Komst vuiloverslag was tegen te houden' 'Dit is de druppel die het bad deed overlopen 'Er is ontzettend veel in het gebouw geïnvesteerd' Leiden Regio -inelkraak lij juwelier Drie basisscholen Oegstgeest krijgen gevraagde noodlokalen Woningen Laurentiushof voor iedereen aas gestolen Les in tent op plein J0ENSDAG21 JUN11995 EGMOND, 071-35641*1. PLV-CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356429 Diefstal van auto jiDERDORPVanaf een parkeerplaats aan de Leiderdorpse Tol- enaersingel is in de nacht van maandag op dinsdag een perso- lenauto gestolen. Het betreft een Honda Civic. Mountainbike gestolen _eiderdorp Uit een kelderbox aan de B.G. Cortslaan in Leider- lorp is gisteren een mountainbike ontvreemd. De box werd tus- 1_7 u|en 08.00 en 17.30 uur opengebroken. Geld en pasjes weg 3EGSTGEESTUit een woning aan de Prinses Irenelaan in Oegst geest zijn in de nacht van maandag op dinsdag bankpasjes, au- opapieren en een onbekend geldbedrag weggenomen. Daar cvvam de bewoonster gisterochtend achter. Waarschijnlijk is de lader binnengekomen via de niet afgesloten achterdeur en heeft ie vrouw daarom niets van de diefstal gemerkt. Klachten over betasting worden serieus genomen in Duinrell WASSENAAR CEES VAN HOORE Heerlijk zakken ze 'The Lazy Ri ver' af, de jongens en meisjes die op een zonnige ochtend verkoeling zoeken op de water glijbaan in het Tikibad van het park Duinrell in Wassenaar. Vrolijkheid alom. Maar vorige week was het hier niet zo vro lijk. Toen werden op deze glij baan enkele meisjes in de leef tijd van 12 tot 14 jabr onzedelijk betast door een groepje jon gens. De leraar, met wie deze meisjes op schoolreisje waren, waarschuwde de badmeester en deze waarschuwde op zijn beurt weer de politie. De jongens wer den in hun kuif gepikt en er werd aangifte van aanranding gedaan. Maar is het Tikibad daarmee nu ineens een poel des verderfs? „Wij bagatelliseren dit niet", zegt voorlichter Peter Wijnen. „Maar zo erg is het natuurlijk niet. Er wordt in zwembaden wel meer gestoeid maar dan moet het wel van twee kanten komen. Dat was hier duidelijk niet het geval. Elke serieuze klacht op dit gebied wordt be keken en als er inderdaad spra ke is van handelingen die niet door de beugel kunnen, schake len we de politie in. We gaan niet zelf scherprechter spelen. In dit geval gaat het om jongens in de leeftijd van elf tot dertien jaar die enkele meisjes van die zelfde leeftijd in de billen heb ben geknepen. Vroeger was het misschien zo dat je die jongens als vader een schop onder hun kont zou hebben gegeven, zo hard dat ze voorlopig niet meer konden zitten, maai' tegenwoor dig liggen die zaken anders." „Alles wat in het zwembad gebeurt, wordt door onze men sen goed in de gaten gehouden. Op een aantal plekken die wat verborgener liggen is een extra mannetje neergezet en het toe zicht wordt verscherpt. Maar als je cilles wilt beheersen, dan moet je op elke bezoeker een controleur zetten en dat kan na tuurlijk niet. Duinrell is net een groot dorp en net als in een dorp gebeurt er ook hier wel eens wat. Maar nogmaals: we nemen deze klachten echt seri- Assistent-manager Chris Ot- tjes van het Tikibad is het daar mee eens. „Iedereen heeft een privélijf en daar hebben ande ren maar van af te blijven. Het is onze taak om ervoor te zor gen dat de zaken goed lopen in het bad, dat er geen mensen op de bodem liggen en dat er niet hard wordt gerend. Natuurlijk wordt er door jongens en meis jes wel eens wat gestoeid, maar