VINDT ONZE VERZEKERINGSWINKELS IN: ALPHEN AAN DEN RIJN, AMSTELVEEN, HOOFDDORP. KATWIJK, LEIDEN, LISSE, MIJDRECHT, NOORDWIJK EN RIJDEND DOOR DE HELE REGIO Vakantie kun je op heel wat verschillende manieren invullen. Je gaat met je ouders mee (lekker goedkoop). Of misschien voel je meer voor twee weken bakken op het strand (word je niet móe van). Maar het kan ook zijn dat je wat meer avontuur wil. Reizen, interessante mensen ontmoeten, gave dingen beleven... In dat geval is het prettig om te weten dat wij met je meegaan. Zorg en Zekerheid dus. Al ga je naar de top van de Mount Everest, wij zijn er bij. Met een perfecte en wel héél voordelige reisverzekering (met name als je al aanvullend verzekerd bent). Zo'n verzekering biedt je alle denkbare bescherming voor als er iets gebeurt. Bijvoorbeeld wanneer je een been breekt of je spullen worden gestolen. Dus als je weggaat, bel ons dan gewoon even. O f*Qf 6 li Zekerheid 071-244200. Of loop Dat wü toch iedereen even binnen. Er is altijd een verzekerings winkel van Zorg en Zekerheid in de buurt. Kabelbeheerclers krijgen toestemming zelf programma 's te verzorgen Nederland kent binnenkort re gionale en lokale commerciële omroepen. Kabelbeheerders krijgen toestemming om zelf programma's te verzorgen. Sa menwerking moet regionale te levisie op het landelijke televi sienet mogelijk maken en er komt een definitieve reclamere geling voor lokale- en regionale publieke omroep. Dit zijn de belangrijkste wijzi gingen die het gevolg zijn van de liberalisering van de Media wet. De wijzigingen moeten per 1 januari 1996 van kracht wor den. Andere wetswijzigingen die liberalisering met zich mee brengen, worden naar verwach ting een jaar later ingevoerd. Uitgangspunt was ruimte te ge ven aan de markt om nieuwe communicatiemogelijkheden en vormen van dienstverlening te ontwikkelen. Het huidige verbod op com merciële regionale- en lokale omroep komt te vervallen. Commerciële omroepinstellin gen hoeven niet langer een lan delijke dekking van 60 procent van alle kabelaansluitingen te bereiken. Toestemming vooraf van het Commissariaat voor de Media voor commerciële om roep wordt vervangen door een stelsel van registratie. Deze in schrijving kan slechts op een beperkt aantal gronden worden geweigerd. Als de commerciële omroepinstelling een aandeel van een vierde of meer van de dagbladmarkt heeft, is dat de belangrijkste reden om de in schrijving niet toe te staan. Vooruitlopend op de liberalise ring van het kabelregime maakt het wetsvoorstel mogelijk dat de kabelbeheerder of -exploitant zelf een serviceprogramma gaat verzorgen dat betrekking heeft op het programma-aanbod op de kabel. De reclameregeling voor de lokale en regionale publieke omroepinstellingen heeft nog altijd een experimenteel en tij delijk karakter. Sinds 1991 kun nen lokale en regionale publie ke omroepen bij het Commissa riaat toestemming vragen om reclame uit te zenden. Midde len hieruit vormen voor de pu blieke lokale- en regionale om roepen een belangrijke inkom stenbron. Omdat commerciële omroep op regionaal en lokaal niveau nu mogelijk wordt, vindt het ka binet het wenselijk dat deze re clameregeling voor de publieke omroep definitief geregeld wordt. Daarbij wordt zoveel mogelijk aansluiting gezocht bij de landelijke publieke omroep. Dit impliceert dat een einde komt aan de verplichte samen werking tussen de lokale en re gionale omroepinstellingen enerzijds en de uitgevers van lo kale of regionale dag- en nieuwsbladen anderzijds. De omroepen zijn niet langer ver plicht om de uitgevers een uit kering uit de reclame-inkom sten toe te kennen. Ruim 25 bewoners van het RijnlEmds Zeehospitium in Katwijk maken op 16 juli een rit door de duinen per koets. De vereniging 'In het Gareel' heeft hiervoor twintig koetsen ter beschikking gesteld. Met de Koetsjesdag zet initia tiefnemer Marcel Wiegman een traditie voort die jaren ge leden op gang werd gezet door ruitervereniging Moedig Voor waarts uit Leiden. Toen hun jaarlijkse uitstapjes met de ge handicapten door geldgebrek moesten worden afgeblazen, vond Wiegman, zelf bewoner van het Zeehospitium, 'In het Gareel' bereid om koetsjes en paarden beschikbaar te stel len. Wiegman: ,,In het Gareel is een Rijnsburgse vereniging van mensen die een koetsje) particulier bezit hebben daarmee gezamenlijk tocht) maken door de streek. Zij vq den dit een leuk initiatief en kan de koetsjesdag nu al vq het vierde achtereenvolgen jaar worden gehouden, jaar proberen we het groteij maken. Zo wordt er nu na loop een barbecue gehoud voor een gezelschap van mensen." De mensen die meegaai de koetsjes zijn veelal zw gehandicapt. Sommigen m<j' ten zelfs liggen op een plaL wagen. Wiegman: ,,Zonr vrijwilligers lukt het echt r Vroeger was het zo dat art bepaalden wie meekon en ij niet. Maar nu laten de art|j het aan de mensen zelf o\L Iedereen kan mee, dan sn| ren ze maar wat extra zalf." Schooldirecteur geeft fraude toe; De voormalige directeur f basisschool De Waterval inf se heeft tegenover de politid kend fraude te hebben gepl in de schooladminstratie.1 Lissenaar nam zonder dat' gemachtigd te zijn geld op de, rekening van de schooj gebruikte dat voor privédoe den. Hij benadeelde zo De terval voor een bedrag tu de 20.000 en 30.000 gulden. De fraude bij de Jenaplansc' aan de Judith Leijstersc werd gepleegd in de pei[ van eind 1993 tot begin dit1 De zaak kwam aan het r< toen een adminstratiekar1 de jaarbalans opmaakte ei' het schoolbestuur aankl met vragen over bept geldopnames. De dire< werd kort na de ontdekking de fraude geschorst en is in dels ontslagen. Aanhoudingen na kluisjeskra; Bij invallen in woningen in sterdam, Arnhem en Den heeft de politie gisteren mensen aangehouden op denking van betrokkenhei roof uit safe-loketten van Rabobank-filiaal in Amster Een zevende persoon is aa houden omdat de politie ii woning een doorgeladen wapen aantrof. De kluisjeskraak in de aan de Jan Evertsenstra; Amsterdam-West werd on op 6 maart. De daders ha het vooral voorzien op geld raden en andere waarde-ai len liet ze liggen. De buit 1 in de miljoenen guldens. O verse adressen werden huii, kingen verricht. De politie nog niet zeggen wat dat pr heeft opgeleverd. i

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14