Eigen Huis eist huizen op in geding Jongerensociëteit Ut Sloepie opgeknapt Ook omgeving Doesbrug krijgt opknapbeurt Gastouderproject Oegstgeest professioneler Regio Leiden/Rijn Veenstreek Waterdag Woubrugge valt in het water MAANDAG 12 JUNI 1995 chef henny van egmond.071 -356414, plv.-chef hans koenekoop,071 -356429 Ruiten vernield in Leiderdorp ihderdorp Bij vijf woningen in Leiderdorp is in de nacht van vrijdag op zaterdag een steen door de ruit gevlogen. De huizen staan aan de Klimopzoom, Bolderikkamp, Wilddreef en Koren molen. Over dader en motief tast de politie in het duister. Zakkenroller slaat slag ihmuiden Een 30-jarige vrouw uit Leimuiden is vrijdagamiddag in een supermarkt aan de Dr. Stapenseastraat haar portemon nee kwijtgeraakt. De vrouw werd aangesproken door een man, die haar een aantal vragen stelde. Na enige tijd miste zij uit haar tas de portemonnee met een onbekend geldbedrag en cheques. Inbreker betrapt alphen aan den run» De Alphense politie heeft gistermiddag een 33-jarige Alphenaar aangehouden die wordt verdacht van een inbraak in een woning aan de Venusstraat. Omwonenden had den de man aan het werk gezien en waarschuwden de politie, die de Alphenaar in de buurt van de woning inrekende. Hij had de gestolen spullen nog in zijn bezit. Op het bureau bekende hij nog een tweede inbraak in Alphen. Hij wordt aan de tand ge voeld over eventuele andere inbraken. Draadloze telefoons buit bij snelkraak alphen aan den run Voor ongeveer 20.000 gulden is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen bij een snelkraak in een tele- communicatiewinkel aan de Dreespassage in Alphen. Met een straattegel werd een ruit ingegooid. Daarna haalden de inbre kers tien draadloze telefoons weg. Loslopend paard doodgereden alphen aan den run» Op de Goudse Schouw in Alphen heeft een 42-jarige automobiliste uit het Limburgse Horst vrijdagavond een paard doodgereden. Het dier was door de eigenaar uit de wei gehaald en ontsnapte aan de aandacht van de man. Vervol gens liep het paard de onverlichte rijbaan op. Dé automobiliste kon een aanrijding niet voorkomen. De auto werd zwaar be schadigd. Gewapende Alphenaars aangehouden alphen aan den run Op de Oudshoomseweg in Alphen zijn gis teravond twee mannen van 19 en 21 jaar oud aangehouden die in het bezit waren van diverse slagwapens. In de auto van de Alphenaars vond de politie ook nog een autoradio die mogelijk van diefstal afkomstig was. De twee mannen worden in de loop van de dag nader aan de tand gevoeld. Kwade dronk alphen aan den run Een 35-jarige Nieuwkoper is gisteravond door de politie aangehouden omdat hij onder invloed van sterke drank een auto bestuurde. De man probeerde op de Bleijen- bergstraat in Alphen aan een controle te ontsnappen. In de Sperwerstraat verliet hij zijn auto en ging er lopend vandaar. Hij werd echter ingerekend en overgebracht naar het politiebureau. Daar weigerde hij alle medewerking aan een blaastest. Hij kreeg een rijverbod van 24 uur en zijn rijbewijs werd in beslag geno men. Brand in wasserette oegstgeest In de wasserette van de Jelgersmakliniek heeft de af gelopen nacht een klein brandje gewoed. Het vuur, dat was ont staan in een rh'etalén prullenbak, werd rond half twaalf ontdekt door een bewaker. De brandweer kon de brand snel blussen, waardoor de schade beperkt bleef. Naar de precieze oorzaak van de