Belbus Stomp wijk aarzelend op gang Oud Ade in ban van Vrouw Vennemolen Wethouder zaait wilde bloemen Mbliobus blijft in Stapenséastraat Rijn Veenstreek Alphenaar opnieuw veroordeeld voor incest Viphen twee miljoen gulden minder gekort Benefietweek voor Ronald McDonaldhuis Alkemade organiseert dertiende driekamp Vluchtelingenopvang krijgt roze pluim SHA hazerswoude-dorpHet onkruid woekert weer flink op de gemeentelijke grasvelden in Rijnwoude. Of: het ecologisch groenbeheer begint vruchten af te werpen. Anderhalf jaar na het begin van het ecologisch beheer van grote delen van het gemeentelijk groen komt het gemeentebestuur met een waar publiciteitsoffensief om deze manier van groenbeheer ge accepteerd te krijgen. Vorige week kregen alle inwoners van Rijnwoude een folder in de bus waarin het nieuwe beleid werd uitgelegd. Gisteren ging milieuwethouder M. Voren- kamp-Van de Westeringh op pad om de natuur een handje te helpen. Samen met de leerlingen van groep 5 van de Michaelschool zaaide de wethouder wilde bloemen rond de Ha- zerswoudse school. foto henk bouwman e Is het aan burgemeester en wethouders ligt blijft e bibliobus voorlopig eens per week staan waar ij altijd staat: op het terrein van de woningstich- c ng aan de Dokter Stapenséastraat in Leimuiden. )e stichting zelf vindt dit maar niks en heeft het nollege verzocht naar een andere standplaats oor de bus uit te kijken. Op korte termijn is naar het oordeel van het college geen alternatieve sta-plaats voorhanden. Op de langere termijn kan de bibliobus een plek je krijgen in de burnt van de seniorenwoningen aan de Peppelhof. Daarmee denkt het college twee vliegen in één klap te kunnen slaan: een plek dichter bij het dorpscentrum en bediening op maat voor de be jaarde lezers. i Voet Alphense bekneld alphen aan den run Een 49-jarige Alphense is gistermiddag ge wond geraakt aan haar voet tijdens magazijnwerk bij een bedrijf aan de Boerhaaveweg in Alphen. Zij reed met een steekwagentje achteruit en raakte een pallet waarbij haar voet bekneld raakte. In het Academisch Ziekenhuis Leiden is zij behandeld aan een I flinke wond. Brandjes bij basisscholen alphen aan den run» Vermoedelijk hebben met vuur spelende kinderen hebben gisteravond bij twee basisscholen aan de - Vestastraat en de Lupinesingel in Alphen aan den Rijn brandjes veroorzaakt. De politie was snel ter plaatse en kon de vuurtjes blussen. De school aan de Vestastraat heeft licht brandschade opgelopen. Cheques ontvreemd alphen aan den run Inbrekers hebben gisternacht een aantal cheques gestolen uit een woning aan de Alphense Aarkade. Ze kwamen binnen door een raampje aan de achterkant van het huis open te breken. Automobilisten op de bon alphen aan den run» De politie heeft gisteren 25 automobilisten bekeurd op de Woubrugseweg in Alphen aan den Rijn. Zij reden weg in ten-vijl op dat moment sprake was van een inrijverbod. Alphenaar verdacht van incest alphen aan den run» De Jeugd en zedenpolitie heeft een 49-jarige Alphenaar aangehouden op verdenking van incest. De man heeft bekend twee jaar geleden de 15-jarige dochter van zijn ex- vriendin in Nieuwkoop te hebben misbruikt. Een 51-jarige Alphenaar is giste ren door het Haagse gerechts hof tot drie jaar cel veroordeeld wegens incest met zijn dochter. De man was door de Haagse rechtbank eerder tot dezelfde straf veroordeeld. De officier van justitie had toen twee jaar geëist. De Alphenaar ging in be roep en hoorde twee weken ge leden bij het Hof zelfs drieën- halfjaar eisen. Hij wilde zelf helemaal geen straf. De Alphenaar trok zijn aanvankelijke bekentenis na- menlijk weer in. Hij gaf toe al leen maar seks met zijn dochter