Hockeysters plichtmatig langs Rusland Jasper de Regt voert B-veld aan in LD-tenniscircuit Sport Kallenberg overleeft servicegeweld Visser Leidsch Dagblad Tennis Circuita00 WOENSDAG 21 JUNI 1995 Honkbalpet, bermuda, een draagbare computer. Rick Charlesworth is zwaar beladen in Amstelveen aangeko men. De bondscoach van het Australische vrouwenhoc keyteam bekijkt, hoog op de tribune van het Wagener Stadion, de komende olympische tegenstanders. Waar onder Nederland, dat zich gisteren, via 3-0 winst op Rus land, plaatste voor de halve finales van het Europees kampioenschap. AMSTELVEEN PAULINE BLOM CPD-VERSLAGGEVER „Ik zie wat vooruitgang", stelde Charlesworth voorzichtig vast, na het voor Nederland - dat zich in november in Zuid-Afrika kan plaatsen voor Atlanta '96 - ietwat moeizaam verlopen duel. Hij houdt zich, gevraagd naar zijn mening over het spel van Oranje, enigszins op de vlakte. Kijkt moeilijk, kijkt eens een an dere kant op en meldt vervol gens dat bondscoach Tom van 't Hek een goede ploeg bij el kaar heeft gehaald. „Ze krijgen, gaandeweg het toernooi, steeds meer vertrouwen", had Char lesworth gezien. „Maar het is moeilijk er een mening over te geven. De echte tests moeten nog komen. Tegen Spanje, Duitsland. In dit soort wedstrij den krijg je als ploeg te veel makkelijke ballen, kan je je fou ten veroorloven." Tom van 't Hek is nog steeds zoekende. Het skelet staat, maar met de bouwstenen blijft het puzzelen. In de goal wisselen Jacqueline Toxopeus en Stella de Hey elkaar af, op het mid denveld verlopen de combina ties stroef en de strafcorner wil maar geen gevaarlijk wapen worden. Na afloop sprak Van 't Hek zijn meiden daarom moed in. ,,'t Komt wel, die goeie wed strijd", zei de bondscoach ver zoenend, terwijl hij met de ploeg het veld afliep. Spanje Liefst vanavond tegen Spanje, wanneer de eerste plaats in de poule op het spel staat. Bij winst wacht Duitsland, bij verlies staat Engeland te trappelen. „Die twee ontlopen elkaar wei nig", keek Van 't Hek alvast De aanloop naar de echte wedstrijden was lang, vindt ook Van 't Hek. „Het was vanavond een rare wedstrijd, het hing er een beetje tussenin. De ploeg was al bezig met Spanje, met het weekeinde. Dan komt het toernooi eindelijk echt op gang. Daar is iedereen blij om." Nederland begon gisteravond aarzelend. De ploeg wist zich aanvankelijk geen raad met de stugge Russinnen, die in te lan ge rokjes over het veld holden. Niemand durfde het initiatief te nemen, het wachten was op de bevlieging van de spitsen. „Het was wat plichtmatig", aldus Van 't Hek, die opgelucht ademhaal de bij de 1-0, die twee minuten voor rust viel. Ellen Kuipers tip te in tweede instantie een voor zet van Jeanette Lewin in. Na rust versoepelde het spel van Nederland. Suzanne van der Wielen (in de ploeg geko men voor Nicole Kooien) bracht de broodnodige creativiteit op het middenveld en met Mijntje Donners voor Wietske de Ruiter kwam er meer snelheid in de aanval. Kort voor haar wissel had De Ruiter de stand nog wel op 2-0 gebracht. „Ze was licht geblesseerd", verklaarde Van 't Hek de wissel van zijn aanvoer ster. „Haar positie staat voor mij buiten elke discussie. Onder mij heeft ze in één interland niet gescoord. Dat ze niet van Nelli Cooman wint, is bekend. Ellen