dit is toch de druppel die het zwembad deed overlopen. We hebben gepraat met de meisjes die zijn lastiggevallen en ook met de dadertjes. En daarna hebben we besloten de zaak in handen van de politie te geven. Ook om aan te geven dat we de klachten van de meisjes serieus nemen. Wij kunnen hier niet zelf gaan optreden. Eens kijken hoe dat Tikibad er uit ziet. Met plastic slofjes om onze schoenen lopen we langs de klotsende bassins. De warm te is tropisch drukkend. Hawaii, maar dan in Wassenaar. Gelach weerklinkt. Geen spoor van pa niek. olitiek Zoeterwoude is wakker >A en WD in Zoeterwoude vermoeden dat zij de vesti- van het vuiloverslagstation aan de Rijndijk hadden nnen voorkomen. „Als eerder bekend was geworden t het PROAV ook huisvuil wil overslaan op het terrein, ïr4n hadden wij het bestemmingsplan nooit goedge- urd", zegt G. van der Hulst van het CDA. uJeterwoude-rundijk INS KOENEKOOP en VALERIE LEENHEER partijen denken dat het col- je van B en W heeft zitten sla- en veel beter op de hoogte kunnen zijn van de plan van het Provinciaal Afval- ivijderingsbedrijf. Van der ilst: „We laten in het midden ;at bewust is gedaan. We zijn |niet op uit koppen te laten Ilen. Maar voor ons is totaal duidelijk wanneer het college st van het voornemen van het jOAV. Het geeft ons het ge- dat we steeds achter de fei- aan hebben gehold." [n februari van dit jaar keurde gemeenteraad het bewuste Ikujstemmingplan voor het ter- goed. Afgesproken werd dat 'T^en bedrijven die het milieu iper belasten welkom zijn de Rijndijk. „Ons was ver- ld dat op de plek van Oost- hoek Kemper opslag zou komen voor sloop- en bouwafval. Daar hadden wij geen echt bezwaar tegen, vandaar onze aanvanke lijke onverschilligheid", aldus Van der Hulst. Maar nu bekend is geworden dat het PROAV wel degelijk huisvuil gaat afleveren, is het een ander verhaal, zegt hij. „Nu delen wij de zorgen van de om wonenden over de stankover last." Het CDA wil dan ook dat het college bij de provincie aan dringt op h.et uitvoeren van een milieu effect rapportage (MER). Bovendien willen CDA en WD opheldering over de rol van het college in de kwestie. De onlangs opgerichte actie groep 'Stop vuiloverslag Zoeter- woude-Leiderdorp' is blij met de lang uitgebleven aandacht van de politiek. „Wij höpen dat de provincie zo integer en ver antwoordelijk is om in te zien dat ze de bouw van het nieuwe overslagstation niet door kan la ten gaan", zegt woordvoerder A. Koppenol. „Als dit wel gebeurt, dan wordt dit station gebouwd op de puinhopen van slecht be stuur en een ten onrechte goed gekeurd nieuw bestemmings plan." Ook de bewoners zijn boos dat zij niet eerder wisten van de plannen van het PROAV. „Had den wij bij de vaststelling van het bestemmingsplan in februa ri geweten wat er zou komen, dan hadden wij bezwaar kun nen indienen. Nu zijn wij niet goed voorgelicht door de ge meente en kunnen we bijna geen stappen meer onderne men. De ambtenaren en de wethouders hadden ons op de hoogte moeten stellen. Zij had den dit moeten weten." Aanvechten De enige manier voor zowel ac tiegroep als gemeenteraad om de vuiloverslag tegen te houden is bezwaar maken tegen de milieuvergunning, die in de zo mermaanden ter inzage komt. De actiegroep gaat deze vergun ning zeker aanvechten, maar Koppenol verwacht dat dit heel moeilijk zal zijn. „Het PROAV heeft zijn zaakjes goed voor el kaar. Het doet er nu alles aan om de plannen voor de nieuwe vuiloverslag te passen binnen het nieuwe bestemmingsplan. Dat