Stichting Leefbaar Zuidwest wèl positief over voorstellen Schrijvende Lezers Stinken had vroeger een andere betekenis Konijnen eten plantjes graven Rozenburch op Licht op rood voor bewoners Stille Rijn Geslaagd! vatrodam Met enige verbazing las ik in de krant van 27 mei j.l. dat het pro bleem van de rijke stinkerd nog steeds niet zou zijn opgelost. In mijn (recent bij Sdu versche nen) boek 'Spreken is zilver, schrijven is goud' en in 'Onze Taal' van januari j.l. heb ik de oplossing gegeven. Ik zal hem hier herhalen. Stinken had vroe ger een andere betekenis dan nu; dat kan men vinden in alle etymologische woordenboeken. Naast ruiken komt voor walmen en snuiven. Carolus Tuinman vermeldt al in 1722 in zijn ety mologisch woordenboek Fakkel der Nederduitsche Tale (om precies te zijn op pag. 2 van de appendix 'Oude en Nieuwe') dat stinken vroeger betekende een aangename reuk afgeven". Hij citeert enkele zinnen uit een tekst van abt Willeramus, die leefde in de elfde eeuw. Ik zal deze hier in de hedendaagse spelling weergeven: "Zij stinken als de beste zalven", "Zo lopen wij in de stank Uwer zalve", Wie wijd stinkt, verspreidt een goede mening." Verder ver meldt hij de uitdrukking "zoete stank", dat in hedendaags Ne derlands "zoete geur" betekent. In al deze voorbeelden is het woord stank gebruikt voor de zoete walm van kosmetica die de welgestelden kenmerkte. Al leen de rijken konden zich na melijk veroorloven hun li chaamsgeur met reukwater en dergelijke te verdringen. De uit drukking rijke stinkerds sluit hier naadloos op aan. Joop van der Horst zal hier te genin brengen dat de uitdruk king pas in 1961 in de woorden boeken opdook. Dat zegt niets; ik ben er vrijwel zeker van dat de uitdrukking in mijn kinderja ren (dat wil zeggen: zestig jaar geleden) in het Overijssels dia lect al in zwang was en zij kan dus best uit vroeger tijden zijn overgeleverd. AA de Boer, Bergen N.H. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant onderte kend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. Naar aanleiding van het artikel over begraafplaatsen wil ik even reageren. Op de begraafplaats Rozen burch komt diefstal gelukkig niet veel voor. Het is er mooi en rustig en wordt keurig on derhouden maar het is er zó rustig dat veel konijnen er een goed leventje hebben. Niet dat ik een hekel aan ze heb, maar konijnen eten niet alleen gras. Ze eten ook vaste plantjes die wij regelmatig op het graf van onze dochter en mijn ouders planten. Dus wat dat betreft, mag het geweer best eens ge bruikt worden. Thuisgekomen van een korte vakantie, blijkt het al noodzake lijk dat ik weer achter de schrijf machine moet kruipen, na het lezen van het Leidsch Dagblad van donderdag 8 juni j.l. Met name het artikel van redactrice Annet van Aarsen over het func tioneren van onze Stichting Leefbaar Zuidwest en Aktief. Getuige de inhoud van het ar tikel is er blijkbaar in een of an dere raadscommissie gesproken over zuidwest, waarbij het klaarblijkelijk niet nodig werd gevonden ons op de hoogte te brengen, zodat we wellicht een inbreng in de mogelijke discus sie hadden kunnen