Lex Muller begrijpt nu wat Gullit bedoelt 1 Radio Televisie JINSDAG 20 JUN11995 158 9 selectie nederland nederland nederland rtl q 15.00 NOS-Teksttv 15.24 Dierenmanieren 17.10 Ontheemde zielen. 15.10 Santa Barbara. rtlQ) televisie morgen NEDERLAND 1 15.30 TV Boetiek. 07.00 NOS-Teksttv 16.33 NOS-Nieuws Ontheemde zielen Waar je ook woont, de kans dat je schizofreen wordt is één procent. De ziekte is bij iedereen hetzelfde, maar de uitingsvorm van de ziekte en de wijze waarop de ziek te wordt verwerkt, kunnen heel ver schillend zijn. Dat verschil wordt vooral bepaald door de culturele ach tergrond van de patiënt. Tot nu toe zijn de psychiatrische inrichtingen in Nederland niet voldoende op de hoogte van de culturele invloeden die bepalend zijn voor de verwerking van de ziekte. In psychiatrisch Ziekenhuis r.j Wieringerland in Santpoort wordt on- derzoek gedaan naar de transculture- ie psychiatrie. Nederland 3 17.10 When the Lights go out Documentaire over een van de meest angstaanja- gende dieren ter wereld: de kakker- ik. Wanneer de lichten doven en de mensen hun bedjes opzoeken, komen de meeste woningen pas echt tot le- Grote kuddes van de huis-, tuin en keuken-roofdieren, de kakkerlak ken, nemen bezit van het huiselijke iomein. 'When the Lights go out' biedt een kijkje achter de schermen van de koelkast. De documentaire schetst een beeld van het liefdesle- an, de maatschappelijke verhoudin- an en het opvallende ontwerp van dit ijzondere stuk ongedierte. RTL 4 21.45 indom tien Je bent begin twintig, he- mofiliepatiènt en kreeg bij een trans fusie bloed toegediend dat met het AIDS-virus is besmet De doktoren verwachten dat je nog zes jaar te le- 1 ven zult hebben Welke keuzen maak e dan? Ga je nog studeren of reizen )f ga je je begrafenis regelen? In Rondom tien' praat Violet Falken- jurg met jongeren die een korte le- aj vensverwachting hebben S Nederland 1 22.00 Tineke en de paranormale wereld In ar, NK WAGEMAN GPD Henk van Ulsen als Tacitus in 'Schrijven is blijven', documentaire over het ontstaan van ons schrift. (Nederland 3,23.22 uur) haar programma gaat Tineke de Nooy ditmaal in op spiritisme en contacten met gene zijde. In deze uitzending komen de volgende onderwerpen aan bod: Een bijzondere seance met boodschappen van dierbare overlede nen. Een gesprek met een jonge vrouw en haar contact met Freddy Mercury. Een bezoek aan een Ameri kaans dorp waar je de spiritisten voor het uitzoeken hebt. RTL 4 22.20 Werken van barmhartigheid Vanavond de laatste aflevering uit deze serie: De doden begraven. Ton Thier heeft een korte levensverwachting. Hij wil het liefst thuis, in eigen omgeving doodgaan. Behalve door zijn echtge note, wordt Ton overdag ook verzorgd door Annemiek. Voor Ton was het on begrijpelijk dat er mensen bestaan die hem in deze situatie pro deo wil len verzorgen. Annemiek ervaart haar werkzaamheden voor en haar relatie met Ton zeker niet als belastend. Ze doet het ook niet uit 'barmhartig heid', dat klinkt zo ouderwets. Nederland 1 22.44 Schrijven is blijven In 1989 bestond de Nederlandse Historie tweeduizend jaar, omdat in het najaar van 12 v. Chr. de eerste Romeinen de Rijn-Del ta bereikten en hier het schrift intro duceerden. Zodoende werden de (Ba taafse) bewoners van die streken uit hun prehistorie gehaald en binnenge voerd in de lichtkring van de geschre ven Historie. Uitgangspunt van deze documentaire is dat pas de schrijf kunst de mens in staat