te hebben gehad toen deze reeds meerderjarig was. De dag vaarding had op die periode geen betrekking. Het Hof oor deelde echter anders. Het acht te bewezen dat de Alphenaar zich wel degelijk gedurende een langere periode had vergrepen aan zijn minderjarig kind. De bekendheid moet nog groeien De belbus die Stomp wijkers 's avonds naar Leidschen- dam brengt is nog geen onverdeeld succes. Het aantal klanten varieert sterk. De ene keer heeft de bus twee pas sagiers, de andere keer veertien. Toch is de Algemene Taxi Centrale (ATC), die de bus voor de HTM exploiteert, niet ontevreden. ,,We rijden nog maar een maand, dus de bekendheid moet nog groeien. Het aantal passagiers is volgens verwachting", aldus directeur F. de Zwart. Het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp houdt tus sen vrijdag 23 juni en zaterdag 1 juli diverse acti viteiten waarvan de opbrengst geheel te goede komt van het Ronald McDonaldhuis in Leiden. Aanstaande vrijdag om 20.00 uur begint de bene fietweek met een bridge-drive voor spelers van alle niveau's. Inschrijven kost een tientje per paar en aanmelden kan bij Ton Witteman, telefoon 01714-13647. Woensdag de 28ste is er vanaf 20.00 uur een bingo voor het goede doel, op vrijdag de 30ste ge volgd door een klaverjasmarathon. Deze mara thon is van 20.00 uur 's avonds tot 8.00 uur de volgende morgen. Deelnemers worden voor 25 gulden per persoon de hele nacht verzorgd met koffie, soep, brood en hapjes. Inschrijven tot 27 juni bij Jan Huschka, telefoon 01728-9836. De benefietweek wordt op zaterdag 1 juli afge sloten met een kinderbingo die duurt van 13.00 tot 15.00 uur. Na afloop van de bingo wordt de opbrengst overhandigd aan een vertegenwoordi ger van het Ronald McDonaldhuis. Alle activitei ten worden gehouden in het Dorpshuis aan de Pieter de Hooghstraat 3 in Hazerswoude-Dorp. Onderscheiding voor Alphense alphen aan den run» Massaal protest Stompwijkers tegen eenrichtingsverkeer op Markseweg stompwuk dorith ligtvoet Ruim vijfhonderd Stompwijkers hebben bezwaar aangetekend te gen het invoeren van eenrichtingverkeer tijdens de spits op de Markseweg in Wilsveen. Ze vrezen dat Zoetermeerse automobi listen uitwijken naar de Meerlaan, Dr. van Noortstraat en de Stompwijkseweg om Leidschendam en Den Haag te bereiken. De verkeersdrukte en onveiligheid in Stompwijk nemen hierdoor toe. Naast een Leidschendamse taxibedrijf hebben negen inwoners van Zoetermeer bezwaar aangetekend. Ze vinden dat ze straks te ver moeten omrijden. Zolang de verbindingsweg van Zoetermeer naar de A4 nog niet klaar is, hebben Zoetermeerse automobilis ten geen alternatief om snel Den Haag te kunnen bereiken. u,le korting op de algemene uit van Alphen aan den Rijn lijkt mee te vallen. Was in eer- e instantie aangekondigd dat e gemeente vanaf 1999 6,5 minder zou krijgen uit Ie algemene pot van het minis erie van binnenlandse zaken, ju blijkt de korting 'slechts' 4,5 miljoen te zijn. J De reden voor het verschil ligt Lj een foutje van de Raad voor |e Gemeentefinanciën, die een ar geleden advies uitbracht ver de herverdeling van het ge meentefonds. De Raad was uit- ïgaan van een verkeerd peil- ar voor de waarde van het on- lerend goed in Alphen. De aarde in 1992 moest maatge- 2 snd zijn, maar de Raad had :er ongeluk de cijfers uit 1994 1 ebruikt. Hierdoor leek het dat lphen meer belasting zou kun- i de Thorbeckestraat in Alphen ordt éénrichtingsverkeer inge leid. Auto's kunnen dan in het ervolg door de Thorbecke- raat in het centrum komen, laar moeten er via de Van otowedstrijd lonumentendag ompwuk lompwijkers en Leidschen- immers kunnen meedoen aan en fotowedstrijd die in het ka- er van