Eelman nieuwe trainer Rijnsburgse Boys Dubbele zege Tristan Hoffman Schaats WK '98 voor Heerenveen Sport Spaanse hockeysters enige echte opponent )egstgeestenaar Sokolov vint zes maal op rij Weg naar IOC open voor Verbruggen Vestor Koeperman nestelt zich aan kop in toernooi Harderwijk Lewis en Everett niet naar WK atletiek /RIJDAG 16 JUNI 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Extra vak voor Haagse supporters almelo SC Heracles heeft voor de nacompetitie-wedstrijd tegen FC Den Haag. morgen, een extra vak voor de supporters van de tegenstander vrijgemaakt. Bij een overwinning heeft Den Haag kans op promotie naar de eredivisie. Naast het 'vaste' vak voor de bezoekers maakte Heracles de gehele overdekte staantribune aan de lange zijde vrij voor Hagenaars. Daardoor kunnen er en kele duizenden fans van Den Haag een plaats bemachtigen. Voorverkoop voor supporters van FC Den Haag is alleen moge lijk in het Zuiderpark-stadion in Den Haag, niet in Almelo en op de dag van de wedstrijd zijn geen toegangsbewijzen meer te koop. Ince akkoord met Inter Milan Paul Ince is akkoord met een overgang van Manchester United naar Inter. De Engelse middenvelder onderhandelde de afgelopen dagen met voorzitter Moratti van de Italiaanse club over zijn financiële eisen. De clubs waren het eerder al eens ge worden over de transfersom, die rond de zeventien miljoen gul den schommelt. Of de 28-jarige Ince echt gelukkig is met de transfer valt te betwijfelen. De international, die bij Inter ploeg genoot wordt van Dennis Bergkamp, zei eerder weinig te voelen voor een overstap naar de Serie A. Casiraghi naar Parma rome Lazio Roma heeft Pierluigi Casiraghi verkocht aan Parma. De international bracht zo'n 16 miljoen gulden op. Aanvankelijk wilde Parma een andere aanvaller, Giuseppe Signori, van de Ro meinen overnemen. Die transfer ging niet door omdat de fans van Lazio woedend op het bericht reageerden. Er werd zelfs een protestmars door de straten van Rome gehouden om de transfer te voorkomen. Olympisch lintje Van der Pol Boedapest Klaas van der Pol krijgt een olympische onderschei ding. Dit is gisteren in Boedapest bij de ledenvergadering van het Internationaal Olympisch Comité bekendgemaakt. Van der Pol diende vele jaren de nationale en internationale zwemsport. Van der Pol was lange tijd de penningmeester van de FINA. Hij krijgt de Olympic Order op voordracht van IOC-lid Anton :ij|Geesink. De laatste jaren gingen atlete Fanny Blankers-Koen, Philips-directeur Jan Timmer, volleybalbestuurder Piet de Bruin en voetbalman Marten Kastermans Van der Pol voor. WK ligfietsen naar Lelystad lelystad Een wereldkampioenschap waarbij deelnemers zich rug-aan-rug zo snel mogelijk per tandem verplaatsen. Of een wedkamp met gestroomlijnde waterfietsen, waaronder draag vleugelboten. Die bijzondere sportuitingen zal Lelystad dé voor laatste week van augustus binnen de gemeentegrenzen halen. De stad vormt negen dagen lang, van 19 tot en met 27 augustus, het decor van de World Championships Human Powered Vehi cles. De basis voor de kampioenschappen vormt de ligfiets, die in alle soorten en maten en uit alle delen van de wereld naar Le lystad komt. Het WK wordt voor het eerst buiten de Verenigde Staten gehouden Kansje voor beachvolleyballers ar den haag Er is nog hoop voor de beachvolleyballers Sander h Muller en Michel Ëveraert alsnog te kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen. Door een fout van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) waren de beide spelers niet ingeschreven voor twee kwalificatie-toernooien waar Muller en Everaert zich had- g den kunnen plaatsen voor de Spelen in Atlanta. Beachvolleybal jjKtaat daar voor het eerst op het programma. Het duo heeft gis- eljteravond van de wereld-volleybalbond in Lausanne vernomen efldat er een mogelijkheid bestaat dat ze alsnog aan de