heeft gesteld om de hem altijd op de hielen zitten de tijd de baas te worden, want Schrijven is Blijven^De Romemse ge schiedschrijver TacTtus, in de film ge speeld door Henk van Ulsen, werd op gevoerd als de belangrijkste infor mant over de Bataafs-Romeinse ont moeting. Nederland 3 23.22 18.07 18.34 20.00 20.24 20.30 voor doven en slechtho renden Wild, wild world of ani mals. Natuurserie. Afl.: Chinco Teague Ponies De confetticlub: De Ren Stimpy show, animatieserie Thunderbirds. Engelse poppenserie Cosby show. Amerikaanse comedyse rie. Afl.: Play it again Va nessa Dave's world. 23-delige Amerikaanse comedyserie. Dave en Kenny nemen Shel op sleeptouw naar een vrijge- zellenbar. Afl. 18: Four characters in Blik op de weg. Verkeersmagazine met de verborgen camera NOS-Journaal NOS-Weeroverzicht Shadows of the heart. Australische miniserie uit 1990 van Rod Hardy. Afl. 3. Herh Televizier. Actualiteitenrubriek. Pre sentatie: Karei van de Graaf Rondom tien. Praatprogramma. Thema: Niet zo lang meer. Pre sentatie: Violet Falken- burg Werken van barmhartig heid. 8-delige reportageserie waarin heel gewone men sen laten zien wat mede menselijkheid is in het le ven van alledag. Afl. 7: De doden begraven The Detectives. Engelse comedyserie. De detectives hopen op de zonnige Kanaal-eilanden een groep gewetenloze paardenfokkers op het spoor te komen. Ze heb ben zich voorgenomen flink van deze betaalde vakantie te genieten, maar Jim Bergerac, die de leiding neemt bij het on derzoek, gooit roet in het eten. Afl. 6: Studs NOS-Journaal NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden Einde 21.45 22.15 Einde Samson. Kinderprogramma Miracle planet. 12-delige serie natuurdo- cumentaires. Afl. 3: Chi na: secrets of the li mestone zone 2 Vandaag. Met om: NOS-Journaal Actualiteiten. Presentatie: Rick Nieman NOS-Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer NOS-Studio Sport De Wrekers (The avengers). Engelse misdaadserie. Een jonge acteur heeft een sollicita tiegesprek met drie be roemdheden uit Holly wood, de regisseur Z.Z. von Schnerk en zijn twee filmsterren Damita en Stewart. Na afloop besluit Damita dat de acteur ge knipt is voor een filmrol. Stewart denkt hier heel anders over en schiet hem zonder pardon dood. Em ma en Steed gaan op on derzoek uit. Afl.: Moord volgens het draaiboek Married with children. Amerikaanse comedyse rie. In de omgeving van de Bundy's wordt een car poolproject gestart. Al weigert zijn medewerking. Wanneer hij hoort dat de voorzitter van het project een verschrikkelijk mooie vrouw is, herziet hij zijn mening. Afl.: Even be roemd De travestie show. 7-delige 'Miss'-wedstrijd voor travestieten, met re portages over het dage lijkse leven van de kandi daten en travestie-acts. Presentatie: Robert ten Brinken Nicky Nicole Plaza. Lifestyle-magazine Young guns II. Amerikaanse speelfilm uit 1990 van Geoff Murphy NOS-Journaal Vietnam Texas. Amerikaanse speelfilm van Robert Ginty Einde 18.10 18.15 19.00 19.30 20.00 20.29 21.53 22.00 22.16 22.34 zofrenie, een ziekte die zich op verschillende ma nieren uit, afhankelijk van de culturele achtergrond van de patiënt Een schone heks Amerikaanse comedyse rie. Endora tovert Sa- mantha's beeldhouwwer ken tot leven. Afl.: Sa- mantha, the sculptress De Fabeltjeskrant. Poppenserie. Afl.: Het op vrolijk tablet Sesamstraat. Kleuterprogramma. Afl.: Knuffels NOS-Jeugdjoumaal Klokhuis. Informatief kinderpro gramma Lingo. Woordspel. Presentatie: Frangois Boulangé Toneel van de oorlog (Things as they stand now). Documentaire over de eindexamenklas van de toneelschool in Za greb, die dit jaar is uitge nodigd voor het Interna tionaal Theaterschool Festival in Amsterdam The kids in the hall. Comedyserie. Afl. 18 De eerste getuigen van on ze eeuw. 6-delige serie gesprekken met mensen die rond 1900 geboren zijn. Afl. 3: Arthur Lehning. Presenta tie: Henk Hofland Korte verhalen. 