Open Monumentendag ordt gehouden. Het motto van e wedstrijd is 'monumenten- lal'. Iedere amateurfotograaf an foto's insturen. Het wordt an ieders fantasie overgelaten 'at als monument wordt erva- en. De fotograaf mag ook niet- eidschendamse onderwerpen ieken. De monumentendag wordt aterdag 9 september gehou- 1 en, maar inzendingen moeten I aor 15 augustus bij de Stich- ng Culturele Raad Leidschen- Jam, postbus 139, 2260 AC eidschendam binnen zijn. Op e open dag worden de foto's eëxposeerd in de Schuitejager an de Scheepswerf 18. Er zijn twee categorieën: een oor jongeren van 12 tot 16 jaar n een voor oudere Leidschen- ammers. De foto's moeten ten rinste een formaat hebben van 3 bij 18 centimeter. Om elke chijn van partijdigheid te ver lijden, wil de jury dat alleen op e envelop en niet op de ach- irzijde van de foto naam en dres worden vermeld. Aan de wedstrijd zijn geldprijzen ver- onden. IJBEW1JS KWIJT - Een 56-ja- ige Alphenaar is sinds gister- vond zijn rijbewijs kwijt na anhouding op het Valerius- 'lein. De man reed rondjes over et plein. Bij controle bleek dat 1 'ij te diep in het glaasje had ge- eken. nen heffen en daardoor recht zou hebben op een lagere alge mene uitkering. Voor burgemeester en wet houders komt de meevaller niet als een verrassing. Al voor de discussie over de bezuinigingen begon, werd er rekening mee gehouden dat de korting zou meevallen. Ook in het bezuini gingsbedrag van zes miljoen gulden was al rekening gehou den met de relatieve meevaller van twee miljoen. De meevaller heeft daardoor geen invloed op de bezuinigingen, die aan het eind van deze eeuw nog altijd zes miljoen moeten opbrengen. Onafhankelijk van de korting op de algemene uitkering krijgt Al phen de komende jaren bij on gewijzigd-beleid te maken met een tekort dat de komende ja ren oploopt tot anderhalf mil joen gulden. Boetzelaerstraat weer uit. Dat kondigde wethouder D. van der Veen Meerstadt gisteren aan in het politiek café van de Lokale Omroep Alphen. De maatregel is bedoeld om het drukke auto verkeer in goede banen te lei den. oud ape kees van kuilenburg De thermometer bij de ingang van Oud Ade staat op 165.000 gulden. „En dat voor zo'n klein dorpje", zegt Leny Koetsier van de stichting Vrienden van de Vrouw Vennemolen. De stich ting heeft zich ten doel gesteld om in twee jaar veel geld in te zamelen voor het restaureren van het monument. Voor het opknappen is zo'n 400.000 gul den nodig. „We hebben bewust geen streefbedrag in ons hoofd. Als je dat* niet haalt, is dat een tegen valler. Ook al haal je een be hoorlijk bedrag binnen. Van daar dat ons doel is om er twee jaar keihard tegenaan te gaan. Nu zit het eerste jaar er op en we hebben niet te klagen", al dus Leny Koetsier. Het afgelopen jaar heeft de stichting behoorlijk aan de weg getimmerd. Zo werden in Oud Ade, maar ook in de omliggen de dorpen, donateurs gewor ven. Ook waren er diverse ac ties. Er werd onder meer een Molenwater (kruidenbitter) ver kocht waarvan een deel van de opbrengst bestemd was voor de Vrouw Vennemolen. Daarnaast gaf de stichting Oud Alkemade een boekje met oude prenten uit over Oud Ade en Rijpwete- ring. Dat leverde 4000 gulden op. En er waren kleinere acties, zoals een sponsorloop van de basisschool De Kinderbrug. „Ei genlijk onvoorstelbaar zoals het loopt", zegt Leny Koetsier. Verder is de stichting ook ac- stompwuk dorith ligtvoet Behalve op zondag, rijdt lijn 47 overdag afwisselend een uur- dienst tussen het Leidschen damse ziekenhuis Antoniusho- ve en Stompwijk en het bedrij vencentrum Forepark. 