hebben. Mogelijk had dat de zo brood nodige communicatie op een wat betere lijn kunnen brengen. Min of meer ontstemd heb ik het artikel gelezen, want ook nu blijkt weer dat D66-wethouder Hans de Goede op negatieve wijze door de bocht gaat. Als hij goed kennis had genomen van onze correspondentie, vooral in dit geval m.b.t. het eventueel samengaan van beide wijkorga- nisaties, dan had hij kunnen weten dat wij al sinds de zomer van 1993 positie/hebben gerea geerd op de voorstellen van de toenmalige wethouder Ad van Bochove. Deze voorstellen zijn nadien ook bij De Goede beland en in een gesprek met hem, waarbij drie bestuurders van Stichting Leefbaar Zuidwest aanwezig waren, is dit stand punt niet veranderd. Ik mag hem daarbij ook nog eens her inneren aan een uitzending van Radio Rijnland van enkele maanden geleden, waarin wij beiden een aandeel hadden. Het is dan ook stuitend dat De Goede in het bewuste artikel net doet of het bestuur van Stichting Leefbaar Zuidwest niet bereid zou zijn tot een po sitieve oplossing te komen. Vooral daar waar mijn naam ook wordt genoemd heb ik er geen behoefte aan om naar de lezers over te komen als een soort dwarsligger. Hoe. deze wethouder er bij komt om mij op te laten draven als een soort onderhandelingspartner, schiet mij helemaal in het verkeerde keelgat. Dat is pertinent niet waar, maar dat weet hij zelf ook wel. En het is de wethouder na tuurlijk ook bekend dat Aktief absoluut niet bereid is tot een vorm van samenwerking, getui ge een schrijven van februari van deze vereniging, uitgegaan van de penningmeester, waarin het hier bedoelde met grote na druk werd betoogd. Ik vind het tenslotte geen goede zaak dat de wethouder een stuk of stukken m.b.t. een eventuele nieuwe structuur (pa raplumodel) heeft aangeboden aan deze krant. Al vanaf 1993 liep er een gezamenlijke af spraak dat het hele onderwerp in de fase van praten en denken (voorlopig) buiten de pers ge houden zou worden. Mijn enthousiasme om voo 'mijn' wijk zuidwest aan de sla) te blijven in de Stichting Leef baar Zuidwest is geenszins ge temperd door de houding vat Hans de Goede, integendeel, ni ik ook in het Leidsch Dagblai heb gelezen dat die verfoeid) vuilfabriek er niet komt. Om alle misverstanden t voorkomen: ik schrijf deze bric op persoonlijke titel. Onze not male procedure om met enkel bestuursleden altijd eerst eei concept samen te stellen, zou ii dit geval een snelle reactie naa het Leidsch Dagblad niet bevoi derd hebben. En hopenlijl komt het nu eens tot echt communicatie met Hans en andere raadsleden van de be treffende commissie. In reactie op uw verslag be treffende het groene licht voor de verhuizing van LISC naar de Stille Rijn deel ik u mee dat de bewoners geen enkele illu sie meer koesterden dat, on danks al de ingediende bezwa ren, dit niet door zou gaan. Aan de versnelde procedure op verzoek van LISC, gezien de nijpende financiële situatie, ging op verzoek van Wethou der Hillebrand een overleg vooraf, in het Stadsbouwhuis, d.d. 24 mei jl.. Uit dit overleg bleek duidelijk dat de afstand tussen de bewoners en LISC groot