6-delige serie korte films. De kleine Jenny wacht op een niertransplantatie, maar haar vader verliest zijn geduld en gaat op zoek naar een illegale do nor. Met dramatische ge volgen. Afl. 3: A priyate death. Herh Recht voorz'n Raab. Nederlandse serie. Afl. 8: Het offer. Herh Trekking dagelijkse lotto NOS-Journaal NOS-Sportjournaal Nova. Actualiteitenprogramma. Met NOS-Den Haag van daag (Presentatie: Char les Groenhuijsen). Pre sentatie: Paul Witteman Schrijven is blijven. Documentaire over het ontstaan van ons schrift 16.15 16.25 18.30 19.00 20.25 21.20 21.45 22.20 Vier uur nieuws Laurel Hardy. Amerikaanse cartoon Felix the cat. Amerikaanse cartoon The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. Herh Wie ben ik? Spelprogramma. Herh Zes uur nieuws Het staatslot op lokatie. Spelprogramma Rad van fortuin. Spelprogramma. Herh Golden girls. Amerikaanse comedyserie Half acht nieuws Weer. Presentatie: John Bernard The bold the beautiful. Amerikaanse soap. Clarke is op zoek naar Kristen. In de Taxi bar vraagt hij of iemand haar heeft gezien, maar Kristen lijkt onvind baar Van Duin. Compilatie Thunder alley. Amerikaanse comedyserie When the lights go out. Engelse documentaire Tineke en de paranormale wereld. Te gast is een jon ge vrouw die regelmatig in contact staat met Freddy Mercury Nieuws, sporten weer The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. Herh Nachtprogramma 18.30 19.00 19.30 20.25 RTL Text Power Rangers. -Amerikaanse tekenfilmse rie Family Ties. Amerikaanse comedyse rie. Herh MASH. Amerikaanse comedy Harry and the Hendersons. Amerikaanse serie. Walter stemt erin toe op Harry te passen zodat George en Ernie kunnen kamperen met Hal, een collega van George, en zijn zoon Joey Airwolf. Amerikaanse actieserie U.H.F. Amerikaanse filmkomedie uit 1989 van Jay Levey. Met: Weird Al Yankovic, Victoria Jackson, Kevin McCarthy, Michael Ri chards, David Bowe e.a. K2 expeditie. TV-verslag van de span nende beklimming van de moeilijkste berg in de Hi- malya Kort nieuws Ricki Lake. Amerikaanse talkshow. Afl.: Vrouwen en wapens Sightings. Wetenschappelijke serie Seinfeld. Amerikaanse comedyserie As the world turns. Amerikaanse serie. Herh Hei elei, kuck elei aktuell. Luxemburgs programma Nachtprogramma Een huis in Jeruzalem. Serie verhalen voor de jeugd, gebaseerd op het Nieuwe Testament. 16.46 Studio op stelten. Kinderprogramma. Aansl.: Oren van je kop, poppenserie. Aansl.: Kleurrijk. Ver halen over Nederland met een kleurtje. Aansl.: Ratjetoe, animatieserie. 17.30 Pressgang, jeugdserie. NEDERLAND 2 07.00 NOS-Journaal. 07.07 America's funniest home videos. 07.30 NOS-Jour naal. 07.33 Snelle kanjers. 08.00 NOS- Journaal. 08.06 Lingo 08.29 NOS-Jour- naal 08.34 TROS Tele archief. 09.00 NOS-Journaal 09.05 Uitzending politie ke partijen: RPF. 09.08 Kook tv 09.29 Rondom tien. 10.09 Van gewest tot ge west 10.34 De kleedkamer. 10.59 Inte rieurs. 11.15 NCRV Dokument: Figuran ten. 11.50Tussen kunsten kitsch. 12.32 Geknipt. 