brand wordt nog een onderzoek ingesteld. Woerdenaar spuit met gas wassenaar Een 24-jarige man uit Woerden is is in de nacht van zaterdag op zondag door de politie aangehouden omdat hij een 19-jarige Hagenaar gas in het gezicht had gespoten. De Woerde naar gedroeg zich nogal luidruchtig op een feest in het restau rant van Duinrell in Wassenaar. De Hagenaar maakte daarover een opmerking, waarop de dader de spuitbuis pakte. Nadat het slachtoffer het gas uit zijn ogen had gewassen kon hij het feest voortzetten. Dat verliep echter niet zo voorspoedig omdat hij bij het dansen door een ruit viel» Hij werd met letsel aan het gezicht overgebracht naar het Westeindeziekenhuis in Dën Haag. Bromfietser getroffen door tak wassenaar Met een hersenschudding en verwondingen aan het gezicht is een 17-jarige jongen uit Wassenaar overgebracht naar het Bronovoziekenhuis in Den Haag. De Wassenaarder reed in de nacht van zaterdag op zondag met zijn bromfiets op het fiets pad van de Rijksttraatweg, toen hij werd getroffen door een tak van ongeveer 30 kilo die door nog onbekende oorzaak viel. Dank zij zijn helm werd de bromfietser behoed voor ernstiger letsel. De brandweer heeft de betreffende boom geïnspecteerd en nog enkele andere takken afgezaagd. Naast de politiek zal ook de rechter zich moeten uitspre ken over de door de gemeente Alphen aan den Rijn te gengehouden verkoop van 21 woningen in de wijk Kerk en Zanen. De Vereniging Eigen Huis eist namens de be woners dat de Rotterdamse projectontwikkelaar Proper- Stok de inmiddels gesloten koop/aannemingsovereen komsten nakomt. alphen aan den runDe Alphense makelaar Van 't jan winde Hof heeft de nog te bouwen vrije sector huizen verkocht aan De projectontwikkelaar heeft mensen van buiten de Rijn- inmiddels aan de gemeente toe- streek. Normaal is dat geen pro gezegd alles in het werk te zul- bleem, maar bij de verkoop van len stellen om de overeenkom- de grond aan de projectontwik- sten te ontbinden. keiaar heeft de gemeente be dongen dat alleen streekgeno ten de huizen mogen kopen. Een aantal D66'ers stelde on langs vragen aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland over deze gang van zaken. Volgens de democraten eigent de ge meente zich door de voorwaar den bij de grondverkoop be voegdheden toe, die haar bij wet zijn onthouden. Eerdere pogingen om ook duurdere hui zen alleen voor streekgenoten te bestemmen werden nietig ver klaard. meen-directeur P. van der Gugten van Proper-Stok voelt zich gehouden aan het contract met de gemeente. „Wij hebben de makelaar de op dracht gegeven om de kopers mee te delen dat we niet kun nen leveren." De makelaar heeft inmiddels met de kopers ge praat. Maar volgens directeur S. Ha- mersma van Van 't Hof voelen maar weinig adspirant-kopers voor ontbinding van de over eenkomst, zelfs als daar een schadevergoeding tegenover staat. „Het gaat de mensen niet om geld, ze willen gewoon het huis hebben." De Vereniging Eigen Huis eist namens de kopers in een kort geding dat Proper-Stok de wo ningen gewoon levert. Omdat er al contracten zijn getekend, ver wacht de vereniging de daad werkelijke verkoop gemakkelijk af te kunnen dwingen. De pro jectontwikkelaar aan de andere kant, kan weinig anders dan het juridisch gevecht gewoon maar af te wachten. In de eerste plaats voelt het bedrijf zich ge houden aan de afspraken met de