is. Desondanks deelde de Wethouder mede dat zijn antwoord positief zou zijn voor de vestiging van LISC aan de Stille Rijn. De 'behandeling van de be denkingen' tijdens de openba re vergadering van de Com missie Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, d.d. 1 juni, werd een ware toneel voorstelling, waarin een ware glansrol was weggelegd voor de meeste commissieleden in het elkaar overtreffen waar het het prijzen van LISC betrof. Een kleine bloemlezing van de meest memorabele opmer kingen die varieerden van de heer Heukels zijn 'Ik ben er langs geweest en het was er rustig' - logisch sinds LISC er nog niet gevestigd is -, tot de heer Bockhove zijn 'Ik heb zelf gestudeerd, studenten zoeken gezelligheid, moet kunnen!' En wat te denken van de over vloedige dankbetuigingen en complimenten door de heer Duivens aan het adres van LISC voor alles wat zij deden? Hierop kwam een reactie van de heer Sloos; 'Er was te weinig ondernomen in het zoeken naar alternatieven'. Als enige kon hij zich verplaatsen in de situatie van de bewo ners. De commissieleden wa ren echter van mening dat de heer Sloos nu wel lang genoeg aan het woord was geweest en schakelden botweg de micro foon uit!' 'Zo doen wij dat!' werd er gezegd. Tot grote hila riteit bij de afvaardiging van LISC. Een onwaardige verto ning! Er was weinig voor nodig om vast te stellen dat LISC re kende op een gunstige uitslag, getuige de uitgelaten stem ming en de feestkleding en het had er alles van weg dat men nu een feestje ging bouwen. Gelukkig (nog) niet op de Stille Rijn! A. Langezaal-Plezier, Leiden. Verbod op dierproeven staaltje van politiek scoren Staatssecretaris Terpstra kon digde deze week aan, dat er een verbod komt op dierproeven voor cosmetica. Reden voor die- renliefhebbend Nederland om te gaan juichen is er echter niet. Sinds 1993 zijn er in Nederland namelijk al geen dierproeven voor cosmetica meer gedaan! Het hele verbod is dus weer een typisch staaltje van politieksco- ren. Nog lekker veilig ook, want hetgeen verboden wordt, is zo'n 2 jaar geleden uit zichzelf al een stille dood gestorven! Daarentegen worden in Ne derland jaarlijks nog wel hon derdduizenden dieren gebruikt voor proeven onder meer voor defensie, voor huishoudelijke produkten en psychologische testen. Vaak worden deze proe ven nog gesubsidieerd ook. Wanneer komt daar eens een verbod op? Of wordt er daarbij ook afgewacht tot ze niet meer uitgevoerd worden, om dan goede sier te maken met een verbod? Voor de dieren die nog steeds het slachtoffer worden van wrede experimenten veran dert er niets noemenswaardigs. Het verbod zoals het nu voorge steld is, is niets meer dan een flinke hap gebakken lucht met een lik mosterd lang na de maaltijd. Of is in dit geval de uitdrukking 'iemand blij maken met een dode mus' niet toepas selijker? M. de Goede, Leiden. Actievoerders protesteerden eerder dit jaar tegen dierproeven in Beekbergen. LEIDEN MAVO Irene Juffermans, Anne-Wil van den Berg, Mieke van den Berg, An- nemarie Minnee, Annelies van Ar- kel, Jeroen Baveiaar, Monique Chaudron, Wijncovan Helden, Marcus Hoornweg, Marlies