13.00 NOS-Journaal. 13.07 Lopende zaken. 13.32 The won der years. 13.57 Villa Achterwerk 16.00 NOS-Journaal 16.09 Onder moeders vleugels, animatieserie. 16.33 De troon van koning Kunstgebit, kleuterprogram ma. 17.01 Skippy, jeugdserie. NEDERLAND 3 09.00 NOS-Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.07 Einde. 12.00 NOS-Nieuws voor doven en slechthoren den, 12.07 Einde. RTL4 06.30 Hei elei kuck elei. Luxemburgs programma. 07.00 Nieuws kran tenoverzicht. 07.10Cartoon. 07.150nt- bijtkids: De Smurfen Deel 107.30 Nieuws krantenoverzicht. 07.40 Ont- bijtkids: De Smurfen Deel 2 07.55 Car toon. 08.00 Nieuws krantenoverzicht. 08.08 The bold the beautiful, soapse rie. 08.30 Nieuws. 08.35 Santa Barbara, soap. Deel 109.00 Nieuws kran tenoverzicht. 09.10 Santa Barbara, soap. Deel 2. 09.30 Rad van fortuin, spelprogramma. 10.00 St. Elsewhere, serie. 10.55 As the world turns, soapse rie. 11.40Lunchkids. 12.35 Remi, car toon. 13.30 Adventure. Flitsende repor tages. 13.40 Koken met sterren. 14.10 The hunchback of Notre Dame, cartoon. 15.10Santa Barbara, soap. 16.00Vier uur nieuws. 16.10 Laurel Hardy, car toon. 16.15 Felix the cat, cartoon. 16.25 The Oprah Winfrey show, talkshow. RTL5 15.30 TV Boetiek Homeshopping-pro- gramma. 16.00 RTL Text. In 'De eerste getuigen van onze eeuw' praat Henk Hofland met Arthur Leh ning (foto). (Nederland 3, 20.29 uur) Nieuwe chef-sport van RTL wil naar andere manier van verslaggeving televisie buitenland RTL hebben ze stilletjes even noten van de 1-0 nederlaag, het Nederiands voetbalelftal na twee weken geleden in ibfinsk tegen Wit-Rusland leed. 29 et vanwege de nederlaag^ int ook voor de commerciëlen het van groot (financieel) be- ïg dat Oranje volgend ]aar ar het EK in Engeland gaat. len, de nederlaag tegen de itrussen, uitgezonden door de )S, heeft RTL van een frustra- verlost. Sinds Harrie Ver- segen in 'Die 2, Nieuwe Koei- van Veronica bleef zeggen Oranje altijd slecht speelt, dra RTL de wedstrijd uit- 2 ndt, ging die uitspraak een ei- [|n leven leiden. En verdomd, meeste wedstrijden die RTL n de KNVB had gekocht, wa- radio q Ier heel uur nieuws. 17.07 VARA dio 1 dinsdageditie. 18.07 VARA dio 1 dinsdageditie, vervolg. 19.04 chelangelo. 22.04 Veronica Sport- lio. 23.07 Met het oog op morgen. ■04For the record. 02.02 Geen tijd. .02-07.00 Ochtendhumeur. radio q Ier heel uur nieuws. 17.04 Van i tot zeven. 18.04VanStaa tot ze- vervolg. 19.04 De gouden greep. 14 04CD Wijzer. 21.04Gospelhits. 04-24.00 De avond van het senti- rad 10 ren meestal niet om aan te zien. Uiteraard had dat niets met de commerciële zender te maken, maar met het huidige beroerde niveau van Oranje. Chef-sport Lex Muller (55) geeft toe dat hij zich vaak heeft geërgerd aan bovenstaande on zin. „Het enige waarin onze re portages van Oranje verschillen van die van Studio Sport is de verslaggever. Beide omroepen maken gebruik van hetzelfde fa cilitaire bedrijf. Studio Sport maakt een goed produkt, dat al jarenlang staat. Zover zijn we nog niet. Maar ik wil er wél naar toe. We hebben goede mensen op de sportredactie zitten." Muller zegt niet te weten dat RTL ooit verslaggevers van de NOS heeft benaderd. Maar hij heeft het in ieder geval zelf nog niet gedaan. Of dat in de toe komst nog gaat gebeuren? „Dat weet ik niet. Ligt er ook aan wie de voetbalrechten verwerft. Krij gen wij die in het najaar van 1996 dan moeten we maar eens inventariseren en kijken wat of wie we nodig hebben."