gemeente. „We willen een betrouwbare partij zijn voor de gemeente", aldus Van der Gugten. Volgens hem ligt de schuld volledig bij de makelaar, die te gen de afspraken in contracten heeft gesloten met mensen van buiten. De projectontwikkelaar heeft Van 't Hof dan ook aan sprakelijk gesteld voor alle ge volgen van de verkoop. Van der Gugten: „Wij onttrekken ons niet aan onze verantwoordelijk heid, maar wij kunnen er niets aan doen." Olie zorgt voor overlast in Voorschoten voorschoten De Leiderdorpse Doesbrug is zaterdag met een groot buurtfeest geopend na een ingrijpende renovatie. FOTO BEN DE BRUYN leiderdorp liesbeth buitink Met knallend vuurwerk en een uitgebreid buurtfeest is zaterdag de Doesbrug in Leiderdorp heropend na een renovatie. Ook de omgeving van de brug wordt binnen enkele jaren opgeknapt, zo bleek tijdens de festivitei ten. Het brugwachtershuisje wordt vernieuwd en ook de bestrating van dat gedeelte van de Hoofdstraat wordt onder handen genomen. „Het zou fantastisch zijn als de omgeving en daar mee de historische dorpskern wordt opgeknapt. Er zijn vanuit de bevolking voorzetten gedaan voor een mooie bestrating, passende verlichting en een fraaie aanleg van het groen. Dit moet toch een heel mooi plekje kun nen worden", aldus wethouder P. Bouman (PvdA/ver keer). „De prioriteit ligfcnu bij de plek waar de markt staat. Daarna kunnen we dit stukje rond de Doesbrug en de Doesstraat het karakter geven dat het verdiend." De buurt zette de opening van de brug luister bij met een buurtbrunch, een braderie, kinderspelletjes en een disco. Overal in de straat hingen vlaggen en ballonnen om te benadrukken dat het behoud van de antieke bo venbouw van de Doesbrug een groot feest waard was. Dat de oude onderbouw uit 1591 moest wijken voor het verbreden van de doorvaart, kon echter niet iedereen vergeten. „Het oudste monument heeft moeten wijken voor de moderne tijd", merkte buurtwoordvoerster C. Thunnissen op. Gedeputeerde T. Jansen en de vertegenwoordigers van gemeenteraad, ambtenaren en het buurtcomité Doesbrug bekeken de opening vooral vanaf het water. In een konvooi van zo'n tien luxe jachten gingen zij van de Doeshaven naar de Oude Rijn. Zo zagen ze met ei gen ogen waarom de provincie jarenlang heeft geha merd op het verbreden van de doorvaart van de brug. De Voorschotense brand weer is gistermiddag enkele uren bezig geweest met het schoonmaken van de weg op de Papelaan en Wijngaarde laan. De weg was verontrei nigd met olie die lekte uit de auto van een 69-jarige vrouw uit Voorschoten. Het verkeer ondervond veel vertraging, vooral in de tunnel waar slechts een rijbaan beschik baar was. Die overlast kon pas na enige uren worden verholpen. Duivenberichten De duiven vlogen afgelopen weekeinde vanuit Moeskroen en Creil. Vanuit Moeskroen: PV De Blauwkras Comb. Montanje 1, 2, 7, 8; P. Landesbergen 3, 4, 9; H. Koome 5, 6, 10. PV Het Oosten Bob van Putten 1,5,6,7,10; Comb. Mooten-v/d Hoogt 2, 4, 7; N. v/d Blom 3; W. Kop 9. PV De Rijnklievers G.H. van der Poel 1, 5, 10; J. van Laar Zn. 2, 6; K.W. Dok- kum 3; JJ. van Leyden 4; M. Ho gen boom 7,9; Comb. W. v/d Kooy Zn. 8. PV Leiderdorp D. v. Seggelen 1,4,6, 8; R. v/d Nieuwendijk 2, 3; M, Reijerse 5, 10; A. de Meij 7, 9. PV LPC Witteveen v. Gorkum 1, 2, 6; Groenendijk/Heiden 3; Groenen dijk Korte 4, 7, 9; H. Pen 5;A. Bink 8; K. Lefebre 10. PV De