's Avonds houdt de belbus - die bereikbaar is via 070 - 3178877 - dezelfde route en frequentie aan. Dat betekent dat er elke twee uur een bus door Stomp wijk rijdt. Wie belt krijgt te ho ren op welk tijdstip de bus langs de halte rijdt en kan zich opge ven voor een rit. Zelfs als het busje slechts drie klanten heeft die allen dezelfde bestemming hebben, wordt tief met hetverwerven van fondsen. „Er is een boek met in formatie over alle welzijnsfond- sen. We hebben dit uitvoerig bestudeerd en vervolgens is er een pak brieven de deur uitge gaan. Geregeld wordt er wat bij geschreven op de rekening, maar we krijgen ook afwijzin gen. Verder is ingeschreven op geen stuk afgesneden. De bus rijdt langs de vastgestelde route. „Het is gewoon openbaar ver voer waar je betaalt met strip penkaarten. De bus mag na tuurlijk niet op een taxi gaan lij ken, want dan zitten we ons ei gen bedrijf in de weg", verklaart De Zwart. Het achtpersoonsbusje rijdt in opdracht van de HTM. Deze busmaatschappij is te groot voor deze vorm van kleinschalig vervoer en heeft daarom de ATC ingeschakeld. De bus is ge schilderd in de HTM-kleuren, maar het logo van de taxicen trale en het nummer dat men sen kunnen bellen is duidelijk herkenbaar. alle quizen en spelletjes op de tv waar wat te verdienen is. Maan dag doet onze secretaris Albert van der Geest mee aan een se lectiewedstrijd voor Ik weet het beter van de EO. We hebben er veel voor over om in de belang stelling te komen", aldus het bestuurslid. Ook het tweede jaar staat bol De Zwart heeft de indruk de bus nog vrij onbekend is. Hij noemt het daarom belangrijk dat de bus herkenbaar is, een vaste route rijdt en voorlopig ten minste één keer per uur door Leidschendam blijft rijden. Het gemeentebestuur heeft be loofd dat dit de eerste maanden in ieder geval het geval zal zijn, omdat de mensen aan de bus moeten kunnen wennen. De belbus is voor deze regio een nieuw fenomeen. Of deze goedkopere vorm van openbaar vervoer in Zuid-Holland zal aanslaan, is volgens De Zwart moeilijk te zeggen. „Er zijn reeds verschillende studies ge daan, maar de uitkomsten zijn nogal wisselend. De een zegt dat de belbus een succes is, de ander beschouwt de bus als een mislukking. Ik persoonlijk denk dat het een goede mogelijkheid is om voor weinig geld met openbaar vervoer van A naar B te komen. Vooral voor hen die de taxi te duur vinden, is dit een uitkomst." foto holvast/mark lamers van activiteiten. In het tweede weekeinde van juli - van 7 tot en met 9 juli - is er een molen- weekeinde. Van vrijdagavond tot zondagavond is er een veel heid aan activiteiten op een weiland naast het monument waar het allemaal om draait. Ook dat loopt weer als een trein. De stichting heeft al bijna Ter gelegenheid van haar 40-ja- rig jubileum bij Babyhuis Ketel is M. van Dorp-Van Eersel giste ren door burgemeester M. Paats onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Van Dorp begon op 13 april 1955 als mede-eigenaar in de zaak van haar toenmalige echtgenoot. Toen haar man in 1983 over leed, besloot zij het meer dan honderd jaar oude familiebe drijf alleen voort te zetten. In 1987 werd de leiding in de win kel overgenomen door haar dochter. De gisteren onder scheiden Alphense is nog altijd drie dagen in de week werk zaam in het bedrijf. 