Jans sen, Erik-Jan van Koetsveld, Mi chel de Koning, Vincent van der Kooij, Clemens la Lau, Joost Mos- tert, Maarten Tacoma, Janneke Tiesema, Franklin van Veldhuizen, Jeroen Weeber, Sietske Weizen- bach, Enrique Cortes, Esther El lens, Michel van Es, Morgan de Jonge, Niels Mulder, Marianne Prang, Joo Hee van der Vliet, Jur- gen Werk, Francien Brasser, Niels Gelderblom, Karsten van Gijzen, Mark den Hollander, Manon Klink hamer, Brenda Lindhout, Elroy Overdijk, Raymond Wildschut, Dyane van Alphen, Jettie van der Gugten Miranda Pronk, Tjerk Hon- ders, Piet Imthorn, Sander van Amerongen, Judith Dijkstra, Jak- olien van Doorn, Linda Ouwehand. HAVO Harm-Jan Jagerman, Tineke Stui ver, Martijn Taat, Frank Zwitser, Annelies Zwaan, Marjolijn Aarts, MennoCadee, Sebastiaan Delfos, Liesbeth Dijkshoorn, Marcel Dolie- slager, Iris Driessen, Clinton Fa Si Den, Cynthia Fernandes Mendes, Relinde Gaemers, Annika de Haan, Jolanda Hagemans, Barbara Hoexum, Eric Horree, Daan Kar stens, Job Klinkenberg, Sjoerd Klinkenberg, Marion Kornaat. Susanne Kruijf, Ingrid Kruit, Patri cia Kuiken, Martin van der Meij, Chantal de Niet, Martine Noordam, Anne den Ouden, Patrick Ouds hoorn, Marvin Ouwerkerk, Desiree Petit, Jennifer van der Pol, Mireille Roest, Laura Schoonderwoerd, Sanderijn Schuur, Eveline Schöl- vinck, Petra Verschuren, HiljeVis- scher, Joost Zeilstra, Ries Augus tijn, Willemijn Broek, Elvira van Doorn, Ilse van Engelenburg, Mir jam de Graaf, Arne den Heijer, Matthijs Meijer, Rhodan Mulder, Wiebe Nijhoff, Anja Oldenkamp, Marco Overduin, Marianne Peters, Jessica Roon, Hans Sche'pman, Jo sé Schouten, Herbert Smaal, Mar tine van der Vecht, Vanessa Wetse- laar, Arjan Laros, Diddy van der Deijl, Bas de Jong, Jan Willem Marbus, Yvonne van Zuijlen, Adin- da Hooimeijer, Marjolein Mol, Geeske Muyzert, Esther Ouds hoorn, Paul Ritsema, Ruben San ders, Wendy Star, Jornt Steinmetz, Michelle Vintges, Mare Bru- nekreef, Patricia Doesberg, Emiel van Egmond, Diana van Eijk, Dan ny Heemskerk, Gert Koelewijn, Wendy Mulder, LéoniePostma, Gijsbert Ravensbergen, Marcel Schroots, Rob Tetteroo, Marco Thakoer, Frederik Veldman, Mar lijn Visser, Petra Visser, Kim Wei- tak, Bart Zandbergen, Lars Uit den Boogaard, Marieke Koek, Jasmijn Schrumpf, Germa de Visser, Maai ke de Vries, Esther Pit, Geeta Jew- bali, Johan Glasbergen, Heieen van der Nagel, Wilda Rosmolen, Gerjo Schoneveld, André de Vries, Karin Benschop, Els Meijles, Patrick van Merode, Erika Steenbergen, Isolde Gouweleeuw, Hylkovan Otterloo, Daphne Pels, Nico Kooj. VWO Desirée van den Berg, Arjen van Benthem, Leonie de Boer, Bob de Breij, Daan van den Broek, Peter Flikweert, Gideon Folkers, Mark Fuchs, Johar.net Gaemers, Hannah Groos, Marloesvan Hove, Lenneke Keijzer, Mattijn Klaver, Nelleke Knoester, Christiaan Konstapel, Bart de Lannoy, Marco Ligtvoet, Inge Mank, Esther van de Meij, Bastiaan Mulder, Floortje Nagel- kerke, Lukas Nicolai, Ellis Pen ning, Roemer Pleijsier, Richard Post, Dennis Quist, Elsa van Ree- nen, Annemiek Schut, Hester Tuinhof, Karin Verbiest, Gertjan Verhoeven, Sander de Vos, Lisette de Vries, Paul