Reisduif Comb. J. Harteveld 1, 2, 4, 5, 10; P. Kop 3, 6, 7,8; D. Albers 9. PV De Vriendenclub Comb, v/d Nieuwendijk 1, 5; R. Metscher 2; R. v/d Dop 3; A. v/d Lee 4, 9; L. Koopman 6; C.P. Gijsman 7; P. Hartevelt 8; Th. Dongelmans 10. Vanuit Creil: PV De Zwaluw P. v. Leeuwen 1; N. Meeuwen oord 2, 5; P. Verhoork 3; G. Hoogervorst 4, 6, 7; F. v. Heus- den 8; L. en Th. Verhoork 9; v.d. Kooij-de Best 10. Vanuit Creil: PV De Zwaluw P. v. Leeuwen 1; N. Meeuwen oord 2, 5; P. Verhoork 3; G. Hoogervorst 4, 6, 7; F. v. Heus- den 8; L. en Th. Verhoork 9; v.d. Kooij-de Best 10. warmond alice van schuppen Vijf weken lang was Jongerenso ciëteit Ut Sloepie gesloten voor publiek. De bar werd in de afge lopen weken ingrijpend ver bouwd. „Er is heel wat werk verzet", zegt voorzitter P. de Wit, die zeer tevreden is over het nieuwe uiterlijk van Ut Sloe pie. „Er is een topprestatie gele verd." Burgemeester G.W. van der Wel heropende gistermid dag de jongerensociëteit met het tappen van het eerste pilsje. „Toen wij vorig jaar in het be stuur kwamen, was de boel to- aal afgeleefd", vertelt De Wit. ,De tegelvloer was versleten, de bar was niet meer schoon te krijgen en er waren nog maar vijf CD-tjes. Bovendien liet het oude bestuur een huurschuld ichter van 10.000 gulden. In een jaar tijd hebben wij alles veer opgebouwd en hebben we jdeze verbouwing kunnen reali seren." er is een deugdelijke nooduit gang gemaakt. „De sitüatie was niet meer verantwoord", aldus De Wit. „De brandslang was lek en electriciteitsdraden waren op een onverantwoorde manier aan elkaar geknoopt. Ook het plafond hing met enkele draad jes aarr elkaar." De gemeente betaalde een deel van de verbouwing en Hei- neken bekostigde een nieuwe, moderne tapinstallatie. „De ver bouwing is verder uit eigen middelen betaald", legt de voorzitter uit. „We willen zo min mogelijk afhankelijk zijn van subsidies, want de kranen worden zo langzamerhand dichtgedraaid. Daarom gaan we ondernemers aanschrijven en een donateurskaart uitgeven." De Wit wil ook de toekomst van Ut Sloepie zeker stellen. „We moeten de jongerensocië teit structureel verder helpen. Het bestuur ondergaat vaak ver anderingen. Ik wil ervoor zor gen dat later ook mijn eigen kinderen plezier aan Ut Sloepie kunnen beleven." De jongerensociëteit bestaat al sinds 1969. „We hebben ja renlang in de Burcht gezeten", aldus de Wit. „Daar konden we gewoon popconcerten in de tuin geven. Vanaf de jaren '80 zitten we in 't Meerpunt en wij ken we met concerten uit naar 't Trefpunt." Vrijdag 16 juni or ganiseert Ut Sloepie een aantal optredens van onder meer Ba sement Hype en Carthago in 't Trefpunt. Zaterdag 17 juni treedt de Bob Color Band op. Ut Sloepie draait alleen met vrijwilligers. „De gemeente is te klein om een beroepskracht aan te stellen", verklaart De Wit. „Het bestuur bestaat uit vijf mensen, maar in totaal zijn 42 vrijwilligers aktief. Ze zijn in groepen verdeeld die elk een themamaand voor hun reke ning nemen. Zo hebben we pas een beachparty- en een house- partymaand gehad. In het na jaar krijgen we een horror- maand en een bluesmaand. De hele aankleding van Ut Sloepie wordt op zo'n thema aange past." Als klapper presenteert Ut Sloepie op zondag 25 juni een Harley Davidson festival. Met medewerking van de Harley Davidson Club Voorschoten zijn er allerlei activiteiten naast de gemeentehaven. Er