twee toer- ,a nooien kunnen meedoen." Jahkofsky evenaart verspringrecord tel aviv Sharon Jahkofsky heeft gisteren tijdens de Hapoel Ga mes het verspringrecord van Tineke Hiddink geëvenaard. De van oorsprong Australische sprong in Tel Aviv met tegenwind 34|6,61 meter. Daarmee voldeed ze aan de limiet (6,55) voor de WK in Göteborg, begin augustus. De atlete zegevierde in Israël ook op de 100 meter horden. Ze liep een tijd van 13,66. \i Amsterdam trekt protest in ~v3 Amsterdam Het bestuur van hockeyclub Amsterdam heeft het lf officiële protest tegen de uitslag van de verloren bekerfinale te gen HDM ingetrokken. De landskampioen bij de mannen ging zondag na een 3-3 eindstand via strafballen onderuit (9-10) te- gen de Haagse club. j Volgens de Amsterdammers was er een reglementaire fout ge maakt bij het nemen van de tweede serie strafballen. Het protest volgde direct na de tweede serie strafballen. Brenninkmeijer wil de dat de wedstrijd laten werd overgespeeld of de strafballen. Die gang van zaken acht het bestuur van Amsterdam gezien het overvoerde hockeyprogramma en de naderende vakantieperio de niet gewenst. Oefenmeester toch niet naar profs van Haarlem John Eelman is de nieuwe trainer van Rijnsburgse Boys. De oefenmeester die zeventien jaar werkzaam was bij Noordwijk en de Rijnsburgse zaterdagtweedeklasser kwamen gisteravond tot overeenstemming over een con tract voor een jaar. De 51-jarige Eelman volgt in Rijns burg Rob Kiebert op, die vorig seizoen tussentijds moest vertrekken. runsburg gert-jan onvlee Eelman, vorig jaar nog trainer van Hilversum, was lange tijd in beeld als hoofdtrainer van eer ste divisieclub Haarlem. Na het afhaken van Joop Brand als co ordinator, besloot Eelman tien dagen geleden evenwel defini tief af te zien van die functie. Reden voor Rijnsburgse Boys om opnieuw contact te zoeken met Eelman. Vermunt De afgelopen seizoen uit de hoogste klasse gedegradeerde vereniging, die nog niet zo lang geleden rond leek te zijn met trainer René Vermunt, had eer der al een oriënterend gesprek gevoerd met de oud-oefen- meester van Noordwijk. Eel man: „Maar toen konden we geen zaken doen omdat 'Haar lem' nog speelde. Dat Rijns burgse Boys daarna is doorge gaan met het zoeken naar een nieuwe trainer, is natuurlijk lo gisch." Uitdaging Eelman verheugt zich op de uit daging die Rijnsburgse Boys heet. Maar weigert mee te doen aan dagdromen. „Natuurlijk zou ik het schitterend vinden als Rijnsburgse Boys na volgend seizoen weer in de eerste klasse terug is. Dat is goed voor de ver eniging en goed voor het voet bal in de Bollenstreek. Maar je moet de realiteit niet uit het oog verliezen. Die is gewoon dat je in de tweede klasse speelt en dat er aan het eind van de rit maar één ploeg direct promo veert." Rails Eerst de zaken op rails zetten en 'op termijn' proberen terug te komen op het hoogste niveau, dat is dan ook het motto van John Eelman. Verklarend: „Rijnsburgse Boys heeft een groep die in de tweede klasse kan meespelen, dat is duidelijk. Maar hetzelfde kunnen ze bij voorbeeld bij Excelsior Maas sluis, NSW, Vitesse Delft en Ter Leede zeggen. Ik bedoel maar: een garantie voor succes is dat natuurlijk niet." Het feit dat Eelman en Rijns burgse Boys zich slechts voor één seizoen aan elkaar hebben verbonden, betekent niet dat de Haarlemse oefenmeester na de komende jaargang de schoenen definitief in de wilgen hangt. Veld „Ik weet dat mijn naam wel eens wordt genoemd als een soort technisch coördinator. Maar daar denk ik nog niet aan. Als het aan mij ligt, werk ik nog een paar jaar op het veld. En als het komend seizoen beide par tijen bevalt, kan dat inderdaad best bij Rijnsburgse Boys zijn. Voorlopig gaan we gewoon kei hard werken en kijken waar we komen." John Eelman: geen Haarlem maar Rijnsburgse Boys. FOTO'ARCHIEF Zabel wint etappe in ZwitserlandFondriëst in Catalonië