Kuipers (midden) passeert de Russische doelvrouwe Musina. Nederland leidt met 1 -0. Maar nogmaals, over haar posi tie wordt niet gediscussieerd. Na acht door Wietske de Rui ter verprutste strafcorners was het haar vervangster aan de kop Jacco Eltingh treft Stich op Wimbledon De Nederlandse tennissers stui ten in de eerste ronde van de open Engelse tenniskampioen schappen op Wimbledon niet op eenvoudige tegenstanders. Richard Krajicek begint het grastoernooi tegen Bryan Shelton. De Amerikaan bereikte vorig jaar in Londen de vierde ronde. De Hagenaar kwam niet verder dan de eerste schifting. Jacco Eltingh heeft de lastig ste opponent getroffen. Hij moet het opnemen tegen de als nummer negen geplaatste Duit ser Michael Stich. Zijn dubbel- partner Paul Haarhuis treft de Amerikaan Vince Spadea. Jan Siemerink werd gekoppeld aan de Rus Andrei Tsjesnokov. Sjeng Schalken speelt tegen de Duitser Alexander Mronz. Titelverdediger Pete Sampras moet aantreden tegen de Duit ser Karsten Braasch. Zijn be langrijkste concurrent André Agassi, als eerste gerangschikt, begint het toernooi tegen een qualifier. Boris Becker, die de Engelse titel drie maal won, treft de Spaanse gravelspecialist Al berto Berasategui. De winnaar van Roland Garros in 1994 is wegens zijn matige prestaties op gras niet geplaatst. De vrouwen zijn aan aanmer kelijk minder zware tegen standsters gekoppeld. De enige geplaatste Nederlandse, Brenda Schultz, treft de Tsjechische Radka Bobkova. Stephanie Rot tier moet het tegen de meest aansprekende tennisster opne men, de als twaalfde gerang- 4 RIJN schikte Amy Frazier uit Ameri ka. Miriam Oremans speelt te gen de Roemeense Ruxandra Dragomir. Kristie Boogert ont moet de Spaanse Virginia Rua- no Pascual. Titelhoudster Conchita Marti nez werd gekoppeld aa Zweedse Asa Carlsson. De mer één van de wereld Steffi Graf, vorig jaar uitgeschakeld in de eerste ronde door de Ameri kaanse Lori McNeil, speelt te gen het 14-jarige Zwitserse ta- de lent Martina Hingis, m- Jan Siemerink is gisteren in de eerste ronde van het tennistoer nooi in Halle uitgeschakeld. De Fransman Olivier Delaitre ver sloeg de Nederlander met 3-6 6- 2 en 6-3. Willem Visser heeft de hardste service van het Leidse B-circuit. Maarten Kallenberg reisde daar om gisteravond bepaald niet met een gerust gevoel af naar het toernooi van TEAN. De 24- jarige Leidenaar was voorbereid op een regen van kanonskogels. Maar toen de kruitdampen in Alphen waren opgetrokken stapte Kallenberg na drie sets als winnaar uit de arena: 6-2, 1- 6, 6-4. Een snoeiharde service is mooi, maar alleen als de bal binnen de lijnen valt. Bij de Hil- legommer met de mokerslagen schortte het aan de precisie. Kallenberg: „Ik was voor aan vang een beetje bang voor zijn eerste service, maar gelukkig voor mij liep die niet zo. Daarbij is retourneren een sterk punt van mij, dus het viel allemaal nog wel mee." Kallenberg vond zijn overwin ning niet echt verrassend. „Vo rig jaar schakelde ik hier Mare Nagelkerken uit en toen had ook iedereen het over een ver rassing, ik zie dat niet zo." De Unicummer, die in de volgende ronde Talbert Boef treft, en zijn opponent moesten laat de baan op. Vanwege het kunstlicht ver traagde Kallenberg liet spel. „Ik had last van de lampen