* RTL/Veronica hoopt vurig die rechten te krijgen. In ieder geval een deel ervan. Muller: „We houden in onze planning reke ning met het verwerven van die rechten. En dan willen we het toch anders doen dan Studio Sport. Ik ga niet zeggen hoe, want dan maak ik slapende honden wakker. Daarmee wil ik Studio Sport niet diskwalifice ren. Zeker niet, het is nog steeds Lex Muller, de nieuwe chef-sport van RTL: „Achteraf had ik veel eerder naar de televisie moeten overstappen. Dit medium is enerverender en iedereen wordt gedwongen scherp te zijn." foto cpd een instituut. Maar de tijd is aangebroken om iets nieuws met voetbal te doen. Met Vero nica, dat de voetbalinterlands zal uitzenden, erbij is het bin nenhalen van de voetbalrechten welhaast een noodzaak. Ik hoorde Sierd de Vos, die van Studio Sport naar FilmNet is overgestapt, op de radio. Ook hij heeft zo zijn eigen ideeën over het voetbal. Er gaat in ieder geval iets gebeuren en dat is goed, want de sportjournalistiek zit al een hele tijd op een dood spoor." Ook wil Muller meer aandacht besteden aan het En gelse voetbal vanwege het grote contingent Nederlandse spelers dat daar actief is. In tegenstelling tot Kees Jansma verschijnt Lex Muller nooit zelf in beeld. „Ik zoek nu bewust een taak achter de schermen. Dat deed ik bij het Algemeen Dagblad ook al. Mijn grootste uitdaging bij RTL is het oplei den van jonge collega's. Daar is behoefte aan, want ik vind de sportjournalistiek niet al te best. Te veel notulisten en te vaak ge makzuchtig. Het wordt tijd dat wij als ouderen mee gaan hel pen daar iets aan te veranderen. Jongeren hebben geen interesse meer in nieuwsgaring. Dat is schrikbarend. Je moet jongeren de overtuiging geven dat het halen van nieuws veel voldoe ning geeft." Muller staat bekend als de beste newsgetter van Neder land. Daarover doet binnen de vaderlandse sportjournalistiek een aardige anecdote de ronde. Wie de aimabele Muller vroeger aansprak met het hebben van een nieuwtje, kreeg immer te horen: 'Dat wist ik vorige week al.' Toen een aantal sportcolle- ga's bij elkaar stond en het droeve bericht binnenkwam van het overlijden van een be kende sporter, liet Muller zich onmiddellijk ontvallen: 'Dat wist ik vorige week al.' Het geeft slechts aan hoe be trokken hij immer met zijn pro dukt in de weer was en nog is. Het vergaren van nieuws vindt hij niet eens zijn sterkste kwali teit. „Ik kan goed organiseren en op een juiste manier leiding geven aan een redactie. Haar tot een eenheid vormen. Dat vind ik nog belangrijker dan dat nieuwsjagen." Vorig jaar werd hij tegen wil en dank toch een bekende Ne derlander. Als chef-sport van het Algemeen Dagblad verbleef hij met het Nederlands elftal tij dens het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten van Amerika. Op de vlucht van Orlando naar Dallas grapte hij voor het vertrek tegen een ste wardess dat er een atoombom in de tas van een Telegraaf-foto- graaf verborgen zat. De zaak werd zo hoog opgenomen dat Muller werd vastgehouden door de plaatselijke politie. Het vlieg tuig werd ontruimd en mocht pas na vier uur weer vertrekken. Muller werd door zijn hoofdre dactie teruggehaald naar Ne derland en gedwongen de sportredactie te verlaten. Geen van zijn directe collega's bij de krant steunde hem. Het meren deel van de sportjournalistiek sympathiseerde evenwel met Muller en uiteindelijk had het AD meer last van diens vertrek dan de 'dader' zelf. „Men heeft