linjelopp anp De Nederlander Tristan Hoff man heeft gisteren de tweede etappe van de 'open' Ronde van Zweden, een rit over 191,5 kilo meter van Vasteras naar Lin- jelopp, gewonnen. Woensdag zegevierde de nationale kam pioen van 1992 ook al in het tweede deel van de eerste rit. De renner uit de TVM-ploeg van Cees Priem nam de lei derstrui over van landgenoot Leon van Bon uit de Novell-for- matie van Jan Raas. In de Ronde van Zwitserland won de Duitser Erik Zabel de derde etappe. Na een rit over 205,6 kilometer van Visp naar Genève versloeg de renner uit de ploeg van Telekom in de massasprint de Oezbeek Djami- lidin Abdoesjaparov uit de ploeg-Raas. De Zwitser Alex Zülle blijft leider. Maurizio Fondriëst won de proloog van de Ronde van Cata lonië. De voormalige wereld kampioen verwees zijn landge noot Claudio Chiappucci, win naar verleden jaar, naar de tweede en de Fransman Lau rent Jalabert naar de derde plaats. Hoffman boekte in de Ronde van Zweden, waar geen UCI- punten zijn te verdienen, de tweede dagprijs. Aan de 'open' rittenkoers nemen slechts vier profploegen deel. Naast de Ne derlandse formaties TVM en Novell zijn dat het Belgische Collstrop en het Italiaanse Amore Vita. Nederlanders be heersen de wedstrijd voor profs en amateurs al sinds de start: Erik Dekker pakte woensdag de eerste plaats in de proloog. Abdoesjaparov slaagde er niet in het voorbereidende werk van zijn ploegmakkers af te maken. De renners van Raas waren in samenwerking met de Duitse Telekom-ploeg, die voor hun sprinter Zabel werkten, verant woordelijk voor het teniet doen van een lange vlucht van de Zwitser Ruegg en de Italiaan Roscioli. In de finale stond 'Ab- doe' er echter alleen voor. Zabel kon nog rekenen op de steun van de ervaren Olaf Ludwig. Het verschil tussen de Oezbeek en Duitser was met het blote oog niet waar te nemen. Foto-finish moest uitsluitsel brengen. Leider Alex Zülle kwam 25 ki lometer van de aankomst ten val. Zijn complete ploeg bleef op hem wachten en maakte in zeven kilometer de achterstand van ruim veertig seconden goed. Zülle hield aan zijn tui- melpartij slechts schaafwonden over. Erger er aan toe was Mauro Gianetti. De verrassende winnaar van de wereldbeker- klassiekers Luik-Bastenaken- Luik en Amstel Gold Race sloeg op zes kilometer voor de eindstreep over de kop toen hij met zijn voorwiel in een scheur terecht kwam. De lichamelijke schade viel gelet op de ernst van de koprol mee: slechts een her senschudding. Beste Nederlander in Catalo nië was verrassend genoeg Er- win Nijboer op de achttiende plaats met acht seconden ach terstand op Fondriëst. De Itali- davos gpd Nederland heeft van de inter nationale Schaats Unie (ISU) voor 1998 het wereldkam pioenschap allround voor da mes en heren toegewezen ge kregen. Het toernooi, dat van 13 t/m 15 maart in het Thialf- stadion in Heerenveen zal worden gehouden, vormt de afsluiting van het olympisch seizoen. Voor het Europees kampioenschap in '98 heeft zich nog geen land als kandi daat gemeld. Het WK sprint zal voorafgaande aan de Win terspelen in Nagano in Berlijn plaatsvinden. Marathonschaatser Fausto Marreiros heeft zijn zin. De ISU heeft Portugal na twee jaar lobbyen, officieus als 55ste lidstaat geaccepteerd. De winnaar van de jongste alter natieve Elfstedentocht uit Haarlem mag daardoor voor zijn tweede vaderland Por tugal op de europese- en we reldkampioenschappen en in de World Cup-races uitkomen. Marreiros hoopt binnen af zienbare tijd met een sponsor rond te komen, die hem in staat stelt om de komende 2,5 jaar, tot en met de Winterspe len in Nagano '98, onbezorgd te kunnen sporten. Marreiros zal overigens het marathon- schaatsen niet helemaal af zweren. De Haarlemmer ziet het als goede basistraining voor de 5 en 10 kilometer. Tristan Hoffman duwt zijn fiets als eerste over de meet. aan leek aanvankelijk het onge lofelijke