is live muziek en er kan een ritje op een motor gemaakt worden. Het festival begint om 12.00 woubrugge De bedoeling van de open dag waterrecreatie, het grootste feest dat jaarlijks in Woubrugge wordt gevierd, is dat alle sporten op en in het water centraal staan. Maar zo letterlijk als dat zaterdag gebeurde had den de organisatoren het nou ook weer niet bedoeld. De regel matige stortbuien waren een le lijke spelbreker, hoewel de roem ruchte drakeboot-races en het schotslopen over de Woudwete ring gewoon doorgingen. De braderie op de Dr. Loth- straat trok niet veel bezoekers. De meeste kraamhuurders hiel den het feest al vroeg in de mid dag voor gezien en de plastic af dakjes werden slechts door een enkeling gebruikt om te schuilen tegen het hemelwater. De open dag van de modelbouwvereni ging en de rommelmarkt in ge bouw Immanuel voeren er wel bij. Ook het antieke orgeltje dat voor het derde jaar buiten het gebouw in de verkoop stond, trok veel belangstelling maar moest opnieuw mee worden ge nomen door de oorspronkelijke eigenaar. FOTO BEN DE BRUYN oegstgeest monica wesseung De Stichting Gastouderopvang in Oegstgeest wil een professio nele organisatie worden. Het project draait nu op vrijwilligers en dat geeft volgens de stichting niet voldoende zekerheid voor de toekomst. Bovendien blijft er, doordat er alléén vrijwilligers zijn, een aantal taken liggen. De stichting overlegt met de ge meente over een subsidie waar door er een betaalde kracht kan worden aangesteld. In 1987 heeft een aantal ou ders in Oegstgeest het gastou- derp.roject opgezet. De afgelo pen jaren heeft de stichting, zo constateert voorzitter E. Hui zing, aan een grote behoefte voldaan. Elk jaar vinden ruim 100 kinderen via de stichting 'onderdak' in een gastouderge zin. Het merendeel van de kin deren blijft jaren achtereen bij dezelfde gastouder. De ouders die een kind op vangen, ontvangen hiervoor per uur een bedrag van 4,50 gulden; hetzelfde bedrag als de ouders die het kinderen' inleveren' be talen. Alle werk rond het regelen en bemiddelen wordt gedaan door zeven tot acht vrijwilligers. Zodra een ouder zich aanmeldt als gastouder dan wel 'opvéng' vraagt, wordt er door een van de vrijwilligers een bezoekje af gelegd. Huizing: „We zouden ook graag tussentijds eens gaan kijken hoe het in de gastgezin nen gaat, maar daar is gewoon geen tijd voor. We vragen al veel van onze vrijwilligers, dat houdt een keer op." Hoewel er volgens Huizing zeker geen klagen is over de trouw van de vrijwilligers biedt een organisatie louter geba seerd op vrijwilligers, niet vol doende zekerheid. „We willen graag een betaalde kracht die het bemiddel- en regelwerk voor zijn of haar rekening kan nemen." De stichting heeft zelf geen geld. Inschrijving bij het gastou derproject kost 20 gulden maar dit bedrag gaat op aan de kos ten van telefoon, porto en ko- piën. Een betaalde kracht aan stellen is dan ook alleen moge lijk met steun van de gemeente. Die gemeente staat, zo laat de voorlichter weten, zeker niet onwelwillend tegenover het gastouderproject. „We zien de noodzaak van deze vorm van kinderopvang zeker in. Maar Oegstgeest kent al een officiële stichting kinderopvang en wij vinden het logischer om eerst eens met de gemeente en die twee kinderopvang-stichtingen om de tafel te gaan zitten."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9