2000 certificaten verkocht voor de eendjesrace op zondagmid dag. Deze plastic eendjes wor den die zondagmiddag vanuit een kiepkar in de vaart gestort en vervolgens door de brand weer haar de steeds smaller worden finish gespoten. Uitein delijk is er nog maar ruimte voor een beestje. De eigenaar van het snelste eendje krijgt een prijs van 999 gulden. „Als het een gulden meer zou zijn moet de winnaar belasting betalen", zegt Koetsier. „Aanvankelijk wa ren we van plan om ook nog met de certificaten naar Roelo- farendsveen en Oude Wetering te gaan, maar dat is niet nodig. Alles is in ons dorp en in de Rip verkocht. Onvoorstelbaar, maar iedereen is gek van die molen." Daarnaast zijn er activiteiten, zoals een molenswingavond, een jeugdprogramma, een esta fette-survival, een wagenspel van de toneelvereniging VLOS, een koffiemolenconcert, oud- Hollandse spelletjes en een drakebootrace met 4-persoons kajaks. „Een drakeboot is te breed voor de vaart, zodat we voor kajaks hebben gekozen. We konden wel uitwijken naar het Vennemeer, maar dan moet het hele circus worden ver plaatst. Liever concentreren we alles op een plek", legt het be stuurslid uit. Ook geeft mole naar Frans Verra rondleidingen in de Vrouw Venne. „Het is mis schien gek, maar er zijn Oud- ajers die nog nooit in onze mo len zijn geweest. Die krijgen dat weekeinde de kans." De zwem- en poloclub en de schaatsclub in Alkemade orga niseren zondag 16 juli de tradi tionele driekamp. Het evene ment wordt voor de dertiende keer gehouden. Als extraatje staat er een mini-triatlon op het programma. Er kan worden ingeschreven in vier categorieën. De a-cate- gorie bestaat uit 1200 meter zwemmen, 60 kilometer fietsen en 12 kilometer lopen. De atle ten die in de b-groep starten leggen bij alle drie de onderde len de helft van de afstanden af. Deelnemers die kiezen voor de c-groep zwemmen 300 meter, fietsen 15 kilometer en lopen 1 kilometer. De mini-triatlon be- alphen aan den run» Een goede buur is beter dan een verre vriend. Onder dat motto heeft de Stichting Homoseksua liteit Alphen (SELA) gisteren een roze pluim aangeboden aan de Stichting Opvang Vluchtelingen Alphen aan den Rijn (SOVA). De SOVA krijgt de onderscheiding omdat de stichting geregeld tuinspullen, tafels en stoelen uitleent aan de SHA. De roze pluim is in eerste instantie inge steld als jaarlijkse onderschei ding voor Alphenaren die niet homofiel zijn, maar zich wel bij zonder inzetten voor de accep tatie van homo's. De SOVA is sinds ruim een jaar gehuisvest naast het pand van de SHA aan de Prinses Ma- rijkestraat. Voordat er sprake van was dat de homofielen de staal uit 200 meter zwemmen, drie kilometer fietsen en 1 kilo meter lopen. Die laatste catego rie is bedoeld voor de jeugd van 8 tot en met 13 jaar. Inschrijving is mogelijk tot ui terlijk 2 juli. De deelnemers van vorig jaar krijgen automatisch een inschrijfformulier thuisge stuurd. De kosten bedragen voor deelnemers boven 16 jaar 25 gulden, 12,50 gulden voor hen die jonger zijn en een tien tje voor de mini-triatlon. Na 2 juli gaan de inschrijfgelden om hoog tot respectievelijk 27,50 gulden, 15 gulden en 12,50 gul den. Informatie geven Jeske van Heiningen (01713-13621) of Ans Rietbroek (01713-14490). SOVA als buren zouden krijgen, zou het pand worden betrokken door Shabab, een club voor Marokkaanse jongeren. De SHA tekende hier indertijd bezwaar tegen aan, omdat de stichting vreesde dat de islamitische bu ren de homoseksuelen niet zou den verdragen. Ook de vestiging van de vluchtelingenorganisatie kon in het begin op weinig enthousias me rekenen bij de SHA. Maar de nieuwe buren bleken hon derd procent mee te vallen. „Het gaat goed, we hebben geen last van elkaar", meldt Edith van de Heijden van de SHA. Het gaat zelfs zo goed dat de vluchtelingenorganisatie gis teravond de jaarlijkse onder scheiding van de homo-organi satie kreeg uitgereikt. Eenrichtingsverkeer Thorbeckestraat Molenweekeinde in juli Voorzitter Sjaak Koek van de stichting Oud Alkemade overhandigt de cheque van 4000 gulden aan de Vrien den van de Vrouw Vennemolen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17