mij vaak verweten dat ik te veel in de belangstel ling wilde staan. Eerlijk, dat heb ik nooit gewild. Die rpl word je door anderen opgedrongen. Dan komt er één zwak moment, waar je op gegrepen wordt. Dat is een rare eigenschap van de Nederlander. Ik begrijp nu ook 'heel goed wat Ruud Gullit be doelde toen hij het Nederlands elftal verliet." „Mijn afscheid bij het AD fring al een tijdje in de lucht. Twee jaar voor het WK wilde ik al iets anders doen. Heb ik over wogen om te gaan freelancen. Ik had al enkele goede op drachtgevers, maar er waren ook aanbiedingen van Voetbal International en van twee radio stations. Achteraf had ik veel eerder naar de televisie moeten overstappen. Dit medium is enerverender en iedereen wordt gedwongen scherp te zijn. Je kunt je niet veroorloven achter over te leunen en eens te kijken wat de concurrentie allemaal doet. Je moet hier ageren en niet reageren." lerheel uur nieuws. 17.04Rinkel- 18.04 Kort en Klljn. 19.04 Mr 7 20.04 Bad Grrrl. 21.04 Villa 00.04 TROS Nachtwacht. 02.02 13 pa is wakker. 04.02-06.00 Pyjama radio o '00 Middagmagazine, met om ■OOGeloven in muziek, 16.45 Leger iHeilskwartier. 17.00 Muziek in etijd. 18.04 Stemmen. 18.45 Or- 16 'concert. 19.15 Dokument op 4. lj 02Avondconcert. I. Muz. voorfor- llano; II. 21.30The Classical Ac- deon Duo met cello. 22.30 Muziek J "daag 00.00-01.00 Vincent na !i ddernacht. radio 2C :er heel uur t/m 17.00 en 07.30 •UWS. 16.02 Nat zand. 17.08 Radio L 17.50 GPV. 18.02 Tot uw dienst. 00 Nieuws en actualiteiten in het 2, r<s. 19.45 Nieuws en actualiteiten 2( r,et Marokkaans en Berbers. 20.30 22 -wsen actualiteiten in het Chi- 1? es 21.00 Beter presenteren. 21.30 12 eks voor beginners. 22.00 De avon- Met om ca 22.00 Music-Hall; 23.00 Zilte stranden. speelfilms op televisie DINSDAG Appointment in Honduras (1953-USA) Een heldhaftige avonturier en een onbe trouwbaar clubje trekken de jungle in - voor een gevaarlijke missie. Goed ge filmde avonturenfilm van Jaques Tour- BBC 2 17.40 UHF 1989-USA) 'Weird Al' Yankovic begint een commercieel TV-station dat een enorm succes wordt. Een media-ty coon is minder blij met zijn succes. Jay Levey neemt in deze komedie de hele media-wereld op de hak. RTL 5 20.25 Young Guns II (1990-USA) Uitstekend vervolg van Geoff Murphy op de eerste western. De overlevenden daarvan, Erfii- lio Estevez, Kiefer Sutherland en Lou Diamond Phillips, proberen naar Mexico te vluchten. Nederland 2 22 15 Jahrgang 45 1966-DDR) Simpel drama van Jürgen Böttcher. Een jong stel uit Berlijn staat vlak voor een scheiding. Een zoektocht naar zichzelf brengt hen weer dichter bij elkaar. Met: Rolf Römer en Paul Eichbaum. Duitsland 3 23.00 Earthquake (1974-USA) Twee uur lang ondergronds gerommel voor een aardbe ving definitief Los Angeles in puin legt. Niet al te spannende rampenfilm van Mark Robson met Charlton Heston en Ava Gardner. BBC 1 23.20 Miraculi (1991-D) Een kruimeldief uit het voormalige Oost-Duitsland belooft beterschap en werkt zich op tot brave burger. Fraai gefilmd drama van Ulrich Weiss vol holle symboliek. Met: Volker Ranisch en Ute Lubosch. Duitsland 2 24.00 Ginty over een Vietnam-oorlogsveteraan (ook Robert Ginty) die na vijftien jaar zijn dochter opzoekt. Haar stiefvader blijkt drughandelaar. Nederland 2 00.05 de moord op zijn collega. Hij denkt aan de maffia, want zijn vriend had veel geld op zak. Misdaadfilm van Roy Rowland. Duitsland 1 00.45 Not Now, Comrade 1977-GB) Hopeloos