betekent dat het bedrijf bij voorbeeld alleen van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds in werking mag zijn, overkapt moet worden en uitge rust moet zijn met allerlei fil ters." Maar de actiegroep denkt dat daar snel verandering in zal ko men. „In alle stukken van het PROAV kun je lezen dat het be drijf ook geschikt is om 's nachts te functioneren. Boven dien hebben ze het nu nog maar over 250.000 ton afval, maar dit bedrijf heeft een capa citeit van 400.000 ton. Je denkt toch zeker niet dat ze die capa citeit niet zullen benutten." Volgens Koppenol gaan de ondernemers van de Rijneke Boulevard zich ook verzetten te gen de komst van de vuilover slag. „Zij hebben gigantische in vesteringen gedaan en krijgen nu-vlak naast hun deur een vuil overslag. Ze zijn bang dat de klanten zullen wegblijven. VOORSCHOTEN JOOST PANHUYSEN tte i paar gouden sieraden ver enen de afgelopen nacht uit etalage van een juweliers- Lk aan de Geversstraat in Door een klein gat maken in de ruit, kon de da- iac de sieraden uit de etalage tei ïgelen. Toen de politie na de rmmelding aankwam, was VRIJE TIJD dader al gevlogen. h' een woning aan de Veurse- orl g in Voorschoten is een vaas itolen. De waarde bedraagt is! id de 600 gulden. De daders ni iben met een steen een ruit eslagen en vervolgens hun cent van de koopwoningen van de hand is ge daan. Dankzij het nieuwe criterium komt dat mo ment sneller dichterbij. Vorige week was de helft van de koopwoningen al verkocht. Wethouder Ten Have benadrukte gisteravond dat de voorkeur van de gemeente blijft uitgaan naar kopers van 55 jaar en ouder. Ze moeten dan wel uit Voorschoten komen, want de gemeente wil de doelgroep niet verbreden tot senioren uit de hele Leidse regio. De koopwoningen van de Laurentiushof gaan niet langer uitsluitend naar Voorschotenaren van 55 jaar en ouder. De belangstelling in die groep valt tegen. Om de verkoop van de woningen niet te laten stagneren, is het oorspronkelijke selectie criterium losgelaten. De trage start van de verkoop was een tegen valler omdat eigenaar Proper Stok Woningen B.V. de aannemer pas laat bouwen als zeventig pro- LEIDEN Concert. De streekmuziekschool Leiden en omstreken geeft op zondag 25 juni het jaarlijkse slot- concert in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat. Vanaf 15.00 uur spelen leerlingen van de muziekschool werken die spe ciaal voor de opvoering zijn ge componeerd. Ook het orkest van de muziekschool in Alphen speelt mee. ALPHEN AAN DEN RIJN Klaverjassen. Buurthuis Wester haven aan de Emmalaan houdt op zaterdag 24 juni een klaver- jas- en jokertoemooi. Aanvang: 18.00 uur. Fancy fair. Peuterspeelzaal 't Geitje aan de Lijndraaier houdt op zaterdag 24 juni een fancy fair met spelletjes voor kinderen, de verkoop van tweedehands boeken en platen en een loterij. Van de opbrengst wordt nieuw speelgoed gekocht voor de peu ters. De fancy fair duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Rommelmarkt. Speeltuinvere niging Kindervreugd aan de Hugo de Grootstraat sluit op za terdag 24 juni het seizoen af met een rommelmarkt en braderie van 10.00 tot 17.00 uur. OEGSTGEEST MONICA WESSELING De Montessorischool aan de Lange Voort en de Joris de Wit- teschool en de Springplank aan de Jan Wolkerslaan in Oegst geest krijgen hun noodlokalen. Alle politieke partijen in Oegst geest zijn bereid aan de bouw van deze lokalen mee .te wer ken. Over de exacte ligging van de lokalen en het oplossen van de