gemiddelde van meer dan 58 kilometer te hebben ge reden. Nadere bestudering van het parkoers leerde dat de opge geven afstand van 3,8 kilometer niet correspondeerde met de werkelijkheid. Het traject was zevenhonderd meter korter. Erik Breukink stelde weer teleur. Hij gaf op het korte ritje liefst elf tellen toe. amstelveen anp Spanje wordt de voornaamste opponent van het Nederlands vrouwenhockeyteam in de groepswedstrijden van de Eu ropese titelstrijd. Met de over tuigende zege van 3-0 op Rus land flirtten de Spaansen giste ren met de wereldtop. „Een goed, fit en gemotiveerd team", zei bondscoach Tom van 't Hek na het weerzien met de olympi sche kampioen. José Brasa nam de compli menten glimlachend in ont vangst. „We kunnen nog veel beter", zei de Spaanse coach, al elf jaar in functie. Hij zei zich te verheugen op de wedstrijd van aanstaande woensdag. Dan spelen Nederland en Spanje te gen elkaar. Beide landen zijn te gen die tijd waarschijnlijk al lang zeker van de halve finales. Rusland, Tsjechië en Zweden zijn van minder kaliber. In de andere groep zijn Engeland en Duitsland de favorieten. -e msterdam loman leefmans iv an de serie overwinningen van n ran Sokolov komt geen einde, isteren won de Bosnische legstgeestenaar tijdens het NK- haken de 6e partij op rij. Hij ersloeg Friso Nijboer in een rachtig gevecht, dat pas in het latste uur na een blunder van lijboer werd beslist. Ook de «restaties van debutant Dimitri einderman mogen gezien wor- en. De jonge Amsterdammer 'on voor de vierde keer op rij n deelt de tweede plaats met eiderdorper Jeroen Piket. Sokolov had het tegen Nij- oer niet gemakkelijk. De partij uurde ruim zes uur en werd as na 63 zetten beslist. Na de Tste tijdcontrole leek Sokolov oor de beheersing van de open •lijn licht in het voordeel, maar lijboer had kansen op de ko- lingsvleugel. Op de 49e zet bracht Sokolov een kansrijk stukoffer. Hij kreeg er drie pionnen voor. De stelling was op dat moment echter ge lijk, zoals Nijboer na afloop zelf vertelde. De pas 30 jaar gewor den grootmeester blunderde echter. Hij gaf een stuk terug in de verwachting een dame te winnen, maar hierbij miste hij een niet al te moeilijke verdedi ging van Sokolov. Het duel tussen de jonge Ne derlandse talenten Van Wely en Piket bracht niet de kwaliteit die werd verwacht. Piket speelde de zogenaamde Weense variant van het damegambiet. Van We ly vermeed de theoretische dis cussie door op de 10e zet af te wijken ten opzichte van eerder gespeelde partijen Karpov-Tim- man. Van Wely bereikte in het ver volg van de partij een klein voordeel, dat nauwelijks vol doende was om Piket te veront rusten. Toen eenmaal alle zware boedapest - anp Jeroen Piket drukt op de klok in zijn partij tegen Loek van Wely. stukken waren geruild, besloten lopig als uitgeschakeld be- beide spelers dan ook tot remi- schouwen in de race om het na- se. Titelverdediger Piket kan tionale kampioenschap, zich na zijn derde remise voor- Piket heeft op de tweede plaats gezelschap gekregen van Dimitri Reinderman, die Liaf- bern Riemersma terugwees. De intrede van Hein Verbrug gen in het Internationaal Olym pisch Comité is een kwestie van tijd. Duurt het nog twee dagen of nog 400? In Boedapest of At lanta, dat is de vraag. Alleen persoonlijke motieven zouden zijn benoeming, zondag op de laatste dag van de 104e sessie van het IOC, kunnen te genhouden. De voorzitter van de wereldwielrenunie UCI is niet in de Hongaarse hoofdstad verschenen. Dat is ook niet noodzakelijk. Samaranch doet een voorstel en de leden moe ten toestemmen. „Het is beter dat ik niet kom", liet Verbrug gen aan Anton Geesink weten. De Utrechter is op dezelfde dag kandidaat voor een plaats in het bestuur, het zogenaamde Executive Board, een nog hoge re orde. Zijn kansen zouden niet gering zijn. Hein Verbruggen, 53, is twin tig jaar actief als bestuurder in de