Baaima, Joanne van den Born, Erik Boxhoorn, Marten Boxhoorn, Jeanine Castel, Inge borg Conté, Diederik Deelen, Anne- marievan Dijk, Esther van Dijk, Meike van der Drift, Wendy Frank huizen, Janet de Frel, Usha Ganga, Sebastiaan van Haver, Anne-Minke Hilgenga, Carine Kapteijn, Daina Konter, Corinne Kraan, Cathelijne Lansink. Adriaan van Meeteren, Carmen Moennasing, Frida Mon- nee, Agaath Prins, Jochem Rump, Bart Singerling, Willem van den Tol, Menno Visser, Monica Werk, Marieke van Keulen, Bas van der Bent, David de Jong, Michiel de Jong, Christien Wildeman, Lennard van der Beek, Annemarie Breet, Nicolien van den Burg, Marcel Drost, Remko Eilers, Eldert van der Luit, Aaldert Rus, Lesley Smits, In ge Touwen, Aphra van den Berg, Vincent Brittijn, Vince Mentink, Al- bert van Duijn, Dirk van Egmond, Sander Hogewoning, Soozy Hoog duin, Cassandra de Koning, Harold Krait, Elise van der Meij, Mariska Mulder, Jan Ravensbergen, Guido Roosen, Astrid Vianen, Susan Wie- renga, Peter Verweij, Sven Boekho ven, Irene Maat, Bert Wilbrink, Adriaan Sinke, Eddy Vink, Carlijn Buis, Rachel van der Kaaden, Mar tijn Mouthaan, Arjen Visser, Debo- ra Weijdema, Willemijn van Wijk, Lennard de Wit, Ron Buitelaar, Roel Giezen, Anne-Margreet Knott- nerus, Marieke van Tol, Josine de Wilde. Aan het Stedelijk Gymnasium zijn de volgende kandidaten geslaagd: Renee Altink, Merel Bern, Carien van den Berg, Sjoerd van den Bergh, Wessel van Beusekom, Ray mond Bonnet, llja Booij, Linda van den Boom, Freek Bos, Dirk van den Bosch, Rutger Brouwer, Armin van Buuren, Claudia Chi, Rieneke Chrispijn, Robbert Cohen de Lara, Michael Coucke, Iris van Dam, Bas Dersjant, Jan Willem Dierssen, Fre- derike van Dorst, Joost van Dreu nen, Kasper Dutilh, Bart Emmer, Willemijn van Enk, Casper Eyckel- hof, Eelke Focke, Yasmin Gan, Va lerie Gassier, Niels Giesen, Karoy Gludovacz, Bas van der Goes, Pe ter de Grave, Kaj Grippeling, Hel mut Grosse Stüve, Nicky Haaijman, Sarah Al-Hamami, Sa bine Hannema, Michiel van der Harst, Jasper Heemskerk, Hjalmar Heijman, Constance den Hertog, Annelies Hickendorff, Marieke Hobbes, Marleen Hofstede, Maaike Hoge, Femmy van der Hulst, Kevin Jolly, Michiel de Jong, Casper de Jonge, Willem Jonkers, Bas Jonk man, Diego Keijzer, Lidewij Kemp, Hanneke Klaaijsen, Reinier Kleij- ne, Bern Klijnhout, Bregtje Knaap, Barbara Koeten, Job de Kogel, Kar- lien Koopman, Karijn Koopstra, Bram Kouwenberg, Maarten Krik- ke, Anne-Marie Kruis, Taco Kuij- ers, Rik Lambers, Yke van Lely- veld, Bas van der Linden, Arent Linskens, Annalisa Lo Galbo, Ro nald van Luijk, Rachel Mak, Jeroen de Man, Hendrikje Melief, Jochem Mijjer, Jop Mostert, Martijn Möl- lers, Karin Neuteboom, Sumant Oemrawsingh, Eva Oosten, Anna Pedroli, Sven Persijn, Wouter Pe ters, Bob Planque, Dirk Ponsioen, Josefine Pouw, Roxane Rabarison, Stein de Ree, Ymkje Reidsma, Jur- jen Rolf, Nanja de Roo, Willemieke de Rooij, Christian Rosendahl Hu- ber, Pauline Rothbarth, Rohini Sahtoe, Ilse van der Salm, Marit van Sandwijk, Maartje Scheltens, Laurens Schokking, Dorrit Schro der, Sarah Schroder, Jeroen Slap- pendel, Joppe Smit, Wilbert