verkeersproblemen wordt nog met de leiding van de scho len en de omwonenden over legd. Dat bleek gisteravond tij dens een vergadering van de commissies ruimte en groen en welzijn. Voor de bouw van twee nood lokalen bij de Montessorischool en een of twee bij de twee scho len in Haaswijk, moet het be stemmingsplan worden gewij zigd. Alle partijen zijn hiertoe bereid. Zelfs Leefbaar Oegst geest, de partij die het ver schijnsel noodlokaal een 'monument van onvermogen van iedere wethouder' noemt. Zodra het bestemmingsplan ge wijzigd is, kan een aanvraag voor de lokalen naar het rijk ge stuurd worden. Dat noodlokalen 'noodver banden' zijn, erkennen ook de wethouders Van Eisen (Progres sief Oegstgeest) en Van Kempen (CDA). De suggestie van Leef baar Oegstgeest (LO) om in de Broek- en Simontjespolder een nieuwe school te bouwen om zo de problemen in een klap de wereld uit te helpen, was Van Eisen echter iets te simpel. „Het rijk moet betalen. Als u als ge meente een nieuwe school wilt bouwen, zult u ergens drie tot vier miljoen gulden vandaan moeten halen." Van Eisen ver wacht bovendien dat alle kinde ren uit de Broek- en Simontjes polder in de Merenwijk naar school zullen gaan. Dat neemt overigens niet weg dat beide wethouders blijven zoeken naar een mogelijkheid om ergens in het dorp een nieuwe school te stichten. Vooral de Montesso rischool is volgens Van Eisen toe aan een heel nieuw gebouw. Met het besluit om ruimte te maken voor de benodigde noodlokalen zijn de problemen overigens nog niet opgelost. De Montessorischool wil graag de ingang van de noodlokalen aan de Lijtweg hebben en niet, zoals aanvankelijk de bedoeling was, aan de Wijttenbachweg. Een in gang aan de Lijtweg weg maakt het mogelijk de kinderen goed in de gaten te houden. De marktkooplui zijn echter fel ge kant tegen een ingang aan de Lijtweg omdat dan de markt nog meer in de verdrukking komt. De meerderheid van de Oegstgeeste politiek lijkt de school gelijk te geven. Ook in Haaswijk is plaatsing van noodlokalen niet eenvou dig. De Springplank heeft haast, want de school is nu al overbe volkt. Om alvast aan de ergste ruimteproblemen tegemoet te komen, probeert de gemeente plek te vinden in het multifunc tioneel centrum aan het Boer- haaveplein. Een klasje mag daar waarschijnlijk zolang zitten tot dat het noodlokaal er is. Twee lokalen zijn niet vol doende om de groei van het aantal leerlingen op de scholen in Haaswijk op te vangen en daarom moet er direct voor in totaal zes lokalen in het be stemmingsplan ruimte worden gemaakt. Hoe die lokalen rond het gezamenlijke gymlokaal moeten worden 'gelegd' en hoe de verkeersproblemen worden opgelost, zijn volgens Van Eisen nog punten van studie. De gemeenteraad neemt don derdag een definitief besluit over het wijzigen van het be stemmingsplan. Naar verwach ting kunnen de noodlokalen vlak voor kerst worden betrok ken. OEGSTGEEST MONICA WESSELING Leerlingen van groep zes van de Oegstgeestse basisschool De Springplank hebben van morgen les gehad in een tent op het Boerhaaveplein in Oegstgeest. De ouders van de leerlingen proberen met deze ludieke actie de bouw van noodlokalen sneller voor el kaar te krijgen. De Springplank heeft te kampen met ernstig ruimte- gbrek. Er wordt nu al gebruik gemaakt van een personeels ruimte als alternatief leslo kaal en binnenkort dreigt ook het speellokaal 'te sneu velen'. De omwonenden zijn niet blij met de nieuwe lokalen en hebben hun protesten dui delijk laten horen. Met de