wielersport. Hij zorgde voor vele vernieuwingen en maakte een einde aart de tweedeling profs-amateurs binnen de UCI. In de olympische kringen be staat enorme waardering voor zijn werk. Verbruggen is zeer „close" met Juan Antonio Sa maranch. Zij overleggen vaak samen. Vorig jaar bij het Olympisch Congres in Parijs was Verbrug gen een van discussieleiders in een zeer select gezelschap. In april prees Samaranch, tijdens een interview met het ANP, de wielerleider de olympische he mel in. Als Verbruggen intussen Sa maranch zijn jawoord heeft ge geven, is hij zondag het eerste nieuwe IOC-lid uit het kransje van voorzitters van internatio nale sportfederaties. De Algerijn Mustafa I>arfaoui (zwemmen) en de Rus Joeri Titov (turnen) alsmede de Amerikaan George Killian (basketbal) en de Chine se mevrouw Lu Shengrong zijn eveneens vrij zeker. Samaranch heeft het recht er maximaal tien voor te dragen. Hij zal nog niet alle plaatsen invullen. Verbrug gen heeft het laatste jaar zelfs steeds ten stelligste beweerd van niets te weten. „Specula ties", noemde hij de berichten, „en ik ben ook niet zo ambi tieus." De Belg Jacques Rogge kan haast niet wachten tot Verbrug gen bij de olympische top-100 arriveert. „Ik hoop dat het snel gebeurt", zei de chirurg uit Gent donderdag in Boedapest. „Dat het gebeurt, daarover heb ik geen twijfel. Is het niet nu, dan volgend jaar. Hoe eerder hoe beter. Hein hoort erbij. Hij is een fijne vent en een groot bestuurder. Hij heeft bewezen iets voor elkaar te kunnen bren gen. De vraag zou kunnen zijn, hoe sterk is het wielrennen?" Rogge doelde op de kwaliteit van het rennersveld in Atlanta. Doen Indurain, Rominger, Jala bert en de Italiaanse campionis- simi mee? Samaranch houdt de namen van de nieuwkomers angstvallig geheim. Maar de mededelingen in Sport Intern, een internatio nale nieuwsbrief met inside-in- formatie ook uit het IOC-hoofd- kwartier, zijn ondubbelzinnig. Verbruggen heeft de beste refe renties van al zijn collega's bij de sportbonden. wderwuk.anp rol van oud-wereldkam pioen Iser Koeperman op we reldniveau is nog niet uitge- Peeld. De 73-jarige nestor Iwam in de derde ronde van fet Maars Werelddamtoernooi 1 Harderwijk door de zege op •ybman naast wereldkampioen Valneris op kop. Niet alleen zijn ervaring, maar ook zijn strijd- lust maakt dat de Amerikaan moeilijk is te verslaan. Eén fout je is voor hem voldoende een winstpoging te wagen. Dat on dervond zijn voormalige land genoot. Dybman, die eerder tegen Sij- brands en Valneris overeind bleef, had voor de opening weer weinig tijd nodig. In het begin nende middenspel ontdekte de in Duitsland wonende oud-we reldkampioen dat hij de strate gie van Koeperman enigszins had onderschat. Hoewel hij zijn 'gewonnen' tijd vrij snel inliep, was het kwaad al geschied. De druk die de Amerikaan op de Duitse stel ling uitoefende, bleek te groot. Na 37 zetten had Koeperman de eerste winst binnen. Optisch leek ook Ton Sij- brands een betere stand te heb ben dan de Zwitserse kampioen Hans Vermin. Maar dat was schijn. De aan val via de korte vleugel leverde wel materieel voordeel op, maar geen winst. Neerlands beste sneldammers, Auke Scholma en Johan Krajenbrink, hadden na twee uur spelen al veertien zet ten gedaan. Ze kwamen remise overeen. sacramento rtr Steve Lewis en Danny Everett nemen niet deel aan de we reldtitelstrijd atletiek, die op 4 augustus in Göteborg begint. De twee 400 meter-lopers zijn op de eerste dag van de Ameri kaanse titelstrijd in Sacramen to uitgeschakeld. Lewis, in 1988 olympisch kampioen doch afgelopen twee jaar voortdurend ge plaagd door blessures, eindig de in zijn serie als vierde in 46,48 seconden. Everett, in 1988 in Seoul derde bij de Olympische Spelen, had aan zijn 46,74 seconden (vijfde) ook niet voldoende om een ronde verder te komen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21