en wilde wennen aan de omstandighe den." De kemphanen bleven veel achterin en tastten elkaar af. Het temporiseren van Kal lenberg beviel het servicekanon van TC Hillegom slecht. Met 6-2 DUIVENTIL van de cirkel, Marlies van Vos- wacht dat Nederland Spanje sen, die er tien minuten voor vanavond zal verslaan. „Al zal tijd 3-0 van maakte. Waarmee het wel close worden." En daar- de halve finale-plaats binnen na? Weinig overtuigend: „We'll was. Rick Charlesworth ver- see, we zullen Zien." ging de set makkelijk naar de underdog. In de tweede begon Visser ze beter te raken, hij gunde zijn te genstanders slechts een game. In de beslissende ronde nam Kallenberg verrassend een 5-2 voorsprong. Op 5-3 had hij zijn eerste matchpoint, maar hij ver knalde het. Óp 5-4 was het wel zo ver toen hij zijn tweede wed- strijdpunt verzilverde. Arthur Hertzberger bleef overeind op zijn eigen park. De als een komeet omhoog schie tende Alphenaar verloor de eer ste set van Menno Seriier (2-6) maar toen de thuisspeler een maal wakker was kon Seriier in pakken: 6-4, 6-2. Bij de vrouwen in B won Maaike Zonderop van Inez Franke. Met een tiebreak besliste de zus van Bionda de wedstrijd in haar voordeel: 6-3, CIRCUIT IN CIJFERS TEAN HEB: M. Verkerk - P. van Hal 6-2, 6-0, A. Hertzberger - M. Seriier 2-6, 6-4, 6-2, J. de Regt - T. Stoppels 6-1, 6-1, B. Swart - H. van Schie 6-2,6-0. DEB: M. Zonderop-I. Franke 6-3,7-6. HEC: G. Lefeber - T. van de Voort wo, W. van Schie - A. Kraan 6-1, 6-0, J. de la Bey - M. Sanders 6-2, 6-1, De Jong - G. van Leeuwen 6-1,7-5 HEC: A. Turk - J. van de Marei 6-3, 6-3, A, van Dam - L. Verhees 6-3, 7-5 DEC: A. Wilbrink - S. Korenhof 3-6, 6-2, 7- Wilt U iets melden Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. De 17-jarige Noortje de Groot uit Ze venhoven is zon dag in het Limburgse Vijlen tweede geworden bij het Ne derlands kampioenschap wiel rennen voor junioren. Alleen de Brabantse Sonja van Kuik moest zij voor laten gaan. Piet Kralt uit Rijnsburg blijft goed in vorm. Nu was hij de sterkste in de Ronde van Landsmeer. Rik van Wetten (Noordwijker- hout) greep de overwinnings- palm in Numansdorp. Noord- wijkerTon van Duyvenbode krijgt er ook niet genoeg van. Hij won in Austerlitz en Zwaag. André van Reek pakte een der de plaats in Katendrecht Op zaterdag 1 juli in Warmond de eerste regionale kortebaandra- verij. Om 18.00 uur zijn de fi nales gelopen. De eerste start is om 13.30 uur. De wedstrijd in Almere die voor zaterdag op de kalender staat gaat niet door De talentvolle Leidse voetbalster Brenda van Stralen gaat op het hoogste niveau bij Ter Leede spelen. De Sleutels heeft in Linda Voorham een nieuwe keeper. Voorham haal de ooit Jong Oranje Sonja van Bohemen en Piet van Dijk zijn clubkampioen geworden bij het Golf Centrum Noord- wijk De voetbaljeugd van de voetbalvereniging Koudekerk is bij de beste tien geëindigd in de landelijke Goalmaster-com- petitie Met ingang van vol gend voetbalseizoen mogen de Nederlandse voetbalclubs drie buitenlandse spelers opstellen. Daarnaast mogen maximaal twee buitenlanders meedoen die langer dan twee jaar in Ne derland actief zijn FC Bar celona slaat zijn trainings kamp weer op in Roden. FC Groningen, FC Zwolle, Cam- •buur, FC Utrecht fungeren als tegenstander