Snij ders, Anouk Snik, Erik Jan Snik, Is- tar Snoek, Darius Soonawala, Maarten Stam, Manon Stapel, Stijn Steenbrink, Mirjam Stolk, Harrie Storms, Kasia Szumlas, Vin cent van Tongeren, DaielleTrom- pert, Hanna Tubbing, Demce Tu- renhout, Tiddo Veldhuis, Lisette Venselaar, Folkert Verdoes, Rogier Verkoren, Sanne de Vogel, An toinette Voogd, Birthe van der Voort, Marten Voort, Diane de Vos, Meike Vos, Claire Vreeburg, Jannes de Vries, Vanessa Wasmus, Vivien Waszink, Bregje van Wesenbeeck, Ruben Willemsen, MargotWink, BartWirtz, Esther de Wit, Madelei ne Wouterlood, Anouk van Zijp, CoenZuidema. LISSE Aan het Fioretti College zijn de volgende kandidaten geslaagd: VWO Rob Heemskerk, Sven van Lier- op, Marije Mandos, Tammo Pe ters, Joyce Sanders, Dennis Vis ser, Steven Schmits, Tom van Mourik, Erik Maddox, Esther Schoneveld, Remco Stokman, Jeroen Jansen, Remco Koene, Nanda Janssen, Arthur van der Klugt, Ilse Fenne, Michelle van der Salm, Marinda Bosch, Janne ke van Zeist, Bas Peek, Helen Prins, Gerben Janson, Mark Keij- zers, Sander van Stijn, Daphne de Bruijn, Demse Dieben, Mir jam Draijer, Jeroen Rietdijk, Rita van der Lans, Hans Hoogeveen, Mimi Lakeman, Matthijs Rands- dorp, Mirjam Imthorn, Stefan de Kleijn, Joost van der Spruit, Nan cy van Kesteren, Katinka Warme- link, Anika van Oijen, Nancy Hoogkamer, Tim van Gerven, Jo han van Nes, Marit Zonneveld Bas Walraven, Kees Tan, Ingrid van Welie, Marja Walraven, Myra Lamboo, Peter Kriek, Irma Rand- sdorp, Jeroen van Koerten, Mark Slingerland, Patrick Holleman, Dennis van der Kraan, Charley Baak, Rogier Helmus, Elenita Schotborg, Sandra Schaap, Deb- by Wassenaar, Fleur Elstgeest, Anneloesvan Diemen, Ramon Grimbergen, Iratxe Azcaratè On- aindia, Linda van Berkel, Nienke Janssen, Annemieke Siero, Maarten Smakman, Rafael Zawada, Jinny Cheung, Bas War merdam, Mark van Bourgondien, Els Groentjes, Paula van der Kruijf, Freek van der Salm, Esther Abbink, Sander Keijser, Maurice Wellner, Louise Butter, Nanette van 't Hul, Liselotte van 't Hul, Guda van Noort, Jeroen Nieuwenhuis, Marieke van Hens- bergen, Lesley Mulder,. Emile Vermeulen. HAVO Rik Pennings, Anita Zeestraten, Inez Bischoff Tulleken, Bastiaan Gaemers, Niels Lieverse, David Faber, Yvonne Warmerdam, Mark Langenbach, Judith van Kam Slagroom taarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert in deze periode regelmatig de na men van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen af drukken. trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met de medewerkers van het redac tiesecretariaat (071-356401/356402). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de taart kan worden opgehaald op on derstaand adres. De winnaars van vandaag zijn Wijnco van Helden, Matthijs Randsdorp en Susanne Chrispijn. Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 07 -142343 pen, Bastiaan Tromp, Esther Wij- ker, Erik Rijnbeek, Jochem van den Broek, Esther van den Berg, Marco Hoet, Pascale van Lierop, Marieke Schreurs, Marieke Hee remans, Giovan Heusden, Pepijn van Koert, Marieke Valbracht, Martijn de Boer, Jitské Harting, Astrid Meijer, Remko Hulse bosch, Janineter Linde, Maaike Harting, Christiane van Nieuw koop, Peter Goudkade, Richard Imthorn, Elmarde Koning, Den nis Duivenvoorden, Niels Opdam, Maarten de Bruin, Fleur Scheep maker, Astrid Duinhoven, Sonja Dekker, Joris Zeijlmaker, Jorit Doeswijk, Jeroen Oude Veldhuis, David Hulsbergen, Brenda Schreurs, Nico Vrouwe, Diane de Jong, Joris Zwegers, Mare de Boer, David van Rijn, Suzanne Funnekotter, Tineke Bos, Jac queline Selhorst. OEGSTGEEST Aan de R.K. I.V.O. Duinzigtzijn de volgende kandidaten ge slaagd: MAVO Nanda van Abswoude, Bob van Aken, Frank van Alphen, Eelco Appelo, Bas Baaij, Arjan Bal, Joyce van den Berg, Remt Berk- heij, Maaike Binnema, Lisette Bolle, Mariska Boom, Sujatha Boon, Robert Jan Borsboom, Marnix Broekhoff, Femke Brou wer, Esther Brouwer, Elvira Bu- ne, BasCabri, Susanne Chris pijn, Beatrijs Damen, Bregje Dooper, Lisette Dubois, Martin Duiveman, Rudy Ehlert, Jens El- dering, Cindy den Elzen, John Feeleus, Petra Glasbergen, Mat thijs Goddijn, Vincent Goedhart, Fleur de Graaff, Erik de Grauw, Yvonne Groen, Jolanda Groen, Saskia Groenewegen, Matthijs de Grood, Jeroen Haan, Marijn Haarsma, Kirsten Heerings, Je- annette Hensing, Sherita Hiera, Jorn Hilaire, Eric Hilgersom, Martin Honsbeek, Chantal van der Horst, Daan Huntelaar, Mi- rella Innemee, Chantalle van Iterson, Michiel van Kaam, San der Keja, Dave Koemans, Esthe de Koning, Nona Kortekaas, Mir jam Krijgsman, Carine Krom mendijk, Fabienne Kunst, Anne lies Lammertink, Fennigje van Leeuwen, Ria Luiten, Chantal Maree, Lisette van der Mark, Se bastiaan van der Meij, Danielle Meijer, Chantel L. Neefjes, Jan Nelson, Bianca van der Neut, Sheila Ocalia, Joyce van Oosteij Nicole Otgaar, Peter Paardekoo per, DirkUan Parlevliet, Henk van de Pijl, Michael Platt, Erik Plokker, Mike van der Poel, Guj van Polanen, Robert van Praag, Kim del Prado, Samart Prins, i Jan-Willem Ravensbergen, Ro bert Redegeld, Danielle Reeken Sandy de Rooij, Wendy Rosario, Willemijn de Ru, Saskia Sadhcx Lucia Salman, Esther van Schaik, Miriam Schelvis, Rogie van Schoonderwoerd, Sandra Schouten, Eva Schreiner, Bert Schuld, Peter Seisveld, Joyce Selier, Carolin Setz-Bulnes, Jeroen Slagboom, Valeska Slig- gers, Richard Slingerland, Lolal Sojinu, Chris Spaans, Jasper Staal, Ingrid Stephanus, Max Stigter, Robert Stikkelorum, Lukas Stroomer, Lotte Tammiiv ga, Titia Teenstra, Esther Tho mas, Martijn Tolsma, Anne-B. Tromp, Mariska Tukker, Madeli Uitten bogaard, Tamara Valentij Mark Veldt, Tessy van der Ven, Nicole Verhoeven, Chris Ver- plancke, Katherine Verschoor, Esther de Vijlder, Annemarie va der Vijver, Anouschka Vink, Ma tijn Vis, Karin Visch, Annemarii Vlaming, Maartje van Vliet, Fra' van Vliet, Femke Vogelezang, T ly Vork, Edwin M. de Vries, Brei da de Vroomen, Lidian de Wildt Cathy de Winter, Bas de Wit, Jeroen de Wit, Ruth Workala, Kars Wouda, Albertjan van der Woude, llonka Zaalberg, NiloufaarZahedi, Maarten Zant bergen, Suzanne Zandvliet, Er- win Zegstroo, Dylan van der Zij den, Monica Zoetemelk, Ilse va Zoolingen, Maaike Zwetsloot.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18