gedateerde en bijzonder flauwe komedie van Ray Cooney over een Russische bal letdanser die naar het Westen overloopt, tot woede van zijn kameraden, Met: Les lie Phillips. BBC 1 01.40 WOENSDAG Als Mutter Streikte 1972-D) Peter Hall is een schrijver die kampt met een wri ters block. Zijn vrouw is het gescheld zat en besluit alleen op vakantie te gaan. Pretentieloze komedie van Eberhard Schröder. Duitsland 1/2 11.04 Max et les Ferailleurs 1971-F) Anti-poli tiefilm van Claude Sautet die paranoïde voorvallen toont, zoals de gedreven poli- tie-inspecteur Michel Piccoli die ervan bezeten is schurken op heterdaad te be trappen. TV5 13.30 Fragment uit de Amerikaanse speelfilm uit 1990 'Viet nam Texas'. (Nederland 2,00.05 uur) BRTN 1 17.35 Sinja Mosa. 18.00 Journaal. 18.10The bold and the beautiful. 18.35 Paradise Beach. 19.00 Kom-op-tegen- kanker-journaal. 19.05 Neighbours. 19.30 Journaal en sport. 19.58 Weerbe richt. 20.00 De drie wijzen, quiz. 20.35 A murderous affair: The Carolyn Warmus story, tv-film. 22.05 Alle 5, informatief magazine. 22.40 Progr van de Socialis tische Omroepvereniging. 23.00 Weer bericht. 23.02 Einde. BRTN 2 18.00 Tik tak. 18.05 Bremer stadsmuzi kanten. 18.35 Disney Festival. 19.05 Parker Lewis, jeugdserie. 19.30 Jour naal en sport. 19.58 Weerbericht. 20.00 Path of the Rain God, documentaire. 20.55 Kennis van zaken, quiz. 21.30 Ter Zake. 22.15 Kijk uit. 22.20 The full Wax, praatshow. 22.55 Tekens: Guy Vaes, portret 23.55 Coda, 23.59 Einde. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.03 Fliege 17.00 Tagesschau. 17.10 Brisant. 17.40 ARD vor acht. 17.50Tagesschau-Telegramm. 17.55Verbotene Liebe, serie. 18.00Ver- botene Liebe. Vervolg. 18.25 Marienhof, serie. 18.49Tagesschau-Telegramm 18.54Grossstadtrevier. serie. 19.53 Das Wetter. 19.58 Heute abend im Ersten. 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Air- port, avonturenserie. 21.04 Tagesthe- men-Telegramm 21.05 Pssst, spelpro gramma. 21.35 Plusminus 22.05 Drei Mann im Bett, hoogtepunten. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Boulevard Bio. 00.00 Gelden Palace. 00.25 Nachtma- gazin. 00.45 Scene of the crime, mis daadfilm. 02.15 Zuschauen - Entspan nen - Nachdenken. 02.20 Text aktuell. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.08 LSnderjournal. 17.40 Jede Menge Leben, serie. 18.05 SOKO 5113, politieserie. 19.00 Heute. 19.20 Weerbericht. 19.25 Immenhof, serie. 20.15 Naturzeit, natuurdocumen- taires. 21.00 Frontal, actualiteitenmaga zine. 21.45 Heute-journal. 22.15 37(, reportageserie. 22.45 Em Fall für Zwei. 23.45 Heute nacht 00.00 Miraculi, speelfilm. 01.50Text aktuell. DUITSLAND 3 18.00 NRW - Nachrichten. 18.05 KuK, gevarieerd magazine. 18.30 Vermisst. 18.45 Aktuelle Stunde. 19.25 Fenster- programmeder Landesstudios. 19.45 Techtelmechtel, spelprogramma. 20.15 Menschen hautnah, serie portretten. 21.00 WDR aktuell 21.15 Reporter. 21.45 In Sachen Natur. 22.30 Vor allem Gewalt vermeiden, portret. 23.00 Jahr gang 45, speelfilm. 00.30 Nachrichten. 00.40 Nachtprogrammering. BBC 1 17.00 Tom and Jerry. 17.10 Rude Dog and the Dweebs. 17.20 Watt on earth. 17.35 Uncle Jack and Cleopatra's mum my. 18.00 Newsround. 18.10Activ8, sportmagazine. 18.35 Neighbours. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Re gionaal nieuws. 2Qt00 The good food show, culinair magazine. 20.30 EastEn- ders. 21.00 Intensive care, documentai reserie. 21.30 Castles, serie. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.30 Out of the blue, politieserie. 23.20 Earthquake, rampenfilm. 01.20 Paardenkoersen. 01.40 Not now, comrade, komedie. 03.05 Weerbericht. 03.10 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbèricht. Aansl.: Westminster with Nick Ross. 16.55 Nieuws en weerbericht. 17.00 Paarden koersen, Rechtstreeks verslag. 17.40 Appointment in Honduras, speelfilm. 18.00 Appointment in Honduras. Ver volg. 19.00 Fresh prince of Bel-Air, co medyserie. 19.25 Heartbreak High, se rie. 20.10 The Ren and Stimpy show, te kenfilmserie 20.30 The booze runners, reportage. 21.00 Public eye, reportage serie. 21.30 Tracks, magazine. 22.00 Steptoe and son, comedyserie. 22.30 Myths and memories of World War Two. documentaireserie 23.15 One foot in the past short, serie 23.30 Newsnight 00.15 1001 Nights of The Late Show. Compilatie 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 02.25 The record. 02.55 Einde. CNN 16.30 World sport. 17.30 Business Asia. 18.00 Business Asia. Vervolg. 20.00 World business today. 21.00 Internatio nal hour. 21.300.J. Simpson special. 23.00 World business today update. 23.30 World sport. 00.30 Showbiz today. 01.30 Moneyline. 02.00 Prime news. 02.30Crossfire. 03.00 Larry King live. 04.30 Showbiz today. 05.30 O.J. Simpson special. MTV 16.00CineMatic. 16.15 The afternoon mix. 17.00 News at night. 17.15 The af ternoon mix. 17.30 Dial MTV. 18.00 The worst of Most wanted. 18.30 Music non stop. 19.30 Sports. 20.00 Greatest hits. 21.00 Most wanted. 22.30 Beavis Butt-head. 23.00 News at night. 23.15 CineMatic. 23.30 The real world 1 00.00 The end? Met Beavis Butt- head 01.30 The grind. 02.00 The soul of MTV. 03.00 Night videos. 06.00 Ein de. NBC SUPER CHANNEL 17.30 FT Business tonight. 18.00 Today. 19.00 ITN World news, 19.30 Executive lifestyles. 20.00 Entertain ment x-press. 20.30 Tycoon. 21.30 Holi day destinations. 22.00 ITN World news. 22.30 The tonight show. 23.30 Real per sonal. 00.00 FT Business tonight 00.20 US Market wrap. 00.30 NBC Nightly news. 01.00 Holiday destinations. 01.30 The tonight show. 02.30 Straight for ward. 03.30 Jimmy's. 04.00 Dateline. 05.00 Holiday destinations. TV5 16.00 Infos TV5. 16.10 La cuisine des mousquetaires. 16.25 Bibi et ses amis. 17.05 La chance aux chansons 17.45 Questions pour un champion. 18.15 Vi sions d'Amérique. 18.25 Grand jeu TV5. 18.30 Nieuws en weerbericht. 18.55 Re vue de presse. 19.00 Paris lumières. 19.25 La météo des cinq continents. Aansl.: Finale de la coupe de gymnasti- queèRome. 19.30 Zwitsers nieuws. 20.00 Envoyé spécial21.30 Perfecto. 21.55 La météo des cinq continents. 22.00 Nieuws. 22.35 Bouillon de cultu re. 23.45 Alice. 00.30 Nieuws, weerbe richt en Grand jeu TV5. 01.00 Visions d'Amérique. 01.15 Lesenfantsde la té- lé. 02.30 Ca colle et e'est piquant. 03.15 Télétexte. 04.00 Thalassa. 05.00 Enjeux Ie point. RTL TELEVISION 16.00 Hans Meiser. 17.00 Jeopardy! 17.30 Unter uns. 18.00 The bold and the beautiful. 18.30 EXCLUSIV - Das Star-Magazin 18.45 RTL aktuell. 19.10 Explosiv- DasMagazin. 19.40 Gute Zei ten, schlechte Zeiten. 20.15 Balko 21.15 Tequila Bonetti. 22.10Quincy, M E. 23.10 RTL Nachtshow. Late-night- show. 00.00 RTL-Nachtjournal 00.30 Cheers. 01.00 Married with children. 01.30 Kojak. 02.20 Murder, she wrote. 03.10 llona Christen 04.00 Hans Mei ser. 04.55 Explosiv - Das Magazin. 05.15 EXCLUSIV - Das Star-Magazm

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9