eind juli begin augustus Atlete Nelli Cooman sluit na Atlanta haar cariëre af bij het Haagse Sparta. De club waar ze ooit begonnen is Voetbalclub Wassenaar is inge deeld in de vierde klasse B met clubs als ODB, Paraat, Scheve- ningen, SOA, OSC, WIK, BTC, WB, Texas/DHB en Cromvliet. Ajax speelt in de zaterdag-eer ste klasse in IB met Achilles Veen, ASWH, Barendrecht, DOVO, GVW, Heerjansdam, Hoek, Kloetinge, Kozakken Boys, Spakenburg, Strijen, V; leivogels en Zwart Wit. In IC zijn alle noordelijke en ooste lijke clubs ingedeeld In Zwc le werden Gretha Smit en Ge Grobbe skeelerkampioe Nederland Wim Vermeulen en Jori Stoffels (AZC) zijn op genomen in de waterpoloseli tie voor Atlanta De KNWU heeft een aantal individuele schrijvingen geaccepteerd v< het Nederlands kampioen schap A-amateurs. Gek genoi blijven er nu renners met se lektie-punten thuis. Terwijl renners, die in dit seizoen ai per een prijsje behaalden, aa de start staan. Een idiote regi ling die inmiddels voor veel ongenoegen heeft gezorgd Willem van der Linden is eini mei tot voorzitter gekozen vt de SV Voorschoten. Hans der Moolen is de nieuwe jeug voorzitter Korfbalclub Fide Pacta vergadert vanavond de laatste maal voor de fusie met haar eigen leden Leidei dorper Maarten Gehner (HDM) is debutant in de hoe- keyselectie voor het Europee kampioenschap Bij het EK voetbal 1996 en WK 1998 wordt vanaf de kwartfinales 'Gouden Goal' ingevoerd. Dai betekent dat bij verlenging d ploeg wint die het eerste scoort. Gebeurt dit niet dan volgen strafschoppen. Er ligt een voorstel om alle elf spele een strafschop te laten r Marathonschaatser Fausto Marreiros gaat voor Portugal uitkomen bij het EK en WK schaatsen Voetbalveren igin Altior houdt op zaterdag 1 ju een receptie ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan Hi ziet er naar uit dat voetballer Joop Lankhaar het komende seizoen weer in Nederland teert. Er schijnt belangstellin te zijn van FC Den Haag celsiór Feyenoord speelt op zaterdag 29 juli een oefen wei strijd in en tegen Bodegraver De voorverkoop is bij Bakker Sport in Alphen Ernst Bran des wordt de nieuwe trainer van zaterdag eerste klasser Valleivogels De sportredact van het Leidsch Dagblad met spoed een zwem-, biljart en zeilmedewerker. Bel Rob Onderwater (071-356464) Vierdeklasser Altior speelt oj woensdag 8 augustus ee strijdtegen bekerfinalist Volt dam. Aanv^pg 19.00 uui SCOREBORD PRIJSVRAGEN bruto 7,354,10; innaars, 67,30. /an dinsdag 20 ji (1609 n ■04,3 -1 e, 3, Faith Princess. aats l,f 784,10. its (2. 1.19,8, 2. liet gestart: I 2,90, plaats 1,70, 2,00, kof 3 (Pools) 2.43 2.04,3- 1 17,3,2. Dill th Princess. Toto: wmne 1,50 6,30 2,40, koppel 41 0. Vijfde koers (2440 n o 62,20. Zesde koers: Its a 1.21,8, 2. Janis Robel, 3 i Buitenzi 1,10. s 2,30 4,40,koppel 26,60, Stand na zes wedstrijden: 1Nederland 114 punten, 2. Zweden 111, 3. Oosten rijk, Engeland, Finland en Israël 107, 7. Frankrijken Polen 105. Vrouwen, EK voor paren Eindstand: 1. Von Arnim/Zenkel (Dui) 1226, 2. Nehmert/Rauscheid (Dui) 1219, tite Riche, 3. Hans Tempelhof. Toto: i nend 3,40, plaats 7 57,20, trio 1157,8 I, plaats 2,00, 6,20 2,20, ko[ 3. Albu/Le 19. B sr) 1173, 12. Pasm 'an der Spek 3. Gor lend I lend 1124, 12. Pasman/Simons 110, 3. Fantome c (Ned) - Koeperman (VSt) 3-0, Scholma (Ned) - Schwarzman (Rus) 3-0, Vermin (Zwi) - Baljakin (WRu) 1-1, Valneris (Let) - Macodou N'Diaye (Sen) 3-0, Dybman (Dui) - Tsjizjov (Rus) 1-1. Stand: 1. Valneris 13, 2. Sijbrands 11,3. Wirny 9, 4. Baljakin en 3,30 6,60 koppel 60,70 '1877,0. Negende koers (2000 m): 1. Gais Mor 2.33,8- 1.16,9, 2. Bam B Lucia, Niet gt innend 4,70 p •3,00 1,30 koppel 26,50 trio 242,70. Tiende koers (1609 m): 1 Donald 0 land (Korrel) 2.02,1 - 1.15,9, 2. Fury I berg, 3. lelva Teb. Niet gestart: Antihi mine. Toto: winnend 21,00 pla; 4,10 koppel 55,50 trio 364,40. Elfde koers (1609 m): 1. Hunte 2.04,0 - 1.17,1, 2 LEIDEN GERTJAN V Jasper de Regt heeft door zijn toernooizege op De Merenwijk de leiding genomen in de tus senstand om LD-circuit bij de mannen in B. Ook Jelle Ooste.- hoff en Mariëlle Patiwael ne men, door winst op De Meren wijk, de koppositie over bij res pectievelijk de heren en dames in C. Jan-Jaap Overgaauw heeft reeds flink afstand genomen van de rest van het veld in D. De speler van Forescate staat inmiddels negen punten los van de concurrentie door zijn 100% score in twee toernooien. Bij de dubbels is nog weinig te zeggen over eventuele favo rieten omdat bijna niemand nog in twee toernooien punten haalde. Ferry van Haver van De Munnik deed dat wel, maar moet de eerste plaats in de Cl 35+-categorie voorlopig delen met Lissenaren Frans van Ger- ven en Martin van der Hoorn. Stand HEB: IJasper de Regt (Dekker) 8, 2. Jeroen Boogmans (Zee en Duin) 6, 3. Albert Robben (Nieuw Vennep) 4, 4. Roeloffs (Merenwijk), Marcel van Rijn (Nieuw Vennep), Martijn Zandvliet (Boekhorst). DEB: I. Bionda Zonderop (Merenwijk) 6, 2, Margot van Overloop 3, 5. Henriette Hulsebosch (Merlenho- ve), Nicole van Stein (Hillegom), Nelle- ke Weyermans (Leidse Hout), Charlot- ndbergen (Munnik) 2. HEC: 1. Jel- Bev (TEAN) 5, 4. Bernard Jonkman gom). Colin Vrieze (Leidse Hout) 3. DEC: 1. Mariëlle Patiwael (Unicum) 8, 2. Hanneke Rothbarth (Zuid West) 5,3. Sonja Korenhof (Zee en Duin). Anne- Karine Wilbrink (Sassenheim) 3,5. Ma rieke van Keulen (Nieuw Vennep), Iva Polla (OLTC), Anouk Sterk (Leidse Hout), Colinda Voskuil (Sassenheim) 2. HED: 1. Jan-Jaap Overgaauw (Foresca- Pieter Visser (Hillegom) 4. DED: 1. Syl via Sieval (Merenwijk) 7, 2. Monique van Ark (Unicum) 5, Maaike Spoor (HTC) 5, 4. Marlieke Jager (Heemste de) 4, 5. Sharon Eikens (Sassenheim), Leonie Mekel (Forescate) 3 HDC1 35 1. Ferry van Haver (Munnik), Frans van Gerven (Lisse), Martin van der Hoorn (Lisse) 5, 4. Frits Kantebeen (Roomburg), Hans van Tongeren (Roomburg), Peter Kok (Kikkers), Jac- Evers (Oosthout), Hannv (Oosthout), Ine ten Hage "(Lisse), Tiny Huisman (Lisse) 4, 5. Riet Akerboom (Alkemade), Igna van der Meer (Alke made), Nicolette Hemminga (Lisse), Maja Verheyen (Lisse) 2. HDC2 35+: 1. Jeroen Ahling (Forescate), Bart Meijer (Forescate), Jacques van Ruiten (Alke made), Cees van Ruiten (Alkemade) 5, 5. Rob Vink (Overbos), Jan van Wins- (Overbos), Theo Poots (Meren- Schreurs (Artesia) 3, Karin Teljeui (Artesia) 3. HDD1 35+: 1. F. Faber (Var Nispen), P, Geerlings (Van Nispen), G. van Egmond, P. Mens 6, 5. Ernst Ouds hoorn (ZTC), Theo Terlouw (ZTC), Goos Kerkhof (Merenwijk), Leo

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18