tentactie willen de ouders la ten weten dat het ruimtege brek nijpend is en dat de lo kalen hard nodig zijn. De actie had eigenlijk al vrtichten afgeworpen voor dal ze werd gevoerd. Gister avond girig dp commissie ruimte en groen en welzijn akkoord met de bouw van de lokalen. FOTO HOLVAST/MARKLAMERS bol/aterhoentje aan Langeraarseweg in 1S igeraar. Sinds on- 'eer 35 jaar in het it van de familie den Bos. De naam ekozen, omdat het naast een sloot U1'at. Opvallend is het )r buxushaagjes woord vre- n de voortuin. n erigens niet ter ge- enheid van dit be- dingsjaar, maar dat de heer Van eJ iBos hoopt dat er de op aarde komt: 5' e meeste mensen be ven toch even an om naar dat ord te kijken. Mis- ien zet het ze aan denken." ze fotograaf Wim <man doorkruist [elijks een groot van de streek om nieuws voorde nt in beeld vast te gen. Tijdens die rit- komt hij langs al- ei 'beeldige' plek- die niet direct hot vs vormen, maar zeker waard zijn te presenteren. rp Eendenbakker Kai wil niet van Doeslaan weg LEIDERDORP JUDY NIHOF Kai Far East Food Products aan de Doeslaan in Leiderdorp peinst er niet over om te verhui zen naar een andere locatie. „We hebben ontzettend veel ge ïnvesteerd in het gebouw. Dat zou helemaal verloren zijn als we zouden verhuizen", zegt M. Cheung, adviseur van het be drijf, waar eenden worden ge braden voor Chinese restau rants. Kai draait illegaal sinds de Raad van State eind maart de milieuvergunning van het be drijf vernietigde. Het Leider- dorpse college besloot onlangs om een dwangsom op te leggen van 5000 gulden voor elke milieuvergunning-loze dag. Het bedrijf kan twee dingen doen 'om te ontkomen aan een dwangsom: verhuizen, of maat regelen nemen om de overlast te beperken. Verhuizing is vol gens adviseur Cheung uitgeslo ten. „Het pand is helemaal ver bouwd en in milieumaatregelen hebben we continu geld gesto ken, van kleine dingen zoals flapdeuren tot grotere zaken als airconditioning." Nieuwe regels Om te kunnen blijven zitten in het pand aan de Doeslaan, moet het bedrijf voor 11 juli aan een groot aantal nieuwe regels voldoen. Zo moet Kai een geur- rapport en een akoestisch rap port overleggen, waarin maatre gelen worden aangedragen om de geur- en geluidsoverlast tot een minimum te beperken. Ook mogen vrachtwagens die laden of lossen de Doeslaan niet lan ger versperren. Volgens Cheung is het voor Kai haalbaar om aan al deze za ken gehoor te geven. Daarbij speelt mee dat het bedrijf van de gemeente de garantie heeft gekregen dat de activiteiten passen in het bestemmings plan. Een van de omwonenden, die steeds heeft geklaagd over overlast, beweert dat het bedrijf niet in het bestemmingsplan past en wil daar werk van ma ken. Maar volgens de gemeente zit het met het bestemmings plan wel snor. „Zonder die ga rantie kun je wel weer allerlei investeringen gaan doen. Maar blijkt achteraf dat het. bedrijf niet in het bestemmingsplan past, dan zijn alle kosten en moeite voor niks geweest", al dus Cheung. Niet zorgvuldig De Raad van State vernietigde de milieuvergunning van Kai na klachten van een aantal omwo nenden over overlast. De baklucht is volgens hen niet te harden. Ook waren er klachten over hinder van aan- en afrij dende vrachtwagens. De Raad van State oordeelde eind maart dal de gemeente niet zorgvuldig was geweest bij het opstellen van een aantal voorschriften in de vergunning. Deze